ren blijven, mij goed hoor, want de regel is„tot en met elf jaar bij de kleineren", maar wil men liever van af het elfde jaar met de grooteren meedoen, dan is dat ge oorloofd. Jan Wassenaar, wel zeker, als jij Zon dags de raadsels oplost en Maandags den brief op de post doet voor Den Haag, dan krijg ik dien prachtig op tijd, je behoeft dien Maandags niet eens met de eerste post te verzenden. Je verzendt je brief altijd per post naar Den Haag, dus dat gaat heel best. Clazina van Venetië voor de jeugd is het precies evenveel tijd als de Kinder courant Vrijdags verschijnt en de brieven moeten er Maandags aJ zijn en voor mij ook, als het pakket dan voortaan ook 24 uur eerder aan mij wordt verzonden, zoo- dat. ik het Dinsdags ontvang, in plaats zooals vroeger Woensdags. Ieder kind heeft toch Zaterdagsmiddags vrij, dus hebben jullie den Zaterdag en den Zondag voor de raadsels, dat is toch mooi veel tijd. Aart van de Nadort dank voor je kiekje, ik zal je een plaatsje geven in mijn album der raadseljeugd. Zeer velen vragen mij hoe ik het heb gehad op reis, dus aan die allen tegelijk kan ik wel even antwoorden, dat ik m Frankrijk o zooveel moois heb gezien, het is daar prachtig, ik logeerde boven op een berg, vanwaar men een bijzonder mooi uitzicht heeft. Verder maakte ik met de familie eenige autotochten zoodat ik heel veel van die streek heb kunnen zien en bewonderen Het was wel jammer dat het dikwijls regende, maar gelukkig hadden we ook nog zonnige dagen Ik logeerde niet in een hotel zooals sommigen mij vragen, maar bij een Hollandsche familie die daar woont. Ik heb heusch al jullie brieven wel ge lezen, al kon ik er toen niet apart op ant woorden. De teleurstelling dat ik niet apart schreef aan velen, werd zeker wel gauw vergeten, door de verrassing der prijsraadsels. Annie v. d. Broek ik hoor van Jansje, dat je roodvonk hebt en dus niet kan echrijven. Beterschap 1 Theo Elderhorst nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Dank aan degenen, die mij nieuwe raadsels toezonden, ze gaan bij den voor raad die op een beurt wachten, dus niet ongeduldig waehteu als het niet dadelijk wordt geplaatst. Zieke kinderen hebben een streepje voor, dat zal ieder met mij eens zijn, daarom nog even een woordje aan de jeugd uit de Boerhaavestraat. Hans Freeriks, je bent een echte grap penmaker. Henk Hofker ik hoop voor je, dat het heel prettig gauw zal gebeuren. Dag lieve Nellie den Oude en Koos Segijn en Jantje Pardon, eD dat kleintje, dat in Den Haag woont. Wa-t kreeg ik veel groetjes van jullie allemaal. En Hans Hil- lebrand, die met een eigen pen mocht schrijven, wat een heerlijk pak uit Zie- rikzee, wat een verrassing! Je bent oen flinke jongen om zulke lange brieven te schrijven. Ik heb begrepen hoor, dat eene wat je mij schreef, ik heb er ook verdriet van. Ziezoo, wat ik toen verder nog even schreef, zou du niet meer op zijn plaats zijn, dus nu ga ik over tot de nieuwe cor respondentie. De 4 gelukkigen gefeliciteerd met hun prijs. Is het de eerste maal voor alle vier 1 Ik hoop dat het jullie zal aansporen om trouw te blijven meedoen en dat je niet gaat denken: ziezoo nu heb ik een prijs, nu scheid ik er maar mee uit. Evenmin hoop ik, dat de teleurgestelden zullen zeg gen: ik ben al weer ongelukkig, nu scheid ik maar uit. Allen, die nu op een prijs hoopten en niet gelukkig waren bij het loten, moeten denkenMoed houden en hopen op een volgende keer. Er staan veel van de kleineren bij de afdeeling grooteren, omdat zij -40 of nog meer woorden hadden ingezonden: Gelukkig heelemaal geen klachten; iedereen vond het heerlijk, en zeer velen stuurden mij veel meer woorden, dan ik had gevraagd. Willy Horst, neen ik gaf die prijsraadsels In den speeltuin is het fijnt wie zou daar niet graag eens zijn I Tootje spnngt en zingt daarbij, als een vogeltje zoo blij. Hoog de lucht in, één, twee, drie, voert de wipplank zus Marie Janneman verliest een schoen, nu hij kan 't best zonder doen. Erger is 't, dat Jantjes boek achteloos ligt in een hoek, zoo maaT op het natte gras 't viel pardoes uit Jantje's tasch. Zoo uit school ging hij hierheen; Moeder komt straks ook, alleen, en dan brengt zij taartjes mee op z'n minst voor ieder tweel HERMANNA. omdat het er al weer tijd voor was, dat had ik al van te voren klaargemaakt. Koos van der Linden, in antwoord op jouw brief en dien van je vader kom ik even zeggen, dat ik hoop dat je met plezier iedere week de raadsels zult oplossen en trouw inzenden. Louis en Corrie den Hertogh. ik vind het prettig dat jullie de correspondentie zoo misten, omdat je die zoo graag leest. Willem van der Ham. je bent zeker wel blij voor je broertje dat hij een prijs heeft. Je zal het boek toch ook wel mogen lezen? Arie, Jasper, Coba Koevoet, alle drie netjes en flink gewerkt. Dat zal ik heel aanlig vinden als ik eens een kiekje krijg waar jullie opstaan met kleinen Jan er ook nog bij. Wat kan Coba ook al'flinke brieven aan mij schrijven. Wordt het truitje voor de pop ook aardig? Bob Lan, ben jij den brief zelf aan mijn huis komen brengen Zondag toen je in Den Haag was; ik ben Zondagsmorgens nooit thuis. Clazina van Venelie. mijn antwoord op je brief van verleden weck staat er ook in, en in het eerste deel der correspondentie vindt je het antwoord hoe ik het op reis had. Als je dit leest, is het bijna je verjaar dag, dus hartelijk gefeliciteerd. Ik vind het gezellig dat je nog een jaar blijft meedoen, want je bent heel trouw. Annie de l'Ecluse. ja hoor mijn kachel brandt al vanaf ik terug ben. Vindt jij zoo prettig dat de courant Vrijdags komt, de meesten vinden het ook erg prettig Zaterdag kwam ik met de Leidsche tram door Voor burg en zag toen dat er winkelweek was, o zooveel menschen liepen er 's avonds langs de winkels. Jan Wassenaar ja het mocht wel dat je meer dan 40 woorden instuurde. Nettie van Riessen gefeliciteerd met je verjaardag, je mag nu ook met de grooteren mee gaan doen. Louise Planje je begint ook trouw mee te doen, houd maar goed vol, als je er plezier in hebt. S., A. en W. Momberg als jullie geregeld gaat meedoen, wil je dan den voornaam voluit schrijven. Drietal Kükler dat weet ik wel, jullie be hoort tot de trouwe inzenders dus het is niet zóó erg als je eens heb overgeslagen. Barrie Kenbeek dat was een goede manier om te gaan lezen, dan kwam je van zelf vele woorden tegen, die je kon gebruiken voor het prijsraadsel. Dat is bij bijzondere gelegenheden, dat ik meer dan 4 boeken mag verloten. Nico van Wijk dat tref jij dan bijzonder goed dat de kindercourant nu voortaan Vrij dagsavonds verschijnt, als je er Zaterdags avonds geen tijd voor hebt. Jo Aalbersberg natuurlijk mag je mee doen. Tot elf jaar behoor je tot de kleineren. Ben je een jongen of een meisje, Jo kan bei den zijn Ali de Groot het is hier even goed koud als in Leiden, vandaag heeft het hier al veel gehageld. Ik mis je vriendin al eenige weken, ze i9 toch niet ziek? Cor Lefeber nog wel gefeliciteerd, al is je verjaardag nu al voorbij. Heerlijk tegen den winter, die mecanodoozen, een prettig werkje. Frans Schimmel dank voor je brief. Wil je eens mijne hartelijke groeten overbrengen aan die personen waar je mij over schreef, je begrijpt natuurlijk wel wat ik bedoel. Annie Bavelaar neen dat gaat nog maar zoo gauw niet, brieven schrijven in eene vreemde taal is volstrekt nog zoo gemakke lijk niet. dat zie ik dan later wel, als je veel verder bent. Thomas Hofstra moed houden, wat nu niet was. kan toch op eene andere keer ge beuren. Lien de Graaf niets erg dat je er geen langen brief bij schreef, ik had toch al zulke massa's woorden na te zien en vele brieven te lezen. Mini Metselaar; zoo, ben je een paar we ken uitgeweest, en veel plezier gehad? Truusje van Wouw als je geregeld wilt meedoen, mij best hoor. Jan Evers je bent mij van harte welkom, je behoort nog 3 jaar tot de kleineren. Henny Hulsbergen Henning gelukkig dat je nu een bril hebt, anders zou je je oogen te veel vermoeien, en je zal er wel heel gauw aan wennen. Koos Brouwer het is waar je had goed je best gedaan en netjes geschreven. Emanuel Eljou speet het jou ook zoo dat er geen correspondentie was. nu deze week des te meer, vindt je ook niet? Willy de Neijs, dank voor je raadsels en anecdote, die ik stellig voor en na eens zal gebruiken. Jan Smit blijf jij maar trouw meedoen, als je er plezier in hebt. Jo de Jongh gaat het steeds vlugger en gemakkelijker op de machine? en vindt je het een prettig werkje? Suus de la Rie ja ik had je wel gemist, maar als je heel veel huiswerk hebt, dan moet dat eerst gedaan. Bram Linschooten dat is zeker mooi dat die jonge kippen nu al hebben gelegd. Heb ben ze een lekker warm droog hok? zeker wel. Ben je blij dat er nu weer correspon dentie is. Herman Zaalberg, ik had je brief natuur lijk wel gelezen verleden week en ik ver heugde er mij in dat je nu een hond had waar je mee in je schik bent. Hoe grappig als je kleine broertje zoo met het hondje speelt. Pas maar op dat de poes niet in de oogen van je hond krabt, dat is gevaarlijk. Jan Hoope natuurlijk herinner ik mij nog wel wie je bent, ik ben toch wel eens bij

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19