Bericht STwmnws. No. 20416 ZATERDAG 2 OCTOBER tAnno 1926 Maandag a. s. 4 October, dei? herdenkingsdag van Lei den's Ontzet, verschijnt het !„Leidsch Dagblad" niet en zijn onze bureaux den ge heelen dag gesloten. Officieeie Kennisgevingen. Het voornaamste nieuws van lieden. PHIJS OSR AD VERÏENTIEN 30 CU. per regel. Bij regclaboimement belangrijk lageren prijs. 'Kleine Advertenliên, uitsUi'.end bij vooruilbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aanlal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor evenlueete opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Ee .vijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 - PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden* per 3 maanden 'ƒ2.35, per week nmvr.jr.i Sf 0.18.. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week r „0,18. Franco per post f 2.35 '-f- porlokoslen. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DE DIRECTIE. De Burgemeester van Leiden: Gezien de artikelen 22 en 30 der Veror dening op het Rijden-. BEPAALT; dal ter gelegenheid der 3-Ocloberfeeslen op 4 October a.s., dos avonds van 7 uur tot des nachts 1 uur het rijden met paarden, met paarden bespannen voertuigen en motor rijtuigen op méér dan 2 wielen VERBODEN is op den Stationsweg, de Strtnstraat, de Prinsessekade, 't Kort-Rapenburg en Rijns- bnrgersingel. 1441 De Burgemeester voornoemd, N. G. DE GIJSELA AR, Burgemeester. Leiden, 30 September 1920. REGELING VAN HET VERKEER OP 4 OCTOBER a.s. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende dat het. met het oog op de [feestelijkheden op 4 October a.s., noodza kelijk is bijzondere maatregelen voor te .'sclirijiren ten opzichte van het rijverkeer; Gelet op de Verordening op hot Rijden; Hebben besloten: den toegang tot de binnenstad voor Rij- paarrVm, door paarden getrokken Voer- tuigen en Motorrijtuigen op méér dan 2 wielen, op 4 OCTOBER a.s. van des vóórmiddags 7 nnr tot des nacihts 1 uur AF TE SLUITEN. Deze afsluiting zal geschieden door het aanbrengen van afsluitboom en op de vol gende plaatsen: lo. den Morschweg bij de samenkomst van Lagen en Hoogen Morschweg. 2o den Rijnsbnrcerweg hoek Warmon- dervveg 3o. den Haarlemmerweg bij de Warmon- derbrug en Trekvaartbrug; 4o. de Verversbrug zijde Oude Ileeren- fcracht. 5o. de Groote Havenbrug zijde Haven; Co den Hoogen Rijndijk bij den ingang Sportterrein 7o den Zceterwoudschen Singel hoek Heerenslraat: 8o de Koepoortsbrug zijde Heerenslraat; I 9o de Wittepoortsbrug zijde Noordeinde; terwijl de tunnel aan den Maredijk, het Pa terstraatje, de Roomburqerweg aan den Kanaalweg cn dr> Vreewijkbrug aan de zijde van den Witten Singel door palen zullen worden afgesloten i Zij brengen mede ter kennis van belang hebbenden lo. dat in de nabijheid van elke afslui- sng een gelegenheid* bestaat lot plaatsing van motorrijtuigen, welke gelegenheid door horde., zal worden aangeduid: 2o dat rij- en voertuigen en motorrijtui- ,gen mogen worden geplaatst in de Zijstraten /Van den Maresingel, den Heerensingel, den Witten Singel en de Heerenstraat; 3o dat het steeds geoorloofd zal zijn met .rij- en voertuigen cn motorrijtuigen de stad door de afsluitboomen te verlaten; 4o. dat zij. die binnen de afsluiting met hun rij- en voertuigen en motorrijtuigen wen sr. hen te worden toegelaten voorzien moeien zijn van een vergunning afgegeven door den Commissaris van Politie. Bij het daartoe strekkend verzoek moet worden opgegeven de reden, waarom men wenscht ie worden toegelaten, alsmede de planis. waar het vervoermiddel zal worden gestald. Dames en Heeren Geneeskundigen, die zich voor de uitoefening van hun praktijk met een rijtuig of automobiel naar de bui- tenstad moeten begeven en van daar weder terugkeeren. gelieven hun aanvragen tijdig in te zenden-. Het is ten STRENGSTE VERBODEN met .een Rij- of Voertuig of Automobiel in de binnenstad op den openbaren weg een plaats in tn nemen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden. 30 September 1926. Te voigen ronte buiten het afgesloten gedeelte der Gemeente: lo. Van den Morschweg langs Haagsche 'Straatweg te Oegstgeest, Haagweg, Witte Singel, Heerenslraat, Zoelerwoudsche Weg, Kanaalweg. Hooge Rijndijk; 2o Van den Rijnsburgerweg langs War- monderweg naar Haarlemmerweg, Mare singel. Heerensingel, Lage Rijndijk of langs Rhijngeester Straatweg en Haagsche Straat weg te Oegstgeest. zie verder sub lo.; 3o. Van den Haarlemmeiweg, zie verder sub 2o.; 4o. Van den Hooge Rijndijk langs Kanaal weg, Zoelerwoudsche Weg, Heerenstraat, Witte Singel en Haagweg. 5o. Van den Haagweg, zie sub lo. AFSLUITING KOORDEINDE. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van het Nooideinde tusschen het Kort-Rapcnburg cn de Varkenmarkt, we gens het aanbrengen van een deklaag op de Termac-bcslrating vanaf 5 tot en met 7 October a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten en dat gedu rende die dagen het verkeer zal plaats hebben over het Rapenburg, .de Groen- liazengracht en de Varkenmarkt. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lefden, 2 October 1926. 1604 GEMEENTE-SECRETARIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeen te-ontvanger op Maandag 4 October a-s., den geheelen dag zullen zijn gesloten en dat het bureau van den Bur gerlijken Stand op dien dag slechts zal zijn geopend van des voormiddags 9 tot 10 uur. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 2den October 1926. 1603 STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL". Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op Maandag 4 October a.s. den geheelen dag zal zijn gesloten. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 2den October 1926. 1602 DRUKVERMINDERING OP DE DUINWATERLEIDING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat, in ver band met de werkzaamheden ten behoeve van de vervanging van de 2e hoofdaanvoer- i buis der duinwaterleiding van Katwijk tot den Rijksstraatweg onder Oegstgeest, door een buis van grooteren diameter, waarvan een gedeelte reeds in het voorjaar is ge- schied, de aanvoer tijdelijk vanaf 5 October a.s. sléchts door één hoofdbuis zal plaats i hebben, waardoor de druk op-de waterlei ding zal verminderen. I Aan de ingezetenen woTdt daarom drin- gend verzocht de noodige spaarzaamheid iu het gebruik van duinwater te betrachten en waterverspilling na te laten. 1607 N G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, j Leiden, den 2en October 192G. SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan hunne ver plichting om stookplaatsen, sclioorsleenen of andere rookleidingen, waarvan gebruik gemaakt wordt, tenminste tweemaal 'sjaars I te doen reinigen. Niel-nakoming dezer verplichting wordt, ingevolge art 38 der verordening tot voorko ming van brand, gestraft met een geldboete van ten hoogste tien gulden. N C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 October 1926. 1605 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat S. Delle- barre, te Leiden .een verzoek heeft inge- j diend, ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol houdenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Breestraat No. 152 N C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 2 October 1926. 1601 HINDERWET. Burgemeesters en wethouders van Leiden Gezien het verzoek van: a. de firma P. Fontein Pzn., om vergun ning tot het uitbreiden van de zagerij en schaverij v. hout op 'n gedeelte van 't perc. Havenkade No. 2123, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C. No. 1897; b. H. Ladan, om vergunning tot het op richten van een smederij in 't perceel Lage Rijndijk No. 34, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie K No. 760; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet;* Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 16 October c.k. de9 voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven en bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun-, ne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 October 1926. 1608 HINDERWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dxtt door hen vergunning is verleend aan: a. P. de Lange en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een koek- en banketbakkerij in hel perceel Hooglandsche Kerkgracht No. 8, kadastraal hekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 131 b. de Continental Petroleum Company en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een óndergrondsche bewaarplaats voor 2000 L. benzine, met aftapinrichting op het per ceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M. No. 156, gelegen aan don Haag weg. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 October. 1926. 1606 HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. De zomertijd eindigt in den nacht van 2 op 3 October. In den komenden nacht om 3 uur gaat de verandering dus in, zoo dat het dan 2 nnr gewone tijd is. Men zal goed dcan hedenavond in ver band hiermede de klokken te regelen ten einde eventneele vergissingen morgen te voorkomen. De klok meet één nur stilstaan, of één uur achteruit worden eezet. De 3-October-feesten ingezet Het schoone najaarsweer der "laatste dagen deed in broede kringen de vrees, in het begin dezer woei^ -toen het weer was omgesbigon ontstaan, weet in goeden moed verkceren. Het programma ligt voor uilvoe ring gereed, alles sluit er als ee<n bus en moeder Natuur is alleen nog de factor, waarmede rekening moet worden gehouden. En die schijnt ons, zooals meestal, welge zind te zullen zijn. Gisteravond waren reeds de voorteekenen van een goede feestviering aanwezig. De avondtreinen brachten de logé's al mee. die met hun familieloden en vrienden de heer lijke feestdagen voor 't eerst of bij herha ling hopen mee te maken, 't Was een aar dige attentie van het gemeentebestuur om juist op dien tijd de electrische verlichting van het Stadhuis te beproeven, waardoor voor een tijdje aller aandacht op dit klas sieke gebouw, waaraan immers zooveel herinneringen zijn verbonden, werd ge vestigd. Eveneens heeft men de nieuwe electrische verlichting op het Lunapark aan een be proeving onderworpen, waarbij is gebleken, dat ook het Schuttersveld vanavond en Maandagavond schitterend zal worden ver licht. In de „Graanbeurs" werd gisteravond de generale repetitié voor de Koraalmuziek ge houden onder de beproefde leiding van den heer G. B. Duysler. De deelneming was schitterend. Zelden hebben wij zooveel zan geressen en zangers er voor dit doel bijeen gezien en de medewerking van een zevental zangvereenigingen waarborgt ons dit jaar weer een mooie inleiding tot den feestdag. Hedenmiddag te 3 uur zijn de feeslelijk heden ingezet op het Limapark met zijn meer dan 150 verschillende vermakelijk heden. Het veld ziet er goed uit. Blijft het zoo dan zullen er dit jaar wel geen schoe nen der bezoekers in het slik blijven ste ken, zooals in het verleden, blijkens de his torie wel eens schijnt te zijn geschied. Hedennamiddag heeft de generale repe titie plaats van het Ridderspel met lour- nooi aan den IIooge-Rijndijk, dat reeds velen naar dit deel der stad zal trekken. Vanavond worden de jongeren vergast op een kindervoorstelling in den Schouwburg, waar opgevoerd zal worden de komische kinderklucht in 3 bedrijven „Tijl Uilen spiegel", een der beste stukken op *t gebied van kinderkomedies. Voor de ouderen zul len vanavond de deuren van de Stadsge hoorzaal zich openen en een gezelschap onder leiding van het Th eater-bureau Max van Gelder uit Amsterdam, een cabaret voorstelling geven. Zoo worden we voorbereid tot de eigen lijke feestviering op Maandag a.s. Het is zeker goed dat er een Zondag van rust en ernstige overdenking tusschen bei den komt. Wij zouden anders teveel van het goede in een adem krijgen. Wat het ridderlournooi betreft zij ver meld, dat het thans de 4de maal is, dat de 3 October-Vereeniging een groot opgezet openluchtspel zal verloonen, en indien het weer geen parten speelt, zal de 37ste feestviering tot een der meest geslaagde behooren, waarmede tevens een echt stuk Leidsch geschiedenis den toeschouwers .wordt geboden, Dezer dagen waren wij in de gelegen heid een blik te slaan achter de coulissen en de voorbereidingen voor deze vertooning eens van naderbij te beschouwen. Het décor, dat plus minus 2500 vierk. M. oppervlakte beslaat, mag zeer goed ge slaagd heeten. De indruk, die de toeschouwers zullen krijgen, wanneer zij de tribune betreden, zal verblu/fend zijn. Het dakpanorama maakt als 't ware één geheel met hel décor en werkt zeer suggestief. De ontwerpers hebben hiervan een zeer handig en goed gebruik gemaakt Het speelterrein is aan de Hooge-Rijndijk- zijde afgesloten door een rieten schering van circa 60 M. lengte, waardoor een mooi afgesloten geheel is verkregen. Woensdag j.l. heeft de eerste repetitie met de paarden plaats gehad. De afmetin gen van het terrein bleken, wat de grootte betreft, goed te voldoen. Het speelterrein bepaalt zich tot plus minus 200 vierk. M. De muziek van Goulmy en Baar zal tus.- schen de hoofd-doorgangen ter tribune ge plaatst worden, wat 't voordeel biedt, dat de toeschouwers volop kunnen genieten van dit sublieme orkest. In onzen modernen tijd van benzine en radio is het bijwonen van zoo'n ruiterfeest en riddertournoói (och wel iets zeer bijzon ders en hoewel de Leidenaren in zekeren zin ,wat optochten, maskerades, etc. be treft, wel wat verwend mogen heelen. zal de opvoering van dit steekspel, als histo risch gegeven al zeer fraai, alles tep achter stellen, wat tot nog toe vertoond is. Zoo zal op 4 October precies te 1 uur het gebeier der klokken verkondigen, dat Hertog Jan van Beieren, vergezeld door zijn gemalirt, Elisabeth van Gürlitz en gevolgd door den bloem der Hollandsche Adel, zich in het forum Lugdunum vertoonen. Om 3 uur zal 't spel geëindigd zijn; dan zuilen de duizenden ongetwijfeld voldaan huiswaarts kceren. Nog zij meegedeeld, dat de reddingshaken der Leidsche Reddingsbrigade niet het oog op den optocht duidelijk zichtbaar zul'en zijn aangebracht bij: brug Groenhazen- gracht, brug Nonnensteeg, hoek Rapcnburg- Langebrug, Hooigrachthrug, Walersteeg, Koornbeurs, Kippenbrug, bij de Waag en aan den Stille-Rijn. Zij, die tijdelijk een reddingslijn of red dingsbaak in hüiï willen hebben, kunnen die aanvragen bij den heer A. J. van der Lijke, Oudc-Sirtgel 14, tel. 889. Geneesk. hulp op 2 en 4 October. De directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst deelt ons het volgende mede. Op den 2den October zai van 712 uur 's avonds een post voor het verleenen van eersle-hulp gevestigd zijn in de school aan het Schuttersveld; op den 4den October eveneens van 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts Gedurende het openluchtspel zal op het terrein aan den Hoogen Rijndijk een hulp post zijn ingericht. De eersle-hulpdienst blijft op de gewone wijze voor de gemeente beschikbaar. Maatschappij der Nederl. Letterkunde. In de eerste maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Ned. Letterkunde in dit seizoen hield mevrouw dr. Chr. Kroes- Ligtenberg, te Rotterdam, gisteravond een voordracht over: ..Het Jeugdboek vap Ma rie Bashkirlseff, na 50 jaar aan andere ge toetst." Spr. ving aan met op té merken, dat de verschijning in 1887 van liet Jeugd boek van de op haar 24e jaar te Parijs over leden Russische schilderes een gebeurtenis was. Onder de velen die over haar schreven, noemde zij Gladstone Paul Dechanel. Laura Martholm, Johan de Meester, iedereen vond iets buitengewoons in haar. Niet lang geleden zijn naast haar twee deelen „Journal", de „Lettres" en hel „Nouveau Journal" ook nog vier deelen „Galliërs Intimes" uitgegeven door Pierre Bore! en naar aanleiding daarvan heeft Albérie Cahuet haar leven en haar persoon lijkheid nog eens geschetst in zijn „Mous- sia;" Het merkwaardige was r.iet haar vroege dood, noch haar schitterend graf ook niet het feit, dat oen meisje ail de groote wereld artiste was geworden, maar dat zij van haar 12e jaar at haar gevoelens, ge dachten en gebeurtenissen haars levens had opgeschreven, zonder litteratuur te willen maken Wel hoopte zij door haar dagboek onsterfelijk te worden, maar zij schreef als alle dagboekschrijvers voor zichzelven. In Duitschland, aldus spr. zijn de laatste jaren verschillende dagboeken van jonge menschen in de overgangsjaren uitgegeven, die zij naast dat van Marie Bashkirlseff heeft gelegd: dat van Otto Braun „Das Tage- buch eines halbwüchsigen Madchens" uit gegeven met een aanbeveling van prof. Freud dat met omzichtigheid gebruikt moet worden en drie dagboeken van anonymi (twee jongens en een meisje), uitgegeven door dr. Charlotte Bühl, de schrijfster van „Das Seelenleben des Jugendlichen." Treffende overeenkomst vindt spr. bij Ma rie B. met al deze dagboeken, b.v. wat be treft de moli veering van het dagboek-hou den. Besproken worden verschillende psychi sche eigenschappen van den jongen cn het BINNENLAND. Het tweede gedeelte van het verslag drt commissie van voorbereiding inzake d6 bel astingontwerpen. Memorie van antwoord inzake de wet o| de tandtechnici. BUITENLAND. Het verloop der Engelsche raijnive/k^rs- sïnking. In Polen een kabinet Filsudski. RECLAME AMSTERDAMSCHE ANTHRACIET-MIJ., Heerensingel 34/35 TeL 1523. Zorgvuldige bediening in elk opzicht. Verzegelde zakken. 869 meisje in de ontwikkelingsjaren, de „Sehn- suchl", de klachten over de omgeving, de meerdere bezonkenheid van de indolensc n- tiepcriode. Allerlei eigenschappen van Maxie B haar leergierigheid, haar eerzucht, haar kuischheid worden besproken en daaib'j andere dagboeken ter vergelijking aange-i haald. Zij blijkt dan, naar spr. meening, vol strekt niet altijd zoo heel anders dan ande ren en wil men een waardeschatting van haar persoon geven, dan blijft zij bij Otto Braun ver achter. Maar toch aldus be sloot spr. blijft hol een persoonlijkheid, aan wie niemand die haar dagboek heeft ge lezen, onverschillig zal voorbijgaan. De voorzitter dankte ten slotte voor de befangwekkeneb- en booi^-J" ^nr^racht. Leidsche Duinwater-Maatschappij. De aandacht wordt gevraagd voor de advertentie der Leidscho Duinwater-Maat schappij over een belangrijke drukvermin- dei'ing van het Duinwater, tengevolge van de vergrooting der 2de hoofdbuis vanaf gemeente Katwyk tot gemeente Oegstgeest. In het voorjaar is hiervan reeds 1265 M. uitgevoerd, doch met het oog op 't groctere waterverbruik in de zomermaanden, zijrn de verdere werkzaamheden uitgesteld tol het najaar. Tbane komt eerst, in Uitvoering het ge deelte in de Band tl aan, gemeente Katwijk tot in de gemeente Rijnsburg, ter lengte van 1425 M., aansluitende aan het reeds gelegde het voorjaar, daarna het 2de gedeelte vanaf Rhijnzichtweg (voormalige Groeneeteeg) tot aan den Rijksstraatweg, gemeente Oegst geest, ter lengte van 900 M. Het «erste gedeelte zal noodzakelijk do grootste drukvermindering veroorzaken, om dat het duinwater alsdan door één hoofd huis geperst moet worden, vandaar het verzoek, om gedurende die tijdsperiode spaarzaam te zijn in het gebruik van duin water en elke water verspil ling tegen te gaan, hetwelk slechts ten goede kan komen om de vermindering van druk zoo gering mogelijk te doen zijn. Indien het 1ste gedeelte is aangesloten, zal het 2de gedeelte niet zoo'n groote druk vermindering teweeg brengen, omdat gemid deld door de goede zorgen der Maatschappij een hoofdhuis is gelegd in den Rhijnzicht weg fGroeneeteeg), waardoor weder een belangrijke aanvoer via Oegstgeest tot stand is gekomen. Het geheele werk wordt uitgevoerd daor do firma C. de Ruiter, vertegenwoordigd door den heer C. Hoogendoorn, te Oegst geest, onder leiding der Directie van ge- noAnde Maatschappij. Alhoewel de omstandigheden ongunstiger zijn dan in het voorjaar, vooral met het oog op het korter daglicht, zijn alle maat regelen genomen om deze werken zoo spoe dig mogelijk tot een goed einde le brengen, waardoor een aanmerkelijk betere aanvoer voor onze gemeente tot stand wordt gebracht. Gerei. School voor U.L.O. De leerlingen der hoogste -leerjaren van de Geref School voor U.L.O. Hoogt Kerk- gr. 20 a (Hoofd de heer W. G. Aldershoff Jr.l hebben deze week onder leiding van het personeel de „Nutiix" fabrieken aan de Iloogewoerd alhier bezocht Met groote be langstelling sloegen de leerlingen de werk zaamheden in de verschillende afdeelingen der fabriek gade. Ze volgden de biscuits van de kneedmachine tot in de blikken, die den zelfden avond nog naar den trein moes ten getransporteerd worden. Een verdieping hooger trok de fabricage der ijswafeitjes hun aandacht. Maar de grootste attractie voor hen was de afdeeling drops en suiker werken. Hier werd lang getoefd. Verschil lende soorten waren juist „onder handen". De geheimen der schitterende kleurcombi naties in de drops werden hier voor hen ontsluierd. Het was een leerzame middag en de directie komt een woord van dank toe voor haar welwillendheid Het ligt in de be doeling nog meer dergelijke excursies te maken. Voor de volgende maal staat een bezoek aan een klei waren fabriek op het program.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1