PRIMA ANTHRACIETSOORTEN No. 20395. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 8 September Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alphen a. d. Rijn. Jaarvergadering Martha- Stichting. Op het terrein „,Rijn- stroom" der Martha-Stichting was voor de oud-verpleegden en genoodigden tegen 12 uur de koffietafel gereed, waar mevr. Voors haar gasten verwelkomde. De directeur der M. S., ds. Voors, deed tijdens deze bijeen komst eenige mededeelingen over het afge- loopen jaar, terwijl de penningmeester, de heer W. H. van Ecghen, een kort overzicht gaf over het beheer der financiën. Daarop begaf men zich naar het nieuwe werkplaatsengebouw waar de muziekver- eeniging „Euphonia" gevormd uit jongens der Martha-Stichting de aanwezigen op en kele nummers vergastte. Nadat dr. J. Th. de Visser Ps. 91 had voorgelezen, ging deze voor in gobed. „Met opzei", aldus onze ex-minister, „heb ik den 91sten psalm voorgelezen omdat ik u en mijzelf wiLde doordringen van het vaste geloof en aan den trouw van onzen God. 't Zijn sterke woorden die daar wor den geuit en wel door niemand betwijfeld zullen worden. Men zal niet durven getui gen dat deze woorden oppervlakkige, geest driftige of opgewonden taal zijn of niet aan de werkelijkheid beantwoorden. AJlen zullen ze wel aanvaarden, doch er is een groot verschil of men ze aanvaardt omdat ze in den Bijbel staan,-dan web of men er zijn levenskracht uit put. Het opvoedingswerk is een- onbegonnen werk als de verplegers niet staan in de vaste overtuiging van Gods trouw in deze woorden vervat.v Alle hinderpalen worden echter weggenomen als men zijn toevlucht neemt tot Hem, die het reddingswerk heeft volbracht aan het kruis. Met dit voor oogen kunnen de verplegers vol moed hun werk voortzetten. De werkjongens zongen na deze rede on der leiding van den heel Welvaars een spe ciaal voor deze gelegenheid gedicht lied, hetwelk uitstekend werd voorgedragen. De inepecteur-Yeneraal van hel Nijver heidsonderwijs, de heer H. J. de Groot, achtte het een voorrecht bij de opening van dit gebouw te zijn, temeer daar hij hier weder ontmoette ds. de Visser onder wie hij 7 jaar heeft mogen arbeiden. Spr. wenschte het bestuur der M. S. van harte geluk met de tot-stand-koming van het gebouw en hoopte, dat het onderwijs zegenrijke gevol gen zal mogen afwerpen. Steeds meer is in den loop der jaren gebleken, dat niet alleen volstaan kon worden met het onderwijs in de werkplaatsen, en daardoor zijn naast deze, gelegenheden geschapen om den leer lingen ook meer theoretisch te .onderleggen. Met den wensch dat het gebouw moge strekken lot heil van de Slichting en dat Gods zegen op het onderwijs moge rusten, eindigde spreker. Dr. de" Visser bracht' vervolgens een woord van dank aan liet adres van den heer Nieukerken, den ontwerper van het gebouw, ban" den aannemer den heer v. d.' Bijl en tenslotte had ook de. heer Kuijk,*éen der'stille werkers in het belang der stich ting, 'ee'n hartelijke* 'toespraak van ds. de Visser in ontvangst te nemen. De werkjongens deden zich hierna nog maals hooren, waarna de secretaris van den Centralen Bond van Ghr. Filaritrophie na mens dien bond het bestuur der Martha- Stichting complimenteerde met de stichting van- dit gebouw. Uit morefcl oogpunt slaat het werken met het hoofd, de studie boven den handenarbeid, doch sprekers wensch was dat de M. S. weinig „koppige" maat Teel ..handige" jongens zou afleveren. Nadat de aaQwozigen nogmaals gezamen lijk hadden gezongen, sprak ds. Voors zijn dank uit aan het bestuur, dat altijd zooveel mogelijk aan zijn en der verzorgers wen- schen tegemoetkwam. Bij het zoeken naar een naam voor het nieuwe gebouw waren hem de woorden van de Genestet in de gedachte gekomen: „Ik heb een vriend met ijzeren hand en vrien- dèlijk oog", enz. In dit gedicht waar de „plicht" werd .bezongen, vond spr. de ijzeren ,hand als symbool voor dit gebouw uiterst .geschikt Hij deed en passant tevens: een beroep op de aanwezigen in de hoop dat .spoedig.deze hand in den gevel moge prij ken. Spr. hoopte, dat deze voorstelling den jongens steeds zal herinneren aan hun plicht en roeping en dat zij ,die roepstem mogen doorgeven, later, aan de jongeren. Ook wij waren in de gelegenheid gesteld het gebouw te bezichtigen. Het bevat éen smidse, kleermakers-, schoenmakers-, tim mermanswerkplaats, stoffeerderij en meu belmakerij. Vanuit het kantoor, in het cen trum van het gebouw, kan men, doordal de lokalen door glas zijn gescheiden, nagenoeg alle werkplaatsen bezien. Boven zijn ruime bergplaatsen. Het gebouw, waarin geen en- hel hoekje onbenut bleef, doet door zijn practische indeeling als goede afwerking, architect zoowel als bouwer alle eer aan. Na de bezichtiging begaf men zich naar ae kerkzaal waar de kleinere bewoners der S de aanwezigen aangenaam verrasten met leuke speelliedjes, gevolgd door gym nastische oefeningen door „Sparta", Na het zingen van Gez. 90 werd deze dag Eeslolen. De prijsuitreiking en bekendmaking ?an den uitslag van den spreekwoorden- wedstrijd had gisteravond plaats. Aanvan kelijk zou dit geschieden bij de muziektent de Zaalbergstraat, doch door het slechte *if0r .wa9 men genoodzaakt een beter .home" te zoeken en had de trekking plaats hn "^e Vergulde ^agen'Vanaf het hordes werden de respectievelijke prijswin naars bekend gemaakt. De belangstelling buitengewoon groot. Zonder overdrij- vmg kunnen wij zeggen, dat een 1500-kop- J^ge menigte, dikwijls in stroomenden re- de uitslag der trekking stond af te achten. Het «aantal prijzen dat aanvan- -hjk 165 was, werd aanmerkelijk ver- Gogd. De deelname was enorm groot. Niet mder dan 2300 oplossingen zijn er via de d~u8 van den heer Van Hal deren door handen der commissie gegaan, waar- r 1591 goede inzenders. De spreekwoor den achten wij voldoende bekend om deze alsnog te memoreeren, alleen hebben de oplossingen bij sommigen tot dichterlijke ontboezemingen geleid. De aardigste hopen wij morgenavond even mede te deelen want heden konden wij ze niet meer machtig worden. Roelof arend sv een. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is ingebroken in de woning van den heer Th. W. alhier. De dader of daders hebben zich vermoedelijk toegang verschaft door opschuiving van een raam. waarna zij tot in de slaapkamer van den heer W. zijn doorgedrongen. Daar heeft men zich meester gemaakt van een porte- monnaie inhoudende- ongeveer f 9 en van een portefeuille, inhoudende ongeveer f225. De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het mocht tot heden echter nog niet gelukken eenig spoor te vinden. Aalsmeer. Was het Zondag 12Va-jaar geleden, dat de burgemeester onzer ge meente zijn ambt hier aanvaardde, Maan dag werd dit feit op ©enigszins feestelijke wijze in de geschiedenis onzer plaats vast gelegd. In den namiddag kwam de raad in feestvergadering bijeen, en onder het rond dienen van den eerewijn werd door ver schillende leden op het welzijn van den burgemeester en zijn huisgenooten .ge sproken en geklonken. De jubilaris had' van den raad een prachtig schrijfbureau en ©en bureaustoel, van het secretarie-per eon eel oen schemerlamp en marmeren inktstel in ontvangst te nemen. Talrijke bloemstukken werden den burgemeester dezen dag aangeboden, terwijl vele per sonen hun felicitaties kwamen aanbieden. In den avond werd door verschillende ver- eenigLagen een aubade gebracht. Een in drukwekkende stoet van duizenden men- schen defileerde voor het raadhuis, waar de burgemeester, zijn huisgenooten, raads leden en secretarie-personeel stond opge steld. Een 3-tal muziekgezelschappen ga ven eenige nos ten beste. Een mooi ge zicht, al die menschen, bij het schijnsel van fakkels cn lampions. De jongsten van de gymnastiekclubs zongen het bekende „Vrij, vranck, vroom, vroed." Daarna werd door het nieuwe gedeelte gemarcheerd, om nogmaals langs het gemeentehuis te defi- leeren. Aan 't applaus kwam schier geen einde. Het weer liep dezen avond zeer mee, zoodat de aubade schitterend ge slaagd mag heeten. Ongetwijfeld is deze dag voor onzen burgemeester en de zijnen treffend geweest, door de buitengewoon groote belangstelling, welke zij uit alle deelen dor gemeente hébben mogen Oht- vangen. Het loopt onzen bloemisten dezen zomer niet mee: de bloemen zijn nu al weken lang zoo goed als geen geld waard en de prijzen gaan nog steeds beneden waarts.. Hoofdzakelijk wordt het geweten aan het warme weer, waardoor export niet mogelijk was, zelfs in het binnenland kon niet verzonden worden. Nu het weer wat koeler wordt, is de verwachting, dat de marktspoedig opgewekter zal worden. Een der hoofdculturen, de chrysanten, be ginnen thans in groote hoeveelheden los te komen De beste komen nog wel aan den prijs, doch over het algemeen is het ook niet veel. Daarom is het te hopen, dat er spoedig een kentering ten goede moge komen; de chrysanten kunnen nog veel goedmaken. Erg optimistisch echter behoeft men niet te zijn: verschillende teekenen wijzen er wel op, dat de beste tijd voor- onze bloemisten, althans voor- loopig, achter dfcn rug is en men tevreden mag zijn, als er een stuk brood wordt ver diend. Haarlemmermeer. Dinsdagmiddag te ongeveer 4 uur, werd te VijUiuizen in de openbare school onder veel belangstelling officieel geopend de bazaar, waarvan de op Lr engst zal strekken ten bate van bet kerkgebouw „Eben Haëzer" van de Ned.- Herv. Gemeente, aldaar, voor een klok, uur werk, enz. Er is niet ten onrechte op gewezen, dat deze bazaar voor Vijfhuizen en Omgeving een belangrftke gebeurtenis is. De groote ver scheidenheid van de ingekomen goederen en artikelen, ia een duidelijk bewijs, Üat er hard voor .gewerkt is en het streven van allen, die zich voor deze e^hoone zaak ge ïnteresseerd hebben, door velen op aoc^ea prrja werd gesteld en met sympathie begroet. Dc openingsrede werd uitgesproken door den voorzitter der Bazaar-commissie, den heer Brörens, die allen een hartefijk wel kom toeriep en met een enkel woord het deel van den bazaar uiteenzette. Z.Eerw. bracht een woord van dank en waardeering aan het georganiseerd dames-comité voor de wilskracht en toewijding, waarmede de dames haar moeilijke taak nebben vervuld er in het werk gestelde pogingen om den bazaar zoo goed mogelijk te doen sla gen, zoo krachtig hebben gesteund. Ds. Bax sprak ook nog eenige woorden van dank en waardeering en uitte den wAtisch, dat het succes groot moge zqh. Daarna was de bazaar, die ook Woensdag en Donderdagmiddag nog geopend zal zjjn, v - alle belangstellenden toegankelijk. Er heeischte, ondanks "het regenachtige weder, een prettige stemming, die zich ook ken merkte door de vele tevredenheidsbetuigin gen over de smaakvolle inrichting en de keurige etalages van de vele stands, welk een en ander veler verwachting te boven ging. Het geheel ziet er kostelijk nit en levert met de aangebrachte versieringen een gezelligen aanblik op. Tijdens den verkoop worde» den aanwezi gen allerlei verrassingen -bereid, zoodat 't aan variatie niet ontbreekt. Een wiélrijdster, mej. D., uit Nieuw- Vennep, kwam zoodanig met een passeerend motorrijwiel in botsing, dat ze achterover i tegen den grond sloeg. Ze bekwam eer* hersenschudding en werd per auto naar ee'n ziekenhuis in Haarlem gebracht. Hillegom. Gistermorgen lag er in de Hoofdstraat, nabjy de Hoogewerfstraat, een diep gat ip den weg. Het was een ver raderlijke put, waar gelukkig niemand in gevallen is. Het 6traatriool bleek stuk te zijn, het zand was tot een diepte van ander halve Meter weggespoeld, tot eindelek de etraatsteenen wegzakten en de kuil zichtbaar werd. Vanwege de Gemeentewerken is het zaakje in orde gebracht. De afd. Hillegom van „De Hanze' heeft een ledenvergadering gehouden. De belangstelling was bij den aanvang slechts matig, later flink. De voorzitter, de heer C. G. v. d. Poll, sprak zpn leedwezen uit over de opkomst voor deze belangrijke ver gadering. De voorzitter deelde mede, dat dooi de actie, in de vorige vergadering ontplooid, 6 nieuwe loeien zqü toegetreden. Do beschrijvingsbrief werd voorgelezen en de begrooting vergeleken met die van vorige jaren, waaruit bleek, dat het Bondsbestuur zoo\eel mogelijk bezuinigt. Het Afd.-bestuur zeide hot vraagstuk der organisatie van jonge Middenstanders te zullen bestudeeren, cn zoo mogelijk ook hier te komen tot op richting eener desbetreffende vereeniging. Bijzonder werd de aandacht gevestigd op een schrijden van het hoofdbestuur inzake actie tegen het cadeaux-stel9el. Ook de K. v. K. bemoeit zich met deze belangrijke kwestie. In de l'Europe* te Utrdcht, zal 15 September een vergadering gehouden worden over deze zaak. De Ned.Middenstandsbond, de Kath. en de Chr. willen de actie ge meenschappelijk voeren. Na ampele bespre king werd besloten, dat de heer Mathót zoo mogelijk' 15 Septl,1 naar Utrecht zal gaan, bij verhindering de heer H. Jonkman. Doafd. Zaandam wil, dat do Regeering cpj irole erend zal optreden inzake de Bank instellingen, met welk voorstel de verga dering accoord ging. Verder werd besloten de afd. Lisse te steunen, die dbn heer Van Tetering, te Haarlem, candidaat stelden voor het Hoofdbestuur. - Tot afgevaardigde naar de Alg. Verga- dei ing, dio 15 en 16 dezer te Goes wordt gehouden, werd gekozen de heer F. J. A. J. van Gennep, secundus de heer J. H. Rus man. Tot voorzitter der afd. werd gekozen wegens bedanken van den heer G. G. v. d. Pol., de heer A. Leliveld, wien- van zijin benoeming zal worden kennis gegeven. Katwijk aan den Rijn. Het gebeurde dezer dagen, dat op een rustigen, laten avond een gedeelte van Voorstraat en Veer einde in onrust werd i gebracht op een wijze als met alle dagön voorkomt. Een vijftal varkens, ter opleiding voor een goed doel aanwezig in dcyarkensmeslerij vai* den slager C. hadden Öet schijnbaar tp be nauwd gevonden in, Jbun hok en dit ver laten. Op zichzelf was dit niet zoo erg, doch dit soort viervoeters pleegt op Hun reis allfea wat in den weg staat op te ruimen en bij gevolg was, na het bezoek van het tuintje, aat in bijzonder nelten staat was, weipig meer over. Ze kwamen daarna in de keu ken, de kamer, den - winkel, om door de voordeur naar het Veeremde te gaan. Ook daar voerden ze niet veel goeds uit, doch werden toen op zachtzinnige wijze, wat nog het beste was, weer langs den Achterweg naar hun verblijf gedreven. Gistermiddag had op den hoek van de Van EgmondstraatAchterweg voor de zoo- veelste maal weer een aanrijding plaats. Ditmaal tusschan een auto en (jen wielrijd- sler, terwijl beiden schuld hadden. De auto bestuurder A. Sedee, die nog leerling was en van Katwijk aan Zee kwam, nam den bocht om in de Van Egmondstraat te komen te groot, terwijl de wielrijdsler mej. Van R. juist even omkeek en voordat ze het wist reeds .onder -dA auto terecht kwam. Wonder bemm wonde?liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. Het rijwiel, werd geheel ver nield, terwijl de auto aan den voorkant iets werd beschadigd doordat de beide inzitten den geheel de kluts kwijt raakten en de Ford pardoes legen den muuf van de rijwielzaak lieten loopen. Met een paar ontvellingen aan haar been kon de wie! rijdster te voet haar weg vervolgen. Naar we vernemen wordt de echtge- noote van G. van D., wonende Groote Steeg, sedert eenige dagen vermist. De politie tracht haar verblijfplaats op te sporen. Katwifk-aan-Zee. In de Gèmeentezaal gaf Maandagavond de heer D. van Wouw van Leiden met zijn Harmonica-gezelschap „Crescendo" en zijn Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos" een uitvoering. Er waren weinig belangstellenden, maar degenen die er wa ren, hebben eeri kostelijken avond meege maakt Wat zullen zij die aanwezig waren een propaganda maken voor deze beide vereenigingen waarvan het jammer zou zijn als zp niet w$?er en dan voor een „mud- volle'* zaal optraden. Maar we hebben goede hoop ditt ze terugkomen. Vermelden we onder vr'iendelijken dank van„Crescendo" en „Inter Nos" pog. dat de heer Gouw welwillend een .piano uit zijn magazijnen had disponibel gesteld en de Kalwijksc.be MuziekvereePiging N. de noodige lessenaars had afgestaan. „Crescendo" en „Inter Nos" tot weer ziens! i Zekere F. M. straatventer, die te Leiden meestal verblijf houdt, werd hedenmorgen door de politie- alhier aangehouden, omdat hij in het politieblad gesignaleerd stond als ,le zijn veroordeeld wegens dronkenschap in Febr. 1926 waarvooor hij nog f 5 boete of 5 dagen hechtenis heeft te ondergaan. Gear resteerde wilde niet toegeven dat hij dezelfde persoon was die gesignaleerd stond, doch daar naam en beroep en leeftijd overeen kwam mel'het signalement, is hij vastgehou den om ler'beschikkir.g van den Officier van justitie in den Haag. te worden-gesteld. D. W. Ouwehand. f Gistermiddag is na eon langdurig, smar telijk lijden overleden de heer D. W. Ouwe hand. Geboren te Katwijk aan Zee den 13en October 1863, bereikte hij dus bijna den 63- jarigen leeftijd. Opgeleid voor de groote vaart, heeft hij eenige jaren als machinist gevaren, doch kort na zijn huwelijk vestigde hij zich, door overname van de bomschuiten van zijn vader, als reeder te dezer plaatse. De overledene was zeer populair, wat dan ook blijkt uit de vele ambten en bedienin gen, die hij waarnam. Een reeks van jaren was hij lid van den Gemeenteraad en als zoodanig vele jaren lid van de Gascommissie. Toen het meer democratische element in dc Katwijksche politiek opkwam, meende hij plaats te moeten maken voor anderen. Sedert onheuglijke tijd was hij penning meester van het fonds tot ondersteuning van visschers en visschersweduwen, jaren lang voorzitter van het bestuur der Gemeente- Spaarbank en sedert enkele jaren, na het bedanken van den heer Werther voor die functie, tTad hij als secretaris-boekhouder daarvan op. Was de overledene voor 20 jaren reeds lid der Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk al hier, sedert geruim en lijd was hij. ook pen ningmeester daarvan. Aan de visscherijschool was hij langen tijd verbonden als leeraar voor de theoreti sche en practische kennis van-het stoom wezen, welk onderwijs sedert de laatste paar jaren door den heer Schuring wordt gegeven Gedurende de dislributiejaren was de heer Ouwehand voorzitter van de Brand stoffen-commissie. Behalve deze, bekleedde de overledene nog verschillende onderge schikte betrekkingen, zooals correspondent van Bank-instelling cn Brandassurantie- maatschappijen enz. Aan den afslag van haring werden de navolgende prijzen, gerekend per kantje, be sleed: Volle haring Noord f23.25f25.85; volle haring Zuid f 19.15f 20.50; maatjes haring Noord f 16.60f 18.25; maatjesha ring (Zuid) f 17.95f 19.45; ijle haring f 14.55f 16.50; steurharing f 12.75. Aan voer 5 partijen haring. Noordwijk. Oranje-feesten. Dc feesten ter viering van den verjaar dag onzer geëerbiedigde Koningin zijn gistermiddag begonnen. Het eerste num mer wae het kinderfeest. Te 's middags een uur vertrok het bestuur van de Oranje- Vereeniging met de twee plaatselijke mu ziekgezelschappen van het Lindenplein, om de verschillende scholen voorbij te trek ken van welke de leerlingen zich dan bij het O.-V.-bestuur aansloten. Op de Wil- hehninastraat was de stoet compleet en kon men de kleurige rij van kinderen zien voorttrekken onder het zingen van vader- land6cdie liederen. Het was een lange stoet. Allereerst de R/-K. jongens- en meisjesscholen, die in aantal het leeuwen aandeel uitmaakte. Dan volgde de open bare school waar men zeer veol werk ge maakt had van het opstellen van groep jes, zooals een groep uit het sprookje „Sneeuwwitje" met Prins, dwergen en ge volg, „Roodkapje", „Hans en Grietje", „Waternimf", bakker met een broodje on der den arm, schoorsteenveger, zigeuner meisje, Indiaan, boerinnetje en een meneer uit den Briedermeiertijd. Daartusschen liepen weer anderen met bogen van groen en bloemen. Dan volgde de Wilhclmina- schooi die met de groepeeringen en ver sieringen vorige jaren het goede voorbeeld gegeven heeft. Ook daar. weer die leuke groepjes, zooals Oranje, blanje, bleu. Dwergen met Koningin onder een huisje van groen en bloemen. De bloemenmeis jes, Roodkapje met de Wolf, de vier jaar getijden, waarvan de Lente eep ooievaars nest met ooievaar voorstelde onder een boog van lentebloemen; de Zomer, een boog van groen en korenhalmen, waaron der een meisje als schoof gekleed; dc Herfst, een meisje onder een boog van groen en fruit en zelf getooid met groen en fruit; de Winter, een sneeuwman on der een boog van sneeuw en ijskegels, dit laatste was een zeer interessant groepje. Intusschen regende het er maar dapper op los, waardoor veel schoons van dezen kleurrijken stoet verloren ging. De door ons vermeldde route werd gevolgd en steeds werd de stoet door Pluvius vervolgd, zoodat verschillende papieren costuumpj«»3 aan het einde van den tocht aan flaiden geregend waren, 't W^s ongetwijfeld spij tig! Na afloop ging de stoet naar de ver schillende scholen terug waar de kinderen werden getrocteerd op snoepjes en een bonnetje voor een gratis rit in den draai molen. 's Avonds 7 uur had niettegenstaande do regen bij stroomen ncderviel, de aange kondigde zanguitvoering door de chr. go- mengde zangvereeniging „Advendo" én te halfaoht die der Noordwijkache zangers plaats in de muziektent op liet Lindenplein. De belangstelling voor deze beido was zeor groot, met de regenschermen op ston den de toehoorders in dichte drommen saam en werden dc nummers aandachtig aangehoord Het is hier weer een sprekend bewijs dat de burgerij alhier, toch zeer veel voelt voor zang. De nummers wer den door beide koren keurig gezongen en met een welverdiend applaus beloond. Hierna werd door de Harmoniekapel „Crescendo" een concert gegeven, velen waren ook hierbij tegenwoordig, nog steeds regende het, na afloop van dit concert had een muzikale wandeling door de dorp straten plaats naar het .feestterrein, waar in de verschillende vermakelijkheden het feest werd voortgezet. Ook was er, het ongunstige weder in aanmerking genomen, nogal belangstel ling van de zijde van het publiek voor den étalage wedstrijd waaraan door een 32-tal winkeliers werd deelgenomen, hier was ook veel werk van gemaakt. Den gang der RECLAME. Firma Wad. E J. WIJNTJES Zoon HAVE» 14. 968y Ti LEK. rolen is dan ook niet onbeloond gebleven. In de étalages kwam duidelijk uit dat men niet naar elders behoeft te gaan om inkoopen te doen. Dat meerdere étalages niet voor een prijsje in aanmerking zijn gekomen, zal ook hier en daar wel eenige teleurstelling hebben gebracht, doch met het doel voor oogen „een volgende keer beter", zal men hier toch ook wel spoedig in berusten. Wanneer wij een algeheeie beschouwing over de étalages zouden moe ten geven, zou dit zeer moeilijk gaan, doch naar onze meening zullen wij de mooiste in het kort' de revue laten passeeren. Beginnen we met de Voorstraat, oan komen wij het eerst bij den heer Tissiog welke in een drietal étalages keurig heeft opgestelda. heeren mode-artikelen, b. zijde en fijn kantwerk on c. Roodkapje met wolf, deze niet lot de mooiste opstel ling bohoorende, was buiten mededinging. De heer R. Terschuur toont ons tusschen zijn fijne suikerwerken koek en banket een chocoladetempeL Do Coöp D.S.S. een af- deeling van Haku-artikelen. L. Banck komt uit met een prachtcollectie klokken, horlogos en Westminster-uurwerken. De heer J. Blok met parfumerieën enz. H v. d. Werf suikerwerken en gebak, echter buiten mededinging, terwijl men in de eta lage van den heer W. Th. v. d. Weijden zeer leuk een deftige en een gewone ge dekte tafel krijgt te zien. De heer, H. Me- dom'blik toont ons a. een opstelling ranja, uit een fonteintje wordt de ranja opge spoten en komt deze in een vijvertje te recht; b. een opstelling waartusschcn een keurig opgemaakte mand met comestibles. Th. J. M. Rooijers heeft een mooie en goed uitkomende opstelling van dameshoe den. Do heer C. Leenheer stelt ons een hartig brokje van het varken ten toon, fijno hammen en eon aardig gemonteerde var kenskop. Ook als de vorige jaren heeft de heer A. J. v. Putten een prachtige étalage met fruit, reu centrossen blauwe en witte druiven, perziken, peren enz om van te watertanden. Ook de heer C. Vink wil hiervoor niet onderdoen en étaleert ook aardig met groenten enz. Bij de étalage van den heer P. H. Zoutenbier moge men zeggen „klein, rein en fijn", een keurige étalage. De heer Jac. Laasooij toont ons iets nieuws, een kamer-ameublement van eigen handwerk (iets voor den vakman). De dames Kampman lieten ons zien wat voor het komende seizoen bonoodigd is voor de baby tevens pracht kantwerk, deze echter zonder deelname aan den wedstrijd. Gebr. Verkade, zooals immer, een étalage die af is met fijne witte goe deren, heeren overhemden en heeren das een. De heer G. A. Janson heeft een een voudige doch keurige uitstalling van Gel- dersoke waren enz. De heer Vlieg, banket bakker, toont ccn bloemenmand van mar sepein tusschen bonbons, taarten „enz. De hoorn van overvloed in de étalage van den heer J, Daalbergen, geeft ons diverse sta len voor dames- en heerenkleeding te zien. De heer Mathot likeuren en comestibles (buiten mededinging). De fa. J. Krol een groote collectie fijn schoenwerk, terwijl de heer J. W. Roodenrijs „Eet meer brood", ons een étalage van fijn brood en gebak te zien geeft, echter buiten mededinging. Bij den heer Van Gerwen één étalage met hcerendasscn cn heerenoverhemden, één étalage waarin verpleegster met baby en een geheelen baby uitzet en één étalfjge met een salon- en slaapkamer-ameuble ment. De heer P. v. d. Voort heeft likeu ren en wijnen, alles in Óranjetint., Teywijl bij mej. Wijnbeek een pracht salon-ameu^ blement werd ten toon gesteld. De heer v. Wcstróp eveneens „Eet meer brood", een aardige uitstalling waarin hij ten zeer ste zijn beschuit aanprijst; de heer S. Lan- gelaar biedt ons een prachtige opstelling nikkelen koffie- en theeserviezen, voor waar een fijne étalage. Ook de étalage van den heer L. Koelewijn, fruit enz., welke niet deelnam aan den wedstrijd, was keu rig. De heer C. Waasdorp laat ons als zil versmid iets fijns zien in schoorsteengar nituren cn zilverwerk. Ook de étalage van den heer N. C. Hoogevcen is een schitte rende étalage met vlecschwaren uit de be kende fabriek L. A v. d. Berg k Co., Was senaar. De heer Elstgeest vertoont ons ons dagelijksch voedingsmiddel „brood" en fijn gebak, terwijl dé heer J. v Bo- hemen ons naast fijn ooft ook prachtige groenten tentoonstelt. In de étalage van den heer Bouwknecht, banketbakker, spreekt de vakm.an een woordje mede, alles keurig handwerk tip-top; ten slotte eindi gende bij den heer L. Wijsman, étalage met dameshoeden. De jury welke in verband niet den regen per auto de keuring verrichtte, kende de volgende prijzen en eervolle vermeldingen toe: le prijs A. J. v. d. Putten, Voor straat; 2e pr. H. C Hoogcveen, Kerk straat; 3e pr. P. H. Zoutenbier, v. Limb. Stirum8traat; 4e pr. Gebr Verkade,' Van Liraburg Stirurostraat; 5e pr. Th. Rooijers, Voorstraat6e pr. J. v. Bohcmen, Kerk straat; 7e pr. 8. Langclaar, Kerkstraat; 8e pr. J. Lassooij, V.an Limburg Stirum- straat. Ie eervolle vermelding, II Bouwknecht, Kerkstraat; 2e eerv. verm. J. Blok, Voor straat; 3e eerv. verm., C. Waasdorp. Kerk straat; 4e eerv. verm. Coöp. ver. D.S.S., Voorstraat; 5e eerv. verm. H. Medemblik, Voorstraat; 6e eerv. verm. II. ter Schuur, Voorstraat*. 7e eerv. verm. P Vlieg, Lin- denpieiu; 8c een*, verm. C. Leenheer, Do uz astraal. Buiten rcc-dedingingle eerv. verm., R. Tissing, Voorstraat. 2e eerv. verm., J. W- Roodenrijs. Kerkfctra&l. De 2e en 3e prijs werden bij loting to#*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9