Xwtin O. 20432. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 October Vierde Blad Anno 1926. let Auto Kerkhof bij Oegstgeest. UIT DE OMSTREKEN. Schrale Huid PUROL RADIO-PROGRAMMA PRIMA ANTHRACIETSOORTEN SCHEEPSTIJDINGEN. RADIO-NIEUWS. piannpn tot aanleg van een nieuwen verkeersweg achter "t Groene Kerkje Voor Jaren uitgesteld Wat doet het Rijk? Een onhoudbare toestand. peed9 meerdere malen is er in de afge- open jaren in ons blad gewezen op den iböudbaren toestand nabij het „Groene uY]ë' te Oegstgeest, waar een uiterst fcerpe bocht in onzen grootsten en belang- fcsten verkeersweg een voortdurend en uslig gevaar oplevert voor het verkeer, i waar zonder mankeeren iedere week één meerdere ongelukken plaats vinden. Men hoeft er gedurende eenige dagen de ru- iek „Ogslgeest" in onze courant maar op i te slaan om de waarheid dezer woorden constateeren. Herhaaldelijk bereiken ons dan ook van verse zijden klachten en vraagt men ons hel nu niet mogelijk is, dat eindelijk eens doende wordt ingegrepen. Wij zijn daar- n op informatie uitgegaan en kunnen s resultaat onzer bevindingen aan den ilangstellenden lezer mededeelen. dat er wrloopig bitter weinig kans bestaat op een Dede oplossing, welke o. i. alleen en uit- uitend te vinden zou zijn in het verleggen an den weg naar de andere zijde van „Groene Kerkje". Eén d r autoriteiten "te egstgeest was zoo welwillend daaromtrent >aige inlichtingen te verstrekken, die wij Ier thans laten volgen. Een jaar ol wat terug zijn vanwege den iib-Waterstaat verschillende opmetingen daan langs den rijksstraatweg vanaf Den aag tot Hillegom. Het doel daarvan was n verbetering te verkrijgen van dezen weg. en toen al niet meer voldeed aan risehen van het steeds to'enemende mo- >rne snelverkeer. In verband daarmede jn ook inderdahd enkele plaatselijke ver leringen aangebracht, óók te Oegstgeest, elonweg van 't Haagsche Schouw tot aan Ie Slaag") zonder dat deze evenwel over st algemeen op het praedicaat „afdoende" inspraak vermochten le maken. Die destijds gedane opmetingen stonden ede in verband met een verbreeding van »d weg bij het kerkje en een geheel nieuw tn te leggen straatweg vanaf „Bijdorp", )or de achter het oude dorp gelegen lande- jen heen, naar één der laatste bochten na- ij „Postbrug". Er zou dan een tweede brug legd worden over het Katwïjksche kanaal iet het doel het verkeer in rechtsche rich- ng te leiden. Het volledige plan daarvoor as, met teekeningen, enz. in groote boek elen samengevat, en werd ter, hand ge- eld aan B. en W. van Oegstgeest. ten ede daaromtrent, zoo mogelijk, advies uit brengen. Dit laatste is ook inderdaad ge bied, terwijl tegelijkertijd eenige wijzigin- 3 werden voorgesteld. Werd dus dit werk a uitvoer gebracht, dan zou aldus één der riarlijkste punten voor het verkeer wor- n opgeheven en het was derhalve logiscn, t zeer velen, zoowel te Oegstgeest als el- tr3, in stille hoop naar een gunstige be- issing uitzagen. Helaas is het hij deze stille fyoop ge iden! De plannen schenen reeds in den X'fpot te zijn verdwenen, totdat onze zegs- im juist een dezer dagen vernam, dat zoo- cl het plan voor de verbreeding van den den als van dat voor den aanleg van een euwen verkeersweg in de eerstvolgende ren nief uitvoerbaar is, wegels de hooge Sten, die aan deze werken zijn verbon en! De huidige toestand, die spot met de schen van onzen tijd, zal dus nog voor wie eet hoeveel jaren bestendigd blijven en ge euw zullen bijgevolg ook onze bericht- "ers minstens eenige malen per week &r verslag mogen doen van de ongelukken, e daar ter plaatse onafwijsbaar plaats dien vinden. Want het staat toch vast i uit de plannen van den Rijkswaterstaat ijkt dat de situatie ook dhhr bekend is it de straatweg in de bocht veel te smal P voor het auto-verkeer, terwijl het gevaar verhoogd wordt door het absoluut on- Woende uitzicht. Ook voor het gewone verkeer (rijtuigen, motorrijwielen, fietsen fc) is het posseeren dezer bocht trouwens frair, omdat er geen ruimte is auto's en Jrgelijke, te laten voorbijgaan, mede door- 1 het weggedeelte tusschen de tramrails 'bestraat is en het rijwielpad tot aan oslbrug", dezen zomer bijvoorbeeld voor '^rijders meestal levensgevaarlijk was, als v°lg van den slechten toestand, 'waarin Pad verkeerde. Van de voetgangers, voor wien er aldus fn stukje grond overblijft om zich in vei- 'beid te brengen wanneer zich eenig snel- lrvo?rmiddel op den weg vertoont, wordt 1 slotte maar niet eens gesproken. Hu nu moge het waar zijn dat de gebrui- van den weg ook dikwijls zelf schuld °ben aan ongevallen, door roekeloos rij- n en het onvoldoende geven van signa- 1 -7, dit alles neemt toch niet weg, dat Hijk hier een taak heeft, aan de ver ging waarvan het lol dusver zeer onvol le heeft meegewerkt, het eenige wat vanwege den Rïjkswaler- aa' is gedaan is bet dezer dagen 'alen walsen van enkele witte paaltjes in de open oeeltea langs den slootberm, maar he* is :°r ieder, die met de situatie op de hoogte duidelijk, dat het hierbij niet kan en met blijven omdat het anders zonder twij- ,°P zekeren dag tot een catastrophe zal dcu. Het dagelijksch bestuur vab Oegs!- jst begrijpt zulks ten volle en heeft re^ds 7 klachten aan de regeering en de auto- V ei1 gezonden, doch tot op den dag van ju zonder gunstig resultaat. et laatste redmiddel is thans een He- A rï°en op den steun van het publiek, dat tenslotte een zeer sterke n Srrmf We"3uhruikers en het richten van tneet aan^ verzoeken en adressen aan n*e(raad en volksvertegenwoordiging 0*aat zaï zijn om het „aulo-kerkhoP ruim SDe* en voor ^en RECLAME. Heerlijk smakende, zacht laxeerend wer kende drops voor volwassenen en kinderen. Per doos 75 cent. 2554 KATWIJK-AAN-DEN-RUN. Bij het gehouden examen voor het diploma Schoolraad (verlicht na-examen) aan de Chr. Kweekschool in Den Haag is geslaagd de heer W. P. G. H. Kratschierll, alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Weer een slachtoffer van de KW 152 begraven. Zooals wij reeds hebben gemeld is de fa milie Plokker eenige dagen geleden per auto naar Schoorl gegaan, waar ze met* groote deelneming werd ontvangen. Het Tijk van Jacob Plokker werd direct herkend, waarna dadelijk de noodige formaliteiten, werden af gehandeld, en men met de droeve last naar hier toog. In den namiddag kwam men er mede aan de grens dezer gemeente, waarna het lijk in den aldaar wachtenden lijkwagen werd overgezet om zoo naar het „sterfhuis" te worden gebracht. Aldaar bleef het tot gistermiddag, toen de begrafenis plaats had. Er waren ook nu zeer veel belangstellenden op het kerkhof. In den stoet liepen o.m. de zoon en damknecht van den reeder en eenige leden van den Gerefor meerden Kerkeraad. Ds. Meijering van Katwijk a. cL Rijn, als consulent der Geref. Kerk alhier, leidde den rouwdienst Toen de kist in de grafkuil was nedergela- ten, trad ds. Meijering naar voren en sprak ongeveer het volgende: „O, Godl Uw woord is in het heiligdom." Dit woord van den Psalmist komt in deze dagen in al zijn majesteit tot zijn recht Is het niet met diepe ontroering dat wij dit stoffelijk overschot aan de groeve toever trouwen? Een man in de volle kracht der jaren op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen? Uit Zijn heiligdom antwoordt Hij niet Alles is in Zijne hand. De dood is zelfs Gods knecht en Hij antwoordt niet omtrent Zijne daden. Wij vinden het niet goed, niet recht, wij kunnen het niet verstaan dat deze man moest worden weggenomen als een van de bemanning van den verganen logger, maar God is onbegrijpelijk in Zijn doen en wij hebben dat te eerbiedigen. Doch het valt ons hardl Hij was uitgetogen in zijn eerlijk beroep om het brood te verdienen en zie: een storm steekt op en God wil dat hij in het gezicht van de haven, in de branding omkomt Vreeselijk lot, doch God doet wat Hem behaagt en wij hebben te berusten in Zijn welbehagen. Dit zijn roepstemmen, die ons wijzen op den eenigen weg ter verlossing. De weg is duidelijk en klaar. Die in den Zoon gelooft heeft het eeuwige leven; hij gaat door den dood het eeuwig leven in. JDeze roepstem leert ons: weest al tijd bereid, want de dood wenkt ieder oogen- blik, ook voor ons en slechts door het geloof in Jezus Christus als Uw Zaligmaker is uw leven veilig geborgen. Dat is de eenige weg die bewandeld dient te worden eer het te laat is. Het woord van den Psalmist, dat Gods Woord in het heiligdom is, is een troost grond ook voor de weduwe en verdere na bestaanden. Hij die slaat is ook de God die heelt Hij is de man der weduwen en een Vader der weezen. Hij heeft gezegd: Ik zal u niet begeven noch verlaten. Dat dit dan het ge nadig deel moge zijn van allen opdat ieder belijde: Gij Heere zijt groot van macht en heerschappij, genade en ontferming. Dan leeren we het ook verstaan wat de Psalmist in Ps. 89 19 zingt: „Gedenk 0 Heer, hoe zwak ik ben" enz. Komt laat ons dit tezamen zingen. Hieraan werd gevolg gegeven, waarna een schoonzoon van den overledene, de heer M. de Vries den predikant dankte voor zijn ge sproken woord en allen voor de laatste eer den overledene bewezen. Weer twee lijken aangebracht. Bij de politie alhier werd uit IJmuiden be richt ontvangen dat aldaar twee lijken wa ren aangegeven, één als aangespoeld en een ander opgevischt. Uit de opgegeven signale menten van lengte, geschatte ouderdom, onder- en bovenkleeren, haar en tatoueering bleek bij onderzoek door de politie alhier dat het de lijken zijn van A. van der Bent en A. van den Oever. Beide lijken zullen ook hier hegraven worden. "Nader bericht men ons: Enkele leden der familie zgn hedenochtend naar IJmuiden vertrokken ten einde nader de identiteit der lijken vast te stellen. Het plan is, de lijken naar hier te vervoeren cm morgen te worden begraven. Comité tot Steunveileening. Bij den Voorzitter van het Comité tot steun aan de nagelaten betrekkingen der omgekomen visschers kwamen de volgende giften in: Mej. A. M. G. f5; J. v. d. L. f2.50; Uit de Kerkcollecte O. K. f2.50; Mevr. Wed. H. de H. te H. f5; arbeider te A. f2.50; fam. te D. f 2.50; Door den heer Burgemeester van A. K. te B. f 10; van C. le O. f 5; Dir. L. Dw. Mij. f 100. Bij den Penningmeester: van J. D. D., te B. f 3.50; W. G. R. te A. f 7.80; L. H, B. te R.-W. f 10; J. C. P. te R. f 2; S. te A. f 3; D. v. W.. te W. f2.50; W. H. te A. f 2; L. G. te L. f 0.65; J. v. O., te L. f 1.15; E. L, te A. f2.50; fam. H. te U. f2.5Ó; J. W. A. te H. f 10; F. G. van G. te R. fTO. De secretaris penningmeester E. de Jong, Meerburgkade 68. Nadat gedurende een paar dagen al hier geen haringafslag was geweest had er gisteren weder een plaats. Van de 2 partijen haring (Zuid) f 17.5018.85 300 kantjes volle haring (Engelsche wal) f 15.2517.80 25 kantjes ijle haring (Zuid) f 15.2017.75; 500 kantjes steurharing (Engelsche wal) f 12.3016. Alle prijzen berekend p. kantje. LISSE. Vergadering van het Groene Kruis. In het hotel „De witte Zwaan" hield de afdeeling Lisse van het Groene Kruis een ledenvergadering, waarvoor niet veel be langstelling was. De leiding was in handen van den voor zitter, dr. Blok. Na het lezen der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, deed de penningmeester verslag van zijn gehou den beheer. Hieruit stippen we aan. dat de rekening voor de algemeene afdeeling met een batig saldo, groot f629,03, sloot aan ontvangsten en uitgaven van f 1340,32. De rekening van de afdeeling Wijkver pleging aan ontvangsten en uitgaven sloot met een nadeelig saldo van f 182,36 en die der afdeeling Tuberculosebestrijding boekte aan ontvangsten en uitgaven f3111,421/» met een nadeelig saldo van f564,54. In de commissie tot het nazien der reke ning 1926 werden benoemd de heeren D. Vreeken, K. Tanis en P. Bezu. Bij de perio dieke bestuursverkiezing werden herkozen de heeren F. G. M. Haas# en G. Tromp, die beiden deze herbenoeming aanvaardden. De secretaris bracht daarop het jaarver slag uit over 1925, waarin allereerst spijt werd te kennen gegeven, dat in den abomi- nabelen toestand, waarin het magazijn ver keerde, nog geen verandering was gekomen. Wel zijn er naar verschillende wegen ge zocht om daarin verbetering te brengen, maar door gebrek aan middelen, kon hienn geen verbetering wordfen-gebracht De toestand van het magazijn maakt het onmogelijk, die artikelen aan te schaffen, die eenige ruimte innemen, zooals b.v een ziekenlichter, welke in een zeer groote be hoefte zou voorzien. Het is b.v. niet moge'ijk om iemand des avonds aan een ledikant te helpen om de eenvoudige reden, dat dit niet bereikbaar is. Met groot verlangen wordt nog altijd uitgezien naar een Wijkgebouw. Met zeer veel waardeering werd er melding van gemaakt, dat de magazijnmeesteres zoo warm blijft voelen voor de afdeeling. De heer Spruijt verstrekte aan 18 gezin nen ijs en de heer Tissing gaf weder als vorige jaren een geschenk voor de linnen kast, waarvoor ze hem zeer erkentelijk zijn. Zuster Haytinck verleende haar gewaar deerde diensten in de gezinnen, die daaraan behoefte hadden. Met leedwezen moest worden geconstateerd, dat het niet mogelijk was haar salaris te verhoogen. Wat de afdeeling tuberculosebestrijding betreft, kunnen we mededeelen, dat de Haytingh en Josepha 56 gezinnen onder.hun toezicht hadden en dat in de lighai 26 patiënten werden verpleegd, met in het geheel 3244 verpleegdagen. Twee patiënten werden verpleegd in aan deze afdeeling be- hoorende ligtenten. Door giften van vereenigingen en parti culieren was het mogelijk in de lighai dage lijks een warm maal en een V» liter melk te verschaffen. Eén patiënt werd verpleegd in het Pius- gesticht en een patiënt in een ziekenhuis opgenomen, 4 in een sanatorium en één in een gezondheidskolonie Tweemaal werden kamers en het beddegoed ontsmet, driemaal werd met hulp van het Groene Kruis een woningverbetering aangebracht. Na het lezen van dit verslag volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief van de 30ste algemeene vergadering, welke ge houden zal worden op Vrijdag 29 October a.s. te Rotterdam. De eerste 14 punten gin gen onbesproken onder den hamer door. Punt 15. een voorstel van het hoofdbestuur om een besluit te nemen, dat de afdeelingen, onderaf deelingen kim n en vormen voor de verzekering tegen geldelijke gevolgen van ziekenhuisverpleging gaf een breede be spreking. - Uit de toelichting van den voorzitter bleek dat een wetenschappelijk wiskundige bere kening zeer noodig was, daar al enkele vereenigingen met een tekort zitten te tobben. Bij het instituut „Huiszorg" werd ook langdurig stilgestaan. Hieraan zijn ook vele bezwaren verbonden. De praktijk heeft dit ook al geleerd Dr. Haase achtte het ook zeer noodig, dat alhier veel meer aandacht wordt geschonken aan kraarr\verzorging. Het verwonderde spr., dat nog niet een of ander verpleegster zich hier vestigde om b.v. met subsidie van enkele vereenigingen de kraamverzorging ter hand te nemen. Medegedeeld werd, dat ten bate van het Groene Kruis alhier een zeer aardige en leerzame filmvertooning zal plaats hebben, en ten slotte kunnen wij nog mededeelen, dat in de plaats van zuster Haytingh is be noemd zuster Hollestelle, dje volgende week in dienst hoopt te komen. De oudste inwoonster dezer gemeente is overleden, namelijk mej. M. de Vries geb. Van der Boon. Ze werd geboren 19 Februari 1834 en bereikte dus den leeftijd van 92 jaar. NOORD WIJK, Bij Ket alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week ab werkzoekenden ingeschre ven 44 personen, &.L 22 losse arbeiders, Jl visschers, 4 schilders, 1 opperman, 1 tim merman, 1 etucadoor, 1 broodbakker, 1 huisknecht, 1 kok en 1 jongen. NOORD WIJKERHOUT. Drie ijverige damescollectanten had den het genoegen f 96.75 te kunnen afdra gen aan ,,Meer en Bosch", te Heemstede; ook werd nog aan collecten ontvangen f 44.20, tijdens gehouden spreekbeurten. De melkprijs is verhoogd cn bedraagt nu 14 ets. per liter. VALKENBURG. Alhier is door eenige dames een veree- niging opgericht voor het vervaardigen van handwerken. Tot bestuursleden werden ge kozen de dames J. Nooteboom, P. Verhage Bol en L. Brussee. Het doel van. de vereeni- gïng is jaarlijks een bazaar te organiseeren, waar het vervaardigde werk zal verkocht worden. De opbrengst wordt bestemd om de financiën van de Ned. Ilerv. Kerk te ver sterken. Ook hier is de prijs der melk met 1 ct. per liter verhoogd en od 15 cent per liter ge bracht WASSENAAR. Bij het gehouden examen voor het diploma schoolraad (verlicht na-examen) aan de Chr. Kweekschool te Den Haag is geslaagd de heer J. II. Verboom, alhier. RECLAME. verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct 2572 VOOR ZATERDAG 23 OCTOBER. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politie'oer. 3.005.00: Matinée door het H. D. O.- orkest. Operette-muziek 5.005 30: Duitsche les voor beginners 5.306.00: Fransche les voor beginners 6.006.30: Pianosolo door den heer Eduard van Bey- num 6.306.45: Causerie door den heer Willem van Warmelo, over: 17de en 18de eeuwsche muziek 6.457.45: Cursus voor boekhouden en handelskennis door den heer J. Pelser Jr. 7.45: Politieber. 10.00- Persbr. 8.10: V. A. R. A-avond De Utrechtsche metaalbewerkers-harmonie „Kunst en Strijd", dirig. de heer P. v d. Hurk. de heer J. Sternheim, declamatie, de heer H. J. Meyer; Oude en nieuwe liedjes; mej. Corry Oldenbroek bij de piano. Spre ker: de heer P. Danz, voorz. v. d. Alg. Ned. Metaalbew.bond, over: Op ten strijd. la- Socialistische liederen, naar P. v. d. Hurk, b. Liherlé, Egalité en Fraternité (Vrijheid, gelijkheid en broederschap); concert-ouver ture, Joh. Boers (orkest); 2. Toespraak van den heer P. Danz; 3a. Mooi Lievertje (mon delinge overlevering); b. Welopgevoed, Horst; c. Van 't Maseurken, Em. Hulle- brouck; d. Truiken over 't deurken, Hamor (zang); 4a. Santiage, Corbin; b. Bal'et antique, Guillemant (orkest); 5. Fragmen ten uit „Het pantser", drama van Herman Heyermans, ingeleid en voorgedragen door J. Sternheim; 6a. Les diamants de la Cou- ronne (ouverture). Auber; b. Caprice sur un thème Allemand, arr. Bekker (orkesD; 7a. Liedje van verlangen, Dirk Witte; b. Hora Ruit (Troostzang), Dirk Witte; c. Poëzie en proza in de thee, Pisuisse (zang) 5a. L'Africains, Meyerbeer; b. Socialisti sche liederen, P. v. d. Hurk (orkest). Daventry, 1600 M. 3.20: Concert. U. Bates, sopraan, D. Miller, tenor-, F. Brough, viool 5.20: Lezing: A garden chat 5.35: Kinderuurtje 6.20: Dansmuziek door de radio-dance band 6.50: Een praatje over het muzik. program van de volgende week 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws 7.30: Lezing: Brazil 7.48: Muziek 8.00: Lezing: The 1926 Motor show 8.20Programma, samen gesteld door den sportsman Pat Hendren 9.50: Lezing: Twenty-five years a bil liards Champion 10.05: Composities van F. Bridge, door G. Bryan, piano 10 20: Tijdsein, weerber., nieuws 10.35: Con Conrad in zijn laatste succesnummer?, pia no 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 175Ö M. 12.50-— 2.10: Concert. Orkest en Radiolo, declamatie Hr. Cousinou. zang 4.505.55; Concert door de Radio Jazz Symphonie 8.50 10.35: Galaconcert. Orkest en band. Königswüsterhausen, 1300 M. 7 50: Populair concert Orkest en F. Zohsel, tenor 8.50- Vroolijke Jacoby-avond 9.5011.50: Dansmuziek door het orkest Et té. Brussel. 487 M. en Antwerpen, 265 M 5.206.20: Orkestmuziek en zang 820 —8.50: Concert 8.50—9.00: Causerie 9 00—9.20: Orkestconcert 9.3010.20: Dansmuziek door de radio-jazzband. Münster. 410 M. 12.50—1.50- Concert Werken van Lortzing 3 053 20: Kindervertellingen 3A05.20: Orkest- concert 5.20—5.50: Voorlezing „Prof. de Iselmott" 6.50—6.20: Radiopraatje 0 40—7.20: Engelsche les 7.20—7.50: Lezing 7.50; Vroolijke avond met Maria en Josef Flaut, luitzangers 9.3010.20: Concert, Gialdini, kunstpijper. een lezing houden voor den microfoon van Daventry en als titel dragen: „Forty days and forty nights in the Sahara". EEN ANODEBATTERIJ VAN 8000 VOLT!! De grootste anode-batterij ter wereld is ongetwijfeld die welke gebruikt wordt op het radiostation WPAP in New-Jersey. Voor heen werd een motor-generator voor de anodespanning benut, doch de 8000 volts die hij leverde is lhan9 vervangen door een enorme accumulatoren batterij van 4000 cel len cn weegt niet minder dan zeven ton. De motor-generator zal voortaan alleen benut worden om de accu-batterij op te laden. De uitzendingen van dit station zuli len wel zeer zuiver zijn en van „machine- toon" verder geen sprake meer. RADIO-AFPLAUS. Er rijn artisten, die, hoewel zij bij hun optreden in het theater steeds succes heb ben, voor den microfoon erg tegenvallen. De reden moet gezocht worden in het feit, dat het publiek in de studio ontbreekt. Een artist wordt geïnspireerd door den bijval van het publiek. Vooral humoristen moeten voelen dat rij het publiek „te pakken" heb ben. Ook werkt het lachen van mede-bezoe-» kers aanstekelijk en draagt niet weinig bij tot het slagen van een ..mop" b.vt De B. B C. is van deze gedachte uiige-, gaan en overweegt om bij studio-uitzen dingen eenige bezoekers toe te laten en denkt zoodoende de bovengenoemde bezwa ren te ondervangen. Het idee is niet kwaad. „OPKOOPEN" VAN ZEND-UREN. Verleden jaar stonden tegen de Tweede Kamer-verkiezingen een reeks van sprekers voor den Hilversumschen microfoon en zet- ten daar voor do luisteraars uiteen waaron? zij hun blokje zwart moesten maken. In Amerika is dit reeds jaren gewoonte en de meeste politieke partijen zenden spre kers voor de microfoons van de voornaam ste stations tegen den tijd dat er stemmen verzameld moeten worden. Waar de Ameri- kaansche omroepslations aan particuliere maatschappijen behooren wordt er een han deltje van gemaakt en verkoopt men de zend-uren aan de meestbieden'1 Reeds nu gaan er opkoopers rond om zooveel mogelijk zend-uren te koopen voor de a.9. verkie zingen. Dat belooft een interessant pro gramma te worden voor de Yankees. RECLAME. Firma Wed. E J. WIJNTJES Zoon HAVEN 14. r 9589 T LEF. O. STOOMVAART-MU. „NEDERLAND". S1NGKEP thuisr., 22 Oct. te Suez verwacht JOHAN DE WITT, uitr., 24 Oct. te Colombo verwacht. BATOE, uitr., pass. 21 Oct. Gibraltar. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 21 Oct. Perim. MADOERA, uitr., 21 Oct. te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIANTAR, uitr., pass. 21 Oct. Kaap Bon. TAPANOELI, thuisr., pass. 21 Oct. Kaap Bon HOLLAN" "EB IK A-LIJN. VOLENDAM, R'dam n. New-York, 20 Oct n.m. van Southampton. GROOTENDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 20 Oct te Cristobal. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". MELAMPUS vertrekt 23 Oct. van Liverpool naar Batavia. HOLLANDOOST-AZIE-LIJN. OLDEKERK. uitr., 24 Oct bij Perim verw. GEMMA 20 Oct. van Bremen n. Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INOIE-LIJN. MEERKERK 20 Oct. van R'dam te Hamburg ANDIJIC, uitr., 20 Oct. van Genua. SOMMELSDUK 20. Oct. v. Hamb. n. Antw. KOUDEKERK 21 Oct van R'dam te Karachi IJSELDIJK, thuisr., 19 Oct van Colombo. JAVA—NEW-YORK-MJN STADSDIJK, Java n. New-York, 21 Oct. van Sabang. EON. NED. S700MB00T-MIJ. BACCHUS 20 Oct. van Palermo n. LipafT. DOROS, Griekenland n. Amst., pass. 20 Oct. Gibraltar. HEBE 20 Oct van Piraeus n. Malta. TELLUS arr. 21 Oct. te Alexandria. MAC-DONALD VOOR DEN MICROFOON. De Engelsche oud-premier Ramsay Mac- Donald is met vacantie in Afrika, waar hij per rups-auto door de meest verwijderde ge deelten van de Sahara trekt De route gaat in een halven cirkel van Algiers naar Tunis. Naar aanleiding van dit vacantie-reisje zal Mac-Dpnald op Donderdag 2 December DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALCHIBA, R'dam n. Montreal, pass. 20 Oct Lizard. DONAU, Anlwerpen n. Piraeus, pass. 20 Oct Peniche. ISAR 17 Oct. van Galalz n. Hamburg. MON'T BLANC, R'dam n. Salerno, pass 19 Oct. Finislerre. MAIN, Hamburg n. Zwarte Zee, 18 Oct. van Konstantinopel. MAASHAVEN 20 Oct v. Norfolk n. Montreal MAASDIJK 19 Oct. van Baltimore naar Queenstown. MIJDRECHT 20 Oct. van R'dam le N.-York. NECKAR 19 Oct van Konstantinopel naar Gibraltar. PARKHAVEN 20 Oct. v. B.-Aires te Bordeaux SAN ANTONIO, m. s., 20 Oct. van Villa Real te Kingslynn. SCHIE 20 Oct. van R'dam te Haukipudus. VECHT 20 Oct. van Kotka n. R'dam. YILDUM. Omega n. Zaandam, pass. 20 Oct Lodingen. JONGE ANTHONY 19 Oct van Valencia n. R'dam. BEVERWIJK 21 Oct. van Narvik n. R'dam. RANDWIJK, Tuni» n. R'dam, pass. 20 Oct .Gibraltar, v

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13