No. 20421. ZATERDAG 9 OCTOBER Anno 1926. Officieels Kennisgeving. ST/wswniws. Het voornaamste nieuws van heden. DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. 'Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aafital woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35. per week /0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post J 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den Gezien het verzoek van: a. Gebrs. G. en J. van den Oord, om vergunning tot het uitbreiden van de broodbakkerij in het perceel Maresingel No. 71a, kadastraal-bekend Gemeente Lei den, Sectie K No. 3522 b. Gebrs. C. J; en P van der Loo, om vergunning tot het uitbreiden van de waschinrichting in he£ perceel Haarlem merweg No. 32, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie K No. 3699; c. de N.V. Nettenfabriek voorheen Jae ger, om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van katoenen-garens in 't perceel 3'de Binnenvestgracht No. 22, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Seetio A No. 1230; d. de American Petroleum Company te 's-Gravenhage, om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche bewaar plaats voor 6000 Liter benzine, met boven- grondsche aftapinrichting naast het per ceel Nieuwe-Rijn No. 100, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie C Nis 1011 en 1012. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secetarie dezer gemeente ter visie gelegd fcijn alsmede dat op Zaterdag, den 23 October e.k. des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om 'bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren monde ling toe te lichten. N G DE GlJSELAAR, Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. Leiden ,9 October 1926. 1938 DE GEBREKKIGE WATERVOORZIENING VERKLAARD EN TOT BESCHEIDEN PROPORTIES TERUGGEBRACHT. Nu de Electrische Centrale, dank zij de ünspanning van den technischen dienst aan dc Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- tricileit, weder op zoo goed als normale wijze functioneert, valt weer de volle aan dacht op de gebrekkige watervoorziening der Leidsche Duinwater-Maatschappij, tenge volge de uitvoering van werken, noodig om een behoorlijke watervoorziening ook voor de toekomst te waarborgen. De last doet zich voornamelijk op den dag en dan vooral op étagewoningen gevoe len, alsmede in inrichtingen, op groot ver bruik aangewezen: conservenfabriekcn, waschinrichlingen, ziekenhuizen enz Met name schijnt men in het Academisch Ziekenhuis er zeer veel last van te hebben. De directeur dezer inrichting, de heer Maas, noemde den toestand, zooals die thans is, vrijwel onhoudbaar. Met is daarom begrijpelijk, dat er geklaagd wordt, maar een andere vraag is of men over den toestand mopperend, niet onbillijk is jegens de directie van de L. D. W. M. Wanneer inderdaad vaststaat, dat de thans verrichte werkzaamheden noodig zijn, dan kan men de directie er moeilijk een verwijt van maken, dat zij het werk thans heeft aangevat In den afgeloopen zomer zou de uitvoering nog meer ongelegen geweest zijn en het ontberen van een geregelden toevoer van water nog veef sterker zijn gevoeld Te wachten tot den winter, ging heelemaal niet. Voor graafwerk, zooals hierbij moet geschie den, leent het winterseizoen zich aller minst. De directie is de waterverbruikers ook niet komen overvallen. Terwijl zij eerst den 3den October met' het werk is aangevangen, werd in Juli 1.1. reeds aan alle verbruikers cc-n circulaire gezonden, waarin hun werd medegedeeld, welke werkzaamheden zouden plaats hebben en dientengevolge de druk zou verminderen, opdat, zoo noodig, maatregelen konden worden genomen het daardoor ont- slane ongerief te beperken. Een afzonderlijk schrijven werd op 13 Juli verzonden aan het College van Curatoren der Rijksuniversiteit, waaronder de verschillende Rijks-onderwijs gebouwen en dus ook het Academisch Zie kenhuis resorteeren; aan de Directie der Ned. Spoorwegen, der N.-Zuid-Holl. Tramweg- Mij., het bestuur van het Diaconessenhuis (het Elisabethgesticht was tot nog toe geen groote afnemer), de Leidsche Broodfabriek, de bierbrouwerij v.h. M. H. van Waveren, de Leidsche Coöp. Keuken, aan den Garni zoenscommandant en andere groot-water- iyerbruikers. Inderdaad zijn door verschillende inrich- ingen maatregelen genomen, o.a. door de irma Tieleman Dros, om het water naar -ven kunnen voeren door aanschaffing van centrifugaalpompen, waarvan deze in richtingen thans een dankbaar gebruik maken. Kleinere verbruikers kunnen het be zwaar, dat er 's middags op de bovenverdie pingen weinig of geen water is, ondervangen door 's avonds zooveel water als doenlijk is op te vangen voor het gebruik van den vol genden dag en desnoods leentje buur spelen bij de benedenburen. Dat dit ook geschiedt blijkt uil het ge controleerde waterverbruik per etmaal op gelijknamige dagen vóór en "tijdens de werk zaamheden, waarvan wij hieronder een ver gelijken staatje geven. Maandag 27 Sept. werd gebruikt 6281 kub. M.. Maandag 4 October (den eersten dag der gedeeltelijke afsluiting) 5259 kub. M Dins dag 28 Sepf. 6534 kub. M.; Dinsdag 5 October 6234 kub. M.; Woensdag 29 Sept. 6318 kub. M.; Woensdag 6 October 6410 kub. M en Donderdag 30 Sepl 6199 kub. M. en Don derdag 7 October 6265 kub. M. Van het in den avond en nacht vergaarde water gaat er allicht iets verloren en die kleine hoeveelheden van zoovele verbrui kers te zamen vormen het genoemde ver schil en bevestigenUweer eens de waarheid van de spreuk, dal vele kleintjes één groote maken. Hoe de Waterleiding, ondanks het feit dat een der hoofdbuizen geen water aanvoert, toch in de behoefte voorziet, wordt duidelijk, als men zich een voorstelling vormt van dit bedrijf in zijn geheel. Het water wordt uit den Watertoren te Katwijk aan Zee aangevoerd door twee hoofdbuizen, waarvan de eerste werd aange legd in 1876, die over Valkenburg en De Vink naar Leiden loopt, en een tweede, in 1892 gelegd, vanaf den Watertoren over Katwijk, Rijnsburg, het Langepad naar de Morschpoort loopend. Toen mettertijd door de gestadige toename van het aantal geabonneerden, de toevoer op warme zomerdagen wel eens te gering bleek, heeft men daarin voorzien door den bouw van den watertoren aan den Hooge- Rijndijk, welke als reserve-rekervoir voor den dag dient, welk reservoir des nachts j wordt gevuld om het water des daags aan dc verbruikers terug te geven voor het geval dat de hoofdhuizen een tekort zouden ople veren. Thans doet dit reservoir bijzonder goeden dienst. Met liet oog op de toekomst, waarin door de steeds toenemende bevolking ook het waterverbruik gestadig zal toenemen, was het noodig de aanvoer een nog grootere ca paciteit te verleenen. Dit wil de directie be reiken door de oude hoofdbuizen met een diameter van 300 mM. te vervangen door buizen met een middellijn van 500 mM. Voor een deelgeschiedde dit reeds in het voorjaar en voor het ander deel is men daar nu mee bezig. De opmerking is gemaakt, dat de Maat schappij tijdens het veranderen der hoofd buis, een hulpleiding had moeten aanleggen, wat alleen een kwestie van kosten is ge noemd geworden. Als men eens een kijkje neemt aan de z.g. Sandtlaan, waar mén thans aan het operee- ren is, zal men dien waan laten varen Het zou op dezen smallen weg, waarnaast de trambaan loopt, eenvoudig niet mogelijk zijn een tweede hulpbuis te leggen. En deze buis, zooals ook werd geopperd, in of over particulier terrein aan te leggen, zou op zooveel, niet alleen financieele bezwaren sluilen, dat daaraan niet eens ernstig be hoefde gedacht le worden. Zooals reeds gemeld zal het. \yerk circa vier weken duren. Dit wil echter niet zeg gen, dat de beslaande lage druk al dien lijd constant zal blijven. Maandag a.s. over acht I dagen hoopt men het water door den ver- grooten buis naar de Groenesteeg (Oegst- 1 geest) te brengen en vandaar is er gelegen- j beid het naar Leiden le voeren, zoodat dan het leed voor 't grootste deel zal geleden zijn. Wij hebben gisteren met de directie een bezoek aan de Sandtlaan gebracht, waar men van twee einden met het vervangen der kleinere buizen door de grooteTe is be gonnen. Hel werk wordt uitgevoerd- door de firma Dc Ruyter te Oegstgeest, die er met circa 100 man aan werkt; knappe werklieden, meest Katwijkers, doch ook enkele ploegen uit Giesendam, die op dit werk bijzonder ingeschoten zijn. Uit Leiden zijn er slechts vier werklieden. De kosten van het gcheele werk zullen ciTca f 140.000 bedragen. Wanneer men niet alleen dit werk, maar de geheele gestie van het bedrijf te Katwijk aan Zee in oogen- schouw neemt, zooals wij gisteren in de ge legenheid waren te doen, dan zou men moeilijk zijn grieven tegen de Maatschappij durven vol te houden. Wie bijv. mocht den ken, dat de geheele watervoorziening slop had moeten worden gezet wanneer de Elec trische Centrale voor goed, korleren of lan- geren tijd had stilgestaan, zij hier medege deeld, dat de directie onmiddellijk gereed was met haar eigen stoommachines en ter ontlasting van de Electrische Centrale daar mede ook thans nog werkt. En mocht on verhoopt ook deze installatie den dienst tijdelijk geweigerd hebben, dan zou men nog niet verlegen zijn geweest, want men heeft er ook nog olie-motoren in reserve. Wij meenden naar aanleiding van de her haaldelijk geuite klachten over het waterlei dingbedrijf, die o.i. ten onrechte aan nala tigheid van de directie werden geweten, het bovenstaande te moeten meedeelen. J v DE OPVOLGER VAN PROF. DR. PLOOY. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier in de vacature van prof. dr. D. Plooy is gisteravond uit een drietal beroepen dr. W. Lodder, te Hoorn, met 89 stemmen. Ds. J. C. H. Romijn uit Workum verwierf 29 stemmen, terwijl ds. A. D. Meeter, uit Loosduinen, 9 stemmen op zich vereenigde. ROODE KRUIS-COLLECTE. Het Bestuur van het ..Nederlandsche Roode Kruis", afdeeling Leiden, deelt bij dozen mede, dat op Woensdag 13 dezer ge houden zal worden de jaarlijksche Roode Kruiscollecle, des ochtends zal een schaal- collectc gehouden worden, des middags ver koop van vlaggetjes. Het zal het Bestuur aangenaam zijn. in dien zij, die zich beschikbaar stellen voor deelneming aan de collecte zich ten spoe digste alsnog daartoe willen aanmelden bij den Penningmeester, den heer G. Gerlings (Scheurleer Zn.'s Bank), Breeslraat 19. ORDE VAN DE STER IN HET OOSTEN. Christus verwachting. Voor een geheel gevulde Nutszaal hield gisteravond de heer P. van Stam uit Naai den over bovengenoemd onderwerp een voordracht. Nadat de voorzitter de talrijke aanwezi gen namens de Leidsche groep van de Ster had welkom geheeten, begon spr. zijn rede met de vraag: Verwachten wij dan nog iets? En het antwoord dadelijk er op. Van onze kindsheid ah hebben we onze verwach tingen, onze illusies gehad. En niet alleen toen, ook nu nog verwachten we, hoptn we i steedsomdat het verwachten ons een- maal in het bloed zit. I Wat zit er achter al die verwachtingen? De hoop en het verlangen naar betere, naar meer harmonischen levensverhoudingen. Maar toch, we welen dat zelfs, wanneer al onze verwachtingen vervuld zouden worden, op economisch, op politiek gebied, er geen harmonie zal zijn, als er niet is verande ring van levenshouding. Vrede op aarde, harmonie en broederschap zullen nooit ko men, tenzij wij ze innerlijk bewust worden en beleven. Vergeleken bij het groote heelal, den macrocosmos, zijn wij menschep een kleine wereld, een microcosmos, een organisme. Ons organisme nu bestaat uit cellen, die, zooals de biologie leert onzen vorm opbou wen, onze spieren, onze beenderen, onze 1 hersenen. In wezen en oorsprong zijn we dus allen hetzelfde, in ons allen woont de zelfde drang naar harmonie, naar geluk. Hoe verschillend ook onze uiterlijke omstan digheden zijn, de oorsprong van ons allen is hetzelfde. Daarom is het, dat wij allen I broeders zijn, dat we niet builen elkaar I leven kunnen, dat ons geluk alleen kan be- slaan, als we strijden en vechten voor het J geluk van anderen. Wanneer er sprake is van broeders, zijn er natuurlijk jongere en oudere broeders en I do taak van de ouderen is om de jongeren te leiden. Niet hij is echter een ouderen broeder, die een grooter intellect bezit, of een grootere hoeveelheid kennis, maaT hij, die het organisme, de menschheid, het beste dient. Hier geldt niet het "oude woord: „Laat de beste man winnen", maar: 1 „laat de besté man dienen". I Wanneer er dus noodig is in de-wereld een nieuwe stimulans om leiding te geven aan de jongeren, verschijnt er een oudere Broeder van een dieper en wijzer mzicht. Zulke Oudere Broeders waren Buddha, Christus Orpheus, Hermes. Op het tijdstip dat die groote figuren verschenen, bestond de noodzakelijkheid, dat ze kwamen. En nu durven wij beweren, dat we de lessen van Christus en Buddha zoo goed kennen en navolgen, dat wij die lessen niet meer noodig hebben. Is het waar, dat we de broe derschap zoo goed beleven, dat we ze niet meer behoeven te leeren? Heeft de Christus zóó een gestalte in ons aangenomen, dat wij zijne leeringen uitleven? Aan den anderen kant, is het waar, dat het Vredespaleis, de Volkerenbond, mannen als Tolstoi ons inner lijk zoo geheel kunnen veranderen? Daar om voelen wij, dat er een groote, machtige Figuur zal verschijnen, daarom verwachten wij den Christus. Waarom juist de Chris tus? Omdat we den Christus zien als een groote, cosmische kracht. Wanneer we spre ken van God den Vader, stellen we Hem niet voor ajs een persoon, niet in den vorm van een menschelijke gestalte, maar denken wij Hem als een eeuwige, oneindige cosmi sche kracht. Onder God den Zoon verstaan we dus de groote cosmische kracht, die de Middelaar is tusschen het absolute en het geschapene. Daarom is Hij niet alleen de Zoon des menschen, maar ook Gods Zoon. Voor zoover die groote Leeraren dus op aarde verschenen zijn, waien zij deel van de aarde. En zoo ook leeft die kracht, de Christus-kracht in elk mensch, doch allen figuren zooals Jezus zijn in staat door hun groote reinheid de groote krachle te dragen, in Ilem wordt de Glorie van God in al haar volheid geopenbaard. Zoo krijgt onze Christus verwachting een andere kleur ziende, hoe de tijd geëvo lueerd is op een nieuwe basis, hoe daar is een cultuur, een wereldverkeer, een uitwis seling van gedachten tusschen Oost en West, kan het ons niet verbazen dat er con gressen worden gehouden, waar onomwon-; den wordt uitgesproken, dat de grond aller godsdiensten één is, dat nooit dé groote we-- reldleeraars één oogenblik met elkaar in tegenspraak geweest zijn. Het zijn alle kleuren, maar, van het eene, goddelijke, witte Licht, dat alles omvat. De Orde van de Ster in het Oosten, die ruim honderdduizend leden telt, meent nu, dat Krishnamwdti een jongeling is rein als Jezus, en wanneer men gelooft dat Christus in elk van ons leeft, dat Christus in elk van ons gestalte zal kunnen aanne men, waarom kan dan niet Hij een Oudere Broeder zijn, waar Christus werkelijk ge stalte heeft aangenomen, dat er momen ten zijn, dat Christus tot ons spreekt door Hem? Er moet eindelijk een Figuur komen, die ons verlangen zal dragen, waarin onze verwachting zal culmineeren. Daarom zal komen de Leeraar, die zal spreken het woord, hel eene universeele verlossende woord voor alle broeders. Daarom verwach ten wij een nieuwe phase, een betere ge- dachtensfeer en levenshouding, een nieuwe stimulans, die een nieuwe cultuur zal op bouwen. Hoewel elk lid der Orde vrij is in de wijze, waarop hij zulk een Leeraar verwacht, on derschrijven toch alle leden de volgende be ginsel verklaringen j 1. Wij gelooven, dat een groot Leeraar spoedig in de wereld zal verschijnen, en wij wenschen nu zoo te leven, dat wij waardig i zullen zijn Ilem le kennen, wanneer Hij komt. Wij zullen daarom Irachlen Hem steeds in onze gedachten te houden, en al het werk. dat gedurende onze dagelijksche bezigheden tot ons komt, te doen in Zijn naam en daar om naar onze grootste bekwaamheid 3. Voor zoover onze gewone plichten zulks toelaten, zuilen wij iederen dag een gedeelte I van onzen tijd wijden aan een bepaald werk, dat helpen kan om Zijn komst voor le bereiden. 4. Wij zullen trachten Toewijding, Stand vastigheid en Zachtheid de voornaamste kenmerken van ons dagelijksch leven te maken. 5. Wij zullen trachten iederen dag aan te vangen en te eindigen met een korten tijd, I gewijd aan hel vragen van Zijn zegen op al 1 wal wij trachten voor Hem 'en in Zijn naam i le doen. I G. Wij beschouwen het als onzen bijzon-4 deren plicht grootheid te erkennen en le eer- biedigen, in wien deze zich ook vertoone, I en te trachten mode le werken, voor zoover wij zulks kunnen, met hen, die wij geestelijk als onze meerderen erkennen. DE BIOSCOPEN. Lang, gedurende vele maanden zelfs, heeft de Casino-directie op ,,De Drie Mus ketiers" gewacht, en mèl haar ongetwijfeld een groot deel van hel Leidsche publiek, dat zich voor het filmkijkspel interesseert. I Maar eindelijk toch is het gelukt beslag op deze rolprent le leggen, en zóó was het theater dus uitverkocht gisteravond I Van eenig bijprogramma, met uitzondering van de aardige 3-Ocloberfilm, was nauwelijks sprake. Alles draaide dezen avond om d'Ar- tagnan en z'n drie boezemvrienden: Abhos, 1 Porthos en Aramis, allen welbekend \iit Alexandre Dumas' befaamden roman. Zes acten vóór de pauze, en zes daarna I Het is duidelijk, dat er voor de rest geen lijd over bleef Die lengte der film heeft inlusschcn aan de kwaliteit zeker niets afgedaan Wél kon men slechts hier en daar een greep uit de geschiedenis doen, doch het verband is behouden, en vooral d'Arlagnan wordt door Douglas Fairbanks op buitengewone wijze geteekend. Hij, ,,de man met den zonnigen glimlach", legt heel z'n ziel in deze rol en speelt haar met een bravour en talent als géén ander het hem zou nadoen. Ook de bijrollen zijn goed bezet, terwijl de ^nsce- neering volkomen aan de eischen voldoet. Wij voorzien deze week weer een stormloop naar 't Casino! Ook de directie van het City-theater lieeft met haar programma een goede keus ge daan. Zooals gewoonlijk wordt ook dit pro gramma aangevangen» met het gebruikelijke journaal, wat veel actueel nieuws te 'zien geeft. Daarna een komisch nummer in 2 acten. waarbij de zaal af en toe zat te brul len van het lachen. Als eerste hoofdfilm voor de pauze draait men een sensalioneele Wild-West-film in 5 acten. Voor de liefheb bers is hier weer eens wat mooie te zien. Paardenrennen in de wildernis, halsbre kende toeren van de cowboys, enz., enz. De film op ^ich zelf genomen, doet het heel goed, vooral de mooie natuuropnamen, die er in voorkomen, maken het tot een goed geheel. Na de pauze krijgt men de hoofd film in 5 acten ..Echtgenooten en minnaars" Deze speelfilm i9 zeer mooi van aanklee ding en spel. Men krijgt in deze rolprent te zien hoe men in 't huwelijk met elkaar moet leven. De artisten, die deze rollen moeten spelen doen dat op meesterlijke wijze en weten deze film zeer aantrekkelijk te ma ken. 't Is zeer zeker de moeite waard dit werk te gaan zien. Men zal zich zijn gang voorzeker niet beroüwen In het Luxor-theater worden deze week twee goede hoofdnummers vertoond, waar van vooral de laatste .ons zeer goed ver mocht te voldoen 't Is een eenigszins pikante hu wel ijksgesclji edenis, spel van ja loezie en liefde vol amusante verwikkelin gen, die op geestige wijze tot een goed ge héél zijn geflanst. De regie is in alle op zichten welverzorgd, terwijl het spel der hoofdpersonen bewonderenswaardig is. De ietwat vreemd-klinkende titel „Kus mij nog BINNENLAND. H. M. de Koningin opent het Koloniaal Institant te Amsterdam. Ds. Lodder, nit Doorn, benoemd als op volger van ds. Plooy te Leiden. Plannen tot exploitatie der visscherij iaj Ned. Oost-Indie ter oplossing der moeilijk^ heden in de Nederl. Haringvisscherij. Een wetsontwerp betreffende overheids controle op sera en vaccins. BUITENLAND. Weer een aanslag op Fransche militairen in het bezette gebied. Rede van Mars tot de Dnitsche amlta naren. Afscheid van den Britschen gezant te Eerlijn. eens" geeft eigenlijk den geheelen inhoud weer: een jong vrouwtje flirt met een arm virtuoos, hetgeen haar echtgenoot bemerkt. Hij doet alsof hij de zaak ernstig opvat en vraagt echtscheiding aan. waardoor de ja loezie van zijn vrouw dusdanig geprikkeld wordt, dat zij alles doet om zijn liefde terug le winnen. Veel moeite kost dit niet en aan het slot der geschiedenis is der Drilte im Bunde, de musicus, nog steeds vrijgezel. Als tweede hoofdnummer ..Onder het licht der westersterren", een spannend verhaal naar den bekenden roman van Zane Grey. Uitstekend geslaagd" zijn de opnamen van de feestelijkheden op 4 October j.l., die ook *deze week nog gedraaid worden. HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Maandagavond wordt het voordrachten' seizoen in het Leidsche Volkshuis geopend I met een lezing over Japan door den heel j H. Verkruysgn, uit Haarlem, ongetwijfeld i een zeer bijzondere avond. De geheele reeks, in totaal 8 voordrach ten, verdient trouwens de volle aandacht Mr. MoILzer, A'dam, komt spreken over „Individu en Gemeenschap"; mej. Barbe zal vertellen over „Corsica", waar zij lan gen tijd verblijf hield; een film zal ons het bedrijf van Philips gloeilampenfabrieken toonen. Dan zullen we het voorrecht heb ben den toonkunstenaar Sem Dresden te hooren spreken over „Schubert", terwijl zijn vrouw liederen van dezen componist zal zingen. Mr. G. J. Salm, de bekende spreker uit Amsterdam zal een „reis door het hemelruim" met ons maken en bovendien heeft de heer Just Havelaar ons een voor dracht toegezegd over „Rembrandt". Dit jaar zijn er toegangskaarten verkrijg baar voor de geheele reeks. De kosten zijd slechts f 1. We hopen dat zéér velen zoo'n kaart Maandagavond zullen nemen, want daar- I door zullen velen kunnen genieten van iets 1 schoons en bovendien „Steunt gij het Leid sche Volkshuis". In de volgende week worden in het Leid sche Volkshuis twee mooie cursussen ge opend, welke in hoofdzaak bedoeld zijn voor deelnemers(sters) van 1520 jaar. (Bij genoegzame deelname ook voor ouderen). De heer Roggeveen heeft als onderwerp ,,Iloe leert men schilderijen zien?" De Jan- Sleen-tentoonstelling zal ongetwijfeld bij velen het verlangen naar een dergelijke lei- dende bespreking hebben doen gevoelen. Aan dezen cursus zullen verbonden wor- i den bezoeken aan Lakenhal en eventueel I aan Haagsche musea. Voorts begint de heer F. C. Driessen een letterkundë-club. waar hij een inleiding zal geven tot het verslaan van moderne poëzie en proza. (Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor hel doctoraal examen geneeskunde de heeren IJ. v. d. Hoeven. F. van Nouhuys, J. v. d. Most en mej. F. E. Stoel; voor het doctoraal examen wis en natuurkunde hoofdvak scheikunde de heei C. v. d. Bunt en voor het doctoraal examen wis en natuurkunde hoofdvak natuurkunde de heer E. C. Wierdsma. Voor het gisteren alhier gehouden examen voor apothekersassisent waren op geroepen vier candidatcn, waarvan slaagde mej. G. J. Lensink. geb. te Weesp. Naar wij vernemen zal de filmavond van de Leidsche Jeugdgroep voor Dierenbe scherming waarover wij reeds schreven in ons Blad van Donderdagavond, een groot succes worden. Al de voorradige toegangs bewijzen zijn uitverkocht. Ook het enlhu- siasme bij de leden tot het bijwonen der film is buitengewoon groot. In verband met den diefstal van f 110 ten nadeele van G. L.. waarover wij gisteren melding maakten, is door de politie als da. dader aangehouden dien9 40-jarige zoon G* L. Deze heeft reeds bekend het geld weg genomen te hebben-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1