Het Spoorwegongeluk bij De Vink. No. 20399. MAANDAG 13 SEPTEMBER Anno 1926, Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BLAD PRIJS DER &D7ERTCNTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonneinenl belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentifn, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en «Zaterdags DO Cts., bij een maximum aanlal woorden van 30. j Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week ...inr.,!.. 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18.\ Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. - Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van J. B. lïeydeman en P. van Ulden, om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van koek-, banket en suikerwerken in het perceel Haarlem merstraat No. 274, kadastraal hekend Ge- "tneente Leiden, Sectie H. No. 2211, is ver daagd. 559 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 September 1926. BEGROOTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat inge volge .artikel 203 der Gemeentewet de be- .grooling der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor den dienst 1927 aan den Raad is aangeboden, cp de Secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage is neder- gclegd en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar wordt gesteld. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. 560 Leiden, 11 September 1926. Sumatra-Comité. Heden kwamen bij het Sumatra-Comitó hog de volgende giftpn in: Dr. J. H. P. v. IC. 25; J. B. M. f3. Vereeniging van de Han- dcldr ïnd. Middenstand f25; H. f10. J. W. f5. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden giro nummer 52471. Het Leidsehe Universiteitsfonds. Uil hel verslag omtrent den slaat in de werkzaamheden van het Leidsch Universi- teilsfonds, over het Academiejaar 1925— 1S26 uitgebracht door den secretaris van den Universiteitsraad en van de Commissie van Uitvoering, prof. dr. N. J. Kroon, blijkt, dat gedurende dezen cursus vijf door den Raad benoemde bijzondere hoogleeraren aan de Universiteit werkzaam waren; de heeren Einstein, Koolemans Beynen, De Josselin de Jong, Cohen en Polak, terwijl bovendien de oud-hoogleeraar Lorenlz opnieuw een reeks wetenschappelijke voordrachten hield, na machtiging van de Regeering en de lector dr. O- de Boer weder een cursus gaf in elemen- Sür lalijn, gevolgd door een groot aantal be langstellenden. Op verzoek van de Commissie van TJit- tvoering heeft mej. W. Rijke alhier zich be reid verklaard den studenten in de Ro- jmaansche letterkunde lessen in de beoefe ning van hel Fransch te geven. Bij deze 'oefeningen hebben de deelnemers opgegeven werk te maken. De Universiteitsraad kende den Kcinaka- prijs toe aan mr. Hadi. Subsidies werden toegekend aan de lees zaal Bosscha (f400); aan hel Lorenlz' Gou den doctoraatsfonds (f 20O); aan dr. Gerlh voor zijn onderwijs in de geologie (f800); aan prof. Escher, eveneens voor zijn ond.er- iwijs in de geologie (f 1000)aan dr. Grut- terink voor haar onderwijs in de pharmacie (f250); aan de vereeniging voor tropische geneeskunde (f750), aan de philosophische iaculleit van Leidsehe studenten voor on kosten van het door haar uitgegeven jaar boek (f300); aan het instituut '4ern (f§00); aan dr. Gans voor hel ondewijs in de neu rologie (f250); aan dr.' Stiasny voor zijn onderwijs in de marine-biologie (f200); aan den directeur der Universiteitsbibliotheek voor de aanschaffing van medische werken enz. Onder den naam van Acta Leidensia een bibliografie der Universiteit uitgegeven, welke uitgave bij gebleken belangstelling ge regeld zal worden voortgezet. Het Legalum Vissereanum verklaarde zich op verzoek van de Commissie van uit voering bereid lol het organiseeren van voor drachten over Nederland en het inlernalio nale vraagstuk. Deze voordrachten werden gegeven door de heeren prof. Colenbrander, generaal Tonnet, prof. Van Blom en prof. .Van Eysinga. Op verzoek van de vereenigde- faculteiten heeft de Commissie van uilvoering een voor ziening.getroffen ten behoeve van het onder wijs in de Indische Economie, waarover mr. J. Gerritzen te 's-Gravenhage eenige voor drachten gaf. De Universiteitsdag werd op 3 October te 's-Herlogenbosch gehouden, waarbij de professoren De Sitter en Yürlheim voor drachten hielden. Sinds 1 Sept. 1925 traden tot het Fonds loe een begunstiger en 114 ondersteuners, door overlijden en bedanken verloor het Fonds vijf begunstigers en 97 ondersteuners. lIL>t aantal ondersteuners vermeerderde met 47 en bedraagt thans 1605. v^De feesten der 3 October-Vereeniging. De 3 October-revue vervalt, gelijk gemeld. Tengevolge van het spoorweg-ongeluk kan deze niet doorgaan. De ontwerper, schepper en regisseur is de heer Hageman, die zoo ernstig werd gewond. In zijn groolen ijver en onvermoeid pogen, om het succes zoo groot en volledig mogelijk te doen zijn. èn voor de 3 Oclober-Vcreeniging. èn voor zijn eigen Vereeniging. Litteris Sacrum, trof hem 't ongeluk eigenlijk te midden van zijn arbeid. Immers, ten einde nog even gele genheid te hebben, te Leiden een repetitie van een zangkoor persoonlijk bij te wonen, nam hij een trein vroeger dan gewoonlijk, en helaas met zoo'n treurig gevolg. Het vele reeds gedane werk, alles is te vergeefs. en dat in deze omstandigheden den mede-spelers de lust is ontnomen, nu hun leider en ziel van hol werk zoo ernstig neder ligt, is niet alleen begrijpelijk, maar geheel vanzelfsprekend. Door het bestuur der 3 Oclober-Ver. zijn inmiddels reeds stappen gedaan, den avond van 4 October op andere wijze te vullen. In den Schouwburg zal het kinderfeest doorgang hebben. Het bestuur mocht er in slagen een overeenkomst te treffen met het Concert-Bureau, dat de kinderklucht Tijl Uilenspiegel doet uitvoeren. Dit komische kluchtspel ging gedurende drie weken ach tereen voor uitverkochte zalen in het Cen traal Theater te Amsterdam, en speelde later (in December '25) gedurende eenigen lijd in Circus Carré en Flora. De opvoering zal plaats hebben op Zaterdag 2 October en Maandag 4 October. Met het Ridderspel worden goede vorde ringen gemaakt. De heeren Onder-officieren van het 6e Reg. V. A., die welwillend heb ben aangeboden, hel Steekspel uit te voe ren, oefenen veelvuldig en 't geheel belooft een interessante vertooning te worden. Er zit pit in hel spel en met groot enthusiasme wordt op de vurige paarden geoefend. Door de Nederlandsche Spoorwegen zul len bij gelegenheid van de op Maahdag 4 October a.s. te houden feesten weder uil- gebreide maatregelen voor het reizigersver- voer worden genomen en zullen alsdan omstreeks 12 uur 's nachts (dus na afloop van het vuurwerk) extra-treinen, welke aan alle slations en hallen stoppen, vertrekken naar Haarlem, Hoofddorp en Utrecht, ter wijl na aankomst van de laatstgenoemde extra-treinen te Alphen ad. Rijn, vandaar een extra-trein naar Uilhoorn zal ver trekken. Bovendien zal de laatste trein naar Den Haag. dien avond te Voorschoten sloopen tot het uitlaten van reizigers. Wijders zal de trein welke .te 3.18 's mid dags van Uithoorn te Alphen a. d. Rijn aan komt, doorloopen naar Leiden (verlr. van Alphen a. d. Rijn 3.20. aankomst Lei den 3.39). Ook door de N. Z II. T. Mij. zal als an dere jaren op den feestdag een kwartier- dienst worden ingevoerd. Dienstregelingen worden in het officieele feestprogramma der 3 October-Vereeniging opgenomen. Dahlia-Week „Centrum-Belang". De winkeliers in het „Centrum" hebben niet te klagen over het winkelend publick. Was het Vrijdag nog niet zoo druk, Zater dagavond was er bij sommige etalage's geen doorkomen aan. Nu is er door vele winke liers dan ook wel werk van hunne etalage's gemaakt. Vrijdagavond waren de meeste eta lage's verlicht lot 's avonds 10 uur. Echter vrillen wij de deelnemende winkeliers er op attent maken, toch voortaan vooral hun vlaggen uit te steken, daar dit altijd een feestelijk aanzicht geeft en ten goede komt van den winkelier, want waar treft men meer publiek aan dan waar feestvreugde heerscht. Zaterdagmiddag had de keuring der etalage's plaats. liet bestuur van „Cen trum-Belang" had daartoe uitgenoodigd de 3 secretarissen der Middenslandsvereenigin- gen, echter hadden deze bericht van verhin dering ingezonden en waren 3 andere be stuursleden daarvoor aangewezen. De Christel. Middcnslandsver. had als af gevaardigde gekozen de heer II. Buurman, de Neutr. Middenstandsver. den heer Joh. Geijtenbeek en. dc R.K. Middcnslandsver. de ..Hanze" de heer v. Noort Voorwaar hadden 'deze heeren geen gemakkelijke taak. De jury had als opdracht te beoordeelen, de meest verkoopkrachlige etalage's met als hulpmiddel de „Dahlia". Wij zijn zelf ook al eens langs geloopen maar de goede etala ge's loopen wat verkoopkracht aangaat, niet veel uil^elkaar. Te 2 uur met de keuring begonnen waren de heeren juryleden met de keuring gereed te 5 uur en werden de diploma-winnaars in „Den Burcht" uitgenoodigd. De voorzitter van „C. B." heette de aanwezigen welkom, memoreerde de werkzaamheden van het Bestuur en gaf een pluim aan alle deelne mende winkeliers, vertrouwende dat een volgende keer alle Centrum-bewoner9 spon taan zouden deelnemen. Vervolgens reikte dc heer Geijtenbeek met een toepasselijk woord de diploma's uit, doch kon niet na laten alvorens daartoe over te gaan, namen9 de jury een woord van hulde te brengen voor datgene wat de winkeliers in 't centrum van hunne etalage's hadden gemaakt. De etalage's welke voor een diploma in aanmer-; king kwamen, waren die van de firma's; I. P. Meijers Rietmeubelen, Nieuwe Rijn 14. E. Hollanls Schoenmag., Vischmarkt 2, Wed. P. de Wilde en Zn.'s Beddenhandel, Nieuwe Rijn 39, B. Rippc „Het Huis der Stoffen", Botermarkt 18, H. C. J. de Haan, Parfume rieën, Nieuwe Rijn 44, A. Th. Gahen, Hccren- mode-artikelen, Nieuwe Rijn 32. Een speciaal woord werd gericht tot den heer Gahen voor de zeèr goed gezochte Dahlia. Genoemde firma heeft in zijn etalage een zeer mooie bruingetinte Dahlia, een nieuwe aanwinst van de firma Ballego, Witte Singel 22, n.l. Rapollo. Nadat de voorzitter van „C.-B." dc jury had bedankt voor hunne nauwkeurige beoor deel ing en de diploma-winners had gecom plimenteerd namens de Commissie, was deze wedstrijd afgeloopen en dankte de heer Gahen namens de diploma-winners de jury en commissie voor de beoordeeling en werk zaamheden aangaande deze zoo schitterend geslaagde „Dahlia-week". Muaiekvereeniging „Werkmans Wilskracht Met vrees werd door bovengenoemde Mu ziekvereniging en door de velen, die zij tot haar vaste bezoekers mag rekenen, de avond van gisteren verbeid. De vereeniging had een concert uilgeschreven in den tuin van „Zómerzorg", ift de hoop dat het mooie weer van de vorige week zou blijven voortduren. En daar kwam de Zondag met regen begon nen en regende het na eenige opklaring des middags weer. Gelukkig klaarde het tegen den avond weer op en honderden mannen en vrouwen trokken naar den tuin. Het programma zag er weer aantrekkelijk uit. Moeilijke en meer luchtige nummers wis selden elkaar af en het eene stuk zoowel als het ander, werd naar den eisch gespeeld Werkmans Wilskracht heeft het voorrecht een knappen dirigent le bezitten. De heer Ge- rardus Dik weel zijn mannen te inspireeren en tot ijverige studie op te wekken. Op hel programma stonden ook de drie nummers waarmede de vereeniging op het jongste concours te Spaarndam met eerste prijzen werd bekroond. Het waren „Egmont" ouverture van L. v. Beethoven, „Marsch Militaire" van Umralh en Ouverture Sym- phonique van Sam Vlessing, die ditmaal ook subliem werden geblazen en luid toege juicht. Men vergat bij het aanhooren van deze en andere stukken dat het voor een buitenconcert eigenlijk reeds te kil was ge worden. Het zal vermoedelijk hel laatste lumcon- cert in dit seizoen zijn en daarvan zal dan getuigd kunnen worden dat de uilzei uilne- 1 mend is geweest. Uit naam. van de muziek liefhebbers roepen wij Werkmans Wils kracht na dit mooie concert weder een har telijk „tot weerziens" loe^ Mandoline-vereeniging „Excelsior". Op 10 Juni van dit jaar werd onder lei ding van den heer J. P. A. Meyer, boven genoemde vereeniging opgericht, waarvan echter verschillende leden reeds vrij ver ge vorderd waren in het mandolinespel. Maar toch moest er hard gestudeerd worden, wilde_ men nog in den loop van dit jaar een open bare voorstelling geven. De directeur durfde dit echter wel aan en zoo gaf de vereeniging Zaterdagavond reeds haar eerste uitvoering in de groote zaal van hel café-restaurant „L'Union" aan de Sloenslraat. Toen te kwart over acht de voorzitter, de heer N. van Es, de bijeenkomst opende was, zoowel het bal con als de zaal beneden ge heel bezet. De voorzitter sprak over deze buitengewone belangstelling mede namens directeur en leden, zijn groote voldoening uit en heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Hij constateerde dat de jonge club onder haar verdienstelijken directeur met ijver had gestudeerd, doch riep niettemin de clementie in van het publiek wanneer er nog te veel aan de uitvoering mocht ontbre ken. Hij bracht verder dank aan den heer Rap, die als altijd bij zulke gelegenheden zaal en looneel aantrekkelijk had gemaakt en ook in ander opzichten het bestuur met raad en daad bijstond. Hierna opende de club den avond met een mooi nummer, „Marche Espagnole" (Joh. Kok, Op. 92), waarmede al dadelijk het hart der aanwezigen werd gewonnen. Hierop volgden nog een drietal nummers Fanlaisie de Concert (K. H. Moed), Nicolette (Wals) van Joline en „Amazonenrit", een marsch getoonzet door Th. Ritter. Ook deze nummers, die zuiver werden gespeeld, oogst- - ten veel bijval. Daarna werd ter afwisseling een klein sliikje op liet (ooneel „Serenade" getiteld, gegeven, dat door de aardige voordracht, bijzonder in de smaak viel. Na de pauze vergastte de club hel publiek op: „Een fijne familie" dat de hoorders in een opgewekte stemming bracht. De avond werd besloten met een viertal mandolinenummers die niet minder dan voor de pauze er goed ingingen, Het was een mooie avond. Voor het examen vanwege Se Vereeni ging ter bevordering voor de opleiding tot Instrumentmaker in het Natuurkundig La boratorium alhier gehouden, slaagden de leerling-instrumentmakers: A. A. Landa, Amsterdam; B. Eichelstein, Amsterdam; C. van den Berg, Amsteftam;" J. Heemskerk Leiden? Q. H. Schouten, Rotterdam! J. van .W.eesel, Leiden! D. de Jong. Leiden! W- J. Biessels. Nijmegen; A. W. Meyers. Leiden; S. H. Vrijhoff, Leiden; L. W. Muller, Apel doorn. Afgewezen vijf. Voor gezel instrumentmaker: F. E. van Klaveren, Utrecht; A. A. Slijkhuis. Utrecht; J. D. Saeijs, Utrecht. Afgewezen 4. Voor leerling-gla9blazer: J. Sint, Amster dam; P. J. Moens, Rotterdam; E. F. Wel bergen, Amsterdam. Afgewezen 2. Voor examen meester-glasblazer: J. Gun- ter, Amsterdam Afgewezen geen. Morgen wij nog eens aan de Sumalra- Collccle op morgen Dinsdag, herinneren? Ieder geve naar vermogen 1 Het is de wcnsch van ds. S. Cler ge weest dat zijn 40-jarig jubileum gisteren onopgemerkt voorbij zou gaan en aldus is geschied. Zaterdag j.l. trok de Arbeiders Jeugd- Cenlrale afd. Leiden met zang en snaren- muzick door de Leidsehe straten om te col- lecleeren voor de slakende Engelsche mijn werkers. De opbrengst bedroeg in totaal f 65.82. Zondagvoormiddag circa halfelf trok een club wielrenners, leden van de wielren- nersvcrecniging „De Germaan" uit Amster dam door de stad, toen een der renners W. K. uit Hoorn op de Brcestraat op de tramrails slipte en vrij ernstige verwondingen aan het hoofd, het linkerbeen en de linkerpols op liep. Na op het politiebureau door den Eer sten Hulpdienst le zijn verbonden, werd de jongeman ter verdere behandeling in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. Gistermiddag had de 29-jarige J. V. O. uit Maassluis bij een voetbalwedstrijd aan den Haagweg op hel veld van L.F.G. hst ongeluk oen been te breken. Nadat dc Eerste Hulpdienst den patient voorloopig had verbonden, werd deze in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. Door een lot nog loe niet opgehelderde oorzaak is hedenmorgen de machine van de Eleclrische Centrale afgeschakeld, waarop het bedrijf een korten tijd stilstond. Onmid dellijk werden de reserve-machines in het werk gesteld, zoodat het bedrijf slechts on geveer 10 minuien stilstond. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: 186 vol wassenen en 5 kinderen, in totaal 191 per sonen. De Koningin en de Prins be zoeken de gewonden van het spoorwegongeval. Zondagmiddag klokke twaalf arriveer den H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden met gevolg, be staande uit H. M.'s hofdame, jonkvrouwe R. I. van Swinderen, de kamerheer mr. G. C. D. R. baron' van Hardenbroek van Bergambacht en de adjudant jhr. De Jonge van der Hale, met twee auto's langs den Haagweg het Noordeinde aan het Acade misch Ziekenhuis, met bet doel een be zoek te brengen aan de gewonden bij het spoorwegongeval aan De Vink. Er was van dit bezoek vooraf bij de in gewijden niets bekend zoodat er ook bijna geen publiek aanwezig 'was. De tegen woordigheid van den inspecteur van po litie den heer Duval met eenige agenteD deed slechts vermoeden dat er iets bijzon ders op til wa3 en naüwlijks was het hooge bezoek binnen of van alle kanten stroomde het publiek toe. De politie zette het ter rein voor het ziekenhuis af. H. M. en Z. K. H. werden ontvangen door den ge neesheer-directeur dr. Maas, het hoofd der afdeel ing heelkunde prof. Zaayer en prof. Van der Hoeve, waarna een bezoek aan de patiënten, die het naar omstandigheden goed maken, werd gebracht. Bij elk der bedden werd een korten tijd getoefd en met elk der patiënten onderhield zich de Koningin een oogenblik, terwijl ieder hun ner een bouquetje rozen werd aangeboden. Deze deelnemende belangstelling deed de patiënten blijkbaar goed. Eenmaal her steld zullen zij deze deelneming zeker nimmer vergeten. Het bezoek duurde circa twintig minu ten. Daarna verbleef het hooge gezelschap nog eenigen tijd in de directeurskamer, waarna het door de heeren, straks genoemd uitgeleide werd gedaan. Doctoren en ver pleegsters wiens aanwezigheid voor den dienst bij de patiënten niet volstrekt noo- dig was, Stonden op de binnenplaats om het hooge gezelschap te begroeten dat langs denzelfden weg waarlangs het geko men was, weder naar Den Haag vertrok. Het fcairijk publiek in den omtrek van het gebouw zakte nu ook geleidelijk .weer af. Het Jmag hier zeker wel eens gezegd worden dat in de laatste dagen veel is ge vergd van hen, die aan het Academisch Ziekenhuis zijn verbonden. In de eerste plaats van den geneesheer-directeur, dr. BINNENLAND. t H. M. de Koningin heeft, vergezeld dooi den Prins, een bezoek gebracht aan de ge-' wonden bij" het spoorwegongeval btj de Vink. Het eerste gedeelte van het verslag in de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer inzake de belastingwetten. BUITENLAND. 1 1 S'panfe treedt nit den Volkenbond. Een nieuwe mistakte aanslag op Mnsso link Maas, dte steeds aanwezig is, alles leidt en regelt en iedereen niet het minst da persvertegenwoordigers met groote wel willendheid te woord staat en iirlichtin* gen verstrekt pn daarbij toont met alles volkomen op de hoogte te zijn. Voorts d© hoogleeraren, doctoren en het verplegend personeel in het bijzonder die der afdceling heelkunde, terwijl ook van het ander dienstdoend personeel veel meer wordt ge vergd dan onder normale omstandigheden. Het is treffend en het verdient waardee ring hoe allen den verzwaarden dienst met opgewektheid vervullen. De lijken van den heer en mevrouw Lobo zijn Zaterdagnamiddag door de familie van het Academisch Ziekenhuis afgehaald, na dat door de justitie daartoe vergunning was gegeven. De lijken werden per auto naar Amsterdam vervoerd. De bijkans 24 uur na het spoorwegongeval overleden leerling-machinist Van Ettikhoven. Hedenmorgen is het lijk van den machi nist-leerling Ettikhoven vrijgegeven en door de familie in ontvangst genomen. Het werd per trein naar Amersfoort vervoerd cn zal Woensdag op de begraafplaats te Oud- Leusden (U.) worden ter aarde besteld. Het stoffelijk overschot van den opzich ter Van Rhoon zal Dinsdagmorgen vroeg het Bocrhave-laboratorium verlaten en naar Amsterdam worden vervoerd en dien zelfden dag op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats worden begraven. De heer Maas Geesteranus, den chef van Weg en Werken bij de Nederlandsche Spoorwegen heeft in een gesprek met het ,,U. D." gezegd: ,,De opmerking dat men onder de rails door kon kijken is afkomstig van personen die met het spoorwegbedrijf niet op de hoogte zijn. ,,Want onder de rails door kijken kan men op honderdtallen plaatsen van iedere spoorbaan, vooral op spoorba nen die tot de hoofdlijnen behooren en zijn aangelegd naar de nieuwe constructies, waarbij de rails aan de dwarsliggers be vestigd zijn met zoogenaamde stoelen, wat óók tusschen Den Haag en Leiden het ge val is. Door die bevestiging kan men on der de rails door kijken, wat misschien vreemd is voor een oningewijde, maer héél gewoon voor een ter zake kundige. Die mededeeling van „onder de rails door kun nen kijken" ifl, als argument voor een de- plorabelen toestand van den weg, al even zot als de mededeeling die óók in een cou rant voorkwam ,,dat zelfs de wissels zóó onvoldoende werkten, dat men ze op ver ren afstand kon hooren piepen." Nu moet u weten, dat er op dezen weg waar het ongeluk gebeurde, heelomaal geen wissels liggen en de eerste wissel in deze baan zich pas bevindt óf aan het station Voor schoten, óf bij het station Leiden. Er ie ook in een blad gepubliceerd dat de baal

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1