20429. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 19 October Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. t eerste vraag van den dokter UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. hazerswoude. ie Roode Kruiscollecte heeft in onze neen le opgebracht 131.99, waarvan .99 op het Dorp en f 13 aan den Rijndijk. koudekerk. De collecte langs de huizen gehouden t de diaconie van de Herv. gemeenten in Drentsche venen heeft opgebracht ruim gulden. "V" LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jakob, z. van K. Kwakernaak M. P. Heijkoop. Overleden: Cornelia Weinssen echtgen. n F. D. van Wijck 50 j. Maria de Mooij ;h(gen. van J. Zwaan 35 j., overleden te iden. WADDINXVEEN. Gezonden: Een grijze kinderblouso, n gewicht van 2 K.G. en een alpacca- -ursje met inhond. Inlichtingen. op het raadhuis. Lijst van onbestelbare brieven van elke de afzenders onbekend zijn, aan et postkantoor alhier terugontvangen in s eerste helft der maand October 1926. Fam. de Jong, Amsterdam. P. Rip, 'mlhoven. Arbeidsinspectie, Den Haag. Raad van Arbeid, Utrecht. RECLAME. -treft meestal Uw spijsvertering. Regel eze met Laxin-drops, het heerlijk akend, zacht en zeker werkend laxeer- iddel. Per doos 75 cent. 2406 HAARLEMMERMEER. Begroeting der gemeente voor 192?. B. en W. hebben de begrooting voor 927 rondgezonden en vergezeld doen gaan an een korten geleidebrief. Het totaal er uitgaven en inkomsten is f 854.179 (vo lg jaar f 866.328), waarin do z.g. dubbele sten ook zijn opgenomen. Toch is het ondanks bezuiniging en be- erking van uitgaven (de werkelijke meer- ere gewone uitgaven beloopen slechts 2850) niet mogelijk om de begrooting in enwicht te brengen zonder de post van e plaatselijke inkomstenbelasting, welke sluitpost moet dienen met f 40.000 te erhoogen. Hetgeen een gevolg is hiervan dat de orige begrooting (1926) kon beginnen met n overschot van vroegere diensten van 25.731 en deze voor het komende jaar 927) met een overschot van slechts f 8075, etgeen een verschil geeft van f 17.656; vendien was voor 1926 een som van 36.000 geraamd voor het aandeel der ge rente in de kwade posten van het rijk, lk bedrag daarna is gebleken onvol- nde te zijn en daarom nu is begroot op 55.000. Gememoreerd wordt dat» de werkelijke- brengst van de belasting over 1925 is engevallen, doordat de belastbare in- omens blijkbaar sterk zijn verminderd us met het aangenomen vermenigvuldi- -gscijfer (1.50), niet het gewensehte re- taat is bereikt. Er was netto geraamd 320.000 en dat is slechts bruto ontvangen, Twijl de kwade posten f 55.000 moest orden teruggegeven of verloren is ge- "an. B. en W. zeggen niet genoegzame gege- ens te bezitten om zelfstandig met vol- oende kennis van feiten en toestanden en eigen berekening te kunnen maken en eheel te moeten afgaan op het inzicht an de rijksadministratie, die zij een zeer oorzdchtige raming voor het loopende be- tingjaar 1926A927 bij een vermcmgvul- 'giogscijfer van 1.75 geen grootere netto- pbrervgst durft verwachten dan f257.000, aarom zij het noodig achten voor 1927 Voorloopig te rekenen op een cijfer van insten6 2, hetgeen eenige belasfcingver- eerdermg zal tengevolge hebben. Zondagnacht zijn m deze gemeente ij den veehouder v. d. M. aan den Spie- gweg vier schapen door een bloeddor- ttigen hond in de sloot gedreven, na eerst son tweetal gedeeltelijk te hebben ver- cheurcL De bond is gedood. De Raad vau deze gemeente komt in penbare vergidering bijeen op Dinsdag n October a.s. des namiddags te 2 uur, ~r behandeling o.m. van de gemeentebe- ooting voor 1927. Naar wij vernemen heeft de in Haar- emmermeer gehouden collecte voor het op- chten van een gedenkteeken voor Juliana Van Stolberg opgebracht in Hoofddorp cn omgeving f68.79Vè, Aalsmeerderdijk >33.39 en Nieow-Vennep f62.78. L Omtrent de resultaten van de comité'a m Zwanenburg, Vijfhuizen, Rijk cn Abbe- fies waren nog geen gegevens ingekomen. Terwijl Zaterdag de chauffeur van een ttct pakstroo beladen vrachtauto een kluft l7fn ^en Ringd-jk hier afreed, raakte de uurinnchting defect, zoodat hij dit niet eer meester kon blijven. De auto slin gerde van den eenen kant caar den ande en kant van den weg, sloeg in den grae- ant °mver en kwam met groote vaart m water terecht. De bestuurder B. V., bij zijn poging om er uit te springen, t ongeluk een arm te breken en moest G direct onder geneeskundige behande- stellen. Met veel moeite gelukte her l aut°.weer op het droge te brengen en ^acht weer op, te laden. H1LLEG0M. De Hoofdstraat tusschen den Hout tuin en de Havenbrug heeft een heele ver andering ondergaan. Het trottoir van het politiebureau tot de Hervormde Pastorie is smaller wel wat 'erg smal geworden, daardoor weTd de rijweg breeder, en het breede voetpad langs het Hof is bestraat. Wanneer nu de ingang van het Hof tot de Raadhuisstraat bestraat en een hek langs den Hoftuin gezet is. zal het afdoende ver beterd zijn, op één uitzondering na. Die uitzondering is de Havenbrug en het stukje grond voor het perceel van Berkhout naast de brug. De eigenaar van het perceel blijft na jaren lange onderhandelingen niet be reid een strookje van zijn tuin te ver- koopen ten behoeve van den weg en van de brug. Zijn eischen moeten wel zeer hoog zijn, want noch de gemeente, noch het Rijk schijnen vrijheid te vinden 't strookje grond te koopen. Het zeer gevaarlijke punt en de verschrikkelijk leelijke toestand is een aanfluiting van de gemeente, buiten haar schuld. De gemeente immers heeft herhaaldelijk getoond genegen te zijn een overeenkomst aan te gaan. Het Rijk, dat over dwangmiddelen beschikt, schijnt daartoe helaas niet te willen overgaan. Bovengenoemd gedeelte straat is thans be legd met groote keien, die eerstdaags ook gelegd zullen worden in onze drukste win kelstraat. De ingezetenen zijn niet te spreken over die ongelijke, ouderwetsche wegbedekking; een noodkreet in de raads vergadering gaf daarvan blijk en het is te hopen, dat het Dagelijksch Bestuur der ge meente er in slagen zal om de uitvoering van het snoode plan te voorkomen. KATWIJK AAN ZEE. De heer B. S. Zoetelief Tromp, pluimvee- fokker te Oostcapelle, zoon van den sedert vele jaren alhier wonende» kunstschilder J. Z. T. heeft te Londen met één toom witte Wyandottes op den legwedstrijd, klasse buitenlanders den eersten prijs behaald, n.l. een zilveren beker. Het diaconaal verslag der Ned.-Herv. Gem. geeft als cijfeTS batig saldo f 351.07. Ontvangst 11139.81, totaal f1490.88; uit gaaf f 1342.85, 9aldo f 148.03 LïSSE. Gemeenteraad Een tegeltiottoir langs den Heereweg Levering van water voor particnllMe biandblusschmg. Voorzitter, burgemeester Eenhuis. Afwezig wethouder Warmerdam. 'De vergadering wordt geopend met de gebedsformule. De notulen worden onveranderd vastgesteld. De heer Verduyn stelt er prijs op alsnog dank te betuigen aan den heer Pijnacken voor hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. Allereerst komt aan de orde een voorstel van B. en W., om van het R.-K. Paro chiaal Kerkbestuur „St. Agatha" te Lisse «ren strookje grond te koopen voor de ver breeding van den hoek Bonslraat-School- slraat. groot 15 vlerk. M. voor één gulden per vierk. M. De heer Langeveld zegt. dat het R -K. Kerkbestuur het zeer op prijs zou stellen, als de hoeklantaarn een nachtlantaarn wordt. De Voorz. zegt overweging toe De heer Ségers vraagt of 15 vierk. M. groot ge noeg is. Uit de bespreking bleek, dat dit voldoende is. Alzoo besloten. Vervolgens wordt behandeld een voorstel van B. en W. om tusschen den Driesprong en de Ringvaart een duiker te leggen in de Kanaalstraat, om de gronden langs de Zuid zijde van de Kanaalstraat af te wateren naar de Noordzijde van die straat. De heer Verduyn vraagt aan wien het onderhoud toekomt. Medegedeeld wordt, dat dit op rekening van den polder komt Het voorstel wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W., om langs de Westzijde van den Heereweg een tegeltrot toir te leggen vanaf Vreewijk tot de villa „Somaio" werd zonder bespreking aange nomen. De heer Sobels vraagt of er nog niets be kend is van het perceel Blokhuis. De voorz antwoordt daarop, dat dit niet het geval is. De heer Kuipers wil onteigening toepassen. De heer Van Kesteren zag liever, dat B en W. deze zaak in handen namen, daar de heer Blokhuis wel genegen is zijn perceeltje te verkoopen, maar'er wordt te veel voor gevraagd. De heer Verduyn zegt, dat het niet billijk zou zijn tegenover de andere in gezetenen. Ook d^ze zaak zal nog nader worden overwogen. Daarna komen aan de orde eenige ver zoeken om subsidiên voor het jaar 1927. a. Van de Gemeentelijke Landstormcom- missrïe Zuid-Holland West"; b. Van deRX Geitenfokvereening ,,de Werkmanskoe"; c. Van de Vereeniging „Pro Juventule" in het Arrondissement Haarlem; d. Van de R.K. Vereeniging „Moedorschapszorg", Kweek school voor Vroedvrouwen, te Heerlen; e. Van de R.K. Muziekvereniging Adolf Kol- ping" Besloten werd aan a. 100 gulden te ver- leenen; b. 50 gulden te verleenen-. c. en d. afwijzend beschikken; e. 50 gulden te ver leenen, mits onder conditie dat 4 maat jaar lijks een openhaar concert wordt gegeven. De heer Sijers verklaart zich tegen sub. b., c., d. en e. Verder komt ter tafel een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S te Leiden, om een bijdrage voor 2 leerlingen uit deze ge meente in de kosten van onderwijs over het jaar 1924, groot f 131 18. Conform besloten. Aan de orde is een verzoek van de ver eeniging „Pluimvee- en Konijnensport Lisse en Omstreken" om een medaille beschik baar te stellen voor de door haar in De cember 1926 te houden tentoonstelling. Voorgesteld wordt een medaille beschik baar te stellen waaraan de naam der ge meente zal worden verbonden. De heer Kuipers wilde een drietal medailles be schikbaar stellen. De Voorz. zegt dat toch moeilijk meer gegeven kan worden, dan wordt gevraagd. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. wordt besloten. Vervolgens kwam een voorstel van B. en W. en de Commissiën van.het Gas-,en Wl- terleidingbedrijf tot vaststelling van eene verordening, regelende het financieel be heer van de bedrijven der gemeente Lisse. Verschillende voeren hierover het woord, vooral wat betreft, geldbelegging. Verschillende artikelen worden gelezen, en toegelicht. Besloten werd de verordening aan Ged. Staten ter goedkeuring voor te dragen. Daarna wordt behandeld een voorslei van B. en W. eii de Waterleidingcommissie, om bepalingen vast te stellen voor de levering van water voor particuliere brandblus- sching. Voorgesteld wordt; dat de aansluiting aan de aangebrachte brandleiding voor re kening komt van den geabonneerde. Een vast recht bij vooruitbetaling moet worden voldaan van f 5, voor de eerste brandkraan f 4/voor de tweede f 3, voor de derde f 2 en voor de vierde of meer f 1. Van gemeente wege moeten de kranen verzegeld zijn. Bij verbreking van het zegel is een minimum van f 1 verschuldigd ingeval van brand. Voor het aanbrengen van elk zegel buiten die gevallen f5. Eenmaal per jaar kunnen kosteloos de leidingen en kranen worden beproefd in tegenwoordigheid van een daar toe bevoegd ambtenaar. Conform besloten. Hierna had een voorloopige vaststelling van de Gemeenterekening 1925 plaats. Ont vangsten gewone dienst f371.594.84, uitge ven id. f344.233.18; batig saldo f27.361.66; ontvangsten kapitaaldienst f272.202.88, uit gaven idem f312.938.23; nadeelig saldo f40.735.35. Comptabiliteitsbesluit. Besloten werd de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1926 te wijzigen met een post van f 15.125 aan ontvangsten en uitgaven. De post uilgaven Burg. Armbestuur vond nogal eenige bestrijding. Een nadere speci ficatie zal volgen. De aanbieding van dé gemeentebegroo ting 1927 en de begrootingen 1927 van het Gas- en Waterleidingbedrijf gaf geen aan leiding tol eenige besprekingen. Ten slotte nog eenige ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen zijn het gemeenteverslag en het verslag keurings dienst De heer Verduyn acht het noodig naar aanleiding van het laatste verslag, dat de nadruk wordt gelegd op het koken der melk en dal het eten van rauw vleesch ook zeer nadeelig kan zijn. met het oog op de t.b.c. onder het rundvee. Medegedeeld wordt dat B. en W. een twee tal bandbrandspuiten hebben verkocht voor f25; dat de N.V. Kunslzandsteenfabriek ..Arnoud" te Hillegom verzoekt een brug te mogen leggen in den Looslerweg, nabij Vee- nenburg; dat van het Hoogheemraadschap Rijnland, bericht is ingekomen, dat de beide vleugels van de brug nabij „Grootenhof' voor 1 November a.s. in orde gemaakt moe ten zijn; dat aan de Maatschappij Ritumen- weg het terrein aan de Haven nog weer voor een maand is verhuurd; Ged. Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan de verbrec- ding van den Heereweg nabij Dr. de Graaf, dat B. en W. in verband met het snoeien van heggen op de hoeken van wegen en stra ten. hun orders hebben gegeven; dat de in de U. gehouden raadsvergadering besproken ziekenauto, thuis behoort in het particuliere bedrijf en dat door B. en W. gezocht zal worden op welke manier hulp zal kunnen verschaft. In verband met de aanvraag van de Kunst- zandsteenfabriek „Arnoud" om een brug te mogen leggen in den Looslerweg, vraagt de heer Pijnacker, of dezen weg dan verlaagd zal worden, daar deze door zijn hooge lig ging bepaald gevaar oplevert. Weth. Tromp antwoordt daarop dat de heer Van Hardenbroek als de tijd daarvoor rijp is, de alzanding van dien weg zal aan bieden aan de gemeenten Hillegom en Lisse. Bij de rondvraag vraagt de heer Segers of er niets aan is te doen, dat des Zondags juist bij het uitgaan der kerken, die wilde racers den weg zoo onveilig maken. De voorz. zegt dat daar niets aan is te doen. De heer Se gers wijst dan op een ambtgenoot in de Rijn streek welke wel proces-verbaal liet opma ken, waarop veroordeeling volgde. Als deze wielrijders ean vergunning hebben, wat bij na altijd het geval is. dan is er niets tegen te doen. De heer A. H. Schrama maakt de opmerking, dat het loopend publiek meer gebruik moet maken van de trottoirs. De heer Segers geeft B. en W. in overwe ging een proef te nemen met het nieuwe precedé Goudaliet-wegbedekking. Spr. heeft een onderzoek ingesteld in Gouda en Roe- lofarendsveen waar het al bijna een jaar is gebruikt Het product is van de Stearine- kaarsenfabriek en is niet duur De kostprijs bedraagt f 669 per 1000 vierk. M. B. en W. zeggen nader onderzoek toe. De heer Kuipers doet een klacht over verstopping der riotee- rïng in de Julianastraat Zuid. Inspoelen van zand schijnt daar de oorzaak van te zijn. De voorz. zal er nota van houden. De heer van Kesteren vraagt en verkrijgt toezegging, dat een naambordje zal worden aangebracht op den hoek Julianastraat Heercweg.- Hierna wordt de vergadering gesloten. De lijst van stemgerechtigden in de Ned>Herv. Gemeente alhier, bevat de namen van 253 mannelijke en 510 vrouwe lijke lidmaten Het reeds meermalen besproken elec- trificeeren met een hoogspanningskabel van de Haven neemt steeds vastere vor men aan. Weldra zullen alle moeilijkheden uit don weg zijn geruimd. Voor de industrie alhier, zal dit een veel beteekenende stap aüi NOORD WIJK. Gevestigd: M. H. Verhoeven, Leiden, Kerkstraat 30 A„ dienstbode. G. M. C. Begemaim, eebtg. W. F. Haas, zonder be roep, Voorschoten, Duinweg 10. W- Chlema, monteur, Weeaen, Doelensteeg 1. A- van 't Hoog en gezin, manufactories Voorburg, Voorstraat 39. A. Dohm, dienstbode, Echel, Beeklaan 1. Vertrokken: M. H. Otto, dienstbode^ naar Leiden, Bilderdijkatraat 9. Th. Klinken berg en gezin, terreinwerker, naar Noord- wrjkerhout, Zïlk. A. H. Brands, dienst bod^ naar Harderwijk, Rabbistraat 22. NOORDWIJK AAN ZEE. Christelijke Besturenbond. Gisteravond hield bovengenoemde bond een openbare vergadering in het Vereni gingsgebouw aan de Hoofdstraat alhier. Een tweetal sprekers en de Chr. zang vereniging „Advendo" zouden den avond vullen. De voorzitter van den besturenbond, de heer D. v. d. Niet, verzocht te zingen Psalm 68 vs. 10, las voor Prediker 3 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord wer den allereerst welkom geheeten de twee af gevaardigden van het Chr. Nat. Vak-Ver bond vervolgens de zangvereniging „Ad vendo" en haar directeur, de heer Jac. Smit, en tenslotte alle aanwezigen, met een woord van dank voor de flinke opkomst. Nadat de zangvereeniging had gezongen „Bede voor het Vaderland", verkreeg de heer A. v. d. Heiden voorzitter van den Ned. Chr. Houtbewerkers Bond het woord, om te spreken over het onderwerp: Met vernieuwde kracht voorwaarts". Wonderlijk zullen velen het vinden dat het Ctbr. Nat. Vakverbond nu twee jaren aaneen met eenzelfde onderwerp komt, of alhans bijna hetzelfde. Spr. zette breed voerig uiteen wat het C. N. V. is en hoe ontstaan, en bezag het als geen natuurlijke loot van ons Christelijk Volksleven; kerk en staat daarentegen juist wel. Na de hoogtepunten van het verbond ge noemd te hebben wat betreft het ledental, wijst spr. er op dat de Christelijke arbeiders werkzaam moeten zijn op terreinen waar de Kerk geen roeping heeft Maar toch heeft de Kerk tegenover de Chr. arbeiders-bewe ging een taak. Een circulaire is aan alle predikers verzonden om op j.l. Zondag den arbeid welke het C. N. V. deze 14 dagen verricht, in de gebeden op te dragen. Helaas zullen er wel zijn, welke dit niet over hun orthodoxe of Gereformeerde- hart konden verkrijgen. Na nog eens te hebben opge wekt met vernieuwde kracht voorwaarts te gaan eindigde deze spreker zijn rede. De zangvereeniging zong daarna zeer verdienstelijk „Jubilate Amen." Hierna verkreeg de heer J. A. Schaafsma, secretaris van den Ned. Bouwv. arbeiders Bond het woord. Deze spr. had tot onderwerp: „Niemand kan gemist worden". Hij trachtte door ver schillende cijfers duidelijk te maken den toestand van het C. N. V., om dan met kracht zijn onderwerp te verdedigen, aan- toonende dat niemand, ook plaatselijk, ge mist kan worden. Ook hier in Noordwijk zijn nog velen niet georganiseerd, dus is hier nog veel werk voor het bestuur. Ook deze spr. doet een krachtige oproep tot de Chr. arbeiders tot eenheid en saam- hoorigheid. De zangvereeniging zong nog „Hemel huis", waarna de voorzitter dank bracht aan de beide sprekers, en aan de zangver eeniging en haar directeur. De heer van der Heiden sloot deze bijeenkomst met dankzeg ging. De melkprijs is alhier met 1 cent ver hoogd en gebracht op 15 ct. per liter. C. de B., alhier, had het ongeluk zjjn gezicht te verbranden. Hg was bozig met bet ledigen van een beerput en kwam met een brandende lucifer te dicht bg den open put, met het gevolg, dat een vlam uitsloeg en De B. brandwonden in het gelaat bexwam. De 11-jarige J. v. B., alhier, was aan het spelen met kipkarren bg de nieuwe golfbanen en kwam met zgn been onder een kipkar terecht, waardoor hg xgn been brak. Het been werd bg dr. van N., te Noord- wgk-Binnen gezet. Per politiebrancard werd de jongen naar huis vervoerd. OEGSTGEEST. Nog steeds zijn de ongevallen talrijk, welke zoo ongeveer dagelijks plaats heb ben, op den hoek DeatzstraatSchool straat. Zoolang ook op dit punt geen af doende maatregelen genomen worden, blij ven de ongevallen niet uit, ja zullen steeds erger worden Het laatste ongeval daar ter plaatse overkwam zekeren van D. nit Katwijk, die, op zijn rgwiel passeerend, plotseling met de electrische tram in aanraking kwam, welke uit de richting Rijnsburg arri veerde. Zijn rijwiel kwam zoodanig tus schen tram en het hek van v. d. P. in de knel, dat het hek voor een groot gedeelte uit den grond gelicht werd. De wielrijder kwam er gelukkig heelhuids af, doch het rgwiel werd geheel vernield. Zondagavond kwamen drie jeugdige knapen, De V., O en A. in botsing met een zeer snel rijdende auto nabij „Duin zicht" op den Rhijngeesterstraatweg. Een der jongens n.l. O., kwam onder het voor wiel te vallen en bleef bewusteloos liggen. De chauffeur, die onmiddellijk ötopte, gaf de andere jongens vlug een rijksdaalder en reed daarna weer weg. Behalve de schrik voor de jongens is het geval verder goed afgeloopen. Omstreeks half negen hedenmorgen ging het paard van den melkhandelaar De Groot dat onbeheerd in de Koninnelaan stond, op hoL Met den wagen achter zich rende het dier de laan uit en recht legen het hek aan voor de woning der familie Ter Spil in de De Kempenaerslraat Het dier bekwam een diepe wonde van ongeveer 50 c.M. aan de borst, terwijl tuig, melkbussen en hek aan zienlijk werden beschadigd. SASSEN HE1M. De melkprijs is gebracht op 15 cent per liter. De tijdelijke maatregel, om in den drukken tijd het telefoonkantoor tot 10 uur 's avonds open te hebben, schijnt zoo goed te zijn bevallen, dat in het vervolg, van 15 Juli tot 15 September die openstel ling wordt bestendigd. Maandagavond halfzeven ging in eenige woningen weer het electrisch licht uit. De toestand duurde gelukkig niet lang. Na een goed halfuur was de fout^ welke zat in het transforniatorhiusje, ver- liol pen. Door de Herv. zangvereeniging „Dé Lofstem", de Chr. Jongelingsvereeniging „Volg mij" en het dubbelkwartet „Polyhym nia", werd gisteravond een muziek-, zang^ en voordrachtavond gegeven in de zaal van „Het Bruine Paard", alhier. De opbrengst van dezen avond is ten bate van het zaal- fonds der Herv. Gemeente. Deze bijeen* komst ging vooraf aan den bazar, die a.s. Woensdag en Donderdag gehouden wordi voor hetzelfde doel. De heer Verschoor, voorzitter der jongelingsvereeniging. opende dezen avond met gebed en een inleidend woord, waarbij hij hartelijk dankte voor zoo'n groote belangstelling De "zaal was tjokvol. Hierna was het woord aan de zang vereeniging, onder leiding van haar direc-. teur, den heer Jac. Smittenaar van Leiden. De verschillende liederen werden heel goed gezongen. Dat het dubbelkwartet over zeer goede krachten beschikt, bewees vooral het lied „Hoort". Dit werd prachtig gezongen. De muzieknummers werden uitgevoerd door den heer en mej. Aangeenbrug (orgel en viool). Hierbij dient in aanmerking ge nomen te worden, dat de violiste nog een beginnelinge is, van wie we ieder jaar beter spel mogen verwachten. Alles is hier zoo veel mogelijk met eigen krachten uitge voerd, om onkosten te voorkomen. -In de pauze werd een prachtig Hongaarsch kleed verloot De loodjes' werden grif ver kocht A 10 ct. p. st. De zangvereeniging had dezen prijs beschikbaar gesteld. Door enkele leden der jongelingsvereeni ging werd een voordracht gehouden, geti teld „Hoog bezoek". Dat het stuk bij het publiek in den smaak viel. behoeft geen be toog. Er is onbedaarlijk gelachen, vooral bij h^t tweede bedrijf. We zouden haast zeg gen; er is te hard gelachen, want 't was dikwijls moeilijk de spelers te verstaan. Een van de mooiste oogenblikken van dezen avond was zeker wel tijdens het tar bleau, voorstellende „De geestelijke wapen rusting", uit Efeze 6 1317. Elk der me despelenden stelde een krijgsman voor zoo als bedoeld in bovengenoemde verzen. Het geheel liep vlot van stapel en was schit terend. Het samenzijn werd te ruim halftwaalf door ds. Krijkamp gesloten. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jac. Ouwersloot Cz. en G_ Kroon beiden van Valkenburg. VOORHOUT. Tot concierge aan het raadhuis dezer gemeente ia benoemd M. G. Diemeiv. d. Meer in de plaats van Helena Diemei, dio wegens gezondheidsredenen ontslag heeft moeten nemen. Op Zondag 31 October zal er des avonds 7 uur in de Ned.-Herv. Kerk een Herdenkingsavond voor de kerkhervorming worden gehouden. Spreken zullen waar schijnlijk ds. Van Dijk, van Esse en ds. Nicolaï, terwijl het zangkoor eenige pas sende liederen zal ten gehoore brengen, De dankstond voor het gewas is door den kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente alhier bepaald op Dinsdag 9 November des avonds 7 uur WASSENAAR. Door een bezoeker van café W. alhier werd, toen hij vertrekken wilde, zijn porlo- monnaie met f 40 vermist. Als de vermoede lijke dader gaf hij aan de politie een bede laar op, die even te voren een bezoek aan hetzelMe café had gebracht. Een chauffeur van den heer J. alKier kwam Zondag tot de minder aangename ontdekking, dat een dief een drietal briefjes van tien uit zijn jas, die rn de werkplaats hing, had geroofd. Bij de politie meldde zich Zondag een 17-jarig jongmensch, die uit een gesticht te Noordwijk was ontvlucht. Nadat de inrich ting op de hoogte was gebracht, werd hij door den directeur afgehaald. De heer D„ vader van het hoofd der school aan de Waalsdorperlaan, gevoelde zich Maandagmiddag, terwijl hij naar den bouw van de school stond te kijken, plotse ling onwel. In de woning van zijn zoon bin nengebracht. overleed hij na enkele minuten. De Sta. Crt. bevat de statuten van d« „Wassenaarsche Manége", alhier. HOOGE RAAD. De gijzeling van den Cnlemboigzcben commissaris van politie. l)e Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak, waarin de procureur-generaal op trad als eischer in cassatie iD het belang der wet tegen de beschikking van de recht bank te Tiel, waarbg de gijzeling is gelast voor den tjjd van 12 dagen van den com missaris van politie te Culetnborg, den heerr Blok, die als getuige gehoord was door den rechter-commissaris ia de Tielsche rechtbank, mr. Hofdijk, in het rechterlijk voor-onderzoek tegen eenige verdachten in zake de Culemborgsche moordzaak. De advocaat-generaal, mr. De Heer, had zooals men zich zal herinneren, geconcludeerd dat art. 221 der strafverordening verkeerd is toegepast en had gevorderd, dat de be schikking der rechtbank in het beljng der wet zal wordeD vernietigd, omdat z.i. da Tielsche rechtbank ten onrechte heeft beslist, dat getuige Blok geweigei# heeft op vragen te antwoorden. De Hooge Raad heeft de bisc.ukking val de Tielsche rechtbank vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9