Vriendschap tusschen ten Hond en een Haan. CORRESPONDENTIE. Ja, 's avonds vóór het slapen gaan, daD komt 't gezellig uurtje aan, dan koeeter ik mijn liefste pop, maar steek eerst nog mijn kaarsje op. Zoo bij het schijnsel van de vlam vertel ik pop, hoe zij hier kwam: 'k was jarig en mijn tante Toos bracht 'fc schatje in een groote doos. Den Dmtscher stond deze nieuw6gierig- eid heelemaal niet aan en hij zei kortaf: ,,Daar hebt u niets mee te maken." De Engelschman zweeg en rookte rustig jn pijp. Na eenigen tijd was er een tamelijk root gat in de jas van den vreemdeling ebrand. De Engelschman vroeg nu nog eens, och ditmaal met meer nadruk: ,,Hoe heet u, meneer V' De Duitscher wilde van den laatigen rrager af zijn en antwoordde: j „Mijn naam is Peters." „Welnu, meneer Peters", zei de En- jelschman hierop, „uw jas brandt,", Op een boerderij, waar heel veel kip- en waren, bestond een groote vriendschap osschen een haan en een hond Deze was op de volgende wijze ontstaan. De haan lag voortdurend overhoop met en anderen haan en op zekeren dag lever en zij zóó'n verwoed gevecht, dat hij eerlijk gehavend uit het strijdperk te oorschijn trad. Niet wetend, waar hij een plekje kon inden, waar hij veilig was, vluchtte de erslagèn haan in het hondenhok Zijn ij and achtervolgde hem, maar juisj op et oogenblik, dat hij een poot op het troo wilde zetten, stond de hond op en romde hij zóó dreigend, dat de haan on middellijk rechtsomkeert maakte. 'Vanaf dit oogenblik waren de hond-en Je haan, dien hij beschermd had, de rootste vrienden en niets kon daarin ver- ndering brengen. De haan bleef zich teeds even dankbaar toonen. Allen moeten dit lezen en goed ont- ouden. De Directie van het „Leidsch lagblad" beeft besloten met ingang van olgende week de Kindercourant altijd p Vrijdag te laten verschonen, dus een ag eerder, bijgevolg moeten jullie de neven ook een dag eerder inzenden, 'e brieven moeten er 's Maandags óór 4 uur zijn, en, wat ik al zoo ikwijli gezegd beb, ik zou niet tot het lalsle oogenblik wachten, liever 's morgens an '3 middags. Wie de brieven over de ost zenden, moeten zorgen, dat ze Dinsdags i Den Haag zijn, dus uiterlijk Maandags arztnden. Dinsdag 19 October ben ik al weer terug i Den Haag, dus de oplossingen van deze aadsels kunnen gewoon Maandags vóór 4 ur aan het Bureau „L. gebracht wor- Wat was ik blij ik zoende haar en streek haar over 't donk're haar, zij zou voortaan mijn kindje zijn, die lieve, zoete poppedijnl Zoo fluister ik haar in het oor en zing haar ook een liedje voor Maar dan komt Moes, blaast uit het licht en zegt: doe nu je oogjes dicht. den, of naar mjjn Haagsche adres worden gezonden. Is dit alles goed begrepen7 Ik was voor alle Leidenaars en ook voor allet* die van elders kwamen om de feesten bij te wonen, van harte big, dat het die dagen zulk mooi weer was en heelemaal niet koud, zelfs nog warm voor den tjjd van het jaar. Ik li in vele brieven, dat men erg heeft genoten, dat de optocht prachtig was, dat het op het Schuttersveld zoo vrooljjk en aardig was en men veel gebruik maakte van de verschillende ver makelijkheden. Men kan dus de feesten als beel goed geslaagd beschouwen. Op een vraag van velen antwoord ik, dat ik dit alles Zaterdags en Zondags in Kloosterzande schrijf en Maandags 11 Oct. naar Frankrijk ga, waar ik een week blijf, dus het volgende pakket brieven ontvang ik weer in Den Haag en beantwoord het daar. Ik kwam hier met warm, mooi weer, daarna hevig onweer en stortregen, en nu maar afwachten, of we al meteen in het na jaar zullen zitten. Lien de Graaf, jij hebt je brief nog geschreven vóór de feesten, maar ik twijfel er met aan, of je zult wel veal van de feestelijkheden hebben gezien en bijgewoond. Je Zult zeker wel met je ouders naar allerlei zijn gaan kijken en luisteren? Annie en Tini Epskamp, ja, als ik jullie niet 2 dagen langer bad kunnen geven voor de raadsels, zou ik wel bijna geen brieven hebben gekregen, dan zou zoowat niemand er aan hebben gedacht. Zoo, konden jullie daar op de Haarlemmervaart het vuurwerk zoo goed zien? Toos de la BJje, dat raadsel over den baard van een sleutel heeft er toch pas ingestaan, dus dat kan niet meer, maar bet andere raadsel en de aneodote zal ik be waren. Zeker ken ik de Lakenhal, ik ben er heel dikwijls geweest Nellie en Corrie Broers, de beide raadsels zal ik later eens plaatsen; ik ken ze beide, dus weet de oplossingen, maar voortaan moeten jullie er die ook bijschrijven. Andere jaren kom ik altijd in Leiden voor de 3 Ocioberfeesten, maar dit jaar was het mrj onmogelijk, nu ik naar Zeeland ging. Bram Linschooten, nu héb je flink ge noten met de feesten en veel bijgewoond; dat' trof je beter dan verleden jaar; je bent er wel van 's morgens- vroeg tot 's avonds laat bijgeweest Leendert, Theo, Betsie Eldsrhorst, dat was jammer, dat je tante niet kon komen. Heel liet van je moeder om toch oog met jullie uit te gaan. Dat weet ik Pij onder vinding, dat er duizenden menschen zoo'n dag in Leiden zijn; iedereen viert dan met feest, Jasper, Arie, Koba Koevoet wat bebben jullie feest gevierd, niet alleen van LeidenV Ontzet, maar toen ook Dog 41oeder3 ver- ünd, morgen komt er weer een dag, waarop je met haar spelen mag nu moet je rusten, goedennacht droom maar van popje en slaap zaoht! HERMANN AL jaardag. Dat begrjjp ik, dat jullie na ai die pret veel slaap hadt, en erg moe was van het late opblijven. Thomas Hofstra, nu, dan had ik mij vergist, ik dacht, dat jij het was; dus iü zeg dan nu weer: moed houden en geduldig afwachten. Nie6je de Gelder, dat vond1 ik toch Zoo gunstig voor alle menschen, die naar het Schuttersveld gingen, dat het land niet te vochtig was, want natte voeten is hoogst onaangenaam en ongezond. Konden jullie thuis alle pijlen van het avondvuurwerk zien? Emanuel Eljon, 2 brieven van jou ge vonden in dit pakket Gezellig voor je, dat je moeder ook over kon komen op 4 October. Die poffertjes smaakten zeker wel lekker na alle vermoeienissen. Ik zou je hartelijk bedanken om in een draaimolen te zitten, die vreeseljk bard ging en daa daarin op een fiets, waarop je moest mee trappen. Annie Bavelaar, je anecdote zal ik later eens plaatsen. Frans Sohimmel, ik was met je enkele regels ook tevreden; dat mag best, hoor. Catharina van Esmond, dat vond je zeker wel aardig, dat er iemand van je familie bij den optocht was? Dat las ik in heel vee) brieven, dat het Japansche vuurwerk door de vochtige lucht niet zoo goed lukte. Jan Wassenaar, nu weet ik wat meer van je familie, de hebt dus 2 zusjes, allebei kleiner dan jij. En heb je geen broertjes? Vind je dat niet jammer, of heb je aardige schoolkameraden. S. W., te N., ala jjj later grooter bent, ga je stellig ook wel eens met je ouders mee naar Leiden, als ze naar de 3 Oct.- feesten gaan kijken. Nico van Wijk, jij schrijft ook al zoo opgetogen over de feesten en alles wat je hebt vezien, dat las ik met genoegen. Je raadse. kan ik later gebruiken. Ali de Groot, hè, wat vervelend zoo'n ontstoken oog. Ik hoop van harte, dat, als je dit leest, het weer geheel genezen zal zijn. Corry van Stralen, zooals ik al in vorige correspondenties had geschreven, kón ik dit jaar onmogelijk over komen in Leiden voor de feesten. Zoo'n opstel voor de dieren bescherming vind ik altijd heel aardig; mijn hart klopt warm voor dieren, dus zeker ook voor dierenbescherming. Heb je drie maal den optocht gezien? Dat is veel. Suzanna de Graaf, heb je aan allerlei spelletjes, vermakelijkheden deelgenomen op het Schuttersveld, waarbij je dan dia prijsjes won? Ik zie liever een korter heel moo:en optocht, dan een heel langen, die niet zoo oijzGDder mooi is. Clazina van Venetie, je hebt mij al zóó dikwijls lange brieven geschreven, Jat ik

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19