Jo. 20410. ZATERDAG 25 SEPTEMBER Anno 1926. N8EUW FEUILLETON. Offssieele Kennisgeving. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. -v* .*v --<?*■■■ LEIDSCH DAGBLAD f- PRIJS DER ADVERÏENTIEN: 30 Cis. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentie!), uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. I Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven /10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week rïTVT.: Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 -f- portokosten. tf 0.18. „0.18. {Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. f- Heden beginnen wij met een nieuw Jboeiend feuilleton, getiteld: „DE WILDE HERTOGIN" nit het Dnitscli door Ernst Klein. ISeantoriseerde vertaling van L. Dithmarine. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- iden; Gezien het verzoek van: a. W. Kremcr, om vergunning tob het Juitbreiding van de inrichting tot voorzie ning en zuivering van lucht, ten behoeve van de kliniek voor allergisohe ziekten, in het perceel Zoeterwoudsche-Singel No. 83, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie M. No. 823 en in de bovenverdieping üian het perceel Zoetenvoudsche-Singel No. ,.82, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. BIC; b. A. A. Ra el, om vergunning tot het oprichten van een palingrookerij in het perceel Janvossensteeg No. 28, kadastraai hekend Gemeente Leiden, Sectie H No. 1917 c. de Naamlooze Vennootschap R. H. W. Limonadefabriek, om vergunning tot het uitbreiden van de Mineraalwater- cn Li monadefabriek in het perceel Rcmbrandt- etraat Nis. 17—19, kadastraal bekend ~Ge- meente Leiden, Sectie A. No. 1229; d. de fa. J. O. van der Steen en Co., om vergunning tot het uitbreiden van de ban ketbakkerij in het perceel Langcbrug Nis. '33b. 35 en 37a, kadastraal bekend Gemeen- Ite Leiden, Sectie G. Nis. 17711773. Gelet op de artt. 6 en 7 deT Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de 'Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 9 October c.k. des voortniddags te h a 1 f e 1 f uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bozwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die n;et overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebcstuur of een zijner leden zijn versche nen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. RE1MERINGER, Weth.. loco-Burgemeester. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden, 25 September 1926. 1201. Prol. dr. W. Brede Kristeasen 25 jaar hoogleeraar. Heden is het een kwarleeuw geleden dat onze stadgenoot prof. dr. W- Brede Kristcn- •sen, uit Noorwegen naar onze Universiteit geroepen om de leerstoel waarop eens prof. Ticlè zich een Europeeschen naam wist tc verwerven, te bezeilen, zijn ambt aan- /vtuirdde met het voornemen op de grondbe ginselen door zijn leermeester Ticle gelegd voort te werken, zij het dan. op een eigen wijze en zoekende naar nieuwe wegen, die hij ook heeft weten te vinden. Zoo heeft hij gedurende vijf en twintig jaren het profes soraat in de geschiedenis der godsdiensten in hei algemeen en de phaenomenalogie van den godsdienst, vervuld en daarbij zich be mind gemaakt bij zijn leerlingen, niet alleen theologen, maar velen uit; andere facultei ten die met belangstelling'kwamen en nog komen luisteren naar zijn interessante uit eenzetting van de beginselen der vreemde godsdiensten. Tevens heelt hij een belang rijke plaats verworven in de Neder!andsclie '.wetenschap. Het geniale in prof. Kristensen's werk is voornamelijk, om in alle godsdiensten le zien een voortdurende strijd van den sterfe- ilijken mensch tegen den dood en dc over- winning van dien door in de gedachte van ,hct eeuwige leven. In zijn hoofdwerk: ..Het lieven uit den dood" heeft hij deze gedachte op zeldzaam treffende v^ijzc uitgewerkt. Noor-van afkomst heeft hij gedurende deze %vïjf en twintig jaren- zich geheel ingeleefd in •ons volk en zich een eereplaats verworven in den kring der Leidsche booglceraren met ,wicn hij ook een gevoeld als Nederlander met hen. Bescheiden tan aard plaatst hij j zich wemig op den voorgrond, maar wie hem hebben leeren kennen welen in hem den edelen mensch te waardeeren. I* Vacature Ds. PI007. Ffet Kiescollege heeft gisteravond tot ^Voorziening in de predikantsvacature. ont staan door de benoeming van dr. D. Plooy foi hoogleeraar te Amsterdam, het volgende (drietal opgemaakt: dr. A. W. Lodder, uit /poorn, ds. A. D. Meeter, uit Loosduinen en J. C. H. Komijn uit .Wojkum. Dit drietal - - - Vf 1 I te' ongewijzigd overgenomen van de samen werkende Kiesvereenigingen „Evangelie en Belijdenis", „Geloof en Belijdenis" en de Ned.-Herv. Kerk. Filmvertooning in de Stadsgehoorzaal. Vanwege de film-afdeeling van het Cen- Iraal-Bureau der Kalh. Sociale Actie wordt in de groote Stadsgehoorzaal eenige avon den een filmvertooning gegeven van inder daad bijzondere schoonheid en tevens met een sterke R.-Kath. tendenz. De titel van het stuk, in zes afdeelingen: „De ontbla derde roos" met al9 ondertitel: „Het offer van de kleine Thcresia", is op zichzelf reeds pakkend Gistermiddag werd een gaslvoorstelling gegeven, uitsluitend voor genoodigden, die echter zeer matig bezocht was. De vertoo ning van het stuk, dat voorafgegaan werd door enkele aardige kleine films, duurde van ruim halfdrie tot halfzes. Het zeer spannend verhaal, dat in deze film gegeven wordt is een niet moeilijk te ontwarren liefdes roman, waarin een baatzuchtige, onbetrouw bare minnaar het door allerlei intriges schijnt te zullen winnen van een trouwen, onbaatzuchtigen jongen man, totdat als-door een wonder het listig gespannen net van leugens en bedrog wordt verscheurd. De hoofdpersoon, de even schoone als vroome en devote Jacqueline verdiept zich in gesphriften over de kleine Theresia en acht zich geroepen het voorbeeld dezer hei lige te volgen, nadat zij de schitterende fees ten van de heiligverklaring der kleine The resia had bijgewoond, waarvan de hoofd momenten mede op hef doek worden ver toond. waarbij de indruk van liet doek nog zeer wordt versterkt door schoon gezang van onze stadgenootc, mej. Jo Stall inga, achter het tooneel. Dat de vrome Jacqueline, die ook wilde toetreden tol de orde der Garmclitessen ten slotte door een hoogere ingeving lot de overtuiging komt, dat het haar roeping is de man, die op zoo overtuigende wijze haai zijn liefde toonde, gelukkig ie maken, laat zich denken. De beelden zijn onberispelijk uitgevoerd; de draad, hoe ingewikkeld, toch wel le vol gen en het slot bevredigend. Het stuk is, voornamelijk voor Katholie ken, bijzonder aan te bevelen. Door den electrischen stroom gedood. Gistermorgen is de 33-jarige gehuwde electricien I. A., wonende in de De Ruyter- straat alhier, terwijl hij in opdracht van zijn werkgeefster de N V. Holl&ndsche Con- strucliewerkplaatsen alhier bezig was de electrische bovenleiding van een kraanbaan op de terreinen van den N. C. B. te Veghel (N.-Br.) te inspectecren, in aanraking ge komen met den onder stroom staanden draad, tengevolge waarvan hij onmiddellijk gedood werd. De N.V. Constructiewerk-plaatsen verliest in hem een haror beste werkkrachten. In verband met de eenigszins veront rustende berichten, over den gezondheids toestand van onzen burgemeester, jhr. De Gijselaar, kunnen wij uil volkomen betrouw bare bron mededeelen dat er geen aanlei ding bestaat, lot eenige ongerustheid welke men uit het feil der opneming in hel Piaco- nessenhuis zou kunnen vermoeden. De bur gemeester gevoelde zich tengevolge van vele en allerlei bijzondere inspannende werk zaamheden in den laalslen tijd eenigszins vermoeid, wat niet hoeft nagelalen eenigen invloed uit le oefenen op zijn -gette!. Ten einde nu in dc gelegenheid te zijn lot rust te komen achtte zijn medicus opne ming in hot Diaconessen huis wensehelijk. Thuis zou de burgemeester, ondanks dat Jiem rust werd voorgeschreven onwillekeurig tel kens in allerlei zaken hot stadhuis en de ge meente rakende, worden betrokken. Dat de burgemeester lot nog toe niet do werkzaamheden tijdelijk aan een der wet houders heeft o'vergedragen bewijst wd dal hij zelf zijn ongesteldheid ook nie-l ernstig inziet. Op het verzoek van Lcidsch Universï- Icitsfonds heeft de heer J. Van Gelderen hoofd van het statistisch kantoor Welte vreden zich bereid verklaard tot het hou den van voordrachten over Tropische staat huishoudkunde Deze voordrachten zullen gehouden worden in het Klein Auditorium op 4, 11, 18. 25 Nov. en 2 Doe. kwart over vieren. Op verzoek van het Universileitsfondi» lieert mej. Rijke zich bereid verklaard tot het geven van lessen in de praktijk van het Fransch aan Studenten in de roraaan- sclre taal on letterkunde. Dr. C. de Boer, lector in de romaansche taal en letterkunde zal weder een cursus geven in elementair Latijn aan studenten, die niet het eindexamen gymnasium of het Staatsexamen hebben afgelegd. Het lesgeld ten bedrage van f 10 moet voor 18 October, den dag, waarop do lessen beginnen (7 uur nam.) aan het bureau der pedellen zijn voldaan. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar wederom aan de Universiteit alhier een Indische Week gehouden worden en wel op 13, 14 en 15 October a.s. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunslen en Wetenschappen zijn aangewezen als deskundigen bij het afne- •men van het artsexamen aan de Rijks universiteit alhier: G. A. F. ten Bosch, oud-apotheker aan het academisch zieken huis alhier; dr. J. Braining, arts alhier; dr. E. A. D. E. Carp, arts te Oegslgeest; dr. C. J. van Houwen inge Graftdijk, arts en dr. J. Munk, arts alhier; dr. H. P, A. Smit, arts te 's-Gravenhage. Bij Kon. Besluit is benoemd tot belas tingontvanger te Horst de heer P. W. Sjerp, assistent der belastingen alhier. Voor liet examen apothekers-assistent zijn geslaagd de dames T. J. de Vries te Delft en W. J. van Tiel le Rotterdam. Naar wij vernemen is de toestand van den 81-jarige K. die gisteren zooals gemeld op de Hoogewoerd werd aangereden en in het Academisch Ziekenhuis wordt verpleegd naar omstandigheden bevredigend 1 Voor de Vereeniging van Vrije Her vormden {zaal Volkshuis): zal voorm. half- elf, dr. C. E. Hooykaas van Rotterdam op treden. In het L u x 0 r-thealer draait deze week als hoofdnummer „Het gouden bed", een Paramounliilm. De inhoud is on geveer als volgt: Ec$ arme straatjongen wordt verliefd op een kolonelsdochter, die echter in het huwelijk treedt met een rijken markies. Haar overdreven weeldezucht en gedurige flirtations zijn oorzaak, dat dit van niet te langen duur is. Zij maakt dan weer kennis met den straatjongen van vroeger, die met behulp van haar zuster inmiddels opgeklommen is tot directeur van een groote fondant-fabriek. Geleidelijk weet de jonge weduwe deze voor zich te winnen en spoedig treden zij in den echt. Maar ook dezen echtgenoot richt zij door haar spel- zucht le gronde en de jonge man moet zijn opofferende liefde met 6 jaar gevangenis straf bekoopen. Als hij ontslagen is komt hij weer in aan raking met zijn compagnon van vroeger, de zuster van zijn vrouw en samen beginnen zij weer een nieuw leven. Het voorprogramma bestaat uit hot Jour naal en een goede cowboy-film „De wre kende cowboy". De directie van het C i t y-theater biedt deze week haar bezoekers een prach tig programma- aan. Na het geïllustreerd wereldnieuws wordt aangevangen met oen schitterend Oóstersch filmwerk „Kismel de ICalif van Bagdad" met in de hoofdrol Olis Skinner, met recht gezegd de Amerikaan- schc Louis Bouwmeester. Het verhaal speelt zich af in Bagdad, de Oostersche sprookjes- slad met haar betooverende omgeving en schitterende bouwwerken. Bijzonder indruk wekkend zijn de interieurs der paleizen van den ICalif en van den Vizier. De inhoud is ie uitgebreid om hier weer le geven, doch alleen reeds om deze film kunnen wij het publiek deze week een bezoek aan dit thea ter warm aanbevelen. Na de pauze krijgen we nog een aardige film (hoewel weer van een geheel ander genre) getiteld ,De Laatste Slag" (Knock out) met in de hoofdrol Milton Sills, waarbij we ons moeten verplaatsen naar de bosschen van Canada en waarbij we o.a. kunnen ge nieten van eenige goede boksmatches. Kortom, beide films vormen een keurig geheel, terwijl ook de, muziek vooral bij de eerste film zeer goed is. Het C as i n o-theater brengt ons deze week een zeer amusant programma. Beginnende met een zorgvuldig samenge stelde revue worden vervolgens de kluchten „Het verscheurendsle dier" en „De zee uil skuikens" vertoond, zoodat spoedig de stemming er in zit. Na de pauze de opexetle-film „Mam' zelle Nitouche", een film waarbij men weer eens echt kan lachen, 't Is de geschiedenis van een jong officier, die men wil doen trouwen met een leerlinge uit het „Zwaluwenkloos ter", doch die verliefd wordt op een actrice, tot tenslotte blijkt dat de leerlinge uit het klooster en de actrice dezelfde zijn, zoódat alles goed afloopt cn het gelukkige paar kan huwen. Evenals vorige jaren zal 1 October a.S. de vak avondschool verbonden aan de Ara-i bachlsschool te Leiden, weder aanvangen. Blijkens de advertentie in dit blad is de aangifte voor dezen cursus geopend op 27, 28 en 29 September 1926, telkens tusschen 7 en 9 uur bij den directeur der school. Wij maken belanghebbenden nog eens attent op het groole nut van een dergelijke instelling. Velen kunnen hier hun vakkennis vermeerderen en de zoo hoog noodige theo- rethische kennis van het vak opdoen. Wend u daarom eens tot den directeur, die op genoemde avonden gaarne bereid is alle gewenschle inlichtingen te verstrekken. We vestigen de aandacht op den cur sus: Sociale Verzekering, welke de heer mr. A. C. Josephus Jitla uit Den Haag zal geven in het Leidsche Volkshuis, Apothekexsdijk op 3 Donderdagavonden. De gelegenheid om dit onderwerp van algemeen belang nader onder de oogen ie kunnen zien, zal zeker velen welkom zijn. Voor nadere bijzonder heden zie advertentie, Ingekomen is voor „Schoolkindervoe ding en Schoolkinderkleeding" f 16,68. zijnde het overschot van de feestviering op het 12V*-jarig jubileum van de „Eerste Leidsche A ecordéon-Vereeniging „Onderling Kunstgeno.l", alhier, j v w vv Wederantwoord der Koningin. Op het adres van antwoord der Eerste Kamer inzake de Troonrede heeft de voor zitter dier Kamer het volgende wederant woord ontvangen: ..Ik verzoek U aan de Eerste Kamer Mijnen dank le betuigen voor haar adres van antwoord op de rede, waarmede Ik de zitting der Staten-Generaal heb geopend. Dat Gods zegen moge rusten op haren arbeid, hoop Ik van harte". Bet Verdrag met België. Naar wij met stelligheid vernemen, zegt de „Tel,", kan de Memorie van Anlwooixl van den minister van Builenlandsche Za ken betreffende het verdrag mét België in het laatst van de volgende week verwacht worden. Voorts ligt hel in het voornemen liet be treffende wetsontwerp in de Tweede Ka mer le behandelen voor de Staatsbegroo- ting-1927 aan de orde komt. Pensioenen van West-Indische ambtenaren. De commissie der Tweede Kamer in wier handen zijn gesteld de inlichtingen op de adressen van: le. het dagelijkse]) be stuur van den Alg. Mil. Pensioenbond te Amersfoort, houdende verzoek om verhoo ging van het pensioen der oud-gepension- neerden van hel leger in West-Indië op denzelfden voef als voor de oud-gepen- sionneerden van het leger in Oost-fndië is geschied, heeft aan de Tweede KameT voor gesteld uit te spreken, dat naa"r haar oordeel die pensioenen op denzelfden voet als voor de oud gepensionncerden van hel Ned. Ind. leger is geschied, behooren te worden verhoogd. Met betrekking tot een adres van W. Lege! gegageerd korporaal van het leger in West-Indiê stelt de commissie voor het noodige te doen voor de totstandbrenging van een dergelijke verhooging. De Bclastingontwerpen. Naar wij vernemen, is in een gisteren ge houden bijeenkomst van den Minister van Financiën met de commissie van voorberei ding uit de Tweede Kamer, nopens de inge diende bclastingontwerpen het overleg daar over ten einde gebracht, zegt de „Tel.". Hoofdzakelijk is de voorgestelde verminde ring van de personeele belasting ter sprake gekomen, waartegen verschillende bezwaren zijn aangevoerd, in vérband met de belan gen der gemeenten. De wijziging van de Zegelwet (hotelbelasting) is echter in het ge heel niet besproken, en de vermindering van de successiebelasting slechts terloops. In de commissie beslaan ten opzichte van deze belastingplannen verschillende stroo mingen. In het algemeen kan gezegd worden, dat de mipister aan deze plannen vasthoudt, al moet hij, indien wij wel zijn ingelicht, bereid zijn, om desnoods concessies te doen ten aanzien van het tempo der invoering. Intusschen komt de commissie van voor bereiding weder de volgende week bijeen, ten einde haar aan de Tweede Kamer uit te brengen verslag vast te stellen, dat in het begin van de volgende maand kan worden tegemoet gezien. Naar wij voorts vernemen, bestaat in par* lementaire kringen de indruk, dat 't wets ontwerp tot wijziging van de Zegelwet, strekkende tot het belasten van verteringen in hotels, restaurants en café's, voorloopig nog niet in de Kamer in behandeling zal kornen, en zeker niet in Oclober. Indien het wetsontwerp nog in behandeling mocht ko men, dan zou dit wellicht pas na Januari 1927 geschieden. Pensioenwet 1922. Door den heer Suring zijn aan den Mi nister van Financiën de volgende vragen gesteld; I. Is de Minister bereid mede te deelen, Waardoor de uitvaardiging van den alge- meenen maatregel van bestuur, bedoeld in het tweede lid van artikel der Pensioen wet 1922, tot dusver werd vertraagd? n. Wil de Minister het spoedig uitvaar digen van dezen maatregel zooveel moge lijk bevorderen? III. Is de Minister bereid middelen te over wegen, waardoor nagelaten betrekkingen van ontslagen, niet gepensionneerde ambtena ren. die mede ten gevolge van het ontbreken van.genoemden bestuursmaatregel hun recht op pensioen derven, schadeloos kunnen wor den gesteld? Radio uitzending van zakelijke berichten door het Rijk. Naar de „Res.bode" verneemt, beslaat bij de Rijksadministratie der P. T. T. het voor nemen binnen enkele maanden een radio- telefoniezender voor het zakelijk verkeer in dienst te stellen. Deze zender zal ter beschikking gesteld worden tegen een vast te stellen tarief van bureaux, corporaties e.d., die er behoefte aan hebben dergelijke uitzendingen te doen plaats hebben. Over de plaats, waar deze zender geves tigd zal worden, staat nog niets vast. Met het oog op dit voornemen zijn er verleden maand reeds te Scheveningen- Haven proefuilzendingen geheuden, waarbij bleek, dat met een antenne-energie van 3 K.W. .voor geheel Nederland voldoende ge-. BINNENLAND. De begrooting voor hel lceninglonds 1914. Inzake de verduistering van golden voor de Drentsche Venen wordt 3 jaar geëischt Dagorder van den commandant van het Veldleger. BUITENLAND. Besluiten ter Volkenbondsvergadering. Siresemann's houding te Genève en Thoiry goedgekeurd. Nieuw schrijven der Engelsche regeering in het mijnconflict luidsterkle le verkrijgen is, zonder andero lelefoniestations op de 1950 M.-golf slorende invloed te oefenen. Alleen binnen een straal van ongeveer 1 K.M. werd hinder ondervonden bij de ont vangst van Radio-Parié op selectieve toe stellen. Begin November zullen de proefnemingen hervat worden. Wijziging Wetboek Burgerlijke Rechtsvordering. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 2 en 4 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering. In hel nieuwe Wetboek van Strafvorde ring wordt naast „het hoofd van het plaat selijk bestuur" ook „een door dezen aange wezen ambtenaar" bevoegd verklaard tot het in ontvangst nemen en voor gezien teekenen van exploiten. Er is, naar de meening van den minister van Justitie geen reden om deze bevoegdheid, om een ambtenaar hier voor aan le wijzen, in burgerlijke zaken aan den burgemeester le onthouden Van deze overweging, welke wordt gedeeld door de Staatscommissie-Limburg, die .ter zake is gehoord, is dit wetsvoorstel het gevolg. Verder doet de nieuwe redactie van artikel 2 uitkomen, dat de zorg om te bevorderen, dat het afschrift, zoo mogelijk in handen komt van dengeen voor wien het is be stemd, blijft berusten bij het hoofd van het plaatselijk bestuur, al kan deze zich daarbij uiteraard van anderen bedienen. De voorge stelde wijzigingen in artikel 4 houden ver-» band met de wijziging van artikel 2. Het Leeningfonds 1914. Ingediend is de begrooling van inkomsten en uitgaven van het Leeningfonds 1911 voor het dienstjaar 1927 tot het totaal van f 83.546.025. Uit een bijgevoegden slaat is- een vergelijking te treffen tusschen de ra ming over 1926 en 1927, en de vermoedelijke opbrengst over 1925 van de ontvangsten van het fonds. De Minister v. Financiën meent, dal het voordeelig slot op 1 Januari 1926 plus mi nus f 183 100.000 zal bedragen (geraamd van f 175.900.000). Het saldo op 1 Januari 1927 wordt geraamd op f203.600 000 Ter toe lichting hieraan zegt de minister, dat in verband met de bekende ontvangslcijfers over de eerste helft van het loopendo jaar de ontvangsten over 1926 op plus minus f 104,2 millioen zijn (e ramen, waaronder begrepen een bedrag a d f 4466.0G4. zijnde terugbetaling door België van internoerinps- kosten voor Belgische militairen Voor de toelichting daaraan wordt verwezen naar het medegedeelde in de Memorie van Toe lichting van dc ondcrwerpelijke begroeting voor 1925. De uitgaven over 1926 worden op plus minus f83.700.000 geraamd liet voorloopig saldo van den diens' 1925 en vorige jaren ad f 183.100.000 wordt der halve met f20.500 000 vermeerderd en op f203.600.000 gebracht. Invoerrecht op vleesch. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de samenstel ling van dc prijscourant ter berekening van het invoerrecht op vleesch of gekoeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld. 100 K.G. f86; paarden vleesch. verse!» (f ce- koeld, 100 K.G. f45. Gedurende de maand October 1926 zat mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorlcn bedragen 10 pCL van de hiervoor vermelde waarden. Het iiiet-aacgeven van mijnongevallen. Minister Slolemaker de Bruine deell naar aanleiding van de vragen van hel Tweede Kamerlid Hermans alsnog mede. dat uit zijn antwoord kan worden afgeleid, dal eerst ter voldoening aan zijn verzoek hel bestuur der Rijksverzekeringsbank een onderzoek naar den toestand bii de mijnen zoude hebben doen instellen- Dit ware echter onjuist. Toen *8 Ministers verzoek het bankbestuur ba*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1