BrococJ cuLsie L No. 20403. LEIDSCH DAGBLAD. Vrijdag 17 September Tweede Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. DE HYGIENE BIJ DE HUIDVERZORGING. UIT DE OMSTREKEN. E loo H E 1.2o qeen beter fabrikaat! Alpien a. d. Rijn. Lijst van onbestel bare brieven enz., Ie helft Sept. 192G, waar onder ook brieven enz. die niet of onvol doende gefrankeerd waren. Brieven Binnenland: Commissaris Konin gin Zuid-Holland, 's Gravenhage. Annie Hendriks, Vianen. Briefkaarten binnenland: Marie Bodamer, fïieuwvecn. 1 Briefkaart zonder adres. Bodegraven. Burger 1. Stand. Geboren: Dirkje Anna, dochter van A. Ko ning en A. Hoogendoorn. Annigje, doch ter van H. Gelderblom en A. A. Braam. Loop der bevolking. In flen loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: TI. H. Hen driks, arbeider-telegrafist van Bloemendaal. E. M. Romeijn, zonder beroep, van Gou da. H. C. Marcha', boerenknecht, van Rietveld. A. J .Loon, dienstbode van Den Haag; W. van der Leden, dienstbode van Hilversum. Inirtiddels vertrokken: G. den Hartog, on derwijzeres naar Utrecht D. Groenendijk onderwijzer,' naar Pijnacker. G. Verwer, koperslager naar Vleuten. S. Voordouw, zonder beroep, naar Rietveld. Men deelt ons mede dat de oud-mi nister van Marine, de heer TI. Bijleveld, bin nenkort in Bodegraven voor de Geref. Jon- gelingsvereeniging zal optreden. Woensdagavond werd de brandweer gealarmeerd, omdat in Oud-Bodegraven juist over den Spoorlijn, brand was uitgebroken in een leegstaand huisje. Dikke rookwolken stegen omhoog, zoodat al heel spoedig een groot aantal nieuwsgierigen zich naar de plaats van den brand spoedden. Deze bleek te woeden in een oud-huisje dat tijdelijk dienst deed als opslagplaats van materialen krullen, hars, ijzer enz. van den vuurma kersfabrikant Hensen. Men begrijpt dat deze licht ontvlambare stoffen in enkele minu ten het heele huisje in lichte laaie deden staan, zoodat bij het arriveeren der brand weer, die met een slangenwagen op de wa terleiding was uitgerukt, reeds niets meer lot redden kon worden gedaan. Direct gevaar bestond ook trouwens aan geen enkele zijde, belendende perceelen waren er niet, zoodat dus het vuur ongehinderd mocht woeden. Toch meende de brandweer te moeten in grijpen en gaf met één straal water, waar door het huisje spoedig in elkaar viel en het vuur werd gedoofd. Wel bleef dit nog langen tijd onder de puinhoopen voortsmeu- len. Intusschen was het verwonderlijk hoc- jrelen zoo plotseling naar het terrein toege stroomd waren. Aan alle zijden stond men in dichte rijen toe te zien. Naar wij verne men wasi de voorraad materiaal in het huisje niet verzekerd. Weliswaar is de waarde daarvan niet zoo groot, maar de be- 'noodigde krullen zijn niet weer te verkrij gen, zoodat het bedrijf belangrijke schade diidt. Het is wel zeker dat baldadigheid de oor zaak van dezen brand is. Spelende kinderen, die meermalen binnendrongen baddert in het keukentje brand gesticht. De eigénaaf heeft fle ouders aangesproken voor de 'schade. Een tweejarig kindje van den land bouwer B. raakte in de stoepsloot te water. De moeder, die het ongeluk ontdekte, sprong het terstond na en mocht Ret redden. De opbouw van ons gemeentelijk slachthuis vordert flink. De romp van het gebouw is nu geheel af, zoodat een indruk van het geheel wordt gegeven. Ontegenzeg gelijk zal dit meevallen. Het gebouw is royaal opgezet en wordt werkelijk een sie raad voor de gemeente. Alleen is het jammer flat het zoo in een uithoek moest worden Weggestopt. Boskoop. De voetbalvereen. „Vriend schap" die het laatste jaar met vier elftal len in de competities van den Goudschen Voetbalbond uitkwamslaat te. worden op geheven. Het terrein waarop verleden jaar gespeeld werd is opgezegd en ander terrein is niet te krijgen. In Boskoop zijn alle tui- nert le smal en te week van hoedanigheid Het dempen van sldolen en ophoogen van terrein is te koslba&r. En de geineent^-in de omgeving is of dreigt voetbal verbod zoo dat ook düAr geen land gehuurd of .gekocht kan worden. Voor de voetballers en de toe schouwers die altijd de wedstrijden bij woonden is het jammer dat de vereeniging Wordt opgeheven. Men is begonnen met het ophalen van de straat overal waar de electrische kabel is gelegd. Overeenkomstig bestek en voor waarden moet de straat drie maanden na het deggen van den kabel door den aanne mer worden nagezien. Ook de kuilen en galen irt-de pas- ver breed e 'Achterkade dienen te worden her steld. Waar een gedeelte, van deze straat gedempt is behoeft het verzakken geen ver wondering te baren. De gemeentelijke slraatmaker vindt nog voortdurend werk in andere stralen tenge volge van het zware vrachtauto-verkeer dat Voor onze slappe wegen funest blijkt. Het onderhoud van de wegen is tegenwoordig e. n niet weg te cijferen post op de gemeen telijke begrooting. Gevonden voorwerpen. Hamer, 2 tangen, kelderbint. Inlichtingen bij ie politie. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen den caféhouder R. T. alhier, wegens 't hebben van bezoekers na slui-. iingsuur. Tegen C. K. uit Gouda, is proces-ver baal opgemaakt, wegens verduistering, ten nadeele van de Coöperatieve Bakkerij alhier. Koudekerk. In de Ned. Ilerv. Kerk al hier komen in den laatsten tijd groote ver anderingen voor. Het inwendige van het kerkgebouw onderging ongeveer twee jaar geleden reeds een belangrijke restauratie. Thans is er door de firma Eggink van Leiden Öectrisch licht aangelegd, waarmee Donder dagavond voor 't eerst de kerk verlicht werd. 2)& gerljc&tmg voldeed uitstekend. Door de. N.V. v.h. Zimmerman en Co. van Utrecht werd centrale verwarming aangebracht, welke in de komende winters een aange name verbetering belooft. De kerktelefoon is ook in gereedheid gemaakt en de volgende maand hoopt men het nieuwe orgel te plaat sen. Ook liet uitwendige van het kerkgebouw ondergaat een algcheele restauratie. Vele werklieden zijn aan het werk gesteld. De commissie van bijstand en den heeren Kerk voogden die tot deze werkzaamheden het initiatief namen, komt dan ook een woord van lof toe voor de vele verbeteringen. Do collecte voor „Het Roode Kruis" heeft opgebracht f 50.40'/*. Zwammerdam. Burg. Stand. G "boren; Maria Hendrika, dochter van Gijs- bertus Zinko en van Theresia Apollonia de Bie. Cornelis Simon, zoon van Dirk Her manns Sas de Bruijn en van Johanna Cor nelia Griffioen. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Machiel Hendrik van de Poll en van Anna Maria Hermans. Ondertrouwd: ITarmen Willem Steven Rooda, j.m. 25 jaar en Alida Ankerna j.d., 25 jaar. RECLAME. Ruwe of springende huid. rood gezicht of roode handen, vurige uitslag of andere onregelmatigheden der huid, zijn heel vaak hel gevolg van een verkeerde of een ver waarloosde huidverzorging. Van het meeste belang is het daarom, voor de verzorging der lichaamsleint een middel te kiezen, dat de huid inderdaad beschermt en het weer- slandsvermogen ervan verhoogt. Zoo'n mid del bezitten wij ontegenzeggelijk in Keiz»- Borax, hetwelk bij dagelijksche toevoeging aan het waschwaler, de teerheid en het jeugdig uitzicht der huid bevordert, de ge- ziehtspieren versterkt en rimpelvorming voorkomt 7121 Gegarandeerd zuivere Keizer-Borax woidt nooit los, maar alleen en uitsluitend in de bekende roode cartons met handelsmerk: knielende vrouwenfiguur, geleverd door de firma Heinr. Mack Nachf., Ulm a/D. Aalsmeer. Tot leeraar aan de Rijks tuinbouwschool alhier is benoemd de heer J. Schaper, te Kudelstaart. j Bij het te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond slaagde onze plaatsgenoot de heer J. E. C. R. Paling. Met diep leedwezen is hier in breeden kring vernomen het onverwacht overlijden, j.ï. Zondag te Amsterdam, van den heer K. Bogtslra, hoofd van de Rorenschool aldaar. De. overledene was hier in de gemeente een lange~ reeks van jaren werkzaam geweest, eerst als hoofd der o. I. school te Kudel staart, later aan die aan den Uiterweg, Ier- wijl de ontslapene lal van jaren en thans nog, verbonden was aan de R. T. W.-school als leeraar in de Engeslche taal. De brug over de Ringvaart, pas ge repareerd en opgeschilderd, heeft alweer een fiinken knauw opgeloopen. Nu niet door een aanvaring, doch door een aanrijding, welke ae eene leuning hoeft gehavend. Wat bree der uitzetten van de leuningen aan de Ring vaartzijde zou wel aanbeveling verdienen en veel ongerief~kunnen voorkomen. Haarlemmermeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Frans Gerrit, zoon van C. Los en A. A. Hagen. Willem, zoon van P. van de Hengst en A. van der Vliet. Baat je, doch ter van C. Markus en A. M. K. Koolhaas. Jan, zoon van R. Buis en A. van Eijk. Willem,, zoon van J. L. Bloeuier en C. E. D. Götz van der Vet. r— Wübelmina Dolfina, dochter, van H. R. Eigenhuis en S. Doorn- h#jm. PeLronelta, dochter van B. de Ruijte en A. fcf. Jansen. Petrus, zoon van D. Klaassen en M. H. Knip. Hermina! Jo- lianna,' dochter 'van J. IT. Evers en S. Nij- dara, Sophia, dochlbr van J. vart dér Klauw én C. Van'Kampen. 'Ondertrouwdr mr. D. G. H. Verdam, 30 j. en C. M. Van Strien, 21 j S. de Hoop', 25 j en L. de Koter, 22 j. Th. Brouwer, 28 j. en A- M. Willemse, 25 j. Gehuwd: C. Tas, 33 j. en J. Terlouw, 24 j. J. Koolhaas, 25 j en W. van Braak, 21 j. II. van Kommer, 57 j. en C. C. Lahs, wede 69 j. J. H. de Vries, 28 j. en M. Snijders, 25 j. Overleden: Mr. Jan Herman ten Bokkel ITuinink, 59 j., ongehuwd. Op verschillende plaatsen in den Haar- lcmmcrmeerpolder is men begonnen met het rooien der -(vinteraardappelen. Over de kwa liteit is men over 't algemeen nog al tevre den, maar de kwantiteit laat wel iets te wenschen over, omdat verschillende soor ten klein van stuk zijn. De aardappelziekte heeft in dezen polder gelukkig weinig schade aangericht. Hillegom. De Bach-Handel-avond, die onder leiding van den heer Cor de Koning in de Nutszaal is gegeven, is goed geslaagd. Er was veel belangstelling en er is uitste kend gemusiceerd. De heer Cor de Koning gaf orgelmuziek van Bach en Handel; mej. Hanny van Tey- lingen (sopraan) zang, mej. M. C. Hammer van Amsterdam bespeelde de viool en mej. E. Wolters van Amsterdam begeleidde op de piano; zij hadden een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Hot Hillegomsch Dubbel Gemengd Kwartet had zich met liederen van Bach een zware taak opgelegd, welke niettemin zeer goed ia- len uitvoer gebracht. Ook hun liederen oogstten een verdiend applaus. De mooie muziekavond werd geopend met gebed en gesloten met dapkzegging. - i Gistermiddag is bij den heer Lom- merse aan de Haarlemmerstraat 9 een begin van brand ontstaan. Beddengoed op den zolder was smeulende. De brandweer was met de autospuit spoedig aanwezig; er be hoefde echter geen water gegeven te wor den, omdat het brandje inmiddels was ge- bluscht. Katwijk. In <Je gisteren gehouden ver gadering in het Palronaatsgebouw le Was senaar van den onlangs opgerichlen Koren- bond werd aan dezen Bond de naam ge geven van „St. Willibrord". Tot geestelijke' bestuursleden werden gekozen pastoor Tho-i lenaar en kapelaan Leipzig le Wassenaar en pastoor J. Spo.orman te Katwijk. Uil de gedelegeerden der aangesloten koren werden als bestuursleden gekozen de heeren Laxc* man te Voorschoten en Kloosterman te Voorburg. Besloten werd dan te beginnen met een cursus te geven voor kerkzangers. Deze cursus-zal aanvangen de eerste dagen van November, terwijl op Woensdag 29 Sept. een voorberéidingsvergadering zal gehouden worden. Leider van den cursus zal zijn pastoor Mcijsing te Wassenaar, pa rochie „De Goede Herder". De cursus zal gegeven worden in #de school bij de Kerk „De Goede Herder"* en zal aanvangen te 8.15 uur en wel op Woensdagen. De con tributie zal zoo laag mogelijk worden ge steld. Na rondvraag werd de vergadering door pastoor Tholenaar gesloten met gebed Katwijk aan den Rijn. Door onvoor zichtig waren kwam de motorschuit van schipper M. uit Leidschendam met gang tegen een vlet op te varen waarop achterop het 5-jarig zoontje van P. de M. zat Ge lukkig viel deze in het water en buiten het bereik der schuit. Was dit niet het geval geweest, het jongetje zou lusschen den wal en de schuit zijn platgedrukt. Het kind kwam er thans met een nat pak af. De op het veilig terrein ^ariwezigen haalden hem op het droge. De wal werd door de schuit nogal beschadigd. k Het 16-jarig zoontje van jac S., aan den Val kenburgsc liesweg heeft het reeds en kele dagen in z'n hoofd om op slap te gaan en niet meer thuis te komen. Een gelief koosd werk schijnt voor hem te zijn het stroopen van konijnen in de duinen. De po litie is er al meerdere malen op uit geweest om hem in handen te krijgen, doch tever geefs. Hij is ze in de vrije duinen te Vlug af. Zelfs wanneer men hem omsingeld waant, is hij weer door een of andere „maas" ont vlucht. Katwijk aan Zee. Van de haringvis- scherij kwam te'IJmuiden binnen de logger KW 40 met 96 kantjes pekelharing. De haringvisscherij -en -handel. We schrijven thans half September. Sedert pns laatste, overzicht is cr wei nig verhindering, te mejlden, zopdat hp{, be drijf nog niet aLs ^op rolletjes loopt;'?/ De in, uitzicht gestelde schrale vangsten, hebben de verwachtingen niet overtroffen, want slechts weinig schepen brachten tot heden een eenigermate* flinkelading ha ring binnen. j Toch kan ook weer gezegd; dat juist, ter wijl wij dit neerpennen, verschillende we- dedeelingen ons bereiken waaruit we con- cludceren, dat wc gunstiger tijden tege moet gaan wat de vangst betreft. In andere jaren leverde September, mee- rendeels vrij goede vangsten op en afgaan, de op bovengemelde medcdeelingen die in verband staan mek praaiberichten en ontvangen particuliere brieven kunnen we binnen niet te langen tijd, wel eenige verandering ten goede verwachten. Ook ten opzichte van de prijzen zijn we optimistisch gestemd. Niet alleen dat deze op peil blijven, maar ze hebben ook een normaal vérlöop, zoodat we hierover ook niet te klagen 'hebben. De handölde Export is zeer leven dig gewdèfcfj in de1 laatste maand en we gclooven inot vrij groote zekerheid te kunnen melden, dat van de gevangen en aangevoerde haring slechts èeer wein:g onverkocht is. De moeilijke omstandigheden, waarmede de Engelsche reederijen tc kampen hebben irtl. de staking- in de steenkolenmijnen, Ml zéker van invloed- op omze export vaii haring. En als we nagaan hoe vele sche pen, onder Engelsche vlag varend, ib onze havens bunkerden, dan is onze veronder stelling niet uit de lucht gegrepen. Ja, zelfs verschillende Engelsche reederijen hebben hun schepen moeten opleggen, we gens steenkolengebrek. Het is onder deze omstandigheden, dan ook zeer te hopen, dat spoedig ruimere vangsten aangebracht zullen worden, want de gelegenheid om goede resultaten te be reiken voor visscher, rceder en handelaar ia thans zeer gunstig. Worde onze hoop en verwachting spoe dig verwezenlijkt. De rijwielfabrikant Schaart, aan den Sluisweg alhier kreeg dezer dagen bezoek van eenige personen, die bij een filiaal houder van S. te Oegstgeest fietsen ge- kooht hadden en uit naam daaryan, lan taarns kwamen halen. S. te goeder trouw gaf ze elk een lantaarn doch later bleek dat men in Oegstgeept niets van het zaakje wist. Proces-verbaaj wegens oplichterij is tegen het drietal opgemaakt. Lisse. Geslaagd bij hel op 14 en 16 Sept. gehouden toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool alhier. W. de Wreede, A. A. J. Philippo, J. Ruig- rok, C. A. Veldhuyzen van Zanten, C. de Jong te Hillegom, J. Bijlo te Alkmaar, H. Roozen te Bennebroek, H. W. Verdegaal, P. K v. d. Kamp, C. Verdegaal Jr., J. W. Berg man, J. P. van Reisen te Sassenheim, W. van Zadel, A. J. M. Berkhout te Aerdenhout, J. Bronkhorst te Heemstede, Gerda D. van Dijk te Oegstgeest, A. A. J. Woudstra te Lei derdorp, P. S. van Leeuwen te Noordwijker- hout, H. C. Verdegaal, S. van Reisen te Voorhout, Q. Martrus, D. Lindhout te Noordwijk, H. Koclewfjn te Haarlem, D. van Wicringen te Abbenes, M. A. J. Roozen te Voorhout. Afgewezen werden 5 candidaten. Na gehouden herexamen werden nog tot de 2e kl. toegelaten: A. A. Matze, D. Wijntjes te Sassenheim, J. Mooy te Haarlem, P. Roo zen te Bennebroek, A. H. v. Zadel te Aerden hout. Afgewezen werden 2 candidaten. Tot de 3e kl. werden na afgelegd-herexa men nog toegelaten: L Miedema, Delft, D. Q. Mulock Houwer, 'Zierikzee. Noordwijk. Met ingang van 19 Sept. a.s. zal er ten postkantore alhier alleen cor respondentie afgehaald kunnen worden tus- schen voormiddag 8.30 uur en 9.30 uur. Als gevonden zijn aangegeven onder- slaande voorwerpen, waaromtrent inlichtin gen zijn te bekomen aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend iederen Woensdag en Zaterdag van 121 uur: 1 ring, 1 dameshorloge, 1 beursje met inhoud, 1 parapluie, 1 huissleutel, 2 brillen, 1 rij- wiel-belastingmerk, 1 bos sleutels, 1 Ford sleutel, 1 viool in kist, 1 schoentje en 1 por- tcmonnaie met inhoud. Burger I. Stand. Geboren: Ma ria Martina, dochter van C. van der Poel en G Hogervorst. Wilhelmus Adrianus Jo hannes, zoon van A. W. B. van Rhijn en A. M. A. Aarts. Klaartje, dochter van Jac. Duindam en L. J. Langmuur. Pieter, zoon van Jac. van der Meulen en M. van der Niet Dirk, zoon van Jac. van Duijn en J. Kou- wenhoven. Johannes Martinus Adrianus, zoon van J. P. van der Weijden en C. Ver wei j. Ondertrouwd: Petrus van der Linden, 34 jaar en Engelberta Maria Smit, 31 jaar. Cornelis Johannes Verloop, 27 jaar en He- lcne Margaretha Claus, 27 jaar. Jan van Rijn, 39 jaar, te Katwijk en Wijntje van der. Voet, 36 jaar, le Noordwijk. Albertus Ca- rel Schenk, 29 jaar, te Den Haag en Geer- truida Johanna Marijt, 27 jaar, te Noordwijk. Getrouwd: C. M. Timmers, 30 jaar en H. A. Marijt, 27 jaar. M. Verhaar, 24 jaar, te 0egslgee3t en T. Bamhoorn, 23 jaar, te Noordwijk. Overleden: Bartholomcus Alkemade, 56 j., gehuwd met S. van Rhijn. Elisabeth Raap horst, 43 jaar, gehuwd met L. P. G. van der List. Noordwijk-Binnen. Gisteravond had het door ons reeds aangekondigde concert plaats van het fanfare-gezelschap Excelsior. De belangstelling was niet zoo groot als we dat gewoon zijn. Gezien de bezetting van het orkest is er goed geblazen. We hopen echter voor het Fanfarecorps dat er een paar eerste- partij-blazers bij zullen komen, zooals b.v. een bugel en piston, daar nu de eerste par tijen te zwak zijn, wat niet kan worden ver goed door de Saxaphons. De politie had gisteravond een gemakkelijke taak met het bewaren van de orde. Noordwijkerhout. De heer C. van Dam hcoft zijn winkel-étalage grali9 beschikbaar gesteld voor de feestcommissie. Eén keur van prachtige prijzen, op allerlei gebied, is er ten toongesteld. Noordwijk a. Zee. Op uitnoodiging van de Oranjeverceniging alhier sprak gister avond ds. D. A. v. d. Bosch Ilerv. Pred. té Den Haag in de Ger. Kerk over „Een drie voudig snoer." Velen waren opgekomen om deze Oranje- rede te beluisteren. Begonnen werd met ge meenschappelijk zingen van Psalm 68 vs. 10, waarna ds. v. d. Bosch voorging in ge bed. Allereerst begon spr. met op te merken, hoe de waarde der dingen gewaardeerd wordt, door hun tegenbeeld te kennen. Hoe zullen we de zegeningen van het licht ken nen, indien daar niet was de duisternis? Zoo is het eigenlijk met alle dingen, ook op geestelijk gebied. Actie brengt weer reactie. Als 't kwade driest de kop opsteekt, komt daar anderzijds als reactie het goede, om te getuigen tegen het kwade. Zoo is 't ook met orize historie als volk van Nederland. Als daar bij een breede schare verzuimd wordt de herdenking van gedenkwaardige dagen in ons volksleven, dan is daar ook een groep, welke voelt dat zoodoende de heilige dingen dns ontnomen worden uit het volksleven, en ze wil daartegen waken, en dan ook meer en beter de geschiedenis van het volk van Nederland békend maken. Zijn eerw. wil dan zijn onderwerp inlei den naar aanleiding van Prediker 4. „Een drievoudig snoer wordt niet haast verbro ken. Dat drievoudig snoer ziet spr. als: Bij bel, Oranje en Nederland, en dat door God ineengestrengeld. Stilgestaan werd bij het begin der Kerk hervorming, toen Lulher het heeft verslaan, dal de rechtvaardige uit het geloof zal leven, en een open oog kreeg op de ellende van het volk, dat leefde zonder den Bijbel. Maar toen Lulher het mocht vinden, en na een harden strijd dezen Bijbel uit de grondtekst in het ©uitsch had overgezet, toen grepen duizen den handen naar dat Woord des Heeren, dal hadden ze noodig, daaruit konden ze putten, de wijsheid die ze noodig hadden. Maar ook duizenden handen van het lage land aan de zee grepen naar dat boek. Toen was Nederland nog verdeeld onder verschil lend bestuur, maar in dat Woord voelden ze de eenheid. Om de vrijheid en het Woord hebben ze tachtig jaren het bitter van den oorlog gekend. Ja, waarlijk, deze twee snoe ren zijn door God saamgevlochten aldus spr., want uit dat Woord is al3 't ware Neerland geboren. Wanneer de mensch een doel heeft voor ot gen, dan kan 't zoo moeilijk vallen als een middel ontbreekt, maar als God een middel wil hebben, dan schept Hij dat. Als God een mensch noodig heeft in Zijne Voorzienigheid om Zijn plan te volvoeren, dan schept Hij zulk eenen. Nu is Neerlands volk wel eens genoemd het Israël van het Westen, en terecht ver toont de geschiedenis van beide volken veel overeenkomst. God verwekte eenmaal een Gideon. Hij verwekte ook een Willem van Oranje. Deze heeft de roepstem des Heeren gehoord, toen hij was als jong diplomaat aan Frankrijk's hof, en hij in vertrouwen ver- RECLAME. KA1VE/tl HEELE f PU fila FL VEfos' jDUDB. FL. gratis Lrockure^) 717 nam ,welk onheil zijn arm volk wacklle, n.l. met geweld gebracht te worden onder Rome's juk. Toen zweeg hij, immers was hij ,,de Zwijger", maar op Gods lijd was hij Neerlands uitredder als een middel in Gods hand. Zoo heeft God Oranje, Neerland en Bijbel als een drievoudig snoer aaneenge- strengeld. En we zijn dankbaar dat nu nog een nazaat van Oranje ons regceren mag, maar bovenal dat we in Haar ook vinden, die edele eigenschappen welke gevonden werden bij de eerste Oranje. Haar moed. Haar geloofsvertrouwen, Haar getuigen van haar geloof. Nu zijn er velen zegl spr. welke gaan rafelen aan dat snoer door God gelegd. De machten welke tegen Bijbel en Oranje strij den, mogen we niet onderschatten, 't Zal niet haast verbroken worden, maar onmo gelijk is het niet Daarom Nederland, waakl zoo roepen we u toe. Oranje bovenl blijft de kreet, In nood en dood, in lief en leed, Geen ander ga daar boven Dan, waar wij God meo loven! Hiermede besloot spr. zijn mot stille aan dacht gevolgde rede. Na dankgebed werd nog gezongen Psalm 72 vs. 12, en spontaan werd het Wilhelmus door do menigte aan geheven, om hierna huiswaarts te keeren. Oegstgeest De gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeenkomen op Maan-, dag 20 September 1926, des avonds le 7 uur. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofs brieven M. C. v. d. Burg. 2. Installatie M. C. v. d. Burg als raadslid. 8. Mededeeling inge komen slukken. 4. Voorloopige vaststelling gemcenlerekcning 1925. 5. Voorstel beschik king over gedeelte saldo 1925 voor 1926. 6. Aanbieding gemeentebegrooting 1927 7. Comptabiliteit. 8. Wijziging pensioengrond slag C. J. v. d. Aar. 9. Vaststelling verorde ring en verlichtingsbelasiing. 10. Adressen R.-K. Pplitiobond en Landstorm-commissie om subsidie. 11. Voorstel inzake leggen van waterleidingbuizen in Abspoelweg. 12. Voor stel tot overname perceel grond bij „Bij dorp"., 13. Crediclaanvrage voor verbeterin gen O. L. School Leidsche Buurt. 14. Recla me schoolgeld. In den nacht van Woensdag op Don derdag meldde een 17-jarig jongmcnsch zich bij de politie alhier om nachtverblijf. Uit een door de politie ingesteld onderzoek bleek dat deze jongeling, genaamd M. G„ door be middeling van het St. Vincentius-Gesticht te Ilarreveld (gem. Lichtenvoorde) was ge plaatst bij een landbouwer te Arnhem. Des morgens was hij vandaar ontvlucht. Thans is hij wederom naar genoemd geslicht op transport gesteld. Een heer, die voor het postkantoor alhier het bord van openstelling van het kantoor even bekeek, kreeg plotseling een groot stuk van een gebroken ruit, dat uit een raam viel boven dé deur, op zijn schouder. Gelukkig veroorzaakte het glas geen ver wondingen, wat wel een wondergenoemd kan worden. Gislerayond hadden in de garage van do firma Booijakkers en Kamsteeg een groot aantal jongens en belangstellenden zich met de desbetreffende commissie verzameld, v/aar de pitslag en de prijsuitreiking zou plaats hebben vari de door de Oranje-Ver eeniging uitgeschreven ballqnnenwedslrijd op 31 Augustus j.l. De heer J. van Noord deelde mede, dat van de 45 opgelaten ballonnen, waaraan een briefje was bevestigd voor opzending, er 12 briefjes zijn ingekomen bij den voorzitter der O.-V dr. D. Timmermans. Prijzen zijn uit geloofd voor hen wiens ballon de grootste af- sland heeft afgelegd. Spr. bracht hartelijk dank aan de betref fende commissie, aan de heeren Booijakkers en Kamsteeg, welke de financieele afdeeling op zich hadden genomen en aan de ver schillende dames en heeren, welke voor dezen wedstrijd prijzen hadden beschikbaar gesteld en de firma De Koning (Leiden) voor de beschikbaarstelling van de ballons. Hierna werden de prijzen uitgereikt met vermelding van de plaatsnaam, waar de bal lon is terechtgekomen: lste prijs aan Jasp. Krijger, ballonaankomst Nordhorn (Gr V 2de pr E, Voskuil, Doezem bij Buitenpost (Gr.); 3de pr. F. v. d. Pol. Terhuizen (Friesland) 4de pr. G. van Tol, Nieuwe-Mirden (Friesl); 5de pr. J. Knijnenburg, Venhuizen (N. Holl); 6de pr. A Wassenburg, Edam; 7de pr. W, Ruigrok, Purmerend; 8sle pr. T. Hoogendijk, Amsterdam; 9de pr. J. Giesbert. SloterdijkJ 10de pr. G. Dekker, Nieuwe-Meer; 11de pr, N. de Boer, Langeraar; 12de pr. H. v, d. Pol, Rijnzaterwoude. Rqnsbnrg. Oranjefeesten. Onder begunstiging van het prachtigste weer is hier gisteren het Oranjefeest ge- vierd. Aan Hel verzoek van de Oranjevereniging óm door vlaggen den feestelijken aanblik tv verhoogen, was in ruime mate voldaan, ter wijl ook verschillende winkeliers bijzondeg

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5