No. 20438. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 29 October Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BODEGRATEN. Geref. Jongelingsvereeniging. Woensdagavond trad in de Gereformeerde Kerk, voor de Geref. Jongelingsvereeniging op, de heer mr. H. Bijleveld, van den Haag. lid der Tweede Kamer en oud-minister van marine. Een vrij talrijk gehoor vulde het kerkgebouw, toen de voorzitter der vereeni ging de heer G. Batelaan met een kort ope ningswoord den spreker inleidde. Hij vroeg voor de vereeniging belangstelling en bracht ook in herinnering dat de jongelinga- vereeniging haar 35-jarig bestaan viert en zulks behalve in deze vergadering ook nog in een jaarvergadering zal vieren. De spreker voerde het woord over Goud zoekers". Met dezen naam betitelde hij de tegenwoordige leden der jongelingsvereeni- fing. Hij schetste de groole beteekenis van het goud in de samenleving en vergeleek daarmee het geestelijke werk der jongelui, die dat goud moeten omzetten in pasmunt, gangbaar in den tegenwoordigen tijd, dus rekening moeten houden met de tegenwoor dige omstandigheden. Tot sympathie voor en steun aan dit werk werd door hem opge wekt Aan de Rijnkade liep een klein meisje zonder erg pardoes het water in. Voorbij gangers wisten het na heel wat moeite weer ongedeerd op het droge te brengen. Het gemeentelijk slachthuis aan de Oud-Bodegravensche weg, nadert zijn vol- '.ooiing. Uitwendig is het gebouw zoo goed ils geheel af. terwijl ook inwendig de in- rchting vrij vlot vordert. Daar is natuurlijk rog wel heel wat te doen, maar het laat zich aanzien, dat de vermoedelijke ope ningsdatum, omstreeks 1 December wel zal kunnen gehandhaafd worden. Wat het ge bouw zelf betreft, dat getuigt werkelijk van een frisse he opvatting van bouwstijl. Het is iets bijzonders en reeds nu zal menig pas sagier. die met den trein het groote gebouw passeerde, een goeden indruk van de Bode- pravensche energie hebben verkregen. Uit het oogpunt van het voorbijrijdend trein verkeer is de plaatsing daar wel goed, doch overigens is het in een allerongelukkigsten uithoek verrezen. De oud-Bodegravensche weg is in onderhoud bij de gemeente Zwam- merdam. De eerste helft is bestraat, doch de laatste, waarin het slachthuis slaat, niet. Daar is het een geweldige modderpoel. Ech ter, zooals wij reeds eerder schreven: het gebouw staat juist over de grens der ge meente en is dan ook door de Bodegraven- sche Willemstraat bereikbaar. Echter is dan een zoo scherpe bocht te maken, om den oprit naar de brug te maken, dat dnnr wel heel wat bezwaren tegen zullen zijn. Het mag dan voor de aansluiting aan de spoor rails een gewenschte plaats geweest zijn, voor het overige wel de meest ongunstige. Terwijl het- tenslotte toch voor het Bode- pravensche gevoel niet zoo aangenaam is dat het slachthuis, een sieraad voor de ge meente, nu 'in Zwammerdam staaL Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Engelbertha, d. van If. J. v. d. Werf en A. M. Konst. Overleden: geene. Ondertrouwd: H. Fase, 26 jaar en C. M. Verlaan, 26 jaar. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen J M. Meisner, apotheker, van Amsterdam; W. Muller, dienstbode, van Waardenburg, Ihiitechland; S. Groeneveld, dienstbode van Zwammerdam. G. Uithol, zonder beroep naar Rotterdam; L. Neyenhuis en gezin, serg. Infanterie naar Zwammerdam; J. M. Scheffer, winkelbe diende naar Soest; A. de Vaal, dienstbode Daar Waarder. BOSKOOP. Bij de verkiezing van drie gemachtig den in het kiescollege der Ned.-Herv. ge meente alhier (uitgestelde stemming 19*25) werden op de vrijzinnige candidaten 251, °P de rechtzinnige 347 stemmen uitge bracht, zoodat de laatste (gecandideerd- door de samenwerkende confessioneelen en gereformeerden) gekozen zijn. De recht-» zinnigen beschikken nu over 11, de vrij zinnigen over 10 plaatsen in het kiescol lege. Met deze verkiezing is het dus „om" gegaan. Donderdagmorgen had de heer G. het ongeluk, toen hij per motorfiets door de Dorpsstraat reed, in aanrijding te komen ^et een groen ten wagen, 't Gevolg was, dat laatstgenoemd voertuig door de ruit van den groentenhandelaar Vermeul ging. Verder liep allen nog al goed af. Gistermorgen viel bg 't verschepen y&n boomen de kweekersleerling Ten B. in de Gouwe, alhier. In zgn val was er ©en touw om zgn beenen geslagen, wat t hem onmogelijk maakte zich zwemmende te redden. Door eenige knechts werd het touw van de schuit losgemaakt, zoodat hg, na drie maal kopje onder geweest te zijn. zich son bevrijden en zwemmende den wal kon bereiken. Gevonden voorwerpen. Portemon- huissleutel, ceintuur van damesmantel, Jtemjesmuts, 2 jongenspetten. Inlichtingen tyj de politie alhier. HAZERSWOUDE. Het zoontje van den landbouwer D. ö-, op den Voorweg, dat m de stal op een ladder was geklommen, heeft het ongeluk gehad te vallen met het noodlottig gevolg dat het ventje de rechterpols en de duim Van zijn linkerhand brak. Ia de gehouden vergadering op Don derdagavond van de afdeeling van den Gereformeerden Bond, werd tot voorzitter erkozen, de heer J. Zwemstra, en werd bestuurslid in de plaats van den heer Dekker, die wegens drukke werk zaamheden en in verband met een a.s. vertrek uit de gemeente bedankt heeft, gekozen d© heer A. A. Alatze. Door den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, zijn tot leden van net college van zetters voor 's Rijks directe belastingen herbenoemd, de heeren Jb. van Beek Szn. en L. van Gaaien. Voor een talrijk en aandachtig gehoor, beeft ds. Remme, van Amsterdam, op uit- noodiging van de Chr. Jong.-Vereen. ,,Eere zij God", in het lokaal „Salvatori" een lezing gehouden met als onderwerp „Lief dekoorden." Spreker knoopte zijn onderwerp vast aan Hosea 11, alwaar deze liefdekoorden in 't bijzonder worden opgemerkt en in een leerzaam en boeiend betoog werden verduidelijkt. WOUBRUGGE. Woensdagavond heeft ds. W. M. Ie Cointre alhier een lezing gehouden voor de Jongelings-Vereeniging op Geref. Grond slag „Timotheus". Als onderwerp had spre ker: „Wereldvermijding en Wereldverwij- ding". i i t ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Paulus van Oosterom, j.m. 28 jaar alhier en Pietertje den Hollander, j.d. 23 jaan>te Lange Ruige Weide. Getrouwd' Cornelis Schakel, j.m. 23 jaar alhier en Antonia van der Panne jd. 21 jaar te Bodegraven Tennis Boekhout, j.m. 2-4 jaar en Hedwig Frieda Kasper, j.d. 22 jaar Voor het aanleggen van een electrische licht-installatie in de woning van het hoofd der o. 1. school No. 1, alhier, werd ingeschre ven als volgt-, J. A. van Munster, alhier f95. J. C. Ver meulen en Zonen, Woerden f86; J. Boey- enga, alhier f85; H. O. Doornbos, Bodegra ven f 82.50. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. AALSMEER. Groote Tuinbouwtentoonstelling. Het ligt in het voornemen van het be stuur der Cenlr. Aalsm. Veiling, ter gele genheid van de ingebruikneming van het nieuwe veilingsgebouw, daaraan een groote nationale of internationale tuinbouwten toonstelling te verbinden. Het is reeds vele jaren geleden, dat in het centrum der ge meente een tentoonstelling werd gehoulen. Waren er aanvankelijk plannen in 1914 om in het daaraan volgende jaar een groote ten toonstelling te organiseeren, de oorlog kwam alles in de war sturen. Laten we nu hopen, dat van stonde af rustig kan gearbeid wor den aan het groote plan. De gemeenteraad, welke aanvankelijk op Donderdag was bepaald, is wegens treu rige familie-omstandigheden van een der leden, lot a.s. Maandag uitgesteld. "Tot nachtbrugwachter aan de Ring- vaartsbrug bij deze gemeente werd door het polderbestuur van Haarlemmermeer, met ingang van 1 November a.s., aangesteld de heer H. Janssens, nachtsluiswachter aan de schutsluizen. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. In de gisteren voortgezette vergadering van den raad zgn de algemeeme beschouwin- voortgezet, waarna de begrooting van de gemeente en de bedrijven ongewijzigd wer den goedgekeurd. Enkele verzoeken om subsidie werden, met het oog op den slechten toestand der financiën, voorloopig wezen. Bij de rondvraag deed de heer Griek- spoor nog het denkbeeld aan de hand tot werkverschaffing in Nieuw-Vennep op het terrein der gemeentegronden, en informeerde de heer Bras naar den stand van zaken betreffende de driejaarljjksche afrekening met de besturen der bijzondere scholen. Nadat de voorzitter de sprekers had beantwoord, werd de vergadering gesloten. KATWIJK. Vergadering Groene Kruis. Gisteren vergaderde „Het Groene Kruis" afd. Katwgk, in hotel „De Roskam". De opkemst was, als naar gewoonte, niet groot. Ds. Meyering leidde de vergadering. Bericht ran verhindering was ingekomen van de bestuursleden dr. Egkelenboom en den heer Roovers. De voorziiter herinnerde in deze eerste vergadering na het overlijden van haar voorzitter, wjjlen dr. Van Walsum, dankbaar aan hetgeen dr. Van Walsum gedurende de jaren dat hij bestuurslid en later voorzitter was, voor de vereeniging heeft gedaan. Als voorzitter had hg wer- kelgk aller sympathie. Een sympathie, die hij verwierf en behield. Spr. hoopte, dat zijn arbeid een voorbeeld moge zijn voor de anderen en anderen moge aansporen ook hun krachten te geven naar de mate van hun gaven en krachten. De secretaris, dr. Lodder leest de no tulen. Deze worden goedgekeurd. Volgt ver kiezing van bestuur, aftredend de heeren ds. Megering en J. Minnee. Deze worden herkozen. In de vacature dr. v. Walsum wordt gekozen de heer A. den Haan. Dan komt aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief. Over dit uit voerig stuk wordt lang gesproken. Met het punt om de bestuursleden de verplichting op te leggen een abonnement op het Maand blad te nemen, gaat men niet accoord De vergadering zag dit liever bekostigd uit de kas van de Alg. Vereeniging. ook al moest de afdracht a3n het hoofdbestuur hierdoor iets worden veranderd. Met de andere punten kan de vergadering zich ver eenigen. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren da. Megering en A. den Haan. De film-avond, dit voorjaar gehouden, mag als geslaagd beschouwd worden en heeft de veTeenigingskas niet bezwaard. I^ang wordt ook gesproken over het houden van een Moedercursus* dezen winter te ge ven. Men verwacht flinke deelname. Het bestuur krijgt opuracht naar de kosten te informeeren en dan naar goeddunken te handelen. Bg de rondvraag vraagt de heer Den Haan of de inspecue naar de verplegings^ artikelen geregeld plaats heeft De voorz. zegt, dat zulks zoo nu en dan gebeurt en dat alles altgd in volmaakte orde is be vonden, waarvoor de Zuster een woord van dank toekomt. Wel is er een klacht over de onvoldoende bergruimte in het Zieken huis. Bg uitbreiding dezer artikelen zou hierin moeten worden voorzien. Dr. Lodder brengt ter sprake het afgeven van ver- plegingsartikelen aan niet-le-ien. Gewenscht wordt, dat de heeren doktoren bij het af geven van een briefje aan de belangheb benden de vraag stellen of men lid is van het Groene Kruis. Verder wordt er nog gesproken over het voor zoo een gemeente te klein aantal leden. Wel geven zich nieuwe leden op, maar evenveel bedanken er weer. Verschillende middelen hiertegen als ver laging der contributie worden aan de hand gedaan, doch in deze wordt geen besluit genomen. Dan dankt de voorzitter de aanwezigen voer hun tegenwoordigheid en sluit de vergadering. KATWIJK-AAN-ZEE. Steuncomité stormramp. In de laatste dagen werden nog de na volgende giften ontvangen: door den voorz.: uit collecte O. K. te L. (21 Oct.) f 1van D. M. te N. namens da mescomité f 10.van P. J. L te A. namens afd. 1. O. 0. F. f 20.—; door den penningm.van W. v. d. P. f 10.van W. v. B. f 2.50 en van v. O. f 1.allen te K. a. Z., van K. te G. f 2.50. Een anstig uitstapje. De bewoners van het zuidwestelijk loei van ons zeedorp waren gisteravond en hedennacht aan een hevige sensatie ten prooi, doordat een zevental nog schoolgaan de jongens, op den gewonen tijd niet thuis en ook nergens te vinden was. Alle pogingen die de ouders en buren in het werk stelden waren vruchteloos, noch op strand, noch op het nabije duin was iets van hen te vinden. Eindelijk besloot men de politie met het geval in kennis te stellen. Deze stelde dadelijk de politie te Leiden, Wassenaar, Den Haag en Scheveningen met het geval in kennis, want de jongens waren in de richting Wassenaar er op uit getogen, om, als echte slroopers in den dop, te trach ten een konijntje te verschalken. Van Den Haag uit werd terstond het duin met politiehonden afgezocht, doch hoe vaar dig de dieren met hun geleiders hun plicht deden, van de jongens was geen spoor te vinden. Te middernacht werd de Kustwacht van het geval in kennis gesteld, doch ook dit bleef zonder resultaat. Ook van hier uitward door alle beschik bare politiemannen hel duin met lantaarns afgezocht, doch alles was tevergeefsch. Men begrijpt de angst van de ouders en hel was dan ook niet te verwonderen dat aller lei fantastische verhalen al reeds de ronde deden. In gedachten waande men hen allen reeds in konijnenholen, onder een ingeval len duinstuk begraven. Doch ook hier bracht de morgen licht en redding. Toen "het daglicht verrezen was kwamen de zwervers het duin uit en togen allen naar hun respectievelijke woningen, tot groote blijdschap van ouders en verdere belangstellende; Op de vraag,- waar ze toch gebleven wa ren, luidde hun antwoord, dat ze, toen ze naar huis wilden gaan, door de m t waren verrast en verdwaald waren. Ze zijn toen tegen een duinrand onder eenige dichte doornstruiken hij elkaar gaan zitten, ver scholen voor het oog van de voorbijgangers, die ze wel hoorden en zagen, doch vrce- zende voor straf, durfden ze zich niet te la ten hooren. Eindelijk werd de slaap hen te machtig en zoodoende werd het pas den volgenden dag dat ze weer huistoe gingen. Indien de avonturiers nu begrijpen hoe veel angst en zorg ze hun familie op den hals hebben gejaagd en hoeveel noodelooze moeite ze de politie uit zoovele gemeenten hebben bezorgd, dan zal hun lust om te zwerven wel bekoeld zijn. Van de haringloggers kwam Donder dag te IJmuiden binnen om te markten, de logger K W. 40, met 10 last pekel haring. Aan den gisteren gehouden afslag van haring kwamen 4 partijen haring in afslag, bestaande uit 66 kantjes volle haring (Zuid) f 19.10; 210 kantje3 vhlle haring (Engelsche walvangst) f 18—f 18.40; en 925 kantjes steurharing (Engelsche wal- rangst) f 10.30f 14.65. Alle prijzen be rekend per kantje. i LISSE. In den nacht van Woensdag op Don derdag werden de bewoners van de Ring vaart nabij de brug gewekt door een hevigen knal. Bij onderzoek bleek, dat een motor schuit in volle vaart tegen de gesloten brug aanvoer. Het roer bleek toevertrouwd aan een jongen, welke in slaap was gevallen. De hoplichten hingen ook geheel verkeerd. Aan de brug werd belangrijke schade toe gebracht, waarvoor de schipper aansprakelijk werd gesteld. Tevens werd proces-verbaal opgemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van Job. v. d. W-y- den en Johanna Smit. Engelina, d. van Wilhs. v. d. Linden en P. Voskuil. Cor nells, z. van P. v. Duin en J. Broekhof. Jozef, z. van L. v. d. Aart en A. v. Roode. Johannes, z. van P. G. Vlasveld en H. Dui venvoorden. Agatha, d. van P. v. d. Berg en M. Hoeks. Floris, Z. v. Pieter Barn- hoorn en H. Salter. Theodora, d van Wilhs. de Jong en D. Wijnands. Helena, d, van Jacob v. Dam en Joha. Smit. Overleden: Tetrus v. d. Putten 33 j., v. Bloemendaal (St. Bavo). Leenderd v. d. Putten 71 j. Maria v. d. Berg 9 weken. Gehuwd: Gerardus Steenvoorden te Noord- wijk 27 j. en Maria Heemskerk 23 j. Bartholomeus Timotheus Zandbergen 25 j. en Jaeoba Catha. Maria Heemskerk 20 j. Zondag a.s. is het groot feest voor de verpleegden in het St. Bavo-gesticht. Dien dag wordt n.l. het groote beeld onthuld, dat geplaatst is midden op het voor-terras, en dat voorstelt hel „Heilige hart van Chris tus"; 700 zangers zullen in de open lucht kerkelijke liederen zingen en 's avonds wordt het plein geïllumineerd. Bij een gehouden jachtril met hinder nissen in de bosschen alhier, had luiten. Stormvogel van het 6e regiment veld-artii- lerie het ongeluk van zijn paard te vaih.n en zijn arm te breken. Dr. Romijn verleende de eerste hulp. NOORDWIJK-BINNEN. Op den hoek BronckhorststraatDoeza straat had Woensdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een auto en paard en wagen. Wonder boven wonder kwamen op deze ge vaarlijke plaats geen persoonlijke ongeluk ken voor. De wagen bleef geheel in ord^, alleen de auto was wat beschadigd aan het spatbord. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Lezing ds. K. H. E. Gravemeijer. In de Herv. Kerk trad gisteravond op uit- noodiging der Chr. Jongelingsvereen. „Volg Mij" alhier op ds. Gravemeijer uit den Haag tot het houden van een Hervormingsrede. Spr. had tot onderwerp „De Kerk en Gods W oord". Allereerst werd gezongen Psalm 122 vs. 1 en gelezen Ezechicl 37 114, waarna spr. voorging in gebed. Om tot het eigenlijk onderwerp te komen, moet spr. allereerst wijzen op de toestanden in de Kerk vóór 1517 en op de zegeningen, welke de Hervorming heeft gebracht. De grootste is dat we het Woord Gods weer heb ben en daarin vinden, dat de rechtvaardige uit het geloof zal leven. Spr. stelt de Hervor ming voor als het werk Gods. Als reformatie mcnschenwerk is dan brengt het altijd scheuring. Maar Gods werk zal blijven be staan. Spr. kan niet stil blijven staan en wijzen op fouten in andere kerken, maar moet ook wijzen op de zeer kranke Vader- landsche Hervormde Kerk. Gewezen werd er op hoe we de organisatie van 1816 voelen als een oordeel, om der zonde wil ons opge legd. Maar overal in Gods Woord moet het volk bukken onder het oordeel Gods, en niet vluchten; op Gods tijd wordt altijd het oor deel weggenomen. Ten slotte wijst spr. op Ezechiël 37, n.l. het dal met de doodsbeenderen. De Heere vraagt aan de profeet of ze levend zullen worden. De profeet geeft 't over in Gods hand. Op 's Hoogsten bevel profeteert hij, en ja er komt leven een groot heir. De Geest des Heeren zal 't doen, maar afzien van den mensch. Van nature is 't bij den mensch, wij, wij, wij. maar 't moet worden in 't ge loof „Gij, gij, gij". Deze met gloed uitgesproken rede werd door een groole aandachtige schare aange hoord. Ds. Gravemeijer ging voor in dank zegging. In deze bijeenkomst werden nog gezon gen Psalm 68 vs. 16 en 17, Gezang 1§6 vs. 1 en Psalm 27 vs. 7. f Bij het lossen van de VI. 33 had de zeeman v. d. M. van hier, het ongeluk een ton zout op het hoofd te krijgen. Hierbij liep hij enkele wonden op, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len. Er is gelukkig geen gevaar bij. OEGSTGEEST. Vereeniging „Gemeentebelang". Het was zeer goed gezien van de Ver eeniging „Gemeentebelang Oegstgeest", om op een barer openbare vergaderingen een spreker te arrangeeren als den heer C. Sipkes, tuinarchitect te Overveen. Onze gemeente breidt zich gestadig uit, en om dit te behouden, zal toch ook ge zorgd dienen te worden dat de aantrek kelijkheid niet verloren gaat. Het ia dus daarom van groot belang dat de inwoners van een en ander op de hoogte worden worden gesteld. Hiertoe nu heeft deze vereeniging, haar naam in eere houdend, Woensdagavond op uitstekende wijze zorg gedragen, en in de groote zaal van „Het Witte Huis", een openbare vergadering uitgeschreven. De voorzitter, dr. Blok, opende deze bijeenkomst en heette de talrijke leden en belangstellenden hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Sipkes. Voorts deelde de voorzitter den leden mede dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten der vereeniging was verkre gen, waarna de heer Sipkes het woord kreeg. Na een korte inleiding over tuinaanleg in 't algemeen, liet de heer S. door mid del van een projectielantaarn een keur- collectie bloemen en planten (waaronder zelfs ook uit onze gemeente) aanleg van kleine, zoowel als van g-roote tuinen, rots partijen enz., de revue passeeren waarbij op aangename en leerrijke wijze toelich tingen werden gegeven omtrent de her komst der planten en bloemen en waar en in welke tuinen deze het meest tot hun recht komen. De wetenschappelijke bena mingen werden wel niet door de vele lee- ken verstaan, docb de aangename wijze van uitlegging, waanioor duidelijk de ware liefde voor de schoonheid der natuurvoort brengselen uitkwam, deed een ieder dezen spreker met belangstelling volgen. Verschil lende teekeningen over tuinaanleg werden ter inzage gegeven Door velen werd ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot bet stellen van vragen, weke door den heer S. gaarne werden beantwoordt. Aan het einde wees spr. op de opvoe dende waarde welke uitgaat, zoowel voor groot als yoor kleiig van het kweeken van planten en bloemen en het aanleggen val tuinen, groot en klein. De voorzitter bracht den spreker, zeer zeker namens allen, hartelijk dank voor dezen leerrijken avond, en sloot de ver gadering met dank voor de groote op komst. In den afgeloopen nacht om 2 uur is de vrachtauto van de firma Stremming uit Haarlem doordat het voorwiel tegen een struik terecht kwam en de bestuurder zijn stuur niet meer meester kon blijven, in een sloot gereden. De carrosserie werd ern°üg beschadigd. Door de fa v. d. Ameele is deze auto uit den sloot getakeld en ter reparatie naar de garage vervoerd. RIJNSBURG. De toren van de Hervormde Kerk al hier verkeerde reeds lang in minder goede conditie, zoo zelfs, dat gevaar begon te ont staan voor de kerkgangers, door afvallenden steen. Thans is met het algeheel herstel een aanvang gemaakt, waartoe een groote stel ling is geplaatst. Met de verhooging van de strook grond aan de Sandtlaan, bestemd om daarop de trambaan te plaatsen, zoodat de weg geheel voor het overig verkeer bestemd blijft, is thans een aanvang gemaakt. De benoodigde grond wordt per schip aan gevoerd. Reikhalzend wordt naar het einde der werkzaamheden en verplaatsing der tram baan uitgezien. SASSENHEIM. In de gisteravond gehouden vergade ring van de afdeeling Sassenheim van den Confessioneelen Bond, zijn tot bestuurs leden gekozen de heeren: ds. Krijkarap, A. L. Verhoog, T. D. Ciggaar, A. v. d. Voet en J. den Haan. Uit den schuur van den heer v. d. Heijden, Wasbeckerlaan, is een rijwiel ont vreemd. Er stonden drie rijwielen; de dader had een goede keus-, hij nam het beste mee. VOORHOUT. Insluiping in de R.-K. Kerk. Toen gistermorgen de koster der R.-K. kerk, alhier in de sacristie werkzaam was, hoorde hg in de kerk een verdacht gehid, waarop hij op verkenning uitging. In de kerk gekomen, zag hg daar een man, als heer gekleed, die bezig was de offerbus van de Sint-Pieterspenning te openen. In minder dan geen tijd had hij den bewusten persoon te pakken en gelastte hem mele te gaan naar den pastoor; aan welk bevel gcreedelijk werd voldaan. In de pastorie aangekomen, liet hij den man in de spreek kamer en verzocht de dienstbode de wacht te houden, ten einde zgn bevinding aan den pastoor mede te deelen. Bg zgn terug komst was evenwel de vogel door een andere deur gevlogen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en stelt een onder zoek in. Burgerlijke Stand. GeborenLeonardus Gerardus Petrus, Z. van L H. Prins en C. W. Stokman. Gehuwd: M. Voordouw 29 j. en M. Burg- me ijer 29 j. Gevestigd: A. P. Hopman, van Bergen. J. A. M. van der Zijden, van Den Haag. J. J. Wagemakere, en A. J. van Kuijk, beiden van Rotterdam. L. J. B. Claus huis, van Amsterdam. L. M. van Buuren van Velsen. J. B. Terpstra, van Dokkum en J. L. van Sc-hie, van Leiden. Vertrokken: D. van der Ploeg, naar Heythuijsen. J. Duivesteijn, naar Wa teringen. M. Burgmeyer, naar Rietveld. W. Th. M. Alkemade, naar Den Haag. VOORSCHOTEN. De Sts. Crt. bevat de statuten van de Hollandsche Kettingfabriek, alhier. WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 3 November a.s., des morgens 10 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling pensioengrondslagen. 3. Benoeming lid plaatselijke schoolcommissie. 4. Benoeming voorzitter commiss.e werkloosheidsverzeke ring. 5. Wijziging begrooting. 6. Rekening en begTooting Burgerlijk Armbestuur. 7. Ontheffingen bouwverbod. 8. Wijziging be- heersverordening Gasbedrijf. 9. Salansre- geiing politie. 10. Voorstel woningbouw. Door de politie i* in de bomvrije schuilplaatsen in dc duinen zekere juffrouw O. opgespoord, die te Leiden sedert en kele dagen werd vermist. Door burgers is aangehouden en aal de politie overgeleverd de Hagenaar Van L., wegens openbare schennis der eer baarheid. Een bedelaar, die naar zijn meening bij den heer Van der D., in de Kerkstraat te weinig had ontvangen, luchtte zijn ge moed door een kogelfleschje door een ruit te slingeren. De politie rekende het heer schap in. ZOETERWOUDE. De reparatie van een tweetal bruggen ia door B. en W. opgedragen aan den op een na laagsten inschrgver, den heer L. J. Bosman, te Zoeterwoude, voor een 6om van f479.92. Gedurende het tgdrak 1 Januari 30 September 1926 werden door den keu ringsdienst van waren in deze gemeente 54 winkels geïnspecteerd, terwijl 195 monsters genomen werden en onderzocht in het laboratorium en 2542 ter plaatse. Er werden 24 waarschuwingen verzonden, ter wgl 5 monsters werden afgekeurd Naar we vernemen, ligt het in het voornemen van het gemeentebestuur om de Vrouwenbrug over de Meerburgerwate- rine te vernieuwen. Moge daarbg rekening worden gehouden met de eischen van het tegenwoordige verkeer en derhalve een breeders brug gelegd worden.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9