"VALBT" Prov. Staten v. Zuid-Holland. UIT DE OMSTREKEN. R.-K. Krankzinnigengesticht te Noordwijkerhout. De kennisneming van het rapport van de Commissie, in wier handen werd gesteld het voorstel betreffende den bouw van bet geslicht voor R.-K. vrouwelijke patiënten onder de gemeenten Noordwijk en Noordwij kerhout geeft Ged. Staten aanleiding tot de volgende opmerkingen. Zooals in de voordracht terzake van 1 Juni 192G werd medegedeeld, is het de be doeling, dat het gesticht in ongeveer drie ja ren geheel zal zijn voltooid. Er is geen reden te vreezen, dat alsdan vele van de 700 plaat sen onbezet zullen zijn. Immers reeds in Vergadering van 29 Juli 11. werd er op ge wezen, dat de provincie Noord-Holland plaat &ing zoekt voor een groot aantal R.-K. vrou welijke patiënten, zoodat mag worden aan genomen, dat Noord-Holland zeer gaarne ge bruik zal maken van alle plaatsen, die voor onze provincie niet direct noodig zijn. Welt betreft de dienstverhoudingen van het personeel worde aan gedane mededeelin- gen toegevoegd, dat een bespreking heeft plaats gehad met den Voorzitter van het bestuur der Vereeniging der Zusters van Liefde en met den Geneesheer-Directeur van het Geslicht St. Anna te Venray. Bij deze bespreking bleek, dat die verhoudingen in laatstgenoemd gesticht minstens even goed zijn als die in alle andere gestichten, waar mede de Provincie een overeenkomst heeft aangegaan, ook wat betreft den arbeidsduur ©n de rustlijden. De verzekering werd daar bij gegeven, dat de dienslverhoudingen in het te bouwen geslicht niet zullen afwijken yan die in het gesticht te Venray. De in de ontwerp-overoenkomst opgeno- nomen redactie van art. 5, lid 2, wordt even eens aangetroffen in meerdere door de pro vincie met andere gestichtsibesturen geslo ten overeenkomsten, waarbij tevens de vor dering der provincie door hypotheek is ver zekerd. Tegen een door de Commissie aanbe volen redactie bestaat echter geen bezwaar, zoodat dit punt dan komj te luiden: „Bij de ontvangst van eiken termijn geeft het be stuur een bewijs van onvangst af; bij de ontvangst van den laatsten termijn wordt echter een bewijs voor het geheele bedrag afgegeven". Verderzijds bestaat er geen bezwaar aan art. 7, lid 2, toe te voegen: „mits met inacht neming van een opzeggingstermijn van drie maanden". I ("i Tot de in art. 9, lid 3, bedoelde bijzondere gevallen kunnen de door een lid der Com missie genoemde voorbeelden ongetwijfeld worden gerekend. Zij kunnen er zich mede vereenigen, in dien in art. 11 wordt gelezen „zorgt" in plaat» van „zal zorgen". De strekking van deze wijziging ,is geen andere dan dat de veipliohting van het bestuur meer positief tot uitdrukking komt Wat betreft de door eerff(j£ leden der Com missie in overweging gegeven redactie van art 13 zij opgemerkt dat in het in dat ar tikel bedoeld toezicht op de naleving van art 12 reeds ligt opgesloten, dat de nako ming der in laatstgenoemd artikel omschre ven verplichtingen ten genoegen van Gede puteerde Staten moet geschieden. Aalsmeer. Do Fa. W. Topsvoort, al hier, behaalde met een inzending dahlia's, bestaande uit ongeveer 100 variëteiten van verschillende rassen, op de gouden jubi leum-tentoonstelling te Borgerhoul-Ant- werpen, een groole gouden medaille, als le prijs met gelukwensch der jury, benevens als eereprijs een zilveren beker van de Nat. Dahlia-Mij. van België als beste inzending van een niet-Belgischen kweeker, door de Belgische keuringscommissie. Verschillende nieuwigheden dezer firma werden bovendien met certificaten be kroond. Gisteren was hel 12'/> jaar geleden, dat de heer J. Kastelein als burgemeester in onze gemeente werd benoemd. Naar aan leiding van dit feit zal hedenavond den burgervader een serenade worden ge bracht. Een fakkeloptocht wordt gehouden, waaraan zoo goed als alle plaatselijke ver- eenigingen zullen deelnemen, om. zullen een -Hal muziekcorpsen in den stoet mee trekken. Aan den Stationsweg zal opge steld worden, des avonds om 7 uur. Indien het weer wil meewerken, belooft het een bijzondere avond te worden. Hillegom. B u r g e r 1. Stand. On dertrouwd: J. C. Vermeer en M. Colijn y. J. Piron en J. M. Rietveld. Getrouwd: J. Th. M. Braan en M. C. van Dril M. Paase en J. C. Boogaards. Bevallen: J. N. van der DriftDuindam, D. N. KleyneBerlijn, Z. J. Klin kenbergHuisman, Z. D. M. P. S. Mai landZifkamp, D. C. M. Brouwer Rolvers, D. M. P. JansenSchrama, D Katwijk. Burger 1. Stand. Ge boren: Neeltje, D. van D. van Duijvenbode en P. Guijt Willem, Z. van C. van Vel zen en J. de Vreugd Cornells, Z. van D. de Jong en J. C. de Best Elisabeth, D. van A. Boezaard en M. Pret Leuntje, D van J. Koekebakker en Ch. Snijders Jannetje, D. van T. A. van Duijn en A. Haasnoot Kniertje, D. van P. de Jong en H. C. van Klaveren. Overleden: Willem Christiaan Nijeboer 41 j., echlg. van W. C. Kaak. Ondertrouwd: G. van Zuijlen en J. Scho nenberg M. J. Nollrot en M. Driebergen. Getrouwd: J. VaTkevisser en J. de Bloois -Katwijk a. d. Rijn. Op het telegram verzonden door de Oranjever. aan H. M. de de Koningin op Harer Majesteits verjaardag mocht het bestuur hel volgende antwoord ontvangen: Ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin heb ik de eer den vriendelijken dank van Hare Majesteit over te brengen aan allen, die gelukwenschen aanboden of op andere wijze van hunne gevoelens deden blijken bij de herdenking van Hoogslderzel ver geboortedag. Hare Majesteit heeft het van u ontvangen telegram zeer gewaardeerd. (w.g.) de adjudant van dienst van H. M. de Koningin de Ord.-Officier v. Gravestein. Katwijk a. Zee. Onze veronderstelling die wij eenige dagen geleden neerschreven n 1. dat bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den heer W. O. Nijenboer zeer veel belangstelling door hel publiek getoond zou worden, is volkomen bewaarheid. Een enorme menschenmassa was Zater dagmiddag op het kerkhof tegenwoordig teen de begrafenis plaats had. Voorop liep de agent van politie D. v. Eg- mond dragende een krans, vermeldende het opschrift „Van uwe vroegere kameraden". Dan volgde de inspecteur van politie met de hoofdagent. Daarna de lijkbaar gedragen, door 12 politiemannen geflankeerd door enkele anderen. Toen volgden twee kinderen van den over ledene, verder lamilieleden, vrouwen en n annen, de vroegere chef van den overle dene, de heer II. Vooijs, commissaris van politie te Alphen a. d. Rijn, burgemeester J. H. de Waal Malefijt, de lieer de Jong, lid van het hoofdbestuur van den CJir. Politie bond en vele andere genoodigden. Bij de geopende groeve aangekomen werd de kist daarin neergelaten waarna ds. Mete ring van Katwijk a. d. Rijn als consulent der varante Gereformeerde Kerk, naar voren trad en er op begon te wijzen dat dit graf ieder onzer wat te zeggen heeft en wel dat alle leven voorbijgaat. Wie leeit er die den dood niet zien zal? En nu is het niet de groole vroag oi ge weet dat uw stervensuur ook eenmaal zal slaan, maar of ge een antwoord kunt geven op de vraag: „Kunt gij sterven?" Wane toch niemand uwer dat het „met dc-n dood uit is" want als dat het geval .ware, waarom dan bij elk sterven zoon huiver voor den dood? En nu zegge de jongeren onder u niet: „die tijd is nog ver", want gij weet het uur uws doods niet, God handelt op zijn tijd. Dat zien we ook in het sterven van dezen nog zoo jongen man, die in de kracht van zijn leven uit zijn werk en zijn gezin werd weg gerukt. Hij droeg liet zwaard als symbool der overheid die hij diende maar hij diende ook een andere wet n.l. de wet Gods, waardoor hij soms verkeerd werd begrepen. Door de kracht dier Wet kon hij zich met den lan gen weg van lijden verzoenen en toen hij daar als een machlelooze neerlag vond hij kracht in die Wet want, zoo trooste hem deze, „Indien gij de kastijding verdraagt, zoo draagt God zich legen U als zonen (want wal Zoon is er, dien de Vader niet kastijdt?) Moge ieder onzer dan ook uit dit sterven lecren en zooals broeder Nijenboer heengaan in het vaste geloof van Ps. 89 7, hetwelk ik u verzoek met mij le zingen. Hieraan werd voldaan. Toen kwam de heer de Jong, Hoofdbe stuurslid van den Chr. Politiebond naar vo ren en memoreerde den overledene als een Christen-ambtenaar, die zich niet schaamde voor den naam van Christus en de eerste was te Katwijk die lid werd van de Chr. Vereeniging. Menigmaal ging hij gebukt on der het onrecht dat geschiedde waardoor zijn zenuwgestel geschokt werd. En hoewel hij geloofde dat alles van God hem toebedeeld werd, was toch zijn lichaam, hoe slerk ook in schijn, niet bestand voor de aandocnin gen welke zijn geest vaak doorstond. Na nog eenige woorden van troost aan de kinderen en de familie gewijd te hebben, eindigde spreker. Ten slotte bedankte de oudste broeder allen voor de laatste eer den overledene bewezen. Hiermede was de plechtigheid geëindigd en ging men, diep onder den indruk van het gesprokene, huiswaarts. De tijdelijke dienaar van politie, de hter L. M. van Zutphen uit Amsterdam, die gedurende het badseizoen alhier was ge stationeerd, is thans benoemd tot agent van politie te Leerdam. Hij treedt met ingang van heden aldaar in functie. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de haringhaven te IJmuiden binnen KW 130 met 286 kantjes volle, 3 kantjes maatjes en 1 kantje makreel, en KW 166 met 166 kantjes volle en 187 kantjes maatjes. Van de haringvisscherij kwam te IJmuiden binnen om te markten de logger KW 74 met 14'/' last pekelharing. Lisse. Gemeenteraad. Vootz. welh. Tromp. Met kennisgeving waren alwezig de bee- ren J. Pijnacker en A. Verduyn. De gebeds formule werd gelezen. De notulen onver anderd vastgesteld. De Voorz. zegt dat van de heer Pijnacker een schrijven is ingekomen, waarin wordt te kennen gegeven, dal hij deze vergadering niet zal bijwonen. Een en ander in verband met het voorgevallene in de vorige verga dering. De Raad nam echter een besluit, aan hem een adres te richten onderteekend door de aanwezige leden. Hierin werd genoemd de aangename ver standhouding gedurende 25 jaar, en werd de wensch geuit dat hij nog vele jaren lid van den Raad mocht zijn, om nog veel tot stand le kunnen brengen voor de gemeente. Allereerst wordt behandelt een voorstel van B. en W., om het bestuur der woning- bouwvereeniging „Volksbelang" te machti gen een perceel bouwterrein langs de Ju- lianastraat te verkoopen aan den heer Alb". Moolenaar, alhier, groot 582 M2. voor den prijs van f 5 per M2. De heer Sobels vraagt waar die f 25.000 blijven. De Voorz. antwoordt daarop dat deze zul len worden gebruikt tot delging van schuld op de gronden van de woningvereeniging „Volksbelang". De heer Van Resteren vraagt naar de rooi lijn of deze al dan niet is gewijzigd. Hem wordt de situatie uiteengezet. De bouw van Moolenaar komt onder toezicht der ge meente. Alzoo b'esloten. Verder komt ter tafel een voorstel van B. on W-, om voor de verbreeding yan den Heereweg oen strook grond le koopen van ■het perceel Heereweg no. 136 in eigendom toebehoorende aan den heer dr. U, de' Graaf, groot ongeveer 130 M2. tegen den prijs van f 2.50 per M2. De kosten bedragen f 1626, waarvan het Rijk f 1000 zal bijdra gen. Voor de gemeente blijft alzoo een kost prijs groot f 625. Alzoo besloten. Vervolgens komt een nader voorstel van B. en W. in zake het leggen van een elec- trischen hoogspanningskabel in den Grachlweg. In de vorige vergadering is dit voorstel aangehouden. Een schrijven van het elec- trisch bedrijf is ingekomen, waaruit bleek, dat er nieuwe gezichtspunten waren geko men. De heer Beugelsdijk wenscht bij te dragen een som van 1800, zijnde een gulden per M2. grond meer dan door de gemeente werd gevraagd. De heer Akerboom wenscht i 250 bij le dragen. Het leggen van den kabel kosl f 10.400, B. en W. hebben een voorstel gedaan, be houdens goedkeuring van den Raad om f 5000 te slorten voor den kabel. Hierop is een schrijven ingekomen dat men ook hier nog niel op in kon gaan. Hierbij VTaagt hel eleclriseh bedrijf nog f 1068 voor het leggen van den kabel en herbestraling. De heer A. II. Schrama vindt dit niet consequent van het bedrijf; daar is medegedeeld geworden dat winst niet behoefde gemaakt le worden. De heer Segers wenscht absoluut niet ver der te gaan dan f 5000. De heer Van Reste ren wenscht dit op f 4000 le bepalen, en dan hel leggen van den kabel en bestraling voor eigen rekening uit te voeren, als pro ductieve arbeid. Besloten werd deze beido voorstellen over le leggen bij het eleclriseh bedrijf. Verder komt aan de orde een verzoek van de Oudercommissie der Openbare M. U. L. O. School, om een assistent te benoemen in de plaats van den eervol ontslagen onder wijzer M. Soesbergen. B. en W. slellen voor op dit verzoek af wijzend le beschikken, daar de wet in den onderbouw eener school op iedere -18 leer lingen 1 leerkracht toelaat. Momenteel zijn er 2 leerkrachten voor 80 leerlingen, zoodat dus het wettelijk aanlal is bereikt. Het ver wondert den heer Sobels dat dit advies lijn recht ingaat tgen dat van den Inspecteur. Het was zoo zegt spr., Alinisler Colijn, die moest bezuinigen, maar hel was Min. de Visser, de onderwijsman, die de moeilijk heid zag van de kleine scholen, en het in stituut assistentshap invoerde. Het is niet mogelijk goed onderwijs le geven aan 83 leerlingen verdeeld over 6 klassen door 2 leerkrachten. De toestand op de op. school is in geen 50 jaar zoo slecht geweest als thans. De heer Langeveld zegt: wij d. w. z. (de R.-K. school) hebben 4 assislenlen welke wii zelf moeien betalen, en ons per jaar 300Ó gulden koslen. De heer Sobels antwoordt daarop dat die scholen volgens de wet niet in aanmerking komen voor een assistent, daar deze meer dan 1-13 leerlingen heeft, zeker niet voor 1930. Weth. Tromp zegt daarop dat een onderwijzer en een assistent niet hetzelfde is, de eerste wordt door het Rijk vergoed, de laatste daarentegen niet, We kunnen een assistent benoemen, maar men is daartoe niet verplicht. Weth. Warmerdam heelt in de vorige ver gadering hooren spreken van een fonds van de Oudercommissie van de op. school. Spr. hoopt, dat dit fonds tot genoemd tijdslip kan worden aangesproken, daar de kosten van het onderwijs zoo verbazend zijn geslegen, dat het niet verantwoord zou zijn, dit nog meer op te voeren. De heer Sobels zegt dat er toch geen onbillijkheid in zit als de oudercommissie gebruik maakt van hetgeen de wel haar toeslaat. Spr. doet het voorstel aan het verzoek le voldoen. Dit voorstel wordt niet gesteund, zoodal hierop afwijzend is beschikt. Alsnu komt aan de orde een verzoek van den Ned. R. K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus" en den Chr. Bond van personeel in publieken dienst, om hel Geor ganiseerd Overleg in deze gemeente in te voeren. Het praeadvies van B. en W. luidt op dit adres afwijzend te beschikken. Steeds zoo zegt hel advies, is voor de organisaties ge legenheid om besprekingen te houden over personeelaangelegenheden met de commis sie van sociale aangelegenheden. De heer A. H. Schama verblijdt het dat B. en W. in principe niet tegen georgani seerd overleg zijn. Spr. zag echter gaarne dat dit G. O. alhier wordt ingevoerd, daar hel zoo nuttig is en prettig samenwerkt. Ook de heer C. Schama verklaardt er zich voor, altijd als het niet te verstrekkend is. Loonen en arbeidsdu»r moeien worden buitengeslo ten. Welh. Warmerdam houdt een langdurig beloog en laat daarin uilkomen, dal het G. O. le Hillegom heelemaal niet nuttig en pretlig werkt. Wanneer onze menschen iets hebben le verzoeken, kunnen ze dat doen bij hun superieur of de commissie van so ciale aangelegenheden, oi bij B. en 'W. en vinden daar allijd gehoor. In onze'kleine ge meente met zóo'n klein getal personeel is dit geheel overbodig. Zelfs als men grieven heelt, kan een raadslid worden gevraagd, welke op zijn beurt een geheime vergade ring vraagt, waar dan die grieven worden weggeruimd. Na langdurige discussie werd op het verzoek afwijzend beschikt. Vervolgens had de benoeming plaats van twee leden van hel college van Zetters we gens periodieke aftreding. Als leden werden met algemeene stemmen benoemd de heeren H. Marseille en J. Th. Barnhoorn en als plaalsvervangende leden de heeren D. Guldemond en Th. F. van Rijn. De aanbieding van het gemeente-verslag 1925 had eigenlijk niet plaats, maar zal worden gecirculeerd. Medegedeeld werd, a. dat in de urinoirs, waterspoeling zal worden aangebracht; b. dat de gevaarlijke hoek bij het postkantoor, besproken is geworden met den A. N, W. B. met het verzoek welke maatregelen moeien worden genomen; c. dat is ingekomen de goedkeuring van H.H. Ged, Staten, voor zoover het hetreit de verkoop van een stut bouwgrond aan den heer Bekkers te Burgh. Ingekomen is Tiet verslag van den vleeseh'- keuringsdiensl en de rekening en verant woording over den warendienst van Leiden. Ook dit zal cireuleeren. In de rondvraag, vraagt de heer Van Res teren, om maatregelen te willen nemen, om te voorkomen dat bij de aschschuur wordt gezwommen. De Voorz. zal daar nota van nemen. De heer A. II. Schrama wijst op den slechten toestand van de bruggen nabij „Grootenhof" en de Leidschevaart. De Voor zitter antwoordt daarop, <3at eerstgenoemde in onderhoud is bij de iam. Van Lijnden, en de laalsle voor rekening van de gemeente Haarlem ligt. Welh. Warmerdam doet ech ter de mededeeling dat het niet uilgesloten is, dal de brug over de Leidsche Vaart zal worden vernieuwd daar onderhandelingen met de gemeente Haarlem zijn gevoerd. De heer Segers verzocht allereerst om het houtgewas langs den Achterweg te laten snoeien, daar deze weg bijna is dichtge groeid. Verder wijst spr. op den treurigen toestand waarin een gedeelte van den Ach terweg zich bevindt, en verzocht nogmaals de eigenaars er op te wijzen het hout op de ■hoeken van wegen te doen snoeien. De Voorz. zal voor een en ander zorg dra gen, en doet de mededeeling dat de Achter weg in de naaste toekomst een grondige ver- belering zal ondergaan, misschien wordt het wel een bilumenweg. De heer Segers vraagt of de Voorz. er voor wil zorgen dat bij de kermesse d'été, alles weer op het terrein zal worden gehou den evenals vorig jaar, opdat dil geen aan stoot zal geven aan 'hen welke tegen de ker mis zijn, en verzocht daarbij maatregelen le willen nemen, dat de bookmakers op het terrein hun heilloos werk niet ten uitvoer kunnen brengen. De Voorz. zegt toe dil aan hel hoofd der politie alhier te zullen verzoe ken. De heer Kuiper wijst op1 de valuta handelaars welke groote schade aanbren gen aan de ingezelen winkeliers. De Voorz. zegt dat maatregelen daartegen zoo moei lijk zijn. Niels meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. Noordwijk. Tot agent van politie is benoemd de heer M. Mulder (thans in lij- delijken dienst geweest gedurende het bad seizoen). Noordwijk-Bümen. Met ingang van heden is de afgegeven vergunning door het gemeentebestuur aan de N. V. IJsco van Voreenigde Banketbakkers ingetrokken. Ook voor het zomerseizoen. 1927 zal aan bovengenoemde N. V. geen vergunning wor den afgegeven. Noordwijkerhont. Het zevenjarig knaapje, dat alhier van een boerenwagen viel en de wielen over 't lijf kreeg, is thans in het Acad. Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. Het gemeentebestuur alhier heeft con cessie verleend voor het exploiteeren van een autobusdienst door ons dorp naar Haar lem door de Brockway-maatschappij. De dienstregeling zal spoedig worden gepubli ceerd in L. D. Oegstgeest. Zaterdagmiddag had het laatste gedeelte van do feestvreugde plaats van het Oranjefeest op het weiland naast de R.-K. school. De leiding alsmede de keuring van de .vliegerwedstrijd, welke werd gehouden, berustte bij mej. H. Hoo- gendoorn en de heeren. M. Kamsteeg, ir. Van Dijk, A. Koelman en M. van Gent. De windsterkte was, hoewel zwakjes, zoo dat er gevliegerd kon worden. De uit slag is als volgt: Mooiste vliegers: le pr. D. Hoogendijk; 2e pr G. Smink; 3e pr. P. Venhuizen. Geestigste vliegers: le pr. A. Wassen- burg; 2e pr. G van Tol. Hoogstaande vliegers: le pr. N. Boer; 2e pr. A. Joziasse3e pr. J. van Abswoude. Rustigste stand: le pr. G. Dekker; 2e pr. W. Nagtegaal; 3e pr. D. Pluim Mentz. Grootste vlieger: Willem Ruigrok. Met voor ieder een toepasselijk woord j werden de prijzen uitgereikt door den heer J. van Noord. Op den feestdag werden 45 ballonnen opgelaten, waarvan tot heden bericht is binnengekomen, dat 8 stuks in verschillende deelen van ons land zijn we- dergevonden. De uitslag van dezen wed strijd zal plaats hebben Woensdag 15 Sep tember des avonds 6.30 bij de lirma Rooy- akkers en Kamsteeg alhier Tevens zal dan van dezen wedstrijd de prijsuitdeeling plaats hebben. Een woord van hulde is hier zeker niet misplaatst voor bovengenoemde commis sie, welke aan het welslagen van dezen wedstrijd, waarvoor een zeer groote be langstelling bleek te zijn, zoo krachtdadig heeft medegewerkt. Rijnsburg. De veilingvereen. „Flora alhier, die in de bloemkweekerswereld zulk een voorname plaats bekleedt, zat dezer da gen 12'/' jaar hebben bestaan. Haar ontstaan dankt zij aan het Hol- landsch Bloemkweekers Genootschap, on der welks leiding dan ook vóór 1914 werd geveild. Nadat eenige leden hiervan in beginsel waren besloten tot oprichting van een eigen veilingvereeniging, werd op 13 Mei 1914 de eerste algemeene ledenvergadering uitge schreven, waarop werd besloten jiich los te maken van het Hollandsch Bloemkweekers- Genootschap, en een eigen bestuur werd ge kozen, bestaande uit de heeren T. van Eg- mond Jr., Jac. Zandbergen en Adr. den Heijer, resp. .voorzitter, secretaris-penning meester en lid. Tot de pioniers der vereeniging behooren ook de heeren C. Vianen en Andr. de Mooij, die, toen in December 1914 werd besloten tot uitbreiding van het bestuur, daarin wer den gekozen, eerstgenoemde ais voorzitter, laatstgenoemde als lid. In den loop der jaren onderging het be stuur meermalen verandering, doch de heer Jac. Zandbergen is vanaf de oprichting on afgebroken lid geweest van het bestuur. De vereeniging telde bij de oprichting 17 leden en in het eerste jaar van haar beslaan werd voor f 17000 geveild. Jaar in, jaar uit nam zij in bloei toe, zoodat in 1925 het aan tal leden was geklommen tot 414 en de om zet bedroeg f 617.000. Moest op de eerste ledenvergadering RECLAME. U levert het beste bewijs van zelfvertrou wen en zelfres pect, door U eiken morgen te scheren. Met welk een leut of moeite het »cheren thans ook pepaard gaat, zoodra U zich een Valet heelt aangeichaft, bemerkt U daar niets meer van. Het i» de eenvoud zelve en het mesje ervan blijft altijd scherp. Veiligheidsscheermes Importaura Ft. B. MEINOERSMA DEN MAAQ 5343 slechts bescheiden worden besloten tot aan-> koop van een afmijntoestel, reeds in October 1916 durfde het bestuur komen met een voorstel tot slichting van een eigen gebouw, waartoe werd besloten en dat 1 Mei '17 in gebruik werd genomen. Dit gebouw bleek al spoedig weder te klein, zoodat in Ejccember 1920 werd beslo-. ton, het aanmerkelijk uit le breiden. Na eenige jaren bleek de ruimte alweer onvoldoende, zoodat in Mei 1923, op voorstel van het bestuur werd besloten tot stichting van een nieuw veilingsgebouw, groot 900, vierk. M., waarvan de kosten bedroegen f 30.000. Dit gebouw praclisch en modern ingericht leent zich bij uitstek voor hel doel waarvoor, het is gebouwd en zal nog geruimen tijd in d^i behoeften kunnen voorzien. Op 15 November 1921 werd besloten uit-: breiding le zoeken van het afzetgebied, in' hel binnenland niet alleen, maar ook in het buitenland, vooral Engeland, waartoe de vereeniging ging exporteeren. Met hetzelfde doel organiseerde de veree-f niging ook tentoonstellingen van tulpen, narcissen, hyacinthen en andere bolgewas^ sen. Was de eerste tentoonstelling in 1923 reeds een groot succes, des te meer was dit het geval met de tentoonstellingen in het nieuwe gebouw in 1925 en 1926, waarvan laatstgenoemde nog versch in het geheugen ligt. Het tegenwoordig bestuur, dat niet het minst tot den bloei van de vereeniging bijt droeg, beslaat uit de heeren: T. Kralt, voort zitter, Andries de Mooij, 2e voorz., G. van Delft, secretaris, Jac. Zandbergen, penning-; meester, J. Heemskerk Johzn., J. v. d. Meij Johzn. en W. v. d. Meij Pzn., leden. Moge de vereeniging nog langen tijd in het belang van hare leden en de Rijnsburgt sche bloementeelt werkzaam zijn. Na het vertrek van den heer J. Schone< veld Czn. alhier, die zich metterwoon te Rotterdam gaat vestigen, is zijn opvolger als lid van den gemeenteraad de heer Kt Zandbergen. Sassenheim. Door ons Gemeente-Gast bedrijf za-1 bij het einde van het Jaar eeni reductie op den gasprijs worden gegeven van 3 cent per M3, voor een verbruik boven de 600 M3. Hoewel er reeds lang over is gesproken, is het gasbedrijf nu begonnen met het in huurkoop verstrekken van: coraforen, for-, nuizen. strijkijzers, haarden, kachels, enz, op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Burg. Stand. GeborenAbra ham Comelis, Z. v. C. M. Barnhoorn eü P. J. van Be ver en. Maria Theodora, Do v. Th. Kortekaas en O. M. de Hollandefj Aart, Z. v. A. den Boer en A. C. Ver, schuren. Ondertrouwd: W. Aangeenbrug 23 j. en A. v. Ginhoven 22. Loop der bevolking. Ingeschreven: H. v. Steijn en gezin, v. Amsterdam. Mej. C J. Hockx, v. Leiden. Mej. I. S. J. Terhorst, v. Nieuwkoop. Mej. A'. Brussee, v. Valkenburg. F. J. Zope^ van Lisse. Vertrokken: Mej. C. Kosmen, n. Nieuw koop. Een fietsrrjider, die het slop naast zijn woning wilde binnenreden vanai den straatweg, verzuimde dit door een handi beweging aan te geven, waardoor hg door, een motorrijder werd aangereden en op de keien terecht kwam. De fiets had vrgwat geleden; de berijder kwam er goed af» Voorhout De daders van den bloem bollendiefstal, ten nadeele van den heer G. v. d. Wiel, te Sassenheim, waarvan wij reeds eerder melding maakten, zijn bekend en hebben een volledige bekentenis af gelegd. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt. Gistermiddag had er op den Jacoba van Beierenweg een aanrijding plaats tus- schen twee auto's. De auto van den hee4 II. B komende uit de Engelschelaan, raakte met zijn achterwiel het voorwiel van een huurauto, die van den Loosterweg kwam, met het gevolg, dat dit rijtuig omkantelde en groole schade bekwam. Persoonlijke ongelukken hadden niel plaats. Oranjefeesten. Woensdag en Donderdag werd in deze gemeente het Oranjefeest gevierd. Het weer liet niets 10 wenschen over, vooral de eerste dag was bijzonder mooi. Het feestterrein, voor dit doel zoo gunstig gelegen, verkeerde dan ook in een zeer goeden slaat. De morgen van den eersten dag was voor de schooljeugd bestemd. Om 9 uur verza melden zich de schoolkinderen bij de „Bon te Koe" om in optocht, begeleid door hej muziekgezelschap St. Caecilia, naar het Raadhuis te gaan. Na het zingen van eenige volksliederen, werden zij door den eere-voor^itler, burge meester Bullen, hartelijk toegesproken, oai daarna de wandeling te hervatten naar het Engelsche bosch. Op het feestterrein terug* gekeerd, hadden de spelen en tractatie deg kinderen plaats. Het programma bevatte verschillend#, a_a ,i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6