TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. Gemeenteraad van Leiden. MARKTBERICHTEN. [WEERBERICHT. Barometerstand. riet dunne lijntje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. De groote wijzer geeft den stand aan van Hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 774-. Hedenmiddag 3 uur: 768. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 30 Augustus, medegedeeld door bet Kon. Meteorologisch Instituut te De Bildl Hoogste stand 771,8 te Kopenhagen. Laagste stand 7-48,1 te Sedisfjord. "Verwachting tot den avond van 31 Aug.: Matige, later afnemende, Oostelijke tot Zuidelijken wind. Helder tot Jichtbewolkt. Droog weer, behoudens kans op onweer. Iets •varmcr. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag: Hoogste stand des voorm. te 9 u. 30 min. Hoogste stand des nam. te 10 u. 04 min. LUCHTTEMPERATUUR. Temp. 9 uur voormf 15 gr. C. (59 gr. P.). Temp. 12 u. 's midd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). Temp. 3 uur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hoone Rijndijk". 7 uur voorm.: 181/» gr. C. 12 uur 's middags: 191/» gr. C. 3 uur nam.: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl"*. 7 uur voorm.: 181/» gr. C. 12 uur 's middags 19 gr. C. iê uur nam. 197» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 30 Aug.: 82-4 n.m. lot 6.38 v.m. ken den boel voor hen te redderen. D° mijn werkers volgen valsche gidsen. Juist in deze tijden gaat de bejaarde lev 'der der scheepslieden Haveloch Wilson, een beweging lanceeren om de arbeiders-vak- tyereenigingen weer geheel los te maken van elke politiek, gelijk zij aanvankelijk ook bedoeld waren. De nieuwe, door Havclock Wilson opge lette organisatie heet „Industrial Peace Union of the British Empire". Zoowel van werkgevers- als van werkhemerskant is de beweging door velen met geestdrift ontvan gen. In alle nijverheidscentra van belang, zooals Liverpool, Manchester, Newcastle, Birmingham en Leeds gaat de organisatie bijeenkomsten houden om het volk te door dringen van het belang en den zegen van Vrede in de Nijverheid. NOORWEGEN. Een staking voorkomen. 'De werkgevers en arbeiders in de eleclro- chcmische nijverheid hebben het voorstel Van den openbaren bemiddelaar om de Joonen mot 15 pCl. te verlagen, aanvaard. De staking gaat dus niet door. BULGARIJE. De Macedonische kwestie. "Het Bulgaarsche antwoord op de nota van Griekenland, Zuid-Slavië en Roeme nië draagt, geheel volgens het advies van do groote Mogendheden, volgens een te legram van d-e ,,Times"-oorrespondent in Sofia geen polemisch karakter, maar tracht niettemin de leegheid aan te toonen van de bewering, dat er sinds het voorjaar een herleving heeft plaats gevonden van de rcvolutionnaire actie. Er wordt op gewezen, dat "Griekenland in het afgeloopen jaar geen enkele klacht tot Sofia heeft gericht over grensinciden ten. Na betoogt te hebben, dat de Roe- meensche regeering een onderzoek naar de z.g. incident-en aan de Roemeenscb- Bulgaarsche grens had geweigerd, noemt de nota in verband met de gebeurtenissen aan de Zuid-Slavisch-Bulgaarsche grens «ijfers, door de Zuid-Slaviërs zelf gegeven, waaruit blijkt, dat sinds het begin van dit jaar slechts vier invallen van komitadji's hebben plaats gehad tegen 25 verleden jaar. Verklaard wordt, dat gedurende de zelfde periode de Bulgaarsche autoriteiten driemaal zooveel invallen constateerden van agrariseh-coramuhistisehe benden uit Zuid-Slavië komende De nota beschrijft verder alles wat ge daan is door de Bulgaarsche regeering om een einde te maken aan de revolutionaire actie op eigen gebied en wijst er op, dat bet grenstoezicht belemmerd wordt door bet geringe aantal beschikbare troepen. In verband met de houding van som mige mogendheden heeft de regeering haar "wensch opgegeven de kwestie voor te leg- &en aan den Volkenbond; maar tevens wordt verzekerd, dat Bulgarije volkomen vertrouwen heeft in den Bond en dat, in dien deze de kwestie ter.hand nam, zij bereid zou zijn zich te onderwerpen aan "e uitspraak van die hooge en onpartijdige autoriteit. ontwerp aangeboden van een non-agressie verdrag, waarin o.a. gestipuleerd was: we- derzijdsche verplichting van elke agressieve aclie, wederzijdsche verplichting tot inacht neming der neutraliteit in geval van een aanval door een derde mogendheid op de andere partij, onthouding van deelneming aan elk accoord van politieken of economi- schen aard, gericht tegen de andere partij. De oplossing van voorkomende geschillen zou geschieden door een gemengde arbi trage-commissie. De Sovjets hebben den wenseh uiige-1 sproken, dat het pact geleekend zou wor den bij het aanslaande bezoek van den Poolschpn minister van Builenlandsche Zaken, Zaleski, aan Moskou. Het voorstel is echter door Polen niet gunstig ontvangen. Het bezoek van Zaleski aan Moskou zal lot den herfst worden uit gesteld. RUSLAND. Hei program dei oppositie. Do „Roel" publiceert het program van actie van de z.g. „rechtsche arbeiders-op positie", die, volgens het blad, speciaal onder de arbeiders in de groote steden, oen sterken aanhang zou hebben. Het program behelst 14 punten, die, kort sa mengevat, hierop neerkomen 3. Reorganisatie van de derde interna tionale en de roede vakvereenigings-inter- nationale; weigering van gelden aan de derde internationale voor de ondersteuning communistische partijen in het buitenland. 2. Terzijdestelling van den invloed van de communistische partij op regeering en staatshuishouden. 3. Afschaffing van het monopolie op den buitenlandschen handel. 4. Nieuwe verkiezingen, op den grond slag van volkomen vrije, geheime stem ming. 6 Afschaffing van de doodstraf. 6. Afschaffing van de rechtsstreeksche subsidies van de sovjet-regeering aan bui- tenlandsche communistische partijen en publicatie van documenten, waaruit blijkt, hoeveel millioenen tot dusver voor de bui- tenlandsche propaganda zijn uitgegeven. 7. Amnestie van alle gevangenen en her ziening van alle in de laatste jaren gewe zen strafvonnissen. 8. Afschaffing van den invloed der com» munistische partij op de coöperatieve be weging en de industrie. 9. Totdat alle in den loop der jaren ora politieke redenen uitgeweken of uitgewe zen personen zullen zijn teruggekeerd en nieuwe verkiezingen zullen hebben plaats gehad, zal de macht berusten in handen der arbeiders- en boerengedelcgeerdcn en zal er geen sprake zijn van hegemonie van de communistische partij. 10. Volledige vrijheid van pers, verga dering en godsdienst. 11. Opneming in de bestuurslichamen van begaafde personen uit den arbciders- en boerenstand. 12. Het land blijve het onvervreemdbaar eigendom van de boeren. 13. Een eind worde gemaakt aan de syndicalisecring van de industrie, waaraan voor een groot gedeelte de chaotische toestand, die op economisch gebied be staat, is toe te schrijven. 14. Bij het vernietigen van de dictatuur van de communistische partij worden geen represaille-maatregelen van persoonlijken aard genomen tegenover de leden of ge wezen leden der partij. Intu8schen gaat men voort aanhangers der oppositie op groote schaal te ODtslaan. Dc werktijd op de staatsburcaux wordt verlengd. PERZIE. Toch afgetreden. Uit Teheran wordt gemeld, dat de pre mier nu toch is afgetreden. Wie hem heeft opgevolgd etc. verneemt men niet. POLEN. r Een Rngsisch voorstel. a vertegenwoordiger der sovjel-regeering J®. Warschau heeft onlangs den Poolschen Minister van Builenlandsche Zaken een Het anlwoord van Mnssolini aan Spanje. LONDEN, 30 Aug. (V. D.) Naar ge- meldt wordt, verklaart Musoslini in zijn anl woord op de Spaansche eischen in zake Tangcr en den permanenten zetel in den Volkenbondsraad, dat Genève ni2t de g»5 schikte plaats is om de Tanger-kw. stie. te bespreken. Er kan geen verband gelegd worden lusschen Tanger en de Volkcnbonds- bcsprekingen betreffende Duilsch'.and's toe treden en de Spaansche eischen in zake een permanenten zetel. Mussolini stelt verder voor een speciale con ferentie te houden in een andere p'aals dan Genève. waaraan Italië, Spanje. Groot- Brillannië en Frankrijk zullen deelnemen, teneinde de Tanger-kwestie te bespreken. De strijd in China. IIANGKOW, 30 Aug. (Reuter). Vrijdag is het „roode" Kanton-leger het offensief be gonnen tegen Ilsicnning op 50 mijl afstand van Hangkow gelegen. Woepeifoe leidde de verdediging en diens troepen handhaafden de stelling. Hij treedt krachtig tegen de spionnen op. Acht studenten, die een brug in de lucht lieten vliegen, liet hij onthoofden en ver scheidene agitatoren wegens afzettingen en spionnage ter dood veroordeelen. Loonactie in de Franschc metaalindustrie. PARIJS, 29 Aug. (Belg. Tel. Ag). Een aan lal gedelegeerden van de unitaire vak bonden in de metaalindustrie (district Pa rijs) zijn gisteravond in de Arbeidsbeurs bijeengekomen om overleg te plegen over den vorm, waarin de strijd voor loonsver- hooging zou kunnen worden gevoerd. Be sloten werd een actieve campagne te voeren om de eischen ingewilligd te krijgen. Socialistisch Congres. ZüRICH, 29 Augustus. Bel. Tel. AgJ. Do raad van de socialistische Internationale waarin 20 partijen van verschillende landen vertegenwoordigd zijn, benoemde yiiegen (Nederland) tot voorzitter. Het voornaamste punt van Hespieldng Van de uitvoerende commissie beslaat uit het vaststellen van de houding ten opzichte van den Volkenbond. De Brouckère (België) sprak zich uit ten gunste van een positieve samenwerking. Otto Bauer (Oostenrijk) wees op de geva ren die uit deze samenwerking zouden voortvloeien. Ten slotle werd besloten een onlwerp-resolutie op te stellen. Op verzoek van de Brilsche arbeiders partij besloot de uitvoerende commissie dat het volgend congres in 1923 te Londen zal worden gehouden. ZURICH, 30 Aug. (B. T. A.). Het Inter nationale Socialistische Arbeiders-Congres nam een roolie aan waarin de diensten wor den erkend welke Genève kan bewijzen aan de loejpadering der volkeren volgens de internationale begrippen. De partijen der verschillende landen hebben vast te stel len onder welke voorwaarden een lid der partij een Volkenbondsmandaat mag be- kleeden. Er moet steeds nauw contact be staan lusschen den Volkenbondsgedele geerde en de partij. Er zal een commissie worden benoemd voor het bestudeeren der kwestie van het democratiseeren van den Volkenbond. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarin wordt ver klaard. dat het Italiaansche decreet tot het verlengen var. den arbeidsdag met een uur een aanslag is op de internationale arbei dersklasse. Eveneens wordt de Brilsche wet tot het verlengen van den arbeidstijd der mijnwerkers eèn ernstig gevaar geacht voor de mijnwerkers van alle landen. Een nieuw Fransch déraillement. PARIJS, 30 Aug. (V. D.). Tegen midder nacht is de personentrein LyonSt. Etienne bij Vernaison gederailleerd. Tien personen werden gewond. STADSNIEUWS. Koninginnedag te Leiden. Evenals het vorig jaar zal ook morgen ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op het Schuttersveld door de te Leiden in garnizoen liggende regimenten een parade gehouden worden. De Marine-Kustwacht zal hieraan echter om ons onbekende redenen niet deelnemen, zoodat wij dus alleen het -1de regiment in fanterie en het 6de regiment veld-artillerie in actie zullen zien. De parade, welke te balfelf aanvangt, wordt opgeluisterd door muziek van het Leidsch Politie-Muziekcorps. Een autobus met militairen togen een boom gereden* Een tiental gewonden. Een vrachtauto met 23 militairen van het 7de regiment infanterie, te Amsterdam woonachtig, op weg naar hun garnizoen te Harderwijk, reed hedenmorgen tegen halfzes bij het nemen van den beruchlen rechten hoek 3 K.M. noordeljjk van Amersfoort in het zand tegen een boom, waardoor de op den kant zittende militairen van de auto werden geslingerd. De milicien I. Godschalk werd met een bovenarmfracluur overge bracht naar het militair hospitaal te Utrecht terwijl 8 personen in hel Militair hospitaal te Amersfoort werden opgenomen, waarvan zeven met lichte kwetsuren. Zekere D. Pelljer echter bekwam een schedelfractuur. Deze is vermoedelijk van lichten aard, zoo dat zijn toestand niet hopeloos is? De onderscheidingen naai aanleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin. Bij Kon. Besluit is bevorderd: Tot commandeur in dc Orde van den Nederlandschcn Leeuw: H. Colijn, oud- Minister van Financiën; de luitenant-ge neraal T F. J. Muller Massis, comman dant van het veldleger. Tot groot-officier in de Orde van Oran- je-Nassau: jhr. dr. C. G. \V. F. van Vre- denburch, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Brussel; jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, tijdelijk werkzaam aan het Departement van Bui- tenlandsche Zaken; jhr. S. van Citters, oud-Commissaris der Koningin in de pro vincie Gelderland; mr. A. F. L. graaf van Rechteren Limpurg Almelo, oud-Commis saris der Koningin in de provincie Over ijssel; jhT. mr. dr. E. Tjarda van Starken- borgeh Stachouwer, oud-Commissaris der Koningin in de* provincie Groningen. Is benoemdtot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: jhr mr. dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hollanddr. P. van Romburg, boog- leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht dr. G. Heymans, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Groningen; J. Th. Toorop, kunstschilder, te VGravenhagedr. N". M. Josephus Jitta, voorzitter van den Ge zondheidsraad te Den Haag. Tot ridder in de Orde van den Nederl. Leeuwmr. G. van Slooten Azn., raadsheer in het Gerechtshof te 's Gravenhage; mr. J. de Vries van Doesburgh, Officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank; dr. D. van Embden, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te AmsterdamCh. L. van de Bilt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem; G. Bul ten, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, tc Voorhout; J. B. van Dijk, idem, te Amsterdam; H. G. M. Hermans, idem te 's-GravenhageAbr. Staalman, idem te Amsterdam; J. Weitkamp, idem te Hardenberg; mr. J. A. de Wilde, idem te 's-GravenhageA. Zijlstra, idem to Gro ningen; dr. C. C. Uhlenbeek, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leidendr. W. Galand, hoogleeraar aan do Rijksuniversi teit to Utrecht; dr, F. M. Jaeger, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit to Groniuf gen; dr. U.- Pb, Boissevain, oud-hoog leeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; dr. F. W. Groeheide, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam; tor. dr. ph\ Raaymakers, Hoog leeraar aan de Roomech-Katholieke Uni versiteit te JTijxnegen; O. Feldmann^ hoog- lecraar aan de Technische Hoogeschooï te Delft; K. Casimir, rector van het Neder- landsch Lyceum te 's-Gravcnhagedr. Joh. Wagenaar, directeur van het Ko ninklijk Conservatorium te 's-Gravcnhage mr. D. van Houten, te Den Haag, voor zitter van den Raad van Beheer der H.T. M.prol. mr. A 11. M. J. van Kan, te Batavia. Tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau: ir. G. L. Driessen, directeur van Ge meentewerken te Leidenir. J. W. Kips, voorzitter van den N.V.B., te Den naag; jhr. J. Feith, letterkundige tc Den Haag; Henri ter Hall, te Rijswijk; A. L. Boot, inspecteur der directe belastingen te Lei den; L. C. Steffelaar, te Den Haag, secre taris-penningmeester van den A.NW.B, Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: Joh. C. M. Mensing, to Aalsmeer, algemeen secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde; mevrouw A. Tartaud geb. Kle;n, tooneelspeclster, te Rotterdam; mevrouw E. Poolman geb. Meissner, operazangeres, te 's-Giaven- hage; Fred Roeske, toonkunstenaar, ie Amsterdam; G. W. Lovendaal, letterkun dige, tc Grave; II. Cuypers, directeur der Chr. Oratorium-Vereen, te Amsterdam; J. Bruins Slot, arts te Waddinxveen. Met de zwaardenKapitein N. J. Sin gels van het 6e reg veld-art. Is toegekend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In zilver aan: J. Schouten, te Aalsmeer, machinist bij het Waterschap de Oust- tindcrpolderM. Zuilhof, meesterknecht bij de naamlooze vennootschap Scheeps bouw- en reparaliewerf ,,Dc Hoog", v/h. Gebrs. Boot, te Leiden; W. Sprey, mees terknecht bij de firma C. Hoogendijk cn Zoon, te Zwammerdam. In brons aan: H. C. Trap, letterzetter bij de naamlooze vennootschap: Sijthoff'3 Uitgevers-Maatschappij, te Leiden; W. ,L F. Nieuwenburg, banketbakker bij de firma FL M. Biesiot, te Leiden; P. van Klave ren, arbeider bij de naamlooze vennoot schap: Houthandel v/h. firma J. Sprey, te Alphen a. d. Rijn; J. Vlasveld, timmer mansknecht bij den heer P. H. Boers, te Hazerswoude; P. van der Oest, 1ste zager bij dc firma C. Hoogendijk en Zoon, te Zwammerdam. Oranjefeest te Leiderdorp. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal lc Leiderdorp morgen feest gevierd worden'. liet programma luidt: lOVa uur11 Va uur: Koraalmuziek door de Chr. Harm. Ver. „Devote". 127» uur: Opstelling van den Kinderop tocht. terrein Voordorp. 12 uur: Optocht der kinderen der beide scholen door het dorp. 2 uur: Kinderspelen op het terrein naast dc Chr. School. H. M. de Koningin-Moeder is heden ochtend per auto uit Soestdijk vertrokken naar Den Haag, waar zij zal doorrijden naar den Ruigenhoek. II. M. die in hel palci9 Noordcindo logeert keert Woensdag weder naar Soestdijk terug. WATERPOLO/ Een extra-competitie voor promotie en. degradatie. Het programma vastgesteld Naar het „Hbhl." meldt is reeds een programma voor dc extra-competitie (men zie elders onder „Sport") vastgesteld. Het luidt als volgt: Rotterdam: S V.H.—L.Z.C., 3 Sept. 7 uur. Zaandam: NeptunusS.V.H., 4 Sept., 7 uur. Leiden: L.Z.C.Neptunus, 5 Sept. 2 uur. (Zitting van heden). Voorzitter: de burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Afwezig met kennisgeving de heeren v. Hamel, Reimeringer, v. Rosmalen, Knuttel, v. Tol en Wilbrink. Na goedkeuring der notulen doel de Voor zitter mededeeling van eenige missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. De heer J. van Berkel neemt ontslag als lid der plaatselijke schoolcommissie. Bij het adres van bewoners van den Nicuwe-Rijn inzake beschadiging der hui zen, zegt de VOORZITTER, dat* het hier een zaak betreft ter competentie van B en W., zoodat het in him handen gesteld dient te worden voor afdoening. Hij kan echter mededeelen, dat alsnog Dieuwe voor waarden door B. en W. zijn gesteld te de zer zake, die verder gevaar zullen voor komen. De heer WITMANS vraagt hoe lang dit werk zal duren, zulks met 'fc oog op de scheep vaartbelangen. De VOORZITTER raamt van 8 maan den, doch voor de scheepvaart wordt vol doende gezorgd. De heer EERDMANS raadt aan te vo ren bekend te maken wanneer aan dien steiger wordt gelost. De heer ELKERBOUT klaagt over het niet naleven der vaartverordeningen. Met deze opmerkingen zal rekening worden gehouden. Agenda. lo. Benoeming van een leeraar ïn het Hoogduitsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarizen cursus. (180) Benoemd wordt drs. M. O. Stokvis, to Brielle, met 21 stemmen tegen 2 blanco. 2o. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1925, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteii (175) Goedgekeurd. 3o. Suppletoire staat van begrooling, dienst 1925, van de gestichten „Endegecst, Voor-, geest cn Rhijngeest". (175).' Goedgekeurd. do. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1925, van de gestichten „Endegeest^ Yoorgeest en Rhijngeest" (175) Goedgekeurd. 5o. Suppletoire slaat van begrooling, dienst 1925, van het Openbaar Slachthuis. (175)' Goedgekeurd. 60. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1925, van het Openbaar Slachthuis. (175) Goedgekeurd. 7o. Balansen en Verlies- cn Winstreke ningen, dienst 1925, van den Reinigings- en Ontsmctlingsdienst. (175)' Goedgekeurd. 80. Rekening, dienst 1925, van den Ar menraad. (175)' Goedgekeurd. 9o. Voorstc-1 tot overbrenging van het dienstjaar 1925, op dat van 1926 van gelden in verband met de voldoening van onbe-» taald gebleven vorderingen en het nog niel verwerkt of verbruikt zijn van verleende crediclen, alsmede tot overbrenging van verschillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst 159) Conform besloten. lOo. Rekening van de Ontvangsten en Uitgaven der gemeente over het jaar 1925, met inbegrip van die der Haarlcmmertrek-» vaart. (158 en 176) De heer HEEMSKERK vraagt eenige in* lichtingen betreffende enkele posten. Zoo ten aanzien van het Openb. Onderwijs, dat in opbrengst verre achterblijft hij hp} Bijz. Onderwijs, en bij de raming. Hoe kan dat verschil f 15.000 bedragen, waar de school-» bevolking ongeveer gelijk is? Het Bijz On-« derwijs is dan wel veel voordceliger M?do door het groote aantal oninbare posten, waarbij het Openb. Onderwijs ook slecht afsteekt Hij vraagt: hoe koipen de aanslagen tot stand en welke methode wordt gevolgd? 't Zelfde verschijnsel vindt spr. bij hot voortgezet onderwijs. Voorts verbaast hij zich op een mindere opbrengst van plm. f 1000 dan de raminf bedroeg voor het Gein. Waschbedrijf. Weth. SANDERS merkt op, dat hetgeen de heer Heemskerk zegt. niet ter zake is. en hij raadt aan bij de komende begrooting dj bcgroolingscijfers aan te vallen. Momenteel kan hij ..iet antwoorden. Wethouder MEIJNEN kan alleen zeggen, dat in 1924 de regelingen wijziging ondev gingen, zoodat elke maatstaf voor raming ontbrak en te hoog is geraamd. Het verschil lusschen Openb. en Bijz. Onderwijs kan hif niet verklaren. De heer HEEMSKERK bestrijdt formeel, dat hij niet Ier zake was, doch zal tczijner* tijd terugkomen. De VOORZITTER wijst er nog op, dat bij de schoolgeldregeling alle9 automatisch gaat^ Wordt de belasting oninbaar verklaard, dan ook de schoolgeldhcffing. Z. i. heeft de heer Heemskerk alleen het Bijz. Onderwijs een pluim willen geven, doch daarvoor zijn deze cijfers toch ongeschikt, waarop hij nader in gaat. Alleen de raming was onjuist, dat is zoo. De rekening van het Waschbureau -klopt, verder doet het hier niet ter zake. reining wordt dan goedgekeurd. llo. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de per- ceelen grond, respect aan de KoningslraaJ en de Nassaustraat, Sectie (L Nis 2165 en 2G48. (177) Conlorm besloten,'$j7 12o. Voorstel: a. tot aankoop van de pereeelen Sectie K Nis 3083, 1/5, 1« en 38; b. om het adres van J. van Eek c s. cn de molie-Schflller, inzake demping van de sloot langs het z.g. Zwartepad. als 1 afgedaan te beschouwen. (166) Conform besloten. (De zitting duurt voort). LEIDEN, 8 Aug. 1926. Leidsche Eieren Veiling, Aalmarkt (bij de Waag). Totale aan-> voer 7340 stuks. De prijzen waren: Kipeie-» ren van f 7.20 tot f 8.20Eendeneieren van f6.50 tot f7 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 28 Augustus. Veiling van eerste soort bloemen der Coöperatieve Ver- eeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen le kwaliteit: Ophelia 3640; Golden Ophe lia 32364650; Marcel Rouyer 42; Uadley 5066; Claudius Pernet 47; Colum bia 38-49; Butterfly 4152; Mac Keiler 43; Wilh. Kordes 3550; Rosanlandia 40; Polyanlharozen 11. Diversen: Dahlia's, grootbloemig 121418; Dahlia's, klein- bloemig 6—810; Gladiolen 12; Anjers 6; Lelie's 910; Montbretia 2. AMSTERDAM. Veemarkt. 529 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 106116 per Kilo; 2e kw. 88104 per kilo slachtgewicht; 3e kw. 7086 per kilo; 140 melk- cn kalfkoeien 350475 gld. per stuk; 90 vette kalveren: le kw. 92100 per kilo levend gewicht; 2e kw. 80—90, 3e kw. 66 78 per kilo lev. gew.; 62 nuchtere kalveren 1220 gld. per stuk; 275 schapen 2634 gld. per stuk; 676 Overz. en Geldersche Holl. Ie kw. 9495 ct; varkens le kwal it. 9495, vette varkens 9093, 59 paarden f 150f 275 per stuk, mindere soorten f 60 en hooger. ROTTERDAM, Veemarkt. 4C6 vette runderen, 229 graskalveren, 1198 schapen of lammeren, 672 varkens. Vette koeien: 49 50, 42—45, 30—327»; ossen 48, 41'/% 367', kalveren 72—74, 627»—65, 50— 527», buitenl. schapen 1824; lammeren 16—20; varkens, 39, 38, 37. [Wegens Beursvacantie ontbreken Heden de noteeringen der Amsterdam» scbe Beurs. - t 8-1 1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 3