regenjassen rijkspaarden joh. de geest WINKELHUIS Net Dagmeisje MEISJE C. WIJNNOBEL, Oude Couranten Winkelhuis Haagsche 9 Koffiemaal n MS SUSAN BASOSKI Pa WANNÊE, UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. ECHT TYROLER LODEN Gabardine en Telemac Regenjassen KANTOOR Rolpens en Kalfs-Hoofdkaas HUWELIJK 3 gestoff, Kamers Ongem. 1ste Etage 20 pCt Voordeel Het groote 20 pCt Voordeel Het Huis voor de ver zorging van Uw, Coiffure Vakkundige behandeling is de reden van ons Succes Steenstraat 18 Prima Rauwe Rookworst Lamsvleesch en Lamsvet Prima Vetle Lappen f2.50 te huur of te knop gevraagd WINTER-HANDEIV, PERUVASOL •L HAARLEMMERMEER. De Jeugdkapel te Hoofddorp. Naar cms word gemeld, hebben de kosten tan den bouw van de Jeugdkapel annex nieuwe kosterswoning naast de Ned. Her vormde Kerk te Hoofddorp, niet bedragen ongeveer f 14.000. zooals abusievelijk in hei verslag omtrent de opening stond aange geven, maar ongqveer f 13.000. De bietencampagne. In den Haarlemmermeerpolder is de bie tencampagne thans in vollen gang. De schippers, die in de Hoofdvaart bij de gcniesluis ligplaats hadden gekozen, zijn nu nagenoeg allen vertrokken om te gaan laden. Ook aan verschillende spoorwegsta tions, vanwaar groote hoeveelheden bieten worden verzonden, heerscht nu veel be drijvigheid. Dit jaar werden in dezen polder slëehts ongeveer 1300 hektaren met bieten" beteeld. Bovendien zijn er thans alhier ook weder vreemde werklieden in het bielenland werkzaam gesteld, zoodat het wel te ver wachten is, dat de campagne dittnahl heel vroeg haar beslag zal krijgen. HILLEGOM. Aan de agenda voor de*raadsverga<le- ring, die 11 punten telde, zrjn nog de vol gende toegevoegd. 12. Deposito-overeenkomst met Haar- lcmschc Bankvereeniging. 13. Vaststelling verordeningen op de heffing cn do invor dering belasting op bonden. 14. Aanbieding gemeente-rekening 1925. 15. Verzoek tnm- bouwwmter-curcjs om gebruik schoollo kaal openbare lagere schóól. KATWIJK-A AN-ZEE. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwamen in de haringhaven te IJmuïden binnen: KW 127 mei 295 kantjes; KW 15£> inet 259 kantjes; KW 92 met 122 kantjes; KW 143 met 265 kantjes; KW 146 met 285 kantjes; KW 64 met 312 kantjes; KW 176 met 121 kantjes; KW 160 met 153 kantjes; KW 56 met 213 kantjes; KW 164 met 312 kantjes en KW 172 met 136 kantjes pekel haring. Te IJ muiden kwamen binnen en aan de markt de loggers KW 29 met 9 last <yi KW 172 met 8 last pekelharing. Op den gisteren-gehouden afslag van haring konden de volgende noteeringen worden gemaakt. 964 kantjes volle haring, zuid f 18.15 20.90 2't kantje ijleharing, zuid f 16.95 18.25; 11 kantjes maatjesharing, zuid I 19.5020.35; 34 kantjes steurliaring f 14.G0 19.85 en 3 kantjes makreel f 1420. Aan voer 6 partijen. Prijzen per kantje. De begrafenis van hel stoffelijk over schot van den schipper K. Plug, omgekomen hij de zeeramp der K.W. 153 zal morgen- 'middag plaats hebben. KATWUK-AAN-DEN-RIJN. Gisteravond hield de R.-K. Volksbond een ledenvergadering in de zaal van II. Ffennes. Na opening door den voorzitter, den heer C. v. d. Marei, kwam al dadelijk aan de orde hel punt „Bespreking over en opgave van brandstoffen, gezamenlijk als leden van den R.-K. Volksbond in te koo tten". Er waren verschillende aanbiedingen, )Se uitvoerig werden besproken. Ten slotte Werd de levering gegund aan de firma Joh. Durieux te Katwijk a. d. Rijn, die in totaal voor de verschillende soorten brandstoffen de laagste inschrijfster was. De levering zal voor 1 Nov. a.s. plaats hebben onder con trole van een hiervoor aangesteld persoon. De voorzitter deelde dan mede^ dat 29 Nov. de Centrale Raadsvergadering zat gehouden worden. Van de Bibliotheek kan weer worden gebruik gemaakt. Hiervóór zal een collectie nieuwe boeken worden aange kocht De zitting voor de Spaarbank is van 7 tot 7.30 uur in het zaaltje bij den heer v. Schie. Kerkstraat. Dan zal op 14 Nov. een H Mis zijn voor de leden van den Bond waarin alle leden verwacht worden en aan de algemeene H. Communie zullen deel nemen. Van 4 tot 6 Nov. is er een Triduum van de Derde Orde voor welke aangelegen heid de voorririer aan den pastoor vraagt hierover iets te zeggen. Spr. voldoet hieraan gaarne en zegt dat alhoewel een dergelijk Triduum gegeven wordt door de Derde Orde, de leden van de verschillende corporaties hierin" ook worden verwacht. Deze verèeni- gingen. zijn met hun besturen aangewezen oin den Priester in zijn werk bij te staan. Volle medewerking wordt dan ook ver wacht evenals in de Missieweek. welke is van 20 tot 28 Nov. In deze week zal wel geen enkele vereeniging een vergadering houden omdat dit hinderlijk zijn kan. Hij spreekt dan nog over sommige punten, waarin verbetering kan worden gebracht en waarin alien helpen kunnen. Uitvoerig werd hierover gesproken. Dan kon de pastoor nog mededeelen, dat spoedig een vergadering van de Propagandaclub zal worden gehou den alwaar de plannen voor het te slichten vereenigingsgebouw aan de orde komen. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gaderingen et gebed. NOORDWIJK. Gemeenteraad. (Vervolg van gisteren). Ingekomen was reeds vroeger een adres van dc afd. Noordwijk van den Ned. Bond van Overheidspersoneel ,,SL Paulus", hou dende verzoek om in overleg met de orga nisaties in to stellen een eentraio com missie voor georganiseerd óverleg, ten einde in de toekomst* de voorkomende per- soneels-aangelegenhcden in georganiseerd overleg tusschen het gemeentebestuur en de Nationale organisaties te kunnen be handelen. Het adres werd gesteund door het Hoofd bestuur van voormelden Bond, aismede door het Hoofdbestuur v. d. Ncd. Chï Bond van personeel in publiekcn dienst Het uitvoerig en zeer gedocumenteerd praeadvies, werd door den secretaris voor gelezen. Daaruit bleek dat B. ui W. ondci de uitdrukking „georganiseerd overleg" meer een richting, een streven verstaan, dan een nauwkeurig omschreven. scelseL Invoering van een commissie voor georga niseerd overleg wordt door verschillende vakbonden gepropageerd om het mogelijk te maken, op voet van gelijkheid met de overheid te onderhandelen, om dan ge organiseerd invloed op de maatschappe lijke positie van de groepsgenooten uit te oefenen. B. en W. achten dit in strijd mee het wezen der democratie. Practisch achten B. en W. het ook met. noodig omdat er steeds persoonlijk contact tusachen hun College cn dit personeel bestaat. Eindelijk is naar de overtuiging van B. cn W. dit instituut niet in overeenstem ming te brengen met de gemeentewet, en zijn er bijna nooit moeilijkheden. B. en W. stellen daarom voor het verzoek van de hand te wijzen/" - De heer Vink zegt, dat lner wel degelijk klachten zijn en vooral worden dezo ge hoord bij de Gasfabriek en het schijnt hem wel noodig dat ev in Noordwijk een Com missie voor Georganiseerd overleg kómt-, opdat op deze wjjzo de klachten worden onder oogen gezien. De heer Van der Wiel acht het instituut georganiseerd overleg geen richting, zoo als in het praeadvies wordt gezegd, maar een zedelijk recht van het personeel. Ook de heer- Meyer bepleitte het instel len van het georganiseerd overleg, op Staatsrechterlijke gronden en noemde een reeks klinkende painen, waaronder ook van mannen van R.-Kath. en Christelijke huize, die_ zich vóór dit instituut hebben uitgesproken. Hij stelde ten slotte,^mede namens de heeren Alkemade, Admiraal, Caspers, Van der Wiel en Vink, de navolgende motie voor: ,,De Raad, gehoord de besprekingen over het Georganiseerd Overleg, noodigt B. en W. uit een Commissie te benoemen van drie raadsleden, waaraan wordt toe gevoegd een lid van het College van B. cn W., die tot taak heeft een onderzoek in to stellen en een regeling te ontwerpen voor het georganiseerd overleg. De Commissie is bevoegd tc allen tijde de hoofden van dienst en de betrokken organisaties te hooren." Hierin werd nog op verlangen van den Voorzitter een clausule ingelascht waarbij de Commissie ook werd opgedragen een onderzoek in te stellen naar de werking van dit instituut in anders gemeente, met Noordwijk overeenkomende. Daarna wordt de motie met algemeene stemmen aangenomen. Tot leden dezer commissie werden be noemd de heeren Van Ecden, Van der Niet, Admiraal en Den Hollander. Met algemeene stemmen en zonder dis cussie werd daarna aangenomen het voor stel inzake de landverhuring aan de Kraaierslaan. Een voorstel van B. en W. lot wijziging der verordening op de heffing der leges, werd op verzoek van den heer Van,,der Wiel nu niet behandeld. Het 'zal de vol gende zitting weer aan de orde komen. De heer AJkemade cn anderen zullen vooraf dan nog een zelfstandig onderzoek kunnen instellen. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het bestuur van de Inrichting voor Vallende Ziekten te Amsterdam om subsi die van de 'gemeente te ontvangen. Evenals het vorige jaar was ook nu we der een verzoek ingekomen van het be stuur der Chr. H.B.S te Leiden om sub sidie ter zake van het bezoeken van vier leerlingen uit deze gemeente. Het vorig jaar werd op advies van B. en W. dit verzoek afgewezen. Waar zich se dert dit besluit geen nieuwe omstandig heden hebben voorgedaan, welke van in vloed kunnen zijn op een opnieuw te nemen beslissing, stelden B. en W. wederom voor afwijzend op het verzoek te 'beschikken. De heer-Van der Wiel vraagt of de ge meente pok-bijdragen geeft aan de inrich tingen van Rijk en Gemeente van dien aard. De Voorzitter antwoordt daarop toestem mend. Aan de H.B.S. to Leiden en Haar lem wordt een bedrag van f 4000 gegeven. Maar daartoe verplicht de wet de ge meente. De Raad doet verstandig in dezen niet verder te gaan dan de wet eischfc. Na eenig dabat wordt op verzoek van den heer Vink de beslissing verdaagd tot een volgende vergadering. Hierna brachtén B. en W. ter tafel een adres van den heer J. Dijkstra, om ver mindering van huur en zoo mogelijk t-utie over vorige jaren van de gemeepte- woning in de Schoolstraat 2b- B. en W. achten het niet onredelijk in gaande 1 januari 1926 een huurVerlaging van f 100 voor te stellen tot tijd en wijle de woning geheel in orde zal zijn geh.acht en dan de huurprijs op#nieuw te bepalen. De heer Admiraal geeft B. en W. in overweging om als deze woning leeg komt haar te doen bewonen door een politie agent. In die buurt zou noodig een politie man moeten wonen. De Voorzitter vreest alleen dat de huur van dit huis boven de draagkracht van een politieagent gaat. Het voorstel werd nu bij acclamatie aangenomen. Tot lden van de commissie, die zal ofilre- den tegen het poeliersbedrijf werden be noemd de heeren Meyer, 'Atkemade en-van der Wiel. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en W„ om ondershands aan te koó- pen van de N.V. Duin-exploitatie Maat schappij „De Toekomst" alhier, een aantal straten met strooken grond als: de Ruiter- straat, Toekomststraat, Trompstraat, Julia- nastraat, Piet Heinstraat enz. met alle daar bij belioorende en zich in de stralen bevin dende materialen. De transactie zal geschie den voor een som, gelijkstaande met het bedrag dat de Mij. aan de gemeente zal be talen voor het vernieuwen van deze straten waarvan de kosten zijn begroot op f 7992. Voor de behandeling van dit voorstel waar bij kaarlen aanwezig waren werd de open bare vergadering geschorst en de gemeen te-architect binnen gelaten om een cn an der toe te lichten. Na heropening maakten enkele leden nog korte opmerkingen, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Alsnu kwam aan de orde-een voorstel van B. en W. aan de vereenigihg Noordw. Wo ningbouw Patrimonura een gedeelte grond ,te koppen van ongeveer 1000 M2 gelegen J aan de Zandvoortsche straat, tegen een door deskundigs le taxeeren prijs, om daarop le bouwen 10 woningen waarvan de bouwkos ten zijn geraamd op f2200 per woning, ter wijl voor grondaankoop en bijkomende kos ten gemiddeld per woning f 300 benoodigd zal zijn. B. en W. willen deze woningen niet ver huren, maar verkoopen tegen den koslendon prijs en wel uitsluitend aan personen, die zelf deze woningen willen betrekken. Zij willen 85 pCt. der bouwkosten onder hypo thecair verband verstrekken, tegen 'n rente van 5 pCt. onder verplichting minstens f 50 per jaar af te lossen. Voor de hypotheek ge heel is afgelast mag het huis niet worden vekocht worden om speculatie hiermede te voorkomen. Het voorste^wordt tenslotte met alge meene stemmen aangenomen, alleen de heer Alkemade verklaart er tegen te zijn. Hierna kwam aan de orde een voorstel van aankoop en in ruil geven van grond aan het Kerkpad dat zonder discussie en stem ming werd aangenomen eyenals. hel voor stel lot ruiling van grond met W. F. Bork- hout. Daarna werden eenige wijzigingen aan gebracht in de gomeenlebegrooting '26 zoo- als deze door B. en W. waren voorgesteld. De meerdere kosten uit deze wijzigingen voortspruitend, worden gedekt door een ver mindering van den post van f3.838.29 en een bijdrage van f 1100 van de Maatschap pij „De Toekomst". Naar aanleiding van de bepalingen der woonwagenwet? die de ge meente de bevoegdheid geeft bepalingen vast te stellen betreffende de plaats door woonwagens bij verblijf in de gemeenfe in te nemen, stelden B. en W. nu voor daar voor, le bestemmen liet terrein ïujast de noodwoningen gelegen aan het afgesneden stuk van den weg KatwijkNoordwijk ter grootte van 240 M. Voor het in gereedheid brengen vragen B. en W. een crcdiet van f 575. Dc heer Admiraal vraagt of de gemeente daar den grond beschikbaar heeft. De heer Balkenende zou gaarne weten of er nu ook moer politietoezicht krijgt, wat hij voor de omwonende noodig acht. De voorzitter antwoordt toestemmend. Hierna werd het voorstel zonder hoofd, stemming aangenomen. Vervolgens werd zonder hoofdelijke stem ming besloten lot het maken van een oprit, ter verbinding van de losplaats aan de West cindorbrug met den Heerenweg, waaivoor de kosten worden geraamd op f 2950. Eveneens werd zonder hoofd, stemming cn na eenige opmerkingen besloten lot het maken van een wagon-bergplaats en van een loods, voor openbare werken. Omtrent het laatste punt der agenda: cre- diet voor vernieuwing rioleering van hel politiebureau wilde de voorzitter eenige me dedeel ingen doen en een besloten zitting, vóór hij echter de deuren sloot, gaf hij ge legenheid tót de rondvraag waarvan alleen de heer Caspers en Van der Niet gebruik maakten. De eerste wees op verkeersgevaar bij de Bceklaan, door het daar aanwezig hout gewas. De voorzitter zeide overweging omtrent dit punt toe. De heer van der Niet deed ecriige vragen omtrent het uitbreidingsplan der gemeente waarover de voorzitter bevredigende in lichtingen voKtrektè. NOORD WIJKERHOUT. Buxgelijke Stand. Geboren; Antonia Alida, D. v. J. de Winter cn G. van der Plas. Marijtje, D. van A. van der Niet en J. D. Vlieland. Antonius Johannes, Z. v. L. de Jong en J. A. Meijer Hendrika Maria, D. v. W. H. Hoogeveen en J C. Veelenturf. Theresia Maria, D v. L F. van Denzen en A. Smit. Cornelia Elisabeth, D. v. P. H. Roroijn en A. van Schooten. Eli- sebeth, D. v. A. Th. Philipi en G. v. den Berg. Johanna, D. v. J. Duivenvgorden cn C. van Berkel. Franciscus Theodo- rus, Z. v. O. Verlaan en J. Hoogcrvorst. Margaretha Maria, D. v. P. J. Verdc- gaal cn L. van der Geest. Overleden: Petrus Heemskerk 68 j., te Amsterdam, echtg. v. G. Steenbeek ,St.- Bavo). Martinus Johannes Schurink 32 j. te Amsterdam. Elisabeth Duivenvoorden 1 j. Gerardus Cornelis Rouen 28 j. te 's-Grovenhage (St. Bavo). Cornelis An tonius Hubert us Corel, 3 m. OndertrouwdBartholomeus Thymoteua Zandbergen 25 j. en Jacoba Catharina M. Heemskerk 20 j. Getrouwd: Jacobus N. v. Bohcmen 29 j. te Vcur J. Bobbe 23 j., alhier. Pieter A. Verhuist 25 j. te Amsterdam! en Erika E. Hirsch 22 j. alhier. In de Ned.-Herv. Kerk bracht eed collecte vóof do Zending ruim f 19 op, Vrijdag a.s. heeft aan Piet-Gijzenbrug de laatste veiling van dit seizoen plaats» JEGSTGEEST. Op den betonweg (Haagsche Straatweg), had gisteren weer een auto-ongeval plaats, veroorzaakt door een der vele auto-rijdende, snelheidsmaniakken. De lieer Sch., alhier woonachtig, reed met zijn auto op den betonweg toen uit tegen-i övcrgeslelde richting een vrachtauto hem passeerde. Op hetzelfde moment kwam een luxe-auto "met verbazingwekkende vaart van achter de vrachtauto aangereden. Toen de „hardrijder" den heer Sch. bemerkte, remde hij uit alle macht, waardoor z'n auto een slag omdraaide en daarna tegen de auto van den heer Sch- opvloog. Door den grooten schok werd de medepassagier, de ltèer F., van hier, door de voorruit ernstig aan het hoofd verwond. Verder bekwam niemand gelukkig ernstig letsel, wat zeer te verwonderen is. Beide auto's zijn erg be-» schadigd. In den nacht is een Ford-auto van eon familie urt Hillegom cm de bocht bij het Groene Kerkje in de wegsloot gereden. De regeli belemmerde den chauffeur liet uitzicht zoodanig, dat hij de richting niet kon volgen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De familie is per auto van de firma v. d. Ameele naar Hillegom gebracht. Later is de auto door dezelfde firma uit de sloot gc-« haald RIJNSBURG. Burgelijke Stand. Geboren; Maria Johanna, D. v. H. No orb en J. M. v. Klaveren. Geertruida Jacoba D. van A. Heemskerk en A. van Bcelcn. Alberta, D. v. C. Colijn cn K. J. v. d.- Zwan. WUhelmina Adriana, D. v. C. v« d. Bosch en J. P. Kort. Willem, Z. v» H. v. d. Haak en J. Baars. Hcndricus,- Z. v. n. Kerkman. Trijntje, D. van C.i de Mooij en J. A. Groencvcld. Lijsber- tus, Z. v. G. v. Duijn en E. Keclewoudt. Gerrit Cornelis, Z. v. J. Kromhout en' E. Zandbergen. Catharina, D. v. G. Ra- vensbergen en N. de Leeuw. Fredcrik,- Z. v. Jac. van Delft en A. v. d. Eijkel.i Gehuwd: Jan Sehoneveld en Janna Zandbergen. Samuel dc Mooij en Chris tina Jacomina Glasbergen. Thomas de Mooij en Jaantjc Riethoven. OndertrouwdJ. D. v. Delft en A. C.i v. Klaveren. J. v. Egmond en C. Bouw man. Overleden: Catharina Johanna Glasber gen, 2 m., D v. J. H. Glasbergen en H. de Mooij. Kaatje van Werkhoven 88 j.,- vtfede. v. K. v. d. M^ij. Maria Bonten bal 60 j., echte van H. de Koning. WASSENAAR. Het zielenaantal. Deze week is de 10.000ste inwoner iiï het bevolkingsregister -dezer gemeente in-» geschreven. Sedert I Januari is het zielen aantal met 650 toegenomen. Een winkelweek. De Middenstandsvercenigingen alhier heb ben het plan opgevat om in de week vanl 2229 November a.s. een winkelweek to organiseeren. r. O. te L. Leiden, Leiderdorp, Hoog., made, Oiwcgen, Woubrugge, zijweg naar Ter Aar, Nieuwvccn, Vrouwenakker, Uit- hoorn, Vinkeveen, Baambrugge, Loenersloot Vreeland, Nederhorst den Berg, Weesp. Totaal 61 K.M. beschermen tegen Regen en Koude. 2086 nieuwste model, waterdicht f 24.ao, fl9.®° BOTERMARKT 17 TeL 186 Te Sassen hei m een 2063 gevraagd in klein gezin. Charbonlaan 16. Namens het Ministerie van Oorlog, zullen op Vrij dag, 15 October e.k., des n.m 2 utir a. h. 6c Regiment Veld-Artillerie, stallen Ocelen-Kazerne te Leiden, in het openbaar worden ver kocht, eenige op reform ge stelde 2069 welke gedurende één uur voor den vérkoop aidaar ter be_ 3'chtigmg zijn. gevraag «1 voor eenvoudig kantoorwerk, machineschrij ven vereischte. Brieven bureau van dit blad onder No. 741a Vanaf heden verkrijgbaar de van ouds bekende Hoogewoerfl 39, Tetaf. 832. 743» Net degel\jk persoon P. G. uit gegoeden stand met ver mogen, wenscht kennismaking met Net Meisje of Weduwe eenigszins vermogend,leeftyd 3040 jaar. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 0524a. Door klein rustig gezin wordt uiterlijk 1 November, le hnur gevraagd met gebruik van keuken of 1ste Etage. Liefst centrum stad Brieven bureau van dit blad onder No. 2092 Pakken Oude Couranten verkrijgbaar a f 0.30 per 5 K.G. Bureau Leidsel» Dagblad, Noordeindsplein. TE HUUR en pension op prima stand, direct of later, rustig mooi wonen, in klein gezin. Brieven bureau van dit blad No. 584a te koop gc\rraagd, niet te groot, liefst Haarlemmerstraat of Brcestraat. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 683a. dat wij al een paar jaar hebben met onze 3-ponds- blikken Speculaas, beelt andaren verleid óók deze verpakking in dan bandel te brengen. Alle bont is echter geen timmerhout, en dit is ook toepasselijk op het artikel „Speculaas". Wilt 17 «en goed blik Speculaas voor lagen prijs, dan neemt U Ons 3-ponds-blik, dat zóó in den smaak valt, dat het zells zijn weg naar het buitenland vindt. 2074 WE HEBBEN OOK WEER: Prima Fondantguldens20 et. p. X pond. Onze mooie Suikerbeestjes 24 ct. p. pond. Gedecoreerde busjes Cacao (1 pond) 57^ ct. Voor Reclame geven wij, tot en met Zaterdag 1G Oet. een haU pond Bruidsuikers van 25 ct. voor 20 cent, dos 20 pCt. goedkoopcr. Rookworst (T. D.) psr pond 83, bij 5 pond 79 et. VERKADE'» versche Biskwie per H pond 35 ct. Prima Bessensapper H flesch 27 ct. IN DE VROUWENSTEEG GEVESTIGD 1899 2084 TELEFOON 866 Telefoon 2150 TIELEMAN 4 DROS 90 cent per pond. 40 cent per pond. 5 POIND 2098 Haarlemmerstraat bij Prin- sesBekad». Brieven Bureau van dil Blad onder No. 2093 -VOETEN, -TEEÏVEIV cfe. geneest in 2 dagen met 1074a Doos 25 cn 40 cent. Bij de goed» Drogisten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7