DONDERDAG 30 SEPTEMBER Anno 1926. ifflOr LEIDSCH DAGBLAD PRIJS 0ER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per regel. Bij regelabonueuient belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags eu 'Zaterdags 50 Ctsbij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven ',10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507, Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week'ƒ0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat ait DRIE Bladen EERSTE BLAD. Gfficieele Kennisgevingen. De Burgemeester van Leiden: Gezien de artikelen 22 en 30 der Veror dening op het Rijden; BEPAALT: dat Ier gelegenheid der 3-Octoberfeeslen op 4 Oclobei a.s., dos avonds van 7 nnr tot des nachts 1 nnr het rijden met paarden, met paarden bespannen voertuigen en motor rijtuigen op méér dan 2 wielen VERBODEN is op den Stationsweg, de Steenstraat, de Prinsessekade, 't Kort-Rapenburg en Rijns- bnrgeiEingel. 1441 De Burgemeester voornoemd, 4UG. L. REIMERINGER, Welh.-Lo.-Burgemeesler. Leiden, 30 September 1926. REGELING VAN HET VERKEER OP 4 OCTOBER a.s. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende dat het, met het oog op de feestelijkheden op 4 October a.s., noodza kelijk is bijzondere maatregelen voor te schrijven ten opzichte van het rijverkeer, Gelet op de Verordening op het Rijden; Hebben besloten: den toegang tot de binnenstad voor Rij paarden, door paarden getrokken Voer tuigen en Motorrijtuigen op méér dan 2 wielen, op 4 OCTOBER a.s. van des vóórmiddags 7 nnr tot des naclhts 1 nnr AF TE SLUITEN. Deze afsluiting zal geschieden door het aanbrengen van afsluitboom en op de vol gende plaatsen: lo. den Morschweg bij de samenkomst ivan Lagen en Iloogen Morschweg; 2o. don Rijnsbnrgerweg hoek Warmon- dorweg; 3o. den Haarlemmerweg bij de Warman- üerbrug en Trekvaart!) rug; 4o. do Verversbrng zijde Oude Hoeren- gracht; 5o. de Groote Havenbrng zijde Haven; 6o don Hoogen Rijndijk bij dien ingang Sportterrein; 7o dien Zoeterwoudschen Singel hoek Ilearenstraat; 8o. de Koepocrtsbrng zijde Heerenstraat; 9o do Wittepoortsbrug zijde Noordeinde; terwijl de tnnnel aan den Maiedijk, het Pa- terstraatje, de Roomburgerweg aan den Kanaal weg en de Vreewijkbrng aan de zijde van den Witten Singel door palen zullen worden afgesloten. Zij brengen mode ter kennis van belang hebbenden- lo. dat in de nabijheid van elke afslui ting een gelegenheid bestaat tot plaatsing van. mfiJorrüferigen, welke gelegenheid door border, zal worden aangeduid; 2o. dat rij- en voer-tuigen en motorrijtui gen mogen worden geplaatst in de Zijstraten van den Marezingel, den Heerensingel, den Witten Singel en de Heerenstraat; 3o dal het steeds geoorloofd zal zijn met rij- en voertuigen en motorrijtuigen de stad door de afsluitboom en te verlaten; 4o. dat zij. die binnen de afsluiting mof hun nj- en voertuigen en motorrijtuigen wenschen te worden toegelaten, voorzien moeien zijn van een vergunning afgegeven door den Commissaris van Poli lie. Bij het daartoe strekkend verzoek moet worden opgegeven de reden, waarom men wcnsehl te worden "toegelaten, alsmede de plaats, waar het vervoermiddel zal worden igeslald. Dames en Heeren Geneeskundigen, die zich voor de uitoefening van hun praktijk met een rijtuig of automobiel naar de bui- lenstad moeten begeren en van daar weder iemgkccren. geheven hun aanvragen tijdig in te zenden. Het is *en STRENGSTE VERBODEN met eer Rij- of Voertuig of Automobiel in de binnenstad op den openbaren weg een plaats in te nemen. AUG. L. REIMERINGER. Weth. lo. Burgemeester. VAN STKIJEN, Secretaris. Leiden. 30 September 1926. 1 Te volgen route buiten het afgesloten gedeelte der Gemeente: lo. Van den Morschweg langs Haagsche Straatweg ie Oegstgeest, Haag weg, Witte angel. Hcenrnslraat, Zoelerwoudsche Weg, Kanaal weg. Hoope Rijndijk; 2o V-an den Rijnsburgerweg langs War- monderweg naar Haarlemmerweg, Mare- singcl. Heeren sin gel. Lage Rijndijk of langs Rbijngeester Straatweg en Haagsche Straat weg Ie Oegslgeest. zie verder sub lo.; 3o. Van den Haarlemmerweg, zie verder Buh 2o. 4o Van den Hooge Rijndijk langs Ka.naa.I- iwog. Zoelerwoudsche Weg, Heerenstraat, .ftViUc Singel en Haagweg; 6o. Van den Haagweg, 2ae sub lo. STAHSWWS. Het 3de Lustrum van de Chr. Gemengde Zangvereen. „Hallelnja". Gisteren was het 15 jaar geleden, dat de Chr. Gemengde Zangver. „Halleluja" werd opgericht en dit in de kringen van den Chr. Werkmansbond niet onbelangrijk feit werd gisteravond in het Bondsgebouw Nathanaël in de Moriaansleeg, op recht feestelijke wijze herdacht. Het ruime gebouw, zooals men het daar niet zou zoeken, was recht feestelijk gelooid en geheel gevuld. Behalve het be stuur en de leden der zangvereeniging wa ren aanwezig de adviseur, mede-oprichter der zangvereen., de heer D. M. Ivuivenho- ven, de oud-voorzitter, die bij de oprichting voorzitter werd, de heer Jac. v. d. Reijden, afgevaardigden van „de Zondagsschool", liet Ziekenfonds van de Bondsafdeeling, de Ring Leiden van Chr. Zangvereen., de Chr. Zangvereenigingen uit Lisse en Zoctcrwoude en vele anderen. De bijeenkomst, die naar haren aard een godsdienstig karakter droeg, werd geleid door den voorzitter, den heer G. B. van der Zeeuw en geopend met het gemeenschappe lijk zingen van Psalm 68 10, en het le zen van Psalm 49. Hierna heette de voorzitter de genoodig- den van harte welkom in het bijzonder den adviseur der vereen., den eersten voorzit ter, benevens de afgevaardigden van be vriende vereen i gingen. Stoffelijke blijken van waardccring wer den daarna aangeboden aan de zoo zeer ge waardeerde directrice en leidster van den zang, mej. Tilly Lecning, den wakkeren penningmeester den heer G. Zitman, de da mes Zwaatj en Limburg en den heer Brou wer, voor hetgeen zij in de jaren die achter ..Halleluja" liggen in het belang der Vereen, hebben gedaan (warm applaus). De heer Zitman sprak vervolgens op sym pathieke wijze den voorzitter toe, huldigde diens verdiensten en overhandigde hem met instemming der aanwezigen een insigne. Daarop volgden nog tal van toespraken, inhoudende gelukwenschen aan de jubilee- rende vereeniging. De "heer Kuivenhoven sprak als adviseur en levens als voorzitter van de afd. Leiden van den Ghr. Werkmansbond, de heer J. A. v. d. Reijden als oud-voorzitter. Namens de van de afd. uitgaande Zondagsschool, den Ring Leiden van Chr. Zangvereen., het af-, deelings-Ziekenfonds, de zuslcrvereen. Zoe- terwoude en Lisse spraken achtereenvolgens nog de heeren L. Zitman, G. Goedhart, A. Stikkelorum, M. Wessel cn A. Tibboel. De heer L. Zitman bood de zangvereeni ging namens de Zondagsschool een bande lier aan, de heeren Kuivenhoven en-Van der Reijden lieten hun toespraken ieder van een herinneringsmedaille vergezeld gaan. Dat deze toespraken steeds werden ge volgd door hartelijke teekenen van instem ming, behoeft nauwelijks vermelding. De voorzitter reageerde op al deze felici taties met een van dankbaar erkentelijkheid getuigende speech. Inmiddels boden vriendelijke dames ver- verschingcn aan bestaande uit koffie mei gebak, limonade en wijn. De secretaris de heer C. Gijsman bracht vervolgens op geestige wijze verslag uit van „Halleluja", gedurende haar 15-jarig be staan, waaruit o.a. bleek dat het gemengd koor uit een samensmelting van een man nenkoor en een meisjeszangverecniging is ontstaan en als leiders heeft gehad mej De Wekker, de heer Kooien en mej. Leening De vereeniging is onder de zeer uitnemende leiding van mej. Leening zeer vooruitge gaan en had het genoegen op een concours waaraan zij meedong reeds de eerepalm weg te dragen. Hierop volgden weder hartelijke toejui chingen. Vervolgens zong het Zangkoor het „Jubi- leunïlied" onder leiding v. mej. Leening dat mede veel bijval inoogslte. Op verzoek van den adviseur werd ver volgens door alle aanwezigen staande het „Oude Wilhelmus" gezongen wat niet na liet diepen indruk te maken waarna mej. Tilly Leening de vergadering vergastte op een tweetal voortreffelijk gezongen liede ren door haar zelf op de piano begeleid: „Waar gij gaat zal ik ook heengaan" en „Van een Koningsvrouwe" waarmede ze veel bijval oogstte. Het verder van den avond werd gevuld door een tweetal dilettant-voordragers, dat met een aantal geestige nummers, de aanwezigen die af en toe nog eens werden getractcerd aangenaam wist bezig le hou den. De mooi geslaagde avond werd gesloten met het gemeenschappelijk Zingen van Ge zang 49 5. Febris Typhoïdea (Buiktyphus) te Leiden. Dr. M. D. Horst, directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst, schrijft ons: Aangezien mij gebleken is, dat allerlei onrustbarende -geruchten omtrent een te Lei den dreigende epidemie van buiklyphus de ronde doen, lijkt het mij gewenscht den wa ren stand van zaken te doen kennen. Op het oogenblik worden alhier 4 lijders aan de ziekte verpleegd. Hiervan is er één, waarvan met zekerheid gezegd kan worden, dat de infectie i9 opgedaan, waarschijnlijk door het nuttigen van met grachtwater ver ontreinigd voedsel; de drie anderen, waar onder 2 kinderen uit een schippersgezin, brachten de ziekte van elders mede. Tot nu toe werden te Leiden minder ge vallen aangegeven dan het vorig jaar, zoo dat de toestand alleszins gunstig kan wor den genoemd. Dit neemt niet weg dat, met het oog op den toestand elders, voorzichtig heid geboden is. De buiktyphus wordt in hoofdzaak door water en door besmette melk overgebracht Men gebmike daarom alleen leidingwater en koke de melk! Heeft men geen leidingwater tot zijn beschikking, dan dient het water vóór gebruik gekookt te worden Vruchten en groenten, die rauw worden genuttigd, moeten vooraf goed met leidingwater worden afgespoeld. Wil men uiterst voorzichtig zijn, dan dompele men ze even in kokend water. Gekookte spijzen leveren geen gevaar op, doch dienen zooveel mogelijk tegen te gen besmetting door vliegen beschut te worden. Ten slotte zij er op gewezen, dat men zich tegen febris typhoi'da kan laten inent ten. Er bestaat vooralsnog geen reden daar toe in het algemeen tc raden, doch perso nen, die vee4 op reis zijn en daardoor wel licht meer dan anderen kans loopen be smei te wordekunnen zich op die wijze te gen die ziekte beschuiten. Brandstichting vanwege de gemeente. In de na oorlogsjaren, toen de woning- schaarschle zich zoowel in deze gemeente als elders nijpend deed ge.ypelen en het ge meentebestuur alhier niet wist, waar het de bewoners van het Wernershof het Paradijs en van andere absoluut onbewoonbare krot ten zou huisvesten, werd besloten een aan tal houten noodwoningen te bouwen op een terrein aan het eind van de Magdalcna- Moonstraat lusschèn De Vliet en het Rijn en Schiekanaal. Het Rijk verstrekte 90 pet. subsidie van de bouwkosten, de gemeente leverde het ter rein en pastte de overige 10 pel. der bouw kosten bij en zorgde tevens voor het onder houd. De meeste dakioozen konden daarin wor den ondergebracht en kwamen voorshands in betere conditie vooral wat de ruimte betrof. In het eerst ging de bewoning nog al, doch tegelijk met Tiet verdwijnen van den nieu wen gloed van liet hout trad ook de ver- waarloozing bij de meeste bewoners in. Aan onderhoud werd niet veel besteed en hoe langer hoe meer kwamen eenige dezer woningen in een vreeselijken slaat van ver- •waarloozing te verkeeren. Bij de ergslen zou geen reiniging meer kunnen helpen." Het ongedierte drong dermate het hout bin nen dat van desinfeclie geen heil meer kon worden verwacht en de inwendig zeer ge havende verblijveh zelfs niet meer dienst baar zouden worden gemaakt voor pakhuis of bergplaats. A AI deze woningen, die ieder in totaal ai- licht f 1000 aan oprichting hebben gekost, zijn of worden geheel waardeloos en de vraag rees al lang: „hoe zal men er met fatsoen afkomen?" Waar nu dezer dagen een blok van twee woningen leeg kwamen, achtte het ge meentebestuur het raadzaam deze eenvou dig te verbranden wat hedenmorgen is ge schied. Tegelijk met de werklieden die, na het hout met petroleum, te hebben overgo ten de brand er in zouden steken, was ook de brandweer met een der molorspuiten op hel terrein aanwezig. De verbranding ging vlug in zijn werk. Te kwart over negen sloegen de eerste vlammen knetterend uil en kwart voor tien was de dubbele woning vrij wel geheel in de asch gelegd. Het vuur ontwikkelde een felle hitte en de brandweer moest heel veel water geven om de belendende houten perceelen voor de vlammen te behoeden. Op het terrein dat door de politie was af gezet om de te groote toevloed van nieuws gierigen te beletten waren o. a. aanwezig de directeur van gemeentewerken, ir. Dricssen, de hoofdopzichter de heer Verhoog, de direc teur van het bouw- en woningtoezicht de heer Kiers. de commandant en onder-cora- dant der Brandweer, de heeren Verhoog en Van Lith, eenige inspecteurs van politie en andere belangstellenden. De gezinnen die deze woningen verlieten hebben naar men ons mededeelde een ge- meenlewoning betrokken aan een der zij straten aan den Haagweg. Laat men goed toezien dat het met deze woningen niet denzelfden weg opgaat. Naast zelfopvoeding dient hier vooral in den eer sten tijd scherp toezicht op het onderhoud der nieuwe woning te bestaan. Gearresteerd. Op verzoek van den Commissaris van Politie alhier is te Eindhoven aangehouden on gevankelijk naar hier overgebracht de 20-jarige R. M., Duitscher van geboorte als verdacht van den inbraak in het bureau Bouw- en Woningtoezicht van het Stadhuis te hebben gepleegd. Daar M. levens onder verdenking slaat zich aan dergelijke inbraken te Haarlem en Amersfoort le hebben schuldig gemaakt, zal hij alvorens ter beschikking der Justitie te worden gesteld, naar daar worden overge bracht. Bij fouilleering werden de volgende voor werpen op hem gevonden: een broche in den vorm van een uitroepleeken, waarin acht kleine diamantjes rondom een groote en hieronder een steen van iets kleinere af metingen dan de middensteen, een gouden armbandhorloge, en Duilsch gouden munt stuk dragende hel jaartal 1800 benevens een oud-Hollandsch gouden muntstuk uit de 18de eeuw ter waarde van f 7. Degene, die aanwijzingen kan geven om trent de herkomst van deze voorwerpen, wordt verzocht hiervan aangifte te doen bij den Commissaris van Politie alhier. Algemecne Ned. Mclenaarsbond. Gistermiddag hield de Algemeene Ned. Molcnaarsbond in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" de gewone najaars vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Das Dzn., uit Utrecht, die de ver gadering met een korte rede opende en meedeelde dal hij, die zoovele jaren den Bond leidde, wegens verandering van werkkring voor zijn lidmaatschap zal moe ten bedanken, zoodat de vergadering een anderen voorzitter zal moeten kiezen. Er gingen onmiddellijk uil de vergade ring stemmen op om den heer Das le be houden. Zoo werd hij bij acclamatie tot buitengewoon lid van den Bond geprocla meerd en vervolgens als voorzitter gekozen. De heer Das liet zich beide benoemingen welgevallen, zoodat hij voor den Bond blijft behouden, wat vooral thans van groot be lang mag worden geacht. Aan de orde kwam het rapport Boonstra over de eleclrificalie van windmolens, waarover slechts kort van gedachten werd gewisseld, waarna de verdere behandeling tot een volgende vergadering werd ver daagd. Hierna hield de heer J. W. E. Schrijver, tc Nijbroek, een pleidooi voor het behoud van den windmolen in Holland, waarmede de vergadering zich unaniem ver&enigde. Besloten werd in verband daarmede zich aan te sluiten bij de Vereeniging „De Ilol- landsche Molen", in Amsterdam. Een voorstel om vanwege den Bond een tentoonstelling te organisceron met betrek king lot de molens, zoowel op werktuig kundig als historisch gebied, werd in han den gesteld van het bestuur om de moge lijkheid en de wemschelijkheid van dus danige ton loon stelling te onderzoeken en indien mogelijk, deze voor te bereiden. De heer G. J. Honig tc Koog aan de Zaan hield len slotte een lezing over: „Wind- en Maal rechtten", waarop een opgewekte ge dachten wisseling volgde. Schreven wij gisteren, dat er een bui- Iongewone belangstelling bestond voor het bejaarde bruidspaar. dat ten Stadhuize in het huwelijk trad, men deelt ons thans mede dal de nieuwgierigen niet het genoegen heb ben gehad het gehuwde paar na de echt verbintenis le begroeten, waar de oudjes ook niet op gesteld waren. Het tweetal werd na de huwelijksvoltrek king aan de Vischmarkt uilgelaten. Toen dit eindelijk tol de wachtenden doordrong, dro-, pen de meeslcn mopperend en teleurgesteld heen. Gelijk reeds eerder gemeld, heeft hedenavond te circa halfzes de inauguratie plaats van de adspirant-leden van hel Leid- sche Studentencorps. Na afloop der plechtigheid gaat de stoet in optocht langs Breeslraat, Sleensehuur, Rapenburg en Breeslraat naar de sociëtei' Minerva. Op de inauguratie zelve komen wij morgen terug. De collecte voor het monument- Juliana van Stolberg, welke gisteren langs de huizen is gehouden, heeft f 480 opge bracht. Een meteropnemer. levens incasseer der der Stedelijke Lichtfabrieken alhier had een slechten dag. Bij het geldwisselen had hij ergens een muntbiljet van tien gulden laten liggen. Gelukkig zijn er nog eerlijke menschen genoeg. De heer E. Hogervorst te Noordwij kerhout had later de vergissing bemerkt -en gaf de tien verloren gewaande guldens aan den beambte terug, die hiermee zeer in ziju nopjes was. Gisteren omstreeks kwart voor acht reed op den Hooge-Rijndijk nabij de Wil- helmihabnig «en vrachtauto, waarachter een jongen hing. Doordat de chauffeur met groote snelheid reed, durfde de jongen zich niet los le laten, totdat hij niet langer kon vasthouden en viel. Zoo werd hij even later gevonden door een brigadier van politie, die van te voren reeds het ongeluk had zipn aankomen en ge tracht had den chauffeur door signalen te bewegen langzamer te rijden. De jongen bleek le zijn zekere H. B., wo nende aan de Waardgracht alhier; de Eerste Hulpdienst kon evenwel geen letsel consta- teeren, zoodat hij naar huis kon werden overgebracht. Met ingang van heden is de rijwiel- zaak van den heer H. Ladan verplaatst van Nipponslraat 3 naar Lage-Rijndijk 34a. tot voor kort een vrij onaanzienlijke particu liere woning. Door den hoofdaannemer, den heer J .Olivier, daarin terzijde gestaan door den heer R. Ladan voor het schilderswerk, de firma SchreudeT voor de electrische licht installatie en de firma Groenewegen en Doeve voor de kunstgranieten vloeren, werd aan het pand een geheel ander en modern Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. Benoemingen bij de rechterlijke macht. Proefvervolging inzake de mijnkwestio over niet tijdig opgeven van ongelukken. BUITENLAND. Ontmoeting tusschen Chamberlain en Mussolini Het Engelsche mijnconilict schijnt inder* daad in haar laatste phase te zijn getreden. aanzien gegeven, zoodal de zaak thans eeD bezichtiging waard is. De heer Ladan, die agenturen bezit van de Nelson, Rijnstroom en Liberalor-rijwiel- fahrieken en zich gaarne belast met het re« pareeren van rijwielen, legt zich bovendien toe op het vervaardigen van gereedschap-' pen en kunstsmeedwerk alsmede lantarens, rijwielolie, spatborden, bellen, bagagedra gers, zadels, enz. Hedenavond wordt in het perceel Brcestraat 77. eertijds sigarenmagazijn van den heer Arnold, een nieuwe vleeschhou*. werij van de firma Rooyakkers en Zandber gen geopend. Den aannemer, den heer \V. Haak Jr. komt een woord van lof toe voot de keurige inrichting, temeer daar de ge- ■heele verbouwing in slechts ruim twee we* ken tijd tot stand kwam. Door een muui weg te breken te de winkel circa 1 Meter verdiept; de houten lamhrizeering word vervangen door witte tegelwanden, toonbank en étalage werden door de firma Vreeswijk op Piket voorzien van witte marmerbladen, terwijl de betimmering van Amerikaansch grenenhout word Vervaardigd. De tegel wanden werden aangebracht door de Leid- tfche Tegelhandel firma Prooi; het metsel werk werd geleverd door den heer Eradus. Een moderne koelcel ontbreekt natuurlijk riet in dit geheel moderne millieu met mo derne weegmachines, enz. Behalve rund-, kalfs- cn varkensvleescfi is de firma rijk gesorteerd in fijne yleesch- waren. Men neme eens een kijkje in dezen helderen winkel. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de ArbeidslKUirs op 29 Sept. 1926, bedraagt in totaal 591, tegen op 28 Sept 1925 in totaal 511. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. E. Ilauff, dienstbode, K. Mare IC Th. Janssen, St. Aagtenstraat 20. N. Wit*, sen Elias, Nieuwsleeg 25. H P. J. Hen- nus, Breeslraat 118. P. A. J. Mees. Oegst- geeéterlaan 49. C. J. Rink. Dopkerstceg 19. C. J. v. d. Lans, dienstbode. Utr. Veer 6. A. II. Dompeling/slager. IIoo- gewoerd 71. N. Gtesbergen en fain., wegwerker, Dillenburgeretraat 14a. M. Loos. dienstbode, Maarsmanssteeg 13. B. J. Leviet, dienstbode. Oude Singel 8. N. J. Bouma, Kaiserslraat 16. L. J. P. Frank, Noordeinde 41a. J J II. Poseer, kruideniersbed., Medusastr. 28 F. C. BraakhuizenZandvoort, Rijnsb.weg 105. A. E. Tibboel. kantoorbed., Haven 41. J. A. A. M. Damen, sterrenkundige. Plan- lage 7. G. J. v. Vlietv. d Anker. Pas teurstraat 48. S. Geertema. huishoudster, St. Jacobsgracht 22. C. II. Wijkmans, Haarl wég 44a. II Schrijver, dienstbode. Hooigracht 38. G. Schrijver, id., id. A. P OIner, W. Singel 102 H. A J. Warmond en fam., kbopman, Ban kast r 20. H E A. Zaaijer, Noordeinde 52 H. M. A. Vrinten. winkeljuffr., Breeslr 173. J. van Du ij ven bode. werkmeisje. Broer straat 107 Lie Swi Pik. W Rozen sir. 58. K. Wiclimann, dienstbode. Hoog!. Kerk- gracht 21 J. Reijers, Hooge Rijndijk 414. E. Rostalsky, dienstbode, Oude Singel 118 A van Welten, boerenknecht. Haag weg 68. W Kleiner, zoutwerk er, Boter markt 4. L. van der Geest on fam.. los werkman. Levendaal 21. K. H. Jager* H. Rundijk 198. A. E. Schouten, Wille Rozenstraat 30. P. Tromp, slager. Oude Heerengracht 45. P. J. v Leeuwen, Thorbeckeslraat 3 C. M Th de Jongli, Da Coslastraat 39. M Kiel, gasfitter K. Oranjegr. 1. J. Wijshakede Haan, Formosastxaat 22. S. J. Boer, reiziger. Morschweg 110a. C. Bruines, los werk man, Julianastr. 1. S. Kirchhof. Groen- hovenslraat 21. C. J. Cornelissen. dienst bode, Schelpenkade 47. .1 Groeneveld en fam., ladingmcesler N. S. AmaJiastr. 23. J. Sloot en fam slager. Formosastraat 1b. N. Hammclburg en fam koster, Leven daal 8. J. Schoonhoven, II Rijndijk 19a V. V. Hansen, dienstbode. Oude Vest 223 C. Roggen, Oude Vest 107a Wede. M. E. HavenaarMeijer. Kaarsenm.str 7. B. Dorhout. Houtstraat 5. G Otten Acad. Ziekenhuis. A. van der Nat. sla' ger, Steenstraat 55. W A Kastel eyn. koopman, KagersLraat 4. M. M. II. Kuij- pere. Noordeinde 44. J Bakers en fam v. Oldenbarnevelfcstraat 39. J. A. van Leeuwen, schilder, Riindijkslraat 25.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1