No. 20413. WOENSDAG 29 SEPTEMBER Anno 1926. Officieeie Kennisgevingen. KERK- EN SCH00LN1EUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. V PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren Trijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en (Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven ;10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week .Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0 18. 0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethou-dere van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat dooi' Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland aan het Gemeentebestuur van Leiden en zijne rechtverkrijgenden, voor een proeftijd, ein digende 1 Maart 1929. voorwaardelijk ver gunning is verleend tot hel uitbreiden der Gomeenle-Electriciteitsfabriek op het^er- fceet kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No 2923. AUG- L. RE1MERINGER. Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1926. 1370 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door •hen vergunning is verleend aan: a. de firma J. B. Heydeman en P. van Ulden en recht verkrijgenden, lot het uitbreiden van de fabriek van koek-, banket- en suikerwerken in het perceel Haarlemmerstraat No. 274, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tio II. No 2211; b. P. Fontein Pzn., en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van <Je zagerij en schaverij van hout op een gedeelte van hel perceel Havenkade Nis 2123. kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie C. No. 1897. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Jo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 29 September 1926. 1371 STAWOTS. Traditie en persoonlijkheid in de Ond-Germaansche epische knnst. Hedenmiddag heeft prof. dr. J. de Vries, benoemd tot opvolger van prof. Uhlenbeck als hoogleeraar aan onze Universiteit, om «onderwijs te geven in het Gotisch, Angel saksisch, de vergelijkende grammatica der Indo-Germaansche talen en letterkunde der Jndo-Germaan8che volken, zijn nieuw ambt aanvaard met een oratie over bovengenoemd onderwerp Het Groot-Auditorium was voor deze ge legenheid geheel be2et. Aanwezig waren het College van Curatoren, de Acad. Senaat, „ele hoogleeParen, studenten en andere be langstellenden. In den tijd der Romantiek werden, aldus spreker, de epische gedichten der Ger- maansche oudheid beschouwd' als het resul taat van een min of meer onbewuste volks overlevering. De gebeurtenissen, die daarin werden bezongen, waren dus eeuwen lang in de herinnering blijven leven: dit g<.v scbiedde echter niet wijl zij belangrijk waren in historischen zin, maar wegens haar tra gisch karakter, dat de verbeelding der dich ters trof. Ook hadden de Germanen inder daad een sterken historischen zin. Vragen wij, hoe die historische feilen zoo lang bekend gebleven zijn, dan luidt het antwoord- door een langdurige poëtische traditie, welke zich voortdurend wijzigen kon, maar tot zeer vroegen tijd terugreikte. Uit verschillende gegevens kan men aflei den, dat reeds in de eerste eeuwen onzer .jaartelling een epische kunst gebloeid heeft in de DeenschDuitscho kuststreken der Noordzee Later heeft men gewezen op het verband tusschen de epische stoffen en de sprook jesmotieven; dit bestaat ongetwijfeld; men .mag zijn beteekenis echter niet overschat ten; in vele gevallen in dit verband ook se cundair. Bovendien moet men ook letten op het diepgaande verschil van karakter, dat er tusschen epische sage en sprookje bestaat. De folkloristische wetenschap zal ons daarom ook minder loeren over de be zongen stoffen, dan over de wijze, waarop volksoverleveringen bewaard worden en veranderen Daarnaast dient er met nadruk op ge wezen te worden, dat een epos ook persoon lijke kunst is al is de individualiteit van tien Middeleeuwschen dichter ook anders -1:~ ,TTi den hedendaagschen. Het ,vé véiAand met de volkstraditie wordt reeds duidelijk door de anonyraiteit der kunstwerken. Toch zijn er in de laatste jaren verscheiden pogingen gewaagd, de persoon lijkheid van sommige dichters nader te be palen; pogingen die bijzonder intéressant uitingen van den modernen tijdgeest. De oudgermaansche epische kunst ver toont een zeker evenwicht tusschen de tra ditie en de persoonlijkheid der dichters, dat levens een verklaring is van haar blijvende waarde. Een zorgvuldig onderzoek van dit evenwicht is wellicht de taak der naaste (toekomst, die niet zoo licht een enkelvou dige verklaring van dit literairhistorfsche j.verschijnsel zal durven geven. Spreker eindigde met de gebruikelijke toe spraken. waarbij hij in het bijzonder uiting kaf aan zijn bewondering voor zijn voor- hanger prof. Uhlenbeck en aan zijn dank baarheid aan zijn leermeester, grof. Bóer, De 3-October-feesten. Ter eere van het 40-jarig jubileum der 3 October-Vereeniging, heeft het Bestuur de kinderen der verschillende weeshuizen ter plaatse uitgenoodigd tot bijwoning van en kele feestelijkheden. Zoo zullen de kinderen to»t ongeveer 12 jaar in de gelegenheid worden gesteld te profileeren van de opvoe ring van Tijl Uilenspiegel, de komische kinedrklucht. in den Schouwburg op Za terdagavond, terwijl den ouderen een plaats wordt gegeven voor de generale repetitie van het Openluchtspel op Zaterdag 2 Oc tober. Wat de plaatsenverkoop betreft, voor het Openluchtspel zijn enkele rangen reeds uit verkocht. De Cabaret-avond Sladszaal is voor Maandag 4 October zoo goed als uilver- kocht. Voor Zaterdagavond zijn nog plaat sen verkrijgbaar. 75-jarig Jubileum Zeepfabriek Sanders. Heden is het juist 75 jaren geleden dat hier wérd opgericht „Sanders" Zeepfabriek aan het Levendaal, thans sinds een aantal jaren omgezet in de N.V. Stoora-Zcep, Eau de Cologne- en Parfumeriënfabriek voor heen Sanders Co., koninklijke Stoomfa briek. Ter herdenking van dit heuglijk gebeuren woei niet alleen vandaag de vlag van de fabrieksgebouwen, maar ook het bedrijf stond stil en een gedeelte der fabriek was herschapen in een lustoord van bloemen en groen door het personeel, aangebracht ter- wijt voorts van collega fabrikanten, le veranciers en afnemers een groot aantal bloemstukken en manden met bloemen was gezonden. Tapisseriën en feestverlichting werkten nog mede om alles een recht fees telijk aanzien te geven. Een der zalen was op smaakvolle wijze door de firma J. de Rijk als ontvangzaal in orde gemaakt en het geheele personeel der fabriek ontving daar hedenmorgen tè omstreeks halfelf de directeur der fabriek, den heer J. F. X. San ders met mevrouw Sanders en heeren Com missarissen met hunne familie. Nadat het „N.V. Sanders" gemengd koor „De Ster" had gezongen het „God van Ar beid" van dr. Schaapman sprak de boek houder de heer J. A. Christiaanse een her denkingsrede uit, waarin hij het verleden en het heden schilderde en een enkel woord van goeden moed aan de toekomst wijdde. Een eerbiedige hulde bracht hij aan den oprichter der fabriek die het zaad strooide, dat lot vollen wasdom gekomen is, aan zijn opvolger die hel bedrijf' grooter maakte en aan het tegenwoordig bestuur dat met krachtigen wil leidend de fabriek tot de hoogte gebracht heeft waarop zij thans» slaat. Hij bood daarbij o.m. aan een bronzen plaquette ontworpen door den kunstenaar Zwallo, te Voorschoten. Deze rede wend afgewisseld door eenige liederen van het koor. Nadat nog de President-Commissaris hel woord had gevoerd sprak de directeur een woord van dank, voor de vele blijken van waardeering heden van het personeel ont vangen, daarbij den wensch uitsprekend dat de goede harmonie, die tusschen het perso neel bestaat, zal blijven voortduren. Van halflwaalf tot halfeen werd een zeer druk bezochte receptie gehouden waarbij velen hun gelukwenschen kwamen aan bieden. Behalve de vele bloemstukken bo den reeds genoemd, die aan de fabriek wa ren bezorgdbereikte de directie ook een groot aantal schriftelijke en telegrafische gelukwenschen. lïet was voor de Directie een mooien dag waarvan de herinnering lang zal blijven bewaard. Moge het den wakkeren directeur thans nog in de kracht van zijn leven gegeven worden ook nog het honderdjarig beslaan der Zaak te beleven. Hedenavond wordt het feest voortgezet met een gezellige bijeenkomst in de Stads- Gehoorzaal. De heer B. D. de Jongh is toegelaten als privaatdocent in de faculteit der rechts geleerdheid aan de universiteit te Leiden om onderwijs te geven in de bedrijfsleer. Met ingang van Vrijdag 1 Oclober wordt de hoofdconducteur der Ned. Spoor wegen S. Bos overgeplaatst van Rotterdam D. P. naar het slation H. S. M. alhier. Heden herdacht generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber der Land- en Zee macht zijn 74sten verjaardag. Ter gelegenheid van dit feit werd Zijne Excellentie door de onderofficiers-schietver- eeniging ..Generaal Snijders" alhier schrif telijk geluk gewenscht, onder mede-onder- teekening van haren eere-voorzitter, luite-. nant P. H. Steenhauer. De wethouder van Fabricage, de heer A. Mulder, is ook a.s. Zaterdag verhinderd spreekuur te houden. Heden is het 15 jaar geleden, dat de Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja", onderafdeeling van den Chr. Nat. Werk mansbond werd 'opgericht. Het bestuur meende dezen dag op waardige wijze te moeten herdenken, en besloot eeai comité te benoemen om plannen te beramen tot fees telijke herdenking van dezen dag. Dit co- milé is hjerin, ten^yolIe_ geslaagdv,dank^zii de algehecle medeweridng der leden tijdens de gehouden huisvlijttenloonslelling. Hedenavond te 8 uur komt het bestuur met de leden in het gobouw Nathanaël bijeen, en zullen er vele afgevaardigden van Bondsbestuur, Ringbestuur, diverse zangvereenigingen en verschillende onder- afdeelingen van den Bond aanwezig zijn. Ook de Chr. Recileerclub U. V. K. zal haar medewerking verleenen. Bij de Uitgeversmaatschappij S. C. van Doesburgh alhier i9 in druk verschenen het Jaarboekje voor het studiejaar 19261927, uitgave van de Medische Faculteit der Lcid- sche Studenten. Gisteravond omstreeks 9 uur is nabij het Groene Kerkje onder Oegstgeest de mo torrijder B. alhier woonachtig, in de sloot gereden, doordat uit de tegenovergestelde richting een auto met verblindende lichten aankwam, die de bestuurder verzuimde te dooven. Met een ernstige hoofdwonde werd de heer B. per auto naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Het motorrijwiel werd door de firma gebroeders v. d. Amcele gelicht. Er was hedenvoormiddag op de Bree- straat een buitengewone belangstelling voor den algemeenen trouw. Twee driemaal zooveel menschen als in gewone dagen wanneer de gowone huwelijken worden ge sloten stonden do bruidsparen af te wach ten. Die buitengewone belangstelling gold de 72-jarige N. J. Servaas. schoenmaker in de Morschslraat, cn zijn 77-jarige bruid de weduwe Biesot, Levendaal. welk paar van daag in het huwelijk trad om voortaan 's levens lief en loed in de jaren die hen (nog resten, samen te deelen. In aansluiting op heigeen wij reeds gisteren vermeldden betreffende de zaak opening van den heer H. G. van Luyken, verzoekt men ons nog mede te deelen, dat de geheele verbouwing tot sland kwam onder architectuur van den heer Spijker, alhier. Niet onvermeld mag verder ook blijven het fraaie slucadoorswerk van den heer Fred. A. Wempe in het trappenhuis, dat door hem schitterend werd gerestaureerd en in den rocoeo-slijl werd teruggebracht. "Van welk een'kunstwaarde dit is. bewijst wel het feit, dat veelvuldig door.vreemdelingen een bezoek aan dit gebouw wordt gebracht, uitsluitend om hot trappenhuis te bezich tigen. Een stady noot die een plezierreisje naar Frankrijk n aakte. moest op de Fran- sehe grens te Teignies voor een paar siga ren en een doosje sigaretten f 15 boete beta len r Een duur sigaarljel LEIDSCHE SCHOUWBURG. „The English Players. ,.Yon never can tell", comedy in 4 acts van G. B. Shaw Wanneer een builenlandsche troep ons land bezoekt, verwacht men uit den aard der zaak daarvan iets bijzonders. Er moet toch een reden zijn voor zoo'n buitenl. tour- née Hetzij dan dat dat bijzonders bestaat in bijzonder spel, gelijk b.v. van Moissi of Bassermann, hetzij uit iels aparts als b.v. de klein-kunst van „Der Blaue Vogel". De enkele Engelsche gezelschappen, die wij hier hebben gehad, wisten tot dusver nooit iets bijzonders te geven en gister avond is het met „the English Players" niet anders geweest. Zeker, het was niet kwaad, maar de Nederlandsche gezelschappen spelen Shaw's blijspel' „Je kunt het niet welen" zeker even goed, zelfs in menig opzicht beter. Met gelukkigste verschijnsel van gister avond vonden we nog, dat het geen sler- gpzelschap was, dat het ten minste een ensemble was, waardoor geen groote gapin gen ontstonden. Hieruit valt al eenigszins te concludeeren, dat het gros der executan ten behoorde lot de middelmaat. Daarboven verhief zich o.i. alleen eenigszins mr. Va lentine van Stirling, die helaas ietwat lieesch was, doch aan den anderen kant bleven er ook eenige onder de mid delmaat. E^jn gelukkige greep was het stuk. We zagen nu althans een zuiver Engelsch werk van een Engelsch gezelschap. Sommigen achten „You never can tell" zelfs Shaw's beste blijspel, doch al willen we dit oordeel niet direct onderschrijven, het is een aar dig, boeiend, geestig stuk. 't Was hier te lande in jaren niet gespeeld, vergissen we ons niet. Destijds heeft Verkade er evenwel triumfen mee behaald. De Engelschen hebben het blijspel meer naar het kluchtige genre gehaald, hetgeen o.i. Shaw's geesteskind niet ten goede kwam. Zeer sterk stak nu tegen de rest vooral Gloria af in haar ernst. Deze rol viel geheel weg, moest dit zoo wel doen. Gelijk reeds even aangemerkt, viel de vlotte vertolking van mr. Valentine op bij de overigen, al moet een compliment ge bracht worden voor het snelle tempo der gansche opvoering. De interrupties, inter vallen etc. vielen watervlug. Gloria was er in het slotbedrijf even uit, doch anders ver-? liep alles met te prijzen vlotheid. De tweelingen Dolly en Philip waren goed, nu en dag gen tikje gewild gn ver der zouden we nog willen noemen den phi- losopheerenden kellner, een echte Shaw- vondst om geregeld zijn geest te doen spreken. Na den tandarts bëviel ons deze kellner wel het meest. Overigens zoo-zoo n.et als zwakke plekken mrs. Clandon en GIbria, de laatste voor een deel buiten haar schuld en Felix Comas. In tegenstelling met Ilollandsche opvoeringen trof ons vooral de algemeene vlakheid van spel, de bitter wei nige diepte. Een matig bezette schouwburg was gul met applaus, waarvoor Edward Stirling nog dank bracht. Ned. Heiï. Kerk. Beroepen: Te Biepenheim: A. Weoler, te Koog a. cl. Zaan; Tc Maaesluis: J. H. li. van Beem, te Nieuw-Vennep. Aangenomen: Naar Valthermond: J. j L. de Wolf, cand. te Driebergen. 1 Bedankt: Voor Odoorn: J. L. de Wolf, cand. te Driebergen; Voor Ijlst: W. M. A. Kolkman, te Werkendam; Voor Vianen: G. A. Bruins, te Ommen. Gerei. Kerken. Tweetal: Te Apeldoorn: W. H. den Houling, te Huizum, en J. W'ijmenga, te €haiiois. Beroepen: Te Zierikzea: B. Wentael, te Ridderkerk; Te Heineroord: J. Meynen, cand. te Baarn; Te Bierum (Gr.): G. Wiersma, to Jduiselkanaal. Bedankt: Voor Houweraijl: D. B. J. van der Heulen, te Oostermeer. Gerei. Gemeente. Beroepen: Te GranJs Itapiü3 (N.-A.): O. Kieviet, te Veenendaal. Chr. Gerei. Kerk. Beroepen: Te 'a-GravendeelL. de Eruyne, te Zwolle. Doopsgez. Gemeente. Bedankt'. Voor Aalsmeer: O. L. v. d. Veen, to Wieringen. De Zuid-HoUandscke Predikantenvcreeniging Onder leiding van ds. 1'. Bldering heeft do Zuid-Holiandsche Preiikanienverecniging gisteren vergaderd te Botterdam, Prof. dr. D. Plooy hield een referaat over het Oude Testament in de Oud-Chris telijke Kerk. in de middagvergadering verkreeg ds. M. W. S. van Linschoten het woord pver: „Het antieke wereldbeeld als achtergrond van den Bijbel". De moord te Noordwijker- hout. Met een enkel woord konden wij in een groot gedeelte van onze oplaag gis teren nog melding maken van de lafhartige mishandeling van den 38-jarigen orgel draaier M. J. S. in een café te Noordwijker- hout, aan de gevolgen waarvan deze spoedig daarop overleed. S. was van beroep schoenmaker te Am sterdam en had zich, daar hij werkloos was, tijdelijk verhuurd bij een houder van een draaimolen als orgeldraaier. Zoodoende was hij Maandagavond op de kermis te Noord wij kerhout. In een vrij uurtje wilde de man zich ver- poozen in het café van den heer van D„ doch de boeren sarden hem er uit en toen hij het nogmaals wilde probeeren werd hij door een vijftal personen met een klomp op de hersenen geslagen en de borstkas inge trapt. De man kon zich nog net uit de voe ten maken, doch viel bewusteloos op den Kerkweg neer. De doctoren Romeijn en de Wit consta teerden een bloeduitstorting in de hersenen. Zonder tol bewustzijn te zijn gekomen is de man in het politiebureau overleden. Het lijk werd ter schouwing naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Dinsdagmorgen arriveerde het parket uit Den Haag met den Oflicier van Justitie, mr. J. de Rooy van Doesburg. Reeds werden de gebroeders van D. gear resteerd en op transport gesteld naar Den Haag. Een derde persoon, L. genaamd en schip per van beroep, is gevlucht naar Amster dam, waar de politie hem tracht op te spo ren. Gisteravond laat was men op het Raad huis te Noordwijkerhout nog bezig verschil lende getuigen te hooren. Brand te Waddinxveen. In den afgeloopen nacht is de groote meubel fabriek van de N.V. voorheen Modder kolken Dijs te Waddinxveen, benevens twee belendende woonhuizen tot den grond toe afgebrand. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. 'Aan brandwonden överlé. dern De 86-jarige weduwe Van Helder, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in haar woning aan de Rijnstraat te Rot terdam ernstige brandwonden bekwam, doordat de vlam van een kaars met haar kleeren in aanraking kwam, is gisteren in het ziekenhuis aan de yerwendingen ^yerleden^ j BINNENLAND. Wetsontwerp tot wijziging voor de heffing van opcenten voor de gemeenten op de divi^ dend- en tantième-belasting. Antwoord op vragen van Kamerleden. Groote fabrieksbrand te Waddinxveen. BUITENLAND. Het Engelsche Lagerhuis en het mijncon* flict. Naar het einde? Primo de Rivera wordt straks gewoon burger, naar hij verzekert. Onweor, Te St. Laurens (Walcheren) zijn Dinsdagmorgen 'n paard en 'n veulen in de weide door den bliksem gedood. Maandagavond sloeg de bliksem in de woning van den slager H. te Biggekerko' (Walcheren) De bliksem droDg in ue slaapkamer van de familie, die reeds ter ruste was gegaana Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor Boven Breda en omstreken ontlastte zicii Dinsdagmorgen een kort, maar vrij hevig onweer. Te Etten werd de 69-jarige land bouwer J. M op den akker door het he melvuur getroffen en op slag gedood. Men vond hem in gehurkte houding. Het hoofd haar was geschroeid; de kleeren vielen bij aanraking als poeder van het lichaam. Verdronken. Te Borculo is de bejaarde cchtgenoote van deü win keiier B aldaar bij liet wasschen van groenten in den Berkel gevallen en ver dronken. Brand ineen sigarenfabriek Gistermiddag omstreeks kwart over 11 ontstond door tot nog too onbekende oor zaak brand in de 6igarenfabnek van Lar- rango in de Gestelsche straat te Eindho ven. In een minimum van tijd stond de gansche fabriek in lichter laaie. In aller ijl konden alleen de kantoorboeken in vei ligheid worden gebracht. Overigens brand de de fabriek totaal uit. Een groote Voor raad tabak en sigaren werd vermeld Een belendend perceel kon door de brandweer gespaard worden, doch bekwam water schade. Het gebouw behoort toe aan den heer Verhoeven. Een en ander is verzekerd op beurspolis. Op de fabriek werkten een 15-tal arbeiders. De brand is vermoedelijk oji de droogkainer ontstaan. Typhus. Ook in Helmond Bchynt de typhus in ernstige mate te heer- achyn. Reeds z(jn 18 Ijjders aan deze ziekte in de barakken opgenomen. Dezer dagen' is het 7-jarig kind van K. ten gevolge van deze ziekte overleden. Ook zljTi te Helmond gevallen van rood vonk geconstateerd. Naar wordt gemeld, doet zich thans ook to Wouw een geval van typhus voor en wel ten huize van de familie S., aan liet Zuideind, onder het gehucht Heerle. Het betreft hier een zoon, die eenigen tijd te Hoedekenskerke (in Zeeland) werkzaam is geweest. Te Hengelo zijn ook eenigo gevalien van typhu6 geconstateerd. Misdaad* Maandagmor gen zou te de Lutte de begrafenis plaat* hebben van zekereü B., wiens lijk in zijn kosthuis was gevonden B bleek geen na tuurlijken dood te zijn gestorven. Kort voor de begrafenis wer dop last der justi tie het lijk in beslag genomen en naar Oldenzaal vervoerd. Een nader onderzoek zal worden ingesteld, daaT zware vermoe dens van misdaad zijn gerezen. („Zw. Ct.") Paard door electriciteit ge. dood. In den nacht van Zondag pp Maandag is een draad van het èleclrisch net aan het eind van „De Toevlucht" ge zakt. Hot paard van G de Jong, voor den melkwagen gespannen, kwam er mee m aanraking en wa, terstond dood. De twee op den wagen zittende personen kwamen met den schrik vrij. Vermist. Te A vereest (Balk brug) wordt sinds eenige dagen het zoontje van deD heer Roze vermist. Men heeft in de Dedemsvaart gedregd, doch tot heden zonder resultaat. Branden. Gisteren brak brand uit in de pottenbakkerij van den heep Sibrand te Ottcrsum. welke geheel in vlam" men opging. De woning werd behouden ne oorzaak is vermoedelijk een lek in deiv oven. Verzekering dekt de schade. De scheepvaart b ij L o b i t h. Te Lobilh is Zondag j.l. het lOO.OOOsto schip sedert 1 Januari van dit jaar gepast seerd. Voor het heele jaar 7925 bedroeg h# .aantal 96.200.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1