DONDERDAG 21 OCTOBER DE RAfóP TE KATWIJK. Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieiiws van heden. LEIDSCHE SCHOUWBURG! Mo. 20431. -7 Anno 1926. FRIJS DES ADVERTENTIES: 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven ,10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers veor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden J 2.36. per week 'J 0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bieder. EERSTE BLAD. Heden ontvingen wij de volgende giften ten bate van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers te Katwijk: N. N. v. B. f 1.50; A. B. i 2.50; P. L. f2 50; N. N. f 1; gecollecteerd door N. J. V. f2.50; C. R. f2.50; T. C. f 1; mej. C. H. G S. f 1; W. J. de H. f 10; mevr. wed. J W. O. f3.50; L. v. N. f2; P. W. f2.50; I. S te O. f25; dr. W. S. f5; fam. R. f5; 1. N f2.50 C. A. de V. f2.54; J. S. te S. .25; C. S. te V. f 2.50; N. N. f7.50. In totaal werd door ons ontvangen 11697.28'/-. Giften worden nog gaarne ingewacht aan ons Bureau, onder gironummer 57055 of per Amslerdamsche Bank onder vermelding 1 „K.W. logger 152". DE DIRECTIE. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 25 OCTOBER 1926, des nara. te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid van het B"1- sluur der Stedelijke Werkinrichting', builen de leden van den Gemeenteraad. (207) 2o. a. Benoeming van een 2den genees heer aan de gestichten „Endegeest, Voor geest en Rhijngeest"; b. c.q. Voorstel tot liet verlecnon van eer vol ontslag aan Dr. H. C. Jelgersma als bui tengewoon geneesheer aan de gestichten „Endegecst, Voorgeest en Rhijngeest". (216) 3o. Benoeming van eene lecrares in het (Fransch aan het Gymnasium, voor den cur sus 1920—1927. (214) 4o. Idem als voren van Aexieleerares ia de Aardrijkskunde. - 1 -■ .{214) 5o. Idem als voren van eén léeraar in de flViskunde. (214) Co. Idem als voren van een leeraar in het Nederlandsch. (214) 7o. Idem als voren van een leeraar in de [Wiskunde. (214) 8o. Benoeming van een leeraar in plant en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool met 6-jarigen cursus. (209) 9o. Voorstel tot overplaatsing van den on derwijzer L. Westerman, van de school Paul Krugerslraat B, naar de opleidingsschool voor Gymnasium en Hoogere Burgerschool ;213) lOo. Praeadvies op het verzoek, van Mej. J. J. Ragut, om eervol ontslag als onderwij zeres aan de school Paul-Krugerslraat A. (212) 11 o. Praeadvies op het verzoek van H. H. •Jrehe, om eervol ontslag als onder wijzer aan de school Haverstraat B. (228) 12o. Traeadvies op het verzoek van Mej. E. II. W. Bresser, om eervol ontslag als onderwijzeres in het handteekenen 'aan de Meisjesschool voor U. L. O. (2^8) 13o. Rekening, dienst 1925, van de Ge zondheidscommissie. (232) lio. Staat van af- en overschrijving op ie hegrooting, dienst 1925, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (232) 15o. Rekening, dienst 1925, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (232) 16o. Begrooting, dienst 1927, van hel H G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (232) - 17o. Suppleloire begrooling, dienst 1925, van het Geref. Minne- of arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis, (232) ISo. Rekening, dienst 1925, van het Ge- ref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (232) 19o. Voorstel tot goedkeuring van de ba lans en de verlies— en winstrekening, dienst 1925, van do Vere en i ging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen en tet vaststelling van den desbetreffenden be grotingsstaat. (230 en 231) 20o. Voorstel om Burg. en Wellis, te machtigen de Stads-Gehoorzaal tegen ver minderd tarief af te staan aan de Leidsche 1 'uimvee-Vereeniging. (222) 21o. Voorstel tot ingebruikgeving van een "-tal lokalen van het perceel Pieterskerk- Sracht No. 9. aan de vereenigïng „de Paeda- gogische Bibliotheek". (223) 22o. Voorstel inzake de beschikbaarstel- mg van een 2-tal vertrekken van het ge- w ..Gravensteen" als' onlspanningslokaal voor werkloozen. (215) "J: Voorstel lot kostelooze overneming in igendom en onderhoud bij de gemeente van vin )jC'lS^raat en tot beschikbaarstelling fif'den ten behoeve van de verbetering VJn straat. (217) 24o. Voorstel tot demping van eenige ge deelten sloot aan en bij de Waldeck- Pyr- montslraat en tot .hel doen uitvoeren van eenige daarmede verband houdende wer ken. (224) 25o. Voorstel tol verkoop aan de gemeente Noordwijk van: a. een perceel grond, kad. bekend ge meente Noordwijk, Sectie A No. 1753, met daarop gebouwd transformatorgebouw; b. het huis en erf aan de Pickéstraat No. 43, kad. bekend Sectie G No. 987 c. een perceel gTond, knd. bekend Sectie A No. 1941; d. de opstal op het perceel, kad. bekend Sectie F, No. 2085. (225) 26o. Voorstel tot hel aangaan van een overeenkomst, betreffende de levering van electriciteit aan de gemeente Alphen aan den Rijn door de Stedelijke Electriciteitsfabriok ie Leiden. (218) 27o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst, betreffende de levering van gas aan de gemeente Sassenhcim door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden. (219) 23o. Voorstel om te besluiten dat de ge meente tegen den door J. lacoma ingeslel- den eisch in hooger beroep, inzake de beta ling van het restant van de koopsom wegens geleverde vitrines ten behoeve van het Ste delijk Museum „de Lakenhal", verweer zai voeren. (220) 29o. Praeadvies op het verzoek van W. van der Heijden, om restitutie van een door hem gestorte waarborgsom ad f 100, in ver band met de verbouwing van zijn perceel Heerensingel No. 39. (210) 30o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 30 Juli 1923 (Gem.blad No. 25), regelende het openbaar gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs in de ge meente Leiden. (211) 31o. Voorstel tot verkoop aan P. J. Bomli q.q. van een perceel bouwterrein, gelegen langs de Schelpenkade aan liet einde van de Magdalena Moonstraat en de Leuvenstraat en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsslaat. (226) 32 a Herstemming over hel amendement van de heeren Sijtsma en Wilmans op art. 3 van het Tarief van bijdragen, te voldoen wegens ziekenhuisvcrpleging vanwege de gemeente Leiden; b. Voortzetting van de behandeling van het sub a bedoelde.tarief. (122, 192 en 221) 33o. Voorstel in zake den bouw van ge meentewege van 20 beneden- en 20 boven woningen op een terrein bezuiden den Haag- weg, Sectie O No. 1186 ged ten behoeve van de ontruiming van onbewoonbaar ver klaarde woningen. (227) 34o. Voorstel in zake do verbetering van den spoorwegovergang over den Rijnsburger- weg en tot beschikbaarstelling van de daar voor benoodigde gelden. (229) M. JOUSTRA. f Na een langdurige ongesteldheid is alhier in het Diaconessenhuis op ruim 55-jarigen leeftijd overleden dc heer M. Joustra, oud zendeling in het Batakland, waar hij van de taal en zeden en gewoonten een grondige studie maakte. In Nederland teruggekeerd werd hij ver t bonden aan het Koloniaal Instituut te Am sterdam en in het bijzonder aan de ondev- aldecling daarvan het Balaks-inslituut te Leiden gevestigd en indertijd door wijlen prof. Van Ophuysen en dr. C. W. Janssen opgericht. Van dit instituut had hij tot aan zijn dood de leiding. Zijn groolc kennis van het Karo-Bataks kwam cp heldere wijze aan het licht door de talrijke publicaties over het Karo-Bataks in wetenschappelijke tijdschriften. Vooral maakte hij zich op dit gebied ver dienstelijk door de uitgave van het Karo- Bataks-Nederiandsch Woordenboek. In 1907 en 1913 maakte hij voor het Kol. Instituut een studiereis naar de Karo-Batak- landen. Ook gal hij onderwijs in hel Maleiscli aan de van wege het Koloniaal Instituut inge stelde cursussen voor jongelieden, voor In- dië bestemd, evenals ook aan de Zendings school te Oegstgeest. Aan een uitgebreide kennis van Indië en zijn bevolking en taal paarde hij een groole bescheidenheid die verhinderde dat hij op dit gebied op den voorgrond kwam, zooals hij liet verdiende. Zijn liefde voor de vrijzinnig godsdienstige beginsélen welke hij als zendeling beleed en waarvoor hij propaganda maakte verloo chende hij ook niet nu hij op geheel ander gebied werkzaam was. Zoo zat hij langen tijd in het bestuur van de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, waarvan hij de laatste jaren voorzitter was. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Zooals reeds eerder gemeld, herdacht Zondag j.l. onze stadgenoot Jan Hofstra, meer bekend onder den naam van Thomas, den dag", waarop hij voor 25 jaar als kellner zijn intrede deed bij de sociëteit Minerva". Door verschillende omstandigheden werd dit jubileum eerst gisteren gevierd. Nadat de jubilaris met zijn echlgenoote per „Tijtuig met de socieleitspluimen" van zijn woning «gehaald was en feestelijk in het sociëteitsgebouw was binnengeleid, werd hij in do Commissiekamer toegesproken door den president van de Kroegcomraissie, jhr. de Ranitz, die hem in hartelijke bewoordin gen gelukwenschte met dezen dag. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord. Als blijk van waardeering had Thomas een gouden horlogeketting in ontvangst te nemen, terwijl zijn echtgenoote in de bloe men werd gezet. De directeur van Minerva", tevens voor zitter van de afdeeling Leiden van de „H.o.r.e.c a f." overhandigde hem een gou den medaille benevens de oorkonde daaraan verbonden wegens 25-jarigen trouwen dienst In de vroolijk met palmen versierde lees zaal ving te 4 uur 's middags de receptie aan. waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Talloos velen kwamen den trou wen kellner de hand drukken, doch ook van elders mocht Thomas vele blijken van be langstelling ontvangen. Zoo kreeg hij van een oud-student, thans gevestigd in Carftda, een enveloppe met inhoud. wdT een bewijs, dat Thomas bij de studenten van vroeger evenzeer als bij die van thans goed aange schreven staat. Tenslotte werd de gezelligheid verplaatst naar de woning vanjden jubilaris, waar het den geheelen avond een voortdurend komen en gaan was van personen, die door hun bezoek blijk wilden geven van hun sym pathie jegens „Thomas". TOURNEE PROF. DR. RE1NHARD STRECKER. In de week van 19 November zal deze bekende Duilsche geleende, daartoe uiige- noodigd door do „Nationale Commissie le gen het Alcoholisme", een serie lezingen houden in onze Universiteilssteden. In philosophise he kringen is prof. Strecker een goede bekende. Als privaat-docent in Giessen en later als professor in Jena deed hij verschillende belangrijke werken het licht zien, zooals „Das Asthelische Genuss", „Kants Ethik", „Die Anfange Fichtc's Staatsphilosophie". Qok op sociaal en poli tiek gebied speelt prof. Strecker een belang rijke rol. Werken als „Religion und Politik j bei Goethe", „Gott Jund die Kirche", „Die Neugestalling des deutschen Unterrichls" getuigen hiervan. 'Na den oorlog aanvaardde hij den zetel van „Kultus minister" in een democratisch kabinet in Hessen. Eenige jaren later sloot hij zich bij de sociaal-democratie aan. Van dien lijd af is prof. Strecker de bestrijding van het alcoholisme als zijn voornaamste taak op sociologisch terrein gaan beschou wen. Na een reis in Amerika en Finland waar hij een ernstige studie maakte van het verbod, ia hij thans in Berlijn voorzitter der „Deutschcn Reichshaupslelle gegen den Alcoholismus" en van de Algemeene Duit- sche federatie van Drankbeslrijdersvereeni- gingen. Prof. Strecker zal spreken over: ..Eine brennende Kulturfrage der Gegenwart". KONINKLIJKE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Gisteravond werd in een der zalen van de Stadsgehoorzaal een huishoudelijke ver gadering van de afd. Leidén en Omstreken van bovengenoemde Maatschappij gehouden. Alvorens deze te openen brengt de voor zitter, de lieer E. Th. Wille, een hartelijk woord van dankbare herinnering aan wijlen den heer F. J. Struikenkamp. Spreker schelste dezen afgestorvens als een braaf, trouw en eerlijk menseh. Van karlonwerker was Struikenkamp een der beste botanisten geworden en hij mocht zich dan ook ver heugen in hel bezit van de grootste collectie inlandsche flora. Nadat hij, na een ruim 40-jarigen dienst aan het Botanisch Labora torium. een welverdiende rust ging genie ten, lieeft hij zijn herbarium nog geheel bij gewerkt en herzien, ora het daarna ten ge schenke le geven aan het Rijksherbarium alhier, wat door den directeur, dr. J. W. C. Goelhart. dankbaar is aanvaard. Ook stond een ieder verbaasd over zijn kennis van woekerplanten, en allen, die de door hem gemaakte pholografieën van doorsneden hiervan gezien hebben, zullen moeten er kennen, dat het schitterend werk was. Als bode heeft Struikenkamp de afd. gediend op een wijze boven allen lof verheven, waarvoor de afd. hem dankbaar herdenkt Hierna werden door den secretaris, den heer A. N. Ballego de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, die ongewijzigd werden goedgekeurd. De heer J. Mater brengt uitvoerig verslag uit van het verhandelde op de 67ste buiten gewone algemeene vergadering der maat schappij, waarop de orgaankwestie werd be-: handeld. Daarna werd overgegaan tot de bespre king der agenda voor de jaarlijksche alge meene vergadering der Maatschappij, welke dit jaar te Arnhem zal worden gehouden op Dinsdag 26 Oct a.s. Voor het meerendeel zal met de praeadviezen van het Hoofdbe stuur worden medegegaan, op enkele pun ten zal door de afdeeling een amendement worden ingediend. Met het oog op het 60 jarig bestaan der afdeeling, zal verzocht worden de vriendschappelijke bijeenkomst der Mij. in 1927 te Leiden te doen plaats hebben. Als afgevaardigde naar deze vergadering werd aangewezen de heer Joh. Jonker; alt diens plaatsvervanger de heer M. Galjaard. Uitvoerig werd de wenschelijkheid be sproken van de oprichting van een advies bureau op tuinbouwkundig gebied hier ter slede. Op een der laatste vergaderingen werd door een der leden het voorstel hiertoe gedaan, hetwelk door het bestuur werd uit gewerkt en krachtdadig gesteund,, welk voor stel nu met algemeene steramen werd aan genomen. In het bureau zullen zitting nemen eenige leden uit de afdeeling, eenige leden van de Ver. van Oud-leerlingen der tuinbouwcursussen, alsmede eenige leden uit de Leidsche Tuiniers- en Bloemistenver- eeniging „Door Eendracht Verbonden" Aan het gemeentebestuur zal worden verzocht hieraan nog een tuinbouwkundig ambtenaar toe le voegen. We kunnen niet anders dan het genomen besluit toejuichen; het kan zeer zeker mede werken tot verfraaiing van onze gemeente, vooral als er gewezen wordt op de soms meer dan slordige wijze waarop voorname lijk de voortuintjes in sommige wijken wor- ned onderhouden. Met slechts een zeer klein bedrag kan dit heel wat beter. Door den lieer Jan Kriest Jzn. was een kcurcolleclie grootbloemige Chrysanthen ter vergadering gebracht, waaraan door de keuringscommissie, bestaande uit de heeren G. F. Hemerik, J. Jonker en J. II. Smit. 15 punten werd toegekend. Dit is het hoogste aantal wat kan worden behaald, hetgeen de ingezonden prachtbloemen dan ook ten volle verdienden. Daar het inmiddels reeds laat geworden was, moest de behandeling van een twee tal vragen tot de volgende vergadering wor den uitgesteld. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vrij goed bezochte vergadering, waardoor de ge meente Leiden weder een nuttige instelling rijker geworden is. Laten wij hopen, dat van liet adviesbureau een druk gebruik zal wor- den gemaakt. Natuurlijk zal er te gelegener lijd in de pers bericht worden, wanneer dit lichaam in werking zal treden. ONTWIEKELINGSAVOND IN HET V/IJKGEBOUW G. H. L., LANGESTBAAT, Gisteravond hield dc heer J. T. de Ren zijn lezing over de „Opvoeding van den Wil" en niet zooals door een kluchtige ver gissing stond aangekondigd: over de op voeding van de militairen. Spr. begon met deze fout te verklaren. Waarschijnlijk heeft dc zetter de W voor een M aangezien en gemeend, dat het woord afgekort wa9 en is hij het op zijn manier voluit gaan schrij ven. Spr. zou, als hij het over de opvoe ding van militairen had, kort kunnen zijn. Hij zou dan alleen herinneren aan de woorden: „Gij zult niet doodslaan" en „Hebt God lief boven alles en uw' naaste als u zeiven". Daarna begon spr. zijn eigen onderwerp: Iels over de opvoeding van den wil. Spr. zou zijn taak eenvoudig opvatten, niet spre ken over wat in verschillende geleerde boeken over dit belangrijk onderwerp ge schreven was, maar hij zou zich bepalen bij de practijk van de opvoeding en uit zijn rijke ervaring als Hoofd eener O. L. School en al9 vader iets over de opvoeding van den wil zeggen. In het zedelijk leven komt het alles aan op het sterk maken van den wil. Dat be grijpen de ouders, die beter welen hoe het? leven een strijden is tegen lagere lusten en hartstochten het best. Spr. haalde hierbij terloops een aardig gezegde van een hoofd onderwijzer aan, die de fijne woordspeling maakte, dat onder wijzen alleen dan goed kon zijn als het was boven wijzen. Want op school moeten de kinderen niet alleen kennis verkrijgen, maar daar moet ook hun wil worden gesterkt. Zij moeten ge vormd worden tot menschen. .,'k Ben „maar" een mensch, o zeg dat niet; o zeg dat nooit; er i3 geen hooger titel toch dien ik u wensch"; deze regels bracht spr. hier bij in herinnering. Spr. wees op het groot belang van sa menwerking van ouders en onderwijzers. In onzen tijd gaat men meer en meer ftizien, dat tucht n.m. goed aangewend bij de op voeding noodig is. Ouders kunnen niet streng genoeg zijn in het verbieden van wat schadelijk is, bijv. rooken. Is eenmaal een gebod gegeven, dan moet de opvoeder het houden. Hoe menigmaal wordt door ouders uit een zeker ongeduld toegegeven, wat voor de vorming van den wil ten goede voor het kind verwarrend en verkeerd is. Strengheid behoeft niet gepaard to gaan met veel straffen of belooningen. Men zij daarmede sober. Bij een goede verstand houding zijn deze niet noodig. Het kind en ook de oudere moet telkens in het leven „Neen" zeggen, zooals de Genestet het in zijn eenvoudig en ernstig gedichtje heeft uitgedrukt. Spr. eindigde met over de vorming van het karakter (het stempel) te spreken en wees erop hoe deze in het nauwste verband staat met het vormen van den wil. Als 't maar steeds gericht is op het overwinnen van het lagere en het aankweeken van het goede, zal het karakter daarvan den invloed ondervinden. Na afloop werd nog een enkele yraag beantwoord. Met een woord van dank aan den spr. sloot de directrice deze nuttige avondbijeen komst w-f-r-x ,i a v r BINNENLAND. B. en W. van Leiden stellen vooi een ver* betering van den overweg aan den Rijns* btrrgerweg. De belasting-ontwerpen in de Tweede Ka* mer. Voortzetting van het Congres van het N. V. V. BUITENLAND. De Gezantenraad en de Dnitsche ontwape* ning. Een nienwe poging tot bijlegging van het Engelsche mijnconflict wordt verwacht. Weer teistert storm Havana en Florida. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor liet doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren M. Muller (Den Haag) en A. J. v. Berkel (Den Ilaag) en mej. B J. Bellaar Sprayt (Maastricht); voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. J. D. B. v. Vliet (Den Haag). In de gisternamiddag ten kantore var mr. A. J. Fokker alhier gehouden vergade ring van aandeelhouders der N.V. Eerste Leidsche Maatschappij van Grondbezit werd aan den heer W. S. A. van Eek eervol ont slag verleend als commissaris en in zijne plaats benoemd de heer J. Gorter te 's Gra- venhage. Do Vereeniging lot behartiging van de belangen van slechthoorenden zal van 17 tot 20 November een tentoonstelling houden in den foyer van de Stadsgehoor zaal waaraan verschillende attracties ver bonden zullen zijn. De afdeeling Leiden is met de voorbereiding belast. Heden opent de heer W. van Hee- ringen in het perceel Morschslraat 16, waar van het voorste gedeelte in beslag wordt ge nomen door een sigaren- en sigaretten- winkel, een nieuwe dames- en heeren-t kapsalon. De inrichting is geheed volgens de eischcn des tijds geschied en verdient een woord van lof. Het behoeft wol geen betoog, dat d« damessalon door zware portières van de heerenafdeeling is afgescheiden. Men verzoekt te waarschuwen tegen' een rondreizend rietwerker, die circulairei langs de huizen brengt en daarna om werk komt, waarvoor hij dan echter ongeveer dric< maal zooveel berekent dan billijkheidshalve kan worden bedongen. Naar wij vernemen zal morgenmiddag te 12 u. 27 aan het station alhier uit de richting Rotterdam niemand minder dan da bekende filmartist Harold Lloyd als ..De groen van de Tate-UniversiIrrarriveeren. Na een autorit door de stad zal hij gedu rende een week zijn intrek nemen in het Casino-theater. Op verzoek van den hoofdcommissaris van politie te Groningen is alhier aange-, houden de 28-jarige zwerver J. T. K., als verdacht van diefstal van een Tij wiel. Door een troepje kwajongens is heden middag omstreeks kwart over twaalf een onbeheerd slaande Ford-personenauto aan de Heerengracht te water gereden. Gisteravond werd de politie telefonisch gewaarschuwd, dat aan het Haagsche Schouw twee auto's met elkaar in botsing waren gekomen. Een man, zoo werd ver teld. was lusschen de resten der voertuigen bekneld geraakt. Toen de Eerste-IIulpdienst spoedig daarop» (er plaatse arriveerde, bleek, dat de 44-jarige J. S., alhier, door een auto was aangereden, welks bestuurder verblind was geworden door de lichten van een uit tegenovergestelde richting komende auto. S. was mei zijn hoofd tegen de steenhoop gevallen en had daardoor een buil opgeloopen. Als vergoe ding daarvoor maakte hij per auto van den E. H. D. een gratis ritje naar de stad. DANSTOURNéE RUSSISCH BALLET. Destijds bracht in de danskunst het Rus*, sisch ballet nieuw leven en frischheid, even* als de Russische invloed zich ook deed geli, den in de literatuur. De Rus, halfslachtig wezen men kent het gezegde: stroop een Rus de huid af en ge hebt een Tartaar' paarde oude oer-instincten aan diepte van opvatting en aan een geweldige techniek, zcodat, we weten niet meer door door wien, het woord beenen-coloratuur werd gcschon-. ken aan het door de Russen gepresteerde. Aan het oude ballet bracht het Russische, nieuwe richtlijnen, nieuwe phasen. maar het ballet op zichzelf op nieuwe leest la

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1