RADIO-PROGRAMMA. INGEZONDEN. SPORT. UiT DE OMSTREKEN. Gffipca VOOR ZATERDAG 11 SEPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 12 00: Polilieber. 5.007.00: Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest. Soliste: Chris de Vos, tenor 7.00: Polilieber. 7.15—7.45: Lezing door den heer Dr. Robert Saudeck, over: Graphologie 7.45 cn 10.00: Persber. 8.10: V. A R. A.-avond. Joh. Hendriks, tenor, Nico Pielstroom, bariton, W. Lefeber, bege leiding. M. Kool, declamatie, Mej. Marie Po- Jak, viool, Ant. Krelage. begeleiding. Spre ker: de heer Jan A. van Zutphen, voorz van het Koperen Stelenfonds „Nieuwe Levens kracht" over: De T. B.C.-bestrijding. 1. Sona tine, Schubert (viool), 2. Crucifix (zangduo), Faure, 3. Berceuse de Jocelyn (tenor), Go- dard, 4. Lied van de Avondster (Tannhau- sc-r) (bariton), Wagner, 5. Les pêcheurs de perles (zangduo), Bizet, 6. De vogeltjes, Adama v. Schellema, Mci-verbcelding, Adama v. Scheltema (declamatie), 7. Toe spraak door den heer J. A. v. Zutphen. 8a. Still wie die Nacht, Bohm, b. Ouderhuis, Löser (tenor). 9a. Rouw, Falkland, b. De Im pelling, v. Collem (declam.),. 10. Air, Bach. Legende, Wieniawski (viool), 11. Les ra- meaux (bariton), Faure. Davcntry, 1600 M. 3.20; Orkestconcert, E Coleman, contra-alt. S. Kncale Kelley, viool 5.20- Concert door de band van II. M. Royal Air force, P. Byrne, bariton 6 20: Causerie: A garden chat 6.35: Kin- deruurlje 7.20: Tijdsein Big Ben, weei-- ber., nieuws. Lezing: Amateur photography 7 45: Oude Engelsche muziek door II. Ro- berton, piano 8.00- Muziek 8.20' Een Charlot-revue' Orkest, koor en solisten 9.20: De English singers 9.50: Weerber., nieuws. Lezing: The ultimate Island 10 15 ^Ringing the changes", schels, waarin R A. Piobcrls alle 8 rollen zelf vervult 10.50 12.20- Dansmuziek. Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert Lucicn Paris (piano, viool, cello) 5.05: Concert 8.50: Galaconccrt. Königswüslerhausen, 1300 M. 8.5V. „Rhcinfahrt". vroolijk stuk 10.5012.20: Dansmuziek. Orkest Elté. Brussel. 486 M. en Antwerpen, 265 M 5 206.20- ConceTt. Orkest en zang 8 20* Concert. Mr. Lclroye, zang 10.20 Nieuws berichten. Münster, 410 M. 1.35—2.50: Orkest concert 4.054.20: Kindervertellingen 4.204.50: Sprookjes 4.506.20; Orkest concert 6.207.20, 7.207.50: Lezingen 8.209.20: Dcchamaties 9.2010.50: Gitaar-kamermuziek 10.50: Vroolijke mu ziek en zang. ÏBuilen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. L' Het verkeer. Mijnheer de Redacteur. Met instemming heb ik, en wellicht velen met mij, gelezen het ingezonden stukje van dien Rotterdammer, die Zondag Leiden be zocht en zich ergerde over het niet-vol- doende rechts houden van de wandelaars op de Breestraat. Maar er is nog een ander, een grooler kwaad, dat speciaal op de Bree straat plaats vindt. Als men n.l. des avonds genoemde straat passeert, dan ziet men op verschillende punten, zooals Maarsmans- steeg cn Stcenschuur, om nog geen andere plaatsen te noemen, een verzameling van jongelui, meestal met hun fietsen, die het de wandelaars niet alleen lastig maken, maar die ook het verkeer in gevaar bren gen. Dat zoogenaamde beurzen, anders wil ik het niet noemen, dat in Katwijk verboden is. maar in Leiden blijkbaar plaats mag pinden, is toch niet in overeenstemming met de veiligheid van den weg? Zou het nu niet op den weg der overheid liggen, hier aan eens aandacht te schenken. Het zou i ten goede komen niet alleen aan de wan delaars, maar bovenal ook aan de bewoners ■van die straat. U. Mijnheer de Redacteur, dank zeggende ^yoor dc opname van deze regelen, teeken ik, Uw abonné, v. P. Gedenkteeken voor Juliana van Stolberg. Groote, onvoorziene, moeilijkheden bij de voorbereidende werkzaamheden in het scherp rekening houden met den eisch de meest mogelijke voorzorgen te treffen, dat oen gedenkteeken voor Juliana van Stolberg worde opgericht, de Stammoeder van het Huis van Oranje Nassau waardig, zijn oor zaak, dat het Nalioiiaal Comité er van heeft moeten afzien op 30 April 1927 het gedenk teeken te__onlhullen en zich te vergenoe gen met de eerste-steenlegging. Op die wijze verkrijgen ook de beeldhou wers den tijd zich in loyalen prijskamp t'e meten, cn te geven het meest voortreffelijke, waartoe hunne talenten hen in staal' stellen De daartoe uitgenoodigde beeldhou- ,wers(essen) zijn: mejuffrouw G. J. W. Rueb en de heeren B. A. M. Ingen Housz, Theo van Rcijn, cn L. O. Wenckebach. Een Jnry van 7 leden, waarin ex officio de Voorzitter en de Secretaris van het Na- tionaal-Comité zitting hebben, zal de'uiter lijk op 1 Januari 1927 in te leveren ont werpen beoordeelen. Voor het zitting nemen in de Jury hebben zich met zeer te waardcercn welwillend heid beschikbaar gesteld de Heeren: Prof. A. W. V. Odé, Iloogleeraar aan de Technische Hoogescliool te Delft; Prof. Dr. f. J. L. Kramer, Directeur van het Konink lijk Huisarchief; Dr. II. E. van Gelder, Di recteur van "den dienst voor Kunsten en Wetenschappen der Gemeente 's-Graven- Lage; II. van der Kloot Meijburg, Architect J3.N A., en J. C. Allorf, Beeldhouwer. De mededingende kunstenaars zullen werken volgens een programma, samen gesteld in overleg met de „Prijsvraag-Com- imissie" welke daarvoor welwillend hare gewaardeerde diensten heeft aangeboden jfn goedgekeurd door de leden der Jury. Het Nationaal Comité meent aldus de voreischte voorzorgen getroffen tc hebben, opdat' alle belangstellenden met vertrouwen don uitslag kunnen tegemoet zien. Het gedenkteeken zat als gevolg van vol komen te billijken redenen niet kunnen worden opgericht op het Juliana van Stol- bcrgplcin, het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente 's-Gravcnhage heeft daarvoor aangewezen het Louise de Colignyplein, een plein door vorm, aanleg en omlijsting uitstekend geschikt. Een goed gedeelte van de benoodigde som is reeds beschikbaar; het werd in hoofd zaak door Ncd. Oost'-Indië en door de, in den vreemde wonende Nederlanders bijeen gebracht. Treffend, soms roerend, zijn de be wijzen van medeleven van landgenoolen, in ver afgelegen, streken der wereld levende maar door de hoog te waardceren hulp van onze Consulaire ambtenaren in de gelegen heid gesteld daadwerkelijk voor het schoone nationale doel van hunne belangstelling te do^n blijken. En nu is het hoofdzaak aan hel' moeder land om van zijn nationaliteitsgevoel en offervaardigheid in den a.s. herfst en win ter door klinkende bewijzen te doen blij ken. Het Nationaal Comité heeft hel vertrou wen, dat het Eere-Comité, het Uitvoerend- Comité, de Provinciale- en Groote Steden Comités ieder cn elk in haar of bun res sort krachtig daartoe zullen medewerken, hetzij door opwekking mbeperkten kring, hetzij door uitvoeringen, collecten, enz. waartoe ook de gewaardeerde medewerking van Vereenigingen, Bonden, Clubs, Krin gen, enz, wordt ingeroepen. En waar geen comilé's gevormd zijn kan de belangstellende zijne bijdrage recht streeks zenden aan den Penningmeester van het Nationaal Comitté, den heer P. D. Scbuller tot Pcursum, Directeur van het Bankierskantoor van Lissa en Kann, Lange Vijverberg 3, te 's-Gravcnhage. Wellicht ten overvloede wordt herinnerd, dat het Nationaal-Comité een Waarborg fonds heeft ingesteld om bemiddelde, warm voelende. Oranjemannen en -vrouwen ge legenheid te geven door inleekening voor een flinke som de totstandkoming van een waardig gedenkteeken volkomen te verze keren. Namens- het Dagelijkscli Bestuur, Ph. W. WEBER, Voorzitter. E. R. BIJLEVELD, Secretaris. ZWEMMEN. Een overdekte zweminrichting? In aansluiting op hetgeen B. en W. aan den Gemeenteraad mcdedeelen, vernemen wij nog het volgende: De Leidsche Zwemclub en de Zwemver- eeniging „De Zijl" hebben in den afgeloo-. pen winter gezamenlijk over de dc moge lijkheid van een overdekte zwem-badinrich ting beraadslaagd. Hoewel aanvankelijk was besloten niets over de resultaten dezer beraadslaging te publiceeren, werd het nu beter geoordeeld op' dit besluit terug le komen. De twee Leidsche zwemvereenigingen achten het noodzakelijk, dat ook te Leiden in navolging van andore steden als Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Groningen, Nij megen, Haarlem, Hilversum, Den Helder, Utrecht, Oldenzaal, enz. een overdekt zwembad tot stand komt. (Tot ons genoegen mochten wij vernemen dat dit plan even eens door den Voorzitter der Gezondheids commissie in studie is genomen, terwijl ook de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer slappen in deze rich ting zal doen). Allereerst werd begonnen met de beslu- deering van min en meer uitvoerige gege vens. door andere dergelijke inrichtingen verstrekt, terwijl de Propaganda-commissie van den Ned. Zwcmbond een volledig plan Ier inzage verstrekte. Aan de hand van deze gegevens is toen een zeer voorioopige begrooting gemaakt van de stichtings- en exploitatiekosten benevens van de inkom sten. Hierbij is uitgegaan van het denkbeeld dat de exploitatie zoo economisch mogelijk moet zijn, d.w.z. dat de overdekte zwem inrichting in de toekomst zich zelf zal moeten kunnen bedruipen. Om dezen reden werd in het plan dan ook opgenomen een kuipbad-inrichting. Een vereischte hiervoor is dat het kapi taal tegen een zoo laag mogelijke rentevoet beschikbaar zal moeten zijn. Aangezien een dergelijke zweminrichting een belang voor de Gemeente geacht mag worden, hebben bovengenoemde vereenigingen zich, alvo rens verdere stappen te doen, zich in Maart j.l. tot B en W. gewend met de vraag of dit College sympathiek tegenover deze plan nen staat en in hoeverre de gemeente Lei den zich daarvoor zou willen interesseerem Bij dit verzoek werd tevens een onlwerp- begrooting overgelegd. Het wachten is nu op het antwoord van B. en W.; eerst na ontvangst hiervan kun nen beide genoemde vereenigingen gaan overleggen wat hen verder te doen slaat, GOLF. De Noordwijksche Golfweek. Een spannende wedstrijd om den Palace Hote 1-W isselbeker. Ook gisteren was het zeer druks óp de links der Noordwijksche Golfclub. De wed strijd in „Approach and Putting", die in den middag werd gehouden, mocht zich vooral in een zeer groote belangstelling verheugen. In den eindstrijd kwamen de heeren Mac Kean en B. Lesley tegen Elmer E. Prather en Von Flotow. Deze wedstrijd kon met het oog op het vergevorderde uur niet worden uitgespeeld. In den kamp om den Palace Holel-Wissel- beker ging gisteren nog een halve eind strijd tusschen B. Lesley en J. M. Mac Kean. Laatstgenoemde kon het niet bolwerken, Lesley won na een spannenden strijd met 54. Bijzonder interessant belooft hier de eindstrijd te zullen worden tusschen Del ,Court van Krimpen en Lesley, die heden middag zal worden gespeeld, - Ten slofte werd de strijd oin den Mrs. Cremers Ladies-Cup beëindigd. Mevrouw Mispelblom-Beyer won met 4-3 van mevr. Lesley, en was daarmede winnares van den beker, die verleden jaar door mevr. Noor- duyn werd gewonnen. LAWNTENNIS. De eindstrijd om den Daviscup. Dc eindstrijd* om den Davisbeker is gis termiddag op de banen te Gennalown, een voorstad van Philadelphia, onder groote belangstelling begonnen. liet weer was aan vankelijk mooi doch er dreigde onweer of regen. In dc beide eerste enkelspelen kwa men Johnston legen Lacoste en Tilden tegen Borotra uit. Johnston sloeg den jongen Franschmnn op afdoende wijze met 60. 64, 06 cn 60. Tilden sloeg Borotra mot 62, 6—3, 6—3. WIELRENNEN. Leidsche üêöl- en Toerislver. „Swili". Zondag zal er worden deelgenomen aan de invitatie teamrace der II R. C. „D.O.S." Voor de vereeniging moeten uitkomen: J. L. Grocnewegen, N. Kop, A. Boskamp, J. Wurzer en A. Hillebrand, reserve H. J. Jaspers. De samenkomst is 6.30 u. aan de Gijse- laarsbank, de start zal zijn. 7.15"aan de Maaldrift. SCHIETEN. Om den Rijnsbuigschen wisselbeker. Op Dinsdag 14- Sept. zullen de heeren dr. D. Timmermans, G. van Drutcn, H. W. Collee, C. Bakker en P. de Wit deelnemen aan de zeer belangrijke schietwedstrijden om den Rijii9burgschen wisselbeker. Wan neer ook dit jaar de beker door Oegslgeest mocht gewonnen worden, dan wordt hij definitief eigendom van dc Oegstgceslcr Burgerwacht. KEGELEN. De wedstrijden op „Den Burcht". In ons verslagje van gisteravond is een onjuistheid geslopen. Als hoogste werper in 20 ballen staat vermeld de heer C. v. d. Wilk met 283 punten. Dit moet zijn de heer C. van Duijn met 291 p. In de nabeschouwing slaat, dat de kegel- sport weinig beoefend wordt. Daar is na tuurlijk Leiden mee bedoeld. Waar kleinere plaatsen als Dcltt, Oss, Alkmaar, Zwolle. 's-Hcrlogcnbosch, Breda, Heerlen, enz. op een respectabel aantal kegclaars kunnen bogen, daar maakt onze stad werkelijk een poover figuur. En daarom zou het zoo toe te juichen zijn als meerderen zich geroepen gevoelden deze gezellige en gezonde sport te gaan beoefenen. DAMMEN. Voorwedstiijd Meestertitel 1926. J. Vrolijk wint in district „De R ij n s 11 e e k" d e n w c d s t r ij d. Deze interessante wedstrijd had het vol gende verloop: G. J. Barbier remise met O. Cr. v. Veen; J. Vrolijk wint van G. J„ Barbier; O. G. v. Veen wint van G. J. Bar bier; J. Vrolijk wint van O. G. v. Veen; G. J. Barbier wint van J. Vrolijk; O. G. v. Veen verliest van J. Vrolijk. De eindstand brengt den heer J. Vrolijk in den eindstrijd. Deelnemers: gsp. gw. rm. vrl. p. J. Vrolijk „O.D.I." tc Alphen 4 3 0 1 6 O. O. t. Veen „Leidsche Damvcr." 4 112 3 G. J. Barbier „Excels." Waddinxv. 4 112 3 Competitie „Leidsche Dam vereeniging". De volgende partijen zijn nog gespeeld: le klasse: O. G. v. Veen wint van L. v. Egmond; M. Pluijmers remise met L. K. v. d. Vlist; L. K. v. d. Vlist wint van C. Tennissen. fce klasse: J. Teling wint van P. v. Lie; A. de Lange wint van G. Brugman; J. Kleer remise met J. Teling. In den stand zijn zoodoende geen wijzi gingen gekomen. O. G. v. Veenten J. Bern- sen leiden in de le klasse, terwijl J. Kleér en G. Brugman aan het hoofd gaan in de 2e klasse. Haarlemmermeer. Bij het verrichten van landbouw-werkzaamheden kreeg de heer L. Woensdag een klap van een paard. Met een gebroken been werd hij opgenomen en onder geneeskundige behandeling ge steld. Met het doen van opmclingen van wege de provincig voor het maken van den primairen weg door den Haarlemmermeer- polder, was men Woensdag reeds tot Hoofd dorp genaderd. Het moet in de bedoeling liggen het gedeelte gelegen tusschen Heem slede en Hoofddorp het eerst met asphal- teering of bestrating en het aanbrengen van een of twee rijwielpaden onderhanden le nemen. Burgërl. Stand. Geborene Hendrikje Jantje, D. van W. R. Lubberls en J. van JJekken Marijtje Aaltje, D. van H. Worm en A. Middelkoop Corstiana, D. van C. van de Koppel en P. F. Bel Din- geman Jan Willem, Z. van C. H. Goossen en J. Mulder Jan, Z. van A. Imanse en» M. Steenks Dirk Adrianus, Z. van A. van Hemert en G. van Dijk Lambertus, Z. van G. G. Combee en A. Strik Johanna Bernarda, D. van B. Grevensluk en J. van Willigen Johanna Alida, van P. van Schie en E. van den Boon Laurentia, D van J. Nibbexing en G. J. Jeurissen Hendrika Helena, D. van A. van der Veek en G. M. van Oosten Lucia Maria. D. van P. Homan en G. J. P. de Heij Jacoba Calharina Maria, D. van W. N. van Velzen en A. van Eeuwijk. Ondertrouwd: M. van den Heuvel 26 en R. Heufke, Kantelaar 22 j. R, van Elderen 25 j. en M, Roos 23 j. A. van den Doel 26 j. en A. .Wiggemansen 25 j, J. van Andel 26 j. en W. Kaslander 19 j. - H. J. van Egmond 24 j. en C. M. Buy9 18 j. r— A. Griffioen 23 j. en T. Rakker 20 L r^l Gehuwd; R. Jaarsma 26 j. en A. van der Burg 25 j. Overleden: Willc-m den Haan 94 j., wedr. van W. A. van Wageningen, Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente vergaderde Donderdagmiddag le twee uur. Voorzitter d<? burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Aan mej. H. Ran, onderwijzeres aan de openbare lagere school No. 1 werd als zoo danig wegens haar voorgenomen huwelijk eervol ontslag verleend met ingang van 1 October a.s. Naar aanleiding van een ingekofhen schrijven van het gemeentebestuur van Schoten, werd goedgekeurd een voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 5 Aug. 1926 betreffende het aan den heer W. G. F. Sant als hoofd van de openbare lagere school No. 5 verleend eervol onlslag, in dier voeg?, dat de datum van dit ontslag zal worden vervroegd en nader bepaald op 16 Septem ber a.s. Hierna was aan de orde de benoeming van de leden der vaste raadscommissiën. Benoemd werden, voorde financiën: de hee ren A. Roodcnburg, P. Borst, W. Biesheu vel, G. Gerritsc, en H. Koning; voor het grondbedrijf, de gemeen tebczitf ingen en openbare werken: de heeren J. W. Bras, J. Biemond, A. Buurman, C. Jansen en J. Griekspoor; voor den woningbouw: de hee ren W. Scheller, H. Koning, P. Borst, G. C. van Arendonk en A. Buurman voor hot eleclriciteilsbrdrijf: de heeren P. Ouwer- kerk, W. Scheffer, A. J. Bus, J. A. Bos en A. ltoodenburg. In behandeling kwam. de zaak betreffend^ de brug over de Ringvaart bij Vijfhuizen. De voorzitter deelde mede, dat door dijk graaf en heemraden van den Haarlemmer- meerpolder ~bij Gedeputeerde Staten van deze provincie het verzoek is ingediend om de draaibrug over de Ringvaart van dezen polder nabij Vijfhuizen te mogen sloopen, om deze daarna door een ponlvecr (e ver vangen, vermits deze brug niet van groot belang is te achten voor het verkeer en bo vendien gehéél versleten is. Gedeputeerde Staten meenden, dat de Raad met toepas sing van de bepalingen van het reglement op de wegen in Noord-Holland zich met deze zaak had le bemoeien, als gevolg waar van door B. en W. de bewuste stukken fcr inzago werden ncdergelegd en in de ver gadering van 29 Juni de commissie voor plaatselijke werken is aangewezen als de commissie uit den Raad om belanghebben den in de gelegenheid te stellen evenlueele bezwaren toe te lichten of te verdedigen. Deze commissie heeft op Donderdag 12 Augustus 1926 ten raadhuize alhier zitting gehouden, waartoe alle personen, die een be? zwaarschrift hadden ingediend of geteekend, per aangeteekenden brief waren opgeroepen. Naar uit medcdeelingen van den voorzitter bleek hebben 16 personen van deze gele genheid gebruik gemaakt. Voorlezing werd gedaan van een uilvoe- rig door de commissie samengesteld rapport, waarin o. m. werd vermeld het volgende: Dat hel zeer wel mogelijk is, dat de erfge namen van wijlen den landbouwer Dignum Stokman en zijne echlgenoole Neellje Kap- téin tegenover het bestuur van den Haar lemmermeerpolder eenig recht kunnen laten gelden om de instandhouding van de thans bestaande brug over de Ringvaart nabij Vijf huizen te verzekeren doch dat dit uit de overgelegde proces-stukken niet onomstote lijk vast staat; dat al ware dit zoo nog slechts een persoonlijk belang van deze en kele familie door het wegbreken van deze brug zou worden geschaad; dat voorts is gebleken dat deze brug in den loop der jaren is geworden een niet onbe langrijke verkeersverbinding tusschen den Haarlemmermeerpolder en den Vijfhuizer- polder, welke onmisbaar is te achten voor tal van landbouwers, die een gedeelte der lot hun boerderij behoorende landerijen hebb n liggen in Haarlemmermeer en êen ander ge deelte aan de overzijde van de ringvaart; dat zulks geldt o. m. voot de landbouwers Rib, Vreugdenhil, Schoorl, Strijbis, J. van Brugge, terwijl hetzelfde geldt voor de land bouwers van Duijnhoven en Jan Schoorl; dat het telkens verweiden van groote kop pels vee, het ophalen en vervoer van le melk, het transporteeren van hooi, pulp en meststoffen moeilijkheden en schade zal geven wanneer de verbinding tusschen do beide genoemde polders niet meer door een brug maar door een ponlveer zou moeien geschieden dat ook het bijna dagelijksch verkeer van de schoolkinderen en kerkgangers uil de buurtschap in den Vijfhuizerpolder, welke ongeveer tien gezinnen en vijf boerderijen telt, van wie velen de Roomsch-Kalholieke bijzondere school en de Roomsch-Kalholieke Kerk in het dorp "Vijfhuizen plegen te bezoe ken, veel oponthoud en last zal ondervinden door het opheffen van de brug; dat al deze bezwaren nog in zeer belang rijke mate zullen worden vergroot in de win termaanden bij vorst en vriezend weer; dat voorts deze brug ook nog is gebleken een belangrijke verkeersweg te zijn voor het openbaar verkeer tusschen den Haarlem- meeTmecr over het dorp Vijfhuizen langs de Zomervaart naar de stad Haarlem; dat toch bij een vanwege den voorzitter der commissie gehouden controle op een willekeurigen Zaterdag (26 Augustus 1926) gebleken is dat in het tijdvak van 's mor gens 5 uur tot 's avonds 7 uur over deze brug zijn gepasseerd: 106 rijwielen; 12 mo torrijtuigen op vier wielen; 2 motorrijwie len; 10 andere voertuigen; 27 melkwagens; 5 handkarren en 20 koeien; dat op Maandag 30 Augustus d. a. v. van 's morgens 6 tot 's middags 12 uur zijn ge passeerd: 60 rijwielen; 2 motorrijtuigen op vier wielen; 13 andere voertuigen; 2 hand karren; 22 voetgangers (onder wie 10 school kinderen) en 3 stuks vee. Op grond van een en ander meent de com missie dat vele der ingediende bezwaren in derdaad niet geheel ongegrond zijn en dat het uit een oogpunt van algemeen openbaar verkeersbelang wenschelijk is dat de brug over de ringvaart bij het dorp Vijfhuizen be houden blijve en niet worde vervangen door een ponlveer. Overeenkomstig het voorgelezen advies werd door B. en W. aan den raad voorge steld om je besluiten voorloopig geen wijzi- RECLAME. APQT HEKEFfcSS'JK 27'TEL 308 9922 ging te brengen in den ligger van de wegen en de meergenoemde brug daarop le hand-! haven. Na eon zeer korte discussie is dit voorstel goedgekeurd. Aan J. van Andel te Hoofddorp werd een strook grond langs de Parklaan verkocht in verband met uitbreiding van de bebouwing aldaar. Bij de gebruikelijke rondvraag informeer de de heer Roodenburg hoe het stond met de onderhandelingen met de directie van het P. E. N. betreffende de regeling van den stroomprijsde heer Borst of reeds spoedig een nader voorstel betreffende assistenten kon worden verwacht; de heer Scheffer of bij het schoolplein van school no. 9 niet eenige verbeteringen konden worden aan gebracht. De heer Gerritse sprak er zijn afkeuring over uit dat do dienstregeling der gemeente politie hen geen recht geeft op een volle vrije dag per week; de heer Griekspoor drong er bij B. en W. op aan tijdig met het polderbestuur samenwerking te zoeken tof bestrijding van de werkeloosheid. Nadat de voorzitter de verschillende vra gers zooveel mogelijk had beantwoord werd de vergadering gesloten. Hillegom. Donderdag werd het zilveren Professiefeest van Zuster Agneta, liooiQ de* Sfc.-Joseph-Meisjesschool, in de Paro chie gevierd. Des morgens naderden alle kinderen tob de H. Tafel, terwijl te half- tien door Pastoor van Leeuwen een plech tige H. Mis met assistentie werd opge dragen. De kerk was met planten en bloe men versierd. Pastoor Van Leeuwen hield een korte toespraak. Des middags werden de kinderen onthaald, terwijl liederen ge zongen en voordrachten gegeven werden. Wegens de vacantie werd dit feest thans gevierd, de dag van de professie was 12 Augustus. Katwijk a. d. Rijn. Wegens bezuiniging 2al het brandweerkorps met een derde van het poroperspei soneel en hoofdlieden worden ingekrompen. Ook de vergoedingen zullen worden verlaagd. Een maatregel die zeker toe te juichen is. Met de oefeningen werden als regel toch de 3 ploegen tot 2 geformeerd. Een bewijs dat zulks mogelijk is. De laatste aangenomenen zullen worden ontslagen. Hierbij zij opgemerkt dat enkele jaren terug het salaris in één keer bovenmate was ver hoogd. We kunnen mededeelen, dat, waarvoor gevreesd werd, dat n.l. de Oranjevereeniging na de feesten voor een tekort zou slaan, niet bewaarheid zal worden. Mag er geen batig saldo zijn van belcekenis (wat natuurlijk ook niet behoeft) voor een nadeelig saldo komt de penningmeester in ieder geval niet tc staan. En dat is gelukkig en strekt het bestuur tot eere. Katwijk aan Zee. Van de haringlog-. gers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwam in de haring haven te IJmuiden aan de KW 2, met 95 kantjes volle, 74 kantjes maatjes- en 85 kantjes ijle harign en 10 kantjes makreel, Noordwijk-Binnen. In ons verslag der Oranjefeesten kwam bij de beschrijving van de étalage van den heer E. Tissing ten on rechte voor „deze ni e t tot de mooiste op stelling behoorende was buiten mededin ging"; dit moet echter zijn: „deze wel tot de mooiste opstelling behoorende, was bui ten mededinging", enz. Rijnsbnrg. Ged. Staten van Zuid-Hol land hebben aan de directie der Noord-Zuid-. Ilollandsche Tramweg-Maatschappij le Haar lem vergunning verleend tot het brengen van wijziging in het gedeelte van den spoor weg van Leiden naar Katwijk, gelegen onder deze gemeente. Warmond. Gisteren had onder deze Gemeente in het vaarwater de Zijl ^en aanvaring plaats, welke betrekkelijk nog al goed is afgeloopen. De landbouwer Van S. wilde met zijn bok de Zijl oversteken, toen plotseling uit de andere richting met tamelijke vaart een motorboot kwam aan zetten, welke recht op de bok afvoer. Van S. kon niet gauw genoeg vooruit komen zoodat een botsing onvermijdelijk was. De motorboot voer met een groote vaart tegen de bok, die onmiddellijk zonk, terwijl van S. over boord geslagen werd. Direct wer den pogingen in het werk gesteld Van weder op het droge te brengen hetgeen na veel inspanning gelukte. Aan wicn het ongeval te wijten is, zal door de politie nader worden onderzocht. Toen vriendelijk verzoek niet hielp, is men overgegaan tot het geven van pio^ cesverbalen aan de motormaniakken, doch het blijkt, dat zij zich ook hiervan heel weinig aantrekken. Tocd Rijks- en Ge meentepolitie gisteren weer eene hun val uitzetten, vlogen er weder direct een tien tal in, die onherroepelijk op de bon*werden geplaatst. Moge zulks nogmaals als waar schuwing dienen voor anderen evenee met een snélheidsmanie behept..

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10