ANEKDOTES. ter aan, daar bezorg je de drukkers erg veel last mee. Nico van Wijk dus nu ben je allebei weer beter, zorgt nu maar goed gezond te zijn met de feesten, zoodat je overal een* een kijkje kan gaan nemen Mini Metselaar ik heb altijd wat van je in voorraad) je ziet wel dat ik heël Ükwijls iets van je plaats. Dat heel lange raadsel was aardig en goed bedacht, maar een bestaand spreekwoord dat ieder kent, is wel geschikter dan een zin zelf gemaakt, hoe toepasselijk die ook moge zijn. Dat troffen jullie Zondag al heel slecht oiu toen met de zangklassen naar Wassenaar te gaan, kwam je niet doornat thuis? Louis en Corrie de Hertogh het ant woord, op je vraag vindt je in het begin der correspondentie. Catharina van Egmond ik zie dat je ver. leden week heelemaal geen gelegenheid had.om een brief te schrijven. Vaders ver- jaardig is geen dag, waarop men tot schrij ven komt en als je Zondags den heelen dag uitging, kon het ook niet. Thomas Hofstra jij hebt toch immers wel eens een prijs geloot is dat niet zoo maar Koos nog nooit. Ik heb een lijstje met alle namen en daar sta jij wel op, ik meen zelfs in dit jaar. Bram Lanschooten nu dat hoop ik ook van harte dat je het dit jaar beter zal treffen met de 3-October-feesten en niet zooals verleden jaar in je bed behoeft te liggen, ik hoop dat je nu deze keer volop kan genieten van allerlei. Andere jaren ben ik wel in Leiden, dit jaar kan het niet. Fran6 Schimmel als je al te veel huis werk hebt, dan 6la je maar eens over. Annie de TEcluse wordt kleine Hennie eoo lief, kan ze al 6taan en zegt ze al iets, of alleen nog maar wat kraaien. O, wat zal dat kletsnat zijn op het Schuttersveld als het nu dezer dagen ook nog steeds regent, wat zullen er dan velen met natte voeten thuiskomen. Annie en Tini Epskamp goed zoo dat je toch nog hebt ingestuurd, al was er geen tijd voor een langen brieL Clazina van Venetie, lees maar het be gin der correspondentie, dan weet je waar-' om of ik dit jaar niet naar Leiden kan komen, ik ben oud Leidenaarster dus ik voel er heel veel voor, dus daarom is net niet. T008 de la Bije, geen naam op je brief ik herkende je schrift en de blauwe inkt. Ali de Groot heb je al geleerd hutspot te koken 1 of komt dat nog Leuk dat je telkens thuis wat mag koken. An^ie Hoope zoo, heb ik weer een nichtje Hoope er bij gekregen, dat is aardig. Na tuurlijk herinner ik mij Cobie nog, en ik ben toeh wel eens bij jullie geweest en heb jullie toen allemaal gezien en ik heb ook een kiekje waar je allen op stAat. Barrie Kenbeek, heb je toen Zondags je moedere verjaardag prettig gevierd, het trof prettig dit jaar op Zondag. Lien de Graaf ik ben ook dikwijls in het park de Kievit geweest, met de tram komt men er zoo gemakkelijk; en ik heb ook.al dikwijls door het heele park gereden, ik vind het er prachtig. Ben je Zondag den heelen dag in Voorschoten geweest? geen mooi weer hè, je bent zeker maar veel in hui6 gebleven. Ik hoor natuurlijk later wel over je verdere plannen van leeren, dat heeft nu nog den tijd. Raadselneefje met de 3 H's verheug jij je ook op de feesten? ja laten we toch hopen dat het dan mooi weer ie en dat jo mij niet weer behoeft te schrijven dat bet niete doet als regenen. Herman Zaalberg jullie heb dus een ech ten feestdag gehad op school, 's middags spelletjes en zingen en dan zoo'n mooi versierd lokaal staat zoo vroolijk. Drietal Koevoet ik hoop dat je moeders verjaardag een heerlijke feestdag zal zijn thuis. Natuurlijk antwoord ik nu niet op al die dingen uit den brief, ik weet toch wel, dat ik geen geheimen mag verklappen. Jullie hebt het dus druk, zooveel feestda gen achter elkaar. Veel plezier. Vriendjes en vriendinnetjes uit de Boer- havestraat nu een praatje met jullie. Ik heb altijd schik als dat dikke couvert komt en hebben jullie zoo'n schik als ik ant-» woord. Trui Bonte wat een grapjes ver tel jij mij allemaal van 4 pooten tegen den muur en 3 neuzen ook al. Wat hebben jullie veel grappigs met eikaar gedaan Gerrit Koolstia als je erg moe bent, kan js niet schrijven hoor, dan laat je het maar aan de anderen over. Kleine Jarine- man, sinaasappelpap vind ik ook heerlijk; pas maar op hoor, anders kom ik het op drinken. O wat aardig, die beschrijving hoe jij er uit ziet, weten al die andere kindertjes wat er aan mij is geschreven over jou, heeft de zuster hun dat verteld Kleine hondjes geven ook een likje in plaats van een zoentje. Coba Boom was je moeder zoo blij niet je kleedje Had kleine Hans zoo'n pret dat ik antwoordde ja, dat doe ik maar aan je allen 6amen. Vindt je prettig als er mooie bloemen bij jc bed staan. Klasientje Kralt, o wat heer lijk zal dat voor jullie zijn als je de op tocht voorbij kunt zien komen*. Naar Do ven, wat bedoel je daarmee, toch niet op het dak, want dat zou niet kunnen, als het dan regent dien dag. Hans Hillebrand schrijf jij maar flinke brieven naar huis, dat zullen ze heerlijk vinden nu je niet bij hen bent, zijn er nog 2 kleine broertjes bij je thuis Gezellig dat je tante uit Den Haag eens bij je kwam. Dag Jantje Paar- dekoper, dag kleine Nelly. Hans Freeriks, ach kleine baas ik heb er jou ook maar bijgezet. Zoo, mag jij dan aan een tafeltje met blokken zitten spelen en vindt je dat prettiger dan in je bedje, jou kleine rak ker* wat hebben ze je een langen brief aan mij laten schrijven, hielden ze je handje vast? Henk Hofker heeft je mamma zoo'n plezier dat jij aap mij schrijft en ik jou antwoord in de courant. Neen het is nu heelemaal geen weer om op het dak te lig gen er is geen zon. Ja Sint Nicolaas rijdt over het dak, dat is zoo. Of ik wel eens jarig ben zeker, ieder mensch is eens in het jaar jarig, ik op 10 Maart. Marie W. 6i tu lis le commencement de la correspondence tu verras què tu peux envover ta lettre la semaine prochaine a Kloosterzande (Zeeland). Verleden week wa« er een vergissing in raadsel V, dat moest zijnde naam van een man, wiens broeder iets beel vreese- Jijks deed. En nu tot besluit uit ik den oprechten wensch dat het prachtig weer zal zijn met de feesten. Ik wensch iedereen heel veel plezier, geniet allen maar van alles wat er te zien en te hoor en zal rijn. In gedach ten vier ik mede feest. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Het woordje e tu 2.. R aak peper comedie Rapenburg herberg f 1 u k 6 f a~r m 3. Valencia val, en, Ali, 6. 4. Jasmijn. 5. El, bel, Abel,- sabel. 6. Egel, kegel. 7. Stof. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN; Jan Wassenaar, Lïesbeth Barnouw, Jaap Barnouw, S. W. te N., Nettie van Riessen, Mientje van Riessen, Lambertus Smit, Jan Smit, Cornells BJaauw, Aart van de Na dort, Sêmien Voorbroocl, Johanna Voor- brood, Frans Bruyns, Jaantje Lek, Siebe de Roos, Gerrit de Roos, Paul de Roos, Annie Bruyns, Marie Redegeld, Cor Le- feber, Louise Plan je, Hendrik Jan Broek- serna, Bep Broeksema, Willy de Neys, Leendert Elderhorst, - Then Elderhorst, Bet- sie Elderhorst, Willem Overduyn, JaD Overduyn, Greta Smit, Catrien Smit-, Henny Hulsbergen Henning, Herman Zaal. berg, Rudi Horst, Cor yan der Ham, Wil lem van der Ham, Louis Affourtit, Nico van Wijk, Mini Metselaar, Annie Bavelaar, Piet Nieboër, Corry var Stralen, Cafcha- rina van Egmond, Hannie Mieloo. Betsy de Graaf, Bram Linsohooten. Leen Ouds- hóórn,' Gerbrand-Breedijk, Greta Breedjjk, X eelt je Oudehoom, Corrie de Hertogh, Louis de Hertogh, Thomas Hofstra, Koos fiofstra, Frans Mandemaker, «Clazina van Venetie, Martha Overvliet, Jo Overvliet, Frans Schimmel, Annie de l'Ecluse, Ansie Hoope, Betsie Hoope, Tini Epskamp, An nie Epskamp, Barrie Kenbeek, Ali de Groot, Toos de la Bije, Lien de Graaf, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koe voet, Truusje Voorzaat, Hans Voorzaat, Suzanna de Graaf, Hans Hillebrand, Jantje Paardekooper, Henk Hofker, Hans Free riks, Klasientje Kralt, Coba Boom, Ger rit Koolstra, Janneman, Trui Bonte, Ma rie Wijnbeek (Fontainebleau), Mientje Vérkoren. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Mini Metselaar. Verborgen plaatsnamen. Bij die vechtpartij stonden de boeren met hun zeis te zwaaien. Hoor hoor 'n heele afdeeling soldaten met muziek voorop. II. - Ingezonden door Lies Hagoort. Wie heeft oogen en kan toch niet zien. I III. Ingezonden door Nelly Hagoort. Dit zult ge raden, o ja, zonder fout, .Een hoedje van ijzer, van zilver, van goud, "Niet op een kop, Maar op een top Daar zet men het op. X o IV. Ingezonden, door het drietal Koevoet. Met g ben ik een mooie vogel, met 1 eei wapen. V. Ingezonden door Suus de la Rie. Welke bloem groeit uitstekend in de felste koude, en nooit in de warmte VI. Ingezonden door Willy de Neys. Een welriekende slingerplant van 12 letters. 1, 2, 3 een toiletartikel. 1, 2, 3, 4 een legerplaats. 5, 6, 7 een deel van eeD boerderij. 7, 8, 9, 10, 11, 12 een specerij. VII. Ingezonden door Greta Sierag. Wie kent een der langste woorden uit onze taal m Ingezonden door Suzanna de Graaf. Wie heeft een baard en toch geen haren Leest allen het begin der correspon dentie ever de verandering die er a.e. week vanwege de 3-October-feesten moet plaats hebben. Ingezonden door Toos de la Bije. Mijnheer: ,,Jan breng eens heel vlug dezen brief aan zijn adres, maar zorg ei voor dat hij er over een kwartier is." Jan: ,,Maar mijnheer, dat kan ik onnSo- gelijk doen, ik heb wel een halfuur noo- dig voor ik daar ben." Mijnheer: „Welnu, neem Hein dan maar mee, met je tweeën gaat het natuurlijk eens zoo gauw als in je eentje/-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20