de winkelweek te oegstgeest EN 0.49 0.49 0.79 PROPAGANDA-VERKOOP HAARLEMMERSTRAAT AALMARKT: «REESTRAAT MORGEN Ho. 20385. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 Augustus Derde Blad Anno 1926. De officieele opening Groote belangstelling Een autorit langs de winkels. Zijden Dameskousen, in alle moderne kleuren 1.45, 1.10, 0.95. Macco Dameskousen, in alle kleuren 1.15, 0.85, 0.69 Fil d'Ecosse Dameskousen, alle kleuren 1.30, 1.10, 0.95 GROOTE SORTEERING DAMES-HANDSCHOENEN TRICOT - GLACÉ - WASCHLEDER 9748 KOUSEN ONOERKLEEPING 96-98-100-113 Donderdagmiddag te 2 uur kwam een «root aantal genoodigden, met vele deel nemers en het bestuur van de Winkelweek commissie te Oegstgeeet met den burgemees- ter den lieer J. G. M. van Grielhuysen als cere-voorzitter, in hotel „Het Witte Huis". t2 Oegstgeest bijeen voor de officieele ope ning van de tweede winkelweek. Onder de aanwezigen merkten wij o. a. op: het college van B. en W. dezer ge meente, verschillende raadsleden, den heer Chr. Jansen, vertegenw. van de R.-K. Mid- denstands-Vereeniging „de Hanze", den ge meente-opzichter den heer J. v. d. Voet, den heer A. van Breda, voorz. van het muziek gezelschap der N. Z. H. T. M., den heer J. Uitenbogaard, voorz. van de Neulr. Coöp. Boerenleenbank te Oegstgeest. den heer dr. D. Timmermans, voorz. van de Oranje-Ver- eéniging, den heer B. J. M. Kortman, voorz, van de R.-K. Middenslanda-Verceniging „de Hanze", afdeeling Oegstgeest. De voorzitter van de Winkelweek-com missie, de heer G. D. Caspari, sprak een inleidend woord. Met groote blijdschap ver vuld memoreerde spr. de groote opkomst tot bijwoning van dit voor de commissie zoo gewichtige uur. Spr. bracht een hartelijk woord van dank aan den burgemeester die als hoofd der ge meente, het eere-voorzitterschap op zich heeft willen nemen. Vervolgens dankte spr. het college van B. en W. voor de betoonde belangstelling en medewerking en voorts allen die op ver schillende wijze medewerking en sleun ver leenden tijdens de voorbereiding. Hierna gaf spr. een korf overzicht van de het vorig jaar gehouden winkelweek welke zoo schitterend is geslaagd alsook van de totstandkoming van deze te houden win kelweek. Werd het vorig jaar gedacht over een totstandkoming van een vasle winkel weekcommissie, spr. moet thans tot zijn leedwezen mededeelen dat deze goede voor nemens door verschillende omstandigheden schipbreuk hebben geleden en zoo goed als verloren zijn gegaan. Toch is hel eenmaal uitgestrooide zaad niet gesmoord en hebben eenige onzer neringdoenden weder een com missie gevormd, na een aantal vergaderin gen gehouden te hebben. Aan de groole on verschilligheid van velen het hoofd bieden de, is toch het goede doel niet uit het oog verloren gegaan. Terugkomende op zijn inleiding, verheug de het spreker met de commissie dal loch weder verschillende vereenigingen en instel lingen zich dezer dagen enthousiast toon den len opzichte van het streven der com missie. De hoop' uitsprekende dat ook deze Winkelweek aan haar doel moge beantwoor den, gaf spr. hel woord aan den eere-voor- zitter, die ongeveer het volgende sprak: „Mijnheer de Voorzitter. Toen wij het vo rig jaar hier bijeen waren, was het voor de eerste maal dat alhier een winkelweek zou gehouden worden uitgaande van de winke liers en neringdoenden zelf in deze ge meente. En dat men haar thans herhaalt, is mij een bewijs dat de winkelweek van het vorig jaar een succes is geweest en zij door eendrachtige samenwerking van den handei- drijvenden middenstand levensvatbaarheid heeft. Voor het gemeentebestuur is dit aan leiding geweest, om, waar hel sympathiek slaat tegenover het streven van dit comité, gaarne gevolg te geven aan de uitnoodiging om de opening bij te wonen, en voor den burgemeester om haar te openen en het eere-voorzitterschap te aanvaarden. Wij ver heugen er ons over dat belanghebbenden meer en meer tot hel inzicht komen, dat er om een eerlijke concurrentie die door de lig ging nabij een groote stad dubbel moeilijk ie, het hoofd te bieden, iets gedaan moet worden om de ingezetenen tot zich te trek ken door hen te loonen dat men hier even goed en billijk kan verkrijgen wat velen nog te veel elders zoeken. En dan is er zeker geen beier middel denkbaar dan een win kelweek. waarbij men niet alleen laat zien wat voorhanden is, maar ook wat uit een oogpunt van smaak en kunst kan worden tot stand gebracht. Ik wensch U toe, dal ook deze winkelweek, waaraan voor Uw comité en voor belanghebbenden veel moeile en zorg verbonden is geweest, weder een goed resultaat zal opleveren en het voor de ne ringdoenden een spoorslag zal zijn om op den weg van eendrachtig samenwerken, roort te gaan. De belangen van hen zullen op den duur hierdoor worden gebaat en het welzijn onzer gemeente bevorderd. Deze winkelweek slrekke tot bloei van den plaatselijken handel. En hiermede verklaar ik de winkelweek voor geopend. (Applaus). De heer Caspari dankte hierna den eere voorzitter en gaf het woord aan den heer Ingenhohl, die sprak namens het bestuur van den Nederl. Middenstandsbond te Den Haag. Het verheugde dezen spreker voor de tweede maai in deze gemeente te zijn uitge- noodigd ter bijwoning van een winkelweek, vooral daar in deze gemeente tot heden geen vaste Winkelweek-commissie i9 samenge steld. Toch, zeide spr., staan er zulke groote belangen op het spel voor de tegenwoordige middenstanders. Zooveel gevaren hoopen zich hierbij op, waarvan men zich bewust diene te worden. Spr. hoopt daarom, een maal een sterk samenspannenden midden stand te mogen zien, omdat zulk3 zoo nuttig is voor het welzijn dezer gemeente. Een groote strijd is het sleeds om het wet tig gezag te kunnen blijven handhaven. Met een gezonde samenwerking is dezen strijd het hoofd te bieden. Een verblijdend leeken is het voor spr., dat door de overheid in deze gemeenle de vriendschapshand wordt toege stoken, waardoor zeer veel is te bereiken. Spr. wenscht de commissie en nering doenden een bijzonder welslagen dezer win kelweek. De heer v. d. Steen sprak vervolgens na mens de Chr. Middenstands Vereeniging te te Leiden, en feliciteerde de commissie met deze winkelweek en de ondervonden mede werking van het gemeentebestuur en van vele ingezetenen. Mocht het eenmaal komen tot een vast ingestelde commissie in deze gemeente, zoo zal ook deze vereeniging be reid zijn tot medewerking. De heer J. C. Donk sprak namens de Ver eeniging van bloembollen-, bloemen- en plantenteelt, te Oegstgeest. Het is, zeide spr., mij een behoefte, u dank te brengen voor de uitnoodiging tot bijwoning der opening dezer winkelweek. Tot mijn spijt moest onze ver eeniging zich ditmaal uitsluitend bepalen tot belangstelling, waar daadwerkelijke steun, helaas, dit jaar niet mogelijk was, gezien de financieele omstandigheden. Meermalen was het in onze Vereeniging een punt van be spreking, hoe onzerzijds iels kon worden gedaan om mede te werken, zoo mogelijk in samenwerking met uwe commissie, tot het welslagen van uw winkelweek of tot verhooging der aantrekkelijkheid in den vorm van het houden eener tentoonstelling of het organiseeren van een wedstrijd voor gevelversieringen of tuinen. Deze plannen bleken echter ontuitvoerbaar uit'financieele overwegingen, doch wij hopen, dat in de toekomst onzerzijds daadwerkelijk kan wor den bijgedragen tot welslagen van uw pogen om Oegstgeest vooruit te brengen. Wij wen- schen u veel succes, hetwelk na het resul taat van het vorig jaar, wel niet zal uit blijven, en ik eindig met u de verzekering te geven van de warme sympathie onzer vereeniging voor uw streven. De heer Ch, Jansen sprak namens de Centr. R.-K. Middenstands Vereeniging „Do Hanze". Ook wij, aldus deze spr., 9temmen van harte 'in met het- streven dezer com missie. Na regen komt zonneschijn, zegt het spreekwoord; dat dit ook hier in ver vulling moge komen en aldus eenmaal worde opgericht een va3le winkelweek-com missie. De medewerking van de overheid in deze gemeente geeft u reeds zonneschijn. Aanvaardt dit ais aanmoediging voor do samenwerking tusschen middenstand en overheid. Kracht en steun hebt u allen noodig en deze wordt u geboden. Mocht ook deze winkelweek slagen, dan zal het mede fe danken zijn aan de medewerking van B en W. Doch dit alleen is niet voldoende. Een krachtig samenwerken onderling is noodig. De natuurlijke sleun is thans aan wezig en zorg dan van nu af, dat de zoo noodzakelijke „organisatie" niet achterwege blijft, maar op den voorgrond wordt ge bracht. Vervolgens voerde het woord de heer Korteweg, namens de Vereeniging van don Handeldrijvenden en Iaduslrieelen Middeu- standsbank, te Leiden. Onze Vereeniging, zoo zeide spr., kan niet het werk opvatten van de buitengemeenten, doch wij geven u de verzekering, dat wij u steeds ten allen tijde tot hulp willen zijn. Beschouw on3dus steeds als collega's. Als bewijs onzer mede werking overhandig ik u hierbij een me daille ten dienste van uw streven. (Hartelijk applaus). De heer J. Uitenbogaard sprak namens de Neulr. Coop. Boerenleenbank, te Oegstgeest. Onze Vereeniging heeft nog zeer weinig ondervinding opgedaan, zeide hij, waarom het niet mogelijk is U thans met raad en daad terzijde te slaan. Het is evenwel een verblijdend teeken in onze gemeente, dat zoovelen zich hebben samengevoegd tot be vordering van handel en industrie. Een samenwerking is nuttig en noodzakelijk, wil men lot iels in staat zijn, waarom spr. de commissie feliciteert met het doel on streven dezer winkelweek. Namens de afd. Oegstgeest van de R.-K. Middenstands-vereeniging „De Hanze" sprak de heer Kortman; namens den Bond van Ned. Koffiehuishouders, afd. Leiden, de heer J. P. Kuipors, en namens de Oranje- Vereeniging Oegstgeest, dr, D. Timmermans De Voorzitter dankte namens de commis sie alle sprekers en zich tot de verschil lende afgevaardigden van Middensl. Ver eenigingen wendende, zegt hij, dat deze commissie volkomen kan instemmen met de bedoelingen van hun vereenigingen. Do enkele winkeliers, die thanB deze commis sie vormen, hebben, niettegenstaande de groote malaise in de verschillende bedrij ven, de handen te zamen geslagen en zijn tot dusverre gevorderd. Tot veler spijt is het niet gekomen tot het instellen van een vaste winkelweekcommissie, dooh wij ho pen op veler medewerking. Hierna werd van de aanwezigen een foto gemaakt op het terras. Na aanbieding van de thee word den aanwezigen een auto-rit aangeboden. Ver schillende autobezitters hadden hun wagen hiervoor disponibel gesleld. Na do terug komst bracht de voorzitter een hartelijk woord van dank aan den directeur van hotel „Het Witte Huis" voor het bereid willig afslaan van de groote zaal. en voor de voor deze gelegenheid aangebrachte prachtige bloemenversiering, waardoor zij in éen ware feestzaal was herschapen. Mede werd dank gebraclil aan de autobezit ters voor het afstaan hunner auto's, aan de schenkers van de verschillende prijzen voor den étalagewedstrijd en aan de Jury voor haar moeilijken arbeid. Deze jury bestond uit de heeren: D. Henstra, Rot terdam, Q. M. Bokelok, Amsterdam, Kos koolhaalder, Rotterdam. Omstreeks 4 uur ving deze jury haar arbeid, die niet gemakkelijk Was, aan. Verschillende prijzen waren voor den étaiagewedstrijd beschikbaar gesteld o.m.: Een verg, zilv. medaille van den bur gemeester van Oegstgeest; een verg. zilv. mod. van den heer J. O. Spaargaren, le wethoudereen verg. zilv. med. van den heer H W. Rubenkamp, 2e wet-houdor; een verg. zilv. med. van de R.-K. Mid denstands-Ver. de Hanse, afd. Oegstgeest; een zilveren med. van dr. D. Timmermans; een zilv. med. van de Oranje-Veroeniging Oegstgeest; een zilveren beker van de Neutr. Coöp. Boerenleenbank te Oegst geest; een zilv. beker-van de R.-K. Boe renleenbank te Oegstgeest; een zilv. med. v. d. Neutr. Middenstandsbank te Leiden. Tijdens den autorit verkregen wij een overzicht van hetgeen de winkeliers in de afgeloopen dagen en nachten hebben ge wrocht. Gereden werd van af ,,het Witte Huis" naar de Geversstraat, alwaar wij voor één der mooiste étalages gebracht werden, n.l. van den heer J. M Hooge- veen. In deze étalage zien wij niet alleen iets lekkers doch ware kunstproducten uit eigen bakkerij, gemaakt van brood, fijn gebak en van marsepain. Speciaal noe men wij hier het kunstwerk van Marse pain, voorstellende het postkantoor alhier. In één woord: een schitterende verkoop- krachtige étalage. De eerstvolgende zaak is die van den heer M. O. v. d. Burg. Deze sedert korten tijd verbouwde winkel leent zich nu prachtig voor het inrichten der étalago. In oen zaak als deze is de verscheiden heid der artikelen zoo verbazend uitge breid, dat er in de étalage maar een, naar verhouding, klein aantal artikelen geplaatst kan worden. De heer v. d. Burg heeft dit ^>p een wijze gedaan, zoodanig, dat men verplicht is er een kijkje te nemen Zeker is daar voor de kijklustigen iets van him gading. De heer Ed. H. de Bruyn biedt wederom iets fijns voor het publick. Een keurige étalage, samengesteld uit Cros- mith's Lavenderwater in flacons van ver schillende afmetingen, doch waarmede iets schoons is verkregen De nieuwe boek- en papierhandel van den heer v. d. Veen geeft ons een klein overzicht van soorten schrijfpapier, vulpennen en wa terverven. Deze étalage ls niet groot, doch keurig in orde. Voort rijdende gingen wij langs don Ter- wcoweg naar het tweede gedeelte van de eerste winkelstraat ln onze gemeente, n.l. de •Oe Kempenaerstraat, waar wij het eerst aan troffen de kruidenierszaak van den heer H. v. d. Leeden. Wederom is hier „kunslwerk" te aanschouwen. Wij zien hier in beeld ge bracht het over-bekende wapen van do firma „Verkade", gemaakt van koffie op een wit veld van rijst. Een waar kunstwerk. Her inneren wij er aan, dat aan deze Hag- kotfie-étalage verbonden is een prijsvraag van groote beteekenis. „De kleine Kapel" iels verder toont ons eyi keurige étalage, gevuld naar behooren met lingeriën, kousen en wolsoorlen. Een prachtige étalage brengt de heer C. Bol. Het is daar voor de heeren om van te watertanden. Een keurige collectie sigaren en sigaretten worden hier in deze schitte rende nieuwe étalage tentoongesteld. Voor deze eerste maal is de heer Bol goed voor den dag gekomen. De firma De Groot en Co., brood- en ban ketbakker, heeft ook met kunstenaarshand het deeg verwerkt in allerlei vormen en soorten. Onze reis werd hierna voorlgezet door het Emmapark en langs den Wvten. bachweg naar het Oude Dorp. Hier was he laas weinig te zien, doch het tsg niet in de bedoeling dit gedeelte onzer gemeente te vergeten. Vandaar terugkeerende reden wij naar het eerste gedeelte der De Kempenaer straat, waar wij kwamen voor de zaak van de firma v. d. Kloof. Deze firma, tot ver in den omtrek algemeen bekend om haar zui velproducten, meldt door middel van een mechanisch voortbewegend reclametoestel 't deskundig oordeel over de melk. Aan den anderen kant is een kleine machine ge plaatst en in werking gesteld, die de nieuwe chocolade ijswafels fabriceert. Hier zien wij dus met eigen oog dit product ter wereld komen. Voorwaar een schitterende reclame. Aan den overkant komen wij voor den nieuwen slagerswinkel van den heer C. P. A. v. d. Zalm. In deze zaak treffen wij aan een versch geslacht rund. in stukken ge houwen en van de eerste kwaliteit. Daar vóór liggen keurig opgesteld heerlijke ham men, alsmede verschillende worstsoorten, een m'ooi geheet vormend. Hiernaast vinden wij de ruime élalage van de firma W. J. Woeslenburg. Hoofdzaak van deze étalage is de afdeeling „Radio". Een en ander is zoodanig opgesteld, dat de zoo talrijke voorbijgangers vergast worden op hetgeep een radiotoestel van deze eigen fabrikatie presteeren kan. Aan beide zijden daarnaast is de aan deze zaak verbonden afdeeling glas en fijn aarde werk uitgestald. Het geheel vormt een zeer verkoopkrachtige étalage. Het „neusje van den zalm" op het gebied van de sigaren- handel, n.t. de Karei I sigaren, opgesteld op een fraaie wijze. Verder komen wij bij den heer H. Kranen burg. Een smaakvolle étalage met „Droste's Cacao en Chocolade", geflankeerd door de fijnste soorten Betuwsche vruchten in ver scheidene soorten, dwingt ieder voorbijgan ger tot stilstaan. De heer A. J. Duijverman toont ons de fijnste soorten en vormen schrijfpapier en een schitterend stel plateel- werk. Deze élalage ls niet groot, doch keu rig ingericht „Eenvoud is het kenmerk van het ware", ze^t een spreekwoord. Dit nu kan zcor zeker in toepassing gebracht worden bij don heer W Overvliet. Naast zijn agentschap van dn Fongers, Burgers E. N. R. en Gazelle-rijwie len, wordt hier geëxposeerd het Nederland- sehe Kroon-rijwiel. De heer H. A. G. van Bollen heeft een uiterst fijne étalage inge richt met „Maya" odeurs en zeepen Vooral voor de dames is liet hjer de moeite waard een kijkje le nemen. De apotheek en drogisterij „De Vijzol" is speciaal ingericht met de „Liniex Essence". Uit deze essence zal de limonade bereid wor de» voor de traktatie der schoolkinderen op 31 Augustus s.s. Pan gerst zal hier in d- gemeente goed de proef genomen kunne» worden. Het sdtoenynmsgyjjn ran den Veer A. F. Meijer is praeMig ingericht met schoeisel van verschillende seert. Hicrmode kwam een einde aan deze druk ke winkelstraat doch weldra bereikten wi# het den Slaton Juli j.t. geopende schitterende pand van do firma Rooakkcrt en Kamsteeg in de Goversriraat Dit pand geef! ons op oen grooten afstand al een mooien indruk. Do showrooms zijn zeer mooi. Do zoo bui tengewoon gracieuse auto's van de wereld beroemde Fransche en Amerikaansche fa bricatie als de „Fiat" en „Siudebakcr", wor den hier tentoongesteld. In tegenstelling met dezo zaak, treffen wij aan den overzijde do kloino etalage van dea heer Kuipers, welke gevuld fs met de beste soorten gedistilleerd. Verder komen wij voorbij cenigo winkel zaken welken zich schijnbaar, niet kunnen vereenigen met het doel van eeno winkel week en zich aldus niet aan eeno keuring hebben onderworpen. Anders is dit bij den lieer G. D. Caspari, die ons iels buitengewoons tentoonstelt, n.t een eerie schitterende tapijtenwaamnder een product uit Engelsch lndië, geheel uit schapenwol met de hand geweven. Een waar kunstproduct. De melkinrichting „de Landbouw" vraagt onze aandacht voor haar melkproduelea, keurig opgesteld. Op den Rhijngeestersttaatwcg gekomen, stelt ons de heer J. Remmerswaal in de ge legenheid in kennis te komen met het Sim plex rijwiel, evenals een deurtje verder de heer A. L. Nouwene met de B.S.A. rijwielen en vele onderdeden. Wij naderden bijna het einde van onzr reis, doch, werden nog even gebracht in de Van Assendetftstraat voor de zaak van den heer Menken. Van de melkproducten zagen wij hier niet veel, doch de afdeeling fijne vleeschwaren in blik, de jams en limonades deden het ook best. Eind goed, alles goed, werd in toepassing gebracht bij den heer W. Wiesbrock. Een werkelijk mooie etalage zagen wij hier, gevuld met gebak en chocoladewerken uit eigen bakkerij. Hierin-stelde ook do heer C lzih; in de Deutzstraat ons niet te leur Bei-Ion loonen hier hun vaardigheid in dit vak Na het bezichtigen van de- ctahj-s vaq de Gebr. Koelman, waar in dt- erin- een expositie gegeven wordt van electri lie l.inii pen enz. en in de andere van „Radio arlike-i ion", keerden wij naar het Witte Huis te- rug en smaakte ons cene verfrissching hup tongewoon na deze lange reis-. De avond bracht wederom een talrijk publiek op de been. Het muziekgezelschap der N.Z.H.T.M. bracht de vroolijkheid erin door het maken van een grooten omgang met muziek door de gemeente. Inlu99chen werd den uitslag bekend van den etalage-wedstrijd. Deze luidt &l3 volgt: Eereprijs: de heer J. G. Schrijvers; le pr.: Verkoopkrachtige etalage, de heer I. M. Hoogeveen-, le pr.; Mooiste etalage, de heer H. A. G. van Bellen: 2e pr.; verk kr. etai.. de heer W. J. Woestenburg: 2e pr.5 Mooiste elal.: de heer W. Wiesbrock 3o pr.: Verk.kr. etal.: de firma Rooyakkcrs en Kamsteeg; 3e pr.; Mooiste etal., de heer G. D. Caspari; -fe pr.: Verk.kr. elal., de heeï Ed. H. de Bruyn; 4e pr.: Mooiste etal de heer C. P. A v. d. Zalm; Eerv. vermeld.; Mooisle etal., de heer C. Bol-, Ecrv. ver-, meld.: Verk.kr. etai., de heer H Kranen burg. VROON Katoen Dames Konten 0.380.24 Macco Dames Konten0-850.65 Zijden Dames Konsen 0.880.49 Flor. Dames Kousen 0.950.58 Katoen Kinder Kousen 0.280.19 Wollen Kinder Konien 0.580.38 Sterke Sportkousen 1.100.88 (mooie randen) Heeren Sokken 0.780.44 Woll. Heeren Sokken 1.25—0.98 Damea Hemden Dames Pantalons Damos Onderjurken Dames Flanellen Zijden Onderjurken Heeren Hemden Heeren Flanellen Directoire Pantalons Kinder Tricot Corsages Kinder Pyama's Kinder Onderkleeding 0.95—0.66 0.98—0.68 2.25—1.68 0.98—0.68 2.45—1.75 1.45—0.98 1.95—1.38 0.44—0.28 0.38—0.29 1.95—1.48 aaar goedkonp. Dt nog voorradlgo DAMES-JAPONNEN In Stof, Crepe do Chlne en Linnen voor 1.95. 2.95, 3.95, 4.95, 6.95, 8.95 CORSETTEN, ook in extra wijde maten 3.4», 1.»», 88 ccnt

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9