3 maal per dag een lepel ABDUS&OOP NIEMEMEJPS Handdoeken No. 20421. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 October Tweede Blad Anno 1926. I BINNENLAND. RADIO-PROGRAMMA reclame. NIEMEUER'S Prima rood geruite 0 op vertoon van dozen Bon r Cts HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn gisteren te ongeveer 12 uur te Amsterdam aangekomen. Zij hebben, daar het zeer gunstig weder was, den tocht per auto gemaakt en waren te 9 vut yan Het Loo vertrokken. Het uur van aankomst- tc Amsterdam was niet bekend, zoodat de Koningin aan de grens der gemeente niet door den bur gemeester is ontvangen. Op den Dam had de politie reeds VToeg- ijdig de noodigc ordemaatregelen getrof fen en ook de wacht der mariniers was oor het Palcis aangetreden. Het publiek, dat voor hét Paleis op de nkomst wachtte, begroette de Koningin en de Prinses hartelijk. De hooge bezoe kers trokken zich na aankomst dadelijk in et paleis terug. Z. K. H. de Prins, die in de omstreken van Egmond jaagde, is eersfc 's avonds te Amsterdam aangekomen. Tegen 2 uur zijn de Koningin en Prinses JulianaNuitgereden voor het bezoek aan de Fransche tentoonstèlling in het Rijksmu seum. Aan den ingang aan de Hobbema- kade waren ter ontvangst aanwezig de di recteur, de heer F. Schmidt Degener; de Fransche gezant,, de heer H. de Marcilly; de heer J. Guiffry, conservator van het het- Louvre; prof. dr J. J. Salverda de Grave, voorzitter, en de heer J. T. Boelen, dr. H. K. Westendorp, mr. C. van der Minne en mej. Duys, bestuursleden van het genootschap Nederland-Frankrijk. In de hal bood mej. Hudig, conserva trice van het museum, de Koningin een bloemstuk aan; mej. Van der Looy van Leeuwen, eveneens conservatrice, over handigde er Prinses Juliana een. De hoogc ezocksters begaveD zich daarna naar de alen, waar de tentoonstelling is ingericht en bezichtigden de kunstwerken, waarbij H. M. werd geleid door de heeren de Mar cilly en Guiffry en Prinses Juliana door den heer Schmidt Degener. Het bezoek duurde ongeveer een uur. De koninklijke bezoekers namen met jgroote belangstelling de tentoongestelde kunstwerken in oogenschouw. De Konin gin en de Prinses gaven bij het verlaten van het Stedelijk Museum haar groote er kentelijkheid te kennen voor het kunstge not, dat haar was geboden. Bij het vertrek van de Koningin en de Prinses met klein gevolg in een stoet van eeD vijftal hofrijt-uigen, werden zij toege juicht door tal van menschen, die gewacht hadden Ook op den Dam, waar de ko ninklijke stoet omstreeks kwart- over vier arriveeT.de, juichten velen H -M, toe. SERA EN VACCINS VOOR GEBRUIK BIJ DEN MENSCH. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende regeling van de be reiding en het in het verkeer brengen van era en vaccins, bestemd voor gebruik bij den mensch. In de Memorie van Toelichting zegt de Min. van Arbeid, Handel en Nijverheid o.m. Een regeling van de materie, welke in dit wetsontwerp behandeld wordt, is reeds eerder bij de Tweede Kamer aanhangig ge weest. De bezwaren overwegende, gemaakt hij dé schriftelijke behandeling van het toenmalige ontwerp tot aanvulling van de wet regelende de uitoefening der artsenij- bereidkunst, meent de Minister dat daaraan geheel kan worden tegemoet gekomen, in dien het onderwerp: bereiding van sera en Ivaccins wordt geregeld bij een zelfstandige wet. Die wet zal. wat haar zelfstandigheid betreft, berusten op de gedachte dat. voor zoover men al jneent sera en vaccins als geneesmiddelen te kunnen beschouwen (wat toch steeds maar ten deele het geval was), zij toch door bereiding en behandeling van andere geneesmiddelen scherp zijn onder scheiden en in geen enkel opzicht daar mede op een lijn gesteld kunnen worden. De Minister is van oordeel, dat iéder, al vorens lot de bereiding van sera en vaccins over te gaan. vergunning moet hebben van den Minister, belast met de uitvoering van deze wet D^ze zal zich door deskundigen, bijv. een commissie' uit den Gezondheids raad. doen voorlichten over de vraag, of de verzoeker tot die bereiding ten volle in slaat moet worden geacht. Om willekeur uit te sluiten is bepaald, at weigering en intrekking eener vergun ning slechts mag geschieden in het belang van de volksgezondheid bij met redenen •inkleed besluit. Art 3, 10 biedt de mogelijkheid regelen te stellen o.a voor de aflevering. Krachtens die bepaling zal kunnen worden vastgesteld dal ïtieeii apothekers en. bereid ers bevoegd zijn tot aflevering Auto-vaccins hebben geen algemeen ka arter, zij worden voor iederen patiënt af zonderlijk bereid en kunnen daarom voors hands builen de voorgestelde regeling blijven. BEGROOTING FONDS TIENDWET 1807. Ingediend is een wetsontwerp tol vast stelling van de begrooting van uitgaven van het Fonds voor do uitvoering van de Tiendwet 1907 voor het dienstjaar 1927. Na de terugbetaling over 1925 door het Tiendfonds aan 's Rijks middelen bedraagt het voorschot, sinds 1908 aan het fonds ver strekt, per saldo _rond f 13.000.000. Rekent men over 1927 op een teruggave door het fond^ van naar raming f535.000, dan zal aan rente over het aldus verminderde voor schot rond f 437.000 noodfg zijn. Uit een als bijlage bij de Memorie- gevoeg- den ramingslaat van uitgaven en ontvang sten blijkt, dat in verband met de raming der overige posten .voor terugbetaling door het fonds over 1927 kan worden uitgetrok ken een som van f533.000. Aan inkomsten van het fonds is geraamd een bedrag aan tiendrechten van f 970.000, verband houdende met de verkregen in komsten. Ingevolge zijn toezegging, gedaan in de vergadering van de Tweede Kamer van 23 Maart 1926 heeft de Minister overwogen of er aanleiding beslaat de opheffing van het Tiendfonds te bevorderen. Het is hun voorgekomen, dat daarvoor geen voldoende grond is aan le voeren. Een besparing op administralieven arbeid is volgens den Minister niet te verkrijgen, terwijl daarmede te bereiken vermindering van parlementairen arbeid zóó gering is, dat daaraan kwalijk een argument voor op heffing zal kunnen worden ontleend. HET ONTWAPENINGSVOORSTEL DER SOC. DEM. TWEEDE KAMERFRACTIE. Blijkens het Verslag inzake het voorstel- Onlwapeningswet, van den heer K. ter Laan c.s. heeft de kennisneming der Memorie van Antwoord er toe geleid, dat in het midden der Commissie van Rapporteurs de volgende vragen zijn gesteld; 1. Zouden de voorstellers wellicht cijfers kunnen verstrekken, waaruit de verhouding van de sterkte vhn het hichlwapen hier te lande tot dat in andere landen kan blijken? 2. Kunnen de voorstellers een toelichting geven van de zonder meer door hen ge geven uitspraak, dat de door hen voorge stane weermacht voldoende is voor de hand having der neutraliteit, en in het algemeen op de in die memorie voorkomende bewe ringen, omtrent de geschiktheid van die weermacht voor de uitvoering van de daar aan op te dragen taak? 3. Zijn de voorstellers, ten einde een be handeling van het wetsvoorstel met kennis van zaken mogelijk te doen zijn, bereid, een meer nauwkeurige en meer gedetailleerde berekening van de kosten van hel nieuwe stelsel te geven, dan zij tot heden deden? INDIë ONDER GOUVERNEUR-GENERAAL FOCK. De heer L. L. H. de Visser, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van koloniën de vólgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, volledige opgave aan de Kamer te verstrekken: a. van de in gestelde vervolgingen, en b. van de uitge sproken veroordeelingen, die plaats vonden op grond van de artikelen 155 en 156 als mede van de later ingevoegde artikelen 161bis, 153bis en 153ler, van het Wetboek van Strafrecht, gedurende de landvoogdij van den afgetreden gouverneur-generaal Fock? 2. Is de minister levens bereid over de zelfde p^-iode een volledige opgave le ver strekken van de gevallen van preventieve hechtenis, wegens slakings- of politieke de licten; a. waarbij niet'tol vervolging is over gegaan; b. waarbij justitieele vervolging heeft plaats gehad; c. den duur van de ge vangenzelling voor ieder der sub a en b ge noemde gevallen? 3. Kan de minister over die zelfde periode aan de Kamer een opgave verstrekken van de gevallen van in- en externeering om po litieke redenen, onder vermelding der bijzon dere redenen, die lot de toepassing van dit exorbitante recht, voor elk afzonderlijk ge val, hebben geleid? 4. Is de minister daarnaast bereid, voor die zelfde periode een volledige opgave te ver strekken omtrent militaire landsdienaren voor politieke vergrijpen? 5. Wil de minister de gevraagde gegevens zoo mogelijk vóór de a.s. behandeling van de koloniale begröoting aan de Kamer ver strekken OPHEFFING BOUWFONDS BINNEN- LANDSCBE ZAKEN EN ONDERWIJS. Bij de Tweede Kamer ia ingediend een wetsontwerp tot opheffing van het Bouw fonds voor de departementen van binnen land sche zaken en landbouw en van onder was, kunsten en wetenschappen. In de memorie van toelichting herinneren de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw, van. onderwijs, K. en W. en van financiën aan het doel, waarmee het fonda in 1914 werd gesticht, daar het n.l. onder de destijds bestaande financieels omstandig heden niet mogelgk was voor de aanvulling van de inrichting dor universiteiten en andere onder het departement van binnen landsche zaken ressorteerende takken van RECLAME. 1899 Akkef's Abdijsiroop zal U Vw hoest afhelpen, de slijm op lossen en daarmede Uw beklemd heid op de borst en Uw kort ademigheid doen verdwijnen. Iedereen die Akker'j Abdijsiroop ge bruikt, tandt het onderen un. Aarzel «os niet het eveneens te probceren met Oreral verkrijgbaar A fl.50, (2.75 en f4.50 per fieach. j dienst deo gewonen dienst meer te belasten. I Verondersteld werd destijds, dat er in de eerste 10 jaren elk jaar'f 1.800.000 aan 1 nieuwe gebouwen zou worden besteed. In de praktik is de zaak echter geheel anders gegaan. Van 1915 tot en met 1923 bedroeg het totaal der uitgaven rond 39.5 miliioen, waarvan slechts rond 14 millioen werd gedekt door de bijdragen, jaarlijks op de begrooting er voor uitgetrokken. Het voorschot uit 's Rijks kas beliep derhalve rond 25.5 millioen. j Zou het bovenstaande reeds de gevolg trekking kunnen wettigen, dat bet voort- 1 bestaan van het bouwfonds uit een finan cieel oogpunt geenszins zonder bedenking is te achten, de wenscholgk hiertoe wordt nog versterkt door de omstandigheid, dat sedtrt de centralisatie van den rijksgebou wendienst een veel verbeterde arbeidsver- deeling is verkregen. Als gevolg van de voorgestelde opheffing i zaï worden teruggekeerd tot het voorheen geldende stelsel, dat alle uitgaven voor den hic-rbedoelden bouw, te beginnen met 1927, ten laste van den gewonen dienst worden gebracht. DE FORENSENBELASTING. Het R. K. Werkliedenverbond in Neder- j land heeft een adres gezonden aan den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw, inzake de voorgenomen wijziging van de Forensenbelasling, waarin hel ver zoekt een zoodanige wijziging aan te bren gen, dat zullen zijn vrijgesteld alle natuur lijke personen, wier belastbaar inkomen na toepassing van art. 38 der Wet op de rijks- mkomslenbelasling, minder dan 12500 be draagt. HERHALINGSOEFENINGEN ZEEMILITIE. De Minister van Marine a. i. heeft be- paald. dat de verlofgangers der zeemilitie van de lichting 1924 met uitzondering van de kustwachters zullen worden op geroepen tot het houden van herhalings- oefeningen in vier ploegen, waarvan de eerste ploeg in werkelijken dienst zal ver blijven van Maandag 10 Januari 1927 tot j en met Zaterdag 12 Februari 1927, de tweede van Maandag 9 Mei 1927 tot en met Zaterdag 11 Juni 1927, de derde van Maan- dag 20 Juni 1927 tot en met Zaterdag 23 Juli 1927 en de vierde ploeg van Maandag 7 November 1927 tot en met Zaterdag 10 December 1927. Voor belanghebbenden zijn nadere bij zonderheden vermeld in Stct. 195. DE STAKING BIJ HEEMAF. De uitkeering aan de stakers te Hengelo is voor de leden van den Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond met f 1.50 voor de gehuw den cn f 1 voor de ongehuwden verhoogd. Den geheelen namiddag hebben gisteren de directie de 'besturen met den heer Engels geconfereerd. Heden wordt er een gecombineerde bestuursvergadering gehou den van de Metaalbefcerkersvereenigkigen. De conferentie heeft het volgende resul taat gehad. Alle uurloonen en accoord- werkers worden met 1 cent verhoogd, mih? het Iood niet meer dan 55 cent bedraagt, of naar keuze der werklieden 2 cent per uur voor de uurlooners mits zij thans drie jaar bij Heemaf in dienst zijn, voor ac- coordwerkers geldt het volgendeDe ac- coorden zuIIcd na elke verandering gedu rende tenminste 2 daaropvolgende maan den niet verlaagd worden. De uitkeering bij ziekte zal de eerste vier weken 70 pCt. van het uur-inkomen bedragen voor ge huwden en ongehuwden en voor de ge huwden in de daarop volgende vier weken 80 pCt., waarna ze weer terugvalt op 70 pCt. Voor meisjes zal ook een dergelijke regeling worden getroffen waarop de werk tijd op vijf dagen zal worden bepaald. Deze vijf dagen worden weer uitbetaald wanneer de ziekte minstens drie weken ge duurd heeft De firma betaalt de helft óer uitkeering. Wordt op de gewone aandee- len 5 pCt. uitbetaald, dan zullen de Chris telijke feestdagen in het daarop volgende jaar op de bagis van het uurinkomen wor den uitbetaald. Kerstmis en Nieuwjaar a.s. wordt in elk geval uitbetaald. Overwerk wordt met 17V6 pCt. extra betaald (thans 121,6 pCt.). Monteurs in lossen dienst krij gen de feestdagen uitbetaald, terwijl een vacant-ie-regeling zal worden ontworpen. Alle arbeiders en arbeidsters worden weer toegelaten. Maandagmiddag vergaderen de stakers om over deze voorstellen te be raadslagen. HINDERWETVEREENIGING. Gisteren heeft de Hinderwetvereeniging te 'e-Gravenhage haar jaarlijksche verga dering gehouden. De voorzitter, ir. M. E. H. Tjaden, directeur van het Bouw- en Woningtoezicht te Amsterdam, deelde bg dó opening mede, dat in de vereeniging tlians 44 gemeenten van oii3 land zgn vertegenwoordigd. Hier onder zgn er 20 met minder dan 20.000 inwoners, 20 met meer dan 20.000, maar niet meer dan 100.000 inwoners en 4 ge meenten met meer dan 100.000. Het aantal gewone leden bedraagt 58, dat der buiten gewone leden 4. Blijkens het door den secretaris opge maakte verslag wordt van het advies-bureau van de vereeniging druk gebruik gemaakt. In het afgeloopen jaar werden niet minder dan 61 adviezen gegeven. Nadat het reglement van de nog 'jonge vereeniging was goedgekeurd en als plaats voor de volgende jaarvergadering Dordrecht was aangewezen, bracht de heer Koelma, uit Leiden de vraag ter Sprake of het gewenscht is om ook inrichtingen, gedreven door electromotoren met te samen minder dan 2 P.K. vermogen, onder de Hinderwet te brengen. Aan het bestuur werd opgedragen deze vraag in studie te nemen. Hierna gaf het lid ir. W. Valderpoort- een kort referaat over inrichtingen tot het herstellen van automobielen,uit Hinder wét- oogpunt bezien. De heer G. Visser had het over de be teek enis van de Johns roet- en vonkeu- vanger voor roetende schoorsteenen, waar bij deze tevens een methode demonstreerde om den roethinder met vergelijkende proeven, vast te leggen. Daarna voerde het lid ir. G. Wjjn het woord over gemetselde roetvangers brj bakkersovens en hield een inleiding tot eeu bezoek aan het hoofdriool-gemaal te 's-Gra- venbage, waarvan de ketels van een z.g. „Dcby-stoker" zjjn voorzien. Spr. stelde de verrassende resultaten in het licht, die met deze inrichting beroikt kunnen worden. Na een gemeenschappelijk noenmaal werd de hierboven gereleveerde roetvanger be- j zichtigd en ook het hóofdrioolgemaal be zocht. DREIGEND CONFLICT IN DE MIJNINDUSTRIE. Gistermorgen vergaderden de vertegen woordigers der samenwerkende mijnwer kersbonden. Algemeen bleek men van meening, dal de situatie zeer ernstig was en besloot men overleg te plegen met de vakcentrales over te nemen scherpe maatregelen, wanneer in de vergadering der Contact-commissie op Dinsdag a.s. niet tot invoering van den zes uren-dag op Zaterdag kon worden besloten. Tusschen de vakorganisaties bleek de grootst mogelijke overeenstemming over den le volgen weg bij deze actie aanwezig te zijn. In een circulaire zullen de mijnwerkers over de situatie worden ingelicht. HERDENKING VAN ALKMAAR's ONTZET. Prachtig weer heeft gisteren de herden king van Alkmaar's Ontzet begunstigd. Den avond tevoren was het feest reeds ingezet met een muzikale rondwandeling I door de stad. Om 8 uur begon het feest met de ge- brtiikelijke reveille, waaraan een groot i aantal kinderen deelnam, begeleid door leden van het R.-K muziekgezelschap ,,St. Louis". Om halftien werd een bloemen- corso gehouden. Tegen halftwaalf werd een groote stoet opgesteld, waaraan ook j vbrsohillende gymna-stick-klassen deelna men, en tpen ging liet naar het Victoria- i park, waar om 12 uur de tradibioneele j plechtigheid plaat-s had: het uitspreken I van een gedachtenisrede door den voorzit- ter der 8-October-vereeniging en het han- gen van een kraos aan het beeld. 's Middags had in de Ilarddra^erslaan een windhond jnrcD plaats en in de Lan- gestraat, die dezen zomer -geasfalteerd is, werd een wedstrijd oj wegschaatsen ge houden, waaraan rijders uit het heele land deelnamen, waarónder bekenden als Kos, Boot en De Koning. Op het Hofplein zong een groot kinderkoor onder leiding van den heer Corn. Jonker. 's Avonds werd in do Groote Kerk een concert gegeven met medewerking van be kende zangers, zangeressen en andere mu sici. In eenige zalen werden vanwege de Ontzet-vereeniging 8 October bijeenkom sten gehoude-n. Bij Kon. besluit zijn op verzoek eer vol ontslagen J. B. liens en H. Huges Azn., aLs burgemeester res/p. van Goirïe en Gas- selto. Vrijdagnacht is plotseling overleden mr. J. J. C. Eschauzier, sinds 1911 aan de arrondissementsrechtbank te Amsterdam verbonden, eerst als plaatsvervangend rech_ ter, daarna als rechbor. VOOR ZONDAG 10 OCTOBER. Hilversum (1050 M.) 8.309.15: V. P. R. O.-morgenwijding. Spreker ds. G. van Duyl te Hilversum, liet V. P. R. O.-koortje, o. L. van den heer Ferd. Kloek. 10.1512. Uitzending van de kerkdienst in de St. Do- minicuskerk te Amsterdam Gregoriaansche wisselgezangen: voor het „Kyrie" uit Dan. 3. Psalm 118 (St. Bijb. 119). Na de „Gloria" Psalm 107 (St. Bijb. 108). Na het „Credo* Psalm 36 (St. Bijb. 37). Na het „Agnus Dei" Ps. 118 (St. Bijb. 119). Door het koor der St. Dominicuskerk wordt gezongen de vier stemmige mis van Ph. Loots „Missa in ho- norem" St Francisei, cantatoris Seraphei, onder directie van den heer G Kimijzer, or ganist Evert Haak. Na de H. Mis zingen alle aanwezigen het lied ter eere van Maria No. 72, muz. van A. P. Hamers, tekst van A. v. Delft. De predikatie wordt gehouden door den weleerw. zeergel. heêr F. B. J. M. Filbry, pastoor van de Vredeskerk te Amsterdam, over: De jeugd gezond door Christus, naar aanl. v. h. Evangelie Joannes IV 4657. 2.304 30; Matinee door de Amsterdamsche Orkestvereeniging o. 1. v. kapelmeester Frans van Diepenbeek. In Arlis, Amsterdam. 6.308.V. P. R. O.-uitzending. Spreker: dr. L. J. van Dolk, Utrecht, over: Franciscus van Assise. Muzik. medew. van een strijk kwartet en den heer Ferd. Kloek. Deze speelt: 1. La Legende dc Saint Francois d Assise, Misa. 2. La predication de9 oiseaux, Liszt. 8.05: Pers- en sportber. 8 10: Concert door het H. D. O., symphone-conccrt o. 1. v. Willem van Warmelo. Werken van Haydn, Mozart, Schubert en Rossir.i. Soliste mej. Nel. Eitjes. Daventry (1600 M.) 3.50: Licht orkest- concert W. Ajello, sopraan. 4.40: Piano- soli door W. Bauer. 5—: Orkest en W. Ajello, sopraan. 5.506.20: Drie scène3 uit „A cigareltemaker's romance", „The breed of the Treshams" en „Richard 111. 8.20: Het luiden van de klokken v. St. Mar- tin-in-lhe-fields. 8.35: Preek door Prof. Jacks. 9.15: Causerie: The winter distress league. 9.20. Wcerber., nieuwsber. 9.35: Concert door het Granf Hotel East bourne-orkest, C. Hill, sopraan, A. Sandler, viool. 10.5511 25: „The silent Fellow ship", van Cardiff. Parijs, „Radio-Paris" (1750 M.) 1.05: Con cert door het orkest G. Smet. 5.05: Orkest 8,50—1.0.35: .Concert, 1 814(5 Künigswuslerhausen (1300 M.) en Berlijn (504 én 571 M.): 11.4012.10: Max en Paul (een opti- en een pessimist). 7.50: Over Hermann Stehr en zijn werken (declamatie). 8.20: Vroolijke avond, E. Karin .sopraan, F. Berger, tenor. Orkest. 9.5011.50: Dans muziek door de Kermbachkapelle Brussel (487 M.) en Antwerpen (265 M.) 8.35: Galaconcert, A Jnircha, bariton 920: Causerie. 9.301020: Orkeslcon- ccrt. Münster (410 M.) 8.209.20: Morgencon cert. 10.3512.20: Uitzending van de Gei* solei, kamermuziek door trio en declamaties. 2.204.05: Uitzending v. d. voetbalwedstr.: WestNoord-Duitschland. 4.20-5.20: Concert door het kwartet Cacilia. 5.20 G 20, 6.20—7.00 Lezingen. 7.208.50 Heine-avond (declamatie). 8.5010.20 Verd.-Feest. VOOR MAANDAG 11 OCTOBER. Hilversum, 1050 M. 12 uur: Poliüeber 4.405.40: Kinderuurlje door Mevr. An toinette van Dijk. 5.407 uur: Voor- avondconcert door het H. D. O -orkest. 77.30: Tuinbouwlezing door den heer J. F. Ch. Dix, over Bloembollencultuur. 7.308 uur: Engelsche les voor beginners door Mr. Fred. Frij. 8.10: Polilieber. 8.15: Een avond in de Zaanstreek-Wormer- veer. Harmonie-orkest „Excelsior", Dir. B. Rich. Sombroek Wormerveer's mannenkoor, Dir. Nico Iloogerwerf. R. K. Gemengde zang ver. St. Cecilia, Dir. F. J. Sikking. Dames zangclubje „Het Klaverblad van Vier Het saxophonekwartet, gevormd uit de ïlarmo' nie „Excelsior". Joh. Iielv-ert, tenor: LI Woud, bariton. Humoristenduo Dirk Woudt en Jac. Breeuwer. rianobegel van den heer F. J. Sikking. 10 uur: Persberichten Davenlry, 1600 M. 11.20—1.20 Con cert door het radiokwartet en solisten (so praan, bas, piano). 1.202 20: Lunch- muzriek v. h. Holbornreslaurant. 3.20: Lezing: Fishes-Perils of Fish life. 4.20? Muziek door de Royal automobile band 4.35: Lezing: Makers of Modern Europe- Met Ier nich. 4.50: Muziek door de Auto mobile dansband. 5.35: Kinderuurlje 6.20: Muziek door de London radio-dans band. 7 uur: Padvinders bulletin. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. 7.30: Literaire kritiek. 7.4-8: Muziek. 8 uur: Causerie of muziek. 8 20 Con cert door de Luton Red Cross Silver prize band. W. White, bariton; A. Thompson, viool; L. Seymour, contra alt; J. Mars. hu morist. 9.50: Causerie. 10.05: Sonalea van Beethoven. M. Cole, piano 10.20: Tijdsein, weerber., nieuws. 10.3511.20: Symphonie of fox-trol? Een ander gezichts punt in de kwestie „Klassiek" legen „Jazz". S. Brown, declamatie. Orkest en London radio dansband. 11.2012.20: Dansmu ziek. Ilowardband. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2 10: Concert door het orkest Gayina 5.055.55: Orkestconcert 8 5010.30: Concert, Orkest en vocale solisten. Königswusterhausen, 1300 M. en Berlijn 504 en 571 M. 7.50: Bruckner-feest Or kest en E. v. Stelle, sopraanA. Schulz- Lichterfeld. alt; C. Jöken, tenor; Th. Hosz v. d. Wijk, bas, bariton. Koor. 9.50 11 50: Dansmuziek. Brussel. 487 M. en Antwerpen, 265 M 8.50: „La cocarde de Mimi Pinson", operette van Goublier. In de pauze: Lezing over La protection des animaux. 10.20Nieuws ber.. Münster. 410 M. 10.50—11 50: Orkest- concert. 12501.50: Bruckner-feest, orkest en alt. 3 203 50 Radiopraatje. 3 504.50: Wander-lieder. 4 50— 5.50: Liedjes bij de luit. 5.50—6 20, 6.4Ó7 uur, 7.207.50: Lezingen 7.50 9.40: „Die schóne Helena", opera in 3 aclen van Offenbach. RECLAME. 1936 In October één dajj alles (GRATIS X

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5