No, 20392. ZATERDAG 4 SEPTEMBER Anno Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. 1926, DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine Advertentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags' en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrech't. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: yoor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week r.-.v,-. 20.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat A. Tibbol te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse yan verkoop in perceel Morschstraat 13. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris, icidcn, 4 September 1926. 181 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de N.V. v.h. A. Waals, om vergunning (tot het uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van ondergoederen in het per ceel van der Werffstraat No. 7, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H. No. 2813; b. de Leidsche Coöperatieve Melkinrich ting „De Landbouw", om vergunning tot het uitbreiden van de zuivelinrichting in het perceel Rijnsburgersingel No. 23, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie A. No. 1079; c. J. de Nijs, om vergunning lotJiet op richten van een inrichting voor het herstel len van rijwielen in het perceel Sliksteeg No. 8. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie F. No. 1324; d. de firma W. F. Paauw en Zn., om ver gunning tot het uitbreiden van de lilhogra- phische metaaldrukkerij en vemislnrichting in het perceel Utrechtsche Jaagpad No. 113a, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie O No. 76. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 18en Sep tember e.k. des voormiddags le halfelf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tégen deze verzoeken in le brengen, terwijl zij fer de aandacht op vestigen; dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet-overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 September 1926. 182 Wat stinkt het grachtwater weer. Hieronder geven wij weer eens staatje van het zoulgehalle van ons grachtwater. 23 Juli 105; 29 Juli 105; 7 Aug 140, 16 Aug. 102, 24 Aug. 140 31 Aug. 203; 1 Sept. 305, 2 Sept. 312; 3 Sept. 330. Commentaar overbodig! Adres aan den Raad. Aan don Raad is volgend adres gezon ?en Bewoners der St. Jacobsgracht en om geving, verzoeken den Raad beleefd doch dringend, wel te willen besluiten tot afbraak van het oude sloombrandspuilhuis. slaande St. Jacobsgracht—-Jan van Houtkade. Het behoeft geen betoog, dat dit spuithuis ïhet alleen een sta in den weg is, maar ook de plaatselijke verkeerstoestanden zeer ge vaarlijk maakt. Wel deed zich tot heden geen ernstig ongeval voor, doch tal van kleine ongevallen, daar ter plaatse, zijn er om de gevaarlijke situatie aldaar te demon- streeren en wij mogen toch aannemen, dat bet niet de bedoeling van den Raad is, te wachten op doodelijke ongevallen, alvorens lot verwijdering wordt overgegaan. Reeds werd bij de behandeling der Gem.- begrooting 1926, doör een raadslid de aan dacht op een en ander gevestigd; lot heden echter is van afbreken niets le bespeuren. Waar het verkeer steeds toeneemt en vele buden van dagen in het R.-K gesticht aan de St. Jacobsgracht verpleegd wordende, daar dagelijks passeeren is er alleszins re den om aan bovengenoemd verzoek te vol doen of minstens het auto-verkeer door de «Hoefslraal te verbieden.. Waar echter het spuithuis alleen als berg plaats wordt gebruikt is er voor de gemeente Jjiels klemmends, wat afbreken zou verhin- eren± r°den waarom wij zulks dringend öan a£n Raad verzoeken. Aan den Raad is ook nog volgend adres €ezonden: Geeft beleefd te kennen de Leidsclie Be- ^uurdersbond, kantoor houdende Heeren- fracht 34 alhier; Y .1Jaar hel zich laat aanzien de werk- -"Sheid, die thans reeds een beduidenden f,vang heeft, in de a.s. winterperiode nog fciangnjk zal toenemen; a waar de ondersteuningen, welke aan 'YiTvio0r ^"kloosheid getroffen gezinnen fc dp"n VerfLreH reeds ontoereikend zijn om 1 ien n°odzakelijke behoeften te kun- orzien, zij zeker onvoldoende zijn om de uitgaven, welke de wintertijd noodwen dig vordert, te kunnen bekostigen; dat met name de aanschaffing van brand stoffen voor de gezinnen der werkloozen vrijwel onmogelijk zal zijn, of wel gepaard zou gaan met nog meerdere bekrimping op het dagelijksch onderhoud van het gezin; dat er daarom naar de meening van adressant alle aanleiding beslaat om ook dezen winter door maatregelen van ge meentewege de gezinnen der werkloozen van verwarmingsmiddelen te voorzien; dat de hulp, tot nog toe door de. gemeente verstrekt, hierin beslaande dat ppr week een half hectoliter cokes weed verstrekt, niet als voldoende kan worden beschouwd; dat immers bij verstrekking van een half 'hectoliter, de gezinnen der werkloozen toch genoodzaakt zouden zijn van hunne geringe ondersteuning, die op het doen dezer extra uitgaven1 niet berekend is, brandstoffen bij te koopen d^t het daarom gewenschl is aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen een grootcre hoeveelheid te verstrekken, zoo dat de aankomende winter hen in dit opzicht geen zorg behoeft te baren; Redenen waarom adressant den Raad be leefd verzoekt te willen besluiten om van gemeentewege aan werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners, gedurende het tijdvak van 15 October 1926 tot 15 April 1927, of zooveel langer als de weersgesteld heid het noodig mocht maken, gratis brand stoffen te verslrekken tot een hoeveelheid van een hectoliter per week. 't Welk doende enz Voor den Leidsche Bestuurdersbon I, w.g. H. J. Baart, Voorzitter, w.g. J. J. v .Stralen, Secretaris. Leiden, 4 September 1926. Een nieuw Bioscooptheater. Het ds de directie van het in onze slad te goeder naam en faam bekend staande Ca sino-theater die er in geslaagd is eigenares te worden van het oude patriciërshuis van notaris Goebergh aan de Breestraal en voor nemens is binnen zeer korten tijd door af breken der. achtergelegen bijgebouwen cn door bebpuwing van den geheelen tuin, dit tot een zeer modern theater, getoetst aan de al meer verfijnende smaak van het publick, om te bouwen. Het theater zal in parterre en op balcon een kleine 900 plaatsen bevallen, verder zal zoowel beneden als boven een" groote foyer gelegenheid bieden tot verlreding en het ge bruiken van verfrisschingen' tijdens de pauze. Buitendien komen er een fietsen bergplaats, centrale verwarmingskelder en een flink tooneel, zoodat volop gelegenheid is voor het geven v^n enkele variété- nummers. De cabine is van twee moderne machines voorzien welke in staat zijn de scherpste projectie te geven. De linkervleugel van het oude gebouw zal tot enlree en hal worden ingericht, terwijl de rechtervleugel geheel voor café bestemd is, geheel afgescheiden van hel theater. Daar hel oude gebouw nog enkele antieke reliefs bevat, is met de meeste zorg le werk gegaan om die te sparen en aan le passen aan de noodige verbouwingen, zoodat zoo hiin mogelijk aan het wezen van bet gebouw geschaad zal worden. Verwacht wordt dat begin December dit theater, dat den naam van „Trianon-Thca- ter" zal dragen, voor het publiek geopend zal kunnen worden. De directie, welke in haar theater aan de Hoogewoord tot nu toe steeds goede films heeft vertoond, is er obk nu weer in geslaagd voor het Leidsche publiek een keur van prachtwerken op de wereldmarkt te veroveren, zooals bij de opening reeds blijken zal. De geheele bouw en inwendige artistieke verzorging slaat onder leiding van hel Ar chitectenbureau Ponsen en Lohmann alhier, dat de plannen geheel gereed heeft. Het geheel zal een waardige aanwinst voor onze stad zijn -naar het zich laat aan zien. Optocht en Openluchtspel ter gelegenheid van de 40-jarige herdenking der 3-October-vereeniging. Het bestuur heeft voor deze gelegenheid, gelijk bekend, een optocht en openluchtspel georganiseerd, voorstellende de intocht van Jan van Beieren binnen Leiden op 18 Aug. 1420. Het heeft deze episode uit de Leidsche historie als onderwerp voor deze feestvie ring gekozen, omdat het tijdvak, waarin Jan van Beieren als graaf van Holland op treedt een zeer belangrijk stuk geschiedenis tijdens de Iloeksche en Kabeljauwsche twis ten voor Leiden is geweest. Er is in dien tijd vooral in en om Leiden hevig gestreden; men was in het midden der Hoeksche en Kabeljauwsche twisten, die ruim ander halve eeuw zouden duren en tot resultaat hadden daling van den adel en de zegepraal der burgerlijke aristocratische beginselen in deze gewesten. Het bestuur meende ter gelegenheid van het achtste lustrum aan den historischen optocht een openluchtspel te moeten ver binden, waartoe het om in het raam van dien lijd te blijven, een riddertoumooi heeft gekozen. Dal ter gelegenheid van den in tocht van Jan, Hertog van Beieren binnen Leiden's veste een riddertoumooi'zou zijn gehouden, berust op fantasie; de wijze echr ter waarop dit spel vertoond zal worden. is geheel aan dc historie en overlevering ontleend. Vele namen uit dien tijd zijn in Leiden bewaard gebleven, waardoor het locale* karakter in het gekozen onderwerp stérk naar voren komt; het tijdperk zelf, het begin dér 15e eeuw, was een pracht- lievende tijd. Het lournooispel beslaat uit vier verloo- ningen: a. Ruiterspelen voer de schildkna pen, b. Het spel der vier elementen; c. het steekspel of tweekamp; d. de mêlée. Plet spel der Elementen is een ruilerspel., dat in Italië omstreeks 1300 in trek was. In 't krijt (loumooiveld) zijn geplaatst een viertal kolommen, op elk hiervan bevindt zich een vaas met deksel. Op de vier dek sels zijn knoppen aangebracht, waarop de figuren geschilderd zijn', die voorstellen de vier elementen t.w. de aarde, de lucht, het vuur en het water. De mi Iers moeten nu trachten met hun lans een der vier symbolen te raken. Indien de ruiter goed treft, komen uit de vaas, die de lucht voorstelt, vogels gevlogen; uit de vaas, die het vuur voorstelt, zal een vuur kolom opstijgen. Treft men de vaas, die het water voorstelt, dan spuit een straal water de hoogte in, terwijl de vaas, die de-aarde voorstelt, bij goed treffen aan een haas de vrijheid geeft. Eerst verschijnt» de regccring der stad Leiden; hierna komt de geestelijkheid, daar na verschijnt de Hertog en zijn gemalin met hun gevolg, dan verschijnt de Holl. adel met Philips van Wassenaar, burggraaf van Leiden. Wanneer deze voor de loge van den Hertog gekomen is. stijgt hij van zijn ros, treedt op den Hertog toe, belooft hem zijn gehoorzaamheid en bezegelt dit met het geven van een zoen. Hierna vangen de ruiterspelen aan, waar aan wordt deelgenomen door zes Holl. en zes Henegouwsche schildknapen. De eigenlijke optocht betreft, zooals ge zegd: de intocht van Jan van Beieren bin nen Leiden. Deze bestaat uit zes afdeelingen le. de Regeering der stad Leiden; 2e. de Geestelijkheid; 3e. de Hertog en zijn gema lin met gevolg. 4e de Hollandsche adel; 5e. het Krijgsvolk; 6e. de Ridders, in totaal 313 personen,, allen in costuum en waarvan een groot aantal te paard. Uit deze oppervlakkige beschrijving blijkt reeds hoe belangwekkend optocht en open luchtspel beloven te zijn. De omvormingscnrsns tot metselaar. Door den gemeenteraad is bij besluit van den öenJuli j.l. besloten tot de oprichting van een omvormingscursus van werklooze arbeiders tot metselaars. Destijds bestond van- socialistische zijde vooral verzet tegen den dwang die op werk loozen kon worden uitgeoefend om aan dezen cursus deel te nemen. Than3 kan worden meegedeeld, dat door den directeur van den Dienst voor Sociale Zaken, die de bevoegdheid heeft de deel nemers aan dezen cursus aan te wijzen van deze bevoegdheid geen gebruik zal gemaakt worden, daar het benoodigd aantal deelne mers zich geheel vrijwillig heeft aangemeld. Maandag a.s. zal de cursus in tegenwoor digheid van verschillende autoriteiten offi cieel geopend worden. De cursus, die gevolgd zal worden door 28 Werkloozen, afkomstig zoowel van Roomsch-Kalholieke, Christelijke en Mo derne vakbonden als van de Federatie van Bouwvakarbeiders, staal onder leiding van den directeur van de Ambachtsschool, den heer Kuyntjes, terwijl les zal worden ge geven voor zoover het theoretisch gedeelte betreft door den heer C. Brilman, leeraar aan die Ambachtsschool en voor zoover het practisch gedeelte betreft door den heer J. J. van Biemen. metselaar-opzichter van een woningbouwvereniging. Tentoonstelling van teekeningen van de Avondteekenschoo! van den R.-K. Volksbond In het gebouw van de afd. Leiden van den Ned. R.-KaXh. Volksbond aan het Steenschuur is gisteravond- een tentoonstel ling geopend van teekeningen, in den afge- loopen cursus door de leerlingen der school vervaardigd, terwijl tevens aan een aantal leerlingen het einddiploma werd uitgereikt. Behalve het bestuur der afdeeling, den di recteur en leeraren, afgevaardigden van de St. Jozefgczellen- en andere verenigingen, ouders der leerlingen en de leerlingen zelf was ook jhr. De Gijselaar in zijn kwaliteit als burgemeester dezer gemeente tegen woordig. De ald.-voorzilter, de heer J. H. Nijhuls opende met een hartelijk welkom tot de verschillende aanwezigen en richtte zich in het bijzonder tot den burgemeester, den vice-voorz. der St. Jozefgezellenvereen. en directeur en leeraren, waarna hij een zake lijk verslag uitbracht van den cursus 1925 1926, ontleend aan het uitvoerig overzicht, door den even ijverigen als bekwamen di recteur, den heer C. van Heusden. De leeraar in het rechtlijnig teekenen, de heer J. H. L. van Kimmenaede verkreeg eervol ontslag wegens zijn benoeming tot leeraar aan een der Ambachtsscholen te Rotterdam. Met goedkeuring van den Minister van Onder wijs werd als zijn opvolger benoemd de heer H. J. Barenisen, leeraar aan de Am- bachts-avondschool te Alphen en tech. amb tenaar een gemeentewerken hier ter stede. Ter verkrijging van de grootst mogelijke eenheid in de vakken Vormleer, Rechtlijnig .•Rekenen, Projeclie-teekenen en Bouwkun dig .Vakteekenen werd met ingang van 1 October j.l. benoemd als hoofdleeraar (buiten I bezwaar van de schoolfinanciën) in die vak ken de heer G. S. de Haan. De gestadige toename van het leerlingen aantal, vooral in de hoogere klassen, ge brek aan leerlokalen, en de overtuiging, dat het aantal lesuren aan elke klasse onder geen voorwaarde verminderd kon worden, was oorzaak,-dat het personeel zich genood zaakt zag den vrijen Zaterdagmiddag aan de school te "geven. Gedurende den gcheelen cursus is er die middagen van haffdrie lot halféén les gegeven. Meer en meer doet dc behoefte aan een andere school, een met meer leslokalen, afzonderlijke gelegenheid voor den directeur, beter comfort, enz. enz., zich gevoelen en het bestuur hoopt, dat de .tijd niet ver meer is, dat hieraan kan wot- den tegemoet gekomen, waarvoor het de zoo noodige medewerking van autoriteiten in roept. Negen leerlingen komen in aanmerking voor het eindgeluigschrift, voorgeschreven in art. 29 der Nijverheidsondcnvijswet Eén daarvan, de leerling E. P. Bakels, is inmid dels naar elders vertrokken en het diploma voor vaktcekenen aan timmerlieden en meetkunde is hem bij zijn vertrek door den directeur ter hand gesteld. Het aantal leerlingen bedroeg 223. waar van 113 lot den Roomsch-Kalholieicen en 110 tot den Protestanlschen godsdienst be hoorden. 53 leerlingen woonden in dc bui tengemeenten. In den loop van den cursus verlieten 7 leerlingen om verschillende re denen de school, waarbij er helaas 2 waren, die wegens wanordelijk gedrag door den directeur het volgen van dezen cursus moest worden ontzegd Het aantal leerlingen be droeg dus op 31 Maart nog 216. Er zijn drie eerste, drie tweede, vier derde, vier vierde en twee voortgezette vierde of totaal 16 klassen. Het onderwijs omvat de vakken: Nederlandsche taal, rekenen, meet kunde, vormleer, projectieleer, handteeke- nen, rechtlijnig teekenen, projectieleekenen, vakteekenen en hout- en marmerschilderen, terwijl totaal per week 108 lesuren werden gegeven. Hierna werden door den voorzitter met hartelijke woorden van gelukwensch de einddiploma's uitgereikt. Voor vakteekenen aan timmerlieden en meetkunde: G. H. J. Bovenlander, W. van Dorp, N. Kweslroo, C. M. Middelkoop en Th. van. Wieringen. Vakteekenen aan machinebankwerkers en meetkunde: A P. Dorst, A. II. Hombergen en J. van. HoQvcn.. Nog .deelde, hij mede, dat het 1 Oct. a.s. 25 jaar geleden zal zijn, dat de onderwijs inrichting werd opgericht, waarvan* dc heer G. van Heusden, eerst als leeraar en daarna als directeur 20 jaar heeft medegemaakt Hij bracht den heer Van Heusden onder warm applaus der vergadering hulde voor alles wat hij in deze lange reeks van jaren in het belang van de school en die haar bezoeken heeft gedaan. Hierna werd de tentoonstelling, die in een achterzaal was aangericht, bezichtigd en., bewonderd. Inderdaad is deze tentoonstelling het be zichtigen ten volle waard. Al het werk is verre boven het middelmatige en er zijn werkstukken bij die superieur kunnen ge noemd worden. Men ziet er uit. dat de school een eminent leider heeft, knappe leeraren en ambitieuze leerlingen. „Cenlrnm-Belang". Dal de Winkelstand in dezen lijd van malaise niet nalaat haar artikelen naar voren te brengen, blijkt wel, dat het wak kere bestuur van de Buurlcommissie „Cen trum-Belang" welke verleden jaar een reeds zoo schitterend geslaagde winkelweek heeft georganiseerd, reeds weer bij hare leden met een nieuw plan naar voren is gekomen op de 1.1. gehouden ledenvergadering cn wel tot het houden van een „Dahlia-week" van Vrijdag 10 Sept. tot Zaterdag 18 Sept. a.s. en waarop at de -aanwezige leden zich spontaan opgaven tot deelname. Wij be hoeven slechts terug te denken aan de vorige winkelweek om hoopvol ie wezen over den opzet. 't Belooft weer voor het Leidsche winkelend publiek een rustig wandelen langs de schit terende etalage's te worden. De etalage- lichten zullen blijven branden tol des avonds te 10 uur. Wij wenschen de Centrum bewo ners ved succes met hun streven en ver zoeken onzen lezers vooral goed de adver tenties te lézen de volgende week. Door het bestuur der Leidsche Christe lijke Oranje-Vereeniging is van H. M. de Ko ningin een schriftelijke dankbetuiging onv vangen op de ter gelegenheid van Hare verjaardag door deze Vereeniging toegezon den heilwenschen. Hel G i I y-l h e a t e r komt deze week niet een programma voor den dag, dat een druk bezoek in alle opzichten ruimschoots verdient. In beide hoofdfilms wordt de hoofdrol vervuld door een bijzondere vrouw, die bei den door een groote liefde gedragen in staat worden gesteld grootsche daden te bewerk stelligen. In het eerste hoofdnummer, dat- ook den titel „Een bijzondere Vrouw" draagt, is het Norma Talmadge. welke uit liefde voor £iaar ouden vader een huwelijk aangaat, waardoor deze van den bedelstaf en zelfs BINNENLAND. Wethouder P. Batelaan te Bodegraven) gehuldigd bij zijn 25-jarig raadslidmaatschap Dr. Slothouwer is benoemd tot hoogai leeraar te Delft. Groote brand te Rotterdam. BUITENLAND. Men verwacht, dat Spanje inzake den Volkenbond toekijker zal worden. Schrijven van Cook tot de Engelscka regeering om tot nieuwe onderhandelingen te komen. Mijnramp in Amerika. van de gevangenis gered wordt. Allengs loont zich haar echtgenoot, die eerst een on verbeterlijke dronkaard was, haar liefde meer en meer waardig en het slot is natuur- j lijk een gelukkige echtvereeniging. In het tweede nummer zien wij de opera- ster Geraldine Farrar als „Jeanne d'Arc". j de geschiedenis van het eenvoudigexboeren meisje, dat haar geliefd Frankrijk voor cn wissen ondergang behoedde, kunnen wij ge noegzaam bekend achten, dan dat wij ze hier nogmaals zoudeif moeten verhalen. Slechts zij vermeld, dal deze rolprent zoowel door spel, als door regie en décoi zich ver boven het middelmatige weet to verheffen en zeer zeker veler belangstelling waardig is. Een woord van lof tenslotte aan het strijkje voor de waarlijk goede en ge voelvolle muzikale illustratie. De directie van het L u x o r-t healer heeft een zeer goede keus gedaan met het programma dat deze week zat draaien. Zoo als gewoonlijk gaat de gebruikelijke week- revue vooraf onmiddellijk gevolgd door een paramounlfilm in 7 acten „Helden der lucht". Men krijgt hier een klein overzicht hoe de luchtpost in Amerika werkt, men ziet de mail van New-York naar San Fran cisco vervoeren door weer en wind. Niets •houdt deze kloèke aviateurs tégen, sneeuw en ijs wordt door hen getrotseerd. Een kent. van prachtige natuuropnamen-in deze film maakt haar tot een schitterend filmwerk. Na de pauze krijgt men een mooie speel film in 7 acten „Hel vijandelijke geslacht". Men verplaatst zich in deze film in hel mondaine leven van New-York. Deze film trekt van begin tol einde door haar schitterende monteering en mooi spa der ar Lis ten. Een bezoek aan dit theater is deze week zeer zeker de moeite waard. Het C a 8 i n o-theater brengt dezi week haren bezoekers een niet minder mooi programma dan de vorige week, hoewel df films weer vaii een geheel ander genre zijn. Na het Journal wordt begonnen met een aardige klucht in twee acten, getiteld ..Ba- bette". Hierop volgt de eerste hoofdfilm „De dolleman", waarin Richard Taimadge ons weer doet genieten van zijn stoutmoedigheid en waaghalzerij en waarbij ook natuurlijk zijn hevige verliefdheid op een allersnoe zigst meisje niet ontbreekt Na de pauze krij gen we als tweede hoofdfilm „De man uit de wille woestijn". De film speelt in Colo rado, de streek met zijn prachtig natuur schoon en toont ons de tallooze moeilijk heden, de groote armoede 'en ontbering, de vreeselijke lawines en sneeuwstormen, -waarmede mannen, die in.dit schoone doch tevens onherbergzame oord een tunnel moeten boren, te kampen hebben. Kortom het geheel vormt weer een zeer goed oro gramma en we kunnen gerust zeggen, dat verdere aanbeveling overbodig is. A.s. Zaterdag den U-den September 1926 is het vijf jaar geleden dat het Dubbel- MannenkwüTtet „De Oude Acht" onder leiding van den heer Mulder werd opgericht. Dit eerste lustrum zal 's avonds feestelijk herdacht worden ten huize van den voor zitter, den heoT J. de Koning. Het programma voor hel concert in het Kooipark, op Dinsdag 7 Sept. 8 uur luidt; No. 1. „Luctor et Emergo", marsch, Geijp; 2. Ouverture „Tempelweihe", Keier-Bcla; 3 Maritana Wals, Dellinger; 4 Fantaisie „Die lustige Wit we", Lehar; 5. Benediction, Meijerbeer; 6 „Andalucia", wals Popij; 7. „Ons Rood, Wit en Blauw", marsch, Geijp. De vacanlie is voorbij en de bijzonder geslaagde uitstapjes van het kinderkoor ',,Dc kleine Stem" naar Antwerpen en Gent voor drie dagen, naar Arnhem voor vijf dagen, zijn ook achter den rug. Nu zijn de repetities weer begonnen; vol ijver, om op tijd een concert *te kunnen geven. Niettemin heeft het bestuur gemeend, voor een zéér korten lijd de gelegenheid te moeten geven, het kinderkoor open te stellen tot opneming van nieuwe leden. Voot bijzonderheden ver wijzen wij naar een drietal kleine adver tenties in dit blad. Gistermiddag werd, gelijk gemeld, de 10de Beurs van de Dameskroniek, welke gehouden wordt van 3 tot 12 September

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1