De Drooglegging van de Zuiderzee. DE WILDE HERTOGIN. WEST-INDISCHE BANANEN No. 20423. LEtDSCH DAGBLAD, Dinsdag 12 October Tweede Blad Anno 1926. Op een gezellig avondje mogen VERHAGEN's Parijsche Wafels en Milko niet ontbreken! FEUILLETON. BINNENLAND. Koopt vooral nu rijpe' zonder besmettingsgevaar I. DE UITVOERING VAN DE ZUIDERZEESTEUNWET DE PROBLEMEN, WELKE DE GENERALE COMMISSIE HEEFT OP TE LOSSEN DE WENSCHEN DER VISSCHERS. Het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam meldt: Op 14 Juni 1918 is tot stand gekomen de wet lot afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee en nadat tengevolge van de financieele moeilijkheden gedurende eenige jaren de uilvoering dezer wet slechts zeer langzaam geschiedde, worden de werk zaamheden thans met kracht voortgezet. In verband hiermede achtte de regeering hot dan ook wenschelijk, dat zoo spoedig mogelijk de in artikel 3 van deze wet be doelde maatregelen tot vaststelling en rege ling van de tegemoetkoming aan de Zui- dcrzeevisschersbevolking en andere perso nen, wegens de schade, welke de afslui ting hun mocht berokkenen, zouden wor den genomen. Deze maatregelen zijn vervat iii een afzonderlijke wet. nl. de Zuiderzee- sleunwet van 29 Juni 1925, welke met uit zondering van de artikelen 5 tot en met 13 op 1 Februari jl. in werking is getreden. Onder deze wet vallen allen, die op 25 Juli 1918 hoofdmiddel van bestaan vonden in de uitoefening van de visscherij op de Zuider- eee of in de zoogenaamde nevenbedrijven. Tot het geven van advies met betrekking cot de ingevolge de Zuiderzeewet te neinen ttiaatregelen door de regeering en tot bij stand in de uitvoering daarvan is een Ge nerale Commissie ingesteld onder voorzil- fcrschap van mr. G. Vissering, terwijl Ir. tïouben en mr. Ritter respectievelijk als le en 2de secretarissen optreden. Deze Commissie is thans zoover met haar voorberéidende werkzaamheden gevorderd, dat zij in een op 1G dezer te houden ver gadering haar werkprogram zal vaststellen waarna een Koninklijk Besluit te verwacu- ten is, waarbij de geheele Zuidefzeesteun- wet in werking zal treden en de regeering dus zal overgaan tot het nemen van die maatregelen, welke de Generale Commissie voorstelt in het belang .van allen, die door de afsluiting der Zuiderzee worden ge troffen. De problemen, die de Generale Com missie bij haar werkzaamheden heeft op te lossen, zijn buitengewoon talrijk cn moeilijk. De problemen. Reeds onmiddellijk na het lot stand komen van de wel tot afsluiting en droog legging van de Zuiderzee,begonnen voor de visschersbevolking de moeilijkheden. De visscherij kent goede en slechte jaren en het was gewoonte, dat een visscher ook in slechte jaren zijn schip en netten goed on derhield. De leveranciers, die wisten, dat op de magere jaren vette zouden volgen dat was de eeuwen door zop gegaan hadden nimmer bezwaar op crediet te ver- koopen. Dit was een stelsel geworden. Niet zoodra waren evenwel de werkzaamheden '.of afsluiting van het Amsteldiep begonnen f de leveranciers hielden op crediet te £<?ven, daar thans niet meer vaststond, dat eventueele magere jaren door vette gevolgd zouden worden. Het gevolg was. dat de vis- schers in moeilijkheden geraakten om de noodige herstellingen aan hun schepen te doen verrichten, netten en tuig te ver nieuwen, enz. Van het bouwen van nieuwe schepen was geen sprake meer en men kan dan ook zeggen, dat sinds 1918 geen enkel nieuw visschersvaartuig voor de Zuiderzee is gebouwd. Vroeger werd een vaartuig, dat een jaar of twaalf gevaren had, door een nieuw vervangen; dit gebeurt niet meer. Vele visschers varen thans met schepen, die in normale omstandigheden reeds lang van de hand zouden zijn gedaan. De wer ven zijn dan ook alleen aangewezen op reparatie; van nieuwbouw is geen sprake meer. De credietmoeilgkheden deden zich ge ducht gelden en de reg-eering was dan ook eenoodzaakt maatregelen te nemen. Opge richt flverd de Credietvereeniging voor de Zuiderzee, eerst onder voorzitterschap van deD heer H. J. Calkoen, thans onder die van Mr. H. Smeenge. De vereeniging, aan welke jaarlyks op de begrooting gelden ter beschikking worden gesteld, heeft belaug- ryke diensten bewezen. Dit moge blgkea uit de volgende cijfers: Verstrekt werden de volgende credjelen: 1921 1922 1923 1924 1925 f 193.252.92; f262.311.04; f 124.401.22; f 118.542.23; f 104.307.39 sgnae in totaal f802.814.80. Hiervan 13 tot 1 Januari 1926 aan af lossingen en rente van visschers terug ont vangen een bedrag van f 147.027.36. De aflossing én rentebetaling geschiedt echter niet altgd evon vlot en er zijn ge durende den laatsten tijd reeds verschillende gevallen voorgekomen, waarin de visschers in gebreke bleven en dientengevolge voor hen de credietverleening ook van regee- ringswege wérd stopgezet. In de Zuiderzeevisrch&rsplaateen zijn voor de uitvoering van deze credietverleening plaatselijke comité's opgericht, die he'. Hooid- bestuur der vereeniging voor elke aanvraag om crediet van advies dienen. De leden daarvan zijn door de burgemeesters der verschillende gemeenten benoemd. Naast deze comité's en geheel onafhan kelijk daarvan hebben de visschers zelf plaatselijke vereenigingen ge:ticht, die zich ten doel stellen alle belang der visschers bij de afsluiting der Zuiderzee te behartigen en dus niet alleen de credieten, maar ook het bevorderen van vakonderwijs, tegemoet koming in de waardevermindering van schuit en netten en wat verder in de Zuiderzee- steunwet ia omschreven. Deze plaatselgkö visschersvereenigingen, waarbg het over groot© deel der visschers schippers, zoowel als knechts is aangesloten, heb ben het Centraal Comité van Zuiderzee- visschers tot Hoofdbestuur. Dit Centraal Comité heeft zich dezer dagen tot de Gene rale Commissie gewend om de mogelijkheid van voortzetting der credieten, ook voor de in gebreke gebleven visschers, te be spreken. Naast de credietmoeilijkheden zijn er in bil van plaatsen langs do Zuiderzee nog die betreffende de bemanningen op de echo- pen. De visschers toch geloovoQ, dat do visscherij veel eerder dan over zes jaar welke termijn door den Directeur-Generaal van de Zuiderzeewerken was aangegeven afgeloopen zal zijn. Immers, het gaat niet om de vraag: Kan er nog viach gevangen worden?, doch om de vraag: Ls de visscherij loonend? De visschers meenen, dat dit geen zes jaar meer het geval zal zijn en in vele plaatsen heeft deze raeening tot gevolg ge had, dat de visschers hun zoons niet meer al3 vroeger aan boord namen, doch hen een andere opleidiDg trachtten te doen ge worden. In hoofdzaak gingen zg naar de fabrieken (Volendam) en in de bouwtakken (Huizen). Het gevolg hiervan is evenwel, dat er voor de schepen geen voldoende bemauning meer is en dat bjj ziektegevallen geen plaatsvervangers zijn te verkrijgen. De visschersvloot van Huizen is dan ook groolendeels naar Bunschoten verkocht. Deze en andere moeilijkheden werden ook ingezien door de besturen van de Zuiderzee- gemeenten. Op uitnoodiging van den burge meester van Edam, den heer Th. C P. M. Kolfschoten, kwamen deze gemeen tabee turn in een vergadering te Amsterdam bge<en en op 18 Mei van het vorige jaar werd op gericht de Vereeniging van Zuiderzee-ge- meenten, waarbij thans 33 gemeenten zgb aangesloten. Tusschen de Generale Com missie en deze Vereeniging bestaat een ze?r goede verstandhouding, die ongetwijfeld een gunstigen invloed zal hebben op den loop der zaken. De Vereeniging brengt ter kenn's van de Commissie, wat in het belang eemer goede uitvoering der wet is en meermalen worden adviezen gevraagd. Ook met het Centrale Comité van Zuiderzeevisrohers werkt de Generale Commissie samen. Toen de Generale Commissie haar werkzaamheden begon en zg gegevèns moest inzamelen, bleek haar, dat het Centrale Comité over alle gevenschte inlichtiugen welke het bad verkregen door het laten Invullen door de visschers van vragenlijsten beschikte en zij heeft dan ook deze geheel overgenomen. De genomen maatregelen vóór de Generale Comm. werd ingesteld. Reeds voordat de Generale Commi.sia was ingesteld, zijn er, behalve voor de Crediet- vtwicening, ook andere maatregelen genomen. In 192U werden op initiatief van Mr. G. Vissering, voorzitter van de sub-Commas.© B. van den Zuiderzeeraad in samenwerking met het bestuur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart de J'is-eh rijscholen in de Zuiderzeegeme.n.en g. ooteade ls veran derd in vakscholen vooF de binnenvaart e«i persoonlijk heeft Mr. Vissering in dat jaar in vergaderingen met d^Zuiderzeevisschers vooral de jongeren onder 'hen geadviseerd zich op deze scholen te bekwamen om dee- gewenscht later, wanneer de vi scherg stop gezet. moet worden, te kunnen overgaan naar de binnenscheepvaart. Onder leiding en volgens het leerplan van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart hebben vele jonge visschers dit onderwijs met succes gevolgd. Het overgaan naar de Binnenscheepvaart en de Rijnvaart stuit evemvel op moeilijkheden, waarop wij later terugkomen. Een bijzondere positie nam het eiland Urk in. Door verschillende, omstandigheden slechte vangsten, net ontbreken van geld om de netten en schepdn behoorlijk in orde te houden, enz. waren op Urk de laatste jaren zeer veel werklóoze visschers en visschers, die hun brood niet meer konden verdienen. Daarom is 'op het eiland een sigarenfabriek opgericht, welke ten do&l had de jongemannen tot sigarenmakers op te leiden. Op het eiland wordt de sigarenfabriek echter beschouwd als een soort werkver schaffing. Etn twintigtal vi schers, die door de een of andere oorzaak in de visscherg niets meer kunnen doen, verdienen op de fabriek een karig loon. Van de ongeveer tachtig jongens, die op het oogenblik op de fabriek werken, gaan de meesten er echter met tegenzin heen. In dezen slechten tijd worden zij ter wille van het loon door de ouders naar de fabriek gezonden, doch van opleiding is nagenoeg geen sprake, omdat do jongens deze niet wilien. Over deze kwestie spraken wg met den voorzitter van het Centrale Comité van Zuiderzeevisschers te Volendam en deze toonde zich bijzonder weinig geestdriftig voor de verandering van een visschersjongcn in een sigarenmaker. De overgang van vis scher naar sigarenmaker is dan ook wèl groot. Het is bovendien een vak, waarin reeds groote malare heerscht. Deze fabriek ia veimoedelgk slechts gekozen,, omdat rij gemakkelijk, zonder veel kosten, in to rich ten was. Aan het doel, het opleiden van visschersjongens tot sigarenmakers, zal zij echter over het algemeen niet beantwoor den. Zoo stonden ongeveer de zaken, toen de Generale Commissie, ingesteld volgens ark 3 van de Zuiderzeeeteunwet, haar werk zaamheden in dit voorjaar begon Over de proeven, die de Generale Com missie beeft genomen, de moeilijkheden, die zich daarbij voordoen en over de wensch&n der visschers zullen wg in een volgent! artikel het een en ander mededeelen. Naar wij vernemen mag verwacht wor den. dat de Zuiderzee-Steunwet van 19 Juni 1925, spoedig in haar geheel in werking zal treden, zegt de „Tel.". INVOER VAN VEE IN BELGIE. In overeenkomst tusschen Nederland en België is er een besluit tot stand gekomen dat liet Nedérlandsch vee in België mag in gevoerd worden langs de tolkantoren van De Clinge, om in de staatsveestallen ge keurd te worden. (Msbde) DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op do vragen van den heer Van Rappard betreffende het niet bewaken van den spooroverweg te Gaanderen heeft minister Van der Vegte als volgt geantwoord; Op den overweg te Gaanderen, waarop 28 Augustus j.L een droevig ongeluk dat twee slachtoffers eischte plaats greep, werd inderdaad 16 December 1925 een vrachtauto, ten gevolge van onoplettend heid van den chauffeur, aangeredendo auto kwam van de zuidzijde en de perso nentrein uit do richting Doetinchem, zoo dat het uitzicht op den naderdenden trem onbelemmerd was. De aanrijding, waarbij een kind een been werd afgereden, had plaats op het fabriekspoor, dat mede op dien overweg is gelegen. Het ongeval op 28 Augustus j.L houdt in geen enkel op zicht verband met omstandigheden betref fende het uitzicht op den spoorweg. De aanrijding vam het zes-arig, zonder toe zicht don overweg overstekend en daarop plotseling achteruitloopend knaapje cn van den man, die het kind wilde redden, is slechts aan een noodlottigen samenloop van ©mstandrigheden te wijten. Op grond van het vorenstaande bestaat dan ook geen aanleiding, den toestand onhoudbaar te noemen. De overweg is gelegen in een locaal- spoorweg cn is dus nimmer afgesloten ot bewaakt geweest. I Het uitzicht van den openbaren weg op den spoorweg mag voor een locaalspoor- t weg niet onvoldoende worden geacht, zoo dat geen aanleiding bestaat, voor dezen overweg afsluiting voorste schrijven. Echter kau .worden medegedeeld, dat bij de directie van de Nederlandsche spoor wegen het voornemen bestaat, de stop plaats GaanderenOosseld naar den on- derhavigen overweg te verplaatsen. Daar door zal het gevaar vaD overschrijden van den overweg wordeD verminderd, aange zien de meeste treinen dan langzaam over den overweg rijden. PERSONEELRAAD BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. Een onderzoek naar het spoorwegongeluk bij de Vink. In de jongste voltallige vergadering van den personeelraad bij de Nederlandsche Spoorwegen is teleurstelling uitgesproken over het feit, dat een aantal verzoeken, door den raad bij de directie der Neder landsche Spoorwegen ingediend, zijn afge wezen. Opnieuw zullen deze zaken ter be spreking op een conferentie worden ge bracht. Aan den voorzitter en den secre taris word opgedragen, vooraf met de di rectie over deze aangelegenheid te spre- RECLAME. 1994 Uit het Duitscb door ERNST KLEIN. Geautoriseerde vertaling Tan L. DITHMARINE (Nadruk verboden.) H) Zij las dezen brief las en las. Oh was dat mogelijk? Was dat werkelijke hartstocht? Ten slotte ook liefde? Het was haar als hoorde zij hem die woorden spre ken, die hij schreefl Zoo wild. zoo roeke loos Neen neen. Zij mocht hem niet chrijven Zij mocht niet 's Nachts zette zij zich in haar kamer neder en schreef: ,,ïk weet niet, welke zwakheid mij drijft u te antwoorden, maar uw brief laat mij r'iot los! Hij heeft mij, zooals u het wensch- lc in die salon gebracht. Daar heb ik ge reten. alleen terwijl dichtbij de anderen dansten en lachten Was je werkelijk bij roc in die oogenblikken? Maar ohl schrijf mij niet meer, wat ik )e smeeken mag. Kom liever zelf zoo spoe dig mogelijk al was het alleen om het gewone dansen 's avonds. GRACE NEVILLE." Doch de politiek hield hem gebonden. Hij aon niét komen, maar hij moest toch de •eïnfê beantwoorden, waarmee haar blief h. 1? schreef haar nog wilder, noch Hartstochtelijker dan de eerste keer. .We derom zeide zij tot zichzelf: ik mag niet antwoorden. En wederom antwoordde zij. Den vierden dag kwam er een brief, die een enkele heftige kreet was. „Gracel Geliefdel Ik ben klaar met het werk. fk zou tot je kunnen komen, naar jou waarnaar mijn. hart haakt Maar ik kom niet, als je mij niet belooft mij toe te staan, dat ik je mag liefhebben. Zoo liefhebben als men in mijn vaderland liefheeft." Haar antwoord bestond uit twee woor den: ,,Kom Grace." Toen Graaf Las Valdas dezen brief ont vangen had, begaf hij zich naar Hotel Ritz, waar de heer St. Aubin uit Parijs woonde, „Ik geloof, dat onze zaak er best voor staat", berichte hij dezen heer.' „De brie van van de Lady zijn van onschatbare waarde. Gelukkig is zij daarbij heel mooi, zoodat men bij het werk ook nog van de andere zijde voldoening heeft. Ik hoop u spoedig iels definitiefs te kunnen melden." Daarop reikte hij den heer St. Aubain de hand en ging. - De heer St. Aubin echter snelde naar de badkamer en waschte met zorg de hand, die de graaf een minuut geleden in de zijne gehouden had. Op zekeren dag verscheen er in de „Matin" onder het opschrift „De reis van den heer Karaschin". het volgende artikel: „De heer Karaschin, leider van het volkscommissraiaat voor economische aan gelegenheden in Moskou, bevindt zich we derom op reis. Eerst vereerde hij Engeland met zijn bezoek, waar hij een bespreking had met lord Burnham op diens landgoed Burnham Tower. Lord Burnham gaat door voor den eigenaar van de meest uitge breide Gainsborough- en Keynolds-verza- meling in Engeland, maar het is nauwe- lijk aan te nemen, dat de heer Karachin, vroeger Abraham Sauerslein geheeten, zich speciaal voor dezen beroemden En- gelschen schilder interesseert Lord Burn ham is niet alleen kunstverzamelaar maar ook president van de Koninklijke En- gelsch-Hollandsehe Pelroleum-Maatschap- pijl Men heeft daarom reden aan te nemen, dat de gast uit Sovjet-Rusland met hem minder over kunst dan wet over petroleum gesproken zal hebben. Rusland wil zijn petroleumvelden in Sachalin, Kau- kasic en aan de Kaspische Zee verkoopen en de Angel-Saksische trust meldt zich natuurlijk dadelijk als kooper." „Bet zou verder niet opvallend zijn," voer liet artikel voort „Het is een openbaar geheim dat Enge land zijn pelroleumvrede met Amerika ge: sloten heeft en dat die Angelsacksische we reldmachten nu vereenigd op het groote doel afgaan; de gezamentlijke aardolie- produklen dan de wereld in haar macht te krijgen. Opvallend is het echter, dat de heer Karaschin zich niet van Londen uil zoo als men zou kunnen verwachten naar Parijs, maar naar Berlijn begeven heeft, waar hij onmiddellijk na zijn aankomst con ferenties met Waller Grolmans, den Duit- schen staalkoning en Dokter Fritz Roder, den chef van het bankierskantoor Röder, Darfeldt en Co. gehad heeft. Walter Grol mans heeft dit voorjaar de geheele ijzererts- produclie van de Oeral in handen genomen en met deze reuzenonderneming grijpt hij diep in het Russische zakenleven in, _Hej HOOG BEZOEK. Emir Feisal, tweede zoon van den Koning van den Hedjaz, die een drietal weken geleden uit Mekka is vertrokken cn thans iii .Engeland verblijft, zal heden te Vlissingen aankomen, orn zich vandaar rechtstreeks naar Den Haag te begeven. Het doel va© de reis van Emir Feisal is aan de hoofden van de regeeringen die 's Prinsen vader Ibn Saoed, sultan van Nedja, als koning van den Hedjaz hebben erkend, den dank van de regeering van den Hedjaz daarvoor aan te bieden. DE ZUIDERZEE-STEUNWET. bankiershuis Röder, Darfeldt en Co. had vóór den oorlog het vertrouwen van de Zaristische regeering en schijnt ook de eer te genieten het vertrouwen van de nieuwe heerschers van Rusland gewonnen te heb ben. Ten minste het geeft te denken als de heer Karaschin na zijn bezoek bij Lord Burnham spoorslags naar Walter Grol mans en Dokter Friis Röder trekt. Het is al leen de vraag hoe de Fransche regeering over deze reis van den heer Karaschin denkt. Of zou zij er tot nu toe geen vermoe den van gehad hebben?" De Fransche regeering had reeds een ver moeden van de reis en de besprekingen van den heer Sergej Karaschin, dat bewees de tegenwoordigheid van den heer St.-Aubain in Londen. IX. Als Las Valdas zich voorgesteld had, dat Grace bij zijn terugkeer in zijn armen zou vallen, had deze ervaren strateeg op het ge bied van de liefde, zich volkomen vergist. Hij was 's avonds in Burnham Tower aangekomen, eenige uren, nadat Lord Burn ham zelf aangekomen was. Het diner was reeds afgeloopen en het dansen in den klei nen salon in vollen gang, toen de auto van den Portugees de oprit van het slot opreed. De but leg ontving hem geleidde hem met een "eerbied aan Engelsche butlers eigen naar zijn apartement en meldde hem, dat His Lordship zich in de bibliotheek bevond, waar het spel reeds begonnen was; Lady Grace verwachtte hem later in de danszaal, Las Valdas beet zich op de lippen. Maar nog grooler was zijn ontgoocheling, toen hij, nadat hij haastig gegeten en zich verkleed had, den salon binnentrad. Lady Grace zweefde juist in de armen van haar RECLAME. Ze zijn gezond, hebben een luchtdichte schil en kunnen, in tegenstelling met anderfruit gegeten worden zonder het vruchtvleesch met de handen aan te raken. Hierdoor zijn ze 19U5 ken. Uitvoerig werd de kadorindceling van de bureaubedienooD en schrijvers bespro ken besloten werd, alvorens deze kwestie nader met de directie worde behandeld, door een commissie uit den raad een on derzoek te doen instellen. Den voorzitter en den secretaris werd opgedragen, een onderhoud met den mi nister van waterstaat aan te vragen over de classificatie van de gemeenten. Besloten weid, dat de raad een onder zoek zal in steden naar de oorzaken van het spoorwegongeluk bij de Vink. HET AUTOBUSBEDRIJF DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. In verband met do oprichting van het autobusbedrijf naast de Nederlandsche Spoorwegen is aan tal van wachtgelders do vraag gesteld of en in hoeverre zij bekend zijn met auto's en het besturen daarvan. Bij bevredigend antwoord zullen deze wacht gelders mogelijk geplaatst worden vóór par ticuliere chauffeurs. Het betreft dus alleen de technische zijde van het bedrijf, zoodat van administratief personeel geen sprake is DE STAKING BIJ HEEMAF. De voorstellen met 272 tegen 172 stemmen verworpen. I11 een gisteren te Hengelo gehouden ver gadering van de stakers van Heemaf is ver* slag uitgebracht vaQ de gehouden conferen tie van Vrijdag. De daarin gedane voorstel len werden aan een ernstige bespreking on derworpen, waarbij vooral bleek, dat de sta kers op het standpunt stonden, dat aan allo stakers verhooging moet worden toegekend. Na ernstige discussie werd een schriftelijke stemming gehouden met den volgenden utt- slag: tegen aanneming van de voorwaarden 272, voor aanneming 172 en 15 briefjes van onwaarde. Werklieden beneden 18 jaar nemen nie( aan de stemming deel. Na de stemming besloot de vergadering met algemeene stemmen, dat de stakers zich bereid zullen verklaren den arbeid te her vatten, onder de voorwaarde, dat aan all* arbeiders en arbeidsters twee cent verhoor ging van loon wordt toegekend. UIT HET MIJNBEDRIJF. Naai een conflict? Zaterdag hebben te Ulrecht besprekingen plaats gevonden tusschen vertegenwoordi gers van den Ned. R.K. Mijnwerkersbond en het R.K. Werkliedenverbond, in verband met een dreigend conflict in het mijnbedrijf. danseur voorbij. Zij knikte hem kort toe, bijna vanuit de hoogte dat was alles. Zij liet hem aan de deur slaan en, eindelijk ko kend van woede, moest hij wachten tot Miss Elliot haar vingers van do toetsen zinken liet en de dans geëindigd was. Toen eerst durfde hij haar Lady Ship de hand le kussen. „Ik had een andere ontvangst verwacht, Lady Grace," kon hij niet nalaten haar toe te fluisteren. „Werkelijk?" „Hebt u vergeten, wal u mij geschreven hebt, Grace?" Zijn oogen zochten de haren, dreigend gebiedend Maar hier in den salon te midden van haar lachende, babbelende gasten voelde zij zich gerust. Zij wilde hel spel hebben, het amusement, de Engelsche flirt. Het was zoo fijn met dezen zuidelijken hartstocht kat en muis te spelen. „Kijkt u mij niet zoo aan," lachte zij, „lederen blik van u wordt door mijn in tieme vriendinnen geschat, wat de duur cn de intensiviteit betreft. Ik wed dat mijn schoolvriendin Betsy Murlon precies hoort wat 't zegt, hoewel zij zich op dit oogenblik het hof laat maken door Ralph Stanton aan de andere zijde van de zaal. Betsy hoort met haar oogen I" „Ik moet met u spreken 1" stootte hij tus schen de tanden uit. „Ik bezweer u, graaf Las Valdas, rolt u (och niet zoo dramatisch uit uw oogenl Kom, gaal u nu eens voor den vleugel zit ten; morgen mag u mij weder le paard naat de klippen vergezellen." En als overwinnares voerde zij hem naar de piano. Groote bijval begroette hem. fi (Wordt vervolgd}.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5