GEEN NATTE VOETEN MEER „DE T00RDIT8A4U" Eet MEER HOUAWsck ZWIKERSCii CH0C0UK KEPEN Magazijn van Rubber-Leder Schoenwerk RUBBER ONDERWERK I No. 20426. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 15 October Vierde Blad Anno 1926. BINNENLAND. indien men schoenen draagt met daarvoor is het beste adres HAARLEMMERSTR. 192 - LEIJU ff RADIO-PROGRAMMA FAILLISSEMENTEN. emir feisal op het loo. Gistermiddag te 1 u. 12 min. uit den Haag toer Staatsspoortrein, waann een der salon- f tijtuigen van den trein van H M. de Ko- E door Hare Majesteit ter betchittmg llvan den Prins uit den Hedjaz gesteld, Emir •Feisal vergezeld door den Min. van Builenl. Zaken' van dat koninkrijk, den heer Dam- 1 iluii en door den consul te Djeddah, den S heer van der Meulen, naar Apeldoorn ver- I trokken voor de aangekondigde audiëntie bij H M. de Koningin. Bij aankomst aan het Paleis werd de Bl Emir ontvangen door den Hofmaarschalk der Koningin, F. F. Baron de Smeth, die I hem naar de voor hem bestemde vertrek- J .ken geleidde. B Daarna begeleidden twee kamerheeren B der Koningin den Emir en zijn gevolg naar Iden salon. waar Koningin en Prins zich voor de audiëntie bevonden. De Opperceremoniemeester Graaf Du Monceau kondigde Hare Majesteit de bin nenkomst van den Emir aan. Emir Feisal hield lot de Koningin een I toespraak, waarin hij zich kweet van de I hem door zijn vader verstrekte opdracht I om dank te betuigen voor de erkenning I van zijn vader als Koning van den Hedjaz. I De toespraak, die in de Arabische taal werd gehouden, werd vertolkt door minis ter Damluji, die de Fransche taal mach- 'tig is. Na de ontvangst werd een thee aangebo den, waarbij mede aanwezig waren de da mes en heeren der Hofhouding, die op het Loo aanwezig zijn. Per extra-trein, den Emir aangeboden I door H.M, de Koningin, vertrok de Emir I met zijn gevolg'ten 6.05 minuten. De Koningin heeft Emir Feisal het groot- kruis van de Oranje-Nassau orde verleend. HET NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. Nadere vragen aan den Minister. Naar wij vernemen, zegt bet „Vad." valt de omstandigheid, dat het Nederlandsch- Belgi9ch Verdrag nog niet op de agenda der Tweede Kamer in geplaatst, mede te verkla ren uit het feit, dat de Commissie van Rap porteurs nog nadere vragen aan Minister Van Karnebeek beeft gesteld, ten aanzien waarvan niet vaststond, dat het antwoord reeds op of vóór Dinsdag 26 October zou binnenkomen. Op uitstel tot 1927 is echter zoo min van die zijde ate door den Minister aangedron gen. DE SAMENVOEGING VAN DE LUCHTDEENSTEN VAN LAND- EN ZEEMACHT. De door minister Lambooy ingestelde Commissie lot onderzoek van het vraagstuk der samenvoeging van de Luchtvaartdien sten van land- en zeemacht heeft tot op dracht van advies te dienen omtrent de volgende punten: le Op welke wijze zou een samenvoe ging (geheel of gedeeltelijk) van den ma rine-luchtvaartdienst en van de Luchi- vaartafdeeling moeten worden tot stand gebracht, om bij behoud van de volle- dige ontwikkelingsmogelijkheid van het luchlwapen te geraken tot een meer economisch bedrijf; 2e, Hoe zal daarbij zijn te voldoen aan eischen in verband met de behoefte der Marine in Indië; 3e. Welke zijn de financieele gevolgen der voorstellen. Heden zal de eerste vergadering plaats hebben. DE ACCIJNS OP WIJN. De Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Antwoord ©p het Voorloopig Verslag betreffende het wetsontwerp: nadere bepalingen omtrent den accijns op den wijn De minister zet daarin o m. uiteen, dat bestendiging van den bestaanden toestand de schatkist op tweeërlei redenen benadeelt. Vooreerst is de vraag naar wijn (in ruimen zin geno men) in de laatste jaren in aanzienlijke mate gestegen en in de tweede plaats wordt vruchtenwijn tegenwoordig meer en meer gebracht op een alcoholgehalte, hetwelk dat van normalen vruchtenwijn verre overtreft. De accijns zal. wanneer de valutaconcur- rentie lot het verleden behoort, het over- groole deel van de thans in werking zijnde bedrijven niet van hun levensvatbaarheid berooven. Wanneer dit ontwerp echter niet tol wet verheven wordt, zullen over wei nige jaren allerlei nieuwe, nauwelijks le vensvatbare bedrijven, zijn opgekomen of herrezen, waardoor alsdan de invoering van een accijns zal afstuiten op het be zwaar, dat de belasting het reeds weder toegenomen verbruik zou beperken en a**Ti een aantal bedrijven den nekslag zou geven Bij nota van wijziging wordt voorgesteld een inlassching om buiten twijfel te stellen, dat de in art 2 quateT bedoelde accijns niet Wcrdt verhoogd in verband met het suiker gehalte. Een verder voorgestelde wijziging heeft ten doel vrijheid van beweging te laten aan vruchtenwijnfabrikanten, die meer dan 25 K.G. suiker per H L. verwerken, ten einde het alcoholgehalte van den wijn te verhoogen. TANDMEESTER. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer heeft een amendement voorgesteld op het wetsontwerp tot herzie ning van de uilvoering van de wet van 29 Juni 1925; waarvan de strekking is, den ti tel tandheelkundige te vervangen door tandmeester. UIT DE MIJNINDUSTRIE. Het antwoord dei mijndiiecteuren. Na de eerste vergadering die de mijn- directeuren hedenmorgen hadden, hebben zij in antwoord op den brief van de sa menwerkende mijnwerkersbonden, het vol gende schrijven aan de contactcommissie voor het mijnbedrijf verzonden: „Wy namen kennis van het schrijven der samenwerkende mijnwerkersbonden dd. 14 October 1926, waarin deze mededeelen om de verklaring tot wederinvoering van den zes-urendienst op Zaterdagmorgen te aanvaarden en eenige daarmede .-erband houdende wenschen kenbaar maken. Naar aanleiding van dq opmerking der vakbobnden, dat deze een nadere toelichting der directies niet voor hun rekening kun nen nemen, moeten wij mededeelen, dat wij de juistheid der door ons aangevoerde argumenten handhaver Aan den wensch om den verkorten dienst reeds op 1 December a.s. te laten in gaan, zullen wij in zooverre* tegemoetko men, dat het in ons voornemen ligt, ae nieuwe regeling in te voeren op 24 Decem ber, zoodat daags voor Kerstmis 6 uren zal worden gewerkt en de nachtploeg dien dag om 12 uur 's avonds haar werk kan beëindigen. Uit den aard der zaak zal deze dienst regeling dan ook gelden op Oudejaarsdag. De bezwaren door den bond aangevoerd tegen het denkbeeld om op de mijnen, waartoe de mogelijkheid bestaat den nacht dienst Zaterdags te laten vervallen en de arbeiders van dezen dienst in andere ploe gen te plaatsen, hebben ons niet kunnen overtuigen dat een dergelijke regeling on- gewcnscht zou zijn. Inzonderheid uit een oogpunt van Zon dagsheiliging zal een zoodanige oplossing, waardoor de arbeid reeds op Zaterdag avond 10 uur eindigt, aanbeveling verdie nen. Waar evenwel de bonden tot zooda nige regeling niét weDSchen mede te wer ken, zullen wij deze kwestie thans laten rusten. Tegen de aan het slot van den brief uit gesproken wensch om omtrent de invoering van den 6 uren dienst een bespreking in de contactcommissie te houdeD, bestaat onzerzijds geen bezwaar. Het ligt in het voornemen de bonden tot een zoodanige bespreking tijdig uit te noodigen." Vragen van den heer Wibant De heer Wibaut heeft den minister van Waterstaat er op gewezen, dat voor een aantal indostrieele bedrijven in Neder land, en daaronder voor het leven der be volking essentieele bedrijven, de steenko len voorziening voor de eerstvolgende maan den niet de waarborgen biedt voor een ongestoorde bedrijfsvoering en de Lim- burgscke steenkolenmijnen, met name ook de Staatsmijnen, een deel harer productie over de- eerstvolgende maanden ^erkockt hebben voor Uitvoer naar het buitenland. Is dit deel der prodpetie, voor uitvoer bestemd, grooter dan in voorafgaande ja- ren, wat de Staatsmijnen betreft en wa-t de andere mijnen betreft, en wil de minis ter mededeelen, welk percentage der pro ductie in de eerstvolgende maanden van de Staatsmijnen en van de andere mijnen in Limburg beschikbaar is voor voorzienige in de steenkolenbehoefte van die aange wezen bedrijven Indien deze mededeelingen zouden aan wijzen, dat een abnormaal percentage van de productie der Nederlandsche mijnen, Staatsmijnen en andere mijnen, verkocht is voor uitvoer, kan dan deze verkooppoli- tiek van de Nederlandsche Staatsmijnen en andere steenkolenmijnen worden voort gezet of blijven gehandhaafd en wil de minister bij een ontkennend antwoord me dedeelen, welke maatregelen hij voorne mens is te nemen in 's lands belang, ter verzekering van een zooveel mogelijk vol doende steenkolen voorziening gedurende de eerstvolgende maanden, met name voor de voor het leven der bevolking essentieele bedrijven Moet bij die maatregelen ook worden gedacht aan een uitvoerverbod van steen kolen, voor zoolang als de steenkolen- voorziening van voor het leven der be volking essentieele bedrijven in de eerst volgende maanden gevaar loopt? Bestaat ook ten opzichte van een vol doende voorziening voor huisbrand (eieT- briketten en anthraciet) in den aanstaan- denden winter in eenige gemeenten aan leiding voor bezorgdheid En wil de minister, gesteld, dat de fei ten hiertoe aanleiding geven, ook ten op zichte van deze soorten brandstof maat regelen nemen, die zoo goed mogelijke voorziening der bevolking gedurende de a.s. wintermaanden zouden bevorderen BEGROOTING ALGEMEEN BURGERLIJK PENSIOENFONDS 1927. Ingediend is een wetsontwerp houdende regeling van de ontvangsten en uitgaven van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor het jaar 1927. De aanbieding van dit ontwerp geschiedt ingevolge het bepaalde bij de eerste zin snede van art. 23 der Tehiioenwet 1922. De staat der geraamde ontvangsten wijst een totaal aan van f91,617,162, terwijl de uilgaven zonder den post van beleggingen zijn geraamd op f57,974,965.18, zoodat een bedrag van f33,642.196.82 beschikbaar zal kunnen zijn voor aankoop van fondsen. LEENINGEN VAN GEMEENTEN BIJ DE RIJKSVERZEKERINGSBANK. Op het gemeentehuis te Heerlen heeft gisteren de bespreking plaats gehad tus- schen de burgemeesters van Limburgsche gemeenten, welke niet-converleerbare lee ningen hebben toopen bij de Rijksverzeke ringsbank. Besloten werd de actie voort te zetten in samenwerking mét de actie over het gehecle land. die op iniliatief van de gemeente Maastricht reeds eenigen tijd ge leden werd ingezet MARSCHPRESTATIE. Een aanschrijving van den Commandant van het Veldleger. De commandant van het veldleger heeft de volgende aanschrijving lot de troepen- commandanten gericht: Naar aanleiding van enkele gevallen van oververmoeidheid der troepen, welke zich hebben voorgedaan bij warm weder, vestig ik zij het ten overvloede uwe aan dacht op de noodzaak om bij het vragen van meer dan gewone marschprestalie re kening te doen houden met: a. het marschvermogen van den troep en b. de weersomstandigheden. Bij de bepaling van het marschvermogen moet rekening worden gehouden met het minst geoefende gedeelte, zoo b.v. tijdens de vervolgoefeningen, met de voorgeoefen- den. Men moge het al betreuren, dat in den troep een gedeelte aanwezig is, dat minder ver is gevorderd en i daardoor onder som mige omstandighedenbij de oefeningen be lemmerend kan werken, er moet niettemin toch rekening mee worden gehouden. Men moet niet afgaan op het feit. dat dergelijke militairen eenmaal in hun leven, som9 vrij lang geleden,, onder niet geheel te contro leeren omstandigheden een vrij aanzienlijke marschprestatie hebben geleverd, maar men moet werken met hun oefeningsgraad op het oogenblik. Wanneer verder een troep tijdens een oefening door onverwachte weersomstan digheden wordt overvallen, moet de com mandant niet schromen zoo noodig zijn oefeningsplan dienovereenkomstig te wijzi gen. Een alsdan te star vasthouden aan een eenmaal voorgenomen oefening kan onder dergelijke omstandigheden leiden tot zeer ongewenschte gevolgen. Een troep kan niet worden geoefend zon der van hen inspanning te vragen, het ver moeid thuiskomen na een flinke oefening is een noodwendig natuurlijk gevolg en ook in geenendeele schadelijk. Maar overver moeidheid kan voor een troep wel degelijk schadelijke gevolgen hebben en werkt als regel ook op ongewenschte wijze remmend op de oefeningen der volgende dagen. Bij voortdurende oplettendheid, gepast initiatief en zaakkennis der troepencom- mandanlon kan steeds een oefening zoo danig worden gehouden dat een maximum oefeningsrendement worde verkregen zon der schade voor den normaal ontwikkel den man. Ik wijs er uitdrukkelijk op. dat hel boven staande in geenendeele ten gevolge mag hebben, dat de troepencommandanten zul len gaan schuwen van hun troep die in spanning le eischen zonder welke een be hoorlijke militaire opleiding onmogelijk is. Mijn doel is te waarschuwen tegen over drijving en op te wekken tot het betoonen van soepelheid en gepast initiatief. ZESTIENDE NEDERL. JAARBEURS. In de Woensdag j.l. gehouden vergade ring van den Raad van Beheer der Neder landsche Jaarbeurs is besloten de 16de Nederlandschè Jaarbeurs te Utrecht te hou den van 15 tot en met 24 Maart 1927. TAALCOMMISSIE ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. De Taalcommissie van het Algemeen Nederlandsch V erbond, bestaande uit de heeren dr. M. A. van Weel, voorzitter, mr. C. Bake, W. F. Gerdes Oosterbeek, D. Hans, J. W. Oosterveen, mr. Flor Heu velmans en xnej. A J Klein, penvoerster, heeft deze week een vergadering gehou den, waarin uitvoerig gesproken is over het euvel, dat op steeds meer winkels en andere openbare gebouwen, koffiehuizen, ondernemingen inrichtingen, enz. geheel ODnoodig titels en opschriften in een vreemde met name in de Fransche taal worden aangebraent, zulks met voor bijgaan van de Nederlandsche taaL Zeer sprekende voorbeelden uit den laat- sten tijd werden daarvan getoond, gevallen die ergernis moeten wekken bij iederen goeden Nederlander. In verband hiermede werd op andere feiten van gelijke strekking gewezen, o.a. op de nog veel voorkomende fout, dat in allerlei hotels, eet- en koffiehuizen de spijskaarten geheel in een vreemde taal worden gesteld. Men was van oordeel, dat in vele ge vallen meer sleur dan onwil in het spel is. Een van de leden der commissie deelde mede, dat hij onlangs zijn vacantie in een hotel in Gelderland heeft doorgebracht, waar ook de spijskaarten geheel in het Franach werden opgesteld, doch de eige naar voldeed dadelijk aan een gezamen- RECLAME. 2195 j —TT— lijk verzoek van de gasten om de Neder landsche taal te gebruiken. Men meende dan ook, dat als het publiek eenigszins meewerkt het gebruik van onze eigen taal zeer kan worden bevorderd. De Taalcommissie besloot een krachtig beroep te doen op alle winkeliers, op de houders van hotels, eet- en koffiehuizen en soortgelijke inrichtingen, om bij het geven van namen en geschriften aan him ondernemingen steeds de Nederlandsche taal te gebruiken. En zij besloot tevens, daarbij uitdruk kelijk te wijzen op de omschrijving, die wijlen prol dr. J. Verdam, vroeger voor zitter der commissie, inzake haar doel en streven heeft opgesteld en die aldus luidt: ,,De Taalcommissie strijdt niet tegen het gebruik can vreemde woorden en uit drukkingen, die niet of moeilijk vertaald kunnen worden; strijdt niet tegen het juiste en verplichte gebruik van vreemde talen; maar wekt. eiken Nederlander op j tot het gebruik van Nederlandsche woor den en uitdrukkingen, die in den regel even goed zijn als de vreemde, waaraan men uit achteloosheid of gemakzucht ie gewoon geraakt; wekt eiken Nederlander op, om in brieven, aankondigingen, reke ningen, winkelopschriften enz., de voor keur te geven aan het Nederlandsch. Weest Nederlanders ook m uw taal!" De Taalcommissie besloot nog zich te wenden tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, met- het ver zoek, de woordenlijst „Taalzuivering", welke zij heeft, samengesteld en die de minister verplicht heeft doen opnemen in het programma der Rijks Hoogere Burger, scholen, ook voor te schrijven voor de ge subsidieerde middelbare scholen. SALARISACTIE VAN HET A. C. 0. p. Woensdag 13 October j.l. kwam het Co mité ter behartiging van de aigemeene be langen van overheidspersoneel (A.C.O.P.) in Amsterdam in vergaaering bijeen. Besproken werd o.ni. de afwijzende hou ding van de Regeeriug ton aanzien van do herziening van het Bezoldigingsbesluit, zoo- aU die door de heeren N. van Hinte en F. S. Noordhoff, respectievelijk voorzitter en secretaris van het Comité, op de 4 Oct. j.i. verleende audiëntie werd uiteengezet. Do A.C.O.P.-vergadering kon zich met de zienswijze van Minister De Geer niet ver- eemgen en besloot mitsdien tot het uit schrijven van een beraadslagend congres voor de bg het Comité aangesloten bonden, het welk begin November in het Spoorweghuis te Utrecht zal worden gehouden. De verder te voeren actie werd tevens vastgesteld. Het Comité sprak cr ten slotte zijn af- afkouring over uit, dat de voorzitter van de Centrale Commissie van Overleg in Amb tenarenzaken, zonder nader overleg met de Centrale Commissie zelve, in zijn kwaliteit van voorzitter der C. C. is Denoemd in de commissie tot reorganisatie van bet Dtpartement van Marine. Naar wij vernemen heeft H. M. de Ko ningin, voor het Ihans aangevangen ?peel- seizoen aan de „Co-opera-tie". vereeniving tot bevordering der muziekdrama'i- he kunst in Nederland, een subsidie verleend. Hr. Ms onderzeeboot K XII ondei l>e- vel van den luilenant-ter-zee le klasse, J. L. R. Hoeke, is op de uitreis naar N-xler- landsch-Indië den lien October van S villa vertrokken. - De audiëntie van den Miniser van Marine ai. zal op 18 October niet plaat? hebben. UIT NED. OOST-INDIE. ARRESTATIES. SLRANG, 14 Oei. (Aneta). In verband met de communistische actie id hei Ban- tamsche, waarvan een Aneta-teldgruin v i 16 Augustus melding maakte, zyn reefis 60 verdachtén gearresteerd. de 55-urige arbeidsweek voor verplegenden. Bij een onderhoud, dat de Centrale Ne derlandsche Ambtenaar-ibond aan de Mi- nistor van Arbeid, Handel en Nijverheid had gevraagd, heeft de Bond de vraag ge steld, of een spoedige invoering van de Ar beidswet voor verplegingsinrichtingen is te verwachten. De Minister heeft daarop geantwoord, dat de voorbereiding van deze zaak met kracht ter hand genomen is. De Minister deeldé voorts mede, dat het onderzoek naar aanleiding van de door hem bij de mondelinge behandeling der begroo ting in de beide Kamers der Stalen-Gene raal ter sprake gebrachte vraag of door de invoering der wet inrichtingen, waarin neutraal personeel werkt, niet zoodanig zou den komen achter te staan bij inrichtingen met religieus personeel, dat zij zich niet zouden kunnen handhaven thans nage noeg is afgeloopen, zoodat hij binnenkort zijn standpunt hieromtrent zal kunnen be palen. Thans is aan de orde het overleg -met ver schillende zijner ambtgenoolen over het toepassen der wettelijke bepalingen op ver plegingsinrichtingen, die onder het Rijk ressorteeren of waarmede het Rijk bemoeiing heeft. Is dit overleg beëindigd, dan zal, nadat eventueel nog de Hooge Raad van Arbeid gehoord is, een beslissing kun nen worden genomen. VOOR ZATERDAG, 16 Oittv/J>BR. Hilverouin (lubO M.j iz.sA). ru.i.i^uer» 3.005.00: Concert aoor nu n.^.u.- Orkedt. ö.ooo.oo: -UuitoChe ies voor beginners. 5.3i>ü.Oü: frcoioche les vjor beg timers. 6.007.1Boiioteu-cohccru Èoiis Lensky, viool, legeert Veen, piano. 7.00ö.oO: Cursus voor BoeKnoJaeu en Handelskennis, uoor den heer j. reiser ar. 8.10; Polirieber. S.2ü: V.A.R.A.-uvonu. (10.00: Persberichten). Uiig-aaue van uen Bond van S.D.A.P.-Vrouwenciuod. Anme Vie- minp, mezzo-sopraan. Mevr. J. Otten—Van Warmeio, piano. Mevr. J. Keppier Berui.is v. Berlecom, declamatie. Spreker: tM. Wibaut, weth. van Amsterdam, en E. ïCiD- bius i'eletier. 1. a. Fantasie, Bach; o. cre- lude et fugae, Bach (püno;. 2. iievlamuiie. 3. Zang: a. BeiaardsiieJ, Benou; b. Vveeiue, Kerrebyu; c. Voor jou en my, vviheumier; d. liet lied der ter we, Andiies-en. 4. Bpi eek ster: KibbiusPeietier. 5. a. Nocturne; b. Etude, Chopin (piano;. 6. Zang: a. 8lort, o arbeiders; D. (Jit „Pan", van Gorter; c. Lente, Allo van Fekkes. 7. Keue van dert heer F. M. WibauL 8 Declamatie. Daventry (1600 M.) 3.20: concert door het Victor Olol sextet. E. Draconi, piano. K. Mc. Cormack, mezzo-sopraan. A. Buich, bariton. 4.50: Engelschu muziek door ue stiijkbaud van de Royal Air Force. 5.20: Causerie: Some English cnaracters in French novels. 5.35: Kinderuurije. 6.20: Concert door de Strykband van de Roy al Air Force. 6.50: Praatje o*er het mu- fitkprogminma van de volgtDue week. 7.20: Tydsein Big Ben, weeroer., nieuws. 7.30: Causerie: Pekin, the fun ol tue fair. 7.48: Muziek. 8.00: Muziek uf lezing. 8.20: „Never again", revue van vacsntie-gebeuren. 9.20: imitatie van een Amerikaansch programma. 9.50: Causerie: Bport. lO.uo; u» adieux op. 81a, Beethoven. M. Cole, piano. iu.ZO: Tijdsein, weerber^ nieiuws. 10.35. ^ay- ton en Johnstone, humoristen a. d. piaifo. 10.50—12.20: Dansmuziek van het 8a- voy-hotel door de Savoy üavanaöand. farjje „Radio-Paria" (175u m.; 12.50 2.10: Concert door het orkest Kauio- Paris. 5.055.55: Concert door de Radio Jazz symphonic. 8.5010.30: Galaconcert. Orkest en vocale solisten. Königewusterhausen (1300 M.) en Berlijn (405 en 571 M.) Vroolijke avond. Orkest, koor en solisten. 9.5011.50: Dans muziek. Brussel (487 M.) en Antwerpen (265 M.) 5.206.20: Concert. Orkest en M. En gels, tenor. 8.20: Concert. Mme Kuf; ferathHouben, zang. 8.50: Lezing: Les maséee Royaux du cinquantenaire. 9.00: Concert. 9.3010.20: Dansmuziek. Munster (410 M.) 12.50—1.50: Orkcst- concerL 3.05—3.20: Kindervoorstollh.gen. 3.354.50: Muziek u. d. Renais^ance-ujd. 4.505.20: Gedichïenvoorlezing. 6.30 —5.50, 5.50-6.20, 6.40—7.20, 7.20—7 .0: LeziDgen. 7.50: Concert. Orkest en O. KrupkaLutz, sopraan. 9.5010.20: Vroolgk orkestconcert Opgeheven wegens gebrek aan actief: A. D. van Vianen, te Roelofarendsveen, RECLAME. 2055

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13