ANEKDOTES. nu best tevreden was met-dit korte groetje. Henny Hulsbergen Heuning, wat ben jij gelukkig geweest met dat wisschenapei, 3 maal een prijs. Dat trof je al heel goed, voor jezelf eeD bromtol was zeker aardig Annie de l'Ecluse, jy ook al gelukkig geweest met een spel en wat aardigs ge wonnen. Is je kleine zusje ook noa mes- geweest uaar net Schuttersveld, of was dat je grootere zus? Jan Smit, je raadsel zal ik bewaren; dal is dan goed voor degenen, die goed de aardrijkskunde van Europa kennen JVilly de Neys, lees maar het begin der correspondentie, dan weet je ook, dat ik de volgende bezending brieven in Deo Haag zal beantwoorden. Aardig hoor, al die kleertjes voor je pop te maken. Louise Planje, je hadt dgar heel wat - te bekijken op die tentoonstelling, allemaal zulke mooie handwerken. Houd je zelf ook zooveel, van handwerken? Ik ook, hoor. Eudt Horst, dit raadsel is geschikter, en dat begrijp ik best hoor, wat je bedoelt met die dikke letters. Was de voorstelling var, lijjl üijlenspiegel zoo prachtig? Dat soort kippen, waar je over schrijft, ken ik wel. .Willem en Jan Overduyn, maakt dat heele kleine zusje het goedj Die groot» zuster üeeft toch zeker niet met de Kindercourant - meegedaan zoolang ik de raadseltante ben? Zeker met een vroegere? Jullie hebt ook nog al veel gezien; 4 maal de optocht: het is kolossaal. Michela en Lena de Vleeshouwer, twee brieven, ook die van den vorigen keer; dus die brief was niet verloren. Zijn jullie ook in die verschillende draai- en zweef molens geweest en op de rodelbaan? Op zulke dagen ziet men de meest verschillende m6nschen, die met kunsten maken, of met aapjee of zoo wat, geld trachten te ver dienen. Verleden jaar liep er ook een beer op straat. Gretha Swaan, het is best hoor, als je weer geregeld mee gaat doen. j Annie Uittenbogaard, alleen een brief van den vorigen keer van je, niet van deze week; •ik hoop, dat ja brief van deze week niet weer te laat is gekomen. Je behoeft vol strekt niet op mooi postpapier altijd te schrijven; ik heb al zooveel van die mooie rose vellen gehad, schrijf nu voortaan maar op gewoon wit papier. Jo de Jongh, aardig, dat je mij een proefje van je werk op de schrijfmachine etuinde; ik heb volstrekt niet naar de fouten en vergissingen gekeken; 3e leerde het immers pas. Drie zusjes Van Iterson, dit was een oude brief, dien ik nu kreeg. Hebben jullie ook veel gezien en genoten met de 3 Oct.- feesten? Eertha en Lucas Mulder, ik was er vol strekt niet boos om, boor, om die postzegel op den verkeerden kant; ik schreef het maar om te waarschuwen, dat het niet nog eens moest gebeuren. Natuurlijk mag je zusje Coba voortaan ook meedoen; vanaf 7 jaar mag men al meedoen. Prettig, dat de kuikens zoo goed groeien. Eep Spierenberg, hadt je het zoo druk toen met veel repetities? Dit was een oude brief van je. Marijtje, Diewertje, Corrie Uittenbogaard, neen, ik kon onmogelijk in Leiden komen, zooals D. en C. dachten; ik had het unmers al in de correspondentie geschreven? Jullie bent wel naar Leiden geweest en hebt veel plezie" gehad, en de optoch' 4 maal ge zien, en toen 's avonds maar thuis gebleven; meD kan ook niet overal altijd by zijn en nu hadden jullie het thuis toch ook vroolijk. Ja, groot verschil, nu het weer oude tijd D, het is 's avonds nu zoo vroeg donker. Niu weer de Boerhavestraat. Wat een boel brieven waren er weer van oude be leenden van vorige weken en ook weer nieuwe er bij. Gerda Oudshoorn is een nieuwe en die vertelt mij van al het moois van den op- tocht, van mannen met ijzeren harnassen 'en een helm op het hoofd. Was er iemand, die 3C0 pond weegt? O, foei, hoe zwaar. Jat van Staden, ook een nieuw neefje van my. Kryg je zooveel bezoek? Woont je familie in Leiden? Houd je vee! van briefjes Schrijven? Ik vind, dat je keurig aan my ^ebt geschreven, natuurlijk met potlood, mogen de kindertjes uit de Boerhavestraat allemaal doen. Hans Freericks, wat hebben ze jou een tar.gen brief laten schrijven. Mocht je eep vul per in je hand hebben en hielpen se je toen? Maar als ze tegen je zeggen, dat je moet loopen, dan moet je het ook Joep, andere doe je de zuster verdriet Zoo. zjjit Coba en Klaeientje naar huis racgen gaan? Ik zend heel veel groetjes voor Herrit Koolstra en weascb hem veel beterschap. En dan Henk Hofker, wat lieeit die my een mooie kaart gestuurd en nog een flinken brief geschreven. Zoo, is 'aar boven een zaai, waar heel kleine kindertjes liggen, en mochten jullie den optocht zien voorbijkomen. Dacht je, dat de Koningin zou komen? Neen boor, de Koningin draagt nooit een pet; wie bad je dat grapje ver teld? Jantje Paardekoper, heb je daar een bouwdoos en ga je daar een huis mee bouwen voor de raadseltante? Dat is aardig, hoor Ik begryp best, dat je weer graag naar je eigen buis gaat, waar je Pa en Moe en je zusje wonen. Hans Hillebrand, och, hoe aardig, dat Sinterklaas met zwarten Piet er ook bij waren Waren je vader en moeder zoo bly met je laDgen brief? Wat zullen je zusje •Tannetje en je broertje Fritsje later bly zijn, als je weer thuis komt. Ja hoor, ik heb hutspot gegeten. Nu zal ik myn praatje maar weer eens eindigen. Je weet het nu goed jtiet waar: vorrtaan altijd Vrydags de. Kindercourant, en dan de brieven bezorgen vóór 's Maan dags 4 uur. Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEK EREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Zeist, Hoorn. 2. Een dobbelsteen, een dominosteen. 3. Een vingerhoed. 4. Gans, lans. 5. Ijsbloemen. 6. Kamperfoelie, kam, kamp, erf, foelie. 7. Geeuwl, tusschen de le en laatste let ter ligt een eeuw, 8. Een sleutel. BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Emanuel Eüjon, Willy de Neys, Louise Planje, Bep Broeksma, Hendrik Jan Broek- sema, Semien Voorbrood, Johanna Voor- brood, Jan Smit. Lambertus Smit, Rudi Horst, Louis Aifourtit, Annie de l'Ecluse, Willem Overduyn, Jan Overduyn Clazina van Venetië, Henny Hulsbergen Henning. Suzanna de Graaf. Corrie van Stralen, AU de Groot, Nico van Wijk, Catharina van Egmond. Willem van der Ham, Cornelis van der Ham, Frans Mandemaker, Cornelis Jean Lissenberg, Frans Schimmel, Marijtje Uit tenbogaard, Michela de Vleeschhouwor, Lena de Vleeschouwer, Annie Bavelaar. Jaantje Lek, Thomas Hofstra, Niesje de Gel der, Arie Koevoet, Jasper Koevoet, Coba Koevoet, Leendert Elderhorst, Theo Elder horst, Betsie Elderhorst, Plonia Smits, Mar- garetlia Sierag, Bram Linschooten, Nellie Broers, Corrie Broers, Toos de la Bije, Annie Epskamp, Tini Epskamp. Lien de Graaf, Diewertje Uittenbogaard, Corrie Uittenbo gaard, Jan van Stade, Gerda Oudshoorn, Henk Hofker, Hans Freericks, Jaantje Paar dekoper, Hans Hillebrand, Jan Wassenaar, S. W. te H. BRIEVEN MET OPLOSSINGEN DER VORIGE WEEK ONTVANGEN VAN: Annie Uittenbogaard, Bep Spierenburg, Emanuel Eljon, Lena de Vleeshouwer, Mi chela de Vleeshouwer. Gretha Swaan, Jo de Jongh, Marie van Iterson. Bertha van Iter son. Rika van Iterson, Lucas Mulder, Bertha Mulder. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN i, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door N.N. Als Vader dc lany uitblaast, waar is hij dan? II. Ingezonden door Lies Hagoort. Wat is soms groot, soms klein, maar.toch altijd een voet lang? IU. Ingezonden door het drietal Koevoet Verborgen vruchten. •Deze koekjes zijn heel lekker Simon. Kwam Jaap eerder uit school dan Piet? Zij droeg haar beste jurk op het feest. IV. Ingezonden door Suus de la Rie. Een gewicht, zet daar 2 letters voor en je krijgt iets dat je 's morgens noodig hebt bij het aankleeden. V. Ingezonden door Willy de Neijs. Welken mantel draagt men nooit als kleedingstuk? VI. Ingezonden door Herman Zaalberg. Een gans liep voor twee ganzen, een gans liep 'achter twee ganzen, een gans liep tus schen twee ganzen. Hoeveel ganzen lie-, pen er? VII. Ingezonden door Truusje Voorzaat. Twee hoofden en tien teenen, Twee armen en zes beenen Waarvan vier in beweging, twee op den rug Raad wat dat is en zeg het mij vlug. VIII. Ingezonden door Aart van de Nadort. De naam van een lorp in Noord-Brabant van 2 lettergrepen, de le lettergreep is een smeltbare stof, wit of geel of rood, de 2e lettergreep is ook eén smeltbare stof heel zwart. Leest allen het begin der correspondentie Ingezonden "oor Mini Metselaar In een dorpslogement. Gast. „Maar juffrouw, hoe vies, uw gelag kamer is vol vliegen, doet u daar niets te gen?" Kastelpines: „Maar meneer, ziet u dan niet, hoe vol spinnen en spinneraggen het is." Ingezonden door Nico van Wijk. Boos voorgevoel. Zij: „Onze jongen gaat met den dag mee; op jou lijken." Hij: „Och lieve deugd, wat heeft hij not dan weer uitgevoerd?" Ingezonden door Plonia Smits en Greta Sierag. „Hoor eens jongen," sprak de vader ern stig, „ik hoor van je moeder dat ze je op een leugen heeft betrapt. Liegen is zeer leelijk. Spreek altijd de waarheid. Beloof je mij dat?" „Ja, Vader," antwoordde de jongen zeer onder den indruk „Goed," zei de vader tevreden. „Ga nu eens kijken, wie er heelt gebeld en als het de schoenmaker is om geld, zeg dan maar, dat ik niet (huis ben." Ingezonden door Plonia Smits. Meester: „Wie vao jullie weet, wat dauw is 1" Allen zwegen, eindelijk steekt één de vinger op en zegt „De aarde draait zóó snel rond, dat zij er op het laatst van be gint te zweeten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20