'JU DE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. „iet het voorstuk 'n een S'6PPel terecht fcwam. Hij kon echter niet verhinderen, dat C., die onder zijn motor terecht kwam door de bus werd overreden. De ongeluk- j.;„e werd vreeselijk verminkt en onmid dellijk gedood. Pen chauffeur treft geen schuld. Gistermiddag is de 44-jarige G. F. B. ge woond hebbend aan den Lage West-Zeedijk op den Ruigeplaalweg te Rotterdam onder een auto geraakt. Zij kreeg een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar, bleek zij al overleden te zijn. Brand. Doordat kinderen met vuur speelden, is de strooschuur met al wat zich daarin bevond, van den mole naar P. L Lukasse te Ulft, geheel afgebrand. Botsing tusschen motor en boerenwagen. Zondagavond kwam de mo torrijder Lamberts van Hoogeveen nabij Wierden in botsing met een boerenwagen. Be heer Lamberls bekwam een lichte ver wonding, doch de duorijder Brunink werd levensgevaarlijk verwond. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd, waar Brunink gisterenmorgen is overleden. De valse li e zilverbons. fn verband met de valscbo zilvcrbons-ge- schiedenis kunnen wij nog het volgende melden, zegl „De Tel.": Een van de twee ie Sillard aangehouden Duitschers, zekere E. B,, had in zijn porte feuille het adres van zijn kosthuis te Heer len. Dit adres werd terstond aan de politie Ie Heerlen medegedeeld, waarop de com missaris van politic te Heerlen zich met den inspecteur uit Ileorlerheide naar dit adres begaf. Men trof daar den Duitseher A. R. aan, die aan een streng verhoor werd on derworpen. Weldra bekende hij aan de uit gifte van de valsche biljetten behu'pzaam te zijn gewoest. Ook deelde de man mede, waar de drukkerij en de cliché's waren- Deze bevonden zich n.l. op een ander adres te Heerlerheide, n.l. aan den Heereweg nr. 25. De drukkerij had een eenvoudig, doch goed ingericht toestel. De cliché's werden, gelijk gemeld, in beslag genomen. Intusschen wus in Maastricht de Duit seher F. W. gearresteerd, eveneens uit Heerlerheide afkomstig. Hij bekende aan bel drukken en uitgeven van de biljetten behulpzaam te zijn geweest. De aangehoudenen moeten bekend heb ben, dat in totaal 650 biljetten gedrukt zijn. Hiervan werden in de woning aan den Heereweg 207 sluks gevonden, waarna te Heerlerheide in een heg nog 45 stuks wor den aangelroffen. Voorts hadden de aange houdenen nog verschillende biljetten bij zich. Do eveneens te Sittard aangehouden H. K, blijft' ontkennen met deze zaak te maken te hebben, doch de aanwijzingen legen hem zijn van dien aard, dat men vermoedt, dat tij spoedig door de mand zal vallen. De arrestanten zijn ter beschikking van n Officier van Justitie "te Maastricht ge- Iteld. Onderzocht wordt intusschen, of nog meerdere personen lot de bende behooren. De aangehoudenen waren allen mijnwer kers en werkzaam op de Oranje-Nassau- imijn II le Schaesberg. Omkooping. De politie te Dus- seldorp heeft een Nederlandschen fabrieks directeur, een zijner afdeelingschefs en een 'bedrijfsleider van een fabriek gearresteerd. Het drietal zou, volgens de Tel., den bij de firma dr. Sehmitz en Co. in dienst zijnden labriekschef hebben overgehaald, hun tegen betalingen recepten le verschaffen voor de bereiding van verschillende chemische pro ducten. Naar men vertelt maakt thans een Neder- •landsche firma van deze recepten gebruik. A.: „Wat, je vrouw met je schoonmoeder op een zeereis heb je leen angst." B: „O, neen. mijn vrouw zryemt uitste kend." Alphen 2an den Rijn. De landbouwer Rijlaarsdam (e Nieuw- reen, heeft een varken gemest, dat zijn Soortgenoten in gewicht verre overtreft. Het feestje weegt maar even 1000 ponden en lis in de stal van de Kwaasteniet te bezien. Bodegraven. De huldiging van wethouder Batelaan. De burgers van Bodegraven hebben niet trillen gedoogen, dat wethouder Batelaan telleen door de A.-R. ingezetenen zou wor den gehuldigd. Na de huldiging van Vrij dagavond moest dan ook die van Maan dagavond volgen. Een comité dat in der toast gevormd was, doch blijkbaar ernstig ^erk geleverd heeft, vond algemeen groote ^langstelling voor dat doel en het liet z'ch aanzien, dat éen prettige "huldigings- ivond zou worden belegd. Aan hen, die jan de huldiging deelnamen, waren een beperkt aantal kaarten uitgereikt, zoodat to zaal van Hotel van Haaften, die wel n'et zoo groot is als die, waar Vrijdagavond YC;rgaderd werd, maar toch heel wat men den kan bevatten, geheel gevuld was. jtoor de medewerking der firma Turken de was de zaal geheel met bloemen ver eerd. Binnengeleid door de heeren De Vet ^an Dam werd de jubilaris met zijn •amilie door het comité, beslaande uit de eeren J. v. d. Giesen, vootz., E. A. Bo- taart, seer., D. A. van Binsbergen, G. rarner. C. J. Scheer, D. J. Dijs, G. Kramer, de Groot, J. Domburg, A. de Vos, J. C. - H. Blazer en P. van Dam, ontvan-s jen. pje vergadering zong hem staande _n speciaal vervaardigd welkomstlied toe. e^"olgens hield de voorzitter een korte ïa :ïraa^ waarin hij mededeelde, dat ér fKr pubHceeren van het courantenbe-» ntje omtrent de huldiging der A.-R. Kies-i terstond enkele niet-A.-R. burgers feil»?1' °°k van Eeheele burgerij een' wenschteik JVe] is heen Bate-ï laan A.-R., maar hij draagt als weihouder de belangen der geheele gemeente. Er zijn in den Raad niet zooveel vraagstukken, waarin het beginsel zoo scherp naar voren komt. Spr. noemt een aantal groote verbe teringen der laatste jaren op en zegt, dat van alle Raadsleden, die voor een 20 jaar de gemeente bestuurden, de heer Balelaan de eenig-overgeblevene is. Hij wenscht hem dan ook namens de burgerij geluk met dit feest en wenscht hem veel krachten toe voor de verdere waarneming van zijn ambt. Vervolgens biedt hij den jubilaris als blijk van hulde een groote fauteuil met 4 stoelen aan. Waar het comité niet geheel klaar kon komen met haar arbeid, ver zoekt hij den jubilaris voor de rest der gelden een bestemming te zoeken. De heer C. J. Scheer zegt, dat het met hem velen verheugd, dat de jubilaris den dag van 3 September heeft mogen beleven. Ook buiten zijn partij zijn er velen, die zijn arbeid waardeeren en is hij een be mind persoon; dat blijkt wel uit deze hulde. De doordachte advipzen, die de jubilaris steeds geeft worden door hem geroemd. De heer P. van Dam bespreekt eveneens het Raadslidmaatschap van den jubilaris en diens weihouderschap. Hij wijst op do moeilijke posilie, die personen met een publieke functie innemen en prijst dan den jubilaris, die steeds zelf onderzoekt en een eigen welgefundeerd oordeel over elke zaak heeft. Hij vraagt nimmer hoe men het 't aangenaamst zal vinden, doch handelt naar eigen inzicht. Deze huldiging heeft voor spr. groote waarde, omdat ze spontaan wordt gebracht en daardoor de elementen van waarheid en welgemeendheid in zich draagt. Hij wenscht den jubilaris kracht van God toe. in het belang van Bodegraven. De lieer De Vos heeft over deze huldi" ging eens de meen ing gevraagd van enkele zijner partijgenooten en deze waren allen zonder eenig voorbehoud daar bijzonder mee ingenomen. Hij is dan ook overtuigd le spreken namens het Katholieke deel der gemeente, wanneer hij dank zegt voor den arbeid in het belang der gemeente verricht, vooral voor dc onpartijdigheid, die hij altijd betracht heeft. De heer Van Binsbergen meent, dat niet gezwegen mag worden uit de kringen van het onderwijs, omdat de behartiging van de onderwijsbelangen in Bodegraven voor rekening van den jubilaris komt. Het is dan ook geheel niet onverschillig, wie die be langrijke functie bekleedt. Het is dan ook verblijdend, dat de jubilaris zoo voor zijn taak berekend is en een overtuigd voor stander van goed volksonderwijs is geble ken. Daarvoor zegt hij dank. De heer O. do Groot herinnert er aan dat de heer Batelaan in vToegere jaren inwoner van Zwammerdam is geweest, om dat hij eenigen tijd in het aan Bodegraven grenzend deel van Zwammerdam heeft ge woond. Nu prijst hij liem echter gelukkig dat hij 25 jaar lang voor Bodegraven heeft mogen werken Heel Bodegraven is hem dankbaar voor wat hij gedaan heeft. Spr. heeft dat de laatste dagen meermalen be merkt. Niet alleen waDneer aJles voor den wind ging ia do heer Batelaan de kracht geweest van het^ Bodegravensche gemeen, tebestuur dooh vooral in moeilijke dagen. Spr. herinnert aan do mobilisatie, stond hij trouw op post en verzorgde de ge meentebelangen op uitnemende wijze. Spr. hoopt dat Gods genade hem nog lang met Bodegraven vereenigd houde. De heer Van Baren spreekt namens de Nieuwerbrugsche ingezetenen en herdenkt wat de heer Bateiaan ook voor Nieuwer-- brug heeft gedaan. Hij zegt daarvoor har telijk dank. Tenslotte voert de jubilaris zelf Het" woord. Dezo zegt dat deze vergadering voor bem een verrassing was. Hij had ge dacht een vergadering van de Kicsvereen. en op de eerste raadsvergadering een her inneringswoord en daarmee zou hij tevre den geweest zijn. Men heeft echter ge meend dat er meer drukte van gemaakt moest worden. Vrijdagavond geschiede dat in het midden van sprekers partij. Daar is hij in de eerste plaats thuis. Het verblijdt hem dan ook dat de voorzitter hem heeft aangediend als A.-R. raadslid. Dat is hij in de eerste plaats, doch in den Raad weet hij dat samenwerking met an deren noodzakelijk is. Spr. gaat in ge dachten terug naar al die Raadsleden die met hem in den Raad hebben zitting ge nomen. Allen op twee na, zijn overleden. Bij zijn eerste optreden is spr. fel bestre den, maar later bemerkte hij, dat er ook links" bij zijn verkiezing geen bestrijding was. Dat komt niet, omdat spr. nu zoo'n allemansvriend geworden is, maar omdat men heeft ingezien dat die Batelaan toch zoo slecht niet was. Spreker beantwoordt nog de verschillende sprekers, die hij har telijk dank zegt,o.a. herinnert hij er nog aan dat voor een 25 jaar Bodegraven nog geen 3000 inwoners telde en nu meer dan 6000. Hij besluit met den wensch dat Bo degraven vooruit moge blijven gaan en ge stadig groeie. Tenslotte dankt hij het co mité voor den omvangrijken arbeid, die het ten zijnen behoeve heeft willen ver richten. De waardeering, die tenslotte blijkt uit wat heeft plaats gehad, stelt hij op hoogen prijs. Op het programma van den avond stond echter meer dan het houden en beantwoor den van enkele toespraken. Een dubbel kwartet van „Halleluja" onder leiding van den heer Kouwenboven zong een drietal mooie zangstukjes, terwijl het programma werd afgewisseld door mooie muziek vaü mevr. Breeklandt en den heer Kouwen- hoven (piano) en de heereri Jüngeling eö Smits (viool). Hun 'spel was ter opluiste ring van den avond werkelijk buitenge woon geslaagd. De vergadering zong nog éen tweede speciaal berinneringsvers, dat werkelijk Heel 'goed geschreven was. Aan het slot der vergadering dankte 'de voorzitter allori voor hun medewerking, ih het bijzonder deü Heer Batelaan ert zijd familie, dat 'zij de hulde wilden aanvaar den,) Hij deelt ook nog mede dat yrarme belangstelling is onderVondeö van oud burgemeester le Coultre, die veel sympa thie toonde voor de huldigingsplannen en daarin ook gaarne zelze een aandeel had. Daarnh- werd de vergadering, ongeveer 11 uur, gesloten. Onder de aanwezigen merk ten wij o.a. op weth. v. d. Marei, enkele gemeenteraadsleden, verschillende min of meer officieele personen nit. onze gemeente. Er heerschte een opgewekte prettige toon in de vergadering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd is. Hazerswonde. Aan den Rijndijk is de Ford-bestel auto van J. H. uit den Bosch ernstig aan gereden door een luxe-auto uit Rotterdam, die zóó lang links van den weg bleef rijden dat het te laat was, hoewel de bestelauto reeds had gestopt. Van de laatste is het geheel voor-onderstel in elkaar gereden. De bestuurder en de jongen, die naast hem zat, kwamen er goed af. Ook een wielrijder, die voor hem uitreed, zou het slachtoffer geworden zijn, indien hij niet vlug achtèr een telefoonpaal vlalj bij een sloot was heengereden. Het nummer van de Roller- damsche auto is bekend. Onder groote belangstelling had Maandag j.l. de proefmaling plaats in den molen van den polder Rietveld alhier met de electrische aandrijving, volgens het be kroonde sysleem „Erikson". Behalve het polderbestuur met de heeren G. van Dorp als voorzitter en J. D. de Kort als secretaris en talrijke ingelanden, waren aanwezig de heer Ir. Erikson, wethouder Voelenturf, ir. Van Oerle van de Leidsche Centrale, de polderopzichter de heer J. Dekker on do oud-opzichter de heer A. H. Goldberg van Leiden, en voorts vele be langstellenden, w. o. ook bestuursleden en molenaars van naburige waterschappen. Nadat de koffie was rondgediend en de voorzitter een welkomstwoord had ge sproken. werd de molen in bedrijf gesteld. De 50 P.-K. motor zette het scheprad in beweging en bracht het op een snelheid, gelijk staande met die van den windmolen bij 82 wiek-einden per minuut. Het water- verzet bedraagt 70 kubieke Meter per mi nuut, en de motor bleek slechts voor 2/3 belast te zijn, zoodat voor eventueele on gunstige omstandigheden een ruime kracht- reserve aanwezig is. Hierna werden ook de molenwieken in werking gesteld, ten einde te kunnen aan- toonen hoe in enkele minuten het wind- niaalbedrijf in electrisch bedrijf is om te zetten. De molenaar bleek met de bedie ning reeds ten volle vertrouwd. Alle aan wezigen waren verrast over den eenvoud en de soliditeit der inrichting, alsmede over de rustige werking ervan. Behalve de motor is ook de hoogspanning-inrichting met transformator in den molen onderge bracht, zonder de bewoonruimle aan te tasten of uitbouwsels aan te brengen. Met het rondgaan van den wijn werden verschillende toespraken gehouden, waar bij den polder met de vcrb.etering werd ge- lukgewenscht. Na afloop ging ieder zeer voldaan huis waarts. Leiderdorp. Tn de maand Augustus zijn ter secretarie ter keuring aangegeven als bedrijfsslachling 13 runderen en 15 varkens als noodslachting 2 runderen, 4 schapen en 1 nuchter kalf. Afgekeurd zijn L schapen en 1 nuchter kalf. Aan keurloon is ontvangen 180 gulden. Waddinsveen. Op last van de justitie is in beslag genomen het lijk van mej. E. de W., die verdronken is bij een aanvaring op do Gouwe. De politie alhier stelt een uitge breid onderzoek in naar de oorzaak van dit ongeval. Het lijk is reeds te Rotterdam ge rechtelijk geschouwd. Haarlemmermeer. De heer en mevr. Vérhage te Hoofddorp genoten onlangs het zeldzame voorrecht den dag te herdenken, waarop ze véór 65 Jaren geleden in het huwelijksbootjo stapten. Mevrouw Verhage, die, hoewel sukkelend, nog helder van geest is, mocht dezer dagen haar 90sten verjaardag beleven, terwijl haar echtge noot, die bijna een halve eeuw als ge meente-ontvanger van Haarlemmermeer is werkzaam geweest, in den loop van de volgende maand dezen gezegenden leeftijd hoöpt te bereiken. Naar wij vernemen heeft de geilenfok-, vereeniging te Nieuw-Yennep alhier be sloten weder een premiekeuring van geiten te houden en wel op Dinsdag li September a.s., bij het café van den heer Nijssen aldaar. Verwacht wordt, dat men er door een ruimen aanvoer blijk van zal geven, dat de geitenfokkerij in den Haarlemmer- meerpolder er niet op achteruit is gegaan, Hillegom. Het indienen van verzoek schriften voor vergunning tot bouw of verbouw van huizen, schuren, bloembol, lenschuren enz. bij het gemeentebestuur, schijnt niet altijd te gebeuren zooals het behoort. In de bouwverordening staan ver. schillende verzoekschriften, die bouwers niet veronachtzamen mogen. De gevolgen zijn natuurlijk kwesties met do bouwpolitie en tijdverlies. De verzoekschritten moeten inhouden een opgave van den aard van het. werk en yan de beslemming van het gebouw en voorts, zoo de aanvrager niet zelf het bouwwerk uitvoert, den naam en de woonplaats van den bouwmeester, den aannemer of den werkbaas, die met de uit-, voering is belast. Bij deze .verzoekschriften jnoeten In dubbel worden overgelegd de ter beoordee ling noodige plannen en teekeningen, be werkt op een schaal yan ten minste 1 pp. 200 voor de situatiën en van minstens 1 op. 100 voor de platte gronden en .opstan den en van minstens 1 pp. J>2 yoog de doorsneden. Op alle teekeningen, Behalve de situa tiën, moeten de .verschillende afmetingen zijn ingeschreven.f v De teekeningen moeten duidelijk en on uitwisbaar op papier, doorlrekpapier of doortreklinnen vervaardigd zijn en door den aanvrager en zoo dezo het werk niet zelf uitvoert, ook door den bouwmeester, aannemer of werkbaas worden onderlee- kend. Uit do teekeningen en uil een bijgevoeg dc beschrijving moet verder blijken, uit welke materialen het gebouw in de onder deden zal worden samengesteld. B. en W. wijzen met nadruk er op, dat de voorschrilten stipt dienen te. worden nageleefd, Katwijk. Gemeenteraad. Aanwezig 13 leden. Afwezig met kennis geving de heeren G. v. Duin Jz. en C. van Tongeren. Voorzitter de heer De Waal Malefijt-, burgemeester, die de vergadering met ge bed opende. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Daarna deed do voorzitter mededeciiog van de volgende ingekomen stukken In de eerste plaats mededeeling dat de boeken en kas van den gemeente-ontvan ger waren nagezien, welke in goede orde werden bevonden. Dispositie van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het besluit der vorige vergadering van den verkoop van grond aan den heer A. van den Oever en vergunning om voorloopig af te sluiten van dc Santlaan tusschen Rijnsburg en Katwijk, in verband met de werken van de Leidscho Duinwater-Maat schappij, vermeldende tevens de voorwaar den aan deze vergunning verbonden. Een schrijven van B. en JV. van Leiden, houdende do mededeeling van de cijfers der begrooting van don Keuringsdienst van Waren over 1927, benevens do winst en verliesrekening met balans over 1925 van dezen dienst. Verder deelde de Voorzitter nog mee dat benoemd is tot lid van de Gezond heidscommissie de heer A. T. Schampioen te Voorschoten. Hierna werd door B. cn W. aangebo den de gemeenterekening dienst 1925. Gewone dienst: ontvangsten f 532.19i.01j, uitgaven f 466.340.75j, saldo dus f60.853.26, waaronder f 35.576.09 van de bedrijven. Laat men dit bedrag dus buiten beschou- •wing dan is het saldo f30.272.17. Het jaar werd begonnen met een saldo nit het dienstjaar 1923 van f 32.970.08JJ, terwijl van het vermoedelijk batig saldo van 1924 nog word genomen f 40.000, samen alzoo f 72.970.08. Feitelijk is er dus ingeteerd f 42.642.91%. KapitaaldienstTegenover een uitgaaf van f 1.243.007.64, staat een bedrag van inkomsten van f 1.223.097.64. Nadeclig saldo dus f 20.000. Hierna hadden verschillende benoemingen plaats. Hcrbenoomd werden lot loden der Commissio voor de bedrijven de heeren II. W. Grimbergen en C. van Tongeren; lot leden van Fabricage en hot Grondbedrijf de heeren P. Meerburg ep I. van der Perk en tot- leden van de Commissie voor reclames bij de belastingen do heeren C. van Becien Czn., J. van Duyn, II. VV. Grimbergen, J. Houwaart, L. Kruyt en II. Parlevliet, allen met bijna algemeene stemmen. Voor de benoeming van een lid der Kat- wijksche Boujvvereeniging werd in de va cature van wijlen dr. Van Walsem het vol gende tweetal door B. en W. aanbevolen: 1. G. van Duyn; 2. W. Wouda. Benoemd werd met 7 stemmen de heer G. van Duyn. De heeren J. Dubbeldam, J. van Duyn en W. Wouda verkregen elk twee stemmen. Bestoten werd na een enkele vraag van den heer J. van Duyn een stuk grond, groot 230 M2., liggende aan de Roest v. Limburg- slraat te verkoopen voor f 4 per M2., onder voorwaarde, dat binnen den tijd van één jaar daarna twee woningen worden ge bouwd. Door B. en W. werd voorgesteld aan F. de Graaf dispensatie te verleenen van art. 22 der Bouwverordening door hem vergun ning te verleenen lot het bouwen van een houten schuurtje achter zijn woning. De heer J. van Duyn merkt op, dat het schuurtje er al slaat. Is de vergunning reeds door B. en W. gegeven dan acht hij dit be sluit een paskwil en laat men den Raad een gek figuur slaan. Is de vergunning niet ge geven dan zou hij het schuurtje willen la ten afbreken. De voorzitter antwoordt, dal B. en W. deze vergunning nog niet hebben verleend. Hij zou dus ook maatregelen tegen het wil lekeurig doen van adressant willen nemen. De heer R. Ouwehand, wethouder, zou niet zoo ver willen gaan als de heer Van DuyD, maar tegen den heer Parlevliet pro ces-verbaal willen doen opmaken, waartoe na eenig debat wordt besloten, terwijl de yergunning intusschen toch werd verleend. Naar aanleiding van het voorstel tot het stellen van regelen voor de bebouwing van de terreinen langs den weg van Wassenaar over Katwijk en Noordwijk, zeide de voor zitter, dat deze weg beloott in de toekomst een zeer belangrijke weg te worden en daarom moeten naar het oordeel van B. en W. intijds regelen worden gelroifen inzake de bebouwing iangs dien weg. Hun college zou nu do rooilijn willen bepaald zien op 14 Meter uit den as van den weg en de afscheiding op 8 Meter. Zij willen echter .niet dadelijk een be sluit nemen, doch bet voorstel in handen stellen van een commissie, bestaande uit vijf leden. Dei Voorzitter wenscht daarvoor aan le wijzen de heeren J. Dubbeldam, J, Houwaart, .W. Wouda, W. van Beelen Czn. en J. v. d, Perk, .waarmede de Raad zich yereenigt, Het tweede voorstel van hun college, dat verband houdt mjt het pas behandelde, n.l, een gewijzigd ontwerp uitbreidingsplan, wenschen B. en JV. ook in handen te stel len yan dezelfde commissie, ten einde daar van tegelijk een rapport te ontvangen. Ook hiermede yereenigde zich d§ Raad zonder stemming of discussie. Na eea korte gedachtenwisseling werden JLeni .slotte .eemge wijzigingen gebracht in de begrooling, dienst 192G en goedgekeurd de door B. on W. overgelegde slaat van oninbare posten van het schoolgeld 1925. Na een korte rondvraag werd daarna de' vergadering met dankgebed gesloten. Katwijk-aan-den-Rijn. De afdeeling Katwijk a. d. Rijn van „de Hanze" hield gisteravond een ledenvergadering die niet druk bezocht was. Na opening en lezing der notulen was aan de orde Ingekomen Stuk ken, waarvan de voornaamste was de agenda en verdere bescheiden voor de Cen trale Raadsvergadering op 15 en 16 Sept. te houden te Goes. Als afgevaardigde werd gekozen de heer A. J. Mulder. Met hetgeen de afd. Leiden aan de aldeelingen meondo le moeten mcdedeelen kon de vergadering niet sympathiseeren. De vergadering stond geheel aan de zijde van het hoofdbestuur. Dat hel voorstel Leiden laler weer door dezo afdeeling was ingetrokken vond men goed ingezien. Voor de verdere besprekingen kreeg de algevaardigde vrij mandaat. Dat de afdeeling Katwijk niet vermeld stond onder die afdeelingen die daadwerkelijk reeds ge loond hadden voor Santos te ijveren achtte men een vergissing omdat in 1925 door do afdeeling een Bloempjesdag was georgani seerd met een financieel mooi succes. Ge vraagd zal worden deze vergissing le her stellen Voor de rondvraag was er niets be langrijks, zoodat de vergadering met den Christ, groet werd gesloten door den 2den voorzitter, den heer A. Mulder. Katwijk aan Zee. Van do haringlog- gers, waarvan do vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de haring- haven te IJmuiden aan: KW 169 met 273 kantjes volle, 66 kantjes maatjes- en 87 kantjes ijle haring; KW 37 met 109 kantjes volle, 94 kantjes maatjes-, 51 kantjes steur-, 14 kantjes ijle haring en 2 kantjes makreel; KW 3G met 121 kantjes volle, 30 kantjes maatjes- en 39 kantjes ijle haring; KW 19 met 125 kantjes volle, 100 kantjes maatjes en 1 kantje ijle haring; KW 65 met- 127 kantjes volle en 96 kantjes maatjes haring. Een partij haring kwam in afslag, be slaande uit 268 kantjes volle baring (Zuid) f 18.90—f 19.85; 13 kantjes ijle haring (Zuid) f 171 kantje makreel f 20, alle par tijen gerekend per kantje. Noordwijk. Door K., alhier, is hij do politic aan- giile gedaan, dat op zijn land, door onbe voegden aardappelen zijn gerooid. Een onderzoek naar den dader wordt ingesteld. Noordwijb-Binnen. Gistermiddag had op den. Hoek ZeestraatBronckhorststraat een aanrijding plaats tusschen een vracht auto van den meelhandelaar B. te Lisse en do wielrijder v. d. K. alhier. v. d. I(. slipte met zijn rijwiel waardoor hij kwam le vallen voor de auto; hij had de tegenwoordigheid van geest zich nog hier voor weg le werken daar de autobestuurder spoedig remde gelukte het dit ten volle. Het lijwiel hetwelk geheel onder de auto terecht kwam werd totaal vernield; v. d. K, bekwam alleen een kleine wond aan het been, verder hadden geen persoonlijke ongo- lukken plaats cn kwamen allen met de" schrik vrij. Do deelname aan de verschillende volksspelen is bijzonder groot, de aangiften der diverse variëeren van 125—75. Ook was gisteravond reeds de Kerkstraat versierd hetgeen al eenig leven in de Brouwerij bracht. Voor de ringrijderij met auto's heb ben zich 15 personen opgegeven. Op den hoek II. Geestweg en Wilhel- minastraat is door een vrachtauto een lan taarnpaal stukgereden. De bestuurder der auto ie bekend en zal voor de aangerichte schade worden aangesproken. Sassenheim. Do zaken gingen zeker gisteren voor den jeugdigen koopman, die ons dorp bezocht, niet al te be^ Hij ging den winkel van de weduwe N. binnen, waar men hem even liet wachten. Van deze gelegenheid maakte hij een verkeerd gebruik. Hij deed een greep in de winkel lade, waarna hij zich haasstig verwijderde, Juist kwam het dochtertje van de winke lierster binnen en zag de winkellade open slaan. Zij waarschuwde een voorbijganger, die den koopman achterhaalde en hem hot geld. ongeveer twintig gulden, afnam. De ladelichter werd daarna aan de politie overgeleverd. Een vrachtauto op weg naar de Cost- haven. Een jongen per fiets komt uit de Molendwarsslraat. Hij kan niet remmen en rijdt tegen de auto op, met het gevolg, dat hij legen de steenen wordt geworpen en een paar wonden aan het hoofd oplcopt. De wielen van de fiets waren geheel verbogen, Warmond. De rijwielhandelaar II. had in een sloot in de omgeving van zijn huis een roeiboot met aanhangmolor liggen. Toen hij hiermede een tochtje over de meren wilde gaan maken, kwam hij tot de ont dekking, dat een lot nu toe onbekend per soon den aanhangmolor had gestolen. De "politie heeft de zaak .in handen. VOOR WOENSDAG, 8 SEPTEMBER. Hilversum (1050 M.) 12.00: Politieber. 5.007.00: Vooravondconcert door het H. D. O.-Orkest. 7.00: Politieber. 7.15— 7.45: Lezing door den heer H. Gorter, over: Aanleg en onderhoud van rotstuinon en stapelmuren. 7.45 en 10.00: Persber. 8.10: R.-K. Radio-Omroep. Het H.D.O.-Or- kest. Spreker: dr. Frederik van Eeden, tel Bussum. 1. Ouverture „Dichter nnd Bauer", Suppé; 2. Largo, Handel; 3. Populaire fan- taisie uit verschillende opera's, Samet'niui; 4. Pani3 Angelicus, O. Franck; 5. Andante uit de 5e symphonic, Eeethoven; 6. Dr. F. V. Eeden, over: Nederlandsche woordkeus. 7, Ave Maria, Gounod; 8. Fantasie uit da opera Troubadour, .Verdij 8. Ave Verum v - - - 32 j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7