een Noodhulp, WIJNNOBEL CHEVAILIER N. v. BEELEN Waarschuwing Dienstbode Copieëii van Dictaten, G. J, AMMERLAAN PiANO's en ORGELS Stfijkers en Strijksters PIANO'S ORGELS UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Leidsche Begrafenisonderneming Dienstbode Piano- en Orgelhandel Uitgebreide Muziekhandel Dienstbode, HUWELIJK BREESTRAAT 108A Nieuwe Garneering Net Jongmensoh Nette Loopjongen. LEEUWIN's KATWIJK AAN ZEE P. VAN DER HOOGT Occasion's N.V. Piar,ohandelvan1840 C. F. VAN DER DOES 3e. dat de betreffende vaten ontsmet zijn overeenkomstig het bepaalde sub II. De inspecteur geeft de geleidebiljelten clecht9 af, indien hem overeenkomstige ver klaringen worden verstrekt door Rijkskeur meesters of gemeentelijke keuringsveeart sen, hoofden van dienst, waarbij de identi teit der gezouten artikelen moet zijn vast gesteld. De toegestane vergunningen moeten op verlangen worden getoond aan de ambtena ren van de haven van invoer van Engeland. Aanvragen voor de sub I bedoelde ver gunningen moeten worden gericht tot het Engelsche ministerie van Landbouw, met gebruikmaking van formulieren, welke eveneens door het Engelsche ministerie worden verstrekt. Benoemd is tot burgemeester der ge meente Hengelo (O.) mr. G. Jansen, direc teur van het Centraal Bureau van voorbe reiding in Ambtenaarezaken te Den Haag. Mr. R. B. Ledeboer, advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad, is in zijn wo ning van een trap gevallen en heeft een been gebroken. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. (,,Msb.)" UIT NED. OOST-INDIE. Strijd op Atjeh. KOTA RADJA, 10 Sept. (Aneta). Het bendchoofd van kampong Panton Bili in Atjeh is neergelegd. Dertig verzetslieden vielen het bivak te Blang Pidië aan. Vier werden neergelegd. Onzerzijds werden twee Javaansche fuseliers zwaar gewond. RECLAME. BEVRIJD U VAN DIE RUGPIJNI Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specifiek niermiddel dient te gebruiken om deze belangrijke levensorganen te versterken. Waag u niet aan uitstel I Be gin onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan de nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen vour goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoornissen, waterzuchtige zwellingen, oijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, zenuwachtigheid, duizelig- neid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedu rende de laatste 25 jaren leden aan nier kwalen en d<? pijnlijke verschijnselen daar van, getuigden, dat Foster's Pillen hun kracht en gezondheid herstelden. Aarzel niet! De werking ^van dit speci fieke middel is rechtstreeks op, de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheumatiek, lendepijn, ischias, rug pijn en andere ernstige gevolgen van nier zwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. 44-1 Alkemade. Burger 1. Stand. Ge boren: Simon Placidus, Z. van H. C. Hoo- Xnboome en van C. W. van der Meer. relrus Maria, Z. van P. Bouwmeester en M. C van Haestregt Theodora Engeiberta Maria, D van A. Nedcrsligt en C. G. Been. Overleden: Hendrika Johanna v. Diemen jd. 14 j. Ondertrouwd: Chi.slianus van Leeuwen (jm. 36 j. en Pelronclla l'Aftïie jd. 36 j. Bodegraven. Het komt nogal eens voor, dat vreemde automobilisten, uit de richting Utrecht komende, inplaals van den Rijks weg te volgen, die over de Rijnbrug gaat, rechtdoor rijden en via de Kerkstraat in Buitenkerk en SchooMijk terecht komen. Nu is dat niet zoo erg, want men komt toch in Zwammerdam wel weer op den straatweg; alleen is het gevaar voor een bekeuring groot. Deze week echter overkwam dat. een Vioote Duitsche auto bij avond. Op jden Schoordijk gekomen, waar dijk en weg sa menkomen en de dijk.slechts een twintigtal centimeters boven den weg uitsteekt, reed ,cle wagen aanvankelijk op den dijk, doch ,waar men het te gevaarlijk vond om zoo onmiddellijk langs het water te rijden, (werd overgestoken naar den lager gelegen (wc? Dat ging natuurlijk niet, vooral niet jorndat met groote vaart gereden werd Het jgehecle gevalletje dook dan ook pardoes de sloot aan de andere zijde van den weg in. Dc inzittenden konden door omwonenden, die op het lawaai waren afgekomen, uit hun netelige positie worden gered. De auto werd den volgenden dag gelicht. Öe hoer B., alhier, die gistermorgen naar de markt te Uithoorn reed met zijn auto, ontmoette onderweg een paaT boeren met kaaswagens. De bestuurder van den voorsten wagen bleek te slapen en week dus niet uit. Door de signalen van den automo- mobilist en het geroep van den bestuurder van den anderen wagen gewekt, schrok de man wakker en trok in zijn ontsteltenis aan den verkeerden leidsel. De heer B. poogde het gevaar te ontkomen door zooveel moge lijk uit te wijken en ging daarbij te ver, zoo dat zijn wagen in den kant wegzakte. Met moeite werd de wagen in evenwicht ge houden tot hulp kwam opdagen om hem weeT op den weg te brengen. Het scheelde maar heel weinig of de auto was onderste, boven in het water geraakt. Nu was de schade gering. Burgerl. Stand. GeborenJa cobus Anthonius, Z. van S. A. de Jong en J. M. de Wit Trijntje en Jan, D. en Z. van A. Edelman en F. van Rijsdam Mar- garetha, D. van M. Pels. Ondertrouwd: N. den Hartog 23 j. en J. A. Vreeken 21 j. Gehuwd- H. F. v. d. Maat 29 j. en J. C. do Groot 21 j. Loop der bevolking. In den loop dezer week hebben zich in onze gemeente gevestigd: B. Boers, pakhuisknecht, van Wijhe F. v. d. Straatten. zonder beroep, vpn Arnhem A. de Kruyf, opperman van Zwammerdam E. Kalden, huishoudster van Zwammerdam K. A. Rijnbeek, zon der beroep, van Bloemendaal J. M Rijnbeek, zonder beroep, van Bloemendaal. Inmiddels zijn vertrokken de volgende personen: M. C. Kramer,, dienstbode naar Voorschoten N. Domburg, werkman, naar Barwoudswaardcr M. B. Spies, zonder beroep, naar Barwoudswaarder W. E. A.glerof. zonder beroep, naar 's-Herlogen- bosch J. van Dieren, zonder beroep, naar Oldcbrock P. A. van Pullen, dienstbode, naar Woerden. Boskoop. Boskoop's kweek e- r ij e n. Het boomkweekerij-bedrijf dat in Boskoop en naaste omgeving wordt uit geoefend maakt het betrekkelijk kleine dorp aan de oevers der Gouwe tot ééïi van de merkwaardigste uit de gansche omgeving. Op ongeveer 700 II.A. die nagenoeg alle voor de kweekerij zijn dienstbaar gemaakt, vinden meer dan 8000 personen een be staan; daarbij sluit zich aan een 200 A 300 II.A. in de gemeenten Hazerswoude, Alphen, Zwammerdam, Reeuwijk en Waddingsveen, waarop tezamen nog een 200 gezinnen leven. Dit centrum waar een speciale cul tuur van gewassen is gevestigd, trekt vele vreemdelingen, zoo vaklieden als particu lieren, die zioli van den a^rd van ,het be drijf of van de uibreidinfï die het heeft ver kregen op de hoogte wijlen stellen. Vooral het aantal buitenlanders dat voor een kort of lang verblijf in Boskoop neerstrijkt is groot. Door den uilgcbreiden handel op het buitenland is Boskoop in den vreemde vaak beter bekend dan in Nederland zelf. Van den totalen afzet van planten vindt 98 pCt. zijn weg naar het buitenland, zoodat goed beschouwd Nederland meer belang heeft bij een welvarend Boskoop dan wel omgekeerd. Zoo goede reputatie geniet de kweekerij zooals die hier wordt uitgeoefend, dat men niet alleen in Nederland, maar ook zelfs in het buitenland zich beroemt op het bezitten van een kweekerij met Boskoo^che cultu ren. Jonge kweekers, die zich tijdelijk naar het buitenland begeven om de taal te.leeren, ondervinding op te doen. worden daar met open armen ontvangen, want de kennis, de handigheid van den kweeker, die hier zijn opleiding genoot, worden steeds geprezen. De oorzaak dat juist dit dorp een inter nationalen handel kon stichten ofschoon hot niet gelegen was aan groot vaarwater of' aan het spoorwegnet was aangesloten, moet wel een bijzondere zijn. Naast redenen die uit het klimaat en de grondsoort voortsprui ten, moet genoemd worden de groote liefde tot de planten en de .oniiilbluschbare ener gie die ontwikkeld wordtj Schier allé inwo ners zijn m°t een werklvjst en ijver bezield die men elders yaak tevergeefs fcoekt en het zijn juist weer eigenaardige omstaridrgheden die do liefhebberij en zin om te werken aan wakkeren. Zelfs zij die niét direct betrokken zijn bij het bedrijf, worden meegevoerd, in den strijd om de flinkste,;de geschiktste, de knapste te wezen Zoo is het met winkeliers en neringdoenden, ambachtslieden en aan verwante bedrijven; niet anders is het met ambtenaren., onderwijzers, leeraren, enz., al of niet met de kweekerij in verband staande In oude tijden reeds wordt de kweekerij genoemd als middel van bestaan voor de inwoners en achtereenvolgens kweekte men hier vruchtboomen, loofboomen en sierhees ters, aardbeien- en bessenslruiven, perzi ken, abrikozen en morellen om omstreeks 1850 zicih toe te leggen op dekheesters, co niferen, waarna vooral na 1880 zich de cultuur van trekheesters ontwikkelde, die thans dé glorie vajy Boskoop uitmaakt. Van dit merkwaardige dorp zooals het nu is en zooals het langzamerhand geworden is met zijn bekende pioniers, zijn lief en zijn leed, zullen we in do^ naaste toekomst iets verhalen. Gevonden voorwerpen: 1 paar dameshandschoenen; 1 broche (dames- kop); 1 schooltasch met benóodigdheden; 1 schaar. 1 schroevendraaier; 1 kinderporte- monnaie. Donderdag geraakte het 10-jarlg zoontje van den heer v. d. K. alhier bij het kroosvisschen te water. Gelukkig werd dit ontdekt door zekeren v. B., die in de nabij heid werkzaam was en den jongen op het droge haalde. De uitslag van het toelatingsexamen voor de Rijkstuinbouwschool alhier is als volgt: Niet opgekomen 2, afgewezen 1, ge slaagd; A. Dijkhuis, H. J. Grootendorst. J. v. d. Kraats. G. Loef, A. G. Lünnemann. C. Lünnemann, A H. Schrijver. D. A. Spek en A. Vaandrager, allen alhier; R. U. Jon genburger, Gouda; B. Hermans, Oegslgeest; H. Bosch, Woerden; K. A. Berkhout. J H. v. d. Burg, C. A. M. Sanders. C. F. M. Son- dermeijer, allen te Rotterdam; J. Th A. Braams, G. Brouwer, Jos. F. de Bruyn, A. N Costerus, J. Douglas, N. II. Bennebroek Eversz R. G. Mastenbroek, R. Mulder N. W. Pel, W. E. Glijboom en J. F. van Turn hout, allen te 's-Gravenhage; G. v. Geffen, Voorburg; Th. W. v. d. Heijden, Amstelveen; A. H. Krijnen, Helder; C. E. Sierlsema, Hoog kerk; F. W. C. Kooreman. Lochem; H M. Timmerman, Ommen; Joh. v. d. Hoorn, Utrecht; Jos. v. d. IJoorn, Uljrccht; L. Edie, Zeist; J. H. Akkerman, Zuidliorn; L. A. v. d. Berg, Zutphen. Hazerswoude. De vereeniging Christ. Bibliotheek kwam in het lokaal „Salvatori" in jaarvergadering -bijeen. De voorzitter, ds. J Luqciog, opende de vergadering met ge bed, las Coll. 2 van 1 tot 12. en sprak naar aanleiding daarvan een kort woord. De secretaris, de heer J. Blijleven, las daarop de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. De heer J. A. Brinks, als lid der finan- cièele commissie bracht verslag uit van zijn gehouden onderzoek bij den penning meester en verklaarde, dat alles in de beste orde bevonden was. Daarna las de penningmeester, de heer Js. van Pijlen, zijn financieel verslag, waaruit bleek, dat'de ontvangsten f273,87, de uit gaven f 197,03 hadden bedragen, waardoor een batfe saldo van f 76.84 aanwezig waa. De secrëtaris bracht daarop zijn jaarver slag uit, waarin da. lotgevallen der vereeni ging werden geschetst. Ongezegend heeft' de vereeniging ook dit jaar haar werk niet ver richt. De bibliotheek breidt zich hoe langer zoo meer uit. .Zij beschikt nu reeds over 850 boeken, waaronder zeer kostbare exempla ren. Ook dit jaar werden weer 47 stuks boeken aangeschaft. In het leosseizoen 1925 en 1926 werden 3130 boeken geruild. Een oplossing, om aan den Rijndijk van. de Bibliotheek te liften profitecren, is nog niet gevonden, maar toch is besloten om aan het leesgrage publiek tegemoet te komen. Op kosten van de, bibliotheek zullen de boe gen per autobus alsdan in een tasch worden verzonden. Bij de daarop gehouden bestuursverkie- i zing werd de heer Js. van Pijlen herkozen, en werd in de plaats van den bibliothecaris- S commissaris de heer J Dekker, die voor j ziin functie had bedankt, met algèmeTme j stemmen gekozen- de heer W. Dekker. Eerst genoemde nam zijn herbenoeming terstond aan, terwijl laatstgenoemde daarvan in ken nis zal worden gesteld. - Nadat hij de rondvraag nog enkele zaken, de bibliotheek betreffende, werden bespro ken, sloot de voorzitter het samenzijn met- dankgebed, waarna een bezoek werd ge bracht aan de boekenkasten, ten einde de voorraad, opnieuw ingebonden en gekaft, in cr.genschouw te nemen. Onder begunstiging van prachtig zo merweer heeft de Wilhclmma-Vereeniging ook dit jaar weer haar feesten gevierd. Er bleek niet zooveel animo voqr te zijn. als voorheen weieens werd opgemerkt, want slechts zoo hier en daar was de vlag uitge hangen. Een optocht met schoolkinderen van de Openbare en R.-K. School met de Har monie aan het hoofd, trok door het dorp naar het feestterrein, alwaar de jeugd werd onthaald en aangenaam bezig gehouden. Inmiddels waren de volksspelen aange vangen. Met den stoelendans voor meisjes werd de eerste prijs behaald door N. v. d. Werf, de tweede door A. Timmermans, de derde door Cath. de Groot en de vierde door I. Zwetsloot. Met het ringrijden per fiets werd de lsle prijs gewonnen door M. Buitenhuis, de 2de door C. van Beest, de 3de door Jac. v. Wie- ringen, de 4de door Jac. Kerkvliet. Met het rirfgrijden met paren per auto was winnaar van den eersten prijs A. Bin nendijk, den 2den P. Smits, den 3den L. C. en den 4den J. den Hollander. Den geheelen dag heeft de Harmonie het feest met muziek opgeluisterd. Een vuur werk was het slot. Het nieuw te bouwen raadhuis nadert uitwendig haar voltooiing. Met de bekapping is men reeds gereed, en de dakpannen er op gelegd. zoodat met de aflimmering van het grootsche gebouw kan worden aangevangen. Het wordt een kolossaal groot en sierlijk ge bouw, dat ons dorp straks zal sieren. Ook van de nieuw te bouwen Oostbrug i*9 de onderbouw gereed gekomen en met den bovenbouw is aangevangen. Het benoodigde ijzerwerk daarvoor is gearriveerd. Roelofarendsveen. Donderdagmiddag ontstond een begin van brapd in de woning van den heer Th. W. alhier. Vermoedelijk is een. der gordijnen door een brandende luci fer, welke op een aschbakje was gewoTpen, aangestoken. De heer W., die in de kamer aanwezig was, heeft het vuur zelf kunnen kunnen blusschen, zoodat verder onheil voorkomen werd. In den tuin van den heer Jac. d. J. is neergedaald een ballonnetje, afgezonden vanwege de „Daily Mail" uit Londen. Tn he'c ballonnetje is een bewijs opgesloten, dat bij opzending aan genoemd blad recht geeft op een klein bedrag in geld. 1 Waddinxveen. Voor het examen politic diploma is geslaagd de heer P. J. van Es, alhier. Woubrncige. Gewone dienstplichtigen, die vrijstelling wenschcn te vragen degens kostwinnerschap of wegens persoonlijke on misbaarheid, worden er aan herinnerd, dat zij deze aanvraag moeten doen ongeveer 3 maanden vóór het tijdstip, waarop zij zullen worden ingèlijfd. Zwammerdam. Burgerl. Stand Geboren: Johannes, Z. van Johannes van Leeuwen en Geerlruida van Muiswinkel Aaltje Dirkje Maria. D. van Cornelis Ver woerd en Matje Verdel. j Ondertrouwd: Coruelis Fredrik Btok jm 27 j en Willy Emma Hoogendijk jd. 23 j. Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier hebben jafwijzend be schikt op een adres van. een aantal lidmaten, wonende in den pokier de Broekvelden en Vetlenbroek en aan den Oude-weg, om met het oog op den grooten afstahd waarop zich hun woningen van de Herv. Tverk te Zwam merdam bevinden, voortaan kerkelijk tot de Herv. Gem. te Sluipwijk te mogen behoóren. in welks onmiddellijke nabijheid zij wonen. Ket klassikaal besluuT van Leiden zal bin nenkort in deze zaak een beslissing nemen. RECLAME. Aalsmeer. In de Donderdagavond ge houden vergadering van de afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantkunde, werd door den voorzitter meegedeeld, dat de vereen. „Nos Jungunt Rosae" aan de afd. een bronzen herinneringsmedaille had ge schonken. De afd. heeft een zilveren me daille beschikbaar gesteld voor de groote 5-jaarl. dahliatentoonstelling te Den Haag. Eenige afdeelingen der Mij. hadden dank betuigingen gezonden voor de uitstekende ontvangst hier, ter gelegenheid van de vriendschappelijke samenkomst. Tot afge vaardigde naar de buitengewone algem. vergadering der Mij werd gekozen de "heer G Oud, lot plaatsvervanger de heer. C. J. Augustijn. De besehrijvingsbrieT gaf geen bespreking. Op de prijsvraag was een prachtcollectie dahlia's ingezonden, welke door een com missie werden gekeurd. De heer C. Spaar garen Dzn hield over he ingezondene een causerie. De extra door de Fa. Tonsvoort beschikbaar gestelde prijzen vielen ten deel aan de heeren Jb. Oor en K. Maarse Dzn. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. vEEREWEER TELEFOON SOI LEIDEN 4030 Jr. Besproken werd de vraag, welke rozen het meest voor de export geschikt zijn en waarom er bij het nemen van proeven met nieuwe rozen niet meer van den Proef tuin werd gebruik gemaakt. De vergadering werd door een groot aantal kweekers be zocht. De Wilhelminafeeslen te Aalsmeer- Oost, Woensdag en Donderdag gehouden, zijn uitstekend geslaagd. Was op den eer sten dag het bezoek niet groot, den tweeden dag, vooral 's avonds was een groot pu bliek, van heinde en verre gekomen, om aan de verschillende kermisvermakelijk heden deel te nemen. Hot mooie weer lokte dan ook tot een uitstapje uit. Haarlemmermeer. Als een bijzonder heid kan worden medegedeeld, dat bij W. "v. V. aan den Aalsmeerderweg alhier onder een aantal geboren biggetjes er een wer<J opgemerkt met 5 pooten Het diertje is nog springlevend en de eigenaar hoopt het even als de anderen groot te krijgen. Nabij de brug te Hoofddorp is aan den Hoofdweg een bord geplaatst met de woor den: „Afgesloten rijweg" en de roode vlag aangebracht als een teeken, dat dc weste lijke Hoofdweg, die alvast een belangrijke verbetering ondergaat, thans niet veilig te berijden is, zoodat bestuurders van auto's, motorrijwielen en andere rij- en voertuigen verstandig zullen doen ter voorkoming van ongelukken en het maken van een grooten omweg direct gebruik te maken van den ooslelijken Hoofdweg. De heer J. W. van der Aart, gemeente veldwachter ter standplaats Abbenes, heeft Donderdag te Amsterdam met goed gevolg afgelegd het examen voor het diploma met aanteekening, afgegeven door den Algemee- nen Nederlandschen Politiebond, v. d. Aart was een cursist van den Inspecteur van Politie dezer gemeente, den heer Jelsma. De arbeider B. te Hoofddorp, had Vrij dag terwijl hij op een wagen was ge zeten en door het schichtig worden van het paard den boom tegen 't lichaam kreeg het ongeluk van den bok te vallen en onder den wagen terecht te komen. Een der wiplen ging hem over 't linkerbovenbeen. Zwaar gekneusd werd de man opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Terwijl de heer T. aan de Kaag alhier voor z'n café stond, werd hij plotseling dóór een man bij 1 hoofd gegrepen en door een groote ruit heengedrukt. lievig bloedende wist hij zich vrij te maken, waarop de in drift verkeerende man, die vermoedelijk uit wraak handelde, zich uit de voeten maakte in de richting van' Lcimniden. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Rijnsburg. Groote aanplakbiljetten doen mededeeling van het feit, dat de Oran-i jevereeniging alhier op 16 September a.s. het Oranjefeest hoopt te vieren. Om 9 uur v.m. zal worden aangevangen met diverse kinderspelen, grabbelton enz. voor kinderen van 612 jaar. om 10 uur volgt een bloemencorso voor auto's, wagens, rijwielen en poppenwagens, terwijl om 10.30 een groote optocht wordt gehouden. Het programma voor des namiddags ver-i meld: 1 uur: ringsteken (rijwielen); 2 uur; idem (tweewielige wagens); 3 uur: wed strijden voor meisjes, waschophangen? 4 uur: wedstrijden voor jongens, kaashap pen; 7 uur: Gymnastische oefeningen met Bengaalsche verlichting; 8 uur: Bij vol-i doende 'deelname gondelvaart. Aan de inwoners is verzocht door vlag-» gen en iltumineeren de feestelijke stemming te verhoogen. Het laatste beletsel voor de verbree-» ding van de Sandtlaan, de aankoop vaö een stuk grond nabij de GereJformeprde be-» graafplaats, is thans-, doordat de koop is goedgekeurd, weggenomen. De nieuwp mas-» ten voor de leiding van de electrische trairi zijn reeds,geplaa(st. Het voornemen schijnt te bestaan dó Sapdtlaan tijdelijkvoor het verkeer af tó sluiten. De kosten voor den vleeschkeurings-» dienst zijn voor 1927 voor deze gemeente geraamd op f2311.84. Steller dezer, in het bezit van Schrijfmachine, heelt ge legenheid tot het maken van het maken van vertalingen en liet schrijven van brieven ,in moderne talen. 452 Adres: Oude Zeeweg 42, Aoordwijk aan Zee. GEVRAAGD oen netto tegen Slink loon, in gezin met kinderen, 2de Meisje aan wezig, wasch -buitenshuis. Br. aan het Bureau van dit Blad onder No. 482 gevraagd 1 tegen 1 October, goed kunnende werken. Z. a t. m. avonds tusschen 7 en 9 uur. Goede getuigen verelscht. Adres: Mevrouw ZEELT, B\jnsburgerweg 111. 481 t h M. S. Stemmen - Keparecrcn Verhuren, 345 P.K. KOORSTEEG 16 Mevr. T1MMERS-Jklgersma, Papengracht 19, vraagt tegen 1 October ot later een kunnende koken. 477 in huur v.af f 4.- p. m. N. v. BEELEN, Katwijk aan Zee. 500 Net burgerpersoon, P. G land bouwer, wen schtiu kennis te komen met een boeren- of burgerdochter met eenig kapitaal, ora met genoegzame kennis een huwelijk aan te gaan. Brieven bureau van dit blad onder No. 8110a Mevrouw Prof. DE VRIES, Haagwcg, zoekt, met l Ocl. evenluccl een Dienstbode, als Meisje-alleen, vlg, g. v. Aanm. 's avonds na halfacht bij Mevr. Prof. MULLER— Verdam, Leidsche Straatweg 2, Oegslgeest. -154 GEVRAAGD Leidsche Katoenmaatachappjj Aanmelding aan de fabriek, Heerengracht. 501 Post-Giro 2963 512 Telefoon 1036 BOXTVELDEX EX RAMIES, SHAWLS, VESTEX KBAGEKOUSEN EX IIAXDSCHOEXEX HAAK- EX BKEIWOG Gevraztgd om opgeleid le worden als verkooper en een Aanmelden hedenavond na halt 9 en Maandag tu9schen 5 en 6 uur. t 511 BEDDEN- EN MEUBELFABRIEK, Haarlemmerstraat 208. Repareeren - Inruilen Stemmen - Verharen 499 Elke neringdoende wordt ge waarschuwd om geen goe deren zonder betaling af te geven aan de vrouw van daar deze door mij niet bor den betaald. 478 Hazeiswoude, Rijndijk. Op Dinsdag 14 Sept. 192(5, des n.m. 2 uur zal ten overstaan van Notaris Mr. F. H. CARBÊNTUS GERRITSEN, in het Venduhuis der Notaris sen a. d. ftobelstrnat te 's-Gravcnhage, worden ge- guDd: 473 Het café „Maaldrift", met bijbehoorenden grond, erf en groote schuur te Wassenaar Rijksstraatweg 4k groot 28.65 Aren. Aanvaarding 1 October, betaling 1 November 1926. Het pero. staat in bod op slechts 1 11200 Aanbiedingen van eenige lste klas nieuwe die uit huur zijn terugge komen, en waarop een flink bedrag is betaald. Deze instrumenten worden met de volle 10 jaar garantie geleverd en desgewenscht ook volgens ons 3-jarig huursysteem. 510 LEIDEN, BREESTRAAT 109 3-2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14