No. 20435. DINSDAG 26 OCTOBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN: 80 ets. per regel - Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiên uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35 per week Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn. per week Franco per post 2.35 -+• portokosten. o ia .0.18 Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Heden ontvingen wij nog de volgende giften ten bate van de tengevolge van de stormramp zwaargetroffen gezinnen te Katwijk-aan-Zee: J. A. v. B. f2.50; fam. H. f 5; J. J. de J. f5; L. M K. f 10. J. N. L.—B f 2.50: gecollecteerd op de bruiloft van Bets en Wim f 10.74, gecollecteerd in „Bellevue" f10.131/»; Werkmansbond voor leden der Ned. Herv. Kerk te Leiden f 7.84Va. In totaal ontvingen derhalve 2227,61. Wie helpt mee om de f 2500 te bereiken Giften worden nog gaarne ingewacht aan ons Bureau, onder gironummer 57055 of per Amsterdamsche Bank onder vermelding JLW. logger 152". DE DIRECTIE. BAZAAR VAN DE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE TE LEIDEN. Zooals wij reeds eeTder mededeelden, heeft ook de Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose weder baar jaarlijkschen bazaar, die ook nu weder meer dan elk andere bazaar de aandacht onzer stadge- nooten zal trekken. In de eerste plaats met het oog op het groote nut der vereeniging .Het geld, aan deze vereeniging gegeven, strekt tot leniging van lijden door tubercu lose in allerlei vorm teweeggebracht of ter voorkoming er van door maatregelen tegen het ontstaan der ziekte. Ieder, die dezen bazaar bezoekt en er meer of minder koopt, weet bij voorbaat, dat hij of zij daarmede een werk van menschlievendheid steunt. De bazaar trekt echter ter wille van haar zelve de aandacht. Onder de vele bazaars, hier telkens weer gehouden, staat, wat het aantal en den aard der inzendingen be treft, zij steeds bovenaan. Het dames comité, onder leiding van de bescherm vrouwe mevrouw De Gijselaar, heeft zijn relaties in alle kringen en vindt overal medewerking. Daarvan levert vooral de heden geopende bazaar het bewijs. De verschillende gewone stands bevatten een rijkdom van artikelen die bewondering wekt. Daarenboven zijn bijzondere inzen dingen waarvan wij hier noemen die van mevrouw prof. Nieuwenhuis Uxküll van artikelen door Duitsche meisjes en kinderen vervaardigd en de inzending van de Kweek school voor Bewaarschoolhouderessen. Aan attracties is er ook geen gebrek. Ieder vindt er iels van zijn of haar gading. Hedenmiddag fe halfdrie werd de bazaar officieel geopend in tegenwoordigheid van het bestuur, het dames-comité voor de orga nisatie en tal van genoodigden waaronder eenige autoriteiten. De voorzitter dr. J. Bruining hield daarbij een rede. waarvan wij hier onder een uit voerig verslag laten volgen. Het was hem een genoegen als voorzitter der Ver. t. b. d. t.b.c. te Leiden, allen van harte welkom te heeten. Weldadigheidsbazaars, aldus ging hij voort, zijn aan de orde van den dag; en hel is dan ook niet dan na e-nige aarze ling, dat ons bestuuT besloten heelt ook op zijn beurt tot dit veelgebruikte middel om een magere kas te stijven, zijn toevlucht te nemen Ik sprak daar van een magere kas, dit is niet geheel juist of misschien zelfs on dankbaar want. dank zij belangrijke sub sidies van Rijk en Gemeente, van de bij- diagen van onze ieder de opbrengst der Emmabloem, de hulp van de burgerlijke en kerkelijke armbesturen, van vel j particu lieren. rijn onze financieele middelen niet onbeiangrük en toch schieten deze steeds ie kort en moet onza i-ennir.gmeester ons herhaaldelijk aanmaaen tot zuinigheid, omdat wij het eind van het vereenigings- jaar niet zullen kunncD halen en al onze hulp en steun plotseling zou moeten eindi gen Er is veel noodig Gedurende Januari 1925 werd huisbe zoek afgelegd bij 436 gezinnen. Onze werk zaamheid m deze gezinnen is van velerlei aard. Wanneer opname in een ziekenhuis r'f sanatorium noodig is. trachten wij deze te verwezenlijken. Door verschaffing van betere woningen wordt een behandeling thuis en isoleeren van den patëint van de huisgenooten mogelijk gemaakt Een zwak ke herstellende wordt door hulp in de huishouding in allerlei vorm te hulp ge komen. Vooral het voorkomen van de be smetting van kinderen door lijders aan open t.b.c., met hare meestal fatale ge volgen. heeft onze voortdurende zorg. Dit alles kost geld, veel geld en telkens doen zich gevallen voor. waar hulp onont beerlijk is, zoodat op onze maandelijksrhe bijeenkomsten ter bespreking der aanvragen niemand der bestuursleden den moed heeft op een aanvrage neen te zeggen of een eenmaal toegezegde hulp te doen beëin digen. Laat ik u een enkel voorbeeld noem- n zeide spr. Een jongen, wiens moeder aan t.b.c. gestorven is, krijgt een tuberculeuze ontsteking aan zijn ruggewervels. waar voor na een behandeling in het Acad Zie kenhuis een langdurige kuur in een gips- bed in een zeehospitium noodig is. Daartoe wordt met onze hulp besloten, nadat de vader, een oppassende flinke man. voor de helft der verplegingskosten zal zorgen Deze kuur duurt lang en moet voortdurend worden" verlengd telkens meenen mij, we tend, dat het succes twijfelachtig blijft, onze verdere steun te moeten onthouden, omdat het boven onze fiqancieele krachten gaat; maar ter wille van den vader, die met opoffering van inderdaad al zijn finan cieele middelen volhoudt, meenden wij niet te mogen weigeren. Wij hadden de voldoe ning, dat de jongen na twee jaar genezen is ontslagen en dezer dagen eindexamen M.U.L.O. deed. Zonder behandeling was deze jongen t?n gronde gegaan. In een van de achterbuurten woont een gezin van man. vrouw en vijf kinderen. De vrouw heeft een ernstige long t.b.c en werd langen tijd verpleegd in het Acad. Ziekenhuis. Sedert twee jaar is zij thuis en tamelijk gezond en doet haar huishou den, maar is voor haar omgeving in hooge mate besmettelijk. Door toedoen onzen ver eeniging zijn haar kinderen uitbesteed bij anderen en bereiken wij waarschijnlijk, dat deze niet ziek zullen worden, terwijl dit anders zeker zou gebeuren en zij candi- daten zouden worden voor een sanatorium, met meer of minder kans op genezing U zult met ons eens zijn, dat het geld. dat wij hiervoor uitgeven, welbesteed zal blijken. In een familie, waar de vrouw des huizes lijdende was aan t.b.c. en sputum met tu berkelbacillen opgaf, werd door een strenge kuur in huis. die met onze hulp 21lt jaar werd doorgevoerd, genezing verkregen, zoo dat hoesten en opgeven geheel ophield Het eenig kind werd al dien tijd buitenshuis verzorgd en een tijdlang op de buitenschool geplaatst. Wij hebben bereikt dat moeder en kind waarschijnlijk beiden gezond zullen blijven. Spr. zou deze voorbeelden kunnen ver meerderen met vele anderen; hel zal uit deze enkele duidelijk zijn, dat onze veree niging metterdaad nuttig werk verricht, zeide spr. Helaas hebben wij nog slechts een deel van de tuberculoselijders in Leiden onder onze zorgen. Duidelijk zal u ook zijn, dat wij veel geld noodig hebben. Mijn aandeel in de werkzaamheden tot totstandkoming van dezen bazaar bestaat louter in het uitspreken van een openings woord, aldus spr. Ik hoef er u nauwelijks op te wijzen, dat zonder de groote toewij ding van het dames-comité, dat zich tijd noch moeite heeft gespaard, van dat alles niets tot stand had kunnen komen en dat zij en de vele geefsters en gevers van de geschenken, hier aanwezig, recht hebben op onzen hartelijken dank. Ik hoop, dat zij zich voor hun inspanning en mildheid in ruime mate beloond zullen zien door het succes van deze onderneming. Dat velen zich mogen opmaken om hier een kijkje te nemen en met belangrijk lichter beurzen naar huis gaan. Zij kunnen de voldoening meenemen te hebben bijgedragen tot het bereiken van een mooi doel: aan een aan tal ongelukkige stadgenooten hun gezond heid te hergeven of hen te helpen deze te bewaren. En hiermee verklaar ik dezen bazaar voor geopend. Na de opening werd de bazaar bezichtigd terwijl ook het publiek dadelijk door een druk bezoek zijn belangstelling toonde. Laat dit zoo blijven tot de sluiting op Donderdagavond toe. Woensdagmiddag heeft een poppenkast- vertooning in de Kleine Stadszaal plaats, waarbij we ook vele moeders met kinderen verwachten. DE WEDEROPKOMST VAN ROME IN NEDERLAND. Gisteravond sprak alhier op uitnoodiging van de afd. Leiden der Herv. (Geref.) Staats partij. ds. G. A. Lingbeek, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gen., over bovengenoemd onderwerp. De vergadering werd aangevangen met het zingen van Ps. 77 7 en 9, waarna voor lezing van Ps. 115, gebed en een kort ope ningswoord door den voorzitter, den heer C Bloot J.Rzn. Hierna verkrijgt ds. Lingbeek het woord, die, in aansluiting op het gezongen: 'k Zal gedenken, hoe voor dezen ons de Heer heeft gunst bewezen, terugblikt naar den tijd der Hervorming, dien tijd, toen onze natie werd een vrije natie, d. i. de overheid vrij ge maakt van de Roomsche kerk In die dagen werd de Ned. Herv. Kerk de moeder van de vrije Ned Staat, welke eer tijds niet vrij was. wèl verbrokkeld. Spr. schetst Prins Willem van Oranje niet alleen als de Vader des Vaderlands, doch óók als de Vader der Hervormde <L i. Gereformeerde Kerk en geeft hiervan verscheiden voor beelden. In alles werd de Prins gekend. „Wat is de Hervorming" vraagt spr. Dit is het wegdoen der misbruiken en priester heerschappij en de terugkeer tot Christus, onzen éénigen Priester. De Hervorming was niet het stichten van een nieuwe kerk, zooals onjuist beweerd wordt, doch zij was de oude kerk opnieuw „De kerk dorst niet naar bloed," zegt Rome, doch waar de Overheid was de die naresse der kerk. leidde dit tot geloofsver volging en streden onze vaderen hunnen 80-jarigen oorlog. Het resultaat van den 80-jarigen krijg was dit, dat de Herv. Belijdenis de grondslag werd van den Ned Staat, waarbij de Room- schen werden getolereerd (geduld). Zij wer den vrijgelaten God te dienen op hunne wijze, méér dan dit met Protestanten in Roomsche landen het geval was. Spr. schetst Rennenberg's verraad en het verzet der Frie zen, die ten tweeden male hunne vrijheid moesten bevechten. Dit was „de gouden Eeuw". In het laatst der 18e eeuw hadden we de Fransche revolutie en werd toen het besluit genomen, de Herv Kerk als Nationale kerk af te schaffen Alle kerken verkregen gelijke rechten. Hiermede waren God, de geschie denis, de Herv. Kerk als moeder van de vrije Ned. Staat en het bloed der martelaren ver loochend en verkreeg de Roomsche Kerk ge legenheid om op te komen. Gedurende de regeering van Lodewijk Na poleon, een Roomsch vorst, door zijn broe der over ons land als koning aangesteld, werden vele kerken den Protestanten ont nomen, o.a. de groote kerk te 's Hertogen bosch. Rijksloelagen werden van toen af óók aan Roomsche geestelijken uitbetaald, vóór dien alléén aan predikanten. Zoo werkte de revolutie mede, de macht van den Paus te vergrooten. Na den terugkeer uit Engeland van Koning Willem I in 1815 werd een commissie be noemd, tot samenstelling der Grondwet. De Ned. Herv. verkreeg hare rechten van vóór de revolutie niet terug en werd het revo lutionaire beginsel in de grondwet gehand haafd. Het eenigste nog was, dat de vorst moest behooren tot de Herv. Kerk. Het congres te Weenen, gehouden tot het herstel der grenslijnen, maakt uit, dat Bel gië voortaan tot Nederland zou behooren. Opnieuw werd de Grondwet herzien en werd» ten gerieve van het Roomsche België, ook deze voorwaarde nog geschrapt. Toen Ne derland en België later gescheiden zijn ge worden is zij nimmer hersteld. Spr. bespreekt vervolgens het herstel der bisdommen, hoe dit, zonder de Staten-Ge- neraal hierin te kennen, is geschied. Hevige protesten heeft men hiertegen geuit, doch hadden deze, mede door den liberalen mi nister Thorbecke, géén resultaat. Thorbecke noemde de Natie noch een protestantsche, noch een roomsche, doch een Nederl. Natie. Spr. wijst er op, dat men op de vraag: is deze koffiekan een tinnen- of een koperen koffiekan, zou kunnen antwoorden: deze koffiekan is een koffiekan. „Zet men dan koffie in de lucht", vraagt spr. Thorbecke's ontwijkende uitspraak komt hierop neer, dat onze natie is eei) godsdienstlooze natie. De roomschen reikten in dezen tijd de hand aan de liberalen. Na het zingen van het Lutherlied (Gez. 264 1 en 2) vervolgt spreker zijne rede en zet het herstel der bisdommen nader uiteen en wijst vooral op de warme toespraak van Koning Wilem III te Amsterdam, bij gele genheid van aanbieding door o.m. den ge schiedschrijver Jacob van Lennep van een adres door 58000 Amsterdamsche protestan ten. Het ministerie van Hall maakte een wet op de kerkgenootschappen, doch de bisdom men bleven gehandhaafd. Spr. wijst hierna op het ontstaan van het monsterverbond Rorae-Anti-Revolutionair en bespreekt de godsdienstlooze openb. school. Willem de Zwijger zeide: ,,'k Heb met den Potentaat der Potentaten een vast verbond gemaakt," doch van ds. A Kuyper geldt het: ,,'k Heb met den Paus van Rome een vast verbond gemaakt." „Voorwaar géén geringe tegenstelling," zegt spr. Ten slotte gaat spr. nog den laalsten lijd na en wijst op de processies, gezantschap bij den Paus, eucharistisch congres enz. Spr. komt niet op Rome afgeven, maar verwijt den Protestanten hunne laksheid, hierdoor, dat zij God hebben verlaten. Spr. eindigt met te wijzen op één licht punt, hierop, dat God is, de God van Abra ham, Isaak en Jacob, d. i. dat God steeds dezelfde is. Indien wij het nu maar wa gen met Hem alleen, dan zingen we met Psalm 68: „Al laagt g,'o Isrel, als weleer, Gebukt bij tichelsteenen neêr, Toen gij uw juk moest dragen En zwart waart door uw dienstbaarheid, U is een beter lot bereid, Uw heilzon is aan 't dagen." De zéér druk bezochte vergadering werd na het zingen van Ps. 68 6 door den voor zitter met dankgebed gesloten. VOORDRACHT „GODZOEKERS". Op uitnoodiging van de vereeniging Ge meenteleven" van de Remonstransch Ge reformeerde Gemeente alhier hield gister avond in het kerkgebouw aan de Hoogland- sche Kerkgracht ds. A. R. de Jong van Bus- sum voor een talrijk gehoor een voordracht over „Godzoekers" naar het werk van dien naam van den Russischen schrijver J. W. Rakasoff. Spr. ving aan met te verklaren, dat de ge- heele stof gedragen wordt door twee ge dachten, die van het gezag, dal zich overal wil doorzetten en die van het gezag van de innerlijke vrijheid, dat daartegenover 3taat. Onder ademlooze stilte deed spr. daarop het verhaal van den student NicolaS, den soldaat, den boer en de deerne, die »een van allen in hun leven bevrediging vonden en staande aan de poort, die toegang gaf tot Het Licht, zichzelven de vraag steiden ..Heer, wijs ons den weg, wat moeten wij doen?" En de Stem antwoordde: „Verstaat de Waarheid en de Waarheid zal u vrijmaken." Doch dan verschijnt De Vreemde ten too- neele, die door valsche voorspiegelingen hen van het goede spoor weet af te brengen en zij allen geven den strijd op, allen behalve Nicolaï Even later ontmoeten wij hem als rit meester Th het Russische leger, waar hij heeft te kampen tegen de opvattingen van de totaal gedemoraliseerde officieren en vervolgens ten huize van een Russische vorstenfamilie, waar hij niet schroomt om lemidden van al die valsche intriges der Russische aristocratie zich op te werpen als een arbeider als zoovele anderen, doch een Arbeider in dienst der menschheid. Het vierde bedrijf verplaatst ons weer naar een armzalige boerenwoning, waar bit tere armoede heerscht en waar een hard vochtige belastingambtenaar dreigt ook hel laatste bezit van de wanhopige bewoners weg te halen. Hei is Nicolaï, die dei< ge- tergden boer van zijn voornemen tot moord weet terug te brengen. Bijzonder mooi teekende spr. het vijfde bedrijf, waarin Nicolaï, staande op een berg plateau, het volk toespreekt met de Berg rede uit Mattheus. Dan komt de pape(pries- ter), die den invloed van Nicolaï op het volk vreest en het gezag van de Heilige Kerk ondermijnd acht. Er ontwikkelt zich een dispuut tusschen hen beiden waarbij Nicolaï slechts ant woordt met woorden uit de Schrift. Prachtig wordt hier de aarzeling onder het volk be schreven: overtuiging en bijkans hei'ige eerbied voor Nicolaï eenerzijds en vrees voor ds bedreigingen van den 7)ope ander zijds. Langzaam maar zeker wint de pope terrein en één voor één verlaten de ge trouwen Nicolaï, die alleen achterblijft. Zoo treffen wij hem aan m het laatste bedrijf, vermoeid naar lichaam en geest, vergrijsd in den dienst des Heeren voor de Poort, waarachter Het Licht straalt in heerlijken glans. Voor de laatste maal tracht „De Vreem de" hem te verlokken, doch te vergeefs en wanneer dan een onzichtbaar koor zingt: „Verstaat de Waarheid en de Waarheid zal u vrijmaken" opent zich langzaam de Poort en gaat Nicolaï binnen, het Stralend Licht van de Waarheid tegemoet.... Met stille aandacht hebben de aanwezigen geluisterd naar de boeiende voordracht van den Bussumschen predikant. Niet onvermeld mag tenslotte nog blijven de medewerking van mej. Lucie van 't Erve (viool) en de heeren Hugo Godron (viool) en Alb. Kummer (orgel), benevens het Soester mannenkwarlet, wiens toepas selijke muziek en zang het genot van dezen avond nog verhoogden. GEHEELONTHOUDING ONDER SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. De afdeeling Leiden der Vereeniging van Geheelonthouders onder Nederl. Spoor- en Tramwegpersoneel had gisteravond in de groote zaal van het Leidsche Volkshuis een propaganda-bijeenkomst belegd, waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan, zoodat de voorzitter in zijn openingswoord met ge noegen kon constateeren, dat vrijwel alle plaatsen bezet waren. Hij deelde mede, dat de voor dezen avond als spreker aangekon digde heer De Haas, uit Utrecht, verhin derd was en nu vervangen zou worden door den heer Kuiper, uit Zeist, die, in ver- band met den beperkten tijd slechts een kort propagandistisch woord zou spreken Nadat nu de aanwezigen op eenige aar dige muzieknummertjes waren vergast, sprak de heer Kuiper over „Twee Monsters". zij'nde: oorlog en alcoholisme. Hij wees er op, dat zoowel de oorlog, met al zijn verschrikkingen, als het alcoholisme met z'n verderfelijken invloed noodzakelijker wijs volkomen moeten worden onmogelijk ge- j maakt, wil men de menschheid beter maken en tot meerdere welvaart komen Vooral I tegen den alcohol gaat. aldus spreker, op I deze plaats en in onze vereeniging. de groote strijd. Ons volk dient aan het ver stand te worden gebracht, dat alléén de onthouding tot het gewenschte doel kan leiden, dat de matigheidsmenschen het alcoholisme juist steunen en dat iedere ont- j houder lid moet zijn van een geheelont- 1 houdersvereeniging. want op die c anier immers krijgt men de gewenschte en juiste lectuur in huis en worden ook de andere huisgenooten. en niet het minst de kinde ren, in gunstigen zin beïnvloed. Spreker's korte toespraak verwierf een warm applaus Ter afwisseling werd ver volgens nog een muzieknummer gegeven, BINNENLAND. Ingediend is het wetsontwerp, dat de mo gelijkheid opent een moderne taal te onder wijzen op de lagere school. De eisch in hooger beroep in de Glind- horst-zaak. Ingebruikneming der nienwe Gerelorm. Kerk in den Haarlemmermeer. BUITENLAND. Het Engelsche mijnconflict weer in het Lagerhuis. Geen tnsschenkomst der regee ring. Waarom de leiders dei Engelsche mijn werkers niet meer mogen spreken De liberaal Kenworthy gaat over naar Labour. waarna overgegaan werd tot de vertooning van de bekende reclame-film der firma Van Houten, over cacao en chocolade, waarvan wij reeds eerder een uitvoerige beschrijving hebben gegeven. Wij volstaan daarom thans met de vermelding, dat de plaatjes aller aandacht wisten te trekken en dat na afloop aan de aanwezigen door den verte genwoordiger der firma een reclame-pak ketje werd verstrekt. Het was een welgeslaagde avond! Men verzoekt ons tegen te spreken het bericht, als zou de burgemeester na zijn aftreden als zoodanig zich te Wassenaar gaan vestigen, daar de heer De Gijselaar te dien aanzien nog geenerlei definitieve plan nen koestert. Naar wij vernemen is prof. R. P. van Calcar, hoogleeraar in de bacteriologie, ge zondheidsleer en geneeskundige polilie aan de Rijksuniversiteit alhier, plotseling ern stig ongesteld geworden en naar hel Diaco- nessenhuis overgebracht. Hij is lijdend aan maagbloedingen. Zijn toestand, die gister avond uiterst zorgelijk was, was heden morgen naar omstandigheden bevredigend. Voor het diploma Ziekenverpleging is te 's-Gravenhage geslaagd onze stadgenoote mej. E. M. Crama. Onze vroegere stadgenoot, dr S. Kronenberg, sinds kort als kinderarts ge vestigd te Leeuwarden, is benoemd tot ge neesheer-directeur van het Ned. Israëli tisch Ziekenhuis te Amsterdam. Mej. M. van Steenwïjk alhier is me' ingang van 1 November a.s. benoemd tol hulponderwijzeres aan de Chr. Bewaar school aan den Oude-Rijn al3 opvolgste» van mej. J. Pieterman, aan wie tegen dien datum ontslag is verleend. Bij de heden door B. en W. ten Slad- huize gehouden aanbesteding van aardappe len ten behoeve van de gestichten „Ende geest", .Voorgeest" en „Rhijngeest" gedu rende de wintermaanden waren 4 inschrij vingen ingekomen voor 1ste soort (afzonder lijk gekookt) en 2de soort stamppot alles per 100 K.G. Ingeschreven werd door N v d. Vlist 17.60 en f 6.90: Th. J. P. Fontein f7.45 en f 6.75; P. Kempeneers f6.50 en f5.40 en Th J. B. Haan 15.96 en f5 76 Alle inschrijvers wonen in Leiden. Zaterdagmiddag is te Sneek ter aard«- besteld het stoffelijk overschot van den heer M. Joustra, in leven archivaris van het Ba taksch Instituut alhier. Aan de groeve weid het woord gevoori' door ds. Hilleris Lambers uit JorweT namens het Ned. Zendingsgenootschap, dei heer Th. Jansen namens het Bataksch en Koloniaal Instituut en den heer S. de Botr Een zoon van den overledene dankte vc-oi de laatste eer zijn vader bewezen. Een bijkans uitverkochte Schouwburg heeft gisteravond voor de tweede maal ir dit seizoen hier den Spooktrein zien rijden Evenals de eerste maal had het HofstaJ tooneel onder directie van Cor v. d. Lug Melsert weer een groot succes. Of nog een derde opvoering zal volgen? De politie alhier heeft aangehouden den 30-jarigen J. P. A M P. als verdach van poging tot moord. Genoemde P. wa- gi9teravond binnengedrongen ten huize van mevr. de F. met wie hij een Iiefdesverhou ding had. Hij heeft toen met een revolver een schot gelost, gelukkig zonder iemand te treffen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1