No. 20427. ZATERDAG 16 OCTOBER Anno 1926c BERICHT. BE RAMP TE KATWIJK. Het voornaamste nieuws van heden. DAG PRIJS DER ADVERTENTIEN: £0 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija, Kleine Adverlenliên, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en .Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso Volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week,0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Heden zal met ons Blad aan de ibonné's in Leiden onze Winter- dienstresfeling' voor Leiden voor Spoor-, Tramwegen, enz. worden 'cezorpfd. De abonné's buiten Leiden zullen "deze dienstregeling: Maandag: a.s. ont vangen. DE DIRECTIE. Heden zijn de volgende giiten voor de na gelaten betrekkingen van de slachtoffers van de KW. 152 binnengekomen: J. w. K. f 25; II. J. S. te V. f 1; H. H. M. 12 50; M. C. f 0.50; W. P. v. R. f5; H. H. 11, P. B. E. te O. f 2.50; dr. A. H. O. te O. 110; A. M. 12.50; F. M. v. d. V. te O. f5; iW. C. B. te L. f2.50; prof. dr. L. K. 15; ■prof. dr. E. D. v. O. f 10; J. P. S. Gr. te O. 110, H. T. S. 110; W. P. 12; B. 145; J. P. 1.50; N. N. f5.50; Ch. v. S. 15; F. C. N. te I 'A. 13; F. E. L. M. f2.50; M. E. K. 12.50; N. K. 125; C. S. L. f 25M. J. A. f 2 50; II. W. K. le-L. f20; C. J. II. R. 15; P. W. L. 15; S. C. f2.50; gecollecteerd op vergadering Jeugdgroep voor Dierenbescherming f 20; A. B il; Ver. Zangers f3.41; N. N. 10.25; M. H.11; lam. M. 13 50. Met inbegrip van vorige verantwoordin gen derhalve f 1201,58. Dit bedrag moet in yerband mot een dub bele boeking met 125 verminderd worden, zoodot het totaal der ingekomen gelden 1 1176.58 bedraagt. Giften worden nog gaarne ingewacht aan ons Bureau, onder gironummer 57055 of per Amsterdamsche Bank onder vermelding „KW. logger 152". DE DIRECTIE. DE LEIDSCHE HOUT. Een* opwekking. H. Den Hout hersteld! Klinkt het niet als jeen sprookje? En toch, de gedachte, een maal opgewekt, laat zich niet meer ver jagen. Zij is zelfs reeds dichter tot haar verwezenlijking genaderd dan menig Lei- denaar bevroedt. Het oogenblik is gekomen om aan de plannen tot herstichting van .den Leidschen Hout wijder bekendheid te geven. De eer van den eersten stoot te hebben gegeven komt toe aan een Leidsch burger, den heer L>. J. J. de Koster. Hij heeft hel eerste woord gesproken en de eerste daad Verricht, liet is thans ruim een jaar geleden, dat de lieer De Koster een bedrag van (111.500 heeft geschonken aan de gemeente (met bepaling, dat dit bedrag zou worden ge stort in een fonds, beheerd door een door den Rand in het leven te roepen slichting en bestemd voor den aanleg van een wan delpark nabij Leiden. Op 22 Februari van 'dit jaar heeft de Raad onzer gemeente dit geschenk met groole dankbaarheid aanvaard en de Statuten voor de stichting vastgesteld. De Leidsche Hout is in zicht gekomen! Laten wij eerst iels van 'de organisatie dezer stichting vertellen. Haar naam luidt „Fonds voor Aanlog, Onderhoud en Beheer van Wandelparken; zij is gevestigd te Leiden en de stichting, Welke rechtspersoonlijkheid bezit, is een volkomen zelfstandig en onafhankelijk lichaam. Aan het hoord staat een Raad van Bestuur, waarin de Burgemeester van Lei den, zoomede alle Wethouders der gemeente ambtshalve zitting hebben en voorts nog twee andere ingezetenen van Leiden, door Burgemeester en Wethouders benoemd. Voor de eerste maal werden benoemd de Heeren Ir. A G. Bosman en B. F. Krantz. Deze be noeming geschiedt voor den tijd van vier 'laren; om .de twee jaren treedt een dezer boide leden af. Deze Raad is het hoogste bestuurslichaam r Stichting. Bij hem berusten alle beslis- singen, het beheer en de beschikking over ve gelden en verdere bezittingen van het f onds. Hij is het, die het tijdstip bepaalt, waarop met den aanleg zal worden aang°- ^angen. Dit zijn midden heeft de Raad een Dage- -JJksch Bestuur gevormd. Het beslaat uil d?n urgemeester en de heeren Bosman *n j ,a"!z> V3n wie laatstgenoemde zich met de 3?ehstü Van ^ecr€^ar's"Penn^n°meesIer f?05 vat de Stichting nu haar werk aan'? fu;«»2a' ,llaIuuriijk tot haar (aak behooren de P*5ak. "te kiezen voor den Hout, zich jfcen e?c"*kking te verzekeren over de gron- «pliiV •r^oe benoodigd, en voorts, zoo mo- k 111 overlég met het Slaatsboschbehecr aDle*Je ^Palen en de wijze en me- r n, Van beb05sching. I arnaast zal het haar taak" zijn de onder neming voldoende financieelen grond te geven. Het eerste blijft voorshands zaak van bin nenskamers overleg; het is ter hand geno men. Maar men zal er eerst over vernemen, als lastbare -resultaten kunnen worden ge toond. Maar met het. tweede deel van haren ar beid wendt de Raad van Bestuur zich thans tot het groole publiek. Want er is geld noodig, zeer veel geld. Zal het bijeen komen Indien wij daaraan twijfelden, zouden wij onze schouders niet onder dit werk hebben gezet. Ilel is slechts de vraag, hoe het bijeenkomt. Dat het bijeenkomt staat vast, immers het geldt hier een werk tot stand te brengen voor de geheele Leidsche Burgerij, zonder onder scheid van klasse of stand, voor ieder. Welnu,, dan zal het ook .tot stand worden ge bracht door de geheele Burgerij, door ieder, zonder onderscheid van klasse of stand, naaT zijn kunnen. Leidsch Burger zijn moet synoniem wor- deji met cpntribuant zijn aan hét Fonds voor den Leidschen Hout. Men kan bijdragen door: lo. de Slichting voor het geheel of voor esn deel van zijn vermogen tot zijn erfgename te benoemen; 2o. bij testament dc Slichting een legaat te vermaken; 3o. een gift te schenken aan de Stichting; •lo. zich te verbinden tot de storting van een vast jaarlijksch bedrag. Eén burger van Leiden is voorgegaan en schonk f 11.500. Nauwelijks was de Stichting opgericht, of een tweede gift van f 13.500 volgde, waarvan de schenker ongenoemd wenSchl te blijven. Een stamkapitaal van f 25.000 is dus reels bijeen. Daarmee valt al wat uit te richten! Aleer zelfs, dan men denken zou, al~behoort dit tot het binnenskamers overleg en kunnen hierover op dit oogenblik nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Maar er is meer noodig, oneindig veel meer en wij hebben iedere hulp noodig, ook de Uwe, Gij, die dit leest. Zeer persoonlijk wenden wij ons tol U en vragen U: Wat geeft gij, BURGER van Leiden? De Leidsche Hout! Klinkt het niet als een nieuwe gelofte, die de stad doet aan zichzelve! Zij zal baar bonden! N. G. DE GIJSELAAR. A. G. BOSMAN. 8. F. KRANTZ. rj Zij nog vermeld, dat het giro-nummer van den secretaris-penningmeester van het fonds, den heer B. F. Krantz. is 62068. DE LEIDSCHE DUINWATERMAATSCHAPPIJ. Wordt Leiden drooggelegd? Bij de groote uitbreiding aan- de ach terzijde van het Elizabeth-Gasthuis, al waar diepe ontgravingen zijn uitgevoerd ter verkrijging van de noodige kelders is de damwand eenigszms gezet waardoor de 150 m.M. hoofdbuis, liggende in de straat van de Middelstegracht, is gebroken ten gevolge wa-arvan het kostelijk duinwater vloeide in den put van dit bouwwerk. Waar op dit werk des nachts geen wacht" gehouden wordt kon het duin water ongehinderd blijven wegstroomen. Na middernacht bemerkte de machinist tijdens het'pompen dat de waterstand in de reservoirs der heide watertorens in plaats van hooger steeds lager werd, zoodat zulks gemeld werd aan het kantoor te Leiden, ter opsporing van een mogelijk plotselinge buisbreuk. Onmiddellijk werden de beide hoofdbui zen van KatwijkLeiden geïnspecteerd, doch waar niets gevonden werd moest het lek zich in de gemeente Leiden bevinden, maar waar 1 Gewoonlijk krijgt het kantoor spoedig genoeg melding van een lek in de straat. Komt zulks niet in dan worden allereerst de zinkers in de 'grachten gecontroleerd. Bij hun tocht op den vroegen morgen werden een paar beambten aangehouden door den onderaannemer van bovenge noemd werk, den heer L. F. Kruyt, op den Nieuwe-Rijn nabij de Middelstegracht, al waar weldra de oorzaak word geconsta teerd en dat gedeelte der canalisatie werd afgesloten. Intusschen is een hoeveelheid van ruim 1600 M3. weggeloopen, waardoor het re servoir van den watertoren Hooge-Rijndijk nagenoeg ledig kwam, zoodat heden geen voldoende water van die zijde kan wor« den aangevoerd, zeer ten nadeel© van den druk, aangezien nu alleen de toevoer moet geschreden door één hoofdbuis, vanaf Kat wijk. Het werk te Rijnsburg is reeds zoover gevorderd dat, zonder verdere buisbreuk, een gedeelte van de 2e hoofdbuis weldra weder in gebruik kan worden genomen (waarschijnlijk Maandag a.s.). waardoor de waterdruk belangrijk verbeterd zal worden. ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad der gemeente Leiden is het volgende adres gezonden: Geven beleefd te kennen ondergeteeken- öen, resp. Voorzitter en Secretaris van den Leidschep Besluurdersbondi dat in de vorige winterperiode van ge meentewege eenige lokalen van het gebouw Gravenslein zijn beschikbaar gesteld als ontspanningsgelegenheid voor werkloozen; dat, blijkens de cijfers uit het gemeente verslag 1925, van deze gelegenheid tot ont spanning een druk gebruik is gemaakt dat het, gezien ook de grootere werkloos heid, wel gewenscht is te achten dat ook ge durende de a.s. winterperiode wederom ont spanningsgelegenheid beschikbaar te stellen. Redenen, waarom adressanten Uwen Raad beleefd verzoeken te willen besluiten lot het openstellen van eenige onlspanningslokaLn, van 1 November 1926 tot 15 April 1927, met beschikbaarstelling tevens van de noodige ontspnnningsmiddelen. 't Welk doende enz., (w. g.) H. J. BAART, Voorzitter. J. J. v. STRALEN, Secretaris. Leiden, 16 October 1926. ALLIANCE FRANpAISE. M. André Bellessort, bekend door zijn kritiek, o.a. over Balzac, sprak gister avond voor een vol zaaltje over de romans van Alphonse Daudet. Daudet wordt wel eens met Dickens vergeleken; al heeft hij wel iets met hem Jemeen, toch mag men niet zeggen dat hij diens invloed onder ging. Daudet ia altijd zich zelf gebleven. Eerst werden besproken de beginverzen „Les Amoureuses". Dan volg6n de prach tige vertellingen uit „Lettres de mon Mou lin" en „Les Contes du Lundi." Zij verlie zen niets 'bij ten herlezing en zullen altijd blijven leven. Na „Lé Petite Ohose' ondervindt Dau det den schok van 1870, die hem „Le Siége de Berlin", „le Tuxco", „La Dernière Classe" doen schrijven. In zijn grootere werken, o.a. „Fromont jeune et Risler ainé", zijn er trekjes aan te wijzen, waar door personen op het "tweede plan op on vergetelijke wijze gekaiakteriseerd wor den. De spreker herinnert aan Dclobelle, die Jaij de begrafenis van zijn geliefde eenige dochter niet zonder trots tegen zijn buurman de opmerking maakt: „II y*a deux voitures de maStre". Delobelle, het type van den mislukten tooneelspcler, Tartarin,. het type van den Franschman uit het zuiden,, zij leven, en al zou men Daudet niet meer lezen, toch zal men blijven spreken van een Delobelle en een Tartarin. In Le Nabab" krijgen wij de historie, het tweede keizerrijk-. De dood van Morny is een van de ontroerendste bladzijden uit j het werk van Daudet. Met veel warmte wordt melding gemaakt van Sappho". Een bijna volmaakt werk, deze waarschuwing aan het jongere ge slacht. Hoe krachtig heeft Daudet de protes- tantsche Noorscho geteekend in „l'Evan- geliste". Het noorden kende hij niet, maar de spreker heeft er geleefd en ge woond en weet hoe echt het is in het werk van Daudet. Ten slotte worden zijn laatste werken nog besproken. Zijn werk samenvattend, karakteriseert spreker Daudet als een beschermer van het gezin en van de maatschappij. Alle aanwezigen hebben ongetwijfeld genoten van deze geestige en levendige voordracht. JEUGDGROEP VOOR DIERENBESCHERMING. Gisteravond hield de Jeugdgroep voor Dierenbescherming, vroeger een onderafdee- ling van de Leidsche Vereeniging van Die renbescherming, doch die thans onder lei ding van den heer en mevrouw W. D. Eeltje3 een zelfstandig bestaan voert, in de groole zaal van het Nutsgebouw een gezel lige bijeenkomst, waartoe ook de ouders en verdere familieleden en vrienden der kna pen- en meisjesleden toegang hadden. De zaal was geheel bezet, er bleef geen stoel leeg en velen moesten zich zelfs met een staanplaats vergenoegen. De heer Eeltjes opende te ruim achl uur met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. In het bijzonder richte hij zich tot den heer Ennik, algemeen Inspecteur van den Ned. Bond voor Dierenbescherming. Hij schelste voorts vele moeilijkheden die aan deze bijeenkomst voorafgingen. De hoofdfilm, die vertoond zou worden en die het programma vermeldt, kon niet wor den gegeven. Zij behoort aan den Bond maar de Leidsche vereeniging had er reeds beslag opgelegd voor hare najaarsactie en wilde de primeur niet aan de Jeugdgroep afstaan. Deze mededeeling verkregen de leiders eerst Donderdag toen het bezwaarlijk ging de bij eenkomst uit te stellen, te minder omdat de toegangsbewijzen voor den avond reeds waren afgegeven en de kaarten genomen. Persoonlijk kon spr. er niets aan doen omdat hij toen in Groningen was. Het was het oudste lid van de groep die toen handelend is opgetreden. En hij heeft een film gehuurd die 2eker niet behoeft onder te doen voor die welke spr. zoo gaarne wilde hebben. Het is de zoo hooggeroemde film: ,,De vier jaarge tijdendie zal worden voorafgegaan en ge volgd door een komische film. De leider hoopte dat ouderen en jongeren er .van mochten genieten en eerbied leeren koeste ren voor het leven en de natuur. Hierop werd ter inleiding een vroolijk'e onschuldige film gegeven, die zeer in den smaak viel. En daarop verschenen uit elk der vier jaargetijden een reeks treffende beelden op het doek die de onverdeelde be wondering van het begin tot het einde wek ten. „De vier jaargetijden", een product van de „Kinelo Film Corporatie", is een pracht film niet alleen door de bijzondere photogra- fie doch niet minder door de gedachte die er aan den grondslag legt. liet opkomend leven in de lente, en de rijke looi van don zomer, het langzaam afsterven van d-n herfst en de schijnbare rust in den winter het is alles even schitterend opgenomen en vervult den toeschouwer met eenbied en be wondering voor de schepping en haar on doorgrondelijkheid. Zoo paste zij volkomen in het kader van deze vereeniging. Wie op deze wijze de natuur ziet in haar wording en wezen kan niet wreed zijn tegen zijn medeschepselen. De pianomuziek, op uitnemende wijze door het oudste lid van de Jeugdgroep gege ven gaf de verschillende beelden als hel ware bezieling. Aan het slot werd nog een vroolijk filmpje gedraaid voorstellende „Tridolin bij »ie Goudzoekers", waarbij de meest phantas- tische avonturen niet van de lucht waren tn waarom hartelijk word gelachen. In de pauze werd gecollecteerd voor de slachtoffers van de stormramp welke f 20 opbracht. Aan het slot bracht de lieer Ennik namens de aanwezigen dank aan den leider en leid ster voor den mooien leerzamen avond. LEIDSCHE BURGERWACHT. In den eindwedstrijd van de Burgerwa 'h- ten in Nederland, behaalde de Burgerwacht Leiden in klasse C met 252 punten den eer sten prijs n.I. 1 zilveren wisselbeker, 1 groote zilveren korpsmedaille en 5 draagmedailles. Na Leiden kwam als 2de prijs Vlissingen; 3e Spanbak (Limburg); 4e Den Bosch en 5e Groningen. EEN SOEPELER TOEPASSING VAN DE ARBEIDSWET GEVRAAGD. Aan Zijne Excellentie den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft de Leiusche Vereeniging van Industrieelen, ge- Ytéugd te Leiden, vertegenwoordigd door Voorzitter, Penningmeester en Secretaris, de heeren Hugo van Poelgeest, B. Gorts en mr F. J. j. Trapman, een adres g»>:icht> waarm zy to kennen geeft, due de bedryven van hare leien thans, dour de daling uer valuta van België, Frank rijk en Italië, zeer groote nadoelen onder vinden tengevolge van de in de laatste maanden sterk toegenomen uitvoer van Bel gische, Fransch© en Italiaansche fabrikaten naar Nederland en andere landen tegen pry- zen, verre beneden den Nederlands ah etii kosipry3; dat dientengevolge bij deze bedrijven een zeer sterke achteruitgang der aflevering is ingetreden door gebrek aan opdrachten van hunne binnen- en buitenlandsche afnemers, die thans deze opdrachten in de genoemde' landen doen uitvoeren dat onze vaderiandsche industrie toch reedo op de wereldmarkt een ongel ij kern kamp te 6tryden heeft door de ook in verhouding tot andere landen te hoogo productiekosten en algemeene kosten (so ciale wetten, loonen, belastingen), maar dat de valutaverhoudingen thans voor de be drijven van vele onzer leden inderdaad moordend werken, zoodat geleidelijk strip- zetten en ontslag niet zal kunnen uitblijven, met als direct gevolg het opnieuw toenemen van het hier ter stede toch bij voortduring reeds croote aantal werkeloozen; (lat het dus zeer noodzakelijk is, wil onze industrie de concurrentie met het buitenland kunnen volhouden, dat 'deze bedrijven de productiekosten verlagen, hetwelk bij be houd van het bestaande levenspeil der werk nemers alleen kan geschieden door een soepeler toepassing der Arbeidswet; dat immers de valuta concurreerende fan- den, Frankrijk, België en Italië, zooals Uwe Excellentie zeer zeker bekend zal zyn, zich niet zoo etrikt als hier te lande aan den achturigen arbeidsdag houden, terwijl even eens in Duitschland, hoewel dit geen valuta- concurreer end land is, zeer ruime opvattin gen worden gehuldigd (en aanzien van werk tijden en overwerkvergunningec. Wat betreft Duitschland, verwijst ver zoekster naar het adres van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers aan Uwe Excellentie d.d. 17 Mei 1926 No.3808/86 (C./GB. Italië heeft onlangs den normalen ar beidsdag verlengd van 8 uur tot 9 uur, terwyl de leden der Vereeniging ten aanzien van Frankrijk en België bereid zjjn Uwe Excellentie de noodige gegevens over te leggen, waaruit de lange arbeids duur daar te lande zal blijken. dat het meermalen voorkomt, dat de ondei nemers, om de bedrijven gaande te houden en de bedry&onkostsen te vermin deren. opdrachten trachten te verkrijgen tegen zeer lagen prijd, soms aelfs beneden kostprijs, doch dat zy staat zÜn deze uit te voeren, omdat er geen ge legenheid is met in achtname van den wet telijk vastgestelden arbeidstijd, deze op drachten binnen een zekeren tijd af te leveren; i dat het veelal regel is, dat deze op drachten alléén met korten leveringstermijn' BINNENLAND. De KW 103 is behouden te LJmuiden binnengevallen. Alles wèl aan boord. Een adres aan de Tweede Kamer van het nationale Comité van Actie tegen hei Nederl.-Belgisch verdrag. BUITENLAND. De Prniskcke Landdag keurt hel vergelijk met de Hohenzollerns goed. Felle aanval van Cook op de Labour-paity Het Oostenrijksche kabinet is afgetreden kunnen worden verkregen en de ondernemers weaerom niet in staat zijn deze opdrachten aan-te nemen met het oog op den wettelyken arbeidstijd en de in acht te nemen forma liteiten; dat derhalve, willen de bedryven zich by de huidige buitenlandsche concurrentie Bkande houuen, het noodzak©] yk is, dat elk bedrijf zonder nadere aanvraag de be voegdheid heeft om, zoo noodig, een zeker aantal uren per dag over te werken met het geheele personeel, dus ook niet met het z.g.n. beschermd personeel; dat liet dus voor de Leidsche Industrie zeer urgent en noodzakelijk i3, dat art. 26 der Arbeidswet na 24 October 1926 be stendigd blijft; Tot nu toe kon in Leiden, zelfs onder dp werking van -genoemd artikel 26 dei Arbeidswet, alleen een overwerkvergun- ning verkregen worden voor personen bo ven de 17 jaar. In de Textiel-Industri? bijv. is eene over werkvergunning zonder inbegrip van „de beschermden" vanzelf sprekend waardeloos. By eventueel intreden van de zoozeeir gewcnschte seizoen- of andere drukte^ zal dan aan alle aanvragen en opdrach ten gemakkelijk kunnen worden voldaarr De groote schommelingen in de verschil lende markten maken het ondoenlijk om groote voorraden by de fabrikanten te houden. De grossiers, die vroeger de voorraden hielden ten behoeve van de winkeliers, doen zulks ook niet meer en wentelen het risico af op den fabrikant, die dus by de eerste aanvraag moet kunnen leveren. dat, in verband met hot hier voren ver melde, het voor elk bedtyf gewenscht ia de beschikking te hebben over 250 over uren met de beperkende bepalingen, dat) de arbeidsduur per week niet langer dan 56 uur mag bedragen en dat aan de betrokken arbeidsinspectie periodiek het aantal der gemaakte overuren wordt opgegeven. Redenen, waarom verzoekster zich wendt tot Uwe Excellentie met eerbiedig Verzoek het daarheen te willen leiden, dat aan dd hiervoren geuite wenschen tegemoet worde gekomen. i i DE BIOSCOPEN. De directie van het City-theater is rael de keuze van haar programma deze week zeei gc-lukkig geweest en zet het publiek twee keurige filmé voor, waarvan het kan genie ten. Na het traditioneele journaal, krijgen wij nog voor de pauze „De engel der duis< temis", een schitterend filmwerk, waarin de hoofdrollen resp. worden vervuld door Ro nald Colman en Wilma Banky, welke bei den, door hun uitstekend spel, ontroerende oogenblikken verwekken. Na de pauze de hoofdfilm „Als mannen begeeren", welke zich afspeelt in Indië cn oj.» een der eilanden in de Stille Zuidzee. Ook de£e film, met interessante naluur-opnnmen, is boeiend van inhoud; het zal in het Ciay- Iheater deze week niet aan belangstelling ontbreken. De muziek verhoogt de gezeHig-i beid, zoódat wij een bezoek stellig kunnen aanbevelen. Gezien het slechte weer, mocht gislcr- avond de directie van het Luxor-theater zich verheugen in een talrijk bezoek. Hel pro gramma, wat deze week gedraaid wordt, is dit dan ook ten volle waard. Het wordt met de gebruikelijke weekrevue geopend, die veel actueels te zien geeft, gevolgd door een aardig komisch nummer in 2 aclen. De eer ste hoofdfilm in 5 acten, getiteld „De revue- gïrl", is een heel mooie rolprent. De vele wederwaardigheden, die daarin voorkomen en die door een jong meisje worden mee gemaakt maken deze film zeer aantrekkelijk. Deze week wordt hel programma afgewis seld door een heel goed cabaretnummer: „The Kitty's", een stel muzikale excen trieken. Deze arüslpn welen het publiek op zeer aangename wijze eenige oogenblikken bezig te houden. Vooral de imitatie var- het Amerikaansche orgel oogstte veel bijval. Na de pauze de hoofdfilm: „De dochter uit het eerste huwelijk", welke film boeit door spel en monteering van het begin tof einde. Het is zeker de moeite waard dezé mooie filmwerken te gaan zien. Wegens het enorme succes, dat de film „De drie musketiers", welke in de afgeloo-»

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1