KERK- EN SCH00LNIEUWS. SPORT. .werk van hun efalages hadden gemaakt, wat mede strekte, om het beoogde doel te bereiken. Reeds vroeg concentreerde zich de drukte aan de Vliet, waar vooral veel bekijks trok de etalage van den heer P. Oudshoorn, waar de talrijke fraaie prijzen, waren ten toon ge- Iteld. Het muziekkorps „Wilhelmina", dat ook iverder den geheelen dag het muzikale ge deelte van het programma verzorgde bracht ftl spoedig de stemming er in. Allereerst werd door een kleine 900 schoolkinderen deelgenomen aan het grab belen in den grabbelton, waarbij ieder kind een prijs had, vaak een zeer mooie. Hierop verplaatste zich de drukte naar de Hofstraat, waar een bloemencorso werd ge houdenTalrijke auto's, wagens, fietsen, poppenwagens namen hieraan deel. De jury, bestaande uit de heeren T. Kralt en Andr. de Mooij de heer P. Heemskerk was verhinderd had voorwaar geen lichte taak. Na keuring en prijstoekenning, werd een stoet geformeerd, waarin vele eigenaardige groepen werden aangetroffen. Met voorop de muziek op wagens en de Oranjevereeniging in rijtuigen, ging hierop de kleurige stoet in optocht door het dorp. Des namiddags volgden diverse spelen, ringrijden per fiets voor meisjes en jongens, en met tilbury's voor ouderen, wasch op hangen voor meisjes en kaarshappen voor jongens. Ook dit trok veel belangstelling en de Vliet bood dan ook een feestelijk en leven dig beeld. De gymnasliekveTeeniging „D. W. S." gaf des avonds voor de „Koningin Wilhelmina- achoal", bij bengaalsche verlichting een uit voering. De oefeningen aan de brug, het paard en de rekstok, maar niet het minst, de tot slot uitgevoerde standen, werden door de enorme menschcnmenigte met aan dacht gevolgd en lokten meermalen een dankbaar applaus uit. Na afloop hiervan werd in optocht naar de Vliet getrokken, waar de gondelvaart zou worden gehouden. Jammer genoeg was hiervoor slechts één deelnemer, de heer P. Heemskerk, maar wat deze toonde, was schitterend. De muziek zorgde ook hier, dat de feest stemming niet verflauwde, tot omstreeks halfelf met het „Wilhelmus" werd geëin digd waarna spoedig de rust in de gemeente wederkeerde. Het bestuur van de Oranje-vereeniging kan met voldoening op dezen welgeslaagden feestdag, die door geen wanklank ontsierd werd, terugzien. De volgende prijzen zijn toegekend: Bloemencorso: Poppenwagens: le Neeltje de Mooij, 2e Adriana den Heijer, 3e Jannie Hogewoning, 4e Johanna v. d. Gugten, 5e J. de Koning, 6e Rika Jungerius. Fietsen (Damers): le Rietje v. Vliet, 2e Trijntje v. d. Meij, 3e Martina Ravensber- gen. Fietsen (Jongens): le Abr. Zandbergen 2e A. Vianen, 3e de Koning; le troostprijs Alb. Paauw (voor het vele werk), 2e troost prijs P. Oosthoek (voor eigenaardigheid). Auto's: le W. Glasbergen, 2e B. v. Delft Azn.. 3e Thomas Paauw. Tilbury's: le Jac. Glasbergen, 2e Piet Glasbergen. 3e Corn, van Delft, 4e Dan. de Mooij Jr Ringsteken (Meisjes): le Annie Jungerius. 2e mej. v. Iterson, 3e H. v. Kuieren, 4e C. de Mooij. Jongens: le P. Glasbergen, 2e J. v. d. Sleet, 3e D. de Mooij, 4e Cor Coster, 6e M. Hermans. Ringsteken Tilbury's; le L. v. Egmond, 2e P. Brussee, 3e Bas Star, 4e Nic. Zandber gen Kzn. Waschophangen: le Jannie Hogewoning, 2e Annie v Egmond, 8e Jannetje v. Eg- mond. 4e Jaantje v. Rossum, 6e Anna v. Biezen, Ce C. v Kwawegen, 7e Anne v. d. Meij. 8e II. v. Rootselaer, 9e Neeltje Kort, 10e Neeltje Kromhout, 11e Gerritje v. d. Meij. Kaarshappen: lo J. v. d. Meij, 2e Johan ten Donkelaar, 3e Fr. Slothouber, 4e Ed. Bosschieter, 5e A. Heemskerk, 6e W. v. d. Gugten, 7e B. Heemskerk. 6e Retel, 9e J. v. Egmond Gondel vaart: P. Heemskerk Johzn. Sassenheim. Oranjefeesten. Tweede dag. Wat een zonnetje niet doetl De eerste dag somber, regen, wind. Geen weer om feest te vieren. Het ging dan ook niet van harte De tweede dag. Prachtig, zonnig weer. Heldere, vroolijke gezichten. Een en al opgewektheid I Al vroeg was er op het feestterrein iets te doenvogelschieten om de derde vo gel. Na een langen kamp was de strijd beslist als volgtle prijs, romp A. Q. J. O. van Breda; le vleugel R. M. v. Breda; 2e vleugel W. Philippo; 3e vleugel A. Q. J. O. van Breda; 4e vleugel A. Philippo; kop O. Goeverneur; staart Q. v. d. Vliet; 2e staart K. W. v. Breda, vlag A. Phi lippo. Ondertusschen was ook begonnen het ringrijden per fiets door jongens van 15 jaar en ouder. Hiervoor waren maar even 00 deelnemers le pr. L. Verschoor; 2e G. Brouwer; 3e M. Baljèer; 4e N. v. Dorp Gz.5e A. Elstgeest6e A. Sluimer7e H. Sluimer; 8e L. Roos; 9e J. Buurman; 10e J. A. Rotteveel Az., lie G. Wester beek; 12e A. Wolvers. De uitslag van ringrijden per fiets voor dames van 15 jaar en ouder, 42 deelneem sters, was: le pr. A. Buitenom; 2e Truus Kuiper 3e Marie Hoogeveen4e Marie 'Ammerlaan; 5e Anna Bergman; 6e Pietje van Rijn; 7e Manie v. d. Voort; 8e Marie y. d. Schalk; 9e Roosje Hoogeveen. Voor de mooist versierde fiets kreeg Jespje Bisschops den eersten prijs en ver kregen Marie Ammerlaan, Marie Hooge- yeen en Marie Schalk troostprijzen. Van de jongens had Teim Philippo het mooist versierde rijwiel. Voor tobbetjesteken, mannen van 18 jaar en ouder, waren 40 deelnemers. P. Kuhn le pr.L. Pietersen 2e pr.J. v. d, Voort Jr. 3e pr.Chr. Zandbergen 4e pr. 8. de Groot 5e pr.F. de Voogd 6e pr. en J. P. v. d. Sluis 7e pr. MuiltjeJoopen voor dames van 15 jaar en ouder, 25 deelneemsters. Ié pr^ Lena de Ridder; 2e Jaantje Hoogstraten; 3e Anna Lagerberg; 4e Rika v. dL Meij; 5e 'Anna van Dorp; 6e Aaltje .van Helden; 7e Marie van Tongeren'. Turfrapen voor dames van 16 jaar en ouder, 16 deelneemsters, le pr. Anna Goe- demans; 2e Mietje Homan; 3e Lena Dors man; 4e v. d. Voor-Zwaan; 5e Cath. ZandbergenRoning; 6e Marie Brouwer; 7e R. Brouwer. Hindernisloopen jongens van 16 jaar en ouder; 16 deelnemers, le pr. J. Haver; 2e B* Langelaan; 3e H. B. van Veelen; 4o W. Guldemond; 6e O. Posthumus. Hiermede waren de feestelijkheden vóór den middag afgeloopen. Na den middag bloemencorso. Hiervoor was veel animo; er Was veel moois te zien en daardoor voor de dames een moeilijke taak om te be- oordeelen. De eereprijs voor het schoonste geheel, drie versierde auto's, de heer J. A. v. d. Noort; eereprijs voor de geestigste ge dachte de heer H. Bader, het toekomstige raadhuis; en de heer Nieuwenhoven, de bediening van de telefoon. Voor de mooist versierde auto kreeg de heer L. Ph. Bisschops den len prijs; J. Leeuwen 2e pr.A. Bergman 3e pr., terwijl troostprijzen werden toegekend aan L. Verdegaal en S. de Wreede. Als groep ver- wierven prijzen de Chineesche Theetuin; de gymnastiekvereeniging D.O.S. en do drukkerij van den heer De Gruijter, terwijl als zoodanig troostprijzen werden toege kend aan de R.-K. Voetbalver eeniging en aan den Pluimveewagen. Van de groote twee- en vierwielige voer tuigen werd de 1ste prijs toegekend aan de kabouters, fam. Le Clercq; 2e pr. Wa termolen, H. O. den Hollander. Kleine voertuigenle pr. Rano, van W. v. d. Voet; versierde fiets van mej. C. Schalk 2e pr.poppenwagen van Jo Frijlink 3e pr.poppenwagen van Magda Roning 3e pr. en versierde fiets Willem Bakker Go pr. Troostprijzen verwierven de jongeda mes Tootje en Ina v. d .Voort en E. v. d. Neut. Na de beoordeeling werd de stoet opge steld en trok met de muziek voorop, een paar malen door het dorp, waar de mooi versierde wagens natuurlijk veel bekijks hadden. Hiermee was het programma bijna afge loopen. Alleen restte nog het vuurwerk. Als altijd viel dit uitstekend in den smaak. Het feestterrein was den geheelen avond het tooneel van veel opgewekte vroolijk- heid. Er is eensgezind feestgevierd. Warmond. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de raad dezer ge meente onder Voorzitterschap van den heer A. J. Schölvinck. burgemeester. Afwezig was met kennisgeving rar. D. W. Molhuy- sen. Nadat de vergadering op de gebruike lijke wijze was geopend, werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling werd daarna gedaan, dat sinds de vorige vergadering de navolgende stukken waren binnengekomen- Dankbetui ging van Hare Majesteit de Koningin aan de ingezetenen van Warmond voor de geluk - wenschen, aangeboden bij gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver geboor tedag. Schrijven van H.H Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende goedkeu ring van eenige in de vorige vergadering genomen comptabiliteitsbesluiten. Beide stukken worden voor kennisgeving aange nomen, zoo ook een mededeeling van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw betreffende de vervroeging van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908, waarbij bepaald is, dat de vervroeging met een uur zal eindigen 3 October a.s., des voormiddags 3 uur Staat van af- en overschrijving dienst 1925 en balans en winst- en verliesrekening over dat jaar van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden, waaronder deze ge meente ressorteert. Wordt voor kennisge ving aangenomen, zoo ook een schrijven van den heer W. C. H. Machen voor ont vangen gratificatie voor verricht onderzoek in het oud-archief dezer gemeente betref fende het woonhuis waarin Jan Steen tijdens zijn verblijf in deze gemeente gewoond heeft. Schrijven van K. v. d. Struijs inzake waterverbruik. Wordt voor kennisgeving aangenomen, wijl op zijn verzoek oiq. af sluiting niet kan worden ingegaan, daar de verordening op het watergebruik dezer ge meente zulks niet toelaat. Van de Nationale Landstormcommissie Zuid-Holland West was ingekomen een verzoek om een sub sidie van f 50 voor het jaar 1927 evenals in 1926 was toegekend. B. en W. adviseeren de gevraagde subsidie te verleenen omdat 't instituut nuttig is en de daaraan verbonden leden zich vrijwillig beschikbaar stellen tot verdediging van het wattig gezag. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Haverkort. Van het Gemeentelijk Waterbedrijf te Hil- legom was mededeeling ontvangen, dat ge durende de maand September alsnog op kos ten van het Pompstation twee dagen in de week kan gespuid worden en hoofdzakelijk de zij-leidingen Eveneens was van de Com missie van Advies over het Pompstation, be doeld bij artikel 8 der overeenkomst, tus- schen de gemeenten Hillegom, Lisse. Sassen- heim en Warmond, betreffende de levering van drinkwater, een schrijven binnengeko men waarbij werd toegezonden een sleutel van den watertoren, staande op de grens scheiding van Sassenheim. welk „souve- nirtje" met applaus en gelach werd begroet. Van de R.-K. Vereeniging „Moederschaps- zorg" (de Kweekschool voor vroedvrouwen le Heerlen) was binnengekomen een ver zoek om subsidie aan hun vereeniging toe te kennen van f 25. B. en W. adviseeren hierop afwijzend te beschikken op dezelfde gronden als vorige jaren is aangegeven. Al dus besloten. Verordening op het beheer van het wa terleidingbedrijf. In de door B. en W. ontworpen concept verordening waren door de Drinkwatercom missie eenige wijzigingen voorgesteld, waar mede de Raad na eenige bespreking accoord kon gaan. B. en W. stelden evenwel voor al9 administrateur te benoemen en zulks in af wijking van het bepaalde bij artikel 5, den heer J. H. Kruseman, omdat deze vanaf het begin de financieele administratie heeft ge voerd, toen deze nog door de gemeenlereke- ning liep en thans deze nog onder zijn ad ministratie is, en zulks op een wedde van f 300 per jaar. De heer Haverkort vindt f 300 niet te veel voor den daaraan verbonden arbeid, doch is van meening, dat het bedrijf, waarin^ hij momenteel nog zooveel onheilen ziet, hierdoor te veel gedrukt zal worden, temeer waar nog f 750 voor een technisch beheerder moet worden uitgegeven en f 150 voor uitoefenen toezicht door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Ad viezen van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Spr. zou met aanstelling en sa- larieering willen wachten totdat het bedrijf naar behooren functionneert en vraagt of het werk niet kosteloos kan worden opeedragen aan den ambtenaar ter Secretarie. Hij maakt er bezwaar tegen deze lasten op het bedrijf le leggen. De Voorzitter zegt, dat het toch niet de bedoeling van den heer Haverkort kan zijn, dat werk gepresteerd wordt zonder salaris. Bovendien is thans ter Secretarie overvloed van Werk, terwijl Gedeputeere Staten eischen een eigen bedrijf, en de boek houding moet worden gevoerd naar de me thode van dubbel boekhouden. Waar tevens nog borg moet worden gesteld, wil het B en W. voorkomen, dat een salaris van f#300 per jaar zeker niet te hoog te noemen is, wijl toch een goede boekhouding een eerste vcreischte is voor een goeden gang van het bedrijf, waarop de heer Haverkort antwoordt zich bij de meening van B. en W. te kunnen neerleggen, waarop de verordening met al- gemeene stemmen wordt vastgesteld en de heer J. H Kruseman wordt benoemd als administrateur. Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning. dienstjaar 1925 Conform het advies der Verilicatie-Commissie wordt'de rekening der gemeente, dienstjaar 1925. vastgesteld als volgt- Gewone dienst. Ontvangsten- f 114.140,85 Uitgaven f 102.291 6772. 'aldus een batig slot van f 11.849.17V2. Kapitaal- dienst Ontvangsten f 110.262.24 Uitgaven f 105.823.27Va. alzoo een haficr slot van 14438.967a Benoeming onderwijzeres nuttige hand werken aan de Openbare Lagere School Door mevrouw S Rijnsburger—Oudshoorn was eervol ontslag uit deze betrekking ver zocht wegens vertrek uif de gemeente, welk ontslag op de meest eervolle wijze wordt verleend, onder dankbetuiging Voor de dóór haar aan de gemeente bewezen diensten De Voorzitter deelt mede. dat lijdelijk in deze benoeming was voorzien door tijdelijke aan stelling van mej. P H M. Th van Delft, assistente met akte aan voornoemde school, welke in het bezit is van het vereischte di ploma. Oproeping voor deze betrekking was geschied op de gebruikelijke wijze, doch slechts een sollicitante, n.l. mej. Van Delft voornoemd, had zich aangemeld. Ook het Hoofd der School steunde haar sollicitatie met kracht, zoodat B en W voorstellen haar als zoodanig te benoemen, waartoe wordt besloten De Voorzitter stelt voor het salaris te bepalen op f 300 en verdedigt dit met klem op grond van het feit. dat door haar als assistente een zeer gering salaris genoten wordt voor de door haar gepresteer- den arbeid. De heer Haverkort verklaart zich hiertegen, omdat hij geen vérband ge bracht wil zien tusschen beide betrekkingen. Nog voert de Voorzitter aan. dat door de benoemde 87a pCt. aan pensioensbijdrage moet worden gestort, zoodat per lesuur nog geen f 1.50 betaald wordt en handhaaft zijn voorstel het salaris te brengen op f300 De heer Heijl wil f250 geven en de pensioens bijdrage voor rekening der Gemeente nemen, waarop de Voorzitter mededeelt, dat zulks volgens de deze gemeente geldende verorde ning niet gaat, waarop het lid Haverkort antwoordt er zich mee le kunnen vereenigen indien het 9alarf9 met de pensioensbijdrage verhoogd wordt en gebracht wordi op f276, waarmede zich de andere leden kunnen ver eenigen. Wijziging stratenplan voor het gedeelte der gemeente, liggende tusschen de buiten plaats „Groot Leerust" en ..Huize War mond" aan de zijde der Leede. Met de voorgestelde wijziging van hef stratenplan wordt accoord gegaan. Comptabiliteit. Eenige noodzakelijke compfabiliteilsbesliiiten worden onveranderd goedgekeurd. Ook wordt besloten voor het volgend kwartaal den abonnementsprijs van het drinkwater te halveeren en geen over- water in rekening te brengen, met uitzon dering van de gebouwen, uitsluitend op over- water aangewezen, terwijl met ingang van 1 October een ieder zal verplicht zijn aan het waterleidingnet te zijn aangesloten Bij niet-aansluiting moet toch het verschuldigde abonnementsgeld berekend naar de huur waarde van het pand, betaald worden. Even eens hecht de Raad zijn goedkeuring aan den aankoop van een plaquet voor den prijs van-f 200, voorstellende het borstbeeld van Jan Steen, welke plaquet zal worden aange bracht in het pand door hem destijds alhier bewoond, in welke kosten de Jan Steen commissie uit Leiden een bijdrage heeft toe gekend van f50. Van de rondvraag wordt door niemand gebruik gemaakt en wordt overgegaan in ge heime zitting. Wassenaar. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Maaldrift, had gistermid dag een ernstig auto-ongeval plaats. De auto gemerkt H 12087 kwam uit de rich ting Leiden met een snelle vaart. Van de richting Den Haag kwam de wielrijder N. uit Leiden per rijwiel en wilde de Weyer- manlaan inrijden. De bestuurder de heer A. uit Den Haag kon een aanrijding niet voorkomen. De auto kwam in den berm terecht en sloeg daarna over den kop met den bestuurder in de auto in de eloot. De eigenaar sloeg de kap stuk en kon zich aldus bevrijden. Zijn verwondin gen waren van niet-em9tigen aard. Erger was de toestand van N., die met een lichte hersenschudding naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden moest worden overge bracht. De auto was zwaar beschadigd. Zoeterwoude. Gistermiddag omstreeks halfvijf is de bijna tienjarige scholier W. Z. aan den IIooge-Rijndijk alhier, bij het zwem men in den Weipoortschen Vliet in de diepte verdwenen. Toen hij werd opgehaald bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Kunstmatige ademhaling, die nog geruimen tijd door den veldwachter werd toegepast, bleef vruchteloos en de inmiddels ontboden geneesheer, dr. G. A. de Bruyne van Leider dorp, kon slechts den dood constateeren. Do raad dezer gemeente komt Woens dag 22 September a.s., des voorm. om 10 uur in openbare vergadering bijeen. PREDIKBEURTEN. Voor Zcndag, 19 September a.9. Bodegraven. Ncd.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Polt. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half zeven, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur preeklezen en nam. halfzeven ds. van Reenen. (Donderdag nam. halfacht, ds. van Reenen H. P.) Boskoop. Ned.-Hcrv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Glas; nam. 6 uur ds. Reynders van R'dam (H. D.) Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Fernhout. Salvatori: Voorm. halftien, ds. Reyndera van Rotterdam. Ncd.-IIerv. (Geref.) Evangelisatie:Voorm. halftien de Keer P. Lijklema en nam. 6 uur in de Ncd.-Herv. Kerk. De Kaag. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de. van Baaien. Katwijk-aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. F. A. v. d. Heyden Gzn. Koudekerk. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Israël. Gerei. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp. Ned.-Herv. Kerk- Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Voorber. H.A.) en nam. halfzeven, ds. Woudstra. Noordwijk-Binnen. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. W. Gunst, em. pred. te Oegstgêest. Noordwijk aan Zee. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam 5 uur, ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers (H.A.) Oude-Wetering. Remonslr. Gem.: Voorm, halfelf, dr. Sax. Sassenheim. Ghr.-Geref. Gem. (Kerklaan), Voorm. 10 en nam. 5 uur, leeskerk. Nod.-Prot.' Bond (zaal Hoogstraten); Voorm. halfelf, ds. D. Drijver van Haarlem. Valkenburg. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hermanides. Voorhout. Ncd.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. F. G. H. Nicolaï. Waddinxveen. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, lees- dienst; nam. half zeven, ds. Enkela^r, van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm, 10 uur, leesdienst; nam. halfdrie ds. Houtzagers van Reeuwijk. Wassenaar. Ned.-Prot Bond: Voorm. halfelf, dr. K. F. Sparnaay, Rem. pred. te Amsterdam. Wonbrngge. Ned.-Prot. Bond: Nam. 8 uur, dr. v. d. Meulen van Bergen op Zoom. Zoeterwonde. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halfelf, d9. J. H. Mulder. Zwammerdam. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. L. B. Houtgast van Boskoop. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Klools. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Wissink. Q Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Vreeswijk, D. J. La- zonder te Oppenhuizen. Te Hoornaar (toez.), G. Woelderink te Randwijk. Aangenomen: Naar Nieuw-Beier- Iand; J. Haring te Utrecht. Naar Broek in Waterland, G. J. J. Ren- sink, te Westzaan. Bedankt: Voor Metslaurir, C. v. d. Nieuwenhuizen te Hekelingen. Voor Bergschenhoek, P. de Looze, te Ren- kum. Voor Hedel, G. Enkelaar, te Langer^ en Kor ter aar. Geref. Kerken. Aangenomen: Naar Zaamslag, A. B. W. M. Kok le Woramels. Bedankt: Voor Zwartsluis, S. Wes- bonk, le Jutrijp. Woensdagmiddag 12 uur werd te Woerden in de Nederl. Hervormde Kerk het Jan de Bakker-raam onthuld. Wij geven hierbij een foto van het door den heer Max Nauta uit Amsterdam ontworpen Jan de Bakker-raam. De wijziging der L. O.-wet Naar de Rotterdammer verneemt, zal bij de e.k. behandeling der L. O.-wet in de Tweede Kamer waarbij opnieuw over het Fransch beslist zal worden door eenige Kamerleden een voorstel worden gedaan, om het Esperanto als facultatief leervak in te voeren. Een viertal leden der Kamer verklaarde, zich bereid het voorstel le verdedigen, ter* wijl het waarschijnlijk door mej. Wester* man zal ingediend worden. 50 jaar Rijkslandbouwonderwijs. Te halftwee had gisteren de offieieelé opening plaats van de nieuwe Studenten* sociëteit „Ceres" van het Wageningsch Studenten-Corps. Verschillende autoriteiten 'waren daarbij tegenwoordig. De praeses van het Corps, de heer Jhr. J A. Roëll, opende de bijeenkomst met een kort woord van welkom: Daarna gaf hij het woord aan dr. F. E, Posthuma, voorzitter der Commissie van Bijstand. Vervolgens verkreeg het woord prof. J. van Baren, als voorzitter van het comité uit de burgerij, die een belangrijke som gelds had bijeengebracht, welke den Senaat van het Corps was aangeboden, ten einde daa-rvoer de J>iljart- en leeszaal der nieuwe sociëteit een haar passende aankleeding te geven. Na hem sprak de burgemeester, de heer J. A. M. Wijnaendls van Resandt. Namens de burgerij wenschte spr. het corps geluk met de ingebruikneming der nieuwe socië-i telt. De heer Jhr. Roëll dankte. De receptie van den senaat die volgde, was zeer druk bezocht. Des avonds bood het corps aan comité's en particulieren een diner aan. Voor de Zending. Men verzocht ons mede te deelen: Z^oals reeds medegedeeld hebben de Hoofdbesturen der Samenwerkende Zen dingscorporaties besloten dit jaar een Zen* dingsweek uit te schrijven van 714 No* vember a.s. Die Zeftdingsweek moest eigen* lijk een nationale zijn. Voor de voorbereiding er van is hulp noodig va.i predikanten, hoofden van onder* wijsinrichtingen, besturen van Vereenigjn- gen. etc. Daarna gaat het om het gebed, de toewijding en het offer van Christelijk Tjle- derland. Moge de begeerde en noodige hulp dooi! velen met blijmoedigheid en enthousiasme verleend worden! ATHLETIEK. De Estafette dwars door Leiden. Het aantal inschrijvingen btijlt toenemen Thans hebben zich nog opgegeven U.V.S en Fluks. Een achttal ploegen zullen dus el< kaar reeds bekampen. Nog is er gelegenheid zich op te geven lot en met morgen I VOETBAL. De Eenrwedstrijden te Utrecht. In verband met het bedanken van een' zevental spelers w.o. de A.S.G.-er Wamste* ker voor bovengenoemde wedstrijden is et eenige wijziging in de samenstelling der elflallen gekomen. Volledigheidshalve lalen wij hieronder de elftallen, zooals zij thans volgens de „Sportkr." zijn samengesteld, volgen: Rood: v. d. Meulne (H.F.C.); Van Zwiete-1 ren (Sparla), Van Kol (Ajax); Smeel' (H.B.S)., Haak (Stormvogels), v. d. Laa" (E.D.O.); Gielens (Hercules), Meinsma Gooi), Steflens (E.D.O.), v. d. Eb (V.O.C.), Huysman (Excelsior). Wit: Quax (A.D.O.); Horsten (Vitesse, Koster (Stormvogels); Van Stolk ®xce.'1 sior), Krom (R.C.H.), De Kreek (Go Ahead). Elfring (Alcmaria), Hoogmoed flaJ-Cd,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6