Hoofdhuid PUROL SPORT. SCHEEPSTIJDINGEN. wedstrijden, die zeer in den smaak vielen. De uilslagen daarvan zijn als volgt: Prijsbiljarten in de „Bonte Koe", commis sieleden W. v. Kempen, J. v. d. Voorn, J. v. Sleijn en P. v. Werkhoven. 1. P. v. Werkhoven Cz., 2. B. Lemmers, 3. B. Zwetsloot, 4. A. Lemmers, 5. C. Bak ker. Muiltjeloopen voor meisjes van 1518 jaar; commissieleden P. van der Hulst Jz. en J. v. d. Prijdl. 1. B. Vesler, 2. G. Bekker, 3. A. van Werk hoven, 4. D. v. d. Geer. Polsslokspringen voor jongens van 16 jaar en ouder; commissieleden H. A. Allard en J. de Roode. 1. J. Lemmers, 2. J. Angevaare, 3. N. Be- melman. Beschuit eten voor gehuwde vrouwen; commissieleden B. v, d. Lubbe en P, v. d. Berg. 1. Mej. Bakker, 2. mej. v; Leeuwen, S. mej. v. d. Berg. Zakloopen voor meisjes van 1215 jaar; commissieleden P. v. d. Hulst en D. v, d. Tang. 1. A. Voorn, 2. M. v. Beelen, 3. D. v, d, Gree, 4. C. v. d. Geer. Fietsrijden op een plank; commissieleden B. v. d. Lubbe en D. v. d. Tang. 1. N. v. d. Laan, 2. J. v. d. Post, 3. L. Pijnacker. Te 7 uren had had op het feestterrein een concert plaats, gegeven door het mu ziekkorps St. Caecilia. Directeur de heer M. Bolderdijk van Leiden. De tweede dag 's morgens 'om halflien had de keurings plaats der versierde rijtui gen; 1. D, Ruigrok, 2. H. Dijsselbloem. Ringrijden met paard en tilbury voor heer en dame; commissieleden D. v. d. Tang, Th. Bakker, W. v. Kempen, J, Dijs selbloem, C. Heuzen, P. v. Werkhoven, J. v. d. Voorn en C. v. d. Laan. Dames: 1. J. Damen, 2. mej. Ruigrok, 3. M. v. Dam. Idem heeren: 1. J. Voorn, 2. Th. Lange- yeld, 3. S. Heemskerk. Beschuit eten voor jong en oud; commis sieleden J. de Roode, P. v. d. Hulst; 1. W. Bladel, 2. K. Huijts, 3. A. Slobbe. Snelrooken; commissieleden H. A. Al lard, L. v. Werkhoven; 1. C. v. d. Berg, 2. A. Slobbe, 3. J. Bakker. Vogelschieten; commissieleden W. v. Kem pen en J. de Roode; 1. L. v. Werkhoven, 2. J. P. de Groot, 3. P. L. v. d. Hulst, 3. B. Prins Lz., 5. J. P. de Groot 6. J. Dijssel bloem. Tobbetjestekencommissieleden J. v. d. Berghe, P. v. d Hulst, en J. v. d. Prijdt; 1. C. de Groot, 2. Th. Uljee, 3. P. v. d. Poel. Keuring der versierde rijwielen: 1. A. Does, 2. A. Dijsselbloem, 3. Th. v. Werk hoven. Tonknuppelen voor gehuwde mannen; commissieleden: D. v. d. Tang» en J. v. d. Voorn. 1. H. Hoogervorst; 2. J. de Vries; 3. P. v. Werkhoven Bz. Ringrijden voor heeren per rijwiel; com missieleden: P. v. d. Hulst, O. Heuzen en J. v. d. Prijdt. 1. B. v. d. Meg; 2. C. de Groot Cz.; 3. C. Warmerdam. Ringrijden voor dames; commissieleden: P. v. d. Berg, C. v. d. Laan en L. v. Werk koten. 1. A. v. d. Berg; 2. M. v. d. Burg; 3. P. Slobbe. Ten zes ure werden de prijzen door den eere-voorzitter met een toepasselijk woord voor ieder uitgereikt. Daarna werd er een concert gegeven door Voorbout's Gemengd Koor, dat door de feestvierenden met aile aandacht werd aan gehoord en in de avondstilte tot zijn volsta recht kwam. Het feest, dit jaar gegeven, is wederom een succes geweest voor da Oranje-vereeni- gir.g en een woord van warme hulde mag voorzeker het bestuur niet onthouden wor den, voor de goede regeling en de drukke werkzaamheden, aan dit feest verbonden. Warmond. Koninginnefees- t e n. Zooais reeds in ons blad van Vrijdag is medegedeeld behoort het Ko ninginnefeest in deze gemeente weer tot het verleden. De groote attractie van de volksspelen, was het zeer gewilde num mer tobbetjesteken, waarvoor zich een 100- tal liefhebbers hadden opgegeven. Talrijk waren dan ook de toeschouwers, die zich aan weerszijden van de Baan opstelden om hiervan getuige te zijn. Het stralende oranjezonnetje was waar schijnlijk oorzaak dat verscheidene deel nemers een frisch bad verkozen boven bet steken van den ring, wat natuurlijk de Vrooiijkheid van het publiek deed stijgen, zoodat er reeds vlug de ware stemming inzat. Ook de andere spelen waaronder de stoelendans voor de ouderen gaf menig jolig tafereeltje te aanschouwen. Om één uur verzamelde zich op het raad huisplein de deelnemers voor het ringste ken in tilbury's en op rijwielen Ook voor deze beide nummers was de deelname bui ten verwaohting zeer groot, terwijl boven dien van de versiering zeer veel werk ge maakt was, zoodat de taak van de jury bestaande uit 7 heeren, zeer moeilijk was. .Gedurende het ringrijden, dat een zeer .vlot verloop had, gaf Warmonds Harmonie Jnenig nummertje ten beste, wat de feest stemming er in hield. Na afloop werd door den burgemeester met een hartelijk woord aan de prijswin- hers en -winsters de prijzen uitgedeeld, terwijl het muziekkorps met fanfares in viel en zich daarna aan het hoofd stelde van den stoet van prijswinnaars, die een iondgang door het dorp maakten. Tijdens het traditioneele feestdiner, waaraan be halve de Oranjecommissde ook eenige gas ten aanzaten, werd aan de* Commissie een terenade gebracht, een attentie zeer zeker hp zijn plaats voor al het werk door de commissie verricht. Tot sluiting van het feest werd een harddraverij gehouden voor ingezetenen en een groote nationale hard draverij voor geregistreerde paarden, waarvan de uitslag bereids in ons blad is Medegedeeld. Van de 22 ingeschreven paarden waren 7 niet opgekomen, zoodat ten 16-tal aan den start verscheen. Er heerschte een kolosale drukte op de baan .te de kansen deT 'diverse paarden werden dSk beegrokea. Dat ér zeer snel gedraafd is bewijst wel dat de baan, lang 350 M. door een paard :n 23 seconden werd af gelegd. Na afloop der harddraverij werden de prijzen door den burgemeester met een toepasselijk woord uitgereikt en verza melde het publiek zioh weder in en rond de vermakelijkheden en in de verschillen de feestzalen. Overal heerschte tot laat in den nacht jolijt en pret, maar de vrooiijkheid sloeg nergens over tot losbandigheid, zoodat gemeente- en rijkspolitie zich zoo nu en dan hadden te bepalen tot een gemoede lijke terechtwijzing. Warmond kan feestvieren. Rijk en arm doet mede, ieder is in die dagen eensge zind en maakt de Oranjecommissie haar taak gemakkelijk. Wassenaar. Burger 1. Stand Ondertrouwd: W. H. Warnsinck en Jkvr. J. D. E. Beelaerts van Blokland L. J. Kuiper en E. A. C. Tinbergen G. L. Heemskerk en M. C. Weslgeest S. Mik en M. Zuiderduin. Geboren: Johannes Frederik, Z. van A. Meijer en A. F. Offerman. Overleden: Cornells Gerardus Parlevllet 0 mnd. Aan mej. W. C. Königkramer is op haar verzoek eervol ontslag verleend als assistente aan de 0. L. School No. 2 alhier. In haar plaats is benoemd mej. M. E. Camfferman te 's-Gravenhage. Het programma der feesten, te geven op Woensdag 8 en Donderdag 9 Sept. a.s., is verschenen en opent voor de ingezetenen onge-iwgfeld weder de gelegenheid om naar hartelust to profiteeren. Woensdagmorgen om halfnegen wordt het feest ingezet met koraalmuziek en vader- landsche liederen, te geven door „Excel sior" op het Dorpsplein. Om 9 uur komen de schoolkinderen daar bijeen, vormen een optocht en trekken na een korten rondgang door het Dorp naar het feestterrein eu het Patronaatsgebouw, waar zjj worden onthaald en kunnen genieten van bioscoop, draaimolen, zweefmolen en ponneybaan. Op (Je Van Zuylen van Nyeveltstraat heeft er 'a middags een harddraverjj plaats van nkt-gerigistreerde paarden. Des avonds wordt er op het feestterrein een concert gegeven door „Excelsior". Donderdag, 's morgens wordt op het Dorpeplein de versiering gekeurd van de tilbury's en rijwielen. Daarna wordt wederom een optocht geformeerd van de deelnemers aan het ringsteken met paard en tilbury, motorrijwielen en fietsen, terwijl te halflien het ringsteken een aanvnag neemt Des middags worden op het feestterrein diverse volks- en kinderspelen gehouden, terwijl des avonds te halfelf ure een schit terend vuurwerk zal worden afgestoken. Het feestterrein, gelegen op een paar minuten afstands van de halte Kerkdam, zaï verschillende vermakelijkheden Bevatten. Moge het weer de feesten doen slagen. RECLAME. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig 203 doorheen te wrijven ROEIEN. OM HET EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAP. De bedrijvigheid te Lnzern De kansen der Hollanders Het P. I. S. A.-Congres. (Van een bijzonderen medewerker Luzern, Vrijdag. Thans is het hier al leven en beweeg in dit schoone oord. En geen wonder. Terwijl het seizoen zijn hoogtepunt naderen gaat, maakt gansch Luzern zich op om de roeiers van zoovele naties binnen haar poorten te vergaren." Straks zal een heftigen strijd gestreden worden aan de oevers van dit schitterende Lac des Qualres Cantons, zul len spontaan de spanen in het water plas sen voor de roei-suprematie van dit wereld deel. En Holland zal er vergissen wij ons niet een voorname rol spelen. Als dit artikel verschijnt hebben telefoon en telegraaf u mogelijk reeds de resultaten bericht. Doodnuchter zijn dan door duizen den en nog eens duizenden commentaren geleverd op den uilslag. Dan dommelt daar na de groote massa weer in ol het richt zijn blikken naar andere, belangrijker din. gen. Een roei-feest als dit is slechts een leest van een enkelen dag en het blijlt ook slechts een enkelen dag in de herinnering. Voor hen, die in dit liefelijk Luzern en langs de boorden van dat machtig mooi Vierwoudsteden-meer gelegenheid hebben gehad dag-in-dag-uit zooveel jonge kerels uit zoovele landen te zien trainen, betee- kenen de roeikampioenschappen veel meer. Men krijgt eens een kijk op wat cr aan vastzit. Hoe bier door legio sloere boys alle genoegens worden prijsgegeven voor het behalen van de hoogste eer, hoe hier ijverige leiders zichzelf opofferen voor de zege hunner ploegen. Ons Nederlandsch gezelschap staat als immer onder de beproefde hoede van den heer Coblijn, die de zaken op inderdaad keurige wijze regelt, terwijl mevr. Coblijn de huiselijke honneurs waarneemt, waar zulks noodig is. Een totaal van veertig Ne derlanders is ondergebracht in Hotel du Lac, vlak bij het Station. Twee keer per dag trekt men naar het wedstrijdterrein om wat te oefenen. Van de Hollandsche ploegen maakt on getwijfeld de Laga-acht de beste indruk Bn als het een beetje meeloopt, is deze ploeg ook zeker van de zege. Men heeft niet In. geschreven op de. double.-scull, verder lg ons volkje in alle regionen vertegenwoor digd en we maken op alle nummers een kans, hoewel de Leythe-twee wat zwak lijkt. Het is niet prettig een prognostic te maken met de wetenschap, dat de telegra fische uitslag in hetzelfde nummer van dit blad wel te vinden zal wezen, maar toch moet het al heel gek loopen als daaruit niet blijkt, dat de kamp tusschen Holland en Zwitserland gegaan is. Kijkt u maar eens na. De regeling van Zwilsersche zijde is voortreffelijk. De heeren stonden voor een moeilijk karwei Men weet hoe Portugal zich eerst met de opdracht zou belasten De eerste voorbereidingen waren reeds ge troffen, toen Portugal een andere regeering kreeg wat in Portugal wel meer gebeurt en deze regeering de eens toegekende subsidie weigerde. De Portugeezen durfden toen de zaak niet door te zetten en Zwit serland werd ten slotte bereid gevondenn de situatie te redden. Men moet getuigen, dat zij zich keurig door de moeilijkheden hebben heengeslagen. Er is thans reeds een rechte 2000 Meter- baan uitgezet, midden op het meer. met als eindpunt het Palace-Hotel Door de ongeli miteerde breedte der wedstrijdbaan ver vallen natuurlijk ook alle series en worden er alleen finales geroeid, wat in het num mer der achten wel een buitengewoon mooi gezicht zal worden. Ik herinner me ien minste dat schitterende, schouwspel van zes achten naast elkaar tijdens de roei kampioenschappen van Como, nu drie jaar terug. Men is verder bezig met het bouwen van een tribune en behalve dat, zal er ook nog gelegenheid zijn de wedstrijden te volgen in een groote boot, de „Italia", die een goede vierhonderd man kan bevatten en die naast de baan met de roeiers zal meevaren. De publiek belangstelling zal wel voldoende wezen. De roeiers zelve konden geen beter oord hebben om zichzelf tot den kamp voor le bereiden. Behalve het feit, dat ze vlak bij het water zitten en dus niet, zooals op de Olympiade van Parijs, eerst een halve dag in een auto moeten zitten om wat te gaan trainen geeft ook de stad zeil de noodige gelegenheid zoowel voor rust als ontspan ning. Zoo kan men schier eiken avond de Hollandsche gemeente zich zien vermaken in de Kurzaal, waar miniatuur-paarden- rennen gehouden worden en waar de roeiers een blijkbaar gewenschte afleiding vinden voor hun gespannen zenuwen. Men behoeft zich in dierbaar Nederland niet on gerust te maken; Luzern is geen Monaco en geen Monte Carlo, je kan hier sleehls hoogstens je treinreis verliezen. Zoo is alles in afwachting van den groo- ten strijd, die komen gaat. De prei begint Zondagmorgen al om 11 uur en het heelc kampioenschap is om vier uur afgeloopen. Daarna is er een groot banquet, waar wel op de diverse zeges zal gedronken en ge toast worden. De jongens verdienen dat ook wel. Tusschen de bedrijven door heeft lieden de F. I. S. A. vergaderd in het Stadhuis. Alvorens te beginnen werd het gansche gezelschap door den burgemeester van Luzern welkom geheeten Spreker vertelde dat het een eer was zoovele buitenlanders ten Congresse vereenigd te zien en hij hoopte enzoovoorts enzoovoorts er heelt nog nooit een burgemeester bij zoo'n ge legenheid wat nieuws verteld en dat ge beurde ook hier niet. We luisterden alle maal aandachtig en klapten toen het afge loopen was, of misschien meer omdat het afgeloopen was. Veel meer belangstelling hadden de gevulde glazen, waarvan we dachten dat ze met champagne gevuld waren, toen het achteraf maar Neuchatel bleek te zijn. Op zoo'n afstand was dat niet zoo goed te zien. En toen begon het Congres. Allereerst herdacht de vice-voorzitfer der F. I. S. A. den pas overleden voorzitler Eugène Baud, waarbij de leden zich van hun zetels ver hieven. Daarna begon men met de loling van de wedstrijden, dat geruimen lijd op hield. Holland trok over het algemeen nogal gunstig, hoewel de voordeelen der loting hier niet zoo in het oog loopend schenen dan bij een rivier- ol kanaalbaan. Vervol gens kwam de benoeming der kamprech ters, starier enzoovoorts, waarbij de Neder- landsche afgevaardigde, de heer Coblijn, als plaatsvervangend starter werd benoemd. Tot nog toe was het alles op rolletjes ge gaan. Toen echter aan de orde kwam waar de volgende kampioenschappen zouden worden gehouden, werd er uit een minder vredelievend vaatje getapt. Polen wilde graag de kampioenschappen voor 1927 or- ganiseeren, maar vertelde er meteen bij, dat ze niet de beschikking hadden over de reglementaire baan van 2000 Meter en dat zo evenmin konden voldoen aan de eisch, dat er 20 centimes voor eiken K.M. per roeier en 10 centimes voor eiken K.M. per boot zou worden vergoed van de plaats van herkomst tot aan Warschau, zooals even eens in de reglementen is voorgeschreven. Ze wilden dit bedrag terugbrengen tot de helft, doch de vergadering ging er niet mee accoord en het voorstel-Polen was dus van do baan. Italië werd toen aangewezen als het land, dat de volgende Europeesche kampioenschappen organiseeren zal en zeer waarschijnlijk zal dat Como zijn. In de middagzitting kwam de beroemde Olympische kwestie aan de beurt en de tongen kwamen los. Het eind van het lied was, dat er vier punten werden aange nomen tegenover de Internationale Olympi sche Organisatie, welke punten behelzen, dat de F. I. S. A. op de Olympiade baas wil blijven over de roei-beweging en dat niet wil algeven aan het I. O. C. Verder werden een paar reglementswijzigingen aange bracht en onder meer bepaald, dat er drie categoriën van roeiers zijn, namelijk de amateurs, de niet-amateurs er) de profes sionals, Niet-amateurs zijn zij, die op een of andere wijze aan de roeisport annex zijn, zonder dat ze er direct door het roeien geld aan verdienen doch niettemin door bun poriüe yoordeelen hebben boyjn ge- KOM ER HIER EENS OM. Als merkwaardigheid geven wij hier een lolo van twee voetbalelftallen. Waarin het merkwaardige zit? Het zijn elftallen der politie en van stakers, die, alsof er geen vuiltje aan de lucht was tijdens de algemeene staking in Engeland tegen elkaar een partijtje „trapten". Zoo iels kan alleen maar in Engelandl wone amateurs als de booten-knechts en dergelijke. Nadat toen de heer Fioroni gekozen was als voorzitter werd de vergadering met een dankwoord gesloten. Men kon aan de ge- jaebtvjn der rlijy. vj/rrchgd e n zien, dat ze-blij waren, dn! het fcfgdcLr.cn was. Do uitslagen te Luzern zijn naar „De Ct. meldt: Vier met stuurman; 1. Italië, 7 min. 20 3/5 sec.; 2. Zwitserland op zes lengten 7 min. 31 4/5 sec.; 3. Polen 7 min. 42 4/5 sec.; 4. Frankrijk 7 min. 45 2/5 sec.; 6 België 7 min. 45 3/5 sec.; 6. Holland 7 min. 57 4/5 sec.; 7. Portugal 8 min. 88 3/5 seconde. Tweo zonder stuurman: 1. Zwitserland 1 min. 44 3/5 sec.; 2. Italië op twee lengten in 7 min. 57 sec.; 3. Neder land 7 min. 57 1/5 sec.; 4. België 8 min, 16 1/5 sec. Skiff; 1. Zwitserland 7 min. 44 2/6 sec.; 2. Hongarije 7 min. 501/5 sec., op drie lengten; 8. België 7 min. 51 3/5 sec. en 4. Holland 8 min. 7 1/5 sec.; 5. Tjecho-Slo- wakije 8 min. 8 2/5 sec.; 6. Polen 8 min. 13 1/5 sec. Vier zonder stuurman: 1. Zwit serland 6 min. 561/5 sec.; 2. Holland 7 min. 14-3/5 sec,; 3. Portugal 7 min. 32 4/5 sec. Twee met stuurman: 1. Zwitser land 8 min. 2 sec.; 2. Italië 8 min. 4 sec.; 3. Holland 8 min. 22 2/5 sec.; 4. België 8 min. 26 3/5 sec.; 5. Frankrijk, 8 min. 33 sec.; 6. Spanje 8 min. 54 3/5 se. Double Scull: 1. Zwitserland 7 min. 114/5 sec.; 2. Italië 7 min. 29 sec.; 3. België 7 min. 54 4/5 sec. Acht met stuurman:: 1. Holland, 6 min. 20 3/5 sec.; 2. Ilalië 6 min 224/5 sec.; 3. België 6 min. 29 2/5 sec.; 4. Zwit serland 6 min. 32 3/5 sec.; 5. Frankrijk 6 min. 341/5 sec.; 6. Polen 6 min. 413/5 sec.; 7. Tsjecho-Slowakije 6 min. 42 4/5 sec.; 8. Joego-Slavië 6 min. 45 2/5 sec. Holland heeft dus het hoofdnummer ge wonnen. terwijl Zwitserland de Coupe Glandaz met vijf overwinningen behoudt. WATERPOLO. L. Z. C. INeplunns I 31. L.Z.C. blijft eerste klasser. Hoewel door het gelijke spel van Zaterdag avond tusschen S.V.H. en Neptunus (11) het behoud van L.Z.C. voor de eerste klasse reeds een voldongen feit was geworden, was bovenstaande wedstrijd toch in zooverre van belang, dat, indien de gasten er in mochtco slagen ook tegen de Leidenaaxs gelgik te spelen, ook zg zich daarmede van het eerste- klasseschap verzekerden. IX.' Leidsche heeft echter kans gezien met 31 de overwinning te behalen, zoo dat thans een beslissingswedstrijd tussohen S.V.H. on Neptunus noodzakelijk is. Den Leidenaara intusschen voor hun tot tweemaal toe geleverde keurige prestaties onze hartelijke gelukwenschen. Als scheidsrechter J. de Boer de ploegen in het water fluit, ia de opstelling als volgt (v. 1. n. r.): Neptunus: doel: Dekker; achter: Murres, Visser en Dekker; voor: Maasdam, De Vriee en Dil. L. Z.C.: doel: Goekoop; achter: v. Ingen Schenau; Van Leiden en Van Leeuwen; voor: Van Helvert, De Ia Court en Buijs. Do gasten hebben derhalve één invaller voor Kluiver; de thuisclub is volledig. Het begin is bemoedigend; reeds aanstonds is do L.Z.C. bij den bal en als De la Court goed doorgeeft naar den yrjjliggenden Van Heivert, scoort deze met een diagonaal boog schot over Dekker heen (10). .Wanneer De Ia Court vlak daarop juist over het doel schiet, nemen de Zaankanters het offensief over en krijgt de Leidsche achterhoede het hard te verduren. Speciaal van Leiden is echter in uitstekende conditie en retourneert alles. De gevaarlijkste man in de voorhoede der gasten is Maasdam en als deze dan ook een oogenblik door Van Leeuwen wordt losgelaten, weet deze speler den gelijkmaker in het Leidsche net te deponeeren. (11). Met een Neptunus-overwioht breekt rust aan. 1 De hervatting brengt een gelijk opgaand spel met de Zaandammers iefa meer in den aanvjtd. - De achterhoede der L.Z.C. blijkt echter) alleszins voor haar taak berekend. Buys maakt er van dichtbij met een schotj in den hoek 21 van, terwijl tegen het eindël bij een der weinige L.Z.O.-aanvallen Dekken een overtreding binnen de 2 Meter-lijh ben gaat, waardoor hg het water moet verlaten. Hoewel do Zaansche doelman den straf* worp weet to houden, ziet hij den slecht iveggewerkten bal onmiddellijk daarna langjt zich gaan, wederom door toedoen van Buyst (3-1). Hiermede is het pleit beslecht en na noa eenigo Neptunus-aanvnllen Unit de heer Dël Boer einde. Hierna speelde het tweede zevental dar L.Z.O. een friendly game tegen de Zijl L, waarin de gnstheeren met 32 de zege uit het „water" sleepten. De returnmatch zal morgenavond te half. acht Id de zweminrichting ,jDe Zijl" gespeeld worden. i STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". IP. O. HOOFT, uitr., 7 Sept. te Algionj verwacht. GROTIUS, 6 Sept. V. Amst te Batavia! verwacht. i J5ÖETON, thui&r., S Sept. bij Perim verwt HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, 4 Sept. v. New-Yorï n. Rott. i BKEEDIJK, 3 Sept. v. Rott. te New-York, EEMDIJK, Rott. n. Pacific Kust, pass. 8 Sept. Lizard. DRECHTDIJK, 4 Sept. V. Pacific Kust tq Rott. MnASDAM, New Orleans n. Rott., 7 Sept, te Vigo verw. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. VENEZUELA, 4 Sept. v. Amst. n. Hamburgt, STUYVESANT, thuisr., 7 Sept. te Plymouth! verwacht. AJ.KMAAR, uitr., 3 Sept. te Callao. ARES, 2 Sept. v. Cristobal n. Jucaro. ■BRIELLE, 4 Sept. v. Chili te Amst. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. STAGEN, arr. 2 Sept. te Batavia. HOUTMAN, 4 Sept. v. Singapore te Sydnejy HOLLAND—AFRIKA LIJN. ELOMMERSDIJK', thuisr., pass. 3 Sept. Sa^ gres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LUN. ALCYONE, thuisr, 3 Sept te Santos. JAVA—CHINA-JAPAN-LIJN. TjjKANDT, 3 Sept. v. Yokohama te Balt tavia. TJIBODAS, 3 Sept. v. Swatow te BataviaL TJ1KEMBANG, 3 Sept. v. Shanghae te Bel» tavia. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LUN. STREEFKERK, thuisr., 4 Sept v. Bombay^ KON. NED. STOOMBOOT-MU. DETCALION, Middl. Zee h. Amst., pass. '3 Sept. Gibraltar. BOTTERDAMSCHE LLOYD. DJAMBI, thuisr., 4 Sept. te Londen. KON. HOLL. LLOYD. SALLAND, thuisr., 3 Sept v. Rio JanóifOt DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN._ IJSLELHAVEN, 3 Sept. v. Tampa te Sa* vannah. YILDUM, Rolt. n. Onega, was 3 Sept. 13 u. 's middags 80 mijlen Z.-W. v. Ütsire, WAAL, 3 Sept. v. Frederikshamn n. Lapvikt THU'BAN, 2 Sept. v. Quebec n. Hamburg. RIJN, 3 Sept. v. Pitea te Skelleftea. .PARKHAVEN, 3 Sept. v. Montevideo U. B. Aires. AIIRACH, Troon n. Rott., pass. 4 Sept. Lizard. i MAASHAVEN, 3 Sept v. Palvato te Phi* ladelphia. EIBERGEN, 3 Sept. v. Fowey to Portland (Ml) AMSTEL, Rott n. Koningsbergen, pass. 4 Sept. Brunsbuttel. ALGENIB, 2 Sept. v. San Nicolas n. LaA Palmas. i - - WINSUM, Montreal n. Antwerpen, pass. lij Sept. Prawlepoinf. V SCHOUWEN, air. 3 Sept- W Norfolk.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7