AGENDA. TELEGRAMMEN. ^^dbËOVER 1 RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag. f 1'Union (Steenstraat): Uitvoering mando lineclub „Excelsior". 8 uur. Maandag. V Valkenburg: Paardenmarkt. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor tellingen te 8 uur. \V0en9dag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag cn 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. J „Scala", Den Haag: Operette „De Cabaret- prinses". Beppie de Vries als gast Scheveningen: Circus Maxo. 8 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag ook 2 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en inct Zondag 12 September a.s. waargeno men door de apotheek van den heer M. Boe kwijt, Vi8chmarkt 8, telefoon 552. RECLAME. Heinrich Mack Nachf. Ulm a. D. 4543 I n afschriften van Churchill's brief naar alie districten in Engeland te zenden om de zienswijze van de stakers te vernemen.- Tegen Maandag worden een voldoend aan tal antwoorden verwacht om een nieuwe Bijeenkomst van het bestuur mogelijk te maken. De internationale afgevaardigden hebben in deze aangelegenheid slechts een adviseerende slem. SPANJE. De officieren-vervolging. Naar men te Parijs uit Madrid verneemt, zullen van de 2400 officieren, die aan de opstandige beweging hebben deelgenomen, slechts 150 voor krijgsraden worden ge bracht, die in verschillende steden zullen pijeenkomen. VEREENIGDE STATEN. Cooiidge en de ontwapening. Ter aanvulling van wat de minister van buiienlandsche zaken Kellogg in zijn op 18 Augustus gehouden rede over de ontwape ning heeft gezegd, is dezer dagen in het zomerverblijf van Cooiidge diens standpunt nader uiteengezet. De nadruk werd gelegd op het besliste veTzet van den president tegen ieder program van aanbouw voor vloot of luchtvaart, dat een wedijver met andere nalies zou te weeg brengen. De president stelt belang in de beperking der bewapeningen als een middel om de be lastingen te verminderen en oorlogszuchtige gevoelens te vermijden en naar uiteengezet werd is hij vaslbcstoten te voorkomen, dat aan eenige mogendheid een aansporing wordt gegeven om een wedloop tegen de V. S. te beginnen wat betreft den bouw van schepen. Niet alleen heeft de president lot dusver niet toegestaan, dat de marine hulp- schepen bouwde op den grondslag der ver houding van 5:5:3, vastgesteld op de con ferentie van Washington, maar er werd, om iedere mogelijkheid van een vergissing ie voorkomen, uitdrukkelijk verklaard, dat zelfs al zou de verhouding van 5:5:3 cf eenige andere beperking door middel van een verdrag zoowel op hulpschepen als op groote schepen worden toegepast, de presi dent toch geneigd zou zijn de sterkte der Ver. Staten in iedere klasse te houden be nedon de overeengekomen verhouding, ten einde te vermijden tot wedijver te prikkelen. De president, heeft bepaald, dat voor klas sen, niel geregeld bij het verdrag van Washington, de Ver. Stalen alleen zooveel bouwen als voldoende is voor hun eigen ver dediging en niet met het doel dezelfde sterkte aan hulpschepen te hebben als Groot- Britnnnié of 5/3 van die van Japan. De pre- sdent acht het huidige program van vijf jaar voldoende voor de behoeften des lands en het zal ook niet over vijf jaar worden uitgebreid alleen met het oog op een moge lijke uitbreiding elders. BUITENLANDSCH GEMENGD. Man overboord. De passagiers der Orbita van de Royal Mail Steam Packet Cy., die Dinsdag te Southampton aankwam uit New-York, had den een schokkend voorval te vertellen. Twee dagen na het vertrek uit New York bevond zich in het scheepshospitaal de tweede machnist A. H. Sanders. Daar de man overspannen was, werd er voortdu rend bij hem de wacht gehouden door twee leden van de bemanning 's Middags om drie uur, toen voor de ventilatie de deur van de ziekenzaal aanstond, ontsnapte Sanders uit zijn bed en uit de zaal. Hij vloog de trap op naar het dek. achtervolgd door dc bewakers. Sanders wilde over de verschansing in zee springen, toen de be wakers hem te pakken kregen en omver- trokken. Maar de zieke was een groote ste vige kerel; hij schudde de beide mannen van zich af en slaagde er in. den sprong in zee te doen. ten aanschouwe van tal van passagiers en anderen. Onmiddellijk liet de kapitein volle kracht achteruit slaan en stil houden bij de plek waar Sanders in zee moest liggen. De man een uistekend zwemmer werd echter niet meer gezien. \Vgl een haai, die er rondzwom. De wraak van een ontslagen bediende. Op Burghill Court, een buitenverblijf in de nabijheid van Hereford (Engeland) woon den de dames Woodhouse, die om hun lief dadigheid in de heele streek zeer in aanzien stonden. Haar personeel bestond uit een huishoudster en drie mannelijke bedienden De hofmeester, een man van 45 jaar, die al 22 jaar bij de familie diende, was- on langs in ongenade gevallen en werd Maan dag op staanden voet ontslagen. Den vol genden ochtend, toen een der dames in de keuken was, verzocht de huishoudster haar den man tenminste nog een week in dienst te -houden. Mej. Woodhouse weigerde zulks echter. Toen zij daarop de keuken verliet, klonk er een schot en stortte zij ter neer. Haar zuster snelde de gang in, waarop een tweede schot ook haar terneer wierp. Toen de bedienden aansnelden, zagen zij den hofmeester de dienkeuken invluchten. De beide dames, die 58 en 65 jaar oud waren, lagen te zieltogen. Toen de dokter verscheen waren zij a! overleden. De onmiddellijk gewaarschuwde politie slaagde er na een uur onderhandelen in den hofmeester te bewegen uit de dienkeu ken te komen. Hij had getracht zich den hals af te snijden en zich vrij ernstige ver wondingen toegebracht. Bij zijn arrestatie verklaarde hij in drift de dames neerge schoten te hebben. Door een sigaret verraden. Een heereboer te Grosswarden had eeni gen tijd geleden een doosje Engelsche cigaretlen gekregen, die hij al9 curiositeit bewaarde. Toen hij onlangs na een korte afwezigheid terugkeerde, miste hij de ciga retlen. Zijn vrouw zeide van niets te weten. Dezer dagen bood een jongere vriend, op een naburige hoeve, hem een Engelsche cigaret aanuit zijn eigen doosje. Een pijnlijk onderhoud met zijn vrouw en een eisch tot echtscheiding volgden. Een juweelendief gepakt. Maandag kwam een kleine caféhouder van Monlmarlre bij een juwelier en verzocht hem eenige juweelen te taxeeren. Hij had er 30 Engelsche ponden op geleend, doch was gaan twijfelen of hij niet bedrogen was. De juwelier zag dadelijk, dat hij met echte en kostbare stukken te doen had, afkomstig van een diefstal, eenigen tijd geleden ge pleegd bij den graai van Charbannes te Moulins. De waarde bedroeg een paar hon derdduizenden Hollandsche guldens. De ju welier waarschuwde de politie, die met den caféhouder meeging om den beleener te ar- resleeren als deze de juweelen zou komen inlossen. Inderdaad verscheen deze, een jongmcnsch van 24 jaar, later op den dag in het cafétje. Hij werd dadelijk gegrepen en bekende onmiddellijk, dat de juweelen van den bedoelden diefstal afkomstig waren. Tweehonderd gedresseerde beesten verbrand. Dinsdag is te New-York brand uitgebroken in een huis in de 48sle Straat, waar gedres seerde dieren gehuisvest waren. Meer dan 200 dieren zijn omgekomen. Tot de omge komen beesten behooren twee kangoeroes, waarmee de temper Collins boksvoorstellin- gen gaf. Collins was het brandende gebouw ingesneld om de kangoeroes te redden; men vond later zijn lijk naast die van zijn beesten. Den eigenaar van een tiental hon den moest met geweld belet worden het gebouw binnen te gaan en een neger, aan wien twee beren waren toevertrouwd, trachtte tevergeefs door den rook in het huÏ9 te komen. Hij moest later naar een zieken huis gebracht worden. Behalve de reeds genoemde dieren zijn nog 50 honden, verscheidene katten, eenden, kippen en duiven omgekomen. Een kat sprong uit een raam van de vierde verdie ping cn kwam op haar pootjes terecht. Drie honden werden, toen de "brand gebluscht was, levend, doch doodelijk verschrikt, ont dekt op den beganen grond, verscholen on der een hoop rommel. De oorzaak van den brand zou te zoeken zijn in de ontploffing Van een distilleerketel. Er zou n.l. in het gebouw een geheime dis tilleerderij zijn geweest. De bevolking van Rusland. Naar de „Izwestia" meldt, heeft de be volking van Rusland, die in de oorlogs- en revolutiejaren nog al is gedund, in den lcop van dit jaar weder den omvang van vóór den oorlog bereikt. In December zal, zooals men weet, een volkstelling worden gehouden. Op grond van de voorloopige gegevens schat men evenwel, dat de bevol king op 1 Januari 1928 zal gestegen zijn tot 145.000.000 zielen. Laffe moord. Op een afgelegen hoeve op het hoogland van Monestier-de-Clermont hebben roovers een 75-jarige vrouw met bijlslagen gedood en haar 80-jarigen stokdooven echtgenoot in een kamer opgesloten. Met een buit van ongeveer 800 francs gingen zij er vandoor. Paddestoelenvergittiging. Men meldt uit Enschedé, dat in de na burige Duitsche fabrieksstad Rheine een ernstige paddestoelenvergiftiging heeft plaats gehad. Na het gebruik van padde stoelen werden 5 leden der weversfamilie Rhoda onyel. Alle 5, n.l. de vader, dc moe der en 3 kinderen zijn tengevolge van de vergiftiging gestorven. Alleen de beide jongste kinderen die er niet van hebben gegeten, zijn in leven gebleven". Ontploffing electrisch krachtstation Uit Perpignan wordt bericht, dat, terwijl gisteren om 3 uur twee treinen elkaar pas seerden op heb station van Odeilla Fon- tremu, een ontploffing plaats had in het electrisch krachtstation, waardoor het dak en de muren van het station instortten. Tien reijrgers en geëmployeerden werden ernstig gewond. Proces om een pagekopje. Te Boedapest heeft zich de volgende inte ressante gebeurtenis afgespeeld; Een schoone IJongaarsche van twintig lentes liet bij een coiffeur haar kapsel ver zorgen. Zij had een haarwasschirig besteld, doch door een misverstand werden baar schoone lokken in plaats van gewasschen, voor zij het kon beletten, afgeknipt en werd haar mooie haardos in een pagekopje ge transformeerd. Dit abuis bezorgde het meisje heel wat onaangenaamheden en financieele schade. Eerstens had zij thuis een „scène" met haar ouders, op de tweede plaats werd zij uit haar betrekking ontslagen en last not least gaf haar bruidegom o ellendige kleinhartige! haar de bons en beval haar, hem nooit of te nimmer meer onder de oogen te komen. Is het wonder, dat de jongedame, door zoovele en vreesclijke calamiteiten tegelijk getroffen, zich trachtte schadeloos te stellen, door den rampzaligen coiffeur, die de oor zaak van al deze onheilen was, een proces aan te doen? Zij eischte daarom kort en goed van den ongelukkigen, onhandigen kapper 'n schade vergoeding van, in Hollandsche munt uitge drukt. 3500 gulden. De koning der moerassen. Het moerasgebied in de Donaudelta lus- schen Galatz en Braila was vanouds een dorado voor misdadigers. Op het oogenblik wordt het uitgestrekte gebied onveilig ge maakt door een roover, die zich „de koning der moerassen" of ook wel Terente II noemt. Terente I was voor eenige jaren zi)n voorganger in de „koninklijke" waardigheid. De visschers betalen hem belasting, om on gehinderd hun bedrijf te kunnen uitoefenen. Wie weigert blijve hem uit het vizier, want raakt hij in zijn handen, dan heeft hij alles af te geven, wat zich maar afnemen laat De politie heeft tot dusver nog geen vat op hem gehad. Daardoor overmoedig geworden, houdt de „koning" zelfs stoomschepen aan en eens gelukte het hem een heel gezel schap op een pleziertochtje uit te plunderen. Op een goeden dag verscheen hij in de dok ken van Braila om een schip leeg te rooven, maar de bemanning stelde zich teweer en het was ternauwernood, dat Terente ont kwam. Twee dagen lalet vond men tegen het schip een plakaat: „We komen terug en zullen ons wreken. Terente II". Wel licht zal men dan nog van de wraak van den koning der moerassen hooren of mis schien ook van zijn onttroning. Zeven hofsteden bij Stettin afgebrand. In de badplaats Seep bij Kolberg zijn in don afgeloopen nacht zeven hofsteden met bijbehoorende gebouwen een prooi der vlammen geworden. Mijnongeluk. Ten gevolgé van een steenstorting in de Clothildemijn bij Eisleb.en, werden eenige mijnwerkers in een schacht ingesloten. Twee van hen werden gedood, een zwaar en een licht gekwetst. Een schip gezonken in de Gclf van Riga. De kustvaarder Neibadi is gezonken in de Golf van Riga tijdens een hevigen storm. 80 man van de bemanning en een 30-tal passagiers zijn omgekomen. De oorzaak van de ramp is onbekend. Het is mogelijk dat de Neibadi op een mijn is'geloopen. Het lijk van Kitchener. Een officieel communiqué van het Engel sche ministerie van buiienlandsche zaken zegt, dat, om den laalsten twijfel weg te nemen omtrent de mogelijkheid van het vinden van Kitchener's lijk in Noorwegen, het departement een uitgebreid onderzoek heeft gelast naar de herkomst van den lijk kist, die ledig aangekomen is. Er is uit ge bleken. dat Powell deze kist in het voorjaar te Kirkwall de Schotsche haven, bekend uit den oorlog gekocht heeft en de kist nooit Engeland verlaten heeft. De verder^ verhalen van Powell vervallen reeds dodr dit simpele feit. Het testament van Valentino. Het testament van Valentino, den over leden filmster, i9 gisteren te Los Angeles geopend. Zijn eerste vrouw wordt er nief in genoemd, zijn tweede wordt bedacht met één dollar en zijn woning, onroerende goe deren en meubilair komen aan Alberto en Maria Guglielmo. zijn broer en zuster. Een tante krijgt een legaat, maar de contante waarde van de nalatenschap slaat nog niet vast Een later bericht weidt, dat de advocaat en de executeur van Valentino de waarde van zijn nalatenschap op ongeveer 1 mil- lioen dollar geschal hebben, waarvan ruim de helft ia onroerende goederen. Mevrouw Warner, een tante van Valentino's tweede vrouw, erft ongeveer 1/3 deel. omdat zij Valentino's zijde gekozen had in zijn tweede cchlscheidingsproces. Bankbiljetten op de vuilnisbelt. Iemand uit Bradford had, toen hij met vacanlie ging, een rolletje van 300 pond aan bankbiljetten onder rollen oud behangsel papier in een kast verstopt. Toen hij terug kwam. was het geld weg: cr was een werk ster in huis geweest, die alles in de vuilnis bak had gegooid. Het geld is ten slotte toch terecht geko men, maar nadat er vier dagen lang op de gemeentelijke vuilnisbelt naar gezocht is. Rondom den Volkenbond. HAVANNA, 10 Sept.. (Reuter). Presi dent Maghae heeft aan de afgevaardigden te Genève bevolen om het aanbod van een semi-permanentcn zetel in den Volken bondsraad van de hand te wijzen, daar de regeering alleen genoegen neemt met een permanenten zetel. GENEVE, 9 Sept. (Belg. Tel.-Ag.) Bij de ontvangst van vertegenwoordigers der internationale pers heeft Stresemann een toespraak tot hen gehouden, waarin hij o.a. zeide: Wij kunnen met voldoening oonstateeren, dat degenen die geloofden in een overeenstemming omtrent de kwesties, verband houdende met de idee van Locar no en de idee der universaliteit van den Volkenbond, gelijk hebben gekregen. Het pact van Locarno treedt in werking. Het denkbeeld dat na den jongsten oorlog geen verstandhouding of samenwerking kon be staan tusschen overwinnaars en overwon nenen, moet verdwijnen, daar wij voor het feit staan dat de tegenstanders van vroe ger bijeen waren om een gemeenschappe lijk vredeswerk te verrichten. Het belang van dit feit moet in heb licht gesteld wor den. Ten slotte doet heb er weinig toe of de V.B.-raad uit x leden of x leden be staat; hoofdzaak is dat de Volkenbond goed en nuttig werk doet, en het is het succes dat beslissend is.'Voor ons in Duitschland, vervolgde Stresemann, vorm den de gebeurtenissen die zich afspeelden van de bezetting van het Ruhr-gebied tot heden, het begin eener vreedzame samen werking met andere landen. Ik hoop dat van heden af die samenwerking zal blijven bestaan, zelfs wanneer zich in den loop der jaren ernstige oncenigheid of misver stand zouden voordoen. In een tijdsge wricht, zoo vol van destructieve tendenzen, zoowel van socialen als economischen aard, is het slechts mogelijk aan deze destruc tie te ontkomen door vreedzame samen werking van al degenen die van goeden wille zijn. Dat zijn de beginselen die ons bezielen bij oüze intrede in den volken bond. GENEVE, 10 Sept. (V. D.). Reeds heden morgen vroeg was het een drukte van be lang in. Genève. De groote belangstelling concentreerde zich voor het gebouw van den Volkenbond, waar heden voor de eerste maal de Duitsche delegatie aan de bespre kingen van den Bond zou deelnemen. De groote reformatie-zaal van het Volkenbonds gebouw bood in de vroege ochtenduren een schitterende aanblik. De tribunes en de diplomaten-loges waren dichtbezet. Ook in de zaal zelf hadden de talrijke gedelegeer den zitting genomen. Fotografen en film operateurs bestormden de gedelegeerden. Precies 10.30 uur opende de president Ninschilsch de bijeenkomst, welke zeker door 3000 personen werd bijgewoond. Na dat hij verklaard had, dat de volmachten der Duitsche delegatie in orde waren, trad de Duitsche delegatie precies om 10.40 uur de zaal binnen. De vergadering rees*van haar zetels en bracht de Duitschers een langdurige stormachtige ovatie. Stresemann nam plaats in het midden der Duitsche delegatie, links van. hem nam dr. Gaus plaats, rechts van hem Schubert. Wanneer de menigte weer tot rust geko men is, bestijgt de president andermaal de tribune om de volgende rede te houden: „Mijn taak als president is heden de Duit sche delegatie als lid van den Volkenbond te begroeten. Dit is een gebeurtenis, waarvoor men den Volkenbond moet gelukwenschen. Het toetreden van een groote natie tot den Volkenbond beteekent een nieuwe stap in de ontwikkeling van den Bond en is een nieuwe garantie voor den vrede in de we reld. De moeilijkheden, die Duitschland's toetreden in den weg stonden, zijn thans ge lukkig door den wil van de Assemblée over wonnen. Het besluit van 8 September heeft con symbolische beleekenis." Daarop bestijgt Dr. Stresemann de tri bune. Opnieuw brengt de vergadering hem een oorverdoovende ovatie. Precies 10.42 uur vangt Stresemann zijn groote rede aan, welke meermalen door luid applaus werd onderbroken. PARIJS, 10 Sept. (V. D.) Uit Geneve ont vangen telegrammen bevestigen dat Cham berlain en Briand opnieuw een telegram ge zonden hebben aan Primo de Rivera, waar in zij hem de vraag stellen of Spanje bereid is in den Volkenbond te blijven, indien met algemeene stemmen besloten zou worden dit land opnieuw een niet-permanenle zetel toe te kennen. Weer een Kanaal-zwemmer. LONDEN, 10 Sept. (Reuter). De Fran- sc-he zwemmer George Michel is na eenige mislukte pogingen ,er thans in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Vertrokken van Kaap Grisnez arriveerde hij heden morgen om 7.25 aan de baai van St. MaT- gareth in 'n recordtijd van 11 uur 6 min. Onrust in Griekenland. ATHENE, 10 Scpt (Belg. TeL-Ag.) Overeenkomstig haar programma heeft de regeering gelast de bataljons der rcpnbli- keinsche garde te ontbinden, welke een onafhankelijke leger-organisatie was, door Pangalos ingesteld tot steun van zijn dic tatuur. Daar de bataljons geweigerd hebben zich over te geven, heeft de regeermg haaa- besluiten door het geregelde leger doen uitvoeren. Later wordt gemeld dat de garde-bataljons zich onvoorwaardelijk hebben overgegeven* De verliezen zijn zeer gering. De regeering heeft besloten de schuldigen voor de rechtbank te dagen. Communisten hebben zonder succes ge tracht onlusten te verwekken. ATHENE, 10 Sept. (Reuter). Gcwapeud gepeupel heeft een aanval gedaan op het hoofdtelegraafkantoor; talrijke schoten wer den gewisseld met de militaire bewaking, welker kapitein werd gewond. Gevreesd wordt dat in de straten vele per sonen werden gedood of gekwetst. Anarchie hoerscht in de hoofdstad; op straat worden alleen loopende soldaten gemolesteerd en het grauw maakte zich meester van gepant serde tanks. ATHENE, 10 SepL (Reuter). De erde is hersteld. Gezien den grooten omvang dien de gevechten hadden aangenomen en de daarop volgende onlusten, is er betrekkelijk slechts weinig bloed vergoten. Kondilis, de door de regeering genomen maatregelen rechtvaardigend, zeide: ik ben niet bloed dorstig, doch de omstandigheden maakten de genomen maatregelen noodzakelijk. Het gepeupel werd blijkbaar door communisten aangevoerd. ATHENE, 10 Sept. (Reuter). Het bevel van de rêgeering aan de republikeinsche garde om haar wapens over te geven, was het sein voor het begin deT onlusten. De garde bood tegenstand, doch gaf zich na ver scheidene uren vechtens over f.n werd onl- RECLAME. 'pijnonzJOespi/n SOcls. per doos a 12 cadrck; io 390 bonden. Naar gemeld wordt zijn een vijftig tal personen bij de onlusten om het leven gekomen. Volgens een gerucht werd door burgerpersonen uit gepantserde tanks ge schoten, waarvan zij zich hadden meester gemaakt. Kondilis heeft generaal Pla9tiras verzocht naar Athene te komen ten einde zijn invloed aan te wenden om de rust te herstellen. De strijd in China. SHANGHAI, 10 Sept. (Reuter). Naar ge- meid wordt hebben Gantonneesche troepen op de Yanglse gevuurd op den Britschen, kanonneerboot „Bee". waarbij een granaat doel trof; zij beschoten ook twee Ameri- kaansche torpedojagers met mitrailleurs en wondden daardoor twee matrozen. De troepen van Canton beschieten alk buiienlandsche stoomschepen, die Hankau binnenkomen of verlaten. Verscheidene Britsche en Japansche sche. pen zijn door de kogels doorzeefd. Een Chineesche reiziger is aan boord van een Britsch schip gedood. Woechang bood gisteren nog weerstand aan de aanhoudende aanvallen van de troe pen van Canton. Typhus-epidemie in Hannovez. HANNOVER, 10 Sept. (V. D.). Volgens een officieele mededeeling zijn de laatste dagen te Hannover 80 typhusgevallen ge- consateerd. Tot dusver zijn twee personen overleden. r Roodvonk-epidemie. WARSCHAU, 9 Sept. (WolfD. Seden. eenigen tijd heerscht 'hier een roodvonk epidemie; alleen reeds in de ziekenhuizen liggen 650 kinderen die aan de ziekte lijden Te pletter gevallen. LEICESTER, 10 Sept. (Reuter). Gisteren trachtte een jonge gehuwde vrouw met een parachute uit een vliegmachine te springen, van een. hoogte van 1000 voet; de para chute bleef echter aan de vliegmachine vastzitten, zoodat zij ten aanschouwe van 20.000 menschen te pletter viel. Treinongeval hij Plauen. PLAUEN, 10 Sept. (V.D.) Op de spoor lijn Erfurth-Ritschenhausen nabij Plauen, zijn twee goederentreinen door het losla-> ten van een koppeling op elkander ge botst. Vijf wagons zijn van een hoogen dijk gestort. Twee hulptreinen zijn naar de plaats des onheils vertrokken. Het staat nog niet vast of er slachtoffers zijn. De materieele schade is zeer groot. Doodslag oi mishandeling. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan de 45-jarige L. E. P. M., varensgezel, gedetineerd, verdacht er van, dat hij op 22 Juni of omstreeks den nacht van 22 op 23 Juni opzettelijk zijn echtge- noote Dirkje van Sluisdam van het leven heeft beroofd, door met het oogmerk om haar van het leven te berooven, haar op zettelijk gewelddadig verschillende malen zoodanig met zijn vinsten op en tegen haar hoofd en voorhoofd te slaan en te stom pen, dat bij haar tengevolge daarvan een uitgebreide bloeduitstorting in de herse nen uit de inwendige membranen van de dura mater is ontstaan, aan welke gevol gen zij korten tijd daarop is overleden. Subsidiair wordt zware mishandeling, den dood tengevolge hebbend ten laste gelegd. De eisch was 2 jaar gevangenisstraf. Door anto gedood. Gistermiddag heeft dc Haagsche recht bank de zaak behandeld tegen mr. W. M. W., bankier te Wassenaar, die in den nacht van 15 op 16 Februari j 1 bij de Konings kade, te Den Haag, een auto-aanrijding zou hebben veroorzaakt, waarbij een dame het leven heeft verloren. Eisch 1 maand hechtenis. De treinramp nabij De Vink. Ook de leerling-machinist Van Ettikoven bezweken. Hedenmiddag even voor tweeën is «ft leerling-machinist K. van Ellikoven tenge volge van de bekomen brandwonden over- lcden. j Van Ettikoven was 27 jaar oud en laai een jonge vrouw met twee kleine kindcre achter In de overstelpende drukte van avond vermeldden wij abusievelijk onder de zwaargewonden mevrouw L Eichsln i uit Berlijn: dit blijkt evenwel le z>m 0 1 heer L. Elgström, eveneens uit Berlijn. De door ons genoemde dame Boni. w mevr. Pont—Zwagers, alhier. j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2