No. 20408. DONDERDAG 23 SEPTEMBER Officieeie Kennisgeving. STADSNIEUWS. h'et VGWJtaamctp nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per regel. Cij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en jZaterdags 60 Cts, bij eon maximum aantal woorden van 30. j Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brievbn 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeinrisplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Pcstchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden J 2 35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 1 2.35 portokosten. 0.18. „0.18. BH nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen, ten aanzien van den door het Comité voor Centralen Wijkarbeid op 12, 13, 14 en 15 October a.s. in de Stadsgehoorzaal te houden 5azaar, ontheffing is verleend van het slu- tingsuur voor winkels. N. C. DE GfJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1926. 1041 Juliana van Stolberg-herdenking. Gisteravond had in de goed gevulde en met Oranje getooide groote Stadszaal de reeds meermalen in ons Blad aangekondigde Ju liana van Stolberg-herdenking plaats, gelijk gemeld uitgaande van de aldeeling Leiden van den Chrislelijken Vrouwenbond in Ne derland en de Leidsche Christelijke Oranje- yereeniging. Het doel van deze samenkomst was om de volksliefde voor ons Vorstenhuis op te wek ken, teneinde gelden bijeen te brengen voor een op te richten monument voor Juliana van Stolberg, de moeder van de Oranjes. Het ligt in de bedoeling de eei-stc-sleenlegging van dit monument te doen plaats vinden op den 18den verjaardag van haar naamge- noote, Prinses Juliana. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de wethouders Aug. L. Reimeringer en J. B Meijnen, generaal Weber uil Den Haag, de lieer en mevr. dr. SchokkingMelelerkamp en anderen. Nadat gezamenlijk gezongen was Ps. 77 vs. 7, ging de voorzitter dor Leidsche Chr. Oranjevereeniging, ds. II. Thomas ^voor in gebed om vervolgens allen hartelijk"welkom te hecten, in het bijzonder voornoemde per sonen,-de afgevaardigden van ,,Pro Rege" en het Chr. Mil. Tehuis, de aanwezige oud-mi- Jitairen, de Leidsche Dileltantenzangcluh en liet strijkorkest „Ad Nostram Ulililalem". Nadat spr. nog eens het doel van deze bij eenkomst uitvoerig had geschetst, zertle het strijkorkest „A. N. U." onder leiding van den heer J. Smolders het Wilhelmus in, dat door alle aanwezigen staande werd meegezongen. 'Hierna bracht ,A. N. U." nog de Priesler- marscli uit „Alhalia" en de ouverture Ko ning Mydas ten gehoore, terwijl ook de Leid sche Diletlantenzangclub eenige-liederen ten beste gaf. De dirigenlc en accompagnatrice kregen bloemen. Beide vereenigingen oogst ten een dankbaar applaus. Nog voor de pauze hield mevrouw Schok kingMelelerkamp het eerste gedeelte van liaar voordracht over „Juliana van Stolberg" Spr. ving aan met op te merken, dat Julia na van Stolberg, lioewel zelve geen op den voorgrond tredende figuur, toch van groote belcekenis is geweest op de geschiedenis van ons volk, doordat zij niet alleen Willem de Zwijger, doch ook haar overige zoons gedu rig tot den strijd voor vrijheid en recht tegen Spanje aanzette. Haar invloed was van gioote beteekenis op het gansche wereldge beuren. Uitvoerig schetste mevr. Schokking ver volgens de levensgeschiedenis van Juliana van Stolberg, haar jeugd in hel ouderlijk te huis, haar huwelijk op 17-jarigen leeftijd met graaf Philips van. Hanau en haar tweede huwelijk met graaf van Nassau-Dillenberg, \ynarbij zij alras door haar groote opvoe dingsgaven het Irotsche kasteel tot het ge liefkoosde middelpunt van de jeugd maakte. Uit dit huwelijk werden vier zoons en vier dochters geboren, die allen een min of%meer belangrijke rol in de geschiedenis van het wereldgebeuren hebben gespeeld. De voor ons meest belangrijke is haar zoon Willem, die al spoedig den titel Prins van Oranje erfde en benoemd werd tot stad houder van Holland, Zeeland en Utrecht, doch door zijn genegenheid -voor de zaak der Hervorming zich het wantrouwen van den koning van Spanje op den hals haalde. Met was Juliana van Stolberg, die door haar groote liefde voor de goede zaak den Prins wist te schragen en te inspirceren tot do groolscbe daden, waartoe hij in later ja ren in staat zou zijn, aldus besloot spr. het eerste deel van haar lezing. Hierna werd gepauzeerd, welke gelegen heid ds. Thomas zich ten nutte maakte om mede te doelen, dal er a.s. week een straat- collecte langs de huizen zal worden gehou den. Jongens en meisjes boven den leeftijd van 15 jaar, die zich met de inzameling van tfeze gelden willen belasten, worden vrien delijk verzocht zich ten spoedigste aan te melden hij mevrouw Schokking, Pielers- kerkkoorsleeg 15. Na de pauze zette mevr. Schokking haar rede voort, waarbij zij allereerst den ge moedstoestand afteekende, waarin de Prins van Oranje verkeerde na zijn openlijke breuk met Spanje en de daaruit voortvloeiende ver- focurdverklaring zijoer bezittingen. Zijn beste vrienden, Egmond en Hoorne, werden :Vormoord en het was wederom zijn moeder, die door haar krachtig, opwekkend woord Voorkwam, dat Prins Willem den aioed ge- oeel en verloor. Haar zoon Adolf viel bij Heiligerlee al» eerste slachtoffer van de zaak, welke zij zoo krachtdadig voorstond. Ook tijdens zijn verblijf in de Nederlan den bleef zij den Prins per brief moed in spreken in zijn zwaren strijd. Een nieuwe beproeving kwam over de bejaarde gravin door den veldslag op de Mookerhéide, waar bij wederom twee harer zoons het leven lieten. Alleen haar sterke geest wist in deze zware tijden hel zwakke lichaam slaande te houden. Tot het laatste toe bleef zij belangstellen in hetgeen zich rondom haar afspeelde. In 1582 stierf zij kalm en zacht. En hiermede, aldus besloot spr., heb ik getracht u in een kort bestek een beeld te geven van Juliana van Stolberg als een ge loofsheldin, als een vrouw, die groot en krachtig was door de mac;.ht van haar geloof. God geve ook haar naamgenoole, onze lieve Prinses, iets van deze kracht; dan zal ook zij zijn een zegen voor de haren, een zegen voor hafft* omgeving, een zegen voor ons volk en levens zal daarmede de eeuwen oude band lusschen God, Nederland en Oranje vaster aangehaald worden. De met duidelijke slem uitgesproken rede werd langdurig toegejuicht. Nadat het zangkoor zich nogmaals op zeer verdienstelijk wijze had doen hooren. werd hel slotwoord uitgesproken door Z.Exc. generaal Ph. W. Weber, uit 's-Gravenhage, als voorzitter van 't Juliana- van-Stolberg-comité. Na het mooie gevoelvolle woord van mevr. Schokking achtte spr. een opwekking eigen lijk overbodig, 't Is een verheugend feit te mogen consfateercn, aldus spr., dat in den laatston lijd de verjaardagen van het Ko ninklijk Huis meer algemeen worden her dacht. Dit is, volgens spr., het werk van twee vrouwen. Koningin Emma en Koningin Wil- helmina, die beiden èn als echlgenoole èn als moeder èn# als vorstin ons aller respect verdienen. Bij de aanbieding van het nationaal hul deblijk in de Nieuwe Kerk te Delft heeft onze Koningin, slaande voor het gerestau reerde praalgraf der Oranjes, gezegd woord van dank voor de wijze waarop de hoeren Pel hun personeel, niot alleen bij jubilea, weet te waardceren, waarmee het personeel instemde met een hartelijk ap plaus. Den verderen dag bracht de jubilaris in huiselijken kring door. In het Klein-Auditorium der Univer siteit alhier, zal op Dinsdag 19 October a.s., dr. S. F, II J. Berkelbach van der Sprenkel voor de Ned. Chr. Studenten-Vereen. een lezing houden over: „Godsdienst van ons* zelf ^n van anderen." De pracses van genoemde vereeniging. de heer J. Chr. Fritzsche, zal daarbij een in leiding houden over: „De Ned. Chr. Stud.- Ver. in de Studentenwereld". Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is mej. C. S. "Offerhaus, apothekeres te 's-Gra venhage, alsnog als plaatsvervangend lid toegevoegd aan de commissie, die gedurende het jaar 1926 alhier belast zal zijn met het afnemen van de examens van apothekers assistent. Naar wij vernemen zal het op 29 September a.s. 75 jaar geleden zijn, dat de zeepfabriek Sanders Co. werd opgericht. Het personeel heeft gemeend dezen dag niet onopgemerkt ,te doen voorbijgaan en stelt zich voor dezen dag in een ochtend bijeenkomst te halfelf te herdenken. Na afloop hiervan zal er, naar men ons mededeelt, van half twaalf lot halféén voor belangstellenden gelegenheid beslaan in het fabrieksgebouw bestuur en directie te com- plimenteeren. Naar wij vernemen zal het nieuwe clubgebouw van de Sludcnlcnroeivcreeni- ging „Njord" op Zondag 3 October officieel worden geopend. De eleciro-iuonteur J. L. van L., wo nende in de 3-04lober-straat alhier, waar van wij gisteren tneldden, dat hij in de bluschafdecTing dèr koolaschinstallalie van „Het Nederlandsche volk heeft gctöond een de Stedelijke Lichtfabrieken was getroffen innig besef te hebben van hetgeen mij ver bindt met Willem van Oranje, wiens gees teskind ik in menig opzicht ben." Hier reikt het heden de hand aan liet verleden. En waaT onze Landsvrouwe het voorbeeld geeft, aldus spr., daar moeten ook wij eeren de nagedachtenis van een vrouw, die door haar bezielenden moed, haar zonen tot de daden aanspoorde, die Nederland groot maakten. Spr. besloot met een vierregelig versje van Da Costa te cileeren: „Oranje boven, blijv* de leus, In nood en dood, in strijd en leven, Geen and're gaal daarboven Dan. waar wij God mee loven." Hierna werd de bijeenkomst met dankge bed door ds. Thomas en gemeenschappelijk gezang van het Avondlied: ,,'k Wil U. o God, mijn dank betalen", gesloten. Een 25-jarig jubileum. In aansluiting op onze medodecling van gisteren betreffende hel jubileum van den heer L. van Zandwijk bij de firma Gebroe ders Pel, kunnen wij het volgende mede- deelen. Nadat de jubilaris met gezin door de directie in ha-ar privé-kantoor was ont vangen, werd hij naar de plaats geleid waar het jubileum zou worden herdacht in tegenwoordigheid van directie, familie en personeel. De keurig met plantengroepen versierde hal maakte reeds op de aanwezigen een feestelijken indruk. Hier werd het woord genomen door den oudsten directeur, den heer Tfk. Pel, die den jubilaris en familie hartelijk begroette en in warme bewoordingen de verdiensten van den heer L. van Zandwijk schetste. Hij wees daarbij in het bijzonder op de trouwe plichtsbetrachting en aangename samen werking en dat de jubilaris iemand is die zijn taak kent en deze op zijn eigen kalme doch vastberaden wijze weet te volbrengen Hij eindigde met den wensch uit te spreken dat het hem gegeven zoude zijn in goede gezondheid zijn werk, in beider belang, nog langen tijd voort le zetten. Hierop volgde de overreiking van de stoffelijke blijken van waardeering, bestaande uit een gouden horloge met inscriptie, benevens een enve loppe met inhoud, terwijl hem tevens de oorkonde voor trouwe plichtsbetrachting van de Maatschappij van Nijverheid werd overhandigd. Namens het personeel werd de jubilaris gecomplimenteerd door dén heer J. J. Kan- bier. die hulde bracht voor de collegiale samenwerking en eveneens hoopte dat hij nog vele jaren iri goede gezondheid zijn taak mocht vervullen. Ook hier werden de stoffelijke blijken niet vergelen, t. w. een enveloppe met inhoud en- een bloemen hulde. Ten slotte zij nog vermeld, dat de moeder der directeuren van haar belangstelling deed blijken door het zemden van bloemen. Zeer getroffen door deze huldiging be dankte de jubilaris directie en personeel hartelijk. Hij sprak in 't bijzondeT een door een losgeraakt contra-gewicht en in hoogst zorgwekkende toestand naar het Sint Eïizabctksgesticht werd overgebracht, is gisteravond aan de bekomen -verwondingen bezweken Dit is dus het tweede ongeval met doode- lijken afloop, dat zich in twee dagen tijds op genoemde terreinen heeft voorgedaan. In verband met het politioneel en justi tieel onderzoek is tot deskundige benoemd ir Touw, directeur van de Kon. Ned. Grof smederij! alhier. Gisteravond omstreeks halIlien reed de 16-jarige M. G. O. per fiets langs het Deut sche Jaagpad nabij de Lammebrug, toen hij werd aangereden door een passeerenden fietser. Hierdoor raakte hij het stuur kwijt en kwam in het water terecht, waaruit hij zich echter wist te redden. Met een been wond kwam hij er betrekkelijk nog goed af. In oen stuk weiland aan den Zoeler- ■woudsche-weg nabij de Constructiewerk- plaatsen is een klein bruin paard met twee witte achtervoeten aangetroffen, zonder dat de gebruiker van het weiland weet hoe het dier er ingekomen is en wie het toebehoort. Inlichtingen zijn bij de politie le bekomen. -Gistermiddag circa 2 uur zou de tien jarige D. A. op een voor een wagen gespan nen paard klimmen. Het ventje- viel er af toen hot dier zich in beweging stelde en kwam voor het wagenwiel terecht, waar door de jongen een niet-ernstige vleesch- wonde bekwam. Een voorbijganger nam hem op en bracht hem naar hel Academisch Ziekenhuis, waar hij verbonden werd, waar na hij weer naar huis kon gaan. Gisternamiddag te vijf uur had een aanrijding plaats op den hoek Vischmarkt Korenbeurssleeg tusschen een vrachtauto en een wielrijdster. Deze laatste verkreeg een vleeschwond aan een der beenen en het rijwiel werd beschadigd. Volgens verkla ringen was de aanrijding een gevolg van onoplettendheid van de juffrouw. Een uur,later, circa 6 uur dus, had ongeveer terzelfder plaatse een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto en een rijwiel. De rijwielbesluurder, die J. de B. heette, gaf aan den ehauffcur de schuld en deze weet het ongeval aan de onaltentheid van den wielrijder. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op Woensdag j.l. bedraagt in totaal 613, tegen 21 Sept. 1925 in totaal 526. Hedenmiddag omstreeks halfeen is- op den Haagweg nabij de Haagsche Schouw 'n Fordauto, terwijl de bestuurder te veel aaa den kant van de .weg uithaalde tegen een hoorn gereden, tengevolge waarvan het voorste gedeelte van den wagen danig werd beschadigd. De bestuurder bekwam eenige verwon dingen in het gelaat door de scherven van de voorruit, doch kwam er overigens goed afs - D e aanrijding in de Booi- laan. Hel slachtoffer van het auto-onge luk, dat Dinsdagavond op de Boorlaan nabij de Koningskade te Den Haag heeft plaats gehad, de 26-jarige heer J. II. B., is in nel ziekenhuis overleden. Onveilig strand. Het strand le Scheveningen is Maandag, Dins dag, Woensdag en Donderdag, telkens van 10 uur v.m. lot 2.30 n.m. onveilig tot en met de Wassenaarscheslag, wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eersl dan weder toegankelijk zal zijn, wanneer de roodc vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn weggenomen. Uit het raam gevallen. Te Rotterdam was de 3-jarige J. T. v. A. mot zijn moeder op visite bij kennissen die op de tweede verdieping van een pand aan den Dordtschen straatweg aldaar wonen, ïn een onbewaakt oogenhlik klom hot ventje in een openstaand raam van de keuken. Hij verloor het ovenwicht en stortte ongeveer 10 Meter naar beneden. Met een schedelbreuk en hersenbloeding bracht de G. G. D. hem in zorgelijken toe stand naar het ziekenhuis. Men vreest voor zijn leven. Overreden en gedood. De 14-jarige A. G. is te Rottendam van een vrachtauto afgeslagen, waarop hij geklom men was. Hij weid door een passeerenden omnibus gegrepen, een der voorwielen ging over het hoofd van den jongen, die doode- lijk gewond weid. Defecte rails. Gistermor gen ontdekte een reiziger dat in de rails even buiten de overkapping van het sta tion Hofplein te Rolteidam eenige laschpla- ten gebarsten waren, hetgeen blijkbaar door de werklieden, die bezig waren aan de grind bedding niet was opgemerkt. Ilij waarschuwde den bestuurder van den tol vertrek gereedstaanden electrischen trein naar Den Ilaag en de stationschef. Het euvel was spoedig verholpen. Het 1 0.000ste schip. Gis- termiddag is te Rotterdam het lO.OOOsle schip binnengekomen. Hel is het Lelland- sche stoomschip Krimulda, met een laling hout uil Riga. De gestolen bankbiljetten van f 1000. Op hel bijkantoor van do i\e- doTlandsche Bank op de Heerengracht le Amsterdam zijn gisteren vijf bankbiljetten van f 1000 aangeboden, welke blijkens de nummers, afkomstig waren van den diefstal van f 180,000 te Genève. De politie werd ge waarschuwd, en trachl nu de herkomst der biljetten, welke natuurlijk van hand tot hand zijn gegaan en successievelijk naar Nederland terugkomen, op te sporen. Stakingsgevolgen. Tcn'ge. volge van de st-alriiig aan de Heemaf te Hengelo, is de Twenfcsche Metaal- en Ijzer gieterij te Amsterdam genoodzaakt, door dat deze fabriek in hoofdzaak gietwerk van Heemaf ontvangt, haar werktijd voor- loopig in te krimpen tot 40 uur per weck. De Culemborgsche moord zaak. Bij de behandeling van het proces tegen O. de Beus verklaarde de getuige J. Blitterwijk, dat hij van vrouw Ilaveman heeft gehoord, dat wanneer Iiaveman gear resteerd zou worden, hij tijdig zou worden gewaarschuwd door den commissaris, door middel van vrouw Borgstein. Deze vrouw Borgslein zou aldus getuige ook in op dracht van den commissaris de uilgaven conlroleeren, die vrouw Ilaveman in win kels deed en mocht ook vrouw Haveman ge arresteerd worden, dan zou vrouw Borgstein voogd over de kinderen worden van Have man. Volgens de Voorw. heeft vrouw Borgslein tegen getuige J. Blitterwijk een klacht inge diend bij de rechtbank te Tiel wegens mein eed. Do onbewaakte overwegen. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is bij Epe de 70-jarige vrouw E. op een on be waakten overweg door den molorlrein ZwolleApeldoorn gegrepen en op slag ge dood. De vrouw, die een kruiwagen voort duwde, was zeer doof, waaraan vermoede lijk het ongeval te wijten is. Een gevaarlijk spel. Maan dagavond heeft te Nijmegen een ernstig on geluk plaats gehad ten gevolge van het hoogst gevaarlijke kinderspel: het schieten met pijl en boog. In de IJsselstraat ver maakten eenige jongens zich met dit spel. Een knaap, L.. had daarbij het ongeluk een kleiner jongetje P. genaamd, den pijl in een der oogon te schieten. Het ventje werd naar het Ooglijdersgesticht overgebracht en daar behandeld. Het zal zijn oog moeten missen. Verdronken. De 16-j arige A. v. d. V. te Hoensbroek die met nog twee andere kameraden was gaan baden is in een plas'op de Brussummérheide ver dronken. Te Weurt is het zoontje van den heer A. G. uit Rotterdam, dat tijdelijk in ge noemd dorp vertoefde, al spelende te wa ter geraakt. Toen hulp opdaagde, bleek het knaapje reeds verdronken.- BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp betreffende de collectieve arbeidsovereenkomst. De begrooting van P. T. T. voor 1927. De Pers over de Millicenen-nota Kind gedood te Maastricht BUITENLAND. Stresemann is naar Berlijn teruggekeerd. Nieuwe besprekingen in het Engelsclie mijnconflict. Kondilis trekt zich in Griekenland terug uit de politiek. De oppositie in Spanje vereenigt zich tegen de dictatnnr. Een 3-jarig zoontje van den landbouwer J. Boerefijn Ez., te Lange Ruige Weide, bij Gouda, is op onbekende wijze in ccn naast de woning gelegen sloot geraakt eii verdronken. Nabij sluis XVI dor Zuid-Willemsvaarfc onder de gemeente Weert sloeg de ecut- genoote van den schipper W. van Hooft van het schip Scheepvaart 20", doordat een tweede sohip hei roer van genoemd schip aanvoer, welk roer zij bediende, overboord en kwam in den sterken stroom van den duiker terecht. Haar echtgenoot sprong haar na, maar moest haar op 1 M afstand onder het tweede schip zien verdwijnen. Eerst eenige uren later werd zij opge haald. Toen waren de levensgeesten ver dwenen. Inbraak Op "brutale wij z O ia in het gebouw van de Coöp. Landbouw- bank „Zwollerkerspel aan do Achter gracht to Zwolle ingebroken. Tusschen twaalf en half twee, terwijl alles naar huis was en de conoierge met zijn gezin aan tafel zat, is men door den kelder de fa briek binnen gedrongen, heeft ccn klein ruitje in de deur, leidende naar 't. kantoor ingeslagen, en is zoo binnengekomen. Ver mist wordt f 40 aan bankpapier. Het zil vergeld, dat er naast lag, is onaangeroerd gelaten. Doodelijk ongeluk. Men meldt uit HeerenveenDe acht-jarige G. Cloo trachtte op don middelst-en wagen van drie aan elkaar gekoppelde zwaar be laden wagens te klimmen. Zij viel, en werd door den ''achtersten wagen overreden. Zwaar gewond werd zij een woning bin nengedragen, waar zij kort daarna over leed. De rolletjes te Assen.—Vol gens de Asser Ct. leidl kolonel van Del le Assen persoonlijk het onderzoek. Gistermorgen is de luitenant-generaal Muller-Massis, commandant van het veld leger, die groote oefeningen nabij Amers foort had, te Assen gekomen. Naar men voorts nog aan de Asser Ct. meedeelde, (maar het blad heelt er geen bevestiging van kunnen krijgen) is hel schieten der wachlmcnschen Maandag avond niet zonder slag of sloot gegaan maar heefl zich daarbij nog het volgende afge speeld: Den commandant van de wacht van het 9e was door een luitenant bevolen patronen uit te reiken, hetgeen deze weigerde, ter wijl de manschappen weigerden patronen in ontvangst te nemen. Dientengevolge ,zijn zij gestraft met 14 dagen zwaar arrest en 14 dagen nadienen, terwijl zij te zijner tijd voor dienstweige ring voor den krijgsraad moeten verschij nen. Droeve toestand. Enkele we ken geleden brandde le Nieuw-Amslerdam (gem. Emmen) de woning af, bewoond dooi het huisgezin P. De vrouw van P. heeft t.b.c. en haar is indertijd door een ingezetene een lighal verschaft. P. heeft direct moeite ge daan een nieuwe woning te krijgen. Ook klopte hij bij de autoriteiten aan om een wo ning van den woningbouw. Daar maakte inen evenwel bezwaar hem een woning te verschaffen, en zei: „Uw vrouw is t.b.c. en onze woningen zijn voor gezonden, niet voor t.b.c.-lijdenden, want t.b.c. is besmettelijk". En nu wonen reeds twee weken man, vrouw en 3 kinderen in een lighal, die vier M2. groot is. 2 M2. wordt in beslag genomen door het bed der ouders. Onder de tafel liggen 's nachts 3 kleinen. Straks komt er nog een vierde bij, die, dank zij de gastvrijheid van de gemeente Velsen, daar wat op krachten komt. Die wordt dan misschien onder de le gerstede der ouders een nachtverblijf aange wezen. 1 Déraillement bij Heiloo.— De sneltrein uit Amsterdam, welke gister morgen om kwart voor negen ie Alkmaar arriveerde, kreeg bij het station Heiloo cca

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1