j No. 20415 "t VRIJDAG 1 OCTOBER Anno 1926 Officieele Kennisgeving.^ STArsmifiiws. Het voornaamste nieuws van heden. DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN BO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'fZalcrdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30, Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven yj'10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. v Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRL'S DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weet 'ƒ0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen Ier algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. G. J. Verberg, om vergunning tot het uitbreiden van de zuivelinrichting in het perceel Le vendaal No 81 en 83, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie E. No. 1608; b. de N.V. Leidsche Meubelindustrie, om vergun ning tot het oprichten van een fabriek voor liet vervaardigen van meubelen, in het per ceel Utrecjitsche Jaagpad No. 44, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie N. Nr. 3763 en 3857; c. P. A. Bril, om vergunning tot het oprichten van een suikerwerlcfabriek in het perceel Haarlemmerweg No. 57, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 184-5, is verdaagd. 1535 AUG. L. REIMEREflGER. Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. ^JLeidem^SO^^^September^^OBK^^^^^^^^ Vijfentwintig-jarig professoraat van Prof. mr. C. van Vollenhoven. Morgen zal het juist een kwarteeuw ge ileden zijn dat professor C. van Vollenlioven boogleeraar in het adatrecht van Ned.-Indië en Staats- en administratiefrecht van Ned.- Indië, Suriname en Curacao aan de Leid sche Universiteit aanvaardde met een ora tie getiteld „Exacte Wetenschap." Hij was toen nog slechts twee jaar geleden gepromoveerd wel een bewijs dat er van zijn wetenschappelijke kennis, •speciaal in de vakken welke hij moest do- ceeren liooge verwachtingen gekoesterd werden. Door velen werd deze benoeming een gelukkig praecedent genoemd, waar de Regeering met deze benoeming een duide lijk blijk gaf van hare overtuiging dat de professoren ook onder de jongeren mogen en moeten gezocht worden. Zoo kon hel gebeuren dat deze hoogleeraar van de mid daghoogte des levens af op een eervolle 25- jarige loopbaan als professor kan terug zien Deze 25 jaren hebben meer dan voldoende bewezen dat de Regeering met de benoe ming van den even 26-jarigen jongen man een uitmuntende keuze had gedaan. Er ging van zijn college's al dadelijk ééne roep uit. Hij beheerschte de staf volkomen, de in houd was rijk, de vorm sierlijk. Er ging van hem groote kracht uit op zijn leerlingen on der wie er waren even oud als hij. En zoo is het gebleven tot op dezen dag. Prof. van Voilenhóven is een sieraad van de Leidsche Universiteit en een sieraad van de weten schap, die in hem een harer beste beoefe naars bezit.. Aan den rijkdom- van geest van dezen man paart zich "eenvoud des harten en een teeder gemoed. Prof. van Yollenho- yen is een in alle opzichten harmonisch ontwikkeld mensch, en hoewel democra tisch voelend een aristocraat in den beste zin des woord*». Van zijn groote gaven profitceren niet al leen de studenten in zijn verschillende wer ken treedt hij ook als leider der publieke opinie op in het bijzonder tot alles wat onze koloniën betreft, Ook onze ltageeiifig heeft meermalen van rijn doorzicht en kennis een beroep gedaan, vzijn tegenwoordig verblijf in Amerika levert daarvan een voorbeeld. Het universitair onderwijs de wetenschap en daarmede ons land en volk heeft van dezen geleerde nog veel te wachten. Cornelis van Vollenhoven werd geboren te Dordrecht den 8en Mei 1874. Na het gymnasiaal onderwijs te hebben genoten liet hij zich- 22. September 1891 inschrijven als student in de rechten. Hij vatte do studie breed op en wekte als jong 1 student reeds hooge verwachtingen. Nauwe- welijles in 1898 gepromoveerd maakte hij zich naam op liet gebied van het adatrecht der Indonesiërs maar evenzeer op dat van liet internationaal recht. Hij schreef o.a.: Het recht van Neder landse h Indie (I 1906—191S). Voor dit be langrijk baanbrekend werk werd den schrij ver de Thörbecke-medaille toegekend. Verder kwamen van zijn hand in het licht Misrekeningen van adatrecht" (1916), „De Indonesiërs en zijn grond" (1919) en einde lijk het bekende werk op volkenrechterlijk' /ebied met zijn eigenaardigen titel. „De drie treden van hel volkenrecht". Prof. van Vollonhoven die wars is van «alles wat naar schijn en vertoon zweemt had reeds eerder te kennen gegeven dat hij rijn 25-jarig jubileum als hoogleeraar on gemerkt wilde laten voorbij gaan. De ongezochte gelegenheid werd hem .daarvoor aan de hand gedaan door zijn ver blijf in Amerika. 12 h jaar bezoldigd bestuurder van den Chr. Metaalbewerkersbond. Heden is het juist 12V2 jaar .geleden, dat onze stadgenoot, de heer Frans Eiker bout, nadat lijp reeds voorzitter was van1 iden toen nog in het opkomen zijinden Chr. •Aletaalbewerkersbondj aangesteld werd als .gesalarieerd bestuurder. Wij stonden toen aan den yoora,vond van don groeten oorlog, die' losbrak, toen de heer E. zich ©enigs zins had ingewerkt in de zaken van den Bond. Hij heeft toen met den Bond moeilgke tgden doorgemaakt. Doch, vertrouwend in de beginselen van zijn organisatie, heeft hij met zijn medebestuurders den moed er in gehouden. De Chr. Metaalbewerkersbond heeft zich met de gansche Chr. Vakbewe ging, met Gods hulp, staande gehouden en het is mede aan den jubilaris van heden te danken, dat z\j sinds eenige jaren weder de opgaande lgn volgt, i Er bestond dus alle aanleiding om den Bondsvoorzitter vandaag te huldigen. Daar voor was zijn kantoor op het bureau aan den Apothekersdijk 4r vanmorgen vroeg reeds met bloemen gevuld. Wij vonden er o.a. een prachtige bloe- I menmand van het Kantoorpersoneel alhier j van den Chr. Metaalbewerkersbond en van zijin collega's medebestuurders van het Chr. I Vakverbond in do verschillende deetlen des J lands. Voorts lagen er stapels kaartjes, j brieven en telegrammen. Ben eD ander had 1 men kunnen doen, zonder dat de man, wien het gold, er iets van vernam. Hiji had im-* mers gisteravond voor den Bond een lezing moeten houden in Souburg en kon eerst heden tegen elf uur aan Set station aan komen. Tegelijk werden verwacht het Dag. Be stuur van het Chr. Vakverbond, waarbij de Metaalbewerkersbond is aangesloten cn het bestuur van laatstgenoemde organisatie. De lieeren kwamen echter circa een uur le laat door een aanrijding van een lokaal trein UtrechtWoerden mei. een goederentrein, een eindweegs van Woerden, waardoor de reizigers een drie kwartier vertraging had den. De jubilaris zelf werd per auto van den trein gehaald en kwam, toen allen gezelen •waren, met zijn echtgenoot binnen met warme handdrukken ontvangen. Hierna nam de heer G. Hordijk, mede bestuurder van den Chr. Metaalbewerkers bond te Rotterdam het woord, constateerend dat het voltallig hoofdbestuur meende van daag op zijn post te moeien zijn om hun ge- waardeerden vrijgestelde te huldigen. Hij ging in zijn gedachten twaalf en een half jaar terug, toen de Chr. Vakbeweging nog weinig beteekende. Toch had de heer E. den moed haar te willen leiden, steunende op zijn geloofsbeginselen. Daarop scheen de wereldoorlog haar geheel le zullen vernie tigen en ontbrak het perspectief vrijwel ge heel. Hadden wij in deze dagen niet vertrouwd op ons beproefd systeem, dal alle heil in de eerste plaats van God zelf verwacht-: waar waren wij gebleven! zeido spr. Met onze beginselen zuiver tc houden en dooT uw initiatief en stuwkracht hebben wij' de bewe ging wederom hoog gebracht. Dat wilde het bestuur thans herdenken en Frans Eikerbout er voor danken. Het meende het niet bij woorden alleen le moe ten laten en daarom bood spr. den jubilaris namens den Bond een fraai gouden horloge met toepasselijke inscriptie aan. met een ketting, terwijl hij eindelijk zich ook nog richtte tot mevrouw Eikerbout aan wie het gegeven is haar echtgenoot in zijn moeilijk werk bij te slaan en te steunen, (warm ap plaus). De heer Eikerbout. zichtbaar getroffen door deze blijken van waardeering betuigde daarvoor zijn dankbaarheid. Ook hij had bij de aanvaarding van zijn betrekking wel eens gedacht hoe zullen wij er bovenop komen met onze zaak, maar hij had moed geput uit zijn geloof en gedaan naar het Woord: „Wij zullen ons opmaken en bouwen en de Hcere God zal ons helpen". In dit vertrouwen heeft hry zgn werk in zwakheid volbracht en het heelt niet aan Gods zegen ontbroken. Hij dankte, mede namens zgn vrouw, voor de hulde, hem gebracht en voor het schoon© stoffelijke bljjk van waardeering, en met Gods hulp hoopt hij voort te gaan de zaak van de Chr. vakbeweging te kunnen Bteuneo en schragen. (Applaus). De volgende spreker was de lieer K. Kruithof, oud-bestuurder en voorzitter van het Chr. Vakverbond te Utrecht, die ook een korte schets gaf van do Chr. vakbewe ging in Nederland en speciaal deed1 uit komen welk een groot aandeel de heer Ei kerbout daarin steeds heeft gehad. Hij' sprak den wenech uit, dat God den heer Eikerbout nog lange jaren moge sparen, ook en vooral in het belang van de Chr. Vakorganisatie, waaraan hij thans twaalf en cec half jaar ztfn beste krachten heeft fegeyen.. Mede namens zgü collega-bestuur* ers bood liy ten slotte den jubilaris een sigarenkoker, met zilver gemonteerd, aan. Nadat de jubilaris daarvoor weder had bedankt-, trad de boekhouder aan het bureau, de heer H. van Cittert, vap hier, naar voren, om met enkele hartelijke en sym pathieke woorden, uit naam van het geheele personeel een bloemenmand aan te bieden. De heer Eikerbout stelde ook deze laatste attentie bijzonder op prijs, en bezegelde zijn dank met een fermen handdruk aan elk der leden van het personeel afzonderlijk. Hierna werden ververschingen aangebo den, waarmede deze huldiging eindigde. Geref. U. L. O.-school. Gedep. Stalen van Zuid-Holland hebben afgewezen een beroep van het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhou ding van scholen^ yoor lager en meer uitge breid lager onderwijs op Gereformeerden grondslag alhier, ingesteld tegen het besluit van den Raad dezer gemeente van 25 Ja nuari 1926, waarbij afwijzend is beschikt op een door dat bestuur gedaan verzoek om over het tijdvak van 1 Januari 192431 December 1924 vergoeding uit de gemeente kas te mogen ontvangen van het salaris van een boventalligen leerkracht aan de van die vereeniging uitgaande school voor u. 1. 0. aan de Hooglandsche Kerkgracht 20 alhier. De inauguratie der nieuwe leden van het L.S.C. Zooals gisteren reeds mei een enkel woord werd gemeld, had gisteravond in de groote Sladszaal de plechtige inauguratie plaats van de nieuwe leden van het Leidsche Stu dentencorps. Nadat d$ praeses Collegii, de heer J. V. Rypperda Wierdsma den leden eenige mede dcelingen had gedaan omtrent het verloop van den groentijd en hen bedankt had voor hun medewerking in deze periode, richtte hij zich tot de nieuw-aangekomenen en sprak hen ongeveer als volgt toe: Het is te verwachten, dat ook gij thans meer vervuld ziji van het verleden, dan van de toekomst; dat ge u ontspannen gaat ge voelen en opgelucht, omdat de lijd van be proevingen voorbij is. Nog eenige minuten, en dan is het doel, waarloe dit alles moeet leiden, bereikt; dan zult ge student zijn, dan zult ge Corpslid zijnl Ik reken mij aan het Corps verplicht, u 1 thans niet te laten in een stemming van enkel opluchting cn onbezorgdheid, naar u te wijzen op wat ge tegemoet gaat. Onge twijfeld heeft ieder in zijn opvattingen dien aangaande iels persoonlijks en afwijkends. De waarheid omtrent het studentenleven zal ik u niet kunnen geven; zij laat zich nooit geheel onder woorden brengen. Maar wèl bestaat er over veel onderwerpen een sterke communis opinie. En in elk geval wil ik trachten u duidelijk te maken het groot belang, dat in dit oogenblik voor u ligt te weten dat hel is de s c h e i d i n tus schen twee tijdperken in uw 1 even. Het verleden heeft afgedaan, de toekomst i9 thans u het voornaamste. Hoe die toekomst zijn zal, het ligt hoofdzakelijk in uw eigen hand. Er hangt ontzaglijk veel af van uw eerste schreden, en gij zelf zijt het, die deze schreden zetten moetl Op het gewicht daarvan kan niet genoeg worden gewezen wan zij zijn moeilijk voor U. dikwijls geweldig moeilijk. Leiden komt U niet tegemoet. Uw nieuwe positie biedt U vooralsnog weinig houvast. Ge kent door Uw groentijd, ecnigermate een aantal oudcTe Coipsleden, sommige Corpsgebrui- ken en opvattingen. Ge kent elkaar maar zeer, zeer weinig. Ge zijt niet homogeen, vormt geen eenheid. In allerlei opzichten zijl ge van zeer di verse pluimage Het lidmaatschap van het Corps nu zal u aanvankelijk door uiterlijke banden ver binden. Maar het is aan u zelf, te zorgen, dat er een meer wezenlijke eenheid en saamhoorigheid ontstaan tusschen U en hen die vóór u corpslid werden, en tusschen U, nieuwelingen, onderling. En daartoe wordt geenszins van U ge vraagd, dat ge eigen voorkeur en eigen in zicht zult verloochenen, en trachten, een gewillige kuddedier te worden, dat zich in alles schikt naar den wil van de meerder heid. Integendeel, het is Uw laak hier te toonen dat ge persoonlijkheid bezit, en wat voor persoonlijkheid dat is. Het is de etrijd om uw posi tie in het Corps, die van heden af gaat beginnen, en eerste betreft het Uw club. Probeert, niet reeds van den be ginne af samen te hokken met wie u aan vankelijk wel sympathiek schenen, maar tracht, niet alleen in aanraking te komen met zooveel mogelijk van Uw jaar- genoolen, doch tevens, een werkelijke i n- druk van hen te verkrijgen, om dan, met meerdere kennis en mogelijkheid van ver gelijking te kunnen oordeel en, met wie ge een club durft vormen. Traoht ook Uw voor deel te doen met de hulp en de raad van ouderen. Maar de beslissing blijve bij U zelf. Uw club zal de kring zijn, waarin ge vooral gedurende de eerste jaren, verreweg het meeste verkeert Tracht nadat die kring eenmaal is gevormd, er ook zooveel mogelijk van le maken. Meeningsverschil- len én oneenigheden komen, juist in den beginne, in iedere goede club voor, en ge moogt die niet uitsluitend toeschrijven aan fouten, die bij de formatie ervan zijn be gaan. Uw overtuiging behoeft ge nooit te verloochenen, waar het principieele dingen betreft, maar daarnaast is het Uw plicht in al het overige verdraagzaam te zijn. Ver oordeelt een ander niet dadelijk, alleen, om dat hij het dikwijls niet met U eens is, zich anders gedraagt dan ge zelf zoudt doen. Uw club moet worden een hecht geheel; dat kan niet op eens gebeuren; dat gaat niet zóó maar vanzelf; dat eischt, dat ge er moeite voor doet. Het moet een club worden, die men kent in het Corp9, en die er in aanzien staat. Werkt er slechts uit alle macht toe mee, dat er in uw club iets omgaat, dat zij ies praeseert. Dit alles mag U evenwel niet uit het oog doen verliezen, dat ge ook behoort tot een grooter verhand: ge zijt met U allen eerste- en vormt eep eenheid, die U moet, doen gevoelen: wij hooren bij elkaar, en wij moeten elkaar steunen. Prent dat u'zelf en uw jaargenoot terdege inl Uw positie hebt ge U ook te verwerven tegenover de oudere jaren. Tracht te profiteeren van iedere gelegen heid ,om met ouderen samen te komen, pra tende op de Sociëteit, werkende in hetzelf de dispuut of dezelfde vereeniging. Doch dat alles onder één voorwaarde: Denkt eraan, dat niets u hier kwalijker zal worden genomen dan onoprechtheid. Uw positie in het Leidsche Studenten Corps zult ge u allen kunnen verwerven, door aan de verplichtingen die ge jegens dat Corp9 hebt te voldoen zooveel ge dat kunt. Er is een groep Corpsleden, die men met den naam „lauwen" bestempelt. Sommigen be- hooren hiertoe door de wijze, waarop zij het Corps beschouwen: zij kunnen den geest, die er heerscht, niet vatten, niet waardee- ren, en keeren zich af. Maar bij verreweg de meesten is het een practische houding, een "onverschillige lijdelijkheid, zonder eenig principe, een zich voor niets warm kunnen maken, gewoonlijk 9lechts gepaard gaande met veel begaafdheid tot kriliseeren. Het is het ergst, als gij tot deze laalslen gaat behooren. Voor het Corps is niets doo- dender dan zulk een mentaliteit. De gelegen heid om iels, al is hel dan eer9t maar wei nig te praesteeren krijgt tenslotte iedereen. Nogmaals: tracht u uw eerste jaar ten nutte le maken. Slaagt gij daarin, dan zul len de befaamde zeven groentijden na den groentijd voor U niet noodig zijn, en al eerder zult ge Uw plaats in het Corps heb ben veroverd, ook al is die plaats voorloopig nog een bescheidene. Slaagt gij daar niet in, dan zullen al uw volgende jaren u waar schijnlijk niet meer baten: ge zuil van het Corps in zijn werkelijken zin niets begrij pen, en dat begrip kan u later niet worden bijgebracht. Het lid zijn van het Leidsche Studenten- Corps brengt vele voorrechten mee: de verplichtingen zijn daaraan evenredig. Zij culmineeren in dit ééne, dat gij Leiden hoog hebt te houden I Doet dat naar uw beste we len cn het zal goed zijn. En nog eens: dit sluit andere dingen niet uit. Het eischt geenszins, dat ge de bemoei enis met artistieke of studie-belangen laat varen. De eer van de Leidsche academie is onze eer, en het geldt bij deze evenzeer als ten aanzien van de engere Corpsbclangen: ge hebt Leiden hoog te houden. De Leidsche maatschappij tegenover de groote, kille maatschappij. Ons Corps willen wij dienen, en dat al leen om der wille van de idealen, die zich voor ons aan en met dat Corps verbinden. En daartoe zijn wij allen (tesamen) in staat, wanneer wij getrouw blijven aan den plicht, die voor vroegere geslachten gegolden heeft, die voor ons ouderen hier geldt, en die ik thans nog eens herhaal tot u, nieuwe eer ste jaars: houdt allen steeds Leiden hoog'. Uw gedrag, waar gij ook zijt, komt voor taan niet meer uitsluitend voor u eigen re kening: het raakt ook het Corps, waarvan gij heden lid wordt. Moge het ook door uw toedoen, kunnen groeien en bloeien. Dat hopen wij, en vertrouwen wij. Houdt Lei den hoog. Met de traditioneel e Lalijnsche formule verklaarde spr. hierna de aspirant-leden voor geinstalleerd. Er volgde op deze toespraak een warm applaus. Na afloop trok men gezamenlijk met mu ziek voorop langs Breestraat, Steenschuur, Rapenburg en Breeslraat naar de sociëteit Minerva, waar tot diep in den nacht feest werd gevierd. Onderavond Leerschool-Oade-VesL In het gymnastieklokaal van deze school werd Woensdagavond 1.1. onder leiding van het hoofd, den heer W. Koops Azn., een vergadering gehouden welke door zeventig ouders benevens het onderwijzend perso neel werd bezocht. Bij de opening van deze bijeenkomst werden alle aanwezigen door den leider welkoin_geheeten in het bijzonder de ouders der kinderen die voor de eerste maal aan dezen ouderavond deelnamen. Hierna las do secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan dat wegens ver trek van leden der Ouder-commissie een verkiezing zou plaats hebben, waarvoor op verzoek van den heer Koop9, door de aan wezigen Me candidaten werden genoemd. Na gehouden 9leming, welke gedurende de pauze plaats vond, bleek met een groot aan tal stemmen gekozen te zijn: mevr. A. v. d. HeydenSmit en de heer J. K. van Putten; de beide gekozenen verklaarden deze benoe ming gaarne te willen aanvaarden. Hiermede i9 dus de oudércommissie ge heel voltallig. Als een volgend punt op de agenda was vermeld het demonstreeren met een pro jectie-lantaarn, hetgeen dan ook geschiedde na een korte inleiding door den voorzitter der O. C. Wij hebben als O, C., zoo zeide spreker, gemeend, ook voor onze school te moeten trachten binnen korten tijd een projectie lantaarn als een nuttig geschenk te kunnen aanbieden, hetgeen zeer wel mogelijk i9, t indien allo .ouders hiertoe willen medewerk Joen. 1 ff fi r. BINNENLAND. Het laatste woörd van Minister van Kar- nebeek over het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Plannen tot wijziging van de Krankzin nigenwet Ds. Smelik te Tienhoven afgezet, BUITENLAND. De ontmoeting tnsschen Chamberlain ea Mussolini. Het Poolsche Kabinet is weer afgetreden. De mijnwerkers-internationale te Ostende bijeen. Het internationale Staalkartel is tot over eenstemming gekomen. Nadat met verschillend materiaal een en ander was vertoond, werd na eenige weder- zijdsche besprekingen, met bijna algemeeno stemmen in beginsel besloten, lol hel aan schaffen van een dergelijke lantaarn Hierna werd gepauzeerd en onderhielden vele ouders zich met het onderwijzend per soneel. Door het reeds vergevorderd uur moest helaas de aangekondigde causerie van het hoofd der school worden uitgesteld tot een volgenden ouderavond. Alvorens tot de rondvraag over te gaan meende de heer Koops verplicht te zijo. zoo wel persoonlijk als ook namens alle aanwcj zigen den voorzitter der O. C. bij zijn af scheid, hartelijk en met gevoelvolle woor-< den dank te zeggen voor het vele werk ge durende eenige jaren door hem verricht als lid der Commissie. Hierna werd deze ouderavont7 es-loten. Leidsche Politie-Schietvereeniying „Burgemeester de Gijselaar". Woensdagavond had in de „Graanbeursn de prijsuitdeeling plaats aan de respectieve-, lijke prijswinnaars bij de j.l. door boven genoemde schietvereeniging gehouden on-, derlingen schietwedstrijd. Het bestuur had gemeend dit eenigszinï feestelijk te doen plaats hebben en had. daartoe een feestcommissie benoemd aan wie die taak was opgedragen. Hoe zij zich van die taak heeft gekweten, bleek Woens dagavond ten duidelijkste uit de vroolijke" stemming, die al spoedig heerschte. Te omstreeks 8 uur opende de voorzitter der feestcommissie, de heer G. W. Bakker, den feestavond en heette allen, inzonderheid den heer Commissaris van Politie en diens echtgenoote, alsmede diens zoon en echtge-' noote van harte welkom. Na doel en reden'| van dezen feestavond te hebben uiteengezet en den Commissaris van Politie bedankt te"} hebben voor zijn aanwezigheid, terwijl hij zich bereid heeft verklaard de verschillende prijzen uit ie reiken, kreeg het woord de heer Uitendaal als voorzitter der Schietvereeni-.j ging. Ook deze sprekef" schelste nog even in het kort het doel der schietvereeniging. Vervolgens werd overgegaan tot het uitV reiken der prijzen, hetwelk door den Com-, missaris van Politie voorafgegaan door <"-en kleine toespraak, waarin spr. in het kort memoreerde het groote nut van een schiet vereeniging, vooral voor de polilie, geschied de. Een 29-tal prijzen, voorwaar geen klei nigheid, waarvan een 20-tal medailles groo- tcndeels geschonken door vrienden, moest worden uitgereikt Geen wonder dus, dal spr. niet bij de uitreiking van eiken prijs een korte rede hield, doch zich grootendeels be paalde bij de eerste prijswinnaars, nml lot den heer Impelmans, die met 938 punten den lsten prijs, zijnde een zilveren plaquette, geschonken door den heer A. Bakker, als mede den rozenprijs voor het grootste aantal gc-schoten rozen behaalde. Nadat vervolgens alle prijzen aan de win naars door den Commissaris met een harte lijke felicitatie en een handdruk waren uit gereikt, kwam het glanspunt van dien avond, nml. toen door den heer C. P. Kok. de door hem geschonken zilveren wissplbekker aan den winnaar, den heer D. A. Cooimans, werd uitgereikt. De heer Kok en de commissaris, den heer Cooimans feliciteerende. spoorden deze aan dezen prachtigen beker, met hand en tand te verdedigen, want zeiden beide sprekers, denk er om. er zijn vele haaien op de kust, die hun uiterste krachten zulten in spannen, u dezen beker weder afhandig te maken. Hiermede was dit gedeelte afge-. loopen. Atenu kwam de beurt aan het bestuur om le toonen hoe het 't vele en groote werk verricht door een 2-tal leden, nml. bij de oprichting alsmede bij den verderen groei der vereeniging, weet te waardeeren Het benoemde bij monde van den voorzitter den heer G. P. Kok tot eerelid en den heer P. de Gunst tot lid van verdienste, öefde hoe ren namen deze hulde met een warm woord van dank in ontvangst. Hiermede was het

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1