fca 20403. VRIJDAG 17 SEPTEMBER Anno 1926, STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het 'fonmaainste nieuws van Sieden. BUITENLAND. PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij9. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 50 Ct9., bij een maximum aanlal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor evenlueele opzending van brieven ilO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507, Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ3.35, per week 'ƒ0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. OutMeeilingen van „M. S. G.'\ Gisteravond hield de Vereeniging van Oud-leerlingen van het Genootschap „Ma thesis Scienliarum Genilrix" haar 16de al- gemcene ledenvergadering in een der zalen van „Den Burcht". Deze vergadering, die slechts matig was bezocht, werd bij afwezigheid van den voor zitter, den heer O. Knolnerus. uit Rotterdam, gepresideerd door den vice-voorzittcr, den heer H. J. Planjer, die de vergadering met een welkom tot de aanwezigen opende, doch er over klaagde, dat slechts weinigen waren opgekomen Hij vertrouwde echter wel. dat ter gelegenheid van de feestelijke herden king van. het lil-jarig beslaan van hel Ge nootschap op Maandagavond a.s. in de Stadsgehoorzaal, waarvan de heeren T mooi gevuld program achter hun convocatie vin den wel drukker zal bezocht zijn. Na lezing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld, bracht de secretaris, de heer H. H. Verhulst, het uitvoerig jaarver slag uit, waaruit bleek, dat het vereeni- gingsleven niet bijzonder opgewekt is ge weest en het ledental weder iets is achter uit gegaan. Toch telt de Voreeniging nog "altijd 198 leden en 20 donateurs, een aantal, dat menig andere stedelijke organisatie haar toch nog zal benijden, te meer daar de geldmiddelen in goeden staat verkceren. Dit verslag werd met applaus begroet en dc voorzitter dankte den heer Verhulst voor de samenstelling, diens onverzwakt opti misme bewonderend. Ondcr^de mededeelingen, die de secretaris vervolgens deed, was ook een schrijven, in gekomen namens H. M. de Koningin, hou dende een dankbetuiging voor het II M op de vorige feeslvergadering gezonden tele gram van gclukwensch. Verder deed hij lec ture van eenige ingekomen stukken van het besfuur van het Genootschap, waaronder een dankbetuiging voor de geschonken bij drage van f 200 ten vorige jaren, waarvan f 100 ter versterking van liet in 1910 ge slicht Fonds en f 100 om bij te schrijven bij de rente van dit Fonds, welk laatste bedrag wordt bestemd voor den aankoop van boe ken ten behoeve van de leerlingen van „M S. G.". Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen, evenals een missive van het Genoolschapsbesluur, waarin werd medege deeld. dat het bestuur bij de uitschrijving van prijsvragen rekening had gehouden met de wenschen der Vereeniging. Het rapport der jury voor de beoordeeling dezer prijsvragen werd en extenso voorge lezen en gaf aanleiding tot discussie Be stolen werd aan het belsuur van „M. S G." te verzoeken den termijn voor het inzenden der antwoorden te verlengen. Fen tijd van drie maanden acht men te kort. Het was den secretaris bekend, dat wel antwoorden op de prijsvraag voor electro-techniek ingeko men zouden zijn als men meer tijd had ge geven. i Hierna hadden benoemingen van be stuursleden plaats. Herbenoemd werden de heeren L. Th. van der Laken en II. H Ver hulst. terwijl in de plaats van wijlen J v. d Nat werd benoemd de heer R. Vecnhuizen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A. A. Schreu- der, bleek, dat de inkomsten, met het voor- dc-elig saldo van hot vorig jaar hebben be dragen f2154.251/i, de uitgaven f1604 311/*, zoodat het saldo bedraagt f 54-9.89. Door den heer Lau werd namens de kas- commissie een gunstig rappbrt over de reke ning uitgebracht, waarna de penningmeester order dankbetuiging voor het gevoerd be heer. werd gedechargeerd. Tot kasnazieners voor de volgende reke ning werden aangewezen de heeren Veèn- huizen. Liglvoet en A W. Chrisliaansfr. Hierna werd op voorslel van het bestuur besloten weder een gift van f 100 ter be schikking te stellen van het Matlu4isbe- stuur. ditmaal echter niet tot versterking van het straks genoemde Fonds, maar ten behoeve van een te slichten bibliotheek voor de leerlingen van ,,M. S G waarvoor reeds de grond is gelegd en waarvoor de di- rccte.ur reeds lang in actie is Deze gift zou dan kunnen dienen als tegemoetkoming in de kosten van het samenstellen en drukken eenor catalogus. Hierna'werd na rondvraag de vergadering gesloten. Inbraak in het Stadhuis. Op onverklaarbare wijze heeft de vorige week Donderdagmiddag tusschen twaalf en twee uur. tijdens afwezigheid van een groot gedeelte der aldaar werkzame ambtenaren, een onbevoegde zich door een niet-afgesloten deur toegang verschaft tot een der zalen van de afdeeling Bouw- en Woningtoezicht van het Stadhuis. Uit een ongesloten lade werd een bedrag van f85 vermist; bovendien zag de inbreker kans een kistje open te breken, waarin zich evenwel niets van zijn gading bevond. Dit gevaï moet niet als een op zich zelf slaand feit beschouwd worden, doch wordt door de politic Li verband gebracht fret een analoog geval tc Haarlem. Boor de politie werd publicatie van bo venstaand in verband met het onderzoek beest doordat de Blauvvpoorlsbrug opge- ongewenscht geacht, doch waar eenige bla- 1 draaid was. den, zij het ook gedeeltelijk onjuist, reeds het Toen het dier zich netjes in de rij schaar- cen cn ander dienaangaande berichtten, zijn 6e om te wachten tot de passage weer vrij wij thans gerechtigd hier de juiste toedracht was, kostte hel geen moeite het dier weer van de zaak mede te deelcn. 1e vallen en gevankelijk weg le voeren. Gisteravond le kwart vóór elf werd de Eerste Hulpdienst opgebeld van uit de stu dentensociëteit ..Minerva" voor een ongeval. Voor de securiteit en omdat men de zaak niet al le best vertrouwde, werd eerst een rechercheur van politie gezonden, aan wien het bleek, dat het slechts een studenten grap was geweest Als dé heeren hadden willen beseffen wat er aan vooraf moet gaan voordat de Hulpdienst op de plaats! waar hij geroepen wordt, kan komen, dan zouden zij zeker zich van dergelijke grap pen onthouden. Prof. dr. J. de Vries, opvolger van prof. Uhlenbeck, benoemd lot hooglèeraar in het Gotisch, Angelsaksisch, oud-Noorsch en vergelijkende Indo-Germaansche taal wetenschap zal dit ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in het Groot- Auditorium op Woensdag 29 Sept. 's na middags 2 uur. De toestand der gewonden bij het spoorwegongeval nabij de Vink, welke in het Acad. Ziekenhuis verpleegd worden, geeft voortdurend reden tot tevredenheid. Heden heeft ook mej. Van Schaik, die ook tot dc ernstig gewonden behoorde, het zie kenhuis verlaten om verder door haar huis dokter te worden behandeld. Voor het le Amsterdam gehouden examen ter veTkrijginf van het politie- diploma van den Alg. Ned. Politiebond slaag den de heeren A. Pikar, alhier (met aanlee- kening), A. Plomp, te Noordwijk en P. van Rhijn, te Woubruggc. Gisteren is de Jumbo 3719, de machine van het spoorwegongeluk aan De Vink, naar het Stalion alhier overgebracht. De machine wordt op het Station gedemonteerd cn de deelen per werkwagens naar de Cen trale Werkplaats te Haarlem overgebracht. Het aantal aspirant-leden van het Leidsch Studentencorps is thans gestegen tot 94. Onder de nieuw-ingeschrevenen be vindt zich 1 Indoloog, 1 aanslaand jurist en 1 aanslaand medicus. Naar wij vernemen heeft Cahen's Klee- dingmaatschappij de perceelen Haarlemmer straat hoek Donkersteeg nog voor korten tijd van de koopster in huur verkregen. Zij behoefde dientengevolge de perceelen op 15 September j.l. niet te ontruimen en kan dus de groote nog resteerendc goederenvoor raad alsnog hier in Leiden uitverkoopen. Voor nadere mededeelingen hieromtrent i verwijzen wij naar de desbetreffende adver- ten tien. Naar men ons mededeelt zal de eerste j groep betoogers vanuit Leiden naar de Lan- I dclijke Demonstratie voor Ontwapening, Medezeggenschap, handhaving en doorvoe ring van den 8-uren-dag, welke a.s. Zondag Den Haag gehouden zal worden en geor ganiseerd is door S. D. A. P. en N V V., met den extra-trein van 8 16 naar Den Haag vertrekken. Met de daarop volgende treinen zullen de verdere betoogers vertrekken. Des avonds zullen zij te 7.55 weer in Lei den aankomen en in optocht met ontplooide banieren en muziek den volgenden weg nemen; Stationsweg, Slcenstraat, liaanem- merstraat, ITcerengracht. alwaar voor het Volksgebouw de stoet zal ontbonden worden. Hedenmorgen werd door ambtenaren van de belastingen in samenwerking met de politie, wederom controle uitgeoefend op de rijwielbelasting. Het resultaat was, dat acht vreedzame wielrijders hun stalen ros aan de^ politie in bewaring moesten geven en zelfs hun weg loopende konden vervolgen. Gisteren werden le Noordwijk-Binnen aangetroffen twee kinderen, 4 en 8 jaar oud, die vanuit Leiden waren geloopen en ver dwaald waren Door bemiddeling van de po litie werden do ouders alhier hiermede in kennis gesteld, waarna de kinderen zijn af gehaald. J. P van IT., koetsier alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij met een rijtuig op den ITooge Rijndijk, rijdende in de richting Zoeterwoude. is aangereden door een auto. waarvan hel numroeF bekend is,- tengévolge waarvan het linkerachtorwiel ernstig is beschadigd. De schuld zou vol gens Van II bij den autobestuurder liggen. De 33-jarige mej. M. G. werd gister middag op de Iloogewoerd fietsende door een auto aangereden, waardoor het rijwiel zoo goed als geheel werd vernield. De juf frouw zelf bekwam geen letsel. Gistermiddag circa halfvijf geraakte aan het Utrechtsche Veer de 5-jarige R. van R. te water. De kleine werd door hand reiking door den glazenwassc-her J. G. G. weder op het droge gebracht. Dc 17-jarige J. L. alhier, die geruimen tijd werd vermist, is thans weder opge spoord. De jongeman was naar Apeldoorn gegaan en vandaar naar Haarlem, waar hij werd herkend, waarna hij door bemiddeling van de Leidsche polifie weder naar huis is gebracht. Hedenmiddag even voor het aangaan der scholen slaagde op het Rapenburg een koe er in aan hare bewaking te ontsnappen om vervolgens in slevigen galop langs het Rapenburg te snellen. Een prachtig vermaak voor de Leidsche schooljeugd, die aanstonds een achtervol ging inzette, maar er natuurlijk wel voor zorgde het dier niet in te halen. Met een flink gangetje ging het de Prin- cessekade op, doch hier kwam spoedig een einde aan de kleine escapade van het koe- Botsing. Op het Sladhou- dersplcin le Den Haag is gisteravond de vis- scher J. v. D. uil Scheveningen, op zijn mo torfiets gezeten, in botsing gekomen met den chauffeur A. de J., die op de fiets zat. Vol gens getuigen zou D. veel te hard gere den hebben. Hij is ijaet een schcdelfracluur naar het ziekenhuis gebracht. Op de duo zat het %eisje M, L., die een ernstige hersen schudding bekwam. De chauffeur de J. kwam er met een gebroken been af. Gisternacht is op drie plaat sen te Heemstede ingebroken, n.I. bij de bloembollenfirma's Van M*eeuwon, Boes en Nelis aan den Heerenweg. Door verbre king van een ruit en forcoeren van dcu ren is de inbreker binnen gekomen. Al leen in het kantoor van de firma Meeu wen heeft hij wat gevonden en wel f 4 aan vreemd geld De man, die bijziende was, is in een sloot gevallen. Toen hij later via Haarlem naar Amsterdam wilde loopen is hij door de politie te Haarlem aange houden, omdat die het verdacht vond dat een drenkeling 's nachts over straat liep. Tegenover de politie tc Heemstede heeft I dc aaDgehoudene, de 39-jarige F. J. C. S. uit Amsterdam, een volledige bekentenis afgelegd. Tusschen treinen perron. Aan liet station te. Haarlem had gister avond een ongeval plaats, dat wonder bo ven wonder goed is afgeloopem. Een ïci- ziger, die reeds in den in beweging zijnde trein naar Amsterdam wilde springen» 1 gleed uit en kwam tusschen den wegnj- i denden trein en het perron terecht. An- dere reizigers, die in den trein zaten, trok- 1 ken onmiddellijk aan den noodrem, waar door dadelijk gestopt werd Het bleek aat de onvoorzichtige reiziger ongedeerd was. Er werd prooes-verbaai tegen hem opgemaakt. De noodrem was in tusschen i defect geraakt, waardoor alleen nog maar over de handremmen beschikt kon wor- j. den. Als gevolg daarvan mocot de trein aanmerkelijk langzamer rijden en kwam mon met 34 minuten vertraging te Amster- dam aan. j Ongeluk in de Coenhaven. In de Coenhaven te Amsterdam is gister middag een ernstig ongeval gebeurd. Een arbeider lavam met een motor van een steiger te vallen, waarbij hij tusschen ijze- ren platen bekneld geraakte cn ernstige j inwendige kneuzingen opliep. De man is eerst per boot en daarna per auto van den G.G-D. naar het Binnengasthuis ver- j voerd. Men vreest, dat hij een hersen schudding bekomen heeft. Onder een auto. Per auto van den G.G. en G.D. is naar het Binnen gasthuis te Amsterdam vervoerd een 11- jarige jongen, die op den Haarlem merdijk op rolschaatsen rijdende, zonder zich vnn de veiligheid van den weg te overtuigen, zich van den voctweg op den rijweg had begeven waardoor hij werd aangereden door een personenauto en een der voorwielen- over de borst lad gekregen. Gistermorgen is op het Centraal Stalion le Utrecht een kruier in aanraking gekomen met het portier van een nog in gang zijnden trein, waardoor de man tegen den grond werd geslagen. Hij kwam daarna op de treeplank van den wagon te vallen Met eenige gebroken ribben en an dere verwondingen werd hij per ziekenauto naar de Rijksklinieken vervoerd. Typhus te Vreeswijk. Het „U. D." vernam dat in de gemeente Vrees wijk den laalslen lijd vele gevallen van typhus voorkomen. Bij nadere informatie is aan het blad hieromtrent het volgende ge bleken: Op het oogenblik zij er zeven ge vallen van typhus in Vreeswijk heigeen voor een gemeente als deze nog niet onrust- baien genoemd mag worden. Er zijn mon sters van het drinkwater genomen, doch gebleken is, dat hierin de bron niet schuilt. Er is echter in de gemeente een vrij onzin delijk gezin, waarvan de moeder en drie kinderen momenteel aan typhus lijden. De vrouw wascht voor andere menschen. Het is wel zeer waarschijnlijk dat dit de oorzaak moet.zijn van de besmetting der andere pa tiënten. Laffe aanranding. Dins- dagavond omstreeks haüf tien begaf de raastiekwerker H. zich naar zijn woning op het Hof van Gulik te Almelo. Op het Kerk plein werd hij, naar de „Zw. Grt." meldt, plotseling besprongen door twee personen, die zich onder een vrachtauto versoholen hadden en die H. zonder een woord le zeg gen op den grond wierpen, waarna de een op zijn slachtoffer ging zitten, terwijl de ander hem met een mes bewerkte. Op het geroep van „moord, moord", kozen' de aan randers het hazenpad, zonder door II. her kend te zijn. De aangevallene had Iwee ste ken in het hoofd en een in den arm opge- loopen. De politie heeft dc zaak in handen. Autobusongeval. Gi ster- morgen reed ©cn autobus, bestuurd door een chauffeur van de firma H. K., uit Sint Willebrord, in de bocht bij den in gang van de Biesbosoh aan den Bicsbosch- weg tegen een telefoonpaal, slingerde daarna naar de overzijde van den weg en kwam vervolgons tegen een boom terecht. Do deur van den autobus sloeg over den weg en alle glasruiten werden vernield. Nog ongeveer 70 meter reed de autobus door. Hij was deerlijk gehavend. Er bevon don zich in den bus 19 arbeiders, allen werkzaam op de Hollandsche Kunstzijde fabriek to Breda. Vier van hen kregen snijwonden aan het hoofd, doch konden na door dokters verbonden te zijn, hun weg vervolgen. De bus was mot vrij groote \toart door de booht gereden. Zij is door den burge meester in beslag genomen en na een des kundig onderzoek, waarbij bleek, dat dc handrem niet funet.ionneerde en cr een veel te groote speling in het stuur zat, aan den eigenaar teruggegeven. Proces verbaal is opgemaakt. De kindermishandeling te Langenberg. Hel „Dgbl. v. N. Br." vetr- neeml, dal de 13-jarige P. S. die Dinsdag avond na ernstige mishandeling van zijn buurmeisje, spoorloos verdwenen was, is ge arresteerd en aanvankelijk in het politie bureau is ondergebracht. Later is hij weer op vrije voelen gesteld. Branden. Te M o r r a b ij Melslawicr is door onbekende oorzaak een perceel, bewoond door den heer F. Dijkstra, totaal afgebrand. In een oogenblik stond 't geheele gebouw in lichten laaie, zoodat van den inboedel zoo goed als niets gered kon worden. Een en ander was verzekerd. Te Overdinkcl, gemeente Losser, ont stond door onbekende oorzaak brand in een tweetal arbeiderswoningen, eigendom van den heer Janssen. Daar het vuur zeer snel om zich heen greep, kon niets gered wor den. De huizen zijn tot den grond toe afge brand. Alles is verzekerd. Te Budel is het huis van de wed. P. D., aan de Heikant afgebrand. De inboedel en een varken gingen verloren. Oorzaak onba- kend. Assurantie dekt gedeeltelijk dc schade Te Meerland is de behuizing van Steven Kluter geheel afgebrand. Pagekopje verboden. Uit Wijhe meldt men aan „het Volk": Maandag j.l. deelde de godsdienstonder wijzer der Horv. Kerk aan de meisjes der katechisatie. mede, dat voorlaan pagekopjes verboden zijn. I Doodelijke ongevallen. Te Usquerl (Gron.) is Woensdagavond de 24- jarige electricien J. P., bij werkzaamheden, uit een paal gevallen en op slag gedood. Woensdagmiddag had de 49-jarige ge meentewerkman R. het ongeluk in de Turf- straat le Arnhem met zijn fiets te vallen, doordat hij in een gaf in het asfalt terecht kwam. Hij werd door een vrachtauto over reden en gewond. Hoewel aanvankelijk geen levensgevaar geducht werd, moest Woensdagavond het slachtoffer een been geamputeerd worden. De toestand is sedert dien verergerd, zoodat de ongelukkige gis teravond is overleden. Hij laat een vrouw met acht kinderen achter. Bij een schietoefening ge dood. Bij de schietoefeningen op de baan van do burgerwacht te Vecndain is een zekere Vegt-man uit Nieuwe-Pekela door het hoofd geschoten en op slag ge dood. Nader vernemen wij, dat dit ongeluk zich als volgt heeft toegedragenDe schiet oefeningen van de burgerwacht uit Nieuwe Pekela werden gisteren in het gebouw van de Veendamsche burgerwacht gehouden. Daaraan werd ook deelgenomen door den 30-jarigen H. Vegtman uit Nieuwe-Pekela, die zich in de obscrvatiejïo&t bevond. Hij was zoo onvoorzichtig zich te ver builen deze observatiepost te wagen, toen juist door een der deelnemers geschoten werd. De kogel trof hein preciés in het hoofd en doodde hem onmiddellijk. Vegtman was ongehuwd. 180.000 gestolen. Het Alg. Politieblad bevat thans de mededeeling, dat vermoedelijk door strafbare handelingen op 2 September j.l. le Genève aan iemand af handig zijn gemaakt een 180-tal Nederland- sche bankbiljetten van f 1000. De nummers zij in het politieblad opgenomen. Zoo niet bedoeld. Politie- agent (bij nacht): Heeren, als u blijft doorzingen, haal ik assistentie! De studenten: Ja, maar asjeblieft al leen tecoren, bassen hebben we genoeg. BINNENLAND. Opbrengst der Rijksmiddelen. Een brief van den commandant van hel veldleg over de tucht in het leger. BUITENLAND. Dc nïcnwc Volkenbondsraad voor het eersl bijeen. Indianenopstand in Mexico. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Nader zij nog medegedeeld, dat in den Volkcnbondsraad voor 2 jaar zijn gekozen Nederland met 47, Columbia met 47 cn China met 34 stemmen. België, Tsjecho- Slowakije en San Salvador treden dus vol gend jaar af. Van Polen was een schriftelijk verzoek ingekomen om het bij zijn aftreden over drie jaar herkiesbaar le verklaren.. Voor inwilliging van dit verzoek moest Polen twee-derde van de uitgebrachte stemmen verkrijgen, waarbij blanco stemmen niet mcolelden. Het verzoek werd ingewilligd mei 36 tegen 8 stemmen en 4 blanco. Een aanlal staten, o.a. Frankrijk. Enge land en Duilschland, verzochten België om zich eveneens candidaat te stellen voor een herkiesbaren zetel. De Belgische delegatie achtte een dergelijke candidatupr echter in strijd met de overeenkomsten en weigerde op het voorstel in te gaan en gaf er de voorkeur aan om de kwestie open le laten om ze eventueel weer te berde te brengen na afloop van hét nieuwe Belgische man daat van één jaar. Om 5 uur kwam de nieuwe Raad daarop voor het eerst bijeen. Loudon vertegenwoor digde ons land. Op voorslel van Slrcsemann werd Benes met het voorzitterschap bekleed ook voor de 42ste zitting. In de eerste vertrouwelijke zitting is. behalve administratieve kwesties, ook de door uitbreiding van den Volken- bondsraad noodzakelijk geworden reorga nisatie van de ontwapeningscommissie be handeld Om zes uur precies opende Benesj de eerste openbare zitting van den uilgebrei- den Volkenbondsraad met een toespraak, waarin hij o.a. wees op de historische be- teekenis dezer gebeurtenis en vervolgens, namens alle leden van den Raad Duitsch- land en zijn vertegenwoordiger minister Slresemann als permanent raadslid harte lijk welkom heette. Na de begroeiing der vertegenwoordigers van de nieuwe niet- permanenie Raadsslalen riep Benesj de herinnering op aan de historisch gedenk waardige zitting, waarin Duilschland tot den Volkenbond toetrad en wees op het antwoord van Briand, dal er geen parihen in den Volkenbond mogen bestaan. Daarna verklaarde hij. dat het de plicht is van den Volkenbond om de groote beginselen van het Volkenbondspakt in een geest van vriendschap, hartelijkheid en waarachtig heid toe tc passen. Hij eindigde mot den wensch, dat de Raad, ook in deze zijne j nieuwe samenstelling de groote beginselen van het bondsstaluut in denzelfden geest van internationale samenwerking en we- derzijdsche verstandhouding zal in praktijk bre-ngen. Na deze korte toespraak ging de Raad tot de behandeling der agenda over die overigens slechts punten van ondergeschikte beteekenis bevatte. In de tweede commissie van den Vol kenbond hebben uitvoerige debatten plaats gevonden over de voorbereiding der Inter nationale economische conferenlie. 15 Nov. zal de volgende zitting plaats hebben Deze zal beheerscht worden door 2 kwesties: de handelspolitiek en de bestu deering der tarieven, vervolgens de orga nisatie der industriceie productie. De eco nomische conferentie zal vermoedelijk ge volgd worden door gespecialiseerde confe renties. De datum der conferentie kan nu nog niet worden vastgesteld. In het belang van haar werk zou de conferentie uit par- ticuliere deskundigen moeten beslaan, zon-< der mandaat der regeeringen. Briand en Slresemann hebben afgespro-. ken om elkaar heden te ontmoeten om over de kwesties, die tusschen beide landen aan hangig zijn een uitvoerig onderhoud te heb ben. De Fransche kringen, die het onder houd belangrijk achten, wijzen er echter op. dat het slechts een algemeer.e strekking hebben kan en veeleer voor beide ministers een gelegenheid zal zijn om elkaar weder eijds te polsen, dan om verbintenissen aan te gaan voor hun respectieve landen Chamberlain is gisteravond inderdaad vertrokken via Genua.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1