No. 2{)389. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 1 September Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. H. P. H. KEEREWEER UIT DE OMSTREKEN. tMSIlMl II l«J!lil III HMMIliM Alphen. De Chr. Oranjevereeniging heeft gisteravond der traditie getrouw, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin een herdenkingsavond gehom den in de Ned. Herv. Kerk. De kerk was zeer vol. Na het zingen van Ps. 150 1. opende de voorz. der Vereen iging, de heer Wester- bnrnt, met een woord van .welkom en gebed. Hierna brachten de kinderen der Martha- siichting eenige liederen ten gehoore. Het woord was daarna aan den feestrede naar, ds. Nauta, uit Katwijk, die sprak naar aanleiding van den tekst uit Pred.: „Geluk kig het land, welks Koning een zoon der edelen is". Spr. deelde zijn onderwerp in twee deelen: „een gelukkig land" en ,,een gelukkige Vorstin" en hield naar aanleiding hiervan een gloedvolle rede. Hierna werden nog eenige liederen' gezon gen en begaven de talrijke bezoekers zich naar den keurig verlichten tuin van de -Martha-Stichting, waar het Chr. muziekge zelschap „Arli et Religioni" een concert gaf. De origineele illuminatie van den prachtigen tuin en het sprookjesachtig effect werd blijk baar door de bezoekers zeer gewaardeerd. Ten slotte werden een reeks mooie vuur pijlen afgestoken. Op het terrein der Wilhelmina-vereen. werd eveneens een concert gegeven. Ook hier waren talrijke bezoekers. Alkemade. De gemeenteraad vergadert, op Donderdag 2 September 1926, de3 na middags om 3 uur (zomertijd). 'Ónderwer pen ter behandeling: 1. Aanbieding ge meenterekening, dienstjaar '1925;2. Aan bieding gemeente-begrooting, dienstjaar '27; 3. Benoeming van een lid der 'Commissie van onderzoek gemèenterékening en ge meentebegroting, wegens periodieke aftre ding van den heer P. C. G. van Dooren; 4. Benoeming van een lid van lipt algemeen burgerlijk armbestuur van Alkemade, we gens periodieke aftreding en ontslagaan vrage op 1 Januari 1927 van den heer J. J. van der Meer. Aanbeveling van B. en W.: Ie. G. Hölscher, 2e. H. Iloogenboom-, 5. Be noeming van een lid van het algeracen burgerlijk armbestuur van Rijp we lering, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 van den heer G. van der Meer. Aan beveling van B. en W.: Ie. G. yan der Meer, 2e. J. Jansen; G. Benoeming van een lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst te Oud Ade wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 van den lieer C. Heemskerk. Aanbe veling van B. en W.: Ie. C. Heemskerk, 2e. C van Teylingen; 7. Opmaken van een voordracht ter benoeming van twee leden voor het college van Zetters voor 's Rijks directe belastingen; 8. Vaststelling Raads besluit tot het bepalen der vergoeding per leerling uit te keeren aan de Bijzondere Schoolbesturen over het jaar 1925 9. Voor stel van B, en W. om machtiging iol%het treffen van voorbereidende maatregelen tot oivderhandsche wederverhuring va.n de lan derijen te Huigslool in het jaar 1928 en wel aan dezelfde personen, die Uians huurders zijn; 10. Vaststelling suppletoir Kohier, Hondenbelasting; 11. Wijziging gemeentè- begrooting. dienstjaar 1926; 12. Reclames schoolgeld; 13. Ingekomen stukken en me dedeel ingen. Bodegraven. Postchèque- en Girodieiisf maand Aug.: 536 stortingen f98.518,97; 188 uitbetaalde chèques k f 73.881,96. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand Augustus. Brieven, binnenland: Directeur Haagschb Boterfabriek, Rijswijk; Directie Ongevallen verzekering „Het Platteland", Gouda. Briefkaarten, binnenland: W. Jacobi, Bo degraven. De jongeheer G. reed op de fiets par does legen een huis op, met liet gevolg, dat het voorgedeèlte van zijn fiets geheel ver nield werd en hij met hevig bloedende hoofdwonden naar huis moest worden ge dragen. Voorloopig zal zijn hoofd hem nog wel eenigen lijd aan de botsing herinneren. Toen enkele leden van de gymnastiek vereniging „D. Of S." aan den vooravond van den Koninginnedag in Buitenkerk nog ec-ns even gingen zien naar de Uineu en teekens, die zij daar gesteld hadden ten ber hoeve van den estafetteloop op het gym- nastiekfeest van Dinsdag, vonden zij daar een paar leden van een andere gymnastiek vereniging bezig, die teekens zorgvuldig uit te wisschen. Een allesbehalve sportieve hou ding. Koninginnedag De verjaardag onzer Koningin is in Bodegraven zonder veel uitbundigheid gevierd. In de morgen uren wees alleen het groot aantal wappe rende vlaggen op iets bijzonders. Overigens was er niets te doen, zelfs geen schoolkin- derfeesl. -'s Middags om halftwee ving hét gymnastiekfeest aan, dat door de Chr. Oranjevereeniging in samenwerking met de Ohr. Gymnastiekvereniging en ljet Chr. Mu ziekcorps, was georganiseerd. Hieraan werd Medegewerkt door de Chr. Gymnastiekvere nigingen ..Ilygiea" van Alphen, ,,D. I. O." van Gouda, „D. O. S." van Boskoop en de turnvereniging „Donar" uit Leiden. De laatste buiten mededinging: Voorafgegaan door het muziekcorps mar cheerden de turners door verschillende hoofdstraten op naar het terrein. Daar aan gekomen werd. eerst de estafetteloop gehou den over een afstand van 2400 Meter, door Personen te loopen. Hieraan namen 4 ver enigingen deel. De eerste prijs werd ge wonnen door ,.D I. O." uit Gouda en de tweede door ..Ilygiea" uit Alphen. Nu kwa- Me-n de verschillende athletick- en gymnas- lekwedstrijden aan de beurt. In verschil- Cöde afdeelingen van het groote terrein acb- cr de nieuwe mark! werden de wedstrijden n verspringen, hoogspringen, hardloopen, jjnzzoowel door heeren als dames, gehou- en* terwijl de kleineren eveneens hun lich- re °cfeningen uitvoerden. Een zeer talrijk publiek woonde deze wed strijden bij. De geheele omgeving van het terrein was met belangstellenden gevuld. Ter afwisseling speelde het muziekcorps meerdere malen. 's Avonds om halfacht was een bijeen komst belegd in de Geref. Kerk. De Ned. Herv. predikant ds. Pott zou een feestrede houden, terwijl een dubbel-kwartet van de zangvereeniging „Halleluja" eenige num mers zou zingen en de heer Kouwenhoven het orgel zou bespelen. De kerk was zoo goed als geheel met be langstellenden gevuld. De voorzitter der Oranjevereeniging, de heer P. M. Smit, opende de bijeenkomst, waarin hij de nauwe band tusschen Neder land en Oranje teekende. Hij stelde voor een telegram van gelukwensch te zenden. Ver volgens zong het kwartet op bijzonder ver dienstelijke wijze een tweetal nummers, waarna ds. Pott zijn rede hield. Deze sprak naar aanleiding van het bijbelwoord: „Door Mij regeeren de Koningen enz." en zag daar in een woord voor de vorsten en voor de onderdanen, wat hij uitvoerig uiteenzette. Vervolgens werd nog een nummer gezongen en voerde de heer Kouwenhoven op het orgel een fijne variatie pp het „Wien Neêrlandsch Bloed" uit. De heer Smit sprak een woord van dank, waarna de vergadering verlaten werd. Ook deze bijeenkomst slaagde uitste kend. Evenwel hopen we, dat een volgend jaar weer een echt algemeen feest zal wor den gevierd. Boskoop. Maandagavond gaven de zang vereeniging ,J)e Kleine Stem" en „Zang zij onze Leus" een concert in den fraai Ver lichten tuiil van den heer J. H. v. Straten van Nes. Er werd over het algempen goed 'gezongen, zoodat het publiek heeft genoten. Leiderdorp. Ons dorp heeft, zij het op bescheiden wijze, gisteren onder begunstiging van mooi weer Koninginnefeest gevierd. De dag werd ingezet met koraalmuziek door de Chr. muziekvereeniging „Devote" op het. plein voor hpt Ned. Herv. Kerkgebouw Na afloop hiervan werden de schoolgaande kin deren in den tuin van het Kinderhuis „Voor dorp" opgesteld, om een wandeling door het dorp le maken, begeleid door genoemd mu ziekcorps. Yroolijk marcheerden de kleinen op de maal van muziek. Bij den burge meester werd halt gehouden, en werden en kele vadcrlandsche liederen gezongen. Na de wandeling werden op een stuk weiland verschillende spelletjes gehouden, waarbij de toegediende versnaperingen gretig in ont vangst werden genomen. De kleinen genoten volop. Ook hierbij bliezen de muzikanten er lustig op los. De uitslag der gehouden spelen was als volgt: Jongens van 12 jaar en ouder: boegspriellpopen: 1ste prijs C. Comclissen, 2de B Zandbergen, 3de Joh. Jansen, 4de K. Bijnsburger. Meisjes: Juk- en muiltje-loopen: 1st Mijntje van Egmond; 2de G. Borst; 3de G. Pijn acker; 4de N.'van Arkel. Jongens van 11 jaar: hardloopen met hindernissen: lsle II. Vellekoop; 2de Chr. Hill ebrand; 3de T. de Roodc; 4de P. Jansen. Meisjes: draadknip- pen: I. M. Spek, 2de A. Dekker; 3de R. Rijsbergen; 4de S. de Roode. Jongens van 10 jaar zakloopen: 3ste C. de Boer; 2de J. Blapkestéijri; 3de W. de Ridder; 4de D de Jeu. Meisjes: Stoelendans- 1, S. Pijnack'er, 2. J. Kik, 3. M. v. d. Beek, 4. H. Koning Jon gens van 9 jaar, drieheenloop'en: 1. H. Bloe- mendaal, 2 C. van Es, 3. J. Borst. 4. W. Goedhart. Meisjes, driebeenloopen; 1. W. v. Dommelen, 2. A. Kool, 3. M, Rasser, 4 l Brugman. Jóngens van 8 jaar, popwerpen; 1 J Vervark, 2. P. v. d. Wal, 3. W de Roode, 4. A. de Graaf. Meisjes, popwerpen: l. J. de Boer, 2. M. de Koning, 3 J. de Jong, 4. I. Kool. Jongens van 7 jaar, Vlagsteken: 1. H. M. vap Dam, 2. L Noordervlier, 3. P. Ramakpr, 4. G. Koning. Meisjes, Vlagsteken: 1. L. van Leeuwen, 2. G. Rijsdam, 3. T. Bronwasser, 4. J. Baars. Jongens van 6 jaar, Blokjesrapen: 1. J. van Tongeren. 2. M. Vjo- mans, 3. van Oosterom, 4. W. Moraal. Meisjes, blokjesrapen: 1 G. de Jong, 2 N. van Leeuwen, 3. A. van Winkel. 4. M Goed hart. De dag werd gesloten met een samen komst in de Ncd. Herv. Kerk, waar als feest redenaar optrad ds. Douma, Geref. predikant te 's-Gravenhage en waarbij de zangvereen. ..Excelsior" eenige liederen ten gehoore bracht Niet onvermeld zij. dat de bewoners van het .Van Leeuwenpark aan den ingang een fraaie eepepoort hadden opgesteld, welke, evenals het geheele park, des avonds met lampions heel aardig was verlicht. Riipwetering. In verband met de in braak met diefstal bij den heer G. Kraan, alhier, zijp als vermoedelijke daders aan gehouden een zekere J., uit Leiden en v. A., uit Voorschoten. Hoewel beiden blijven ontkennen iets met deze mak uitstaande te hebben, worden zij, in verband met de getuigenverklaringen, in voorloopige hech tenis gehouden. Beiden zijn recividist en hebben reeds meerdere vonnissen achter den rug, zij zullen worden voorgeleid voor den Officier van Justitie te Haarlem. Roelofarendsveen. Bij het Gemeente bestuur kwamen weer een 7-tal aanvrag'an in om vergunning tot het bouwen van een warenhuis. Den laatsten tijd komen geregeld dergelijke aanvragen binnen, hetgeen een zeer verblijdend verschijnsel mag genoemd worden, aangezien de cultuur hierdoor 6teeds meer intensiever worden zal en de productie wordt opgevoerd. Hetgeen niet anders dan aan deze streek, waar groot gebrek aan teelgrond heerscht, ten goede kan komen. Zwammcrdam. Ingekomen en vertrok ken personen, gedurende de maand Augus tus 1926: Ingekomen: uit Bodegraven. Johanna Maria Baars, echtgenoole van Comelis Kos ter, B. 83; uil Reeuwijk, Johannes van Roon, veehouder, C. 132; uit Reeuwijk. Jan Ver- weij en gezin, landarbeider, D. 4a; uit Wad- dinxveen, Neeltje Hoevers. echlgenoote van Johannes Koning, C. 95; uit Reeuwijk, Grietje Perdijk. z b.. A. 76a; uit Bodegra ven. Johannes Marinus Vonk en gezin, schipper. C 136; uil Gouda. Marijlje Bo*- zaad, dienstbode, D. 27, uil Berken woude, Roelof Smit, boerenknecht, D. 49; uit Bode graven, Jan Zaal, bakkersknecht, A. 132. Vertrokken: naar 's-Herlogenbosch, Cita dellaan 85, Margje van der Breggen, z. b., A .35; naar Woerden, Geestdorp 61, Hen drik Mulder, z. b., C. 95; naar Harmeien, p.a. van Dijk, Dirkje Mulder, z. b., C. 95; naar Staphorst, G. 49, Engbert Bernard ten Raa, z. b., A. 15; naar Texel, Eierland, Cornelia Verseput, dienstbode, D. 16; naar Westwoud, Si Jozef-school, Emma Theresia Bückler, reKgieuse, C. 49; naar 's-Graven hage, Scheveningen, Harslenhoekweg 69, Tatiana Eleonora Charlotte Catharina De- zentje, z. b.; C. 49naar Alphen a. d. Rijn, Nieuwe Sloot 10, Marretje Skipper, dienst bode, B. 7. RECLAME. Meubelmaker-Stoffeerder AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 Hillegom. De Chr. Oranjevereeniging heeft ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk gehouden. De voorzitter der vereeniging, de heer Kiine leidde ;-de bijeen komst. Gesproken werd door ds. Grollè en door ds. vfin .Herksen. Ook de secretaris der vereeniging, de.keer Baas, voerde het woord De talrijke aanwezigen zongen gemeen schappelijk vaderlandsche liederen; verder werd er gezongen door het Herv. Dameskoor en de gemengde zangvereeniging „Zingt den Heer". De heer Visser, die beide ver- lenigingen dirigeerde, gaf. ook een paar orgelnummers. „Katwijk aan Zee. De Badplaats. September en de badplaats behooren in de laatste jaren niet meer bij elkaar. Eerstens is het van ouds bekend: als de „r" in de maandnaam vermeld wordt, is het mooie weer gedaan". Nu i9 dit niet altijd een onomslootehjke waarheid, maar meestal worden in het laatst dezer hiaand de avonden al koel en begint het er vaak al herfstachtig uit te rien j En ten tweede zijn er van onze bad gasten na half September al bijzonder wei nig meer over, zoodat de tijd waarin onze badplaats door vreemdelingen bezocht wordt wel wat erg kort is. Men rekent op hoogstens acht weken en dan moet het niet tegenloopen. Mcegeloopen is het dit jaar in geen ge val want op het einde van Juli vermeldden wc in dit blad nog de klacht van vele ka mers- en huizenverhuurders en pension houders. dat ze „nog lang niet' allen bezet waren", zoodat we tot de conclusie komen, dat het badseizoen in dit jaar hoogstens zes weken heeft geduurd. Geen voordeelig badseizoen dus. Dit is echter een euvel waaraan véle bad plaatsen in Nederland dit jdsir labóreeren, in hoofdzaak door de lage valuta aan.opze Zuidergrenzen. En toch meenen wij dat er nog we-1 wat gedaan kan worden om meer menschen, vooral buitenlanders naar Katwijk aan Zee le trekken Vergun ons daartoe eerst eens een vraag en wel deze: Denkt U eens in dat dé Vo te ndammers, de Urkers, cte Markers, de bewoners van Zeeuwsch Vlaanderen om nu maar niet meer te noemen dat die hun traditioncele kleederdrachten omzetten in kleed ij van den modernen lijd, zou er dan van vrcemdelingenbezoek in die plaatsen en streken nog sprake zijn? Ontneem Warmond zijn plassen en Fries land zijn meren, wat zou dan den vreemde ling naar die streken trekken? Biina niets, ni^t waar? want het pittores ke vïh kleeding en zeilsporlbeoefening met al den aankleve van dien was dan weg. De magneet die de vreemdeling naar die plaatsen en streken trekt, zou dan ontbre ken. En hier te Katwijk gaan we dcnzelfden weg op. Wal eènig mooie kleedij, voor den buiten lander om van te genieten, is de echt oud- Kalwijksche kleodcrdracht. Het zilveren „lwofdijzer" met de kanten muts waaruit de vol lófwerk pralende gouden boeken, ver sierd door de parehpelden, guitig, komen. De breede koralen ketting m. gouden slot dat de hals stevig omsluit en grootendeels be dekt. De helkleurige schoudermantel met breede geslikte kraag, en dan die in ruime plooien neervallende lange rokken met het zijden schort dat in de zon schitterde als een spiegel. Bij enkele gelegenheden, zooals vandaag, komt het* nog weer eens duidelijk uit, hoe mooi. hoe in mooi de oude fcatwijksche klcedöndracht (dé echteI) toch eigenlijk is. ('t Is de vraag alleen maar of die dracht' ook uit practisch en hygiënisch oogpunt de voorkeur verdient. De geleerden zullen het daarover wel niet eens zijn. Red. L.D.) Wat zijn er inlhet Uaalst der vorige eeuw en in de eersle den jaren dezer eeuw vele portretten en schilderijen gemaakt van Kat- wijksche vrouwen' eu meisjes door Holland- sche en bui teniai4dsche kunstebhars Denk maar eens aan d* Blommersstraat, de Jan Tooropstraat, de Stengelinslraat, hoe man nen als Morgenstérne. Muchule. Willy Slui ten, Koster, Piefers, Ruilendael, Grobe, Dartels enz. enz. hier voor korter of langer lijd hun tenten opsloegen en mee hebben ge werkt tot Katwijks bloei. Want die heeren met hun familie's ble ven geen 6 of 8 weken, zooak de tegenwoor dige badgasten, neen. maar door hun ar beid hier gebonden, bleven ze weken, maan den, ja, jaren soms. Zou de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer alhier in deze richting niet iets kunnen doen? Rijnsburg. De raad dezer gemeente vergadert a.e. Donderdag, des namiddags halfacht. Punten van behandeling: Ingeko men stukken; Beëediging van den heer C. D. v. d. Vijver; Aanbieding gemeenlereke- ning dienst 1925; Benoeming commissie nazien gem. rekening 1925; Adressen in zake handhaving en opheffing verordening winkelsluiting; Voordracht zetters vacatures van de heeren J. v. Iterson Sr. en H. Star; Opzegging huuT loods Oegstgecslerweg b. d. vuilnisbelt De feestviering op Koninginnedag be paalde zich.-alhier lot het vlaggen van de openbare gebouwen en van eenige particu liere woonhuizen. De schoolkinderen wer den op school getracleerd en kregen verder vrij af. Voorschoten. 31 Augustus 1926 is voor deze gemeente wederom een mijlpaal in haar geschiedenis. Gisteravond werd het electrïsch bedrijf in werking gesteld, zoodat onze ge meente niet veel meer ten achter staat bg omliggende gemeenten voor zoover het be- trefi_ haar gemeente-bedreven. Omstreeks halfacht hadden B. en W. scheidene personen uitgenoodigd om aan wezig te zgn °ud© raadhuis, waaraaa het. meerendeel gevolg had gegeven. Behalve de burgemeester, de heer E. Vernède, die vergezeld was van zijn echt- genoote, mevr. VernèdeKoster, waren aanwezig de wethouders, de lieer L. H. v. Wissen en C. Eggink Sr., de léden van den raad, behalve de heer D. Limburg, de direc teur der Ned. Lichtfabrieken te Leiden, de heer Klinkenberg, de adviseur der gemeente Voorschoten, ir. F. 'Stokhuyzen, de hoofd inspecteur der Stod. Lichtfabrieken te Lei den, de heeren C. v. Oerle en J. Zierfuss, de gemeente-opzichter, de heer A. J. Tu- non, de aannemer van den aanleg van het electr. net, de heer J. G. v. d. Lof, uit Coevorden, benevens de chef-monteur, de heer E. de Vrie^ en een drietal monteurs,, de heer M. Verschoor, te Leiden, die ge durende de uitvoering der werken belast was met het toezicht, de chef van de bedrijven, do heer H. v. Amerom, de gemeente-ontvan ger, de heer A. P. Schram de Jong, ver scheidene heeren van de secretarie en de plaatselgke installateurs. Nadat allen plaats hadden gtoomen, richt te de burgemeester, de heer E. Vernède, zich*tot de aanwezigen en zeide ongeveer: Geachte aanwezigen, Het gemeentebestuur heaft gemeend, allen, die in oenigerlei betrekking hebben gestaan of staan zullen, tot het electriciteitsbedrg-f, uit te noodigen deze eenvoudige plechtigheid bij to wonen. Een plechtigheid met een symbolisch karakter. Reeds Vandaag heeft men in de gemeente stroom kunnen krijgen, dus kunnen wij1 'niet spreken, dat nu de elektriciteit toegankel$k wordt gesteld, maar het symbolisch karakter is, dat vanaf heden het olcctriciteitsbedrgf in werking wordt ge steld Het doet mij veel genoegen, dat gij gevolg hebt willen geven aan de uitnoodi- ging, om dit opgeaiblik meer luister b$ te zetten. Ik zal u niet te lang ophouden met cijifers en bijzonderheden. Ik heb een zeer lijvig dossier verzameld, en geen enkele is zoo moeilijk als die van het Elec. BedrijL Er is veel 'gecorrespondeerd en besproken. Echter zal ik u in het kort de geschiedenis van de totstandkoming meedeel en. In 1920 zryn. reeds pogingen aangewend. Deze zijn niet gelukt, mogelgk waren wjj toen wat huiverig èn heeft een duistere! toekomst voor het gasbedrgi tot geen resul taten geleid. In 1923 zgn de onderhandelingen voort gezet. In de raadszitting van 24 Maart 1923 werden nieuwe voorstellen van de Stedelijke Lichtfabrieken betreffende den aanleg in gediend. Heel slim is men toen te werk gegaan. Men dacht: in Voorschoten schrik- kt-n zg voor hooge cgfers, daarom zullen wg 't eens over een andere boeg* gooien, bfv. de aanleg van een kabeltje vanaf de fabiiek naar het dorp. Wij rekenden uit, dat er dan slechts een honderdtal aanslui tingen zouden komen, en was er A gezegd, dac moest er ook B gezegd worden. Zoo zagen wij de zaak. .Wanneer er aangepakt verii, moest er goed aaugepakt worden. 1 Maart 1924 werden B. en W. gemachiigd een concept-contract aan te gaan, dat nader door den raad moest worden goedgekeurd. Waarom het nu nog 2 jaar geduurd heeft? Inmiddels was de gedachte opgekomen, dat w'q een nieuw gas-contract moesten hebben en wjj mochten van geen ander licht of kracht betrekken, wij waren op Leiden aangewezen. En dit is de reden, dat 't zoo lang heeft geduurd. Toen moest er onder handeld worden. Een oogenblik hebben w ij- er aan gedacht alles aan Leiden op te dragen en beleefde onze gasmeester be nauwde oogenblikken. Gaandeweg kwamen wij tot de conclusie, dat Voorschoten te veel zou betalen en dat wij veel voordeèliger konden afsluiten. De directeur der gasfabrie ken, te 's-Gravenb^ge, de heer Pvutten, heeft ons geadviseerd en deze hebben gevoerd tot een gunstig resultaat. Het electriciteits-conr tract heeft alleen gewacht op het gas-con tract. Beide contracten zijn gelijktijdig in gegaan voor den tijd van 10 jaar en wij kunnen beide na dezo 10 jaar al of niet verlengen. Eind Febrinuri werd het plaatsen van het net opgedragen aan de firma v. d. Lof, en al spoedig bleek het geprojecteerde té klein. Yalkenburgsche cn Voursche weg kwamen er bij, omdat bleek, dat ook deze stukken voordeelig geëxploiteerd konden worden. De aannemer heeft zich zeer prij zenswaardig van zijn taak gekweten. Alleen hebben wij wat lang op meters moeten wach ten. De raming van onzen adviseur, den heer ir. Stokhuyzen, 300 aansluitingen na 2 jaar, zijn reeds overtroffen, daar er nu reeds meer dan 300 zijn. Het Elec. Bedrijf beweegt zich dus in goede banen en wij behoeven niet bang te zijn voor finanoieele stroppen. Tot chef is benoemd de heer Brinks, die getoond heeft steeds voor de gemeente klaar te staan, dag en nacht. Ik hoop, dat hij met dezelfde gave de belangen van het nieuwe bedrijf zal be^ hartigen. De raad heeft hem een groot blgldï van vertrouwen gegeven. Het jaar 1926 is! voor dezo gemeente een belangrijk jaar. Er kwam een nieuwe Openb. school/ een nieuw Raadhuis en last not least de elec- triciteitsvoorziening. Spr. werpt een blik in de toekomst en ziet hierin een vermeerderd aantrekkingspunt voor Haagsche en Leidsche renteniers om in Voorschoten to komeoJ wonen. Onder het uitspreken van de beste wen- schen, verklaart spr. ten slotte het nieuwe electriciteitsbedrgf in werking. Hierna voerde het woord de heer Klin kenberg, uit Leiden, die namens het ge meentebestuur van Leiden en namens de Comimsie van Beheer de hartelijkste geluk- wenschen aanbood met de opening van liet he drijf. Spr. herinnerde er aan, dat Voor schoten reeds 20 jaar door ijzeren banden was verbqpden en nu ook met koperen, en dat de verstandhouding hierdoor is ver sterkt Spr. hoopte, dat de bedrijven tot gTooteu bloei mochten komen onder do leiüing van den burgemeester en den heer Brink* en dat do contracten met plezier door beide partijen zullen worden geconti nueerd. De heer ïr. Stokhuyzen bracht een woord van dank voor de wrjze, waarop do onder handelingen steeda zgm gevoerd, in het b$- zonder aan den burgemeester. De heer D. J. Brinks sprak een woord van dank en verklaarde steeds zijin best te zullen doen opdat alle bedrijven, zoo goed mo'gelij'k zullen marekeoren. Hierna begaven alle aanwezigen zich naar het transformator huisje, waar door burge meester A. Vernède om 8.12 uur Voorschoten werd voorzien van electriciteit. De Voor straat had een electrischo feestverlichting en menige winkelier liet zgtn etalage eena extra uitkomen. Na afloop der plechtigheden werden in hotel Deurloo verversclnngen aangeboden. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. J. Kuperus, Hoogewoerd 12 N. v. d. Meer en lam., tuinder, Trompslr. 27 J. v. Dam en fam., metselaar. Haarl.str. 99 M. J. de Vroom en fam., schilder, Formosa- straat la Wede. J. L. Sommeling— Ven- derbos en fam., Hooigr. 98a G. J. C Ei kerboutVerhoog en fam., Rijnsb.weg 77 A. de Jonge en fam., commies P. T., Rijnsb. weg 107 G. BoellaardMerriënboer. Se- ringenstr. 14 N. J. C. E. Klinkenberg, Groenoordslr. 1 F. W. Snapper en fam., exp.knecht, Javaslraat 44 J. Stolwijk en fam., landarbeider, v. L. Stirumstr. 30 W. Alt en fam., Plantsoen 35 D. G. Blazer, N. Rijn 23a M. F. v. Spiegel, Maredijk 21 J. W. de Jong, chauffeur. Medusaslr. 11a G. W. Gopppoolse, Heorengr. 27 A A. Vermaase, smid, Leuvenslr. 23 C W. Naar, geneesheer, Morschweg 8 A. J v. d. Linden, Utr. Jaagpad 56a .A M. v. d. Linden-v. Schie, Utr. Jaagpad 56a L. Koekebakker en fam.. meubelmaker, Formo- sastraat 7a N. G. Verbrugge, Rijnsb weg 77 G. Bocslent, metselaar. Gasstraat 7. II. J. de Vlieger en fam., caféhouder, Haarl.str. 52a Wed. S. Groenewoldv. Weeren en fam., Kaiserslr. 38 J. Th. Dijk stra, J W. Frisostraat 31 G. J. de Hoog, De Geneslelslraat 12. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. J. P. Gorissen, Gouda. Ridder v. Oatsweg 141 Mej. R. M. H. v. Deventer, Rotterdam, Schelverstr. 13a B. Koel mans, Ede (G.), Lunleren C. J. J. Lindcnhoff. Megen, Gymn. „St. Anlonius" Mej M. P. W A. Jansse. Amsterdam, Singel 136 I. G M. Smits, Velseroord. Trornpstr. 168 II J. Leuver, Haarlem, De Klerkslr. 93 Mej. G. v. Egmond, Koudekerk, Iloogcwaard B 74 Wed. SpeelPv.amakers, Zulphen, ltaad- huissleeg 9 J. Th. Meuris, Zutphen. Raad-, huissteeg 9 W v. d. Berg, Ouddorp. Burg. Bosslr. 20 W. Bourgeois, Venezuela. Ma- facaibo OuwerkerkSchenk. Helder, Auemonenstr. 9 J. Massaar, Velseroord, Evertsenstraat 41 D Mej A. A. Twaalf hoven, Amsterdam, Weteringschans 142 Mej. G. C. v. Leeuwen, Oegslgeesl, Pr. Hen driklaan 3 Mej J. J. E v. Ramshorst, Santpoort, Huize „Kennemergaarde" Mej. M. A. Leijen, Laren (N.-H.1. Hoog Blaricum. K. Sanatorium J. Milders. Rotterdam, Westersingel 23 Mej. C. J Hockx. Sas- senheim, Teyloostr. 30 J. Th. A Vos, Rot terdam, Diergaartlclaan 66a Mej. M M. A. Gardien, Den Haag, J. v. Stolberglaan 131 Mej. S. v. d Kar. Zand voort, Glaraslich- ting Y. Kooij, Avereest. Balkbrug .Veld zicht" P. J. Georlsma, Vlissingen, Verkuil QuasleJaan 33 J.v. Tol. Edam, Katham Mej. M. M. J. C. v. Ulden. Amsterdam. Lau- riersgr. 41 Mej. J Mooy, Tilburg, Oude- dijk, Moederhuis A. van Delden, Voor scholen, Haagsche Schouw P de Vrind, Botterdam, Marinierskazerne Mej C v. d. Woerd, Den Haag. v. Oldenbarneveldlaan 25 M J. v. Egmond. Lisse. Heerenweg 266 Fr. J. W. Rooker. Den Haag. J. v Rie- bcekstr. 89 AP. van Es. Ocgslgeest. Deulzstr. 1 Fr. B. v. d. Nat, Ocgslgeest, Deutzstr. 1. Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE1507

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9