»No. 20422. MAANDAG 11 OCTOBER Anno 1926. I 80 Cls. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. U Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en I Zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Helpt de nagelaten betrekkingen van de bemanning van denKatw. Logger KI52 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. KATWIJK IN ROUW. PRIJS DER ADVERTENIIEN: Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven !l0 Cts. porto te betalen.Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507, Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.36, per weet .vrrr Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2 35 portokosten. rr.' 70.18. 0,18. Sit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wederom hebben eenige zeelieden uit Katwijk bij de uitoefening: van hun zwaar beroep, den dood in de golven gevonden. Daar vele leden der bemanning vrouw en kinderen in behoeftige omstandigheden achter laten, doen wij hierbij een beroep op aller liefdadigheidszin. ■v, Overtuigd als wij zijn. dat een ieder •gaarne iets zal willen bijdragen ter tegemoetkoming in den nood, waarin ide toch reeds zoo zwaar getroffenen geraakt zijn. lederen dag zullen wij in ons Blad Jde ingekomen giften verantwoorden. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Webhouders van Lei- i lien, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan a. G. J. Verberg en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de zuivelinrichting in het perceel Levendaal Nis. 81 en 83, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie E. No. 1608; b. P. A. Bril en rechtver- f krijgenden, tot het oprichten van een sui- 1 ^kerwerkfabriek in het perceel Haarlemmer weg No. 57, kadastraal bekend Gemeente •Leiden, Sectie K. No. 1845. N. C DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 October 1926. 1984 HINDERWET. Burgemeesler en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat dooi Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland aan het Gemeentebestuur van Leiden en zijne recht verkrijgenden vergunning is verd iend tot het opzichten van eene smederij en van een benzinekluis op het perceel kadastraal be- ikend gemeente Leiden, Sectie A. No. 1192, gelegen aan dc Noorderstraat No. 18. N C DE GIJSELAAR, Burgemeesler. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 11 October 1926. 1986 COLLECTE „ROODE KRUIS" ■De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat op Woensdag, 13 October e.k. een collecte zal worden gehou den vanwege de Vereeniging „Eet Neder- landsche Roode Kruis". Hij beveelt deze collecte bij de ingezete nen dringend aan en noodigt hen uit door het schenken van milde bijdragen het goede doel en het ernstig streven der vereeniging krachtig te stennen. N. C. DE GIJSELAAR,, Burgemeester. Leiden. 11 October 1926. 1986 NOG EENS DE GEBREKKIGE WATERVOORZIENING. In ons artikeltje over 'de werkzaamheden aan de waterleiding van de L. D. W. M. hebben wij de geruststellende verklaring kunnen geven, dat er in de watervoorzie ning geleidelijk verbetering zal komen. Wij hadden er aan moeten toevoegen, dat de waterverbruikers daartoe kunnen medewer ken door spaarzaamheid in het gebruik, tij dens de uilvoering van de werkzaamheden tot lmt leggen van grootere toevoerbuizen. Wij willen daarom' daarop thans nog eens Aandringen. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat At was men dc-n 4den October reeds met hoi werk aangevangen, dc drukver minde ring iuoL het oog op de feestelijkheden eerst oen volgenden morgen is ingegaan, zooals da aangeslotenen wel zullen hebben be- merxi Omtrent dien datum was trouwens overleg gepleegd mét de grootverbruikers waaronder zooals wij reeds mededeelden, ook mot de firma Tielorr.an Cros, die dan .ook iia&r maatregelen tijdig had genomen. In verband met het koelere weer en de overvloedige regen, waardoor men aflicht voor het schrobben van de straten gemak- Ac.hk regenwater kan gebruiken, zal de drukveriTviadering vermoedelijk o&k weer 'geringer zijn. DE GESTICHTEN ENDEGEEST, VOORtinJST EN RH1TNGEEST IN 1925. IS Uit litt verslag betreffende den toestand I EanEder c*ploitatie van liet krant- li Endejeest over liet jaar Wu de bezetting over het je- I beschik*,.1. Ze?r ,Eoed was- Van het aantal vu,bare plaatsenmannen 218. vrouwen 262, waren er gemiddeld 5 open (vorig jaar 8). Het gemiddeld aantal patiëntjes in de idioten-afdeeling Voorgee?t bedroeg 145 tegen 146 in 1924. Evacuatie van patiënten in gezinsverple ging naar Gheel en Beileroord had in 1925 niet plaats, wel werden 5 vrouwen naar het vroegere Rijkskrankzinnigengesticht te Grave overgebracht. De gezondheidstoestand van de verpleeg den was ook dit jaar gunstig, vooral het sterftecijfer der vrouwen, 1.3 pCt., was dit maal zeer gunstig. In de verhouding tusschen de psychiatri sche en neurologische kliniek kwam geen verandering. De sterkte van het aantal verplegenden (zusters en broeders) bedroeg pl.m. 120, zoodat bij een volledige bezetting een ver plegende de zorg heeft over 5 i 6 ver pleegden. De bezetting van het Sanatorium „Rhijn- geest" was beter dan voorgaande jaren. Hel gemiddeld aantal verpleegdagen was 74.68 tegen 68.63 in 1924. De in dit jaar toege paste arbeids-therapie werd regelmatig voortgezet en over de resultaten is de direc teur-geneesheer zeer tevreden. GENOOTSCHAP „KENNIS IS MACHT". Zaterdagavond had in de groote zaal van het Nutsgebouw in tegenwoordigheid van het bestuur en directeur en leeraren de uit reiking plaats van de diploma's aan de leer lingen die in een of meer vakken een gun stig eindexamen hebben afgelegd. De ge slaagden waren: Nederl. Taal en Handelscorrespondentie W. v.d. Bos, M. Faas, H. Rothert. Fransche Taal en Handelscorrespondentie: mej. C. C. Bink, G. W. Brands, B. J. Nagtc- gaal, mej. J. M. Weijermans. Engelsche Taal en Handelscorresponden tie: Th. Admiraal (Noordwijk), mej. B. W. de Boer, D. de Boer, mej. G. G. Mazurcl, G. J. E. Poortman, mej. J. M. Weijermans. Duitsche Taal en Handelscorresponden tie: Th. Admiraal <Noordwïjk), mej. E. H. M. Bernard, mej. S. P. Golpa, A. Teljeur. Schoonschrijvèn: A. C. Bik, B. J. M. Bon net, H. Stikkelorum. Boekhouden e.a.: P. J. Eikerbout, J. Ken- beek, W. F. Maas, W. de Nie, F. Sandberg, A. II. van Vliet, P. van Weeren, P. H. J. Winkel. Algemeene Handelskennis: Th. Admiraal (Noordwijk), J. v. d. Berg, mej. E. H. M. Bernard, J. J. van Ees, P. J. Eikerbout, M. Faas, N. Kromhout, W. F. Maas, A. Martijn, W. Mulder, B. J. Nagtegaal, W. de Nie, mej. J. P. Ramondt, mej. J. A. Roos, Chr. Sega!ar, mej. J. M. Weijermans, mej. H. Zuidema (met lof). Machineschrijvenmej. M. G. Appelman, H. M. Batteljee (Ocgstgeest), mej. J. H. N. Batteljee (Oegslgeest), W. K. Batteljee (Oegslgeesl), F. Bekooy, mej. A. Braggaar, mej. A Brinks, H. J. Bruggemann, mej. M. M. F. Bruggemann, J. A. Duffels, mej. H. J. van Duijssen, mej. P. J. Gijsman, F. W. ftofsleenge, L. Iiuys, mej. G. Jansen, mej. C. Kroon, mej. M. E Kwaadgras, mej. G. P. Kwestroo, K. F. Lamme, mej. M. v. Leeuwen H. J. Lubach (Oegstgeest), mej. J. Marks, C. J. Meijer, mej. C. -de Nie, mej. R. de Nobel, mej. J. Oostvcen, mej. J. A. Rutgers, A. v. d. Rijst, mej. II. Schrama, mej. H. E. J. van Vliet, P. J. van Vliet, mej. S. M van Vliet, J. J. van der Waals, A. M. Witteman, J. Wolmerstett, mej. B. P. E. van Wijk, mej. P. J. van Zijp. Stenografie: mej. A. E. van der Kaay, H. J. Lubach (Oegstgeest), mej. G. G. Mazurcl (met lof). Stenotypie: mej. C. P. van der Lelie, A. Linschoten, mej. A. M. Riel, mej. H. Schra ma, mej. H. E. J. van Vliet, mej. E. Wesse- lius, mej. H. Zuidema, mej. P. J. van Zijp (met lof). Na afloop richtte de waarnemende voor zitter, de heer Peters, (de voorzitter van het Genootschap de heer Ger. Zandvoort Jr. was verhinderd) zich tot de geslaagde leerlingen. Hij wenschte hen met de verworven diplo ma's van harte geluk en hoopte dat zij het hierbij niet zouden Ir:ten. Ze moesten dit examen als een mijlpaal beschouwen op den weg die hen lfan leiden tot hooger plan. Spr. herinnerde er aan hoe er vooral thans bij het opgroeiend geslacht dikwijls gebrek aan levensernst heerscht en dat voor ge not en genoegen er veel tijd wordt afgeno men die voor de ontwikkeling en de vorming voor het leven in de maatschappij. liij sprak den wensch uit dat de jongelui ook na dit succes niet zouden stilzitten, maar dat het: Excelsior steeds hooger, hen voor den geest zou blijven staan. De directeur, dc heer Verbrugge, de ge slaagden ook felicileerend met het behaalde succes bond licn evenals de voorzitter, op het hart orr. met de studie voort te gaan, 't zij op „Kennis is Macht" zelve, 't zij op een andere inrichting. In het bijzonder richtte hij zich tot de met lof geslaagden, aan wie ter herinnering door het Genootschap een boekwerk werd ge schonken. Aan mej. Weijermans kon hij tot zijn spijt niet een boekwerk uitreiken doch waar zij daarentegen zich drie diploma's wist tc ter- werven mag ook haar dc lol voor uitne mendheid niet worden onthouden (applausb Vanwege de mannelijke leerlingen dankte de leerling A. Teljeur het Genootschap „Ken nis is Macht", den directeur en leeraren ïpor het genoten onderwijs. w GEEN PROEF VOLGENS HET DALTON-SYSTEEM. Gelijk bekend heeft de heer Van Schaik', hoofd der school Duivenbodestraat B, in September van het vorige jaar aan B. en W. onze gemeente verzocht met zijn klas een proef te mogen nemen met het Dalton- systeem. Dato 8 October j.l. heeft de heer Van Sch. van B. en W. het volgende antwoord ontvangen: Bij dezen deelen wij u mede, dat wij, ge lezen de ter zake ingewonnen adviezen van den Inspecteur van het Lager Onderwijs, de Plaatselijke Schoolcommissie, de hoofden en schoolvergaderingen der openbare lagere scholen, na ampele overweging geen vrijheid vinden u verlof le verleenen om met uwe leerlingen een zoogenaamde Dalton-klasse te vormen. EERE-AVOND 3-OCTOEER-VEREENIGING. In de geheel gevulde groote Stadszaal had Zaterdagavond de eere-avond plaats van wege het bestuur der 3-October-Vereeniging aangeboden aan al degenen, die bij de fees telijkheden op 4 October j.l. op eenigerlei wijze hun medewerking hadden verleend. Daar waren weer te zamen de dappere ridders en edele jonkvrouwen van het open lucht-spel en den optocht, doch thans ont daan van hun fieren tooi en wederom afge daald in de kleedij der „poorters". Een uitstekend strijkje bracht er al gauw de vroolijkheid in, zoodat toen te circa kwart over acht, de voorzitter, de heer W. v. d. I.aan, de bijeenkomst opende, er reeds een opgewekte stemming heerschte. Spr. heette allen van harte welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat 200- velen aan de uitnoodiging om aanwezig te zijn, gehoor hadden gegeven. Nadat spr. in het kort de bedoeling van dezen avond had uiteengezet, wees hij er op, hoe reeds in vroeger jaren het bestuur ge tracht had iets te stellen tegenover de groote opofferingen, welke velen zich bij de jaar- lijksche 3-Oclober-feestviering getroostten Aanvankelijk geschiedde dit door aan de deelnemers vrijkaarten voor het openlucht spel uit te reiken, doch dit bleek niet ver kieslijk, daar er dan niet voldoends plaatsen overbleven voor de betalende bezoekers Irt 1924 werd den deelnemers aan den gecoslumeerdcn optocht onderweg een ver snapering in de Stadszaal aangeboden, doch ondanks de zorgvuldige voorbereiding ont stond hierdoor groot oponthoud en raakte het geheel e verband zoek. In 1923 werden aan vele personen bloemen en kransen aange boden. doch het nadeel hiervan was, 'dat sommigen zich verongelijkt achtten, weshalve het bestuur besloot zoo weinig mogelijk in het openbaar te huldigen. Weliswaar is dit jaar van dezen regel afgeweken, doch dit gold slechts enkelen, die zich bijzonder ver dienstelijk hadden gemaakt. Door dezen avond te organiseeren. zoo redeneerde het bestuur, werden alle deel nemers eD medewerkenden bereikt Allen afzonderlijk te bedanken zou spr. te ver voeren, doch gaarne bracht spr. van deze plaats een woord van hulde lot het college van B. en W., de militaire autoritei ten, de politie, de eerewacht en de ta'rijke sub-commissies. Spr. besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen en de hoop uit le spreken, dat wanneer 't bestuur andermaal een beroep doet op de medewerking der aan wezigen, deze door allen zonder onderscheid van harte zou worden verleend. (Applaus). Het verdere gedeelte van den avond werd op aangename wijze gevuld door het op treden van een cabaretgezelschap onder lei ding van den conférencier Luciën. Achtereenvolgens verschenen op het loo- neel Luciën in zijn aardig repertoire. Daphné in haar waarlijk schitterende licht-elfecten prof. Paulton met dochter, die door hun ver bazingwekkende experimenten op het ge bied der memo-techniek weer veel succes oogstten en Piet Leenhout, op het programma aangekondigd als Pierre Leenbaus. die met zijn gunstige imitaties eveneens veel bijval verwierf, niet het minst bij de weeskinderen, die op het balcon hadden plaats genomen. Ter afwisseling werden nog onder directie van de Casino-bioscoop eenige filmnummers van de 3-Óctober-festiviteiten vertoond, evenals een opname van de edelmetaalbe- drijven te Voorschoten, vervaardigd ter gele genheid van het 1ste internationaal juwe- lierscongres in April jl. Hoe interessant overigens ook, ontging ons ten eenenmale de strekking van de ver tooning van een dergelijke film op een feestavond als deze. Het was reeds ver over elven, voordat het einde aanbrak van dezen gezelligen avond en iedereen hoogst voldaan over het genotene huiswaarts keerde. NIEUW WONING-COMPLEX. Hoewel het weer Zaterdagmiddag weinig aanlokkelijks bezat, hadden nog zeer vele aanslaande bewoners van de door het be stuur van „Ons Belang" gedane uitnoodi- giifg ter bezichtiging der spoedig te betrek ken 72 woningen, aan den Maresinegl, ge-, bruik gemaakt. Tellen wij daarbij het groot aantal, dat Zondagmiddag, toen de zon het geheel vrien delijk kwam beschijnen, eveneens zich een gang naar het genoemde terrein getroostte, dan kunnen wij wel zeggen, dat voor deze 72 woningen, waaronder 3 winkelwoningen, enkele hondejden gegadigden gullen zijn. De beide straten, door deze woningen ge vormd, zijn Marnixstraat en Louise de Co- LignystraaD De huizen zelf. waarvan de heer- C. Ponsen architect is aannemer de N.V. „M. A. B. U. W. A. T.", de heer J. J. Frank opzichter bevatten beneden 4 kamers, keu ken, W. G. en schuurde bovenwoning heeft, buiten de 4 kamers een flinke berg ruimte. Verscheidene weningen bezitten achter een grooten tuin en een voortuintje, voorzien van een ijzeren hekwerk. De huren der benedenwoningen zijn ongeveer f 4.65, enkele hooger, die der bovenwoningen pl.m. f 4.45. De huur der winkelwoningen varieert van f 8.75 tot f 8.90. Op de ledenvergadering, die Dinsdag a.s. -in „l'Union" wordt gehouden, zullen deze woningen worden toegewezen. Over enkele weken is het-eerste blok le betrekken, ASFALT-WEGEN. Door de Hollandsche Beton-Mij. te Den Haag, worden thans op het terrein van het nieuw Academisch Ziekenhuis de asfaltwe gen aangelegd. Deze wegpn beslaan uit /een tusschenlaag van asfaltbeton waarop een deklaag van Topeka welke rusten op een fundeering van voldoende sterkte. Het Popeka pavement dat reeds lang in Engeland en Amerika gemaakt is wordt de laatste jaren op uitgebreide schaal in Ne derland toegepast zoowel tot verbetering van stadsstraten als van buitenwegen. In hooge mate geruischloos en stofvrij le vert het een mooi, gelijkmatig wegvlak, dat voldoet aan de eischen welke het moderne snelle zware verkeer stelt terwijl het bij zeer geringe onderhoudskosten een duur zaam verhardingsmateriaal is gebleken. LEIDSCHE H.B.S.-VEREENIGING „EMTéGEëS" De 2de algemeene vergadering van „Emtégeës" vond Zaterdagavond 1.1. in het Nutsgebouw plaats. Na voorlezing der- notulen en van een in gekomen schrijven, bracht de kascommissie haar verslag uit over het afgeloopen jaar en prees den penningmeester, den heer S. D. Duyverman, voor zijn nauwkeurig beheer. Tot nieuwe leden der kascommissie wer den benoemd mej. K. v. d. Ende, en de heeren Blanken en van Blarkom. Het jaarprogramma werd voorgelezen en goedgekeurd. Het stölde liet eerste bal vast op 30 Oct. a.s. en de groote uitvoering in den Schouwburg op 21 April '27. De jaarbegrooting sloot op f 2122,035 en werd eveneens goedgekeurd. Bij de rondvraag weTd voorgesteld voortaan een andere methode te volgen bij bestuursverkiezingen. Het bestuur zegde toe het voorstel in overweging te gullen nemen. Geïnformeerd werd verder naar de aan vangsdata der afdeelingen. Deze is voor'de afdeelingen Gymnastiek (Jongens), Schaken en Schermen vastgesteld op 16 Oct. a.s. De vergadering, die niet zoo druk bezocht was als de vorige, werd pl.m. 9 uur door den voorzitter gesloten. Als zeldzaamheid kunnen wij berich ten dat heden te bezichtigen zijn voor het raam van den heer P. van der Most van Spijk, Aloëlaan 1, twee prachtig bloeiende phiIocactussen. De eene draagt 28 en de andere 34 bloemen. Voor liefhebbers een waar genot. Gistermiddag is II. Th. M., terwijl hij op den Hooge-Rijndijk uit een in beweging zijnde tram wilde springen, gevallen en be wusteloos binnengedragen in een der nabij- zijnde perceelen. De Eerste-Hulpdienst constateerde een lichte hersenschudding en een niet-ernsfcige hoofdwonde, waarna de patiënt per brancard naar zijn woning werd overgebracht. Door J. H. B. is aangifte gedaan van mishandeling door zekere van T. die hem wiet een stuk ijzer op borst en rechterarm zou hebben geslagen, tengevolge waarvan deze lichaamsdeelen verwond werden. De politie alhier heeft aangehouden den 21-jarigen A. F. S., geboortig uit Gelsen- kirchen (Duitse hl and), welke in hotel „Rijn land" waar hij logeerde werd aangetroffen in een kamer, tijdelijk bewoond door een dame, in welk vertrek hij een kast had opengebroken en daaruit eenig geld had ont vreemd. Dit geld werd later door de politie cp een plat achter zijn kamer teruggevonden. Aan het postkantoor Leiden en zijne wijk-, bij- en hulppostkantoren, werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes nigelegd f 134.997.93. Hieronder 93 formu lieren ad f 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 202 formulieren ad f 1 in spaarbbank- zegels van leent (Schookparen), en terug betaald f 132.415.70, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 2.582.23. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 116. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op slaalsschuldboekje9 in geschreven nominaal f 4900 en afgeschre ven f 2250, derhalve meer in- dan afge schreven f26oO.Het aantal nieuw uitgege ven staatsschuldboekjes bedroeg 2. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 159 vol wassenen en 5 kinderen, in totaal 164 per sonen, - BINNENLAND. Gedachtenisrede van ds. A. J. Rnys te Oegstgeest. De Katwijksche haxinglogger KW 152 i9 met man en mnis in den storm vergaan. Ook een schip nit Vlaardingen is vergaan met verlies van menschenlevens. De samenstelling van het Nederlandsch Elftal voor den voetbalwedstrijd tegen Dnitschland. Berichten over stormschade. BUITENLAND. Tot opvolger van generaal voj SeecAt ïs benoemd generaal Heys. De mogelijkheid van een terugkeer van ex-keizer Wilhelm naar Dnitschland. Naar het einde van het Engelsche mijn* conflict. DE K.W. 152 MET MAN EN MUIS VERGAAN. Men meldt ons uit Katwijk-aan-Zee Na eenige weken van prachtig zomersch herfstweder, stak or Zaterdag plotseling ccn hevige storm op uit het Zuid-Westen, die menig hart met angst vervulde. Vooral onder dc vrouwen der visschers was deze angst groot en menige vrouw en moeder hield zich het hart vast als een harde windstoot alles in haar omgeving deed kraken. Daarbij was de zee woest. Torcnhoöge golven beukten de bran ding en de uitrollers op het strand waren zoo krachtig, dat ze een talud van 1V& M. breedte over een afstand van 10 meter in korten tijd van het duin wegspoelden. Niemand kon zich dan ook zonder gevaar voor zijn leven op het strand begeven. De felle bliksemschichten en hevigo donder slagen hielpen mede om den schrikwekkend den aanblik der woeste natuurkrachten to verhoogen. En toen dan ook de Zondagmorgen met kalmer natuur aangebroken was, rees bij menigeen de angstige vraag: ,,hoe zullen het onzo visschers van nacht gehad heb ben V' Die vraag werd niet eerder beantwoord dan in den namiddag toen de droeve mare door het dorp gingde KW 162 „Agathtf Maria" van de firina Th Haasnoot, schip per Klem Plug is vergaan met man en muis. Juist was het kerktijd toen deze mare be kend werd en de meeste van de weinige kerkgangers hevige regens hielden velen tegen wisten nog niet wat droef feit ge schied was. Verschillende personen die in familie verwantschap met de verongelukten be hoorden, werden uit de kerk geroepen en zulke handelingen brengen immer onge rustheid onder de overigen. Zoo ook gisteren. Doch niemand had zulk een slag var» wacht. Dertien menschen, allen of bijna allen in den bloei van het leven, moesten het kostbare leven laten. Onze pen weigert om dc vreeselijko smart te beschrijven van vrouwen cn ouders die hun dierbare panden, zich als eon offer der zee zagen onftukt Na kerktijd ging ds. Rutgers naar de vrouw van den schipper om haar de vrce- sclijke tijding te brengen dat haar ir.n:f- geliefde man en der zeven jeugdige k r». deren vader een prooi der woeste zee i.e- worden was. Is het voor een predikant t m zware taak zulk een Jobstijding te bren gen, zij die op zulk een ongelegen tijdftip een geestelijke in hun woning krijgen, we ten dan reeds dat hen een droeve tijding wacht. Ook de buurvrouw wier man verleden jaar na langdurige ziekte bezweek, kreeg een dergelijk bezoek, omdat een zoon van haar nu ook het leven bad verloren. Beide lijken waren reeds aangespoeld in de omgeving van IJmutden. Heel Katwijk was onder den indruk van dit droeve geval, te meer omdat dc schip per een alom hooggeacht persoon was co een vtouw met groot gezin, allen jongo kinderen in behoeftige omstandigheden achterlaat. Hoe het ongeluk ontstaan is Ooggetuigen hebben het volgende mede gedeeld.- De motorlogger K.W. 127, van den heer W. Tom, schipper KI. Messen maker, bevond zich met de K.W 15S in de nabijheid van de haven van IJmuiden,- beiden met het plan binnen te loopen. Uit den aard der zaak ging dit voor den mc- torlogger gemakkelijker dan voor den zeil- logger. Toen men echter op het punt stond rechtstreeks op de haven aan te sturen* brak een zware bui los die het uitzicht der* jnate belemmerde dat pien vanaf de jx.W,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1