En HEER HOLIAMsch ZWIfSIRSCII chocolade mm PUROL cp op GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA h. p. h. keereweer LAND- EN TUINBOUW. RECLAME. 2061,! hcid in landen die tot den Raad behooren, wel grooter moet zijn dan in landen, die daarbuiten staan. Zwedenp voorbeeld be wijst dat. Ongetwijfeld bestond in Zwe den gelijk tot dusverre ook in l^cdcrland, voldoende belangstelling voor den Volken bond en zijn werkzaamheden, mede een zekere mate" van vertrouwen, dat deze in do goede richting gingen. Maar niettemin is deze belangstelling aanmerkelijk ver meerderd, doordat Zwedens vertegenwoor digers stein in de afdoening van de Raads- zakeu kregen en zich rapporten zagen toe vertrouwd, somtijds over moeilijke vraag stukken, als bijv. de Mosoelkwestie er een was. De bedenking is wel een uitgespro ken, dat het voor een land als Nederland, koloniale mogendheid met een gebied, dat een .sterke Islamitische bevolking telfc» moeilijk zou zijn geweest, om in deze Mo- soclaangelegenhcid zich als rapporteur partij te stellen. Daartegenover mag er op worden gewezen, dat de Raad in den regel angstvallig er voer waakt, aat Raads leden, van wie door de omstandigheden, geen volledige objectiviteit zou kunnen worden verwacht, met eenig rapport over zoodanige zaak worden belast. Integen deel, de onpartijdigheid van de rapportce- rende Raadsleden staat in den regel bo ven twijfel. Zoodanig zelfs, dafc men een Zuid-Amerikaansoh gedelegeerde belastte met het rapport over minderheidsvraag stukken, ten aanzien van. welke hij in mindere of meerdere mate geroepen was om hem voorgelegde ontwerpen van het des kundig Volkenbondssecrctariaat onveran derd over te nemen. Eén ding dient vooral niet uit het oog to worden verloren. Do leden van den raad hebben den plicht om de belangen van den Volkenbond naar boste weten te behartigen. Zij} zitten daar niet als pleitbezorgers voor eigen belangen, maar als leden eener orga nisatie. die door hun medeleden met een verirouweuspost zijn belast. Het moge zijn, dat naar het oordeel van velon, sommige leden van den raad, permanente zoowel als niot-permanente, van het hun verstrekt ver trouwen gebruik maken om eigen belangen te veel op den voorgrond te stellen; deze eigen belangen in de eerste plaat» doen metier-preken bij do beslissingen, die zijl nemen dat kan nooit Neder land's laak als raadslid zijn. Integendeel, als goed raads lid zaï Nederland zich hebben af te vragen wal de belangen van den Volkenbond eischen. One land heeft natuurlijk, evenzeer als alle ar.dere leden van den raadi en van den bond, het recht om op bezwaren, die het tegen eenigen maatregel of voorstel ge voelt, te wijzen; one land heeft ook evenzeer liet recht om deze.eigen beswaren te doen medetellen bjj de wijze, waarop het zijn stem uitbrengt. Maai' Nederland, zoo min als eenig ander lid van den raad, mag zicli op zijn raads- zetei uitsluitend of in de eerste prnats ver tegenwoordiger van de belangen van Ned er- ia j.u gevoelen. Zooveel schijnt zekei. de groeiende be langstelling voor den Volkenbond, ook in cms land, zal een verschijnsel, dat wij met anders dan van harte kunnen toe juichen toenemen nu Nederland den raad is binnengetreden. Maar dit verschijn sel, hetwelk zich nog niet heeft geopenbaard, doch zich ongetwijfeld binnenkort zal open baren, brengt voor onze Vereeniging de verplichting mede om daarvan alle nut te trekken, dat mogelijk is. Als zoo straks een Notierlandsch vertegenwoordiger zich begeeft waar een vergadering van den raad, die over een belangrijk oinlerwerp heeft té be slissen, ligt het op den weg van het hoofd bestuur om de openbare meening in ons land daarin voor te liohten; een enkelen keer wellicht in het algemeen stelling te nemen zonder wat natuurlijk geenszins haar taak kan zgn d© positie voor den Nederlanct- schen gedelegeerde te bemoeilijken. Wanneer de raad, hetzij met medewerking van een Nederlandsch gedelegeerde, hetzij ondanks diens tegenstand, een beslissing neemt, welke door de openbare meening niet in het be lang van den Volkenbond wordt geacht, ligt bet op den weg onzer vereeniging om die beslissing toe te lichten, haar eveutueelei eritiek daarover to doen komen, en om, zonder in goedpraterij van alles wat de Volkenbond doet, te vervallen, toch naast de schaduw ook het licht te zoeken. liet sclu'Qven, dat besluit met aan de af deeling en wenken te verstrekken voor de wijze, waarop zij de belangstelling voor den arbeid van den Volkenbond kunnen ver groeien, is door den voorzitter en den secre tarie van het hoofdbestuur onderteekeod. DE STAATSCOMMISSIE-LEDEBOER. De heer dr. W. W. van der Aleulen. wet houder van 's-Gravenliage, lid van de staalscommissie-Ledcboer inzake maatrege len Ier bestrijding vlU het zedelijk cn maat schappelijk gevaar, hetwelk aan bioscoop voorstellingen verbonden is. is benoemd tot \'oorzitler van die commissie. .De heer Van der Meulen heeft in verband hiermede ontslag genomen als voorzitter van de Vereeniging van leden van gemeen telijke en particuliere bioscoopcommissies. TEGEN HET ALCOHOLISME. Namens de nationale commissie tegen net alcoholisme zijn met een korte toelichting en verzoek om medewerking aan de be trokken ministers opnieuw aangeboden af schriften van vier resoluties, op de inter- na'tionalo conferenties van September 1925 te Genève aangenomen. Zij hebben betrekking op den alcohol en do koloniën, het smokkelen van gedistilleerd en de internationale con flicten, die uit do anti-alcoholwetgaving kunnen voortvloeien- BIOSCOOPBEDRIJF EN PERSONEELE BELASTING. De Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft aan de Tweede Kamer verzocht, artikel 11 van de wet op de personeele belasting van 1896 in dezen zin te wijzigen, dat de huur waarde van perceelen en gedeelten van perceelen, dienende tot uitoefening van het bioscoopbedrijf, voor een derde slechts als belastbare huurwaarde wordt aangemerkt. UIT HET MIJNBEDRIJF. De directies geven toe. Gisteren kwam de con tact-com missie in het mijnbedrijf opnieuw bijeen ter behande ling van het verzoek der samenwerkende organisaties tot wederinvoering van den ZateflSagschen zes-urendienst. Namens de directies werd een verklaring afgelegd, waaraan we het volgende onllee- nen: De kwestie van den Zalerdagschen dienst heeft een economisch en godsdienslig-zede- lijk karakter. De directies blijven van oor deel dat uit ecpnomisch oogpunt be2ien tot wederinvoering van den 6-uuTsdienst niet kan worden overgegaan. Wat den godsdienstig-zedelijken kant aan gaat, verwijzen de directies naar het des tijds door haa^ gedaan voorstel. Deze regelen blijken thans bij de vakbon don ernstig bezwaar te ontmoeten en wel in die mate, dat zij thans voor alles slreven- naar herstel van den 6-urendienst én bereid zijn de consequenties daarvan te aanvaar den. Onder deze omstandigheden meenen de directies aan de tegenwoordige regeling niet langer to mogen vasthouden cn verklaren zij zich bereid den 6-urendienst op Zater dag weder in te voeren. Zij behouden zich voor, om, wanneer de omstandigheden dit noodig maken ,de beslaande loonovereen- komst op te zeggen en te komen met voor stellen tot loonsverlaging. Verder wenschén zij den verkorten Zaler dagschen dienst beschouwd te zien als een lijdelijke maatregel, waarop zij kunnen te rugkomen, wanneer de omstandigheden haar daartoe noodzaken. Vervolgens wenschen zij, mede in verband met een door de bonden dezer dagen geuite bedreiging met staking, er met nadruk op te wijzen, aat naar hun stellige overtuiging de bonden noch rechtens noch moreel een wij ziging van den werktijd op Zaterdag kun nen cisehen alvorons dc G. A. CL met een termijn van 3 maanden te hebben opgezegd, hetgeen derhalve eerst tegen 1 Februari 1927 zou kunnen geschieden. Mochten de bonden een andere opvatting blijven huldigen, dan stellen' de directies er prijs op deze kwestie te onderwerpen aan het oordeel van een rechtskundigen scheidsman, in onderling overleg aan te wijzen. Intusschen zijn dc directies belreid den termijn van uivoering van de nieuwe dienst regeling op Zaterdag in zooverre 1c verkor ten, dat deze met 1 Januari a s. in werking treedt. Ten slotte zij medegedeeld, dat op som mige Liniburgsehe mijnen de mogelijkheid bestaal dc nachtploeg op Zaterdag te doen vervallen en de arbeiders van die ploeg in andere.diensten te plaatsen. De directies dier mijnen vertrouwen dat de bonden mei een -dergelijke regfeling waar door het bedrijf reeds des Zaterdagsavonds om 10 uur kan eindigen, zullen instemmen. Na kennisneming van deze verklaring deelden de vertegenwoordiger der vakbonden mede, dal zij hun schriftelijk antwoord daar bij uiterlijk Donderdagmorgen 14 October aan de contactcommissie zullen doen toe komen. N. V. V. en Ned. Mijnwerkersbond. Gistermorgen is te Amsterdam een con ferentie gehouden tusschen heb hoofdbe stuur van den Nederlandsehen Mijnwer kersbond en het bestuur van het Neder landsche Verbond van Vakvereenigingen. Het bestuur van het N.V.V: Verklaarde aceoord te gaan met de stappen' welke door het hoofdbestuur ran den Mijnwerkers- bond betreffende het huidige geschil met de werkgevers waren gedaan. Het N.V.V.-bestuur heeft vervolgens al len mogelijken steun tóegezegd indien het tot oen conflict zou komen. In do conferentie is ook nog gesproken over de weigering van de mijmiirecties om in de contact-commissie met den hoofdbe stuurder van den Mijnwerkersbond, den heer Kramer te vergaderen. Het bestunr van het N V.V. meende han gende het conflict op dit oogenblik nog geen stappen ten aanzien van deze kwes tie te moeten doen, maar hield zich het recht voor om latei* daarop terug te komen. WINKELSLUITING OP ALLERHEILIGEN. Door den Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden ,,St. Fran- ciscus van Assisië", Bloemgracht 24, te Amsterdam, wordt een ernstige poging ge daan om de viering van den Feestdag van Allerheiligen in het winkelbedrijf doorge voerd te krijgen. Daartoe heeft hel bestuur zich in ver binding gesteld met het bestuur van den Nederi. R.-K. Middenstandsbond op Federa- lieven grondslag, om de Hanze-afdeelingen te advisceren, aan dit verzoek wel gevolg te willen geven. Ook zullen de afdeelingsbe- sturen van dien bond zich in verbinding stellen met de plaatselijke besturen der Hanze-afdeelingen met hel verzoek, haar leden in d<>zen geest te willen adviseeren. Daarenboven worden circulaires ver spreid onder de winkeliers, waarin de Ka- holioken worden verzocht hun zaken te sluiten, of. en dit geldt ook voor de anders denkende firma's, om ten minste het Katho lieke personeel dien dag vrijaf te geven. SPOORWEGPERSONEEL. De hoofdbesturen van de Nederi. vereeni ging van spoor, en tramwegpersoneel, van de R.-K. vereeniging St. Raphaël en van den Protest.Christ. Bond van spoor- en tramwegpersoneel hebben besloten, aan den minister van waterstaat een onderhoud te vragen over de bij de regeering inge diende vooretellen inzake de rusttijden van het spoorwegpersoneel. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal a s. Maandag, 18 dezer niet plaats hebben. RECLAME. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Kuidverwondingen 2064- Het verzacht en geneest ERNSTIGE TREINRAMP. Vier menschenlevens te betreuren. In den afgeloopen nacht heeft zich bij de spoorweghalle Kelhel een vreeselijk drama afgespeeld, waarbij 4 menschenlevens te betreuren 2ijn. De 42-jarige ploegbaas* C. G. Noome, diens 20-jarige zoon L. Noome, de 38-jarige arbei der G. D. Hoekzema en de 32-jarige arbei der A. J. Kwant waren in den afgeloopen nacht bezig geweest met het lossen van een grinttreinr. die op den spoorweg tusschen Kelhel en Schiedam stond. Omstreeks 3 uur hebben zij den arbeid geslaakt in verband met hot buitengewoon slechte weer en togen zij huiswaarts. Zij namen als gewoonlijk het linkerspoor, zoodat zij evenlueele treinen uit tegenovergestelde richting konden zien aankomen. Ongeveer 100 Meter achter hen liep de ploegbaas Blom, die aan denzelfden trein had gewerkt. Hij volgde het rechter spoor. Op zeker moment passeerde hem de posttrein van Rotterdam naar Amsterdam en toen hij een 100 Meter verder gekomen was ontdekte hij de vreeselijke gebeurtenis, die had plaats gehad. De vier arbeiders, die het linkerspoor gevolgd hadden, hadden zeer waarschijnlijk tengevolge van het vree selijke weer den posttrein achter hen niét hooren aankomen en waren allen ver pletterd. Hun vreeselijk verminkte lijken lagen op den spoorweg. De ploegbaas Blom ging onmiddellijk naar Kethcl, waar hij zoowel als de vier omgekomenen thuis hoorde en waarschuwde de autoriteitem Toen de burgemeester van Kelhel met den veldwachter om kwart over vier op de plaats van het ongeval kwam. was ook reeds dr. Sauer uit Kelhel daar aanwezig. Er viel evenwel niets meer le helpen. De vier lijken werden op een lorrie gelild en in den donkeren nacht naar de halte Kelhel gereden, vanwaar zij vervol gens naar een grootc landbouwsehuur nabij deze halte weiden overgebracht. Maatregelen zijn genomen om de lijken te kisten. Het ongeval heeft plaal9 gehad, doordat wanneer er des nachts op de lijn gewerkt wordt, en een materiaal trein op den spoor weg staat, dan slechts over één spoor wordt gereden. De omgekomen arbeiders schijnen dit niet te hebben geweten of althans daar niet aan te hebben gedacht. De ploegbaas Noome laat een vrouw en drie kinderen achter; de arbeider Iloekzema een vrouw met 2 jonge kinderen; de beide andere slachtoffers waren niet gehuwd. net treinpersoneel heeft van het gebeurde niets gemerkt en de posttrein is doorge reden. Het plaatsje, Kelhel is diep onder den indruk. DE OVERVAREN SLEEPBOOT GELICHT. Met een drijvenden bok is de sleepboot Denemarken, die door het stoomschip La- renberg op de Maas bij Rotterdam was overvaren, boven water gebracht. De twee nog vermiste lijken bleken niet in de boot aanwezig te zijn. Zoodra het schip boven water was. is dc bok met zijn last naar den mond van de Keilehaven verhaald, waar het schip is leeggepompt. Over het geheele dek van de sleepboot lag een laag slib. Bij den stuurstoel lag-nog een pakje met f4000 aan bankpapier en specie. Dit geld had de kapitein van de De nemarken ontvangen van d§ maatschappij Ilillogersberg, om te overhandigen aan den gezagvoerder van de Larenberg, die met dit geld de gages van de opvarenden zou beta len. De kapitein van dc Denemarken bad dit geld in een pakje naast zich neergelegd. De rivierpolitie die met twee Jpooten bij het bergingswerk tegenwoordig was, heeft het geld onder haar berusting genomen, even eens de kleedingstukken en horloges, toebe- hoorende aan de vier verongelukten, welke uit het achteronder opgevischt zijn. EEN DUH£ NALATIGHEID. Velen meenen. dat betaling der bijdragen aan de Kamer van Koophandel voor in schrijving in het Handelsregister geen ver plichting is. Dat die meening onjuist is en dat de Kamer van Koophandel over.mid delen beschikt, om nalatigen tot betaling te dwingen, bleek één dezer dagen bij een ge val te Schoten. De betrokkene weigerde, niettegenstaande herhaalde schriftelijke aan maningen en dwangbevel, een bedrag van f7.50 te betalen. Hem werd medegedeeld, dat tót beslag zou worden overgegaan, waarvan de hooge kosten voor zijn reke ning zouden zijn. Hij weigerde nogmaals. Nadat het beslag was gelegd, werd betaling aangeboden. Behalve de f 7.50 aan de Ka mer, moe9t de betrokken wanbetaler een bedrag van f 94.95 aan kosten betalen, zoo dat in totaal f 102.45 werd voldaan 1 EEN PSEUDO-BEROOFDE. Een 17-jarige loopknecht te Hilversum kwam 's avonds van zijn ronde bij zijn baas terug met opengekrabd gelaat en gehavende kleercn, plus een avontuurlijk verhaal van een roofaanval, die hij op den Taludweg zou hebben doorstaan. Vijftig gulden had men hem ontstolen, en hij had zich krachtig ge weerd, getuige zijn lk-bloed aangezicht. De zaak werd in thanden der politie ge steld, die volgens het „Hbld." bij haar on derzoek onjdekte, dat het Jonge mensch niet was aangevallen, doch zelf zich had toege takeld cn het verhaal had bedacht om zich de vijftig gulden te kunnen toeëigenen. Met dit geld hoopte hij vroegere gepleegde kleine diefstallen te kunnen aanzuiveren. OVERREDEN EN GEDOOD. Bij hel oversteken van de straat na een juist gepasseerde auto geraakte de SV^-ja- rigo II. Wittenberg te Oss onder een van de tegenovergestelde zijde komende vrachtauto waarbij de wielen hem over de borst gingen. Na korten lijd overleed de kleine. Dc chauf feur had van liet ongeval niets bemerkt. - Zaterdagavond ging een 14-jarige jongen per fiets van Maartensdijk te De Bilt een boodschap doen. Bij de boerderij Larenslein van den heer v. d. Grift gekomen, kwam van tegenovergestelde richting de vee- kooper Van Soest met een slingerenden hittewagen aanrijden. Van S., die, naar het „D. D." meldt, ;n beschonken Joestand ver keerde. had de geheele'breedte van den weg noodig. Met den boom van het wagentje weid de borstkas van het jongetje inge drukt, die aan den kant van den weg werd geslingerd en onmiddellijk dood is geweest. Na even te hebben gekeken, is de veekooper direct doorgereden, zonder zich verder om het slachtoffer le bekommeren. Maandagavond is de 23-jarige W. A. de B., die op het Klinkerpad naast den ge- asphalteerden rijstraatweg te Schoten wan delde, door een autobus uit Umuiden aan gereden. In zorgwekkenden toestand, bloe dende uit vele wonden werd hij naar de Maria-Stiehting te Haarlem vervoerd, waar hij van nacht aan de gevolgen is overleden. BRANDEN. Door het inslaan van «Jen bliksem is een aan den Broekveldschenweg onder Rhcden gelegen woning, bewoond door de gezin nen van E. J. W. en A. P., tot den grond afgebrand. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered. Het vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht. De boerderij van D. D. te Nieuwolda ie uitgebrand. Oorzaak kortsluiting. DOOR EEN DOLLE KOE AANGEVALLEN. Toen P. K. met zijn vrouw door de Bor- rostraat te Zutfphen wandelde zag hij naar het ,,0. D." meldt, dat een koe in de aangrenzende weide wild was geworden. Daar was de bejaarde V. uit de Gasthuis- kamp aan 't melken gegaan, vergezeld van zijn zesjarig kleinzoontje. Het woeste beest viel eerst op het jongetje aan en wierp dat omver; toen de landbouwer schreeuwend te hulp kwam, keerde de koe zich tegen hem, wierp hem op den grond cn stootte hem daarna herhaaldelijk. P. K. snelde te hulp, het dier keerde zich tegen hem, maar K. wierp het zijn jas, die hij al had uitgetrokken, over den kop. Dit gaf tijd om V. uit de wei te sleepen, terwijl de vrouw van K. het land wegbracht. De koe koelde ondertusschen haar woede op het kleedingstuk. V. was bebloed in het aangezicht, maar toen de ter hulp geroepen dr. G. hem had onderzocht, bleek alles nog al tamelijk goed afgeloopen. Behalve een wondje bo ven het oog had V. een gekneusde rib. Hij kon naar hiiis-gebracht worden Het kind was er goed afgekomen. TYPHUS. Te Roosendaal doen zich twee nieuwe gevallen van typhus voorèén bij eeD jon gen, die eenigen tijd te Breda is geweest. Te Mieilo-Hout is in het gezin van G., waarvan reeds twee kinderen in het gast huis te Helmond worden verpleegd, thans ook de moeder door deze ziekte aangetast en naar Helmond vervoerd. Te Gennep doet zich een geval van typhus voor in het gezin van G.% in de Genneperheide. SCHAPEN DOODGEBETEN. Te Nieuw Vosmeer zijn 52 schapen van den schaapherder van Meel, die voor een nacht bij den landbouwer Koenraadfc ge-* stald waren, door diens hond doodgebeten. VERSCHIL VAN HAND. Kees en zijn moeder waren in den groen tewinkel. Lust je wel noten vroeg de winke lier aan Kees. Nou! was het antwoord. Neem dan maar een handvol mee. Kees aarzelde. Je hoeft niet bang te zijn, zei de vriendelijke winkelier, terwijl hij zelf een handvol nam en in Kees' muts wierp. "Waarom durfde je zelf geen noteü te nemen, vroeg moeder, toen zij weer bui ten waren. Nou, zei KeeS, die man z'n hand is toch veel grooter dan de mijne 1 VOOR DONDERDAG 14 OCTOBER. Hilversum (10.50 M.) 12.—: Politieber. 3.30f.30: Uurtje voor wees- en zieken huit zen door mevr. Ant. van Dijtc. 5.007.00* Vooravondconcert door het H.D.O.-orkest, soliste: Coba Rijneke, piano. 7.008.00: Beginselen van het Burgerlijk Recht en van het Handelsrecht door mr. P. J. van Dam. 8.10: Politieber. 8.15: Concert in het Con-, ccrigebouw te Amsterdam. Tweede Sympho- nict van Beethoven. Vioolconcert van Men delssohn. Ouverture van Die verkaufte Braut Smelana. Hel concertgebouw-orkest o. 1. v. Pierre Monleux. Soliste Erna llubinslcin, viool. 10: Persber. Davcntry (1600 M.): 11.20: Concert door het radiokwartet en solisten (sopraan, bari ton). 12.05: Ccllosolo's door J. C. Hoek. 12.30: Het radiokwartet. 1 202.20: Gra- mofoonmuziek. 2.203.20: Speeches aan -dc jaarlijkschc lunch van de Brit. Passenger agents ass. 2.50: Schoollezing: Geogra phical discoveries, Columbus, Cabot, Vespuc-1 ci. 3.20: Dienst in de Westminster Abbey I (Evensong). 4 20: Causerie. 4.35: Troca- dero-theemuzick. 5.35* Kinderuurtje. 6.20: Dansmuzipk door de radio dansband, rr- 6.55: Landbouwberichlen. 7.20: Tijd sein Big Ben, wcerbcr., niéuws. 7:30 Lezing: The mind of common mammals. 7.48: Muziek. 8.Causerie. 8.20: Concert door de orkesten van de Kings Hall Rooms, Royal Bath Hotel Bournemouth, Engelsch- ltaliaansch dansprogramma. S. Sidel, bari ton, M. Cochran, sopraan. Mr. Plunket, Greene-lezing met zang en piano-begel. 9.50: Causerie. 10 05: Sonate op. 57 van Beethoven.' M. Cole, piano. 10.20: Tijd sein, wcerbcr., nieuws. 10.35 Fluitcon cert door JE. Penviile. 10.5012.20: Daus muziek van het Savovholel. Parijs, „Radio-Paris" vl750 M.) 12.50^ 2.10: Concert door het orkest Radio-Paris. 5.055.55: Kinderuurtje. 8.5010.30 Concert, Orkest ert vocale solisten. Radiolo- dcctamatic. Königswusterhausen (1300 AL) en Berlijn (504 en 571 M.) 7.50: ..PensionScholier", klucht in 3 acten van A. Braun. 9.50— 11.50: Dansmuziek. Brussel <487 M.) en Antwerpen (265 AI.) 5 206.20- Kindcrmatince. Orkesfmuziek en vertellingen. 8.20: Orkestconcert. - 8.50: Lezing: Le moral des ïióircs. 9.30- 10 20 Dansmuziek. Munster (410 AL): 10.50—11.50: Orkeste I concert. 12 501.50: Werken van Bach door orkest. 3.004.20: Kinderuurtje. 4.205.50: Romantisch concert G.00—h G.20: Lezing. 6.407.20: Spaansche les* 7.20—7.50: Schaaklcs. 7.50—8.45: Klas sieke gedichten. Daarna concert door öe mandoline- en gilaarclub. 9.5010.50: Concert in Café Corso. RECLAME. Meubelmaker-Stoffeerder AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 HET EIGEN GEBOUW VAN BLOEMBOLLENCULTUUR. Onderstaand schrijven is op 8 October j.ï< verzonden aan B. en W. der gemeentel Haarlem: Af eer dan vier maanden zijn verloopen sinds wij ons bij schrijven van 26 Af ei lot uw geacht college wendden met de vraag, of de aanbieding gedaan in uw schrijven van 30 Maart j.l. bij vestiging van onze vereeniging op „Spaar en Hout" van toe passing is. Nadat naar aanleiding van uw schrijven van 11 Juni jJ. een bespreking tusschen uw college en het dagelijksch bestuur van Heemstede is gehouden, en nadat wij u op uw verzoek bij ons schrijven van 15 Juli j.!> eenige inlichtingen hebben verstrekt, moch ten wij geen nadere mededeelingen van ontvangen. Herhaaldelijk is sindsdien dezerzijds nrion- deling de aandacht van leden van het col' lege gevestigd op de wenschelijkheid om het nemen van een besluit door de algemeene vergadering onzer vcreepiging niet langef uit te stellen. Indien aan de eerlang tc houden alge meene vergadering niet een bevestigend antwoord kan worden gegeven op de vraag die wij in ons schrijven van£6 Mei j.l. stel den, zal waarschijnlijk van den aankoop van „Spaar en Hout" moeten worden afge* zien en zal de kans op deze door de ge meente Ilaarlcm zoo zeer gewenschto op^ lossing van het vraagstuk van onzen zetel, vermoedelijk verloren zijn. Uit de in deü gemeenteraad van Haarlem gevoerde ge- dachlenwissciiiig over liet voorstel LoosjeS c.s. mag toch worden afgeleid, dat de Raad een dergelijke loop van zaken Ion zeerste zou betreuren. Wij meenen daarom ons de vrijheid të mogen veroorloven om in het belang van heigeen ook door uw gemeentebestuur wen- scheiijk geacht wordt, uw college beleefd le verzoeker, om zijn antwoord op oni schrijven van 26 Mei niet langer te1 willéD onthouden. Met de meeste hoogachting, Hot Hoofdbestuur der Alg. VeretfLj voor Bloembollencultuur: w.g. ERNST H. KRELAGE. Voorzitter. w.g. H. J. VOORS. Alg. Secr.-Penningi* (W.bld. v. Bloemb. Cult) -' 3-~a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6