IJzersterke C. H. DE JONG, Flinke Jongen Meisjes en Jongens PONTSCttOOL i Abonneert II ep bet „Leidsch Dagblad". MEISJE WONING UIT ÖE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. SPORT. 20 ambulante 5 Koppenspoeleistslers), 3 Personen voor buffel werkzaamheden. Donkersteeg 3. Aanvang der Cursussen in Vleeschhouwerij Machinisten- A vondschool AMBACHTSSCHOOL TE LEIOEN EET TOMATEN f Waar de Vlag waait Bodegraven. —De Kaasdag. Zonder dat daar naar builen nu veel drukle van gemaakt was is in den loop der laatste maanden door een commissie uit de Hol landse he Maatschappij van Landbouw en den bond van Kaasproducenten de eerste kaasdag in Bodegraven georganiseerd. Zulke dagen zijn nu juist niet iets heel nieuws en bekend genoeg om de medewerking van jieel 'wat boeren voor -fcoo'n dag te kunnen verkrijgen. Er waren dan ook niet minder dan 128 inzendingen te keuren. Den gehee- len dag te voren zijn de commissieleden bezig geweest met het ophalen van al die inzendingen, waarna een jury, beslaande uit den Rijkslandbouwconsulent, den heer W, J. Huisman, diens assistent, den heer Jon- ^ert van het kaascontrolestation Zuid-Hol- iand en de lieeren Beyen en Baan Batelaan eveneens den heelen dag bezig: zijn geweest met hel beoordeelen van al die 128 kazen. Bij die beoordeeling konden aan elke kaas 81 punten worden toegekend, n.l. 6 voor kleur, 18 voor korst, 24 voor reuk en smaak, 30 voor uiterlijk op de boor en G voor model. Inzendingen die 80 lot 84 punten verwier ven konden aanspraak maken op den naam van eerste soort fijne kaas, van 75 tot 79 punten op den naam van goede kaas, van 70 tot 74 punten op „vrij goede kaas" en tot 70 punten waren „afwijkende kwali teit". Volgens deze maatstaf werden de punten toegekend en verwierven 28 inzendingen de ihoogsle waardeeringG1 inzendingen waren „goed", 21 „vrij goed" en 18 - „afwijkend' Bij iedere inzending die tentoongesteld werd lag een door den boer ingevulde vragen lijst betreffende de vervaardiging en een be oordeeling en aanwijzing der gebreken door de jury. Dinsdagmorgen werd dan de Kaasdag.ge opend. Om 10 uur opende de heer \V. F. Brimt, voorz. der Holl. Mij. van Landbouw den dag met een welkomstwoord o.a. aan den burgemeester van Bodegraven. Hij bracht dank aan de juryleden voor de mede werking en wees op iiel nut der kaasdagen. Er was zeer veel belangstelling van de zijde der kaasproducenten en van den han del. Ongetwijfeld zal voor bijna icderen landbouwer dien dag wal te leeren zijn ge weest en kunnen veel gebreken, die de kaas een mindere waarde geven door goed onder zoek en met behulp van theoretische en p. •-'ische hulp van anderen weggenomen worden. Daarbij kunnen dergelijke demon- slra'ies veel goed doen. Dat hebben onzo Bodegravensche kaasproducenten blijkbaar begrepen, 's Avonds sprak voor eert talrijk gehoor de heer Huisman over „Gebreken in de kaas". Nauwelijks is de „loopgraaf" in de Van Tolstraat gedicht of nu is weer de Prins Hendrikstraat opgebroken en wordt daar in een geweldig diepe geul een -riool ftelegd. Afen heeft het blijkbaar noodzakelijk gevon den om mi eens gauw alle riolen le leggen •en wil voor de aaftsl ui linden aan do gelegde riolen zorgen. Inmiddels is dat een yreemde zaak, omdat-het eigenlijke werk in de yaiv Tolstraat, n.l. het leggen der trottoirs- nog geen slap vordert, terwijl dit werk er weinig •mee te maken heeft. Gemakkelijk is het dan ook niet om in den diukj'en tijd de hoofd straf en óbéïVgcbroken le hebben. 1 Leiderdorp. De openbare lagere school «alhier neemt' wat het aantal leerlingen be treft sterk toe. Bedroeg het aantal leerlingen op 1 Juni 24 thans is het gestegen lot 39 waarvan 21 of ruim 50 pCt. leerlingen zijn der eerste twee klassen Plannen tot ophef- bng zijn dus wel wat al le voorbarig en bo vendien op grond der L.O.-wet niet voor uit voering vatbar. Roelcfarendsveen. In verband met de malaise in de tuinderij heeft het bestuur der Juliana-vereeniging, alhier, aan zijne leden erne circulaire doer, toekomen, waarin zij medodec'en dat zij mei het oog op de plaatsvlijkQ finanliöeb omstandigheden het niet voor hunne verantwoording durven nemen tol organisatie van een Oranjefeest over te gaan, zonder het oordeel der leden zelve le hebben gehoord. Bedoelde circulaire jvas vergezeld van een stembiljet 'waarop ieder der leden zijn meening over de al of niet wcnschelijkheid van het vieren van een feest kan uitspreken. De feestelijkheden zul len slechts doorgaan indien de meerderheid der leden voor sternI. Velen zijn benieuwd hoe de bitslag der stemming zal zijn. Rijpwetering. Dinsdagavond is inge broken in de woning van deh heèr Kraan alhier. De hee? Kraan was met zijn echtge noot naar het dorp gegaan om de Oranje feesten mede te vieren Zijn knechtje ging, em tien uur naar huis en ontdekte Itfj zijn thuiskomst dat alle deuren openstonden. De jongen durfde niet naar binnen te gaan en bleef wachter, totdat zijn baas thuis kwam-. tAl onmiddellijk bleek dat er dieven in zijn honing waren geweest. Hel huisraad was geheel ondersie boven gehaald, en de kasten opengebroken. Vermist worden eenige gou den sie-aden en 50 sigaren. De politie met «het geval in kennis gesteld stelde onmiddel lijk een uitgebreid onderzoek in. Op de :as- ten werden vingerafdrukken gevonden. Zwamiuezdam. Onder voorzitterschap van den heer K. Edelman had in het café van de familie Verhoef een buitengewone vergadering plaats van stemgerechtigde in gelanden van den Tempelpolder alhier. Als hoofdpunt voor deze vergadering kwam in bespreking een voorstel van het bestuur tot het bouwen van een betonnen brug, teneinde een betere en kortere ver keersweg te verkrijgen tusschen den Tem pelpolder en Boskoop, wat met het oog op het tuinbouw- en kweekersbedrijf in beide plaatsen van veel belang is. Na langdurige bespreking en toelichting kon de vergadering zich in meerderheid met het bestuursvoor stel vereenigen. Om echter tot uitvoering van dit plan te komen zal ook de medewer king van den polder Middelburg moeten wor den verkregen, waarvoor Lhans pogingen worden aangewend. In den Tcmpelpolder alhier wil men blijkbaar niets onbeproefd laten om een be teren verbindingsweg met Boskoop te ver krijgen. Namens een Comité dat zich voor dat doel heeft gevormd, is de heer A. van Zeijl, aldaar woonachtig, thans bezig gel den in te zamelen, waardoor de weg naar Boskoop zal worden vrijgemaakt van de lastige hekkenbeweging, wat nu nog de door trek zoo zeer in den weg staat. Aalsmeer. De dijk,, welke den Stom- meerpolder tegen de wateren van den Westpias beschermt, had in den afgeloo- pen winter door storm en abnormaal hoog water ontzettend veel geleden. Groote ga ten weiden toen met zakken zand voor- loopig gedicht, en al was het maar een lapmiddel, men bereikte toch in dien ban- gen tijd voor een groot dpel van ons land, dat de overstroomingsramp nog niet groo- ter werd dan ze reeds was. Na moeizamen arbeid zijn de werklieden thans gereed gekomen met de herstellingswerken; met klei en puin werden de gaten gevuld en de zwakke plekken versterkt, terwijl de steen glooiing werd gerepareerd en daarvoor scheepsladingen puin gestort. Wel jammer, dat 't wilgen struikgewas, in de glooiing geworteld, voor een gedeelte moest uit gerooid worden. Vooral in het barre j.oar- getijde bood het hun, die langs dien dijk moeten, een welkome beschutting tegen de hoogopspattende golven, welke hun water als een fijnen motregen - op den dijk uit- sproeien. Bij veel wind uit het Zuid-Wes ten komt men er nu niet meer droog langs. Doch ter wille van de stevigheid van den dijk moesten de ,,katjee"-wilgen worden geofferd; hun wortels ondermijnden hem. Het aangename moest voor het nuttige wijken en daarom moesten zo vallen. Bij de Dinsdagmiddag in hotel ,,De III Kolommen" gehouden aanbesteding voor den bouw ecner Doopsgezinde Kerk,, was de uitslag, dat hét hoogste werd inge schreven door firma Lange nis te Zaandam voot f (te. 000 cn het laagst door firma Gcbrs Oosterom te 'Warmond voor f 66.900 (rqassa, zonder onderbouw). Er was voor Jeze aanbesteding groote belangstelling; een 21-tal firma's in deil lande heeft in geschreven. De gunning Werd ih beraad .gehouden. De heer J. Breekveldt, chr. onderwij zer alhier, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor de acte Landbouw bij het lager onderwijs. Het Mannenkoor op Chr grondslag is definitief opgericht. Een 22-tal mannen- heeft zich als lid opgegeven. Dien avond werd tevens de eerste repetitie gehoudeD. Zooals bekend treedt de heer J. C. Huls bos als directeur pp. Haailemmermeer. Woensdagmorgen kwam op den Sloterweg alhier een met graan beladen boerenwagen, waarvoor twee paarden waren gespannen, in botsing met een passcerende auto, die vermoedelijk ruimte te kort kwam om behoorlijk uit te wijken. Het gevolg was dat de boerenwagen omsloeg en de lading gedeeltelijk in dè weg sloot terecht kwam. De bestuurder wist er intijds af te springen en kwam met den schrik vrij. De chauffeur van hel motorrijtuig kon spoedig zijn reis voortzetten. In hotel ,De Landbouw" te Hoofddorp zal Zaterdag, 28 Augustus a s. wederom een vergadering worden gehouden van dé leden der vereéniging van opstalhouders van Haar- lëmmefmeerpolder in verband met het be sluit van het bestuur van dien polder tot verhooging van de opstalrechten, waartegen met kracht wordt geprotesteerd. Naar wij vernemen heeft' men voor deze speciale bijeenkomst een spreker uitgenoo- digd en wel den heer Mr. Hagemcijcr uit Haarlem. Verder zal worden besproken het geop perd denkbeeld om bij gedeputeerde staten gedaan te krijgen het verder afsluiten der verhoogde contracten stop te zetten tot nader onderzoek. Kawijk aan Zee. Aan den gisteren ge houden afslag van haring was een partij aangevoerd. 69 kantjes volle haring Noord f 25.45-26 63 kantjes volle haring Zuid f 22.50; 4 kant jes volle haring (dood Zuid) f 19.45; 111 kantjes maatjesharing Noord f20.50; 7 kant jes maatjesharing Zuid f22.50; 1 kantje makreel f 17. Alle genoteerde prijzen per kantje. Van de haringvisscherij kwam te IJmuidcn binnen de logger: KW 50 met 19 last pekelharing. De orgelbespeling in deOude Kerk door den heer Nic. van Beelen. is uitgesteld tot Maandagavond. ,1 Noordwijkerhout. De algemeene leden vergadering van de Oranje-Verecniging was in Café van den Berg uitstekend bezocht. Te zamen werden de aanstaande feestelijkhe den besproken. Ringrijderij met paard en tilbury; op de fietsen ringsteken; ion-knup pelen; vogelschieten, enz. enz. slaan op het programma. Den avond tevoren wordt een étalage-wedstrijd gehouden. Een dames-éo- roité zal de prijzen toekennen. Voor de ver schillende wedstrijden zullen wederom kost bare prijzen beschikbaar gesteld worden. Voor eenige volksspelen worden levensmid delen, schoenen, wollen dekens, steenkolen, enz., uitgeloofd. Ook voor de kinderspelen komen vele aardige prijzen voor. Aan het verlangen der ingezetenen om bij den aajikoop der benoodiggdheden de in woners te begunstigen, zal zooveel mógelijk voldaan worden. Vele zaken deden reeds belangrijke inkoo- pen, om te zorgen, dat er voldoende keuze op 't dorp te maken zal zijn. Wij vernemen nog, dat de heer J. Hoo- genstTaten, van Piet-Gijzenbrug, heeft be dankt voor zijn benoeming tót lid van dc Oranje-vereeniging. Bij de openbare verkooping bij afslag, ten overstaan van notaris Romeyn, te War mond, was koopcr van een burgerwoonhuis met schuren, aan den Kerkweg, alhier, de heer A. H. van Noort, voor f 4000. Noordwijk Binnen. Naar mén ons me dedeelt hoopt a s. Vrijdagavond te halfnegen de muziekvereeniging „de Ö'arpc Davids" van Noordwijkerhout een concert in de tenf op het Lindenplein le geven. De volgende nummers zulten ten beste worden gegeven: 1. Ps. 103; 2. Ouverture Koema; 3. Le Blaqueni (marseh); 4. TEs- cout (ouverture Federale); 5. Ralliement (marsch); 6. Ouverture Federale; 7. Suspi- nul (Valse Roumaine); 8. Mention Honora ble; 9. Gezang 49. Op de medewerking yrat orde en stilte bo- treft van het publiek wordt gerekend. Noordwijk aan Zee. Gistermiddag was hier weer een afdeèling cavalerie. Op de „Oude Wurft" werd groote rust gehouden. Daar was dé belangstelling natuurlijk zeer groot. Na de rust werd en oefeningen op het sirand gehouden. Rijnsbnrg. De werkzaamheden aan de Sandtlaa'n en de verlegging, van de trahi- baan4 aldaar, waaraan reedsgeruïmen lijd tijd geledèn moest zijn begonnen, zijn dt°or een samenloop van omstandigheden steeds uitgesteld. Naar wij thans vernemen, zullen de werkzaamheden nu spoedig worden aan gevangen. De malaise.in den bloemenhandel blijft aanhouden. De ékpórt is van weinig betce- kenis. Zelfs de handel op het buitenland in gladiolen, die tot nog toe bevredigend was, is thans ook niet loonend. Voorschoten. Gistermorgen, omstreeks halfacht, heeft op den hoek Voorstraat Schoolstraat en Veursche weg een aanrijding plaats gehad tusschen de electrische ham en een verhuiswagen. Laatstgenoemde bekwam eenige schade. Door de gemeente-politie is proces-verbaajl opgemaakt. De tuinbouw als bestaansmiddel. De regeering is voornemens een statistiek samen te stellen ^treffende het aantal per sonen, die in ons land den tuinbouw uit oefenen als middel van bestaan, met des betreffende bijzonderheden. Verschillende tuinbouwcorporaties hebben reeds opdracht gekregen tot het verzamelen van de ge gevens. ZEILEN. Om den One Ton Cnp. Het Engelsche jacht wint opnieuw. Ook de tweede race om den One Ton Cup is door het Engelsche jacht „Zenilh" ge wonnen. De baan was zóó gekozen, dat het eerste deel vóór den wind, het tweede met hal ven wind, het laatste in* den wind was. Ook het Zweedsche jacht „Louise" kwam nu aan den start. Even vóór dat om één uuj het startschot valt, wijkt de „Cora" niet voctr de „Prinses", terwijl het dit als loefwaarts jacht had moe ten doen. De opzet van Hibma, „Cora" en „Zenith" te dwingen overstag te gaan, mis lukt daardoor, en de „Prinses" hijscht on middellijk de protestvlag. Op het schot gaat Nederland door de lijn, Italië na 3, Enge land na 6 en Zweden na 11 seconden. „Juliana's" start was technisch en tac tisch onverbeterlijk. „Louise" loopt „Cora" en „Zenith" voorbij, zoodat bij de eerste boei de volgorde is: 1. „Prinses Juliana", 2. „Louise", 3. „Zenith", 4. „Cora", met ge ring onderling verschil. Do voorste twee voeren dan een loefstrijd, die „Zenith" ge legenheid geeft wat in te loopon. Als het bij de tweede boei in den wind op gaat, is de „Prinses" 10 sec. voor „Louise", die 7 sec. voor „Zenith" (is, terwijl „Cora" daar 32 sec. na volgt. Colonel Rhodes gooit z'n schip direct door den wind en als „Louise" ook draait, gaat do „Prinses" prompt mee om de anderen vast te houden. „Cora" ligt dan over stuur boord, welke boeg ook door „Louise" weer spoedig wordt opgezocht. Hibma beschouwt terecht „Zenith" als de gevaarlijkste tegen standster en tracht haar onder z'n zeilen te houden, wat mislukt, doordat de Engelsch- man meer hoogte, kan loopen. De rollen wor den nu omgekeerd en „Zenith" gaat als eerste de tweede ronde in, 46 sec. voor de „Prin ses". „Louise" volgt na 63 sec., terwijl „Cora" 62 sec. later is. Dan zien we hoe de Nederlander voor den wind, onwaarschijnlijk snel op den En- gelschman inloopt en bij de eeTste boei de binnenbocht weet te veroveren met één sec. voorsprong. Hoe het „Zenith" dan lukt hoven de „Prinses" le komen is onbegrijpelijk; het woTdt Nederland noodlottig, want als het weer in den wind gaat, terug naar de eind streep, is „Zenilh" 4 sec. voor'. „Louise" volgt na 30 sec., terwijl „Cora" nog 67 sec. noodig heeft. Hibma draait direct om de boei, maar Rhodes laat hern niet ga&n en draait mee. Ook jle Zweed volgt, terwijl „Cora" haar geluk op de andere boeg zoekt. Ze laai even wel een groote fok staan, die de" anderen, voor het in den wind opgaat, verwisseld hebben voor een kleinere, en raakt daardoor leelijk achter. De ..Prinses" verliest terrein ziendcroogen, maar komt later weer opzetten. Vrij komen van den Engelschman gaat niet. want de „Louise" volgt op geringen afstand. Het einde komt dus in deze volgorde: 1. „Zenith" in 2 uur 10 min. 29 sec.; 2. „Prinses Juliana" in 2 uur 11 min. 11 sec,; 3. Louise" in 2 uur 11 min. 37 sec.; 4. „Cora rV'^in 2 uur 16 min. 34 scc. LAWNTENNIS. Wedstrijden te Noordwijk. Zooals wij Maandag meedeelden heeft de Noordwijkschc Sportvereeniging wedstrij den georganiseerd op 25, 26 en 27 Augus tus. Wij vernemen thans dat dit geen wed strijden zijn voor badgasten doch dat zij geheel een onderling karakter dragen. In verband daarmede worden er geen uitsla gen aan de Pers verstrekt. ATHLETTEK. Een nieuw wereldrecord. Te Parijs heeft de Franse h ra an Barathon het wereldrecord over 1500 Meter.verbeterd en gebracht op 3 min.. 50,4 soc. Het oude record stond op naam van Nurmi met 3 min. 52,6 sec. CHICKEi. AjaxV. O. C. V. O. C. w i n t m t 33 runs. Een Ajax-elflal ontving een tiental V. O. C.'ers, wolke laatste eéhter gecompleteerd werd door den L. C. C.'er v. Wel zen, die het genoegen smaakte door 40 not out te rnaken V. O. C. de zege te bezorgen. Ajax, dat den toss gewonnen had, begon het'eersl te batten met ir. Schilthuizen en Meyer. Dc score rijst snel tot 63, dan vallen er 3 wickets achter elkaar, n.l. die van ir. Schilt- huizen (8), Meyer (41) en Du Pon (3). Na dat Hofsteenge (4) en v. d. Mey (6) spoedig Uit zijn. zorgen Wempe (21) en De Jongh (9) nog voor een stand. Van de overigen houdt alleen Josson met 25 runs stand, liet totaal wordt met 22 extra's 136. Vledder bowlde 8-^36, F. v. Herwaarden 228, Stenger en J. v. Herwaarden hadden geen succes. Bij V. C. maken allé spelers wal. Van Weizen met 40 not out was topscorer. Veri der had Vledder 34, v. Everdingen 18, Sten ger 17 en Brans 14, terwijl mr Extra met 30 mooie cijfers had. Het V. O. C.4olaal was 169 runs geworden, v. d. Mey nam 345. Meyer 224, Wempe 119, De Jongh 1—7, Ermers 1—5 en Du Pon l26. V. O. C. won dus met 33 runs. Daar er nog 2 uur speeltijd over was, ging elke partij nog 1 uur ballen. Ajax maakte 94 ruiis (Du Pon 30, Wempe 20 en v. d. Mey 11). V. O. C. maakte 141 runs. (F. v. Herwaarden 39, W. Ouwerkerk 25, Vled der 23 en P. de Wolf 16). WATERPOLO. L. Z. C. II—De Zijl I 3—1. L. Z. C. II met twee en de Zijl met één invaller hebben gisteravond een aardig partijtje waterpolo gespeeld. In 't veld ging het spel gelijk öp. Door beter nanvalsspel wist de L. Z, C. te winnen. De Zijl is sinds t begin van 't seizoen goed vooruit gegaan;] de verdediging is 't beste deel van de ploeg. De L. Z. C.-verdediging faalde in het be- gin van den wedstrijd, waardoor de Zijl met 1—O voorkwam. Voor de rust wist Munting middels een vrije worp. den sland gelijk la maken. Na rust wist H Walenkamp den stand op 2—1 te brengen; daarna volgde een overwicht in 't veld van de Zijl. Als da L. Z. C. zich aan dit overwicht ontworsteld heeft, volgen van die zijde eenige aanvallen, waaruit Walenkamp ten slolle, vrijzwemn mend, het derde doelpunt maakle. VOETBAL Tram- en Spoorweg-competitie. Op de alhier gehouden ledenvergadering der compelitie, ondergingen de bestuurs functies eenige wijziging. Het bestuur i? thans als volgt samengesteld: C. A. Schipper (Tramvogels), voorzitter;! C. A. Burggraaf (N. Z. H.), secr.-competitie-» leider; J. Drupsteen (A. C. T.) penning, meester; A. Bliek (H. T. M.), 2de secretaries J. W. Klugt (Ulysses), 2de penningmeester. Twee wedslrijden konden wegens dienst, verband niet meer gespeeld worden, wat ecllter voor de bezetting der eerste plaats van geen invloed was, zooals uit onder, slaanden sland blijkt: doelp. Vereeniging gesp. gew. gel.verl. v.t. put, II. T. M. 10 8 1 1 31—18 17 Ulysses 9 G 1 2 33—13 13 Tramvogels 9 6 12 1021 13 A. G„ T. 1 8 2 2 1 19—11 6 N. Z. H. 10 2 1 7 15—38 6 A: Cr. T. II 10 1 9 21—52 2 Hel tweede elflal der A G. T. zal aan het seizoen 1926/27 vermoedelijk niet deelnemen SCHAKEN. Zomerwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap Het vervolg van dezen wedstrijd luidt:; le groep: W. H. v. d. Nat Jr.G. Bos. scha 01; W. DemmendalW. II v. d. Nat Jr. 0—1. 3e groep: D. do JongJ. J. Swaan Jr. 01; J. J. Swaan Jr.G. Schoppen 01. •ie groep: Ir. H. N. FrancoisD. C Se. gaar 01; Segaar Ir. Francois 10; H. G. Holman„Toren" V* 5e groep: Th. A. M. CouwenbergF. Nie- wold 01. De tweede groep is thans afgespeeld; Vies Irok zich lerug. De eindsland luidt: 1. D. Noteboom 3punt; 2. M. M. Segaar,, l'/i punt; kapt. Kuyper 1 punt In dc overige groepen is de siartd da volgende Groep I: G. Bosscha 5 uit 5, W. Dem mendal 1 uit 1; W. II. v. d. Nat Jr. 1 uit 4 en dr. C. II. Hins 1 uit 3. Groep III: D. de Jong uil 4 on 1 algebr. partij; J. J. Swaan Jr. 2uit 6; W. H. Bos scha 3'/» uit 5 en G. Schoppen 3'/> uit 5 en 1 algebr. partij. Teruggetrokken W. de Bruin] Groep JV: Ir. II. N. Francois 3 uit 7; P. C. Segaar 3 uit 4; H. G. Hofman 3'/a uit 7 (7 remisepartijen I); J. P. Munting uit 3 en. „Torep" 3 uit 5. Groep V: W. B. Hofman 31/» uit 6; N. N. l'/a uit 6; M. J. Dioben 3'/' uit 6; F. Nie- woid 47? uit 6 en Th. A. M. Couwenberg 11 uit 4. Teruggetrokken A. v. Klaveren In de eerste groep werd de volgende! parlij gespeeld: Wil: W. II. v. d. Nat Jr.; zwart: G. Bosscha' d4-opening (moderne verdediging). 1. d4, Pf6; 2. c4, g6; 3. Pc3, Lg7; 1. P13', 0—0; 5. c4, d6; 6. Ld3, Pbd7; 7. 0—0, a6f 8. h3, c5; 9. d5, e6; 10 U!4, e5; 11. Ug5, h6; 12. Lc3. Ph7; 13. Dd2, g5; 14 Ph2, Pdl6; 15 g4, Pd7; 16. Pe2, Te8; 17 Pg3, Pdf8; 18 Pf5, PgG; 19. PI3, Lf5:; 20 gf5:, r(4; 21. I(h2, Lf6; 22. Tel, Kh8; 23. h4, Tg8; 24. LM:, ef4:; 25. hg5:, hg5:; 26. Tg4 om het opspelen van de g-pion te vermij den; 26 De7; 27. Tel, Tae8; 28 Pgf, Tg7; 29. f3, De5; 30. Pe2. Teg8, zwart kon' nu wel pion b2 winnen, maar na Db2- J-b2: Tbl verliest hij pion b7 met sleehteren stand; 31 Thl. P18; 32 Kglt. Tli7. 33. Th7:t, Ph7 34. Pc3, Ld8; 35. PdT Dg7, zwart wil den afruil der koninginnen door Dc3 vermijden, levens dreigt nu aanval op dc h- en g-lijn; 36. Dc3, L16; 37 Db3, Ld4f38 Kfl, Dh6; 39. PI2, Pf6. 40 Tgl, L12:, noodzakelijk wegens de dreiging Thl en winst der koningin; 41 Kf2:, g4: 42. Tg2, Dh4t43. Kgl, g«:: 44. Tg8:f. Ke8:J 45. De2, Dg3t; 46 KI1, Pg4; wit geeft op, mat "f dameverlies is onafwendbaar. Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen)" REDACTIE 150* Wordt gevraagd voor het OraujcSeest op 31 Ang. in „Zomerzoi'ij". 9670 Aan de Vercenifjde Tonw- rubrieken, Zijldijk, Leicïcr- 0ri»j kunnen eenige flinke Beplaatsi worden 9709 leeren en «jiimnii Water laarzen, Klomp laarzen, Chroom vctlceren Rijvj- Bottines. Sterke Werkschoenen f 4.75 Jongens-Schoeijen'- 2.50 Kamer-Pantoffels - 0.40 gSP* Verschillende soorten Schoenen, die aan spotprijzen worden verkocht. 97CO Dag- en Avondonderwijs Hooigracht 5^^ Typen, Steno, Nederig Schrijven, Boekh., Handels" rekenen, Moderne Talen, Handelscorrespondentie Opleiding tot de div. officieele Examens 9699 Aanmelding en inl. dagelijks 1 gevraagd voor hglve dagen, Papenstraat 4. Zich aan te melden 's avonds tusschen 78 uur. 9706 GEVItAAGD: circa 15 jaar, lieist van buiten. Fa. G. W. ZANDVOORT, Iloogl. Kerkgracht 9. 9701 verbenden aan de 9685 Zij die opleiding wenschen voor de Machinisten examens, kunnen zich daar toe aanmelden tot en met 4 September 1926, des Donderdags- en Vrijdags avonds tusscheik7 en 8 uur, bij den Directeur der Ambachtsschool, alwaar ook inlichtingen te bekomen zijn. Te hnnr gevraagd te Leiden, bij voork. rand v.' d. stad, moderne m. tuin, 6 k 7 kamers, huurpr. 7 k 900 gulden. Uitv. brieven bur. v. d. blad ond. No. 9689'. 10 pond groote Tomaten 75 et' 19 pond Stoolperen 75 et. 10 K.G. Brielsche Fleuren 9694 50 een». J)oeza<traat 20, Tel. 178IR 3—3 5

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7