NIEMEUER'S NIEKEUER'S No. 20386. LEIOSCH DAGBLAD, Zaterdag 28 Augustus Tweede Blad Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Verdronken. Bij het s 1 ui%- •e aan den Loosauinscheweg geraakte gis teravond het 9-jarig jongetje C. B., uit de Mackaystraat te Den Haag te water. Toen men het kind uit het water haalde, waren de levensgeesten reeds geweken. Aan de gevolgen overleden. De 6-jarige K. v. d. V., die op de van Boet- zelaeTlaan te Den Haag door een auto wend aangereden, is aan de gevolgen overleden. Oplichting voor 1200 0. Verdacht van oplichting van een bedrag van f 2000, gepleegd ten nadeele van iemand uit Antwerpen, is aangehouden de -42-jarige L. v. L., wonende aan den Riiswijkscheweg te Den Haag. Arbeid sc ontliet met hand tastelijkheden. Uit Alblasserdam wordt aan de Voorwaarts gemeld dat bij de fa. Kloos te Kinderdijk de verbittering van het personeel tegen een Duitschen bedrijfsleider H. tot een uilbarsing is gekomen, waarbij een arbeider hem te lijf ging. In enkele mi nuten was het heele personeel slaags en werd er gegooid, geslagen en geschreeuwd. Deerlijk gehavend is toen de bedrijfsleider in een kantoortje kunnen vluchten, waarin velen hem volgden. Eindelijk kwam de directeur, de heer B. Visser, wjen het gelukte de arbeiders te kal- meeren. De bedrijfsleider was inmiddels ge vlucht. Na een vergadering - met den directeur werd hel werk hervat op voorwaarde, dal de bedrijfsleider buiten de fabriek zou blijven. Gevaarlijk vuurtje stoken. Een voorbijganger zag een paar straatjon gens een vuurtje stoken tegen de garage yan de mode-magazijnen der Gebr. Linders aan het Bagijnenhof te Dordrecht. Voordat hij gelegenheid had de firma te waarschu wen, stond de garage reeds in volle vlam. De politie was spoedig met haar slangen- wagen ter plaatse, later verscheen ook de stoomspuiten. Men had het vuur toen spoe dig in bedwang. De schade bepaalde zich tot de garage en een aangrenzende berg plaats. De brand had heel ernstige gevolgen kun nen hebben, als hij was overgeslagen naar het groote magazijn, geheel gevuld met licht brandbare stoffen. Verzekering dekt de schade. Een gestoorde feestavond. Zondagavond was, naar het „N. H. Dagbl. meld, in het hotel Zeedependance, te Wijk aan Zee een feestavond georganiseerd, welke door een groot aantal badgasten werd bijge woond. Hierbij waren personen van voor aanstaanden rang; een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de burgemees ter der gemeenten en anderen. Er was ook een clubje jongelui, dat oen ïcscrve-officier onder zijn leden lelde. Dc stemming onder de aanwezigen, was xeeós dadelijk geanimeerd, heel gezellig, zooals dat onder de bezoekers van een kleine badplaats steeds het geval is. Helaas, zij zou wreed verstoord worden. Een humorist van uitstekende reputatie, die geroepen was om het gezelschap' dezen avond te vermaken, werd er, zonder het zelf ite willen de oorzaak van. Hij werd namelijk in de uitvoering van zijn taak belemmerd door het clubje jonge lui, die met hun luidruchtige, ook tijdens ihet optreden van den cabarettier, voort gingen. Hij verzocht stille, „óók daar in de kinderkamer", en hij doelde daarbij op het 'VToolijko groepje, waartoe de jeugdige re- oerve-officier behoorde. Nauwelijks was deze schertsende opmer king er uit, of een theeschoteltje vloog door de zaal om tegen het voorhoofd van den cahareltier in scherven te springen. Hij heeft hem getroffen midden in het voorhoofd, waar een vrije diepe wond werd veroor zaakt. Gelukkig niet ernstig Intusschen was de feestavond afdoende gestoord. De humorist werd verbonden en per auto naar huis gebracht Hij zal ver scheidene dagen niet kunnen optreden. De politie, die ter plaatse was, arresteerde het jongmensch en maakte procés-verbaal tegen hem op. Den volgenden dag heeft hij den humorist zijn excuses aangeboden. Doodgevallen. Te Raven Zwaaij is de 57-jarige rietdekker A. v. d. H van een 3 Meter hoog dak gevallen. De ongelukkige overleed kort daarop. De Rijnkade te Arnhem ver- zakt Aan de Rijnkade te Arnhem zijn belangrijke verzakkingen geconstateerd Reeds verleden jaar was er een gedeelte van 30 M. verzakt. De gemeenteraad heeft toen gelden beschikbaar gesteld voor het herstellen van dit ka-degedeelte Deze berken konden niet worden uitgevoerd in Verband met den hoogen waterstand. Had roen de herstellingen wel doen plaats vin den, dan zouden de kosten buitengewoon veel hooger zijn geworden dan het door den Raad toegestane crediet. Donderdag nu heeft een verzakking Plaats gehad over een lengte van 25 M. CD gistermiddag is deze verzakking ge volgd door een nieuwe, eveneens over een kngte van 25 M. Deze verschijnselen too- jen aan, dat de houten grondslag, waarop dc bazaltmuur rust vergaan ib. Het ver zakte gedeelte is thans afgezet. Treindiefstal. De laatste dagen kwamen bij de Ned spoorwegen te Roosendaal herhaaldelijk klachten bimif/i van vermissing van koperen consoles en Jputen roeden uit internationale treinen die van Holland naar België gaan. In de ^Cl®en» die van Roosendaal vertrekken, erd niets vermist, doch bij hun terug- er werden verschillende voorwerpen Vermist. 'da^|G comrnissaris van politie te Roosen- stelde zich in verbinding met de Bel- Iwehe treinpolitie. Donderdag werd, vol- t* 0s het D. v. N.-B." reeds een persoon to Antwerpen aangehouden, n.l. zekere G. V., treinpoetser aan het station te Ant werpen, die de dader bleek. Het onderzoek werd voortgezet en de gestolen goederen werden bij een opkoo- per te Antwerpen in beslag genomen. Door het drijfwi&x gegrepen. Donderdag is de 20-jarige G., werkzaam in de kleiwarenfabriek van den heer A. Russel te Tegelen, door een drijfrad ge grepen. Hij werd enkele malen rondge slingerd en de kleeren werden hem van het lijf gerukt. Eerst toen de machine stop gezet was, kon de man uit zijn be narde positie worden verlost. Hij werd bewusteloos naar zijn woning overgebracht. Bij de eerste geneeskundige hulp werden geen levensgevaarlijke verwondingen of kneuzingen ontdekt. Knaapje tusschen de dorsch machine. Gisteravond had te Weert het ongeveer 4-jarig zoontje van G. Bekkeis het ongeluk tusschen de dorschmachine te komen. Het. eene beentje werd op drie plaatsen gebroken, terwijl'van het andere de knie en onderknie gebroken was. Ook aan hoofd en armen bekwam het knaapje ernstige verwondingen, zoodat men voor zijn leven vreest. Vecht part ij. Op de Groen- ebraatsche kermis Ogem. Ubachover-Worms) had een fiksche vechtpartij plaats tusschen personen uit een aangrenzend dorp en be woners uit het dorp. Een maréchaussée, die eèn einde aan de vechtpartij wilde maken, kreeg met een stoel een slag op het hoofd. Bewusteloos zonk de maréchaussée neer. Dc dader werd in arrest gesteld. In een tobbe gevallen. To Beets (Friesl viel het éénjarig kindje van J. v. cL Linde in een tobbe met water. Het is overleden. Een Nederlander te Osten- de bestolen. De „Nation Beige" meldt, dat op 8 Augustus op het strand te Osten- •Je een Nederlander door twee jeugdige dieven beroofd is van 80.000 fr. Terwijl onze landgenoot aan het baden was, zijn zij in zijn badkoets binnengekomen en namen sieraden weg en Hollandsche, Bel gische en Fransche bankbiljetten. Do beide dieven zijn gearresteerd; zij hadden reeds 30.000 fr. verteerd. Faillissementen in Neder land. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen weck, eindigende 26 Augustus in Nederland uitgesproken 53 faillissementen tegenvoer 56 faillissemen ten in dezelfde week yan het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 26 Augustus 1926 2415 faillissementen tegenover 2727 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Een landskiff. Duits ch- iand brengt weer iets nieuws! Sinds eeni- gen tijd wordt daar reclame gemaakt Voor een „landskiff", waarmede nu, naar oüs' gemeld wordt, een dezer dagen ook een demonstratie hier te lande zal worden go- geven, vermoedelijk te Scheveniügen. Een beschrijving van deze „nieuwigheid" is eigenlijk al overbodig, omdat de naam voor zichzelf spreekt. Het is een laag kar retje op vier wielen met gewone rijwiel banden, waarvan de voortbeweging ont leend is ïian het bij het roeien toegepaste systeem der slidings, of-le^welglijbank- jes. De bestuurder glijdt op een bankje heen en weer en houdt aldus op zeer een voudige wijze met z'n beenen het wagen tje in beweging. Uit ons toegezonden plaatjes blijkt dat op sommige wagentjes een carosserie is gebouwd, zoo ongeveer in bootvorm. Het geheel is zeer licht en volgens de beschrijving uiterst gemakke lijk te besturen, zelfs in drukke en nauwe straten. De gemiddelde snelheid bedraagt 25 K M., terwijl een maximum-snelheid van 45 K.M. kan worden bereikt, althans met het merk „Curry-Landskiff", waarvan men ons bijzonderheden deed toekomen. In hoofdzaak heeft het gebruik natuurlijk een' sportief doeL Vrijwel het geheele li chaam komt in beweging, weshalve heb geschikt zou zijn voor sportmensc.hen, die in training zijn. Onder meer wordt het aanbevolen door den bekenden Duitschen zwemmer Rademacher. R e v o 1 u t i e-b ouw. De huur der kw^m den eigenaar vragen, 'n nieuwe buitendeur aan zijn woning te laten ma ken. „Een nieuwe buitendeur 1" riep de eige naar uit. „Het i6 een nieuw huis en je woont -er pas een week in!" „Ja, ziet u", antwoordde de huurder, „ik had mijn hond aan den deurknop vast gebonden en toen kwam er 'n kat voorbij". BUITENLANDSCH GEMENGD. Een'goede vangst. Dezer dagen kwam een deftige dame met den Weenschen avondtrein bij heb douanestation Schattau Tsjecho-Slowakije binnen. Zij reisde op een diplomatenpas- poort, waaruit moest blijken, dat zij de vrouw was van een hoofdambtenaar van buitenlandsche zaken, oud-vice-consul te Krakau. De commiezen vonden het gewel dige gewicht van de bagage der vrouw verdacht en zij verzochten haar daarom haar koffers te openen. De dame deed ver ontwaardigd en verklaarde geen sleutels bij zich te hebben. Dit was den commiezen aanleiding haar met haar bagage naar Zuaim te laten brengen, waar den volgen den dag haar koffers in bijzijn van een icommissie van onderzoek geopend werden* De commiezen hadden zich niet vergist. De koffers bevatten een groote partij Ite- liaansche zijdewaren, <üe onder bescher ming van den diplomatetipas gesmokkeld hadden moeten worden. De goederen wor den in bes'Iag genomen en mevrouw kreeg een boete van 350.000 Tsjechische kronen Bovendien zal de politie eerst eens onaer- zoeken of zij inderdaad de vrouw is» wahr- voor de pas haar "uitgeeft. 470.000 sigaretten vernietigd. Verleden jaar stelde een sigarettenfa- brick in Thiiringen een partij van 470.000 sigaretten ter beschikking van de stad Erfurt om gratis onder oorlogsinvalieden, armen en werkloozen :verdeeld te worden. Bepaald was, dat de sigaretten slechts verdeeld mochten worden als het Reich" er geen belasting van hief. Het tijk was hiertoe niet geneigd, de stad Erfurt wildo de belasting niet betalen en de fabriek de sigaretten niet terugnemen Dies werd de heele partij tot verbran ding gedoemd. Ze werd. in een kuil ge worpen, met petroleum begoten en ui brand gestoken. Het resultaat was, dat de personen, voor wie de sigaretten bestemd waren, niets kregen en dat de fiscus niets kreeg. Maar de vorm was gered. Een moord na drie jaren ontdekt. In Liebertwolkwitz, nabij Leipzig, is Dins dagmiddag ccn moord opgehelderd, die drie jaar geleden is gepleegd lp 11 November 1923 verdween plotseling de vrouw van den slotenmaker Ilahn Deze wa9 voor de derde maal getrouwd. Van zijn eerste vrouw scheidde hij; zijn tweede vrouw heelt zich, volgens zijn mededeeling, in den kelder op gehangen, ëen mededeeling, waaraan des- tijdg niet getwijfeld werd. In 1921 trouwde hij voor de derde maal met de vrouw, die hij twee jaar later vermoordde. Na de ver dwijning vaiï de vroutv, in November 1923, verwonderde men zich over het feit, dat Hahn geen pogingen /leed de-verblijfplaats van zijn vrouw te ontdekken. In Maart 1924 ging Hahn met een andere vrouw in bet huis, dat hem toebehoorde, samenwonen. Uil. deze samenleving werd een kind gebo ren. Toen deze vrouw Hahn eens mededeel de, dat in Liebertwolkwitz geruchten liepen dat hij zijn derde vroüw vermoord had, en hem verzocht, dat hij tegen hen, die deze geruchten verspreidden, zou optreden, zeide Hahn, dat men op dergelijke praatjes geen acht moeöt slaan. Op het aandringen van de vrouw, dat hij toch oens een* onderzoek zou instellen naar de verblijfplaats van zijn ver dwenen echtgenoote, opdat aan de geruch ten een einde zou komen, antwoordde,Hahn dat dit niet noodig was. Hij stelde dan ook geen pogingen in het werk de verblijfplaats van zijn vrouw te vinden. In de maand Juni van dit jaar verliet liij zijn huis en verhuurde dat aan den dieren arts dr. Stöver. Toen den nieuwen bewoner ook de geruchten omtrent Hahn ter oore kwamen, lette hij bijzonder op de gedragin gen van Hahn, als deze zich op de kamer bevond, die hij nog in zijn vroeger huis voor zich gehouden had. Het viel dr. Stövel op, dat Ilahn, als hij in dc woning kwam, zich éer$t naar den kelder begaf, waar hij een groóte hoeveelheid schroeven, stukken ijzer cm oude rommel bewaarde. Op den bodem, van den kelder lagen nog vele anderoéoude voorwerpen. Daar kwam nog bij, dat, wan neer de hond van dr. StöV-ein in den kelder kwam, het beest steeds 'buitengewoon on rustig werd, hetgeen den dierenarts in zijn vermoedens versterkte. Het viel hem op, dal de hond steeds op den bodem van den kel der kraste. Als II. uit den kelder kwam, was hij steeds zeer opgewonden. In verband met de geruchten en de waarnemingen van dr. Slóver werd tien dagen geleden door de po litie een Onderzoek ingesteld in den kelder en werden opgravingen verricht. Maandag begonnen 5 mannen te graven. Eerst werd de tuin omgegraven en toen daar niets ont dekt word, werden in den kelder de tegels uit den vloer verwijderd, waarna men ook hier ging graven. j Dinsdagmorgen, slootten dc arbeiders in den kelder, toen zij ongeveer 1 M. diep ge- graven hadden, op zand..Tegen den middag werd inderdaad onder zand het geraamte van een vrouw, gevonden.. Dc ligging yan de beenderen wees er op, dat fiet.iijk met opgetrokken knieën in het, gegraven gat gedrukt is. Behalve beenderen werd lijkenvet pn vrouwelijk hoofdhaar ge vonden. Qok opdekte men nog een hals snoer. De slotenmaker Ha\in. werd in de woning van een weduwe, waarmee hij nu was gaan -samenwonen, gearresteerd- In zijn bed vond men een geladen revol ver. Daar deze een weck tevoren nog in de waschlafel had gelegen, neemt men aan, dat H. voornemens was, zich, zoodra de moord ontdekt zou zijn, van het leven te berooven. Zijn arrestatie geschiedde echter zoo plotse ling, dat hij daartoe geen gelegenheid meer had; De gearresteerde ontkent den moord gepleegd te hebben en zegt niet te begrijpen wie het skelet in den keiden gebracht heeft. In Liebertwolkwitz is het bekend, dat I-Iahn legen zijn vrouwen steeds gewelddadig optrad. Een afschuwelijke marteling. Al geruimeö tijd maakten slroopers de omstreken van het dorp Sajk in Hongarije onveilig. Tot hun ijverigste vervolgers be hoorde de boschwachter Szombath, die het opzicht heeft over de goederen van graaf Erdödy. Al eenige slroopers waren door zijn toedoen opgeborgen, zoodat het gilde zeer op hem verbolgen was. Toen dan ook onlangs twee slroopers den boschwachter alleen tegenkwamen en hun kans schoon zagen, vielen zij den man aan, beroofden hem, trokken hem zijn kleeren uit en bon den hem vervolgens naakt aan een boom, waaronder zich een groote mierehoop be vond. Toen lieten zij hem aan zijn lot over. Eindelijk, het was at donker geworden, slaagde de ongelukkige er in den prop uit zijn mond te werken, waarmee zijn beulen hem het schreeuwen belet hebben. Zijn hulpgeroep, dat door de kwelling van de duizenden mieren, die op zijn lijf heen en weer liepen en hem overal beten, tot ver twijfelen» toe aanzwol, baatte niet. Nie mand hoorde hem. Paa den volgenden och tend vonden houthakkers den geplaagde, die volle 15 uur lang aan deze gruwciijke marteling blootgesteld was geweest. Zijn lichaam was door ontelbare mierebelen overdekt en gezwollen. De afschuwelijke pijnen hadden hem half-waanzinnig ge maakt. Toen zijn banden doorgesneden wa ren, trachtte hij weg te loopen, doch na twee schreden zonk hij bewusteloos in elkaar. In schier hopeloozen toestand 19 hij naar hel ziekenhuis gebracht. Van de slroo pers geen spoor. Gedood door vreesaanjaging* Een anoniem schrijver, zoo melden Lon- denteche bladen, heeft aan Scotland Yard een brief gezonden, waarin hij bekent, dat hij 12 jaar geleden een man in een hotei te Harrogate door vreesaanjaging heeft gedood. Toentertijd was de doodsoorzaak als een natuurlijke aangemerkt, doch de details, door den briefschrijver gegeven, doen de politie veronderstellen, dat de man meer van de zaak afweet dan iemand anders. Bij het onderzoek, dat indertijd gevoerd werd, was gebleken,' dat dc doode op den vloer van zijn kamer was gevonden en dat er een hoeveelheid kalk in do maag van het slachtoffer kon worden aange toond, dooh dit had geen verdenking ge wekt. De anonieme briefschrijver vertelt thans, dat hij naar het hotel gegaan was, met het doel, den bewusten gast, die een Vijand van hem was, den'doodsangst op het lijf tc jagen Hij drong 's mans kamer biunen, richtte een revolver op hem cn zeide hem op angstaanjagende^ toon, dat hij moest ster ven. De bedreigde beefde van schrik en scheen van angst in zwijm to zullen vallen, toen de indringer hem verklaarde, dat hij hem nog één kans zou laten. Hij haalde twee pakjes uit zijn zak en deed wat witte poeder, dat zij bevatten, in twee glazen water, terwijl hij al dien tijd zijn revolver op zijn slachtoffer richtte „Een der pakjes "bevat arsenicum", zoo sprak hij. „Doe een keus!" Do bedreigde dronk een glas leeg zakte in elkaar van doodsangst en was een lijk. Hij was door schrikaanjaging gestorven, want beide pakjes bevatten kalkpoeder. Na de glazen veilig weggeborgen te heb ben, had de indringer verklaard, dat do hotelgast plotseling onwel geworden en. overleden was. Niynand verdacht hem er van, de oorzaak van het plotseling ovc«- lijden te zijn. Een dokter te Harrogate heeft thans verklaard, zich nog enkele details van dit sterfgeval te herinneren. Wel had meu toenmaals vermoeden, dat er iets niet in orde was, doch het post mortem-onderzoek leverde geen verdachte. i*an wij zingen op. Anto-bandiet gedood. Te Parijs constateerde iemand, die een uitvoering in de Opera, had bijgewoond, dat zijn auto verdwenen wa3. Hij rappor teerde zulks aan de politie. Te 2 uur des nachts, zag een politieagent een jonge man met een auto rijden. De agent hield herti aan, doch de jeugdige bestuurder ver klaarde dat de auto aan zijn patroon toe behoorde. De politiebeambte, die in den jongeman een békend auto-bandiet herkende, ar resteerde het heerschap en gelastte hem, de auto naar het politiebureau te rijden. De -agent stond daarbij op de treeplank. Terwijl de aangehoudene met groote snel heid reed, poogde hij den politieman on verhoeds van de treeplank te werpen en doeg den agent herhaaldelijk op het hoofd. Er ontstond nu een worsteling, waarbij de politiebeambte zijn revolver trok en den bandiet doodschoot. Met den doode aan het stuur reed de auto in de richting van het kanaal. Ge lukkig lag er ter plaatse eenschip voor anker en dc auto botste tegen den wand van het schip aan, terwijl de agent nog 6teeds op de treeplank stond. De auto werd aan de voorzijde bescha digd ,doch viel niet te water. 500.000 fr&. aan juweelen vergeten. Een Parijsch koopman met zijn .vrouw, die aan het Gare de Lyou te Parijs uit den trein stapten, bemerkten bij het ver laten van het stationsgebouw, dat zij een 'lécrcn koffetje met juweelen ter waarde van een half millioen francs in hun coupé hadden laten liggen. De politie, van het verlies in kennis ge steld, deed oogenblikketijk de noodige na sporingen, maar tot nu toe tevergeefs. Door ganzen gered. Do Italiaansche ganzen houden hun faam, die dateert van de redding van het Kapitool door hun Romeinscho voorzaten hoog. In «en landhuisje bij Parma werden de eigenares, haar drie kinderen en ver scheidene bedienden 's nachts gewekt door het gekwaak der ganzen, die door het huis liepen. Het huis bleek /in brand te staan en de bewoners konden nog juist bijtijds de vlucht nemon. Ook de trouwe ganzen wisten tijdig het vuur te ontloo- pen. Gered! Een Amerikaansch tege-rvlieger, die met zijn toestel schipbreuk had geleden op een van de hellingen van de Alleghanuies is op het laatste nippertje gered, nadat hij langer dan 43 uur met gebroken ledematen had rondgekropen. Zijn linkerbeen was onder de knie gebroken en bovendien wa ren zijn beide armen gebroken. Toch wor stelde hij zich door dikke bosschages heen op de berghelling, tot hij eindelijk een weg bereikte, daar hij aan den kant bleef liggen, in afwachting dat hulp kwam op dagen. Zeerooverij. r Een bende van acht en dertig als passa giers vermomde zeeroovera plunderde 21 'Augustus bij Hongkong het Noorsche RECLAME. 8146 stoomschip Sandkioen. Hun buit aan geld on juweelen bedraagt 20.000 dollar. Kapi* tein en bemanning werden overmand ea kregen bevel koers te zetten naar Hong kong, waar de roovers met hun buit ont snapten, Anto-ongelnkken. De hoofdredacteur van het Brusselscht dagblad „Le Soir", reed te Brussel bij een kruispunt, met zijn auto, toen hij wildo uitwijken voor een voetganger, op het trot toir, waardoor vier personen gewond, en een voorbijganger gedood werden Een te legrambesteller werden beide beenen afge reden. Twee andere voetgangers ^bekwamen lichte kwetsuren, terwijl ook de hoofdre dacteur zelf licht gewond werd. De auto is vernield. Een erpslig auto-ongeval had gisteravond plaats op den weg van Lausa naar Klolz- sche. Een auto, waarin zes personen waren' gezeten, geraakte aan het slingeren en kwam in een sloot aan de zijde van den weg te-< recht. De chauffeur en eigenaar van de auto^ de koopman Sorge uit Dresden werd doode^ lijk gewond-, een tweede inzittende wer<f ernstig gewond. De overigen liepen lic-htflf verwondingen op. Onmenschelijke behandeling. Sinds cenigen tijd liep in het dorp Hohcm weiden bij Mcrseburg het gerucht, dat de daar wonende landeigenaar Bernstein zijn geestelijk niet geheel normale zuster on- menschelijk behandelde. Het gerucht kwam ook ter oore aan de autoriteiten en onver-* wachts doden politiebeambten een huis zoeking. Naar de „Frankf. Z." verneemt ont dekten zij daarbij toestanden, welke nien in de 20e eeuw in Duilschland niét meer voor mogelijk hebben gehouden. Bernstein heeit zijn 44-jarige zuster sinds geruimen tijd al3 een dier opgesloten gehouden in een half donker hok van een negen meter in het vierkant. Het kleine venster was met ijzeren staven afgesloten. De deur was op slot en bovendien met een dwarsbalk verzekerd. De bodem was bedekt met wat stinkend slroo. De ongelukkige, die geen oogenblik haar cel mocht verlaten, was gekleed in een gescheurde blouse en rok en hemd. die dik onder het vuil zalen. Haar beenen waren geheel opgezwollen. Als reden voor een dergelijke behandeling, gaf Bernstein op. dat hij de kosten van de verpleging van zijn zuster, die reeds op haar vijftiende jaar teekencn van zinsverbijs tering had gegeven, en vroeger in een in« richting had gezeten, wilde uitsparen. Déj man is echter zeer good in slaat die .kos-» ten le dragen j De politiebeambten hebben foto's gc-nomc-ij van de vrouw en het hol, waarin zij gevon4 den werd. Ifet O M. heeft de zaak in han4 den. Alphen. Do gehouden speldjesverkoop ten haW van het Sanloslonds heeft in deze gemeente opgebracht f215.'J0 1/2. De raad dezer gemeente vergadert op, Woensdag 1 Sept. 's namiddags 7 uur. Agenda- 1. Voorstel van B. cn W. tot hel aangaat! van eene ondcrhandsche geldlecning van 1 118 800. 2. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een lijdelijke onderwijzeres belast met- het onderwijs in de nuttige handwerken aan de openbare school voor U LO. aan den' Oudshoornscheweg. 3. Voorstel van B. en W. om aan den die. naar van politie C. de Jong eene tijdelijks1 schadeloosstelling toe te kennen wegens ge' mis van vrij wonen, vuur en licht. i. Voorstel van B. en W. tot wijziging et! nieuwe vaststelling van de verordening op' de heffing en invordering van eene plaalseJ lijke belasting voor het gebruik van openJ bare gemeentewerken cn -bezittingen. Gisteren kwam een auto in aanrijding met een kinderwagen, waardoor deze kantelj de en de beide kleintjes van mej. C. 'over dsf straat rolden. Zij hadden geen letsel bekoJ men. doch mej. C. zeil liep een bloedcnd« hooldwonde op, waardoor zij zich onder dok-J tersbehandeting moest stelten. Alphensch Mannenkoor zal op 30 Aug.| das nam. te 8 uur een volksconcert geven in' de muziektent aan de Zaalberg9traat Hef programma luidt als volgt: 1. HaariemscU Liedeke, Willem Hespe); 2. Dat kwam ran

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5