CORRESPONDENTIE. .Verhaaltje op Rijm door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Koo6je Blauw ging op een morgen voor haar moeder naar de stad, Menig boodschap 6tond op^ 't lijstje, Dat Moe# meegegeven had. Moeder zelf had-erge hoofdpijn, Bleef dus maar het liefst in huis. Koosje zette fluks haar hoed op, Zei: Ik breng 't u netjes thuis. In drie winkels kocht ons Koosje Alles wat stond op de lijst: Visch, komkommer, groot e boonen, Bloemkool, koffie, thee en rijst. Vlug gaat Koosje nu naar huis toe Met haar net in d' ééne hand, jAan haar and'ren aren hangt vróolijk Moeders nieuwe boodschapmand. Bij het beekje met de steenen Loopt ze heel voorzichtig, want Kousje .wil geen4 pootje-baden, Maar o wee 1 wat 's dat voor klant 11 Koosje Blauw met groote oogen Kijkt verbaasd naar gindschen steen Kikker Groen, ook wat verlegen, Denkt: Waar gaat dat meisje heen? Beiden 'schrikken zij geweldig En zijn heusoh een beetje bang, Durven geen van tweeën verder; O, wat duurt dat vrees'lijk langl Steeds maar staren zij elkander Met verschrikte oogen aan. Koosje, als jij daar niet langs durft, Zul j' er morgen ook nog staan. Kikker Groen hij is 't verstandigst Springt dan eind'lijk, eind'ljjk weg, Koosje Blauw durft nu ook verder, Is al bij haar eigen heg. Alles ging heel best, hoor Moeder Zegt ze,. maar die Kikker Groen Zou me haast, den weg versperren, Waarom zou hij dat toch doen Och, klein Koosje, antwoordt Moeder, Kikker Groen was vast ook uit Om wat eetwaar, te gaan halen, Vond je tasoh een mooien buit. Maarhij heeft toch wei begrepen, Dat mijn Koos voor hem niets kocht, En heeft na een poos bedenken Zelf zijn voedsel toen gezocht. Er zijn vandaag velen, die hetzelfde schrijven, namelijk- Tante, ik kan er heusch geen brief bij schrijven, ik heb te veel huis werk, of ik weet niets bijzonders te vertel len, of ik ben met dat warme weer nog zooveel buiten geweest. Nu wat het ook moge zijn. ik neem het immers nooit kwa lijk als er geen aparte brief bij is. alleen moet ieder kind, dat er .niets apart bij schrijft, dan ook wel begrijpen, dat ik hem of haar dan ook niet apart kan antwobrden in de correspondentie, dat spreekt dan van zelf. Als mij niets wordt gevraagd of ver teld, kan ik niet antwoorden. De volgende week zal ik in de corres- pendentie schrijven over een kleine veran dering. die er zal moeten plaats hebben met het inzenden der - raadsels, want met die drukke dagen der 3 October-feesten zal er niets worden gedaan aan raadsels oplossen. Jullie hoort de volgende week wel, hoe dat zal gaan. llichela en Lena de Vleeshouwer, alteoël weer teruggekomen, dat had ik ooty wel verwacht, we kennep elkaar al te lang om hu opeens niets meer van elkaar te hooren. Prettig Michela dat het naaien zoo,naar je zin is. Drietal» Koevoet, neen ik zal dit jaar niet in Leiden kunnen komen voor de 3 Octo- berfeesten om allerlei redenen, daarover schrijf ik nog wel eens. Zoo. mogen jullie om beurten mee wan kijken naar het vuur werk? En is het nu Coba's beurt? Ontzet tend warm is het een paar dagen geweest, ik vond het veel te warm. Ik hoop voor alten en allés op mooi weer voor de fees ten, maar niet zoo drukkend heet. Nellie en Corrie Eroers, dat is altijd erg vervelend al» er dan publiek is, dat niet stil en rustig is, ze beletten de anderen dan om naar de muziek te luisteren. Ter eere waarvan werd dat zingen toen later nog eens herhaald in jullie straat?.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19