U UIT DE RIJNSTREEK. Leidsche Begrafenis-Onderneming UIT DE OMSTREKEN. IN F0TDGR DAT SPREEKT APOT HE K ERSÖOK,27- T E L 30ö"|i [léIEÈK} Alphen. De opbrengst van de in deze gemeente gehouden speldjesverkoop ten bale van „Het Groene Kruis" is f -£25.11'/». Burger 1. Stand. Bevallen: L. M. v. d. Bijl geb. Jongenburger, D. J. C. Verheul geb. van Dieën, D. M. F. de Grauw geb. Rijshouwer, Z. J. A. Kem- pon geb. Koot, Z. C. v. d. Hoek geb. Van Klaveren, D, i—i W, Lankhaar geb. De Jong, Z. Gehuwd: M. v. Tol jm. 2G j. en J. H. Sneeuw jd. 22 j. H. de Rooij jm. 23 j. en N. v. d. Schee jd. 21 j. A. Verdonk jm. 22 j. en G. de Leeuw jd. 19 j. H. Ver donk jm. 21 j. en G. I. Otterloo jd. 21 j. Overleden: J. Jongeneel echtg. van G. Verkerk 82 j. M. M. v. d. Heijden ongeh. vr. 61 j. J. A. Stigter echtg. van M. G. Roling 70 j. A. Boesveldt jd. 4 j. G. V, d. Hoek jd. 20 uur. Loop der bevolking. - Ingekomen: Th. W. Zipp, Raadhuisstraat 44, uit Rotter dam. La. J. Neus, Grijpensteinstr. 53 uit Nieuwer-Amslel. A. Drop, Slationstr. 28, uit Leiden. B. C. den Bleker, Pr. Hendr. straat 62, uit Ter Aar. A. Roodzant, Ju- lianastraat 28, uit Bergen op Zoom. C. E. Keijzer, Raadhuisstr. 44, uit Wieringen. A. W. Sengers en gezin. Burg. Visserstr. 18, uit Schoonhoven, F. v. Dam, Grij pensteinstr. 7, uit Koudekerk. J. v. Schaik, echtg. van II. Goor. Zuideinde 35, tiil Oegstgeest. T. Verbree en gezin, Brit- tenrustslr. 18, uit Ter Aar. J. v. d. Berg, Oudshoornscheweg 108, uit Utrecht. Ha. Kranenburg, Raadhuisstr. 219, uit Reeu- wijk. W II. Veltkamp en gezin, Juliana- straat 71, uit Den Haag. D. Evers, Rid- derbuurt 25, uit Bodegraven. J. Mole naar en gezin, Jan v. Nieuwenhuizenstr. 1, uit Rotterdam. Th. Nauta, Emmalaan 75 uit Helder. Vertrokken: D. Pauw, naar Utrecht, Ha vikstraat 55. J. den Ouden, naar Ouder kerk a. d. IJsel. II. Plomp, naar Woer den, Jaagpad 58. C. Stout, naar Zwoller karspel. C. Heerewijn, naar Nieuwkoop. M. Meijer, naar Amsterdam, Nieuw- dijk 158. Een dochtertje van don heer W. K. alhier kwam zoodanig van haar fiets te vallen, dat medische hulp moest ingeroepen worden. De dokter constateerde beenbreuk op 2 plaatsen. Boskoop. Door de politie alhier is pro ces-verbaal opgemaakt tegen den café houder G. B., wegens het hebben van be zoekers na sluitingsuur. Zondag had mej. S. alhier het ongeluk met haar rijwiel door een winkelruit te vallen, met liet gevolg, dat zij verschillende hoofdwonden bekwam. Mej. S. moest onder dokter's behandeling gesteld worden. Tégen J. V., alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens verzet tegen den polder en openbare dronkenschap. Hazerswonde. Uit goede bron vernemen we, dat een proef zal worden genomen om tot nog betere straatverlichting te komen. In ccnige lantaarns zullen nieuwe branders „Parkenson" worden aangebracht, die, naar verluidt, een uitmuntend licht verspreiden. Ot in do toekomst alle lantaarns met ddze Sranders zullen worden gemonteerd, zal af bangen van den-uitslag dezer proef. Op Maandag 6 Sept. a.s. des .voormid dags le 10 uur, zal do ollieieele proclbema- ling plaals hebben van den eleclr. hulp- iraebtmotor, systeem „Erikson", aange bracht in den Rietveldschen watermolen alhier. Waar men bij langdurige windstille in het regenseizoen dikwijls langen tijd last en schade van den hoogen waterstand had, hoopt men door deze instelling dit tot een minimum te kunnen beperken. Iedere belangstellende is bij deze opening welkom. Koudekerk, Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer 0. J. Bz. Corts, die door ongesteldheid ver hinderd is. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Wegens afwezigheid van den secre taris leesl de ambtenaar ter secretarie de nolulen, welke na een bemerking van den heer D. Dorrepaal worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: enkele goedgekeurde raadsbesluiten door Ged. Staten, en enkele toelichtingen van hetzelfde college aan gaande eventueele naamsverandering, onzer gemeente, wat betreft de bijvoeging: „aan den Rijn". Mededeeling wordt gedaan dat een yori- gen keer aan uitkeering aan de gemeente voor het onderwijs te veet Is hetaald f 910, hetwelk bij een volgende uitkeering wordt alcehouden. Aangaande de verbreding van de Lage- tvaardsche brug deelt de voorzitter mede, dal het bovendek niet even laag kon zijn als de brug, hetgeen met het oog op het verkeergevaarlijk zou zijn voor de voet gangers, en wat de brug aan den Gnephoek betreft, de plannen tot verbreeding zijn door de gemeente Alphen a. d. Rijn in behande- hng genomen. Namens B. en W. doet de voorzitter aan bieding van de Gemeente-rekening, welke CP de gewone diensten de volgende cijfers fteft: In ontvangst f39841.931/», in uitgaaf 38769.43; batig saldo f 1072.50'/». Kapi- taaklienst- in ontvangst f2828.67'/», in uit gaat f2565.71'/»; nadeelig saldo f263.05. boor B. en W. zijn in de commissie tol het nazien der rekening benoemd de heeren Ant. van Egmond, J. v. d. Berg, P. de Jong en M. J, Oppelaar. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur wordt aangeboden: in ontvangst f345 f® vitgaaf. f303; batig saldo f42.53; van f?' burgerlijke Armhuis; in ontvangst .5062.94 cn uitgaaf f 15893.04'/»; nadee- saldo f13010'/». Hieronder is tevens de 'kening van de verbouwing begrepen, voor "elke verbouwing een leening is gesloten iii, ni.OOOf do uitgaven bedroegen '10985.11'/»; batig saldo f24.881/». De rekeningen worden alle goedgekeurd, De voorzitter geelt een breedvoerig over-» zicht van de plaals gehad hebbende beslra- ting in de gemeente met de daaraan ver bonden koster^ waaruit blijkt, dat de uit gaven steeds met weinig <de begrooting heb ben overtroffen, waarom bet toegestane bedrag met f 800 wordt verhoogd. De heer Van den Berg informeert of de afgevallen steen voor andere bestrating kan worden gebruikt, waarop de voorzitter be vestigend antwoordt, en mededeelt, dat dit reeds voor een deel geschied is. De kasgeldleening 5 f 8000 wordt met drie maanden verlengd. Voor de voordracht van 2 leden voor het College van Zetters, worden na stemming aangewezen de heeren D. Dorrepaal, Ant. van Egmond. Jac. van Ommering en L. Smit, nadat vooraf door den voorzitter een woord van dank gebracht was aan het adres van den heer Corts, die door ongesteldheid heelt moeten bedanken, voor de hem be wezen diensten en ^preker hem algeheel herstel van gezondheid heeft toegewenscht. De voor korten tijd gewijzigde instructie van den gemeente-ontvanger kon do goed keuring van Ged. Staten niet wegdragen. De voorgestelde wijzigingen, voor zoover noodzakelijk, zullen worden aangebracht. De zitting van den gemeente-ontvanger blijft bepaald op Woensdagmorgen. Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer van den Berg naar de mogelijke zuinigheid met gas te betrachten bij de straatverlichting, speciaal bij lichte maan, en op de wegneming van overbodige tak ken, welke de verlichting belemmeren in den LagenWaard. De voorzitter geeft aangaande het eerste ee nbreedo toelichting en wat het tweedo betreft, zegt hij onderzoek loe. De heer Oppelaar informeert naar de mogelijkheid lot verlaging van den prijs van het meer-verbruik van water boven het maximum. Do voorzitter belaaft onderzoek, alhoewel het saldo van het waterbedrijf steeds f 200 bedraagt. Hierna wordt de vergadering gesloten. Tot leeraar aan de Middelbare Kolo niale Landbouwschool le Deventer is be noemd de heer drv J. van der Lee, alhier. Leiderdorp. Gemeenteraad. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Een brief van B. en W. van Leiden, waarbij wordt toegezonden een afschrift van de balans- en winst- en verliesrekening over 1925 van den Keuringsdienst van Waren te Leiden en een afschrift wan een staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1925 van dien dienst. 2. Een missive van G. S., ten geleide van de goedgekeurde wijziging der begrooting. 3. Een schrijven van den directeur van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrici- teit te Leiden, waarbij worcty medegedeeld, dat het prijsverschil lusschen de aan den Zijldijk te plaatsen lantaarns en die van Zocterwoude hierdoor komt. dat de lantaarns in deze gemeente geheel compleet en gereed voor de verlichting worden opgeleverd, wat in ZoeterWoude niet het geval was. Hierdoor is de vraag van den heer Klaver in de vorige vergadering beantwoord. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Vervolgens wordt overgegaan lol wijziging der begrooting, dienst 1926 en het betrekke lijk besluit model D. vastgesteld. Daarna bieden B. en W. de begrooting aan voor het jaar 1927, die ter visie ligt en aan de leden voor twee dagen zal worden rond gezonden. Aan de orde is nu een missive van G. S., waaruit blijkt dat tegen de aangegane geld- lcening ad f 6000, in principe geen bezwaar bestaat, maar dat verzocht werd in 't raads besluit eenige redactie-veranderingen aan. le brengen, waaraan wordt voldaan en het be sluit opnieuw vastgesteld. De Voorzitter deelt nog mede, dat de geld- leening tot dekking van de kosten der elec- tritiealie van den Zijldijk nog niet is ge plaatst, doch dat onderhandelingen worden gevoerd mei de Boeren-Spaar- en Leenbank. Voor het geval, dal het niet mogelijk is de geldleening bij die bank. te plaatsen, worden B. en W. gemachtigd elders pogingen in het werk le stellen. Deze leening kan warden teruggebracht van f 7000 tot f 6500. De rondvraag niets opleverende, wordt do vergadering gesloten. Burger 1. Stand. Geboren: Hen- drikus Theodorus Gerardus, Z. van W. A. Colijn en G. Nijenhuis Wilhelmina, D. v, C. J. van Poelgeest en B. W. Keijzer. Overleden; Maaike Kroes-21 j. Cornells Meerburg 88 j. Leimniden. Scheen bet Vrijdagmiddag, Wen de molorspuit inrukte, dat er geen vuut meer in liet hooi der hooibergen van de af gebrande boerderijen was overgebleven, Za terdag bleek, dat dit niet het geval was. Aan het rooken kon men zien, dat het hooi hier en daar nog smeulde. Met emmers water wist men een tijdlang het vuur tegen te houden. Zondag begon de wind meer op le zetten en begonnen de hooihoopen hevig te rooken en te smeulen. Maandagmorgen werd dit nog eTger, op enkele plaatsen begonnen de vlammen weer naar buiten te slaan. Des middags om twee uur was het weer zóó hevig, dat het noodig geoordeeld werd op nieuw de klok te luiden en er met de molor spuit op uit te gaan. Het gevaar was toen men een halfuurtje gespoten had, geweken. Toch bleek het ondoenlijk het vuur in den berg geheel te blusschen; men ving derhalve aan de overgebleven stukken der hooibergen geheel uit elkaar te halen. Tot laat in den middag ging men hiermede door, Waddinxveen. Door de handarbelders- vcreeniging „Eigen Haard" is aan do ge meente grond gevraagd voor nog twee plaats jes in den zin der Landarbeiderswet Van wege deze vereenigingen .weiden reeds drie nette plaatsjes geslicht, Zwammerdam, In den ouderdom van 51 jaren is gisteren overleden de heer J. B. Ruling, sedert verscheidene jaren secreta ris-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier. Terwijl dr. van Beek alhier Zondag een zijner palienlen bezocht en zijn fiels voor de woning had neergezet, is deze door een handigen dief ontvreemd. Men zag er een persoon mede den Goudsehen weg op gaan, die door den dokter per auto spoedig werd nagezet, doch tevergeefs. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 861 - LEIDEN 4030 Aalsmeer. In het bestuur van de af- deeiing van „Het Witte Kruis" is het plan gerijpt, de t.b.c.-bestrijding aan zijn reeds zoo omvangrijke bemoeiingen toe to voegen. Daar is echter geld voor noodig, en het kan dat krijgen van gemeente, provincie en den staal, wanneer de statuten der vereeniging zijn gewijzigd in dien geest en daarop do koninklijke goedkeuring wordt verkregen. A.s. Woensdagavond wordt in hotel Met een vergadering gehouden, waar de statu tenwijziging aan de orde zal komen. Haarlemmermeer. Zaterdagavond werd in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een drukbezochte vergadering gehouden van do vereeniging van opstalhouders en erfpacht nemers van den Haarlemmerjneerpoldcr, welke ten doel heeft de belangen van deze groep van personen, die wonen langs den Ringdijk van dezen polder te behartigen en voor te staan, in verband met de gerezen bezwaren tegen het besluit van het Polder bestuur om de opstalréchlen aanmerkelijk te verhoogen. In de vergadering was aanwezig de heer mr. Hagemeijer te Haarlem, die de belang rijke zaak, waar 't voor de opstalhouders om ging. kort en zakelijk toelichtte en de aanwezigen in ernstige overweging gal om de gelederen le sluiten, teneinde verder bij Gedeputeerde Staten, aan wie reeds een drietal verzoekschriften werd gericht, goed beslagen ten ijs te kunnen komen. Het denkbeeld om te trachten bij dit col lege, in afwachting van belangrijke stappen die naar 't zich laat aanzien gedaan zullen worden, pogingen aan 1e wenden het verder afsluiten der verhoogde contracten stop te zetten tot nader onderzoek, vond vrijwel algemcene instemming. Zondagmorgen omstreeks hallvijf ont stond brand in een hooischelf, siaando op het erf van den melkrijder Wilteman aan den Zwanenburgerdijk nabij Halfweg al- bier. De brandweer uit die omgeving werd onmiddellijk gewaarschuwd, arriveerde met de spuit, die door een vrachtauto werd voorlgetrokken, spoedig ter plaatse en slaagde er in het vuur tot de schelf te be perken, zoodat het woonhuis in de aan grenzende perceelen gespaard bleven. Do schelf bestond uit ongeveer 20 voer hooi en was tegeij brandschade verzekerd. Omtrent de oorzaak is tot heden niets met zekerheid bekend. Een chauffeur, dio nog niet stuurvast was. De drie gebroeders B., wonende le Aalsmeer zouden Zondagmorgen even een auloritje gaan ma ken in een aan een hunner loebehoorende Fordlouringaulo. Toen ze uit de garage van den heer v. d. B. te Aalsmeer wegreden, zag het drietal een kennis, die uilgenoodigd werd het tochtje mee te maken, waaraan direct met groole ingenomenheid gehoor werd gegeven Lustig reed, het viertal toen in den open wagen langs de rechte wegen van dezen polder. Op den Aalsmeerderweg nabij den Spaarnwouderwcg gekomen, wilde een der gebroéders. die de kunst van het chauffeeren nog niet al te best verstond, ook eens de aulo te besturen, hetgeen werd goedgevonden, zoodat hij aan het stuurrad plaals nam, niet vermoedende dat zijn on bedrevenheid in het autorijden voor het viertal noodlottig zou worden. De jongeman had nog geen 100 meter gereden of hij raakte de macht over 't stuur at kwijt, waardoor het Fordje z'n eigen weg opging en van den hoogen berm van den weg op z'n kop. in de wegsloot terecht kwam. De tot het autoritje uilgenoodigde kennis had de tegenwoordigheid van geest, toen hij het ongeval zag aankomen, met een reuzen sprong uit de auto op het bouwland aan de overzijde van de wegsloot le springen. Hij wendde "daarna direct krachtige pogingen aan om de andere drie inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden, hetgeen na veel moeite gelukte. Een hunner, die be kneld zat. geraakte in bewustetoozen toe stand en werd in een nabij gelegen arbei derswoning vriendelijk opgenomen en weer bijgebracht. De overigen kwamen met een nat pak en den schrik vrij. Het kostte heel wat moeite om de be schadigde auto weer op het drogo te brengen. Katwijk aan Zee. Eenige jaren geleden werden een aantal personen bekeurd we gens het vis9chen van schelpen, heigeen in het proces-verbaal als „Diefstal" vermeld stond. Deze aangelegenheid is toen door den rechter behandeld en als we goed ingelicht zijn, werden de „overtreders" buiten ver volging gesteld en ging het bedrijf .zijn ge wonen gang. Tot nu toe. .We vernamen n.l., dat „op last van h o o g e r h a n d" het schelpenvisscheri ver boden werd, en dus de overtreders, die als „dieven" gebrandmerkt worden, zouden yep- baliseerd worden. Dit nu is dezer dagen geschied. Eenige „haggerders" werden „op de daad betrapt"_en zullen hun proces-verbaal wel thuis krijgen. Men begrijpt, dal de schelpenvlsschera met deze .handelwijze njet .zee» content zijn, temeer, waar eenige jaren geleden de zaak reeds door den rechter is beslist en wel in gunstigen zin voor de visschors. Temeer klemt dit, omdat reeds van overoude tijden het schelpenvisschen een bedrijf was, dat geheel vrij van lasten of rechten werd uit geoefend. Het is trouwens een bedrijf, waar in nog niemand een „gezeten burger" werd, wel daarentegen vindt men onder de uit oefenaars er van veten, die net toekomen om in de behoeften van hun gezin te kunnen voorzien. En die behoeften van een schelpenvis- echersgezin zijn in den regel niet vele. Maar tochI De Slaat heeft bezittingen. En volgens het Burgerlijk Wetboek is het strand het eigendom van den Staat en is alles wat zich op het strand bevindt of daar op aanspoelt (en geen anderen eigenaar heeft) Staatseigendom. „De eigendom van den grond beval in zich den eigendom van hetgeen, op en in den grond is." Dit is een rechtsterm en naar dien zal men trachten gedaan le krijgen, dat de echelpen niet meer kosteloos opgevi9cht zul len mögen worden. Voor de schelpenvfssehers is dit natuur lijk voorloopig een schadepost, die ze niet kunnen lijden en de kalkbrander enz. zal dan het „vischreeht moeten betalen, wat dan weer verhaald wordt op de menschen, die de kalk betrekken. Het spreekt van zelf, dat we zeer nieuws gierig zijn naar den ailoop dezer procedure. Van de haringvisscherij kwamen lo IJmuiden binnen om aldaar te monsteren de loggers KW 70 met 23 last en KW 125 met 21 last pekelharing. Van de haringloggers, waarvan de vang sten naar Katwijk worden verscheept kwam te IJmuideu binnen de sloomlogger KW 123 met 170 kanljes volle en 221 kantjes maatjesharing. In de Oude Kerk hebben we gister avond mogen luisteren naar de orgelmuziek van den heer Nic. v. Beelen en den sopraan zang van mevr. Reddingius. Over het alge meen scheen het publiek zeer te genieten zoowel van 't orgelspel als van den zang. Zangeres en organist hebben het publiek zeer voldaan, 't Was jammer voor het vele echoone, dat ten gehoore gebracht werd, dat er niet meer kunstminnend publiek aan wezig was. Gisteravond waren de manslidmalcn der Geref. Kerk alhier uilgenoodigd tot be spreking van eenigo kerkelijke zaken in verband met de vacature der predikanls- plaats en de oude predikantswoning. Nader zullen hierover mededeelingen gedaan wor den. Hel programma der feeslelijkheden ter herdenking van den verjaardag van II.M. Koningin Wilhelmina, te houden op Woens dag 1 Sept. a.s., luidt als volgt: 8 uur voorm.: Zanguitvoering van „Excel sior" en „Hallelujah", op het Paul Kruger- plein en in Duinoord. 10 uur: Ringsteken op versierde fietsen. 1.30 uur nam.: Groole ringrijderij met paard en sjees. 2.30 uur: Boegsprietloopen voor jongens, 4 uur: Stoelendans. 5 uur:Wedloop met hindernissen cn zwemmen. 6 uur: Mastklimmen. 8 uur: Lampionoptocht met' muziek. 9.30 uur: Gymnasliekstanden met Ben- gaalsch vuur. 10.30 uur: Pracht vuurwerk aan den Boulevard. Waar nu de Oranje-Vereeniging al het mogelijke doet om een waardig feest in elkaar te zetten, laten daar nu de burgers van Katwijk aan Zee niet achterblijven en ieder de vlag uitsteken, opdat ons dorp er des te feestelijker uitziet. Aan den afslag van haring waren drie parlijen aangevoerd. Prijzen als volgt: Volle haring (Nooid 125.40125.45; Volle haring (Zuid) f21.60; Maatjes haring (Noord) f 18 40f 18.70Maatjes haring (Zuid) f 18.65; Makreel f22f2G; alles ge rekend por kantje. Van onzo haringvloot kwam 1 logger voor de 2e reis te Vlaardin- gen, en 1 logger voor de 3e reis te IJmuiden binnen, beide vaartuigen met 24 last haring. De Haringvisscherij. Eind Augustus. De warme maand, de maand van weinig aanvoer en ongunstige export, is voorbij. En toch gelukkig I hebben we niet le klagen. De vangsten zijn over 't algemeen nu nog wel niet schitterend 1e noemen, integendeel zijn er schepen die zooals het altijd het geval was nog heel weinig aan den wal gebracht hebben, maar in doorsnee heelt het optimisme, dat we een paar weken geleden huldigden, zich bestendigd. Er zijn verschillende schepen met zeer mooie vangsten binnengekomen en de prij zen bleven stationair, zoodat besommingen yan vijf-, zes- en zevenduizend gulden ge maakt werden. Tot heden zijn we dus in beier conditie dan het vorig jaar eind. Aug. De komende maand, die in doorsnee koe- Ier atmosfeer geeft, is meestal de maand, waarin de prijzen nog iels naar boven loo- pen, gezien het meer gunstige frissche weer voor cxporlverzending. Alles te zamen genomen leeft er in on« hart ten opzichte der haringvisscherij thans in hoogere male de goede hoop. Moge zij niet beschaamd worden. Ter gelegenheid van het Oranjefeest cp morgen zal het postkantoor alhier voor postzaken open blijven tot 2 uur n.m. Voor giro en postwissels is het den geheelen dag gesloten. De derde of laatste brievenbestel- ling wordt niet uitgevoerd. Die post wordt den volgenden morgen besteld. Gistermiddag vloog een vliegmachine uit de richting Noordwijk over 't Rijnl. Uit wateringskanaal zeer laag bij den grond. Even over de watering naar ons dorp ge komen, sprong een der inzittenden plotseling op den grond, welke manoeuvre heel goed gelukte. Dat de „acrohaat" spoedig een troep kinderen achter zich verzamelde, laat zich denken. RECLAME. VAN OUP^ONr-FMAAn 9922 Ter gelegenheid van den verjaardag, van H M. de Koningin, wapperde heden vani alle openbare gebouwen, de Gemecntezaal' uitgezonderd, de Nederlandsche driekleur.) Ook van vele particuliere woningen waaide' het dundoek. Viel hel feest vorig jaar „in. het water", de dag van morgen hcloott alles! le vergoeden. Voor de verschillende spelen j zijn schitterende prijzen aangekocht, die in de uitstalkast van den beer J. Baalhcrgen ter' bezichtiging zijn gesteld. Katwijk aan den Rijn. Oranjefeest. i Gistermiddag werden hier do Oranjefeesten ingezet met een feest voor de schoolkinde ren. waarvan we kunnen "zeggen, dat lied schitterend geslaagd is. Het prachtige mooie: weer droeg hiertoe veel bij. Te half twee was het verzamelen aan de verschillende scho len vanwaar men in optocht ging naar het Kerkplein waar de klassen werden opge steld. Opgeluisterd door do muziek der liar- nionie Katwijk marcheerden de kleinen, ge tooid in Oranje en met feestelijke gezichten, het gehcele dorp door om aan het feestter rein 1e arriveeren waar bij aankomst de aan bieding der ververschingen begon. Terwijl dan de zeer vele spelletjes werden gedaan, bliezen de muzikanten er vroolijk op los en bleel de stemming er in tot de spelletjes wa ren afgeloopen en men weer in optocht trok naar de Turfmarkt waar de voorzitter den Oranjevereeniging de heer Raadsveld zeidei te moeten beginnen met een teleurstelling mede te deelen n.l. dat de zangvereenigin-. gen aan het verzoek om een concert te ge ven niet hadden kunnen voldoen. Hij ver zocht de aanwezigen nu enkele liederen lei zingen begeleid door de Harmonie. Uit vollet borst zong men dan enkele vaderlandschei liederen waarna de stoet werd ontbonden. De uilslag der spellen was als volgt: lstei klas meisjes blokjes rapen; 1. A. Jansen, 2, J. Ouwerling, 3. D. de Best. Hardloopen: 1, M. v. Paridon, 2. A. de Jong. Ballen gooien 1. Cor v. Egmond, 2. K. Lamboo, 3. L, Sieckcr. 1ste klas jongens blokjes rapen; 1', C. Grimbergen, 2. N. Kneijber, 3. J. Zand bergen. Ballen gooien; I. J. D. v. Delft, 2. M< Vreeburg. Hardloopen; 1. P. do Mooy, 2. P, v. d. Perk, 3. R. Dingenaar. 2e klas meisjes Blinddoeken: 1. Tina Meijer, 2. L. Boter- mans, 3. M. Minnee. Hardloopen; 1. G. de: Best, 2. M. Luyten, 3. K. Schaap. Blokjes, rapen; 1. H. Jansen, 2. M. de Ruyter, 3. M, v. Paridon. 2de klasse jongens vlagstekcn;| 1. A. Mulder, 2. C. v. Steijn, 3. A. Houwer, Ballen gooien: 1. C. v. Beelen, 2. P. v. d. Valk, 3. P. v. Rijn. Blokjes rapen: 1. L. Kralü 2. J. Korpelshoek, 3. J. Langeveld. 3de klasset meisjes: 1. Cor v. d. Boog, 2. P. v. Rijn, 3. A, de Vries. Blinddoekloopen: 1. M. y. Zuylyen, 2. Lena Meijer, 3. P. v. Dellt. Ballengooien:( 1. M. Varkevisser, 2. A. Korpelshoek. Vlag- sleken. 3de *klas jongens Hinken: 1. P. V, Dijk, 2. II. v. d. Perk, 3. J. Knclsch. Hoepe len: 1. W. v. d. Eshof, 2. J. Minnee. Zakloo- pen: L P. Sinon, 2. A. Schaap, 3. L. v. d- Kamp. 4de kl. meisjes muiltje loopen:l. Rika; Aanhane, 2. Tina Zuiderduin, 3. L. Durieux, Stoelendans: 1. T. Rijsdam, 2. A. Kneijber, 3 S. v. Beelen. Hardloopen: 1. G. de Ruyter, 2. M. Zwaan. 4de klas jongens, Hoogsprin gen: 1. A. Aanhane, 2. C. v. d. Boog, 3. Jac, Schaap. Ballenhappen: 1. Theo Mulder, 2. J, Schaap, 3. D. Houwer. Zakloopen: 1. W. v, Dcltt, 2. H. v. Paridon, 3. G. v. RijD. 5de kl', meisjes ezeltje steken: 1. A. Spierenburg, 2, Rika Koelewijn, 3. M. v. Riessen. Hoogsprin gen: 1. L. Spierenburg, 2. J. Verhoef, 3. Mi Langeveld. Waschophangen: 1. P. Versluisp 2. M. Haasnoot, 3. N. Ersebith. 6de kl. jon; gens touwtrekken: 1. C. Vliegentharl, 2. Al, v. Paridon, 3. C. v. d. Does. Ballenhappen j 1. Henry Grimbergen, 2. C. Haasnoot, 3, Adolf Meijer. Hindernis loopen: 1. H. v. d, Boog, 2. C. Schaap, 3. H. Looyensteijn. 6de( kl. meisjes Stoelendans: 1. P. Haasnoot, 2, C. v. d. Kamp, 3. S. v. d. Gogten. MuiRj# loopen: 1. C. v. ScJioten, 2. G. Zuyderduin, 3. Chr. Minnee. Vlagsteken: 1. Rika Rusten, burg, 2. M. Hazemaker, 3. G. Boezaard. 6dd kl. jongens Hindernis loopen-. 1. C. v,' Leeuwen, 2. Jac. Neort, 3. P. Bekker, 4. P, Vonk. Touwtrekken: 1. C. v. d. Boog, 2. Chr, Boezaard, 3. W. Aanhane. Ballenhappen: 1', M. Schoneveld, 2. B. de Bruin, 3. G. HogewoN ning, 4. J. Zwaan Jz. Nadat de stoet was ontbonden liet de mu ziek Zich nog even hooren en toog men huis waarts orn een en ander in gereedheid la! brengen voor den liehtstoet. Bij de groepslei ders wa3 inlusschen gelegenheid voor da kinderen om de prijzen te komen afhalen, Te 9 uur was het opstellen van den lieht stoet op het Kerkplein waarvoor flink animo was. Behalve de hiervoor ingerichte versierde en verlichte wagens waren allen in den stocf van lampions voorzien wat in den avond eet( mooi gezicht was. De jury, bestaande uit da heeren dr. Hueling, Jac. Wassenaar en C, Braun, kende den lsten prijs toe aan dei» wagen van „Herwonnen Levenskracht", af- deeling van den R.K. Volksbond. Hieraan! was veel werk besteed. De tweede prijs ver wierf „Groep Zigeuners". Nadat de lieht stoet het dorp was doorgetrokken werd deze, ODtbonden aan de Turfmarkt. Dan werd dé avond verder aangevuld met een concert) door de Harmonie, waarbij de tradilionecle! rondedans om de tent waaraan honderdei» deelnamen. Een prachtig gezicht. Te ruiixj 3—8 r

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7