R.H.W. Fruit-Soda Poeders RECHTZAKEN. Mineraalwater mei vruciuensmaak RADIO-PROGRAMMA. Een hotelrat te Zand voort In een hotel aan den Boulevard te Zand- voort meldde zich gisteren als gast een vreemdeling. Hij verzocht thee en schrijf papier met het hoofd van liet hotel bedrukt op zijn kamer le brengen. Het was de laat ste maal, dat' men hem zag, toen men hem 't gevraagde bracht, 's Avonds reeds bleek hij voor goed verdwenen. Hij had kans ge zien in dat korte tijdsbestek het fooienpotje yan de bedienden, dat het niet onaardige be drag van f G00 bevatte en tevens voor nog ongeveer f 400 aan sieraden mee to nemen. De politie stelt een onderzoek in. De politie stelt,een onderzoek in. (Tel.) Diefstal. In een perceel in de Borgerslraat te Amsterdam is ingebro ken, terwijl de inhoud over den vloer lag verspreid. Ontvreemd zijn een partij zilveren tafelgerei, en gouden en zilveren sieraden ter waarde van f 400. Het ongeluk b ij Loosdrechi. Men is er thans in geslaagd de beide jonge lieden, die gisteren door het omslaan van een bootje te Loosdrecht zijn verdronken, te idenlificeeren. De slachtoffers zijn Gerard Kolb uit Haarlem en Ciska Poorters uit Am sterdam. Een eigenaardig verse h ij n- éol. Een zeer eigenaardig verschijnsel, - heeft zich op de Hoogé Vcluwe voorgedaan, aldus schrijft men uit Barneveld aan het U.D. Over de onmetelijk groole heidevelden, die onlangs nog zoo'n fleurig en groeikrachtig aanzien hadden zijn thans namelijk tal van dorre strepen getrokken, die, bij meer nauw keurige beschouwing, totaal doodgebrand blijken te zijn. En toch i? hier van geen mcnsch olijke kwaadwilligheid of onvoor zichtigheid sprake. Immers, het vuur is niet de oorzaak, doch de brandend heete zon, die dezen zorner gedurende enkele dagen, in zonderheid het' schaduwlooze Vehiweland, zoo geweldig heeft gesloofd, moet de heide- plantjes totaal hebben verzengd. Dat dit echter streepsgewijze is geschied, maakt hel geval nog des te onbegrijpelijker. Behalve dat het natuurschoon, vooral in dezen tijd van het jaar, nu de paarse heide bloempjes aan het vredige landschap zoo'n bekoorlijk aspect kunnen geven, er geducht onder heeft geleden, zullen ook de nijvere bijen bij het verzamelen van honig, onge twijfeld de nadeelige gevolgen van deze hei- deverschrociing ondervinden. Gevaarlijk vuurwerk. Bij een vuurwerk op het feestterrein fe Dieren is een lourbillon, die in de lucht niet was gesprongen, lusseben het publiek terecht gekomen en daar met een geweldigen knal ontploft. Juffrouw Timmer uil Helmond werd door een stuk brandend vuurwerk ge- ilroffen en kreeg ernstige' brandwonden aan do beenen, en mej. Bosch uit Ellecom kreeg oen brandwonde aan do borst. Dr. Versteeg uil Dieren verleende spoedig hulp. Verdronken. Te Arnhem is de 15-jarige jongen G. v. R. bij het zwem men in den Rijn verdronken. Hij was met kameraden uit visschen gegaan, doch kwam op het denkbeeld om te gaan zwemmen. Een van zijn vrienden had hem nog gewaar schuwd. De jongen verdween plotseling in de diepte en verdrenk. Uit die rivier de Gouwe bij Gouda is gis termorgen het lijk opgehaald van het 5-jarig zoontje van don spoor weg wachter Hdat sinds Maandag werd vermist. Het tijdelijk bij zijne grootouders te Grool- schermer (N.II.) verblijvende I1/»-jarige kind van den heer M. te Schermerhorn is (gisteren spelende te water geraakt en ver dronken. Te Maastricht is gisternamiddag de 18- jarige jongen Palmans bjj hel baden in de Maas verdronken; een uur daarna is het lijk opgehaald. Weer een m ij n werker gedood In de mijn „Oranje Nassau II te Schaes- berg is de 51-jarige ongehuwde mijnwerker U. Kuypcrs, uit Nieuwenhagen, door vallend gesteente getroffen. Ernstig gewond werd de man onder de Jaag steenen vandaan gehaald Hij overleed kort daarop. Een flesch met een briefje. Een weesjongen uit Groningen, die met va cant ie op Terschelling was, vond Maandag 23 Augustus op het strand aldaar een bier- flesch, waarin zich een stuk grauw papier •bevond. Daarop stond aan den eenen kant geschreven: 5-6-1926; op de andere zijde: 6-6-1926, der Dampier Westphalia Hamburg that uns erlrinken lassen, waaronder on leesbaar een naam. De jongen heeft verzuimd, daarvan mede- decling ie doen aan den burgemeester van Terschelling. De Groningsche politie heelt dal nu alsnog gedaan. Toen de heer R. v. D. te C o e- ivorden de vorige week bij het verrichten van eenige werkzaamheden zijn jas had uitge trokken en die in het pakhuis had opgehan gen, waarna hij zich voor een poosje uit het pakhuis verwijderde, schoot hem plotseling te binnen, dat hij in bedoelde jas zijn porte feuille met een belangrijke inhoud aan geld had laten zitten. Oogenblikkelijk ging de heer v. D. weer naar het pakhuis, waar de jas nog aanwezig was, doch portefeuille met inhoud waren.... spoorloos verdwenen. In een koffer weggescho len. In den n^cht van 13 op 14 Novem ber van het vorige jaar werd ingebroken bij de Importmaatschappij van P. lt. en het architectenbureau van T. A. aan de Dclft- echcstraafc te Rotterdam. In beide kan toren werden de brandkasten aangeboord, doch de inbrekers schenen gestoord te zijn, want zij namen de vlucht zonder in de gelegenheid te zijn geweest iets mede te nemen. Zelfs hadden zij eenige kleeren achtergelaten en in een jas vond men een portefeuille, die toebehoorde aan 35J S. Deze W. >S. was echter sinds dien voort vluchtig. Met een politiehond heeft men nog nasporingen gedaan en deze leidden tot aanhouding van een bekende van de politie, A. D. Daar er echter te weinig bewijzen tegen hem waven, moest men hem ,weer loslaten en W. S. ..wist zich steeds •chuil te houden* Ecr.ige dagen geleder, was het de re cherche ter oorc gekomen, dat W. S. zich weer in zijn woning bevond. Gisteren is zij naar' zijn woning gegaan, doch de man was nergens te vinden. Men deed huis zoeking en" vond een groote lust, die op slot was. De koffer werd geopend en de voortvluchtige kwam er uit te voorschijn. Hij werd overgebracht naar het bureau Oppert, doch ontkende iets met de in braak uitstaande te hebben. Hij verklaar de, dat eenige dagen voor de inbraak zijn jas niet1 portefeuille gestolen was. Hij had er echter geen aangifte van gedaan, daar hij meende dat de politie deze aangifte niet serieus zou behandelen. Hij is toch maar in verzekerd© bewaring gesteld. z Koopen en niet betalen. Zekere II. H., koetsier, wonende 1e Bus- sum, had den avond en den nacht doorge bracht in het hotel de Oude Waag op de Groest te Hilversum. Lekker had hij gegeten en des avonds een goed cognacje niet ver smaad. 's Morgens na het ontwaken deed hem een smakelijk optbijt goed en het lekkere zon netje gewaar wordend, achtte hij het niet kwaad een stTOohoed te koopen. Fluks werd de firma Noordman getelefo neerd en deze verzocht met een zichtzen- ding hoeden in Do Oude Waag 1e komen. Een bediende kwam, meldt de Gooi- en Eeml., eens polshoogte nemen en vond den man er fatsoenlijk genoeg uilzien om hem een hoed le verkoopen. Dus werden er eenige exemplaren van het magazijn gehaald. De keuze viel op een hoed van 3, liever had hij er een van I 5 gehad, maar die pasle helaas niet. De bediende der firma N. wilde liefst on middellijk afrekenen, doch daar ging H. niet op in. Hij had er niet op gerekend en bang voor h*el geld behoefdo men niet te zijn. Hij was een vaste afnemer van het magazijn der firma te Bussum en nooit had er één cent gemankeerd. En waarom ook? II. beweerde een goede positie te bekleeden. Hij was nl. palfrenier in dienst bij H. M. de Koningin- Moeder. Nu had hij twee vrije dagen. De bediende der firma N. geloofde van het heele verhaal niet veel en verzocht H. mede te gaan naar den winkel in de Kerk straat; daar zou men 't magazijn te Bus sum even opbellen en naar hem informee- ren. II. had daartegen geen bezwaar en ging met den bediende mede. De telefonische in formatie bracht aan het licht, dat H. maar iets had verzonnen, zijn naam was in het Bussumsche magazijn onbekend. Begrijpelijker wijze moest II. zonder slroo- hced zijns weegs gaan. Maar in café de Waag, waar II. niol te rugkeerde, wacht men op het geld voor eten, cognac, logies en ontbijt. Hendrik: „Weet je wel, 1 level ling, dat ik het naar vind, ate ja me zoo vleit?" Bertha: „Je zoudt 't heusch nog veel naarder vinden, als ik je do waarheid zei." BUITENLANDSCH GEMENGD. Roover-moordenaar gearresteerd. Naar de ,,Yoss. Ztg." meldt, is Zaterdag, nacht de los werkman Carl Boettcher, na een poging tot berooving van een zieken verpleegster, gearresteerd. Bij het onder zoek is gebleken, dab Boettcher ook de langgezochto moordenaar yan gravin Landsdorff is. De kinderverlamming in DnitscKland. Naar Berlijnsche bladen uit Weimar ver hemen, doen zich thans ook gevallen van spinale verlamming bij kinderen in Thü- ringen voor. Te Nordhausen en in de om geving van deze stad zijn reeds drie kin^ deren aan deze ziekte overleden. Hoewel over het algemeen slechts foij kinderen de verlamming optreedt, is thans te Nordhausen ook een 26-jarige man door deze ziekte aangetast, Do regeeringspresident heeft gelast, dat alle scholen en kinderbewaarplaatsen voor- loopig 14 dagen zullen worden gesloten. In de Berlijnsche Charité zijn twee kin deren één van 5 en het andere van 9 maan den, beiden uit Nauen, opgenomen, bij wie de ziekte vermoedelijk ook is opge treden. De wraak van den Chinees. Er gaat bijna geen week voorbij, schrijft ,,1'Oeuvre", dat de Chineozen, Algerijnen, Polen, Italianen of Tsjecho-Slowaken te Parijs niet van zich laten spreken. Zij ge dragen zich vrij behoorlijk de eerste dagen van dc week, maar als de Zaterdag is aan gebroken, kunnen zij hun driften niet meer inboomen en hun twisten eindigen vaak met meer dan woorden. Zaterdagavond, zijn in de passage Brunoy Chineezên en Algerijnen die meer gedronken hadden, dan goed voor hen was, elkaar te lijf ge gaan. Toen de. politie der plaatse kwaiR vond zij twee Algerijnen ter aarde liggen De een, door twee revolverschoten in het hoofd geraakt, was dood, de ander, met een schot door de long, leefde nog. Een Chinees werd aangewezen als de dader en door de politie opgepakt, evenals een vriend, die er van verdacht weid het wa pen, waarmee de moord gepleegd is, ver borgen te hebben. De moordenaar zou uit wraak gehandeld hebben en speciaal te Parijs zijn gekomen om de Algerijnen te dooden, die zich aan een vau zijn liefjes vergrepen zouden hebben. „Een echt Pa- rjjsch drama", zet ,,1'Oeucre" ironisch boven haar verslag van het gebeurde. Een prettige verrassing. Roger Matter,; een marconist van de Eransche marine, zat telegrammen op te nemen op het draadloos station te Roche- forfc, toen hij plotseling zijn eigen naaid voor zich zag en de mededeeling neer te schrijven kreeg, dat hij erfgenaam was van een bedrag van ongeveer 24 millioeTï francs, d.w,z. ongeveer 600,000 'Amerikaan- sche dollars. Dit bedrag is hem gelega teerd door zijn moeder, van wie hij sindfl zijn prille jeugd niéts meer vernomen had. Zijn vader en moeder waren n.l. gescheb den en hij was door zijn vader opgevoed. Zijn moeder was naar de Ver. Staten ge gaan en had daar eqn fortqin vergaard, dat zij nu aan haar zoon heeft nagelaten. Roger, die nog minderjarig is, zal nog een paar maanden moeten wachten, voor hij het geld in handen krijgt. RÉCLAMÉ. worden verdreven door de pijnstillende en in doosjes 6stuks45ct Bij de goede drogisten Op eike poeder staat A.MLet hierop 9970 Een duai vrouwtje. Zoowel de rechtbank als het Hof te 's-Gra- Venhage hebben een interessante uitspraak gegeven over hetgeen al dan niet onder ge wone dagelijksche uilgaven ten behoeve der huishouding le brengen valt, méldt de Rsb. Het magazijn „De Duif" to 's-Gravenhage had kans gezien over een tijdvak van- 16 maanden aan het vrouwtje een-s hoofdinge nieurs der Telegrafie voor een bedrag van f 11.273.75 aan mantels en coslumes te stij len. Aangesproken tot betaling der rekéüing in mindering waarvan inmiddels f 4200 afgedaan beriep de echtgenoot zich ér op, dat hem omtrent al deze leveranties niets bekend was. Zijn vrouw had namelijk de echtelijke woning verlaten en zich pld^rs gevestigd. v Verder beweerde hij, kan dit bedrag aller minst gebracht worden onder de gewone da gelijksche uitgaven,, voor welke de vrouw geen bewilliging behoefde, zulks te meer, waar zijn inkomen als hoofdingenieur slechts' matig was en hij overigens geen for tuin van eenige beleekenis bezat. Dè rechtbank stond' evenwel aan het ma gazijn „De Duif' toe, de gedane leveran ti ën te Bewijzen en voorts: dat de gedaagde toentertijd een zeer rijk geïnstalleerd hoeren huis bewoonde enz. Toen dit bewijs wfis geleverd, meende de rechtbank le 's-GraVenhage de vordering té •kunnen toewijzen. In beroep gekomen bij het gerechtshof al-' daar mocht des mans verweer een gunstiger onthaal vinden. We] is waar oordeelde het Hof, heeft"de appellant zijn inkomen als hoofdingenieur en daarbij zijn inkomen uit zijn omstreeks f 80.000 groot Vermogen, doch dit neemt niet weg, dat een bedrag van ruim f 11.000 over 16 maanden voor mantels en costumes als buitensporige verkwisting is le beschouwen en niet gerekend kan worden onder de gewone en dagelijksche uitgdven eener huishouding le vallen, zeer zeker niet bij den stand en het fortuin van den appel lant, terwijl het bewonen van een 1 ruim hoerenhuis en het houden van een automo biel allerminst een dergelijke verkwisting onder het begrip van gewone dagelijksche uitgaven der huishouding kunnen doen val len. Het Hof -meende onder deze hmsiandig- Jieden niet de in de wet 'veronderstelde mach'tigijig van den echtgenoot te kunnen 'aannemen en niet alleen zag „De Duif" haar vordering afgewezen, doch daarenboven moest zij nog f 425 bijdragen in de préces- kosten d?r tegenpartij. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Do Kantonrechter te Leiden heeft veroor deeld: II. B., G. van Z., J. M. L. ieder tot f 3 of 3 dagen; J. van V. te Delft, N. B., zwerven^ de, lot f 5 of 5 dagen; J. de W., zwervende, lot f5 of 5 dagen; J. M- L. lot f 1 of 1 dag; L. v. d. B., J. Th. van E. ieder tot f3 of 3 dagen; A. J. L., zwervende, tot f5 of 5 d.; P. M. van S., P. H., J. A. B., G. de R. te Katwijk aan den Rijn; J. G. te Sassenlieim, ieder tot f 3 of 3 dagen; J. van A. tot f 1 of 1 d. hecht.; J. G. L. Tot f5 of 5 dagen; H. do R., zwervende,; H. Rzwervende, ieder tot f 5 of 5 dagen., Wegeps in slaat van dronkenschap de orde verstoren: P. A. M. B. te Noordwijkerhout, f 5 of 5 d. Wegens straatschenderij; L. P. te Rijnsburg lol f 15 of 15 d. Wegens overtr. der Invaliditeits wet: N. v. d. H. tot 15 of 5 dagen; P. de M., te Rijnsburg tot 15 of 5 d.; W. H. te Ter- Aar, tot 4 5 of 5 d. Wegen9 overtreding der Ongevallenwet: C.. O. te Katwijk aan Zee, lot f 5 of 5 d. Wegens overtreding eter Ar beidswet: G. D. V. te Rijnsburg toi f2 of 2 d. Wegens overtr. der Motor- en Rijw.wet; II. A. S. te Den ITaag tot 150 of 15 d. We gens overtr. der Vleeschkeijringswet: G. v. d. L. te Leiderdorp tot f 3Q of 15 d. Wagens overtr. deT Drankwet: J. ,v. S. te KcRwnk aan Zee tot f 3 of 3 dagen. Wegens overtr. der Visscherijwet; A. v. Sch. den B tot i 5 of 5 d.; C. H. J. H. te Voorhout tot f5 of 5 dagen; P. P. S. te Den Ha,ag tot f 1 of 1 d.; G. B. R. te Den Haag tot,1 of 1 d.; K. van M. te Rotterdam, lot i 1 of J. d j. P. A. M. P., P. C. P. ieder tot f0.50 of 1 dag; J. P. te Den Haag, tot f i of 1 d.; S. C. M. te Den Ilaag 'lot f 10 of 5 d. Wegens overtr. van het Binncnaanvaringsregl.: L. H. te Alphen aan den Rijn tot f 2 of 2 dagen. Wegens overtr. van het Motor- en Rijw. regl.: II. IC. Voorschoten f 2 of 2 d., A. v. K., G. D., N. IT., A. v. d. R. ieder tot f 2 of 2 d.; W. F. S. f3 of 3 d., G. v. d. E. Oegslgeest 2 m. f 2 of 2 m. 1 m. tsch; G. B., Th. H., beiden te Voorhout, J. M. R., L. J. v. d. B., P. A. v. d. V. allen le Noordwijk, P. A.' J. Q. Scheveningen, A. J. v. d. W., A. R.„ beiden te Sassenheim, C. J. L., P. A. v. <L IC. beiden ie Voorscholen, ieder lot f3 of 3 d., W. J. v. N. Warmond f 8 of 3 d., J. S. f 2 of 2 d., I. v. d. V. f 3 of 3 d., ,J. H. f 1 of 1 d., N. L. 13 of 3 d., M.'Y. 12 of 1 m. tsch., A. W.. v- d. H Noordwijk f2 of 1 m. tsch.. II. K. Voorscholen 3 of 3 d,, H. J. v. d. V., Sas senheim f3 of 3 d.. K. K. Lisse, f2 of 1 m. tsch., C. v. d. L. Hillegom f2 of 2 d., A. v. d O. Katwijk aan Zee f 3 of 3 d., V. L. v. H. f 5 of 5 d., J. J. M. B., Rotterdam f 5 of 5 d., J. P. v. d. H. f2 of 1 m. tsch., R v. E. Leiderdorp f 3 of 3 d., W. S., G. A. V., J. P. W. S.. M. L., J. W. allen te Nooidwijk, ieder lot f 3 of 3 d.. A. v. d. M. Noordwij- kerhout, P. den II. Sassenheim, C. v. d. W. aldaar, D. v. E. Rijnsburg, ieder tot. f3 of 3d., J. S. Katwijk aan Zee f 1 of 1 d., P. M. v. V. Oegstgeest f 3 of 1 m. tsch., A. S.t J. v. d. B., J. W.( ieder tot 12 of 2 d.t M. v. R. Noordwijk aan Zee, f 2 of 1 m. tsch., G. T. aldaar f2 of 2 d.. G. W. Sassenheim f 2 of 2 d. Wegens overtr. der Leerplichtwet: G. V. f2 of 2 d„ S. R. hv. C. f 1 of 1 d., J. K. hv. M., A. B. hv. G. ieder tot T2 of 2 d. H. de J. wed. IC. Zoeterwoude f 2 of 2 d.. J. D. Noordwijkerhout f2 of 2 d., P. de B. hv. P. Noordwijk aan Zee f 2 of 2 d., A. H. Katwijk aan Zee f 3 of 3 d., A. v. d. M. hv. R., J. II. hv. B.. C. R. hv. v. d. O., N. R. Jiv. O., D. Gr- hv. H., allen le Katwijk aan Zee, f 1 of 1 d.T E. v. d. O. hv. G. aldaar 12 of 2 d. Wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Leiden: A. L. f-2 of 1 m. tsch. J. B. f5 of 5 d„ J. W. f5 of 5 d., K. P. W. v. L. f 2 of 2 d. wegens overtr. der Veiligheidswet'. S. J. F. f 2 of 2 dg.; wegens overtr. der Motor -en Rijw.wet: L. W., Voorhout f 5 of 5 dg^F. H. P. J., Heemstede 2 maal f 5 of 2 maar 5 dg.; II. J. S-, Haarlem f 3 of 3 dg.; A. P. Noordwijk aan Zee 2 maal. f3 of 2 maal 3 dg.J. D. f 5 of 5 dg.; J. J. Den Haag f 3 of 3 dg-N. G .0. 14 of#2 dg.; A. v. d. V. 2 maal f 5 of 2 maaj 5 dg.; A. v. Sch Katwijk aan Zee f 10. of 5 dg.; J. S. f 5 of 1 rand tuchtschool; A. B. f 3 of 3 dg.; C. G. J. f2 of 2 dj*.G. J. v. d. V. Den ITaag f 3 of 3 dg.; IT. IT., Katwijk aan Zee f 10 of 1 mnd. tucht school; N. Th. Z., Nieuwer AmStel 13 of 3 dg.; A. B. H. Doorn f 5 'of 5 dg.; G. G. IC. Heemstede f 10 of 5 dg,4 A. v. E. P. Wad- dinxveen f5 of 5 dg.J. O., Bloemendaal f 10 of 5 dg.; wegens ovërlr. van het Tra'm- wegregl.: A. de G. Hillegom f3 of 3 dg.we gens overtr. van het Prov. reglement op dé wateren in Z. H. (te snel varen): F. v. d. M., G. v. IC. ieder tot f 2 of 2 dg.; H. V. d. M. f 10 of 10 dg.; E. v. d, L. Pijnackcr; A. Z. Wasse naar; P. W. M. Katwijk aan Zee; C. A. E. Alphen aan den Rijn, ieder lot f 10 of 10 g W. T. Den Haag f 2 of 2 dg.; J. B. aldaar f2 of 2 dg.; H. S. aldaar f2 of 2 dg.; H. P. v. d. B. Rotterdam f 2 of 2 dg.; C. IC. War mond f 2 of 2 dg.varen zonder vergunning: R. IC. Kctheï; S. W. N. Hillegom; G. W. v. d. B. Delft; F. de B. zwervende; G. v. E. idemieder lot f 10 of 10 dg. wegens overlr- der Pol. Verord. der gemeente Leiden: G. R. f Tof 1 dg.; F. G. Sch. f 0.50 of 1 dg.; J. B. 10 50 of 1 dg.; A. V. f3 of 3 dg.; P. P. D. J 1 of 1 dg.; wegens overtr. van de Pol. Ver-* ord. dor gemeente Noordwijk: N. F. B. Voor hout f 1 of 1 dg.; wegens overtr. der arb.- wet: M. J. F. Katwijk aan Zee 2 maal f2 of 2 maal 1 dg.; wegens overtr. der IJ kwel: W. I, P. Katwijk aan Zee 2 maal f 0 50 of 2 maal 1 dg.; wegens overtr. van het Trarn- wegregl.: Th. P, f2 of 1 dg. Wegens overtr. der Pol.-verord. der ge meente Leiden: B. v. M B. CI, J. ten H., ieder tot f 1 of 1 d.J. K., L. P. Rijns- burg; H. v. d. S. zwervende, ieder tot fl of 1 d.M. J. v. H. f 0.50 of 1 m. t.sch M. Th. V. E. f 1 of 1 m. t.sch.J. B. f 0.50 of 1 m. t.sch A. v. B. Wateringen f 10 of 5 d.J. M. B. Delft f 10 of 10 d.G. K. Den Haag f 10 of 10 d.R. B. f3 of 3 d.; E. v. O., Den Haag f 10 of "10 d. Wegenp overtr. der Pol.verord. der ge meente Oegstgeest: P Ph, f5 of 5 d,; A. v. cl. L.C. K. Hazerswoude, ieder tot f 10 of 5 dL J. v. M. Sassenheim; C. J. L., Voorschoten, ieder tot f 5 of 5 d.R. B. Leiderdorp, H. B. Rijswijk, A. v. G. Rot terdam, ieder tot f 1 of 1 d Wegens overir. der Pol.verord. der gemeente Noordwijk: N. E. V. hv. S", Noordwijk aan Zee f 1 of 1 d.N. v. d. W. hv. D. aldaar; L. P. B. aldaar; H. L. ieder tot f 1 of 1 d.P J. C. R. Den Haag f 0.50 of 1 d.H. P. Noord wijk aan Zee f 2 of 2 d.J. Z. aldaar f 3 of 1 m. t.sch; P. C. aldaar f 3 of 3 d.E. X. Jr P. V Noordwijk aan Zee f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Pol.-verord. der gem. Noordw.houtTh. v. S Noordw.liüut f2 of 1 d.A. J. W. aldaar, N. D. aldaar ieder tot f3 of 3 d. Wegens overtr. der Pol verord. der gemeente ZoeterwoudeH. S. Hazerswoude f2 of 2d C. P. aldaar i' 1 of 1 m. t.sch. Wegens overtr. der Poh- verord. der gemeente Voorschoten: Q. J. Schoten f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Pol.verord. der gem Katwijk: C. K. Kat wijk aan*Zee f 3 of 1 m. t.sch.; C. V. aldaar f 5 of 1 m. t.sch.; C. v. d. P. aldaar f 10 om 5 d.; J. R. aldaarf 10 of 10 d. J. v. S aldaar f 5 of 5 d. Wegens overtr. der Pol.-verord. der gemeente Sassenheim: B. J. v. d. K. Sassenheim 2 m. f5 of 2 m. 5 d. Wegens loopen op verboden grond: L. J. de G. f 1 of 1 m. tsch.; M. J. v H. f2 of 1 m. t.sch.J. v. R, Katwijk aan Zee, geen straf toegepast; H. de K. Oegstgeest f 2 of 1 m. t.sch.A. v d. V. Lissc f3 of l m. t.sch. Wegens overtr. van het Motorkentcéken- bcsluit: Th. L. li. I 5 of 5 dg.; II. B. f 3 of 3 dg.; wegens overir. der Spoorwegwet: W. V. Rijswijk; P. V. aldaar; H. A. IC. J. V., den Haag; J. K. aldaar; II. W. aldaar, ieder tot 12 of 2 dg.; H. A. Leiden f 1 of 1 dg.; we gens overtr. der Trekhondenwet: N. de J., Gclderwoude f 3 of 3 dg.: F. B. Noordwijk aan Zee f3 of 3 dg.; H.F.C.; D. Z. ieder tot 2 maal f2 of ieder 2 maal 2 dg.; wegens overtr. van het reglement van politie op het vaarwater tusschen Rijn en Schie: G. F., Haarlem f 10 of 10 dg.. A. de R. Hardinx- veld; A. v. L.t K. v. E., Oegstgeest; K. D. den Haag ieder tot f5 of 5 dg.; wegens overtr. der arb.wet: M. J. F. 2 maal f 2 of 2 maal 1 dg.; wegens strooperijA. v. d. V. Lisse f5 of 1 mnd. tuchtschool; wegens het niet-on- schadelijk houden van een gevaarlijke hond: W. E. E., Warmond f5 of 5"dg.; wegens een trekdier onbeheerd laten staan: Th. v. D., Rijnsburg f2 of 2 dg.; wegens overir. der arb.wet: P. G. v. D.: Noordwijk, 15 ol 5 dg.; J. v. R. en A.,v. R. beiden te Noordwijk, ieder tot f3 óf 3 d. W«gcns overtr. der invaliditeitswet: P. I. A. W. f 10 of 5 Vrijgesproken werden: P C. B. wegens ovorlr. van de Pol. verord. der gem. Leiden-; E. H. R. wegens overtr. der verord. op'dé openbare vermakelijkheden te Leiden- M» 11. S. hv. N. wegens schoolverzuim; J. \r. R.' Noordwijk, wegens overtr. der arb.wet; If' S. den Haag, wegens overtr. der Motor, eri Rijw.wet; G. J. J. M. de B., wegens overtr. van het .Motor- en rij.regl.; G. v. S., Lei- muiden, wegens overir. der verord. op de keuring van vee te Leiden; W. J. v. d. M. wegens overtr. der Motor- en rijw.wet- H S.; J. P. L.; W. J. M.; P. C. II. W.: A, J.' K.? aFlen den Haag; M. W. G., Rijswijk; J. J. y' d. IC., aldaar, allen wegens overtr. der Mo tor- en rijw.wet. Waar geen woonplaats is vermeld, is dezs Leiden. RECLAME. Let op het merk R. H. W. 190ö VOOB DONDERDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 12.00- Politieker. 3.30-—4.30: Uurtje voor de wees- en zie kenhuizen, door mevr. Ant. v. Dijk 5.00 7.3.0: Vooravondconcert -door het IT. D. 0.-« orkest. Annie Zwiedinck, piano -7.00: Po- Jilieber. 7.45 en 10.00: Persber. 8.10: Christel. Omroep; Dr. Ph. A. Lansberg, voor zitter v. d. Christel. Liter Essayistenkring uit Zeist. W. Hornsveld le Baarn, viool; M. Eckiiardt te Amsterdam, piano; J. Meyer le Baarn, orgel. 1. Psalm 68 10 (trio); 2. Krregsmarsch, Mendelssohn; 3a. Standcheh, Schubert; b. Plaisier d'amour, Martini (viool en piano); 4. Rede door dr. Lansberg, over: Wat is Christelijke poëzie? 1ste ged. Het wezen der Poëzie en bijzondere schakeering van Christelijke poëzie. 5a. Das Lied der Lerche, Tschaikowsky, b. Schneeglochen, Tschaikowsky (piano); 6. Adagio 1ste orgel-» sonate; e. Mendelssohn; 7a. Ases Tod, Grieg, b. Solvjêgslied, Grieg. 8. Melodie van Ru-i binstein (viool en piano) 9. Tweede gedeelte rede: Het dagelijksch leven door Christelijke poëzie gedragen. 10a. O Heer, die daar. lerius; b. Dankt, dankt nu allen God, Vale-, rius (trio); 11a. Albumblalt, Beethoven; b. Walzer in A-moll, Chopin (piano); 12. Un-> garische Tanze 5 u. 6 Brahms (viool en piano); 13. Orgelsolo; 14. Andante en me nuet uit „Kleine Nachlmusik"; 15. Marche militaire, Schubert (viool en piano). Davenlry, 1600 M. 11.20—1.20.: Het rndiokwarlet en solisten, (sopraan, bariton, piano) 1.20—2.20: Gramofoonmuziek 4.20: Scènes van „Cranford" en „An Esca-* pade in India", causerie 4.40: Trocadero-» theemuziek 5.35; Kinderuurtje 6.20r Dansmuziek 6.55: LandbouwbericlUen 7.20: Tijdsein BigBen, weerberv nieuws. Lezing; On getting and rehearsing a part 7.45: Oude Engelsche muziek, door R. Roberon, piano 8.00: Lezing: Microscopes 8.20: Blackpool-programma, De Wylio Tate super Pierrots, L. Burns, sopraan; H. Bryan, komiek; IT. Cave, tenor; J. Pullin, komiek 8.50; Jan Iiurst's orkest. 9 20: Vroolijke muziek en zang 9.50: Weerber. njeuWs 10.20: Engelsche volksliederen met pianobegeleiding, I. I. Anson, sopraan;! S. Logan, bariton 10.50—rl2.20: Dans-» muziek v. h. Savoy hotel. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50? Concert Lucien Paris (piano, viool, cello) -r* 5.05: Concert 8.50: Concert. Königswüsterhamsen, 1300 M. 8.50? Vocaal concert Gemengd koor. H. Freua-i berg, piano; B. Geysel, orgel 10.50 12.20; Dansmuziek. Brussel 486 M. in Antwerpen, 265 M. t 5.20: Kindermatinee tot 6.20 8.20? Orkestconcert 9.20—10.20; Dansmuziek. Münster, 410 M. 1.35—2.50: Orkest-, concert, Kéler Béla, Siede .4.005.20: Kinderuurtje 5.20: Lezing: H. Eulembcrg, Belinde 6.20-, Werken van Lortzing door orkest 7.00: Lezing: Schule und Kunst 7.308.00: Juristenpraatje 8.20: Sc haak les 8.50—10.40: ..Der Poetenman-, tel'', klucht. Daarna muziek uit Café Corso. RADIO-NIEUWS. Buitengewoon amateur-succes. Mr W. A. S. Butenian, een bekend En- gelsch amateur van Hampstead, heeft een buitengewoon grool succes geboekt op korte golf gebied. Hij werkte n.l. met een amateur m Rio de Janeiro, terwijl voor zenden zoowel als onk vangen gebruik gemaakt werd van een raam- anlenne, bestaande uit 4 draadwindingen op een raam van 1 M. in doorsnede. De zend-energie bedroeg slechts 75 Watt. Een record prestatie dus om met zulk een geringe energie naar Zuid-Amerika te sei nen, terwijl daarbij een paar draadwindin-» gen binnenshuis opgesteld als antenne ge bruikt werden. Een nieuwe dirigent voor Londen (2LO)- Mr. Dan Godfrey, de dirigent van het Lon- densche radio-orkest, heeft als zoodanig onb slag genomen. Ifif zal opgevolgd worden door John Ansell, componist van verschil lende komische opera's en orkestwerken, voorheen dirigent in het Winter Garden Theater. Voor de Amerika-luisleraais. Om te voorkomen, dat vele luisteraars» die 's nachts pogingen aanwenden om Amerika te beluisteren, voor niette hun nachtrust opofferen, brengen wij in herin-1 neriDg, dat het best hoorbare station, W.-G.Y. (Schenectady N.-Y.) op Maandag niet werkt. T Dit heeft ten doel de luisteraars m ^ewj York gelegenheid te geven naar ver a^le^e J x

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6