No. 20425. DONDERDAG 14 OCTOBER Anno 1926. Hei vergaan van de K,W. 152, Officieels Kennisgevingen. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCH00LNIEUWS. PRIJS CBR ADVERTEHTIEN: 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdag9 50 Ct9., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35, por week 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18, Franco per post 1 2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. De volgende gitten mochten wij voor de t nagelaten betrekkingen der bij de storm ramp te Kalivijk-aan-Zee omgekomen vis- echcrs in ontvangst nemen: 8. 10.50. II J. Y. M. f 1.50. ds. van H. f 5gecollecteerd op het huwelijksfeest van Isaac en Cor I 3 50; W. van I van E. I 2.50; prof. dr. P. Th. L K. f 100; D. f 2.50, H. B. f250; N. N. f2.50; K. O. f2.50; H. W. f 1-, N. iN: f5. In totaal met inbegrip van vorige verant woording derhalve i 499.57. Nog steeds verkeert men te Katwijk in het [onzekere omtrent het lot van de bemanning I der KW. 103. Zouden nieuwe lijdingen de ellende nog vergrooten? Talmt niet langer, doch helpt i door uwe milde gaven het groole leed te ver zachten I Giften worden gaarne ingewacht aan het Bureau van dit Blad, onder gironummer 57055 of per Amsterdamsrhc Bank onder vermelding „KW .logger 152". DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat tegen het Besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, d.d. 6/20 September 1926 waarbij aan het Gemeentebestuur van Lei den en zijne rechtverkrijgenden voorwaar delijk vergunning is verleend tot het, voor een proeftijd, eindigende 1 Maart 1929, uit breiden der Gemeenie-Electriciteitsfabriek op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 2923, bij H.M. de Ko ningin beroep is ingesteld door het Gemeen tebestuur van Leiden en door J. Dirkse en icn anderen. 2160 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14/ October 1926. OPLATEN VAN VLIEGERS. Burgemeesters en Wethouders van Lei- I den Gelet op artikel 27 van de verordening op de straalpolitie: hebben besloten: met intrekking van bun besluit van 7 Juni 1906, aan te wijzen tot plaatsen waar vlie gers mogen worden opgelaten: de Lammer- I markt, de Nieuwe Beestenmarkt, het ge deelte Maredijk tusschen de Poelwetering I en de grens der gemeente, het gedeelte Haarlemmerweg gelegen tusschen het brug wachtershuisje en de grens der gemeente, bet Delftsche Jaagpad en den Kanaalweg. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, li October 1926. 2159 ST/wsnifuwS. EEN PARTIEELE STORING IN DE ELECTRICITEITSVOORZIENING. Verschillende dorpen in duister gehuld. Den Haag brengt gedeeltelijk uitkomst. Gisteravond omstreeks 6 uur werden de bewoners van een gedeelte van den Rijns- burgerweg opgeschrikt, doordat in hun wo ningen plotseling het licht overal uitging. In allerijl werden petroleumlappen en kan delabers voor den dag gehaald en zoo werd in vele gezinnen bij deze primitieve ver lichting, het middagmaal gebruikt. Ook Oogstgeest. Warmond. Sassenheim, Voorhout, Noordwijk, Noord wijkerhout, Lisse, Hillegom en Katwijk werden in duis ter gehuld. Zoo volslagen was de duisternis, dat de voetgangers tegen elkaar botsten. Hot tramverkeer ondervond evenwel geen stagnatie, doordat, zooals reeds eerder ge meld. deze haar stroom ontvangen van het Haagsche net. Blijkens aan ons door de directie der Stedelijke Lichtfabrieken welwillend ver strekte inlichtingen was de oorzaak van deze gedeeltelijke storing gelegen in het •uitvallen van een automaat in het onder station Endegeest. Hierdoor geraakte alle hierboven genoemde dorpen stroomloos. Toevalligerwijze had de directie der Lichtfabrieken juist den dag te voren van de directie der Nederlandsche Spoorwegen vergunning verkregen om een nog niet in gebruik zijnde bovenleiding van drie blanke draden, loopende ter weerszijden van het baanvak Den HaagVoorschoten door te verbinden aan de kabel WassenaarVoor schoten, zoodat deze beide dorpen, alsmede oeterwoude van de storing geen hinder ndervonden, doordat zij vanuit Den Haag d stroom voorzien werden. «ri-u°ZG gelijke verbinding was juist eer- tt^rnacht lot stand gekomen. Uegstgeest duurde de storing ongeveer. vijf kwartier; in de overige dorpen een uur. Hedenavond zal naar alle waarschijn lijkheid de turbo-generator, waarin op 7 October j.l. kortsluiting ontstond, wederom in werking gesteld worden. Wij kunnen niet anders dan hopen, dat alsdan aan de misóre definitief een einde gekomen zal zijn. BEZOEK VAN EEN ARABISGHEN PRINS. Hedenvoormiddag heeft de tweede zoon van den Emir Feisal, die, zooals men weet, in ons land vertoeft met zijn gevolg, w.o. de minister van buitenlandsche zaken van Djeddah, ook een bezoek gebracht aan Lei den. De prins, die hier per auto arriveerde, was in het vorstelijk gewaad van zijn land gekleed, wat een schilderachtigen indruk maakte. Het ge-zelschap werd vergezeld door prof. dr. C. Snduck Hurgronje, die daarvoor' de meest aangewezen man was, omdat hij de taal van het land vloeiend spreekt en met de zeden en gewoonten er van be kend is. Het eerste bezoek gold het Stadhuis, waar het gezelschap door den Burgemeester jhr. De Gijselaar, werd ontvangen en in de voor naamste vertrekken werd rondgeleid. De burgemeester gaf zijn inlichtingen speciaal voor den prins bestemd, in, de Fransclie -taal, welke door den consul van Djeddah, dr. Van der Meulen, in de taal des lands werden overgebracht. De prins onderhield zich voortdurend met prof. Snouck Hur gronje. Hierna werd een bezoek gebracht aan het Academiegebouw: eerst werd het Groot- Auditorium bezichtigd, vervolgens het Klein-Auditorium en de Senaatskamer. De prins 9telde in een en ander veel belang en prof. Snouck Hurgronje kon deze beter dan iemand anders bevredigen. Van de Academie reed het gezelschap naar de Universiteitsbibliotheek, waar den hoogen bezoeker oude Arabische hand schriften werden getoond, en vervolgens naar het Instituut voor Tropische Genees kunde, en het anatomisch laboratorium van •het nieuwe Academisch Ziekenhuis, waar prof. Barge het gezelschap rondleidde. Al te lang kon het gezelschap niet ver toeven omdat 's namiddags de prins zijn op wachting zou maken bij H. M. de Koningin op het Loo. RING LEIDEN VAN CHR. GEM. ZANGVEREENIGINGEN. Dinsdagavond j.l. kwam het bestuur van den Ring Leiden en Omstreken van Chr. Gem. Zangverenigingen weder bijeen, met afgevaardigden.der bij den Ring aangesloten Vereenigingen in bet Bondsgebouw Natha- naél. In deze vergadering werd besloten weder een zangersavond te houden in de groote Stadszaal op 13 Januari, en tevens in 19£7 weder een zangconcours te houden, ditmaal te Voorschoten. Vqor dit doel, wordt het Benvenutopark welwillend beschikbaar gesteld. Het uitvoerend comité werd samengesteld uit de heeren: C. B. v. d. Zeeuw, G. Zitman en J. J. v. d. Kamp, allen alhier; J. J. Corls te Koudekerk; G. Goedhart te Zoelerwoude; G. Groen te Ilazerswoude en P. Haaijh te Voorschoten. De volgende week zal dit comifé reeds met haar werkzaamheden beginnen. Daar de Ring reeds 20 aangesloten Vereenigin gen telt. die zeer zeker alle zullen mede dingen, en dit concours slechls een dag zal gehouden worden, is er maar voor een ge ring aantal Vereenigingen buijen het Ring- verband gelegenheid tot deelname aan dit concours. Wij twijjelen dan ook niet, of dit concours zal wederom voor het Ringbesluur een suc ces worden. Begin November zullen de uitnoodigingen reeds verzonden worden. ONTWIKKELINGS- EN ONTSPANNINGSAVOND. Nadat 1.1. Donderdag een goed bezochte ledenvergadering had plaats gehad, waarin voor de aftredênde leden der Comm. voor de Ontw.- en Ontsp.avonden, de heeren P Keyzer en G. Seyn, werden benoemd de lieere Boom en mej. v. d. Broek, werd gis teravond het eerste concert voor dezen win ter in het Wijkgebouw G. H. L. Langestraat gc-geven. Vóór de pauze deden de heer Hilfman (viool) en mej. Soomers (piano), beiden uit Den Haag ons genieten van hun subliem spel in werken van Bach. Mozart en Tsjai- kofski. waarnaar in ademlooze stilte werd geluisterd. Reeds eerder hadden wij het ge noegen het te mogen hooren. Na de pauze hebben de heeren Hilfman ons vergast op zang en luit. Tragische liedjes van Soeen- hoff en eigenaardige negerliedjes werden op meesterlijke wijze voorgedragen, zoodat alle aanwezigen zeer voldaan over dezen eersten avond huiswaarts keerden. Na een hartelijk woord van dank aan hen, die ons den genolvollen avond hadden bereid, sloot mej. Snellen de bijeenkomst en wekte de aanwezigen op om toch vooral ook de be langrijke lezingen van dezen winter te volgen. (Zie verder kleine advertentiën). OVERREDEN. Gistermiddag omstreeks kwart over drie heeft op den Morschweg een ernstig onge luk plaats gehad. Toen de vierjarige Maria v. d. B.. wo nende in de De Wetstraat in den tuin van prof. Einthoven beukenootjes aan het zoe ken was, riepen eenige jongens om haar te doen schrikken: „Daar komt de professor aan". Zoo vlug als ze kon, liep de kleine meid het hek uit en wilde de straat oversteken, toen juist een auto, bestuurd door den vischhandelaar A. d. N. te Katwijk-aan-Zee passeerde, welke haar greep. Door den Eerste-Hulpdienst werd het arme kind naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat zij een sche delbreuk bekomen had. Haar toestand i9 zorgelijk; den autobe stuurder treft geen schuld. AANBESTEDING. Door bet Bouwk. Bureau J. W. Reijne- veld alhier, werd aanbesteed het bou wen van een woonhuis voor de heer dr. D. Brouwer, alhier. Ingeschreven was als volgt: Massa: M. de Tombe Jr. f 12.675; M. Kool, te War mond f 13.590; M. v. d. Velden, te Leider dorp f 13.649; N. Timmers Jr. f9.770; Belt en Pieterse, te Zoeterwoude f 11.519; A. v. Dam, te Alphen f 12.925; J. Warnaar f 15.590; J. van 't Veld, Hilversum f 14.400 Voor Perceel I. P. Kooreman f6200; Th. G. Barten f 6100; J. Warnaar f7560 Voor Per ceel II; D. Kloots f5400; K. Massaar f5500. Voor Perceel II: P. J. Kerkvliet f979. Voor Perceel IVJ. Hortensius, Koudekerk f 1052 Gebr. Pasman f885; Lezwijn en Veerman f790; Th. Witteman f999.99; J. J. L. Koet f629. Voor Perceel I en II: P. v. Noyen en L. Zirkzee f 11.892; T. G. Barton f 11.500; A. van Dam, te Alphen f 10.965. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats exa men in de geneeskunde de heeren W. van Krimpen, F. Reus, G. van Genderen Stort, G. B. Duuster, D. Moolhuyzen. A. H Mool- huyzen, C. J. van de Stadt, F. X. van Dors- sen, P. Wildervanck de Blécourt, J. van de Ree, E. C. de Meer. P. L. Stal. en de dames J J. de Does, J. M. Mulder en D. A. I Zee- men; voor het candidaats-examen in de rechtgeleerdheid dc dames Th. G. W. van Bemmelen, I. J. H. Stumpel en O. H. Elink Schuurman. Mej. J. Brouwer, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Bewaar- en Naai school Spaarnberg te Santpoort. De gisteren hier ter slede gehouden schaalcollecle en vlaggetjesverkoop ten bate van het Ned. Roode Kruis hebben respectie velijk opgebracht f 722.4072 en f226 81; in totaal dus f949 2lVs. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een concert in het Leidsche Volkshuis op Zaterdagavond a.s. te geven door de dames Scheffer-Hesseling (zang), Francois-van Rooyen (piano) en van Loenen (viool). Hedenmorgen heeft de 3-jarige Pietje B., wonende aan den Morschweg alhier, in een onbewaakt oogenblik uit een fleschje met lysol gedronken. Met ernstige inwendige brandwonden werd de kleine naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De Commissaris van Politie alhier geeft in overweging bij hem inlichtingen in le winnen alvorens goederen af te geven aan zekeren Antoine Jean Emile Houbaer, geboren te Bergen aan Zee 2 Juli 1876. Hedenmorgen, te ongeveer 9 uur ge raakte op den Haarlemmerweg ter hoogte van de wasscherij van de firma v. d. Loo van een brik, bestuurd door den landbou wer J. B. B., uit Leiderdorp, het remoen los, tengevolge waarvan het paard doorliep en de brik in de Haarlemmervaart terecht kwam. Een op den wagen vastgebonden bok verdronk jammerlijk. Onder politietoezicht werd het cadaver naar 't Openbaar Slacht huis overgebracht. G. S., zonder vaste woonplaats, heeft bij de politie alhier aangifte gedaan van mishandeling door W. v. d. K., die hem in het gelaat zou hebben geslagen. In den afgeloopen nacht is uit het koffietentje aan de Zijlpoort ten nadeele van P. D. een hoeveelheid postzegels, koek- waren en chocolade-reepen ontvreemd. Bij de afdeeling Arbeidsbemiddeling van Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zar ken stonden gisteren 638 personen als wer keloos ingeschreven tegen 537 op 12 October 1925 en 688 op 11 October 1924. HET VLAAMSCHE VOLKSTOONEEL. „Tijl", Vlaamsche geschiedenis in 3 kapittels van Anton van der Velde. 't Is op zichzelf een eigenaardig ver schijnsel, dat, terwijl allerwege gezocht wordt naar een vernieuwing van het too- neel in zijn gansche wezen, Nederland daarbij slechts een zeer, zeer bescheiden plaats inneemt, om niet te zeggen g/Pn plaats. Zelf6 het op het gebied van cuk,/"r etc. toch bij Ncord-Nederland achterstaan de Vlaanderen, doet vung mee aan die vernieuwingspogingen. Of het daardoor komt, dat Vlaanderen nog strijdt en daar om andere, vuriger sentimenten heeft dan ons land, dat o.er 't algemeen op toonecl- gebied is ingedommeld in eon slaap van zelfgenoegzaamheid Na het pogen van Teirlinck in ,,De ver traagde film" en in zijn A-Z-spel, door de Meester Jr. zoo fraai geregisseerd, heb ben we gisteravond, dank zij de activiteit van de afd. Leiden van het Nedcrl. Too- neelverbond, hier kennis kunnen nemen van zoo'n nieuwe Vlaamsche poging verjonging en verlevendiging. Poging, zeggen we, want het is op zich zelf 'al logisch, dat niet in eens d e op lossing wordt gebracht van het groote vraagstuk, dat het toonecl overal biedt. Langzaam aan, steentje voor steentje, moet de oplossing toch gevonden worden. Wanneer derhalve een of meer steentjes door den Vlaming Van de Velde met be hulp van De Meester's regie" zijn aange bracht, dan mag men o.i. ai heel tevreden zijn. Is dit geschied 1 Ods antwoord kan slechts bevestigend zijn, al zouden we ons een eindoordeel over de volle bcteekenis van deze Tijl-opvoering nog willen voor behouden. Een definitief oordeel na één opvoering, heet van de naald, lijkt ons te veel aangedurfd. Wellicht vinden we nog eens gelegenheid er op terug te komen. Op zich zelf heeft T.ijl één ding mee: het bevat een sterke, nationalistische ten- denz, die in Vlaanderen zonder mankeeren zonder moeite wordt aangevoeld en voor ons, Nederlanders, verwant als wij zijo met en meevoelen als wij doen voor de Vlamingen, ook lichter i« te volgen, dan veel ander tooneelwerk. Toch is o.L daar nevens gestreefd die zuiver Vlaamsche téndenz uit te breiden tot algemeene strekking en nu en dan b.v. in kapittel twee is de auteur daariu geslaagd. Ligt in die decadentie van Vlamingenland ook niet iets van de algemeene wereld decadentie 1 Op den inhoud tbehoeven we, na het geen we daarover reeds meedeelden, niet meer in te gaan. Over voor ons blijft slechts de vorm van uiting en ten gohoore brengen. En wanneer wij daarovei4 iets willen zeggen, dan is dat deels gunstig, deels ongunstig. Torloops zij alleen even hier bij voor baat aangestipt, dat wie totaal onvoorbe reid, do Tijl gaat zien, o.i. gedesillusio neerd zal heengaan, daar hij weinig of niets zal kunnen doorgronden, alleen maar aanvoelen iets van dien Vlaamschen strijd, zonder meer ls dat niet een bewijs, dat voor de massa deze poging niet als ge slaagd mag heeten T Gunstig, onverdeeld gunstig moet ons oordeel luiden ten aanzien van de nieuwe décors en ensceneering In zekeren zin pri mitief in anderen zin weer geraffineerd, doen deze het uitstekend. Denken we b.v. aan het vertrek van de ,,Lioen", het in- eensetortcn van de decadentie van Frans kiljons, de bar. Daarin schuilt ongetwijfeld nieuwe kracht van nog niet te omvatten grootte. Dan is daarnevens als integree rend deel der voorstelling de muziek van Karei Albert, rhythmisch frisch van klank en kleur. Over t algemeen warert wij geen bewonderaars van de combinatie tooneel en muziek, hier aarzelen wo niet ons voorstander te verklaren. En voeg daarbij nog die forsch afgestemde plastiek, die bewegingsondersteunmg van de tot uit drukking komende sentimenten, aanslui tende bij het expresaonismo, zij het an ders dan wij hier zagen. Daarin liggen nieuwe groote gezichtspunten, waarvan de volledige uitwerking nog is na te gaan. Minder gunstig, zelfs ten deele afkeu rend moeten we ons uitlaten over het ge sproken woord, dat door do muziek af en toe hinderlijk werd overstemd en verloren ging. Gaarna zei erkend, dat nu en dan het bezwaar daarvan werd opgeheven door de andere omlijning van het gesprokene, maai op andere momenten was het bezwaarlijk en ontnam het o.i. een deel van dat woord, dat toch een onmisbare faotor blijft ook in deze vernieuwingspoging Waar nog bij komt, dat dit woord deels Vlaamsch boer tig, (ietwat grof), deels hoogdravend is en dus tweeslachtig. En tenslotte zij ver meld, dat zeer rhetorisch werd gesproken, waardoor oud en nieuw dooreen werden gemengd. Alles bij elkaar dus wat voor, wat tegen, gelijk gezegd, maar in ieder geval met veel goeds, dat de volle aandacht verdient, Over 't geheel van grove middelen, maar middelen, die aanslaan 1 Te betreuren is, dat hier in Leiden de belangstelling voor het nieuwe slechts zeer matig bleek, De afdeeling Leiden van het Tooneelverbond en het Vlaamsche Volks- tooneel hadden beter verdiend. Van de executanten stond Johan de Meester Jr., verreweg bovenaan als Tijl. Voor zijn prestatie niets dan lof. Boert en schrijnend leed, prachtig werd alles over 't voetlicht gebracht als brokstukken van een overvol leven. Tusschen hem en de^ overigen lag o.i. echter een scheiding. BINNENLAND. Weer een tijdelijke storing op het Leid* sche Electriciteitsnet. Een beginselverklaring van de conferentie van Geref. Keiken bniten de Synode. Officieele openstelling van den vernieuw» den verkeersweg NoordwijkHaarlem. Nog hoop op behoud van de K^7 103. Groote brand te Edam. BUITENLAND. Toch beperking van het Fransclie bezet* tingslegcr? Een samenzwering in Denemarken. Dan eerst kwamen b.v. Lamme Goedzak j en Brabo, de marquis, zijn dochter en I enkele andere zwaar- symbolieke figuren, gelijk trouwens het gansche werk is on dergedompeld in symboliek. Bepaald slecht vonden we de Ncle. De toeschouwers stonden o.i. aanvanke lijk wat vreemd tegenover dit Vlaamsche pogen, maar kwamen toch later wel onder den indruk, getuige het herhaalde applaus Aan De Meester Jr. werden nog bloemen aangeboden NED.-HERV. KERK. Beroepen: Te Roodeschool: O. S. Jellema, te St. Anna Parochie. Aangenomen: Naar Zalk en Veecaten: J. Mortier, te Serooskerkc. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Amsterdam (3de predikante- plaats voor Oost); D. Driessen, te 'h Graven- zande-, en J. L. de Vries, te Rijnsburg. GEREF. GEMEENTE. Bedankt: Voor Meliskcrke: A. de Blois, te Dirksland. DE GEREF. KERKEN BUITEN DF SYNODE. Na weder eenige uren in secties te heb ben vergaderd, ving gisteren te Amsterdam de derde plenaire zitting aan. Gezongen werd Ps. 75 1, en ds v. Brink opende met gebed en lezing van Ef. 4 116 de ver gadering. Na ernstige en langdurige voorbereiding in de eerste sectie, besloot de conferentie de volgende beginsel-verklaring te publiceeren: De Kerkelijke Conferentie, bijeen te Am sterdam van 11-13 Oct. acht 't wenschelijk zich te verklaren omtrent haar verhouding tot de Geref. Kerken in Nederland. Zij spreekt uit, van harte te begeeren.dat de ten gevolge der besluiten van de Buiten gewone Generale Synode van Assen 1926 verbroken eenheid van kerkelijk samenle ven tusschen de Geref. Kerken in Nederland en de Kerken van het herstelde Kerkver band wederom worde hersteld. Zij acht dit echter alleen mogelijk, in dien de Geref. Kerken in Nederland onvoor waardelijk buigdn voor het volstrekte gezag van Gods Woord en dus terugkeeren tot on gerepte trouw aan de Drie Formulieren van Eenigheid en onverzwakte handhaving der geldende Kerkverordening. Voorts is de conferentie er zich van be wust, dat de groep van Gereformeerde be lijders, welke zij weet te vertegenwoordigen van heeler harte wenscht te leven uit het waarachtige, Gereformeerde levensbeginsel, dat gedragen door de Heilige Schrift en on der de voortgaande leiding en loutering van den Heiligen Geest, de eeuwen door de kracht is geweest van het Geref. Volksdeel hier te lande. De conferentie gevoelt zich daarom één met allen die uit ditzelfde beginsel begee- ren te leven, ofschoon niet het minst ten gevolge van allerlei misleidende voorlich ting deze eenheid door velen, met wie zij niettemin wenzetijk bestaat, ontkend wordt. De conferentie is van oordeel, dat met name in de laatste jaren een bedenkelijks achteruitgang en veruilwendiging van het geestelijk leven in den kring der Geref. Kerken viel te conslaleeren, waaraan wij allen voor God schuld dragen. Mede daar door zijn velen vervreemd van een kerk gemeenschap, die voeding en leiding had hohooren te geven aan hun geloofsleven. Zeer velen ook vonden binnen haar met name geen bevrediging voor de rechtmatige behoefte van hun hart aan persoonlijke toepassing der Goddelijke waarheid. De conferentie is eveneens overtuigd, dat anderen, die meer in het bijzonder vToegen naar bezinning omtrent de beteekenis van het Geref. beginsel en naar de toepassing daarvan in het leven van den tegenwoor-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1