Leegverkoop Zooileder AGENDA. PHSf PUDDljfólg^ VAN ESCH TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. PRIMA ANTHRACIETSOORTEN RECHTZAKEN. Px Viijdag. Pieterskerk: Kerkconcert. v Zaterdag. „Musis Sacrum Buitengewone ledc-nver- tadcring. Nam. halfnegen. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Iloogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 'a Woensdag en 'a Zaterdags matinée te 1 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. '9 Woensdags en 's Zaterdags matinée le 2 uur. „Scala", Den Haag: Operette „De Cabaret prinses". Beppie de Vries al9 gast. Schcveningen: Circus Maxo. 8 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag ook 2 u. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Sept. tot en met Zondag 19 Sept. waargenomen door de apotheken van de H.H. G. F. Rcyst, Sleenstr. 35, telef. 136 en A. J. Donk, Hee- renstr. 2, teil. 1313. RECLAME. Uwsroaah.Uw aard, yfsr- \A, fs'lbuigen waard. JJ PUDD1NGFABRIEK A.J.POLAl\*GRONJhGE.f1 56 ENGELAND. Het kolenconilict Baldwin is gisteren te Londen terugge keerd. Hij zal hedenmorgen een bespreking hebben met het bestuur der mijnwerkersfe deratie. In den loop van den dag zal Batdwin éveneens den president der vereeniging van mijneigenaars ontvangen. Het aantal mijnwerkers, die in de Mid lands aan het werk zijn, is thans tot boven de 70.000 gestegen. Men schat dat er ten minste 150.000 in het geheel© land aan liet werk zijn en dat er per dag ten minste- een half millioen ton kolen gedolven worden, in vergelijking met 4 millioen om dezen tijd in hel vorige jaar. Intusschen schijnt er kans te zijn, dat de regeering de mijnwerkers zal polsen om, niet in principe, maar voor eenigen tijd, piactisch een of andere nader te treffen districtsrege ling te aanvaarden en daar dan het resul taat van af te wachten. Dit zou dan een op- Tossing zijn, die ook de eigenaars waar schijnlijk wel zouden aanvaarden. Officieel is echter van dit alles nog niets bekend, maar de geruchten zijn afkomstig uit krin gen, die dicht bij de regeering slaan. Churchill heeft een tasch met ecnige be langrijke documenten verloren. MEXICO. Indianen-opstand Een Amerikaan gedood. Naar uit Mexico wordt gemeld, heerscht >n de provincie Sonora een gevaarlijke Indianen-opstand, welke zich ook reeds heeft uitgebreid tot de provincie Güayama. De vroegere staatspresident Obregon, die zich in den trein bevond, welke voor eenige dagen dóór de opstandige Joqui-lndianen werd aangevallen, heeft ziek aan het hoofd gesteld van eenige compagnieën regeerings- troepen. teneinde den opstand te onderdruk ken. De Indianen trekken moordend en plunderend voort. Gisteren hebben zij een bataillon regeeringstroepen in een hinder laag gelokt, dat zij na geheel uitmoordden. De Amerikaansche toerist Rosenthal, die onlangs door roovers gevangen genomen werd, is doodgeschoten, toen de federale troepen, die de roovers. aghterna. zetten, hem poogden te bevrijden. Twee roovers werden gedood. Dit geval zal nu nog wét een politiek vervolg hebben, BUITENLANDSCH GEMENGD. De zaak-Schrodex» Hefc proces Schroder, dat gisteren te Maagdenburg begonnen is, had enorme belangstelling bij het publiek gewekt. Vele honderden moesten worden afgewezen. De verwachting dat Schroder zijn be kentenis zou herroepen ia echter niet m vervulling gegaan en bijzondere sensaties zijn tot dusver niet voorgekomen. Toen beklaagde de zaal betrad zeide hij „Nu kan hefc schuttersfeest beginnen." Niet geheel zonder belang is hetgeen uit zijn vroeger leven aan den dag kwam. Zijn vader, die een dronkaard was, ia reeds lang overleden door een val van de trap. Schroder hield hartstochtelijk veej van zijn verloofde Hillegarda Götze, die ten slotte bij hem inwoonde. Hij kon haar echter moeilijk trouw zijn en bezat bij wijze van dagboek van zijn galante avon turen een wandelstok omwonden met het haar van verschillende vrouwen bij wie hij succes heeft gehad Eens op een ochtend had hij zijn verloofde bij het leven van zijn moeder gezworen nooit meer ontrouw te zijn, verviel echter in den namiddag weer in zijn oude zvAk en schoot nog in den avond van dienzelfden dag, roekeloos terwijl hij de krant las, met een revolver spelend, zijn moeder dood. Zijn trouwplannen hebben ook nog een rol gespeeld bij de ontwikkeling van zijn roofzucht. Om te kunnen trouwen was hij uit de rijksweer gegaan, waar hij overi gens sleoht stond aangeschreven. Op zoek naar een betrekking haa hij alvast zijn verloofde bij zich in huis genomen ten ein de minder in de verzoeking te geraken ontrouw te zijn en om haar en zich zelf voor honger te beschermen, ia het in hem opgekomen door middel van advertenties menschen bij zich in huis te lokken, die een cautie van 500 mark moesten stellen. Toen de boekhouder Helling, niets ver moedend, bij hem in de kamer zat en boeken inzag, aarzelde Schroder eenigs- zins en tegelijkertijd overlegde hij van welke zijde hij het slachtoffer het best zou kunnen doodschieten. Het lijk heeft hij in den kelder gesleept en na een mis lukte poging om het te verbranden, al daar begraven. Uitdrukkelijk verklaarde Schroder dat niemand zijn medeplichtige was en opk niemand hem tot den moord had aangespoord met name niet de fabri kant Haas. 's Middags werd de hoofdgetuige, Hil- degarda Götz, de gewezen verloofde van den moordenaar, gehoord, zonder dat ook hierbij iets nieuws van belang aan het licht kwam. Zij stond in den tijd van den moord geheel onder den invloed van Schro der, dien zij tot het laatst toe voor een stn- dent heeft gehouden. Ofschoon zij zelf do dochter van een apotheker is, verklaarde zij, nimmer te hebben gemerkt, dat zijn manier van doen bij een dergelijke ont wikkeling niet past. Gelijk bekend had Schroder geen andere opleiding genoten dan die van smid. De typhus-epidemie. Het aantal slachtoffers te Hannover is gestegen tot 38. Te llalberstadt zijn ook al 60 gevallen, w.o. een met doodelijken afloop. Griezelige vondst- Deze v/eek vonden jagers, die in een boseh bjj Rambouillet aan het jagen wa ren, half-verteerde menschelijke beende ren; bij nader onderzoek bleken zij neb overschot te zijn van een meisje van 13 a 15 jaar. Het hoofd, de armen en de voe ten ontbreken. In de nabijheid vond men in een greppel een bebloed bijltje, waar mee de moord waarschijnlijk gepleegd ïb. Men hoopt met behulp van do enkele overblijfselen van kleedingstukken, die Ue beenderen omgaven het lijk te kunnen identificeeren. Alles wijst er op, dat de moord zeker al 4 maanden geleden moet hebben plaats gc-had. Een ond gebruik hersteld. De Duitsche keizer liet vroeger aan- echtparen bij de viering van hun 50- en €0-jarige echtvereeniging een geschenk uitreiken. De Pruisische regeering heeft besloten dit gebruik in eere te herstellen en jubileerende echtparen, die behoeftig zijn, voortaan 50 mark te schenken bij hun gouden en 60 mark bij hun diamanten bruiloft. Bijna 3 millioen onbestelbare brieven. Gedurende het vorige jaar zijn er in Frankrijk 2.800.000 brieven niet besteld kunnen worden wegens onvolledigheid van adres. Yan deze brieven zijn er anderhalf millioen niet aan de afzenders terugbe zorgd kunnen worden omdat him naam niet op de achterzijde was geschreven. Anto van een helling gestort. Tusschen Langen en Sprendlingcn is Woensdagnacht een huurauto uit Offen bach door het springen van een band de helling afgestort, waarbij de wagen over den kop sloeg. De chauffeur is aan zijn verwondingen overleden, een der inzittenden liep een zwaren schedelbreuk op terwijl do drie anderen minder zwaar werden gewond. Kasteelbrand in Schotland. In een van de grootste kasteelen van Schotland, Clunycastle, heeft Woensdag nacht een ernstige brand gewoed, waar-, door groote schade werd aangericht, welke op 70.000 pond sterling wordt geschat. Het kasteel behoort aan lady Cathcart, Op een mijn geloopen. De Roemeensche postboot „Sergejew" ia in de nabijheid van Batoeh op een mijnr veld geloopen en onmiddellijk gezonken. Meer dan vijftig personen .vonden- den dood in. de golven. De in de nabijheid van het gezonken schip ronddrijvende mijnen maakten elke reddingspoging onmogelijk. Zeeroof op de Zwarte Zee. Bulgaarsche zeeroovera hebben zich, naar aan de „Matin" gemeld wordt, op de Zwarte Zee meester gemaakt van een Russisch zeilschip en de equipage er van overboord geworpen. Eenige matrozen, goede zwemmers, hebben de Roemeen sche kust weten te bereiken en vervolgens de autoriteiten te Constantza gewaar schuwd. Maar ofschoon dadelijk een po ging tot achtervolging dor zeeschuimers werd ondernomen, hebben zij kans gezien te ontkomen. Overstioomingen in Kansas» In Zuid-OosbKansas zijn Maandag en Dinsdag buitengewoon geweldige regens gevallen. Op sommige plaatsen viel 35 c.M. regen, waardoor ernstige overstroomingen ontstonden, die honderden menschen nood zaakten hun woningen in allerijl te ver laten en zich in booten in veiligheid te brengen. Te Burlington redde een telefo niste vele menschen het leven. Zij bleef tot het laatste oogenbilk haar toestellen bedienen, telefoneerde naar alle zijden om hulp en verliet haar post eerst, toen voldoende reddingbooten waren aangeko-i men. Het spoorwegverkeer is in de over stroomde steden gestremd. Tal van boer derijen zijn zwaar beschadigd en veel vee is verdronken. De financieele schade wordt Op milliocncn dollars geraamd. Drie men schen zijn bij de overstrooming om het leven gekomen. Een Fransche Noordpool-expedihe. De volgende week zal een gezelschap^ van vijftien personen uit Parijs naar Havre vertrekken, om vandaar met het Noorsche stoomschip „Munin" naar Spitsbergen te reizen. In Februari a.s. zal de expeditie dan van Spitsbergen uit over het ijs trach ten de Noordpool te bereiken. Het gezelschap staat onder leiding van luitenant Darris en bestaat verder uit zes mecaniciens, twee vliegers, twee meteoro logen, een geoloog, een bioloog, een film operateur en een marconist. Er worden levensmiddelen voot twee jaar voor den tocht meegenomen. Een Italiaansch massamoordenaar gearresteerd. Uit Napels wordt gemeld, dat in de provincie Potenza een massamoordenaar is gearresteerd, die drie familiën geheel heeft uitgemoord en ook nog andere moor den op zijn geweten heeft. Volgens zijn bekentenis, heeft hij een jong meisje, dat zijn liefde versmaadde, benevens al haar verwanten om het leven gebracht. RECLAME. DO' KE15STEEG 756 Rondom den Volkenbond. GENEVE, 17 Sept. (Belg. Tel. Ag.). In Duit sche kringen wordt evenzeer aan het onder houd van morgen tusschen Briand en Slre- semann veel waarde gehecht, doch ook daar is men van meeüing dat dit niet reeds al dadelijk bepaalde resultaten kan hebben, doch dat waarschijnlijk Strescmann zich op uitnoodiging van Briand binnenkort naar Parijs zal begeven om daar de besprekingen vodrt te zeilen. GENEVE, 17 Sept. (Belg. Tel. Ag.). De vertegenwoordigers alhier van Yugoslavië en Oostenrijk onderhandelen thans over een vriendschaps- en arbitrageverdrag tusschen beide landen in den geest der Locarno- verdragen. PARIJS, 17 SepL (Havas). De bladen uilen hun voldoening over het resultaat der verkiezingen voor den Volkenbondsraad en vooral over de verkiezing van Polen, dat, naar de Matin opmerkt, zeker recht had op een zetel. Alle bladen wijzen er op dat Frankrijk in den Raad een krachtige meer derheid vindt wier sympathie voor Frank rijk zich herhaaldelijk onomwonden uitte. De „Petit Parisien" wijst er op, dat de zeven onderteekenaars van Locarno deel uitmaken van den Raad en dat de verkie zing van Polen een openlijk© bevestiging is van de politiek van Locarno. Alle bladen brengen Irulde aan Briand, die het beoogde doel bereikte, zonder iemand te kwetsen. Zij wijzen ook op het succes der Kleine Entente. De „Oeuvre" merkt op. dat het na de verkiezingen van gisteren niet meer mo gelijk is staande te houden dat de verdragen van Locarno, die van kracht werden door het toetreden van Duitschland tot den Vol kenbond, be teekenen dat Frankrijk afstand zou hebben, gedaan van den Rijn en dat een. einde is gekomen aan de Oostelijke al lianties die er integendeel juist door werden versterkt De „Excelsior" is van oordeel dat de ontruiming van Rijnland een ofler zou zijn waarin de Fransche regeering alleen zon kunnen toestemmen wanneer na lange tijden en na ernstige bewijzen Duitschland heeft getoond werkelijk den vrede ie willen. Rede van Grey. LONDEN, 17 Sept. (Reuter). Lord Grey lieeft te Alnwick in Northumberland een rede,voering gehouden^ waarin hij o.a, zeide dat Duilschlands intrede in den Volken bond' de grootste op ziehzelf staande stap tot verzekering van den Europeeschen vrede is sedeTt de stichting van den V. B. Het pact van Locarno en Duilschlands toetreding tot den bond maken de kan© op een oorlog tus schen Dngjjkyad, Duitschland ei* Frankrijk geringer en onwaarschijnlijker dan die ooit in ons leven is geweest. Holland, Zweden en Noorwegen behooren, hoewel zij niets met de geallieerden hebben uit te staan, tot de meest verknochte leden van den bond, omdat zij gelöoven dat deze het grootste instrument is lot verzekering yan den algemeenen vrede. Uit Spanje. MT 1 PARIJS, 17 Sept. (Belg. Tel. Ag). Men meldt uit Madrid aan. het Journal, dat 12000 personen een ontzaglijke ovatie brachten aan Sanchez Guerra welke in alle kringen druk besproken wordt. Uit dezelfde bron wordt gemeld dat bij bijeenkomsten door conservatieve lijders gehouden aan de grens besloten werd een gemeenschappe lijke krachtige actie te beginnen om de voorgenomen bijeenkomst eener constituan- ta zooals Primo Rivera voornemens is er een te vormen, tegen te werken. Scheidsrechterlijke uitspraak. - HAMBURG, 17 Sept. (Wolff)'. In de loon strijd in de Hamburger haven is na 14 da gen onderhandelen, heden een scheidsrech terlijke uitspraak gedaan volgens welke de huidige loonovereenkomst, met verandering van verschillende bizondere bepalingen, wordt verlengd. Beide partijen hebben tot a.9. Dinsdag den lijd om te yerklaren of zij de uitspraak aannemen, -ij- ~^H' Amerika en Mexico. WASHINGTON, 17 Sept. (Reuter). Kellogg de minister van builenlandsche zaken heeft den zaakgelastigde in Mexico Schoenfeld opgedragen slappen le doen bij de Mexi- caansclie regeering, dat geen moeite ge spaard wordt om de moordenaars van den. Amerikaan Jacob Rosenthal te arresteeren en te straffen. Zooals bericht is werd deze Woensdag weggevoerd en gedood, juist torn de federale troepen hen bijna bereikt hadden. Een vreemd geval. TOKIO, 17 Sept. (Reuier). De politie doet onderzoek naar een geheimzinnig voorval in de Britsche ambassade ter gelegenheid van een lunch aangeboden aan den Zweed- schen kroonprins en zijn gemalin, waarvan bijzonderheden niet bekend zijn. Toen de zoon van den gezant de veranda betrad", zag hij daar een niet thuisbehoo- renden indringer, die op zijn komst de vlucht nam na een dolk in zijn richting to hebben geworpen. De bladen vermoeden dat het een Ohi- neesch student is geweest met anti-Engel- sche gevoelens. De typhus-epidemie. IIANNOVER. 17 Sept. (Wolff). Vanoch tend bedroeg het. aantal typhustijders Ï4-14. Veertig gevallen hadden tot' dusverre een doodelijken aJloop. Trem-ongeval. MUNCHEN, 17 Sept. (Wolff). De di rectie de spoorwegen deelt mede Hedenmorgen vroeg ontspoorde 'bij het station Feldmoehing 21 goederenwaggons, die op een binnenloop en de goederen-trein zijn geloopen, waarvan 5 waggons zwaar beschadigd zijn. De lijn MunchenLands hut is versperd. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Ernstig ^uto-ongeval. KEULEN, 17 Sept. (Wolff). Vannacht is op den straatweg Köl'nMülheim een auto- ongeluk gebeurd, doordat een auto wilde uitwijken voor een met een paard hespan nen wagen. Van de inzittenden werden twee gedood en vier ernstig gewond^ waar van twee levensgevaarlijk. Weer een Kanaalzwemmer. 'LONDEN, 17 Sept. (V. D.) De Engelsche zwemmer Norman Leerham is hedenmor gen over het Kanaal gezwommen. Hij deed den tocht in 13 uur en 56 minuten en. kwam te SI. Margaretsbay aan. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben, wat dc gewone bronnen betreft, in Augustus f36.3 millioen. opgeleverd, zijnde f 1.5 millioen minder dan verleden jaar, hetgeen moet worden toege schreven aan een daling van bijna I 2.8 mil lioen in de dividend- cn tantième-belasting, waar tegenover een stijging van ruim f 1' millioen in de accijns op suiker staat. Sedert 1 Januari valt er nog een stijging van f 20 millioen waar te nemen, waarvan ruim f 10 millioen door vermeerdering van de invoer rechten. Keuring voor den dienstplicht. In een circulaire van. den Minister van Oorlog aan de burgemeesters wordt ter ken nis gebracht, dat de herkeuringsraad voor dienstplichtigen in November en December a.s. in verschillende gemeenten. ziUing houdt. De Voorzitter van den kerkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bi^de land- oi de zee macht zijn ingelijfd, en aan gewone, zoowel als aan buitengewone dienstplichtigen, die nog niet in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een geneeskundig onderzoek naar hun ge schiktheid voor den dienstplicht te onder gaan. Behoudens bijzondere maehtiging van den Minister van Oorlog worden tot het onder zoek niet toegelaten personen: a. die als vrijwilligers behooren tot de landmacht de vrijwillige landstorm hier onder begrepen de zeemacht of dc oveT- zeesche weermacht; b. die in 1926 tijdelijk ongeschikt voor de» dienst werden verklaard. Overigens wordt een voor den dienstplicht ingeschrevene of een dienstplichtige tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aan vraag wordt gedaan en in de aanvraag aan nemelijk wordt gemaakt, dat zich, een der volgende gevallen voordoet a. dat hij vroeger door een der keurings raden voor den dienst geschikt werd ver klaard, doch na de uitspraak van dien raad ziekte af gebreken heeft gekregen, waardoor hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden? b. dat hij vroeger hij het onderzoek door een der keuringsraden behept was met ziek ten of gebreken, welke toen niet tot zijn ongeschikt verklaring voor den dienst heb ben geleid, doch welke na de uitspraak van dien raad: in zulk een mate zijn verergerd, dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; c. dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschijnen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keuringsraden uitspraak omtrent hem heeft gedaan en hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is. In de aanvraag moeten worden vermeld de geslachtsnaam en de voornamen van den ingeschrevene, het jaar en de datum van zijn geboorte, de gemeente, waar hij voor den dienstplicht is ingeschreven, de lichling. voor welke hij is ingeschreven, het korps, korpsonderdeel of dienstvak waartoe hij be hoort of waaraan hij is toegewezen een en ander voor zoover het hem bekend is en zijn nauwkeurig adres. De aanvraag moet worden gericht aan den voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden tooge- RECLAME. Firma Wed. E J, WIJNTJES Zoon HAVEN lJr. 9589 T< LEE. zonden onder het volgende adres: „Aan den voorzitter van den Herkeuringsraad. gebouw van het Departement van Oorlog, Plein No 5, 's-Gravenhage." De aanvraag behoeft niet op gezegeld pa pier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd, worden gezonden. Toon Lüske f Wij verneirfen de droevige tijding, dat de veel belovende kunstschilder Toon Lüske, die kortgeleden de Prix de Rome verwierf, op zijn studiereis door Italië aan do hus gestorven is. De verrjiftigingsgevallen in dc hoofdstad. Hefc aantal personen, dat na hefc eten van ondeugdelijken gelardeerden lever ziek is geworden, is nog met- twee vermeerderd. Van de twee menschen, die in heb Wilhel- ïninagasthuis zijn opgenomen, verkeert een oude vrouw, die ook nog een andere kwaal heeft, in levensgevaar. De vier personen, die na hefc efcen van ondeugdelijke schol eveneens in hefc Wilhelminagasthuis won den verpleegd, maken het goed. Te Leiderdorp is heden aanbesteed de bouw van een noodslachfchuis. Er was als volgt ingeschreven: Gebrs. A. cn K. Mol f 4465, H D. van Osnabrugge f 4495, M. v. d. Velden f 4510, J. Hoogerhoven f 4643 cn W. van Oostveen f 4775. Do gunning werd aangehouden. Ter gelegenheid van zijn 60slen ver jaardag heeft de oud-minister van Finan ciën, prol mr. A. v. Gijn, Tweede Kamer lid, heden van zeer vele zijden blijken van belangstelling ondervonden. Velen van zijn collega's-Tweede Kamerleden zonden hem gelukwenschen. Enkelen verschenen te zij nen huize, maar ook vertegenwoordiger van onderscheidene vereenigingen, in welke de heer v Gijn een functie bekleedt, o.a. de Nederlandsch-Duitsche Vereeniging. waarvan hij voorzitter is, hun opwachting kwamen maken. Onder de bloemstukken, die de 60-jarige ontving, waren er van den Vrijheidsbond de Vereeniging voor den Vrijhandel en var de redactie van ..De Economist". De vereeniging „Effectenbeschcr- ming" decit mede, (hit zij zich eenigen tijd geiedeu met een schrijven tot üöd minister van Financiën heeft gewend met een verzoek om steun voor den Nederland- schcn belegger. Waar toch dc stad Boe dapest 75 pCfc. van haar vóór-oorlog&schul- den betaalt en over vijf jaar de volle 100 pCt., is er, naar de vereeniging meent, geen enkele reden; dat Duitschland ei zich van af maakt met 2ytot 25 pCt. Te eerder meent de vereeniging, dat een dergelijke onbillijke regeling niet noodig is, daar Nederlandsche crediteuren slechts voor enkele millioenen protest hebben in gebracht bjj Effectcnbeschc: ming. De minister had de welwillendheid, hefc aohrijv.cn der vereeniging door tusschen- komst van den Nedorlandschen gezant te,1 Berlijn te brengen. Deze laatste vestigde iii zijn antwoord de aandacht op een be slissing van het „Kammergericht", geno men tegen een vordering, door een Ita. liaan ingesteld tegen het Duitsche Rijk, ter verkrijging van een volledige rentebe taling door de Duitsche Rijksleeninge» van 1901, dus van vóór den oorlog. Deze vordering werd door het Kammer gericht op grond van Ge valorisatiewef afgewezen. Dit vonnis verwondert Effecten bescher* ming niet, daar het de valorisaticwet is, dde h.i. niet deugt en die veranderd dient te worden, in voor buitenlandsche credi teuren gunstigen zin. Zoolang dit niet is geschied, *diehen de bezitters van Duit sche voor-eorlogsschuldcn, naar de mee ning der vereeniging, zich aaneengeslo ten. te houden en hun actie voort te zetten* Door het uitglijden van een ladder viel hedenmorgen id de Leidschestraat te| 'Amsterdam een glazenwasscher, die op de derde verdieping zijn werk verrichtte. De man klaagde over inwendige pijn.- Door den G.G.D. werd hij naar zijn woning vervoerd. Naar wij vernemen is de kapitein ter zee B. Sehreuders, lid van het Iloog Militair Gerechtshof, bevorderd tol schout-bij-nacht. POLITIERECHTER. Heden slopden terecht voor den. politie' rechter, mr. Eommezijn: H. A. E., koopman te Alfen, wegen9 diefstal van, kisten wortelen. Verdachte ontkende. Uit getuigenverkla ringen bleek, dat op de veiling te Alfen d. Rijn nogal eens wal gestolen-wordt. D© veilingdirectie doet echter niet steeds aan-* gifte en betaalt liever de schade. De officier vroeg 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk. De verdediger zeide, dat het op de veiling een zeer ongeregelde boel is. Dè directie roept de hulp der politie niet in omdat zij denkt, dat daardoor de naam der veiling ge- schaad wordt. Een bepaalden dader moeten wij niet zoeken, maar de oorzaak der dief- stallen ligt in de ordeloosheid die daaï heerscht. E. werd veroordeeld tot 2 maanden gé* vangenisstraf voorwaardelijk. A. B. te Leiden, wegens beleediguft van I. v. d. H. aldaar, B.'s moeder miste 1300 gulden en hij verdacht v. d. H. van den diefstal. Op zekeren avond zat v. d. H- in een café te kaarten, toen B. hem toe-, voegde: „Jij kan wel verliezen, je hebt to<®' nog die 1300 gulden van mijn moeder". H« bleek echter, dat de heeren elkaar uiimafcea voor dief. B. werd yeroordeeld tot f* boete, t;jf

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2