AGENDA. KERK- EN SCHÓÓL-NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Donderdag. !A 1 p h e n a. d. R ij n. Wilhelmina-Ver. Gecost. Race voor hitten en paarden. Vriidao. Musis Sacrum: Tuinconcerl Werkmans Wilskracht. 8 uur. Zaterdag. Rijswijksche wielerbaan: Wedstrijden achter groote motoren; aanvang half vier nam*. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duyster, Nieuwe-Rijn 18, telefoon 523. zijn van een bewijs dat deze producten van Ncdcrlandschen oorsprong zijn. Indertijd had de Duitsche douane dit ver langd, omdat volgens haar dergelijke arti kelen van Franschen bodem, van Neder landse he stations werden verzonden als Nederlandse he producten.. De geforceerde afstaixösmarscli, Generaal-majoor De Quaij. commandant van de Ille Divisie, heeft Dinsdag in ver band met den beruchten marsch van het 13e regiment Inf. een onderzoek ingesteld en verschillende personen gehoord, meldt de „Tel.". De gewone audiëntie van den minis ter van Financiën zal op Maandag 29 Augustus a.s. niet plaats hebben. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Papendrechl: G. Alers, tc Nieuw-Lekkerland; lê Blburg: N. War- molts, to Wezep; te Hedel: G. Enkelaar, te Langer- en Kortenaar; te Huizen: Pa van Toorn, te Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Broek op Lan- gendijk: J. Drenth, cand. te Hoogevecn. Bedankt: Voor Barendrecht, Broek onder Akkerwoude, 's-Gravende el, Rozen burgen Do Krim: J. Drenth, cand. te Iloogc- •vecn, De Int Studentenfederatie. Op verzoek van de Engelsche, Zwitser- sohe, Schotsche, Eetlandsclie, Letlandschc en Zweedsche delegatie, heeft het bestuur van de Internationale Studcnteïifederatie de toelating van Nederland, die zooals be richt, Vrijdag ie geweigerd, opnieuw aan do orde gesteld. Na een uitvoerige gcdach- tenwisseling werd besloten, dat Nederland als volberechtigd lid wordt toegelaten met de verplichting voor 1 Dec. a.s. over te leggen een stuk, waarin is vastgelegd, dat de vrouwelijke studentenverecnigingen in Nederland in buitenlandsche kwesties met de senatenvergadering willen eamenwer ken. Wordt de aangegeven iermijn ver zuimd, dan gaan de verkregen rechten automatisch weer verloren en Nederland valt weer terug in de positie van „los" lid van C. I. E Professor dr. B. Brouwer. Naar het Hbl. verneemt bestaan er aan 'de Johns Hopkins University te Baltimore plannen tot het stichten van een leerstoel en een departement voor studie der zenuw ziekten. Men wenscht een neurologische kliniek Ie bouwen, waarvoor een bedrag van 750,000 dollar zal worden aangevraagd. Aan deze kliniek zullen een hoogleeraar, twee asso- cialed-professoren en een staf van artsen worden verbonden. Zij zal, uit den aard der zaak, tevens bevatten groote laboralorja, die o.m. zullen zijn voorzien van de nieuw ste hulpmiddelen voor hersenonderzoek. Het streven van de medische faculteit Ic Baltimore en van het bestuur der Johns Hopkins University is, het eerste groote wetenschappelijke centrum voor neuïologie in de Ycreenigde Stalen van Noord-Ame- xika te vestigen. In verband met deze plannen is profes sor dr. B. Brouwer, hooglecraav aan de ge meentelijke universiteit, te Amsterdam, uil- genoodigd, de kliniek volgens zijne ideeën te organiseeren. Men heeft dezen neuroloog van interna tionale reputatie verzocht, zich te Balti more te vestigen, den medischen staf voor «Tc nieuwe stichting te vormen, en de lei ding der kliniek op zich te nemen. Wijziging Lager Onderwijswet 1920. Bij de Tweede Kamer zijn een drietal wetsontwerpen ingediend, strekkende lot wijziging van eenige artikelen der lager onderwijswet 1920. Het eerste ontwerp geldt de reeds aange kondigde wijziging met betrekking tot de toelating voor het examen als hoofd-onder- wijzcr. Toen bij de wet van 30 Juni 1924 het instituut der assistenten als lijdelijke maat regel in het leven werd geroepen, is, aldus de Minister van Onderwijs, K. en W. niet levens bepaald, dat ook de dienst van een assistent, die in het bézit van de onder wijzersakte is, mede te tellen voor het be wijs, noodig voor het hoofd-akte-cxamen. liet gevolg daarvan is, dat, terwijl een Jtwee- kcling met onderwijzersakte (die niet zelf standig in de scliool mag werkzaam zijn) zijn diensttijd als zoodanig ziet medegetcld, dit voor een assistent met dezelfde akle (die wel zelfstandig onderwijs mag geven) niet het geval is. Doch ook om andere reden acht dc Mi nister herziening van het betrekkelijke voor-i schrift noodig. De overvloed van bezitters der onderwijzersakte maakt het voor velen onmogelijk om als vast of tijdelijk onderwij zer of waarnemer aangesteld te worden, en zelfs om als kweekeling te worden toegela ten. Daarbij komen de bezwaren tegen de in art. 82 der wet van 1878 bedoelde aanwij zing van kweekscholen als bevoegd lot liet afgeven van een verklaring van twee-jarige studie aan die inrichtingen. Deze bepaling, zegt do Minister, strookt niet meer met den thans beslaanden toestand en zij stelt de aangewezen kweekscholen in een ongemoti veerd gunstige positie tegenover de niet-aan- gewezene en tegenover goed ingerichte hoofdakte-cursussen. Het komt den Minister voor, dat met het vervallen van den eisch van twee-jarige werkzaamheid niet tevens behoort te ver vallen de daarin opgesloten waarborg, dat het hoofdakte-examen eerst kan worden af gelegd twee cursusjaren na het behalen van de onderwijzersakte, daar anders de gele genheid zou ontslaan, dat africhtings-cur- susscn van te korten duur zich van de op leiding lot hoofdonderwijzer zouden gaan meester maken. x Voor een behoorlijke studie voor de hoofd akte stelt de Minister daarom voor, in art. 210 te bepalen, dat de onderwijzersakte tenminste anderhalf jaar vóór de loolating tot het hoofdonderwijzers-examen moet zijn verkregen. De eigenlijke compensatie zou de minister echter verkregen willen zien in den cisch, dat niemand tot hoofd eener school benoem baar is, die niet ten minste drie jaren in ccn lagere school volledig werkzaam is geweest. Daarvoor komt in aanmerking de diensttijd als vast of tijdelijk onderwijzer aan een lagere school, als waarnemend volgens art. <11 der wet, en als assistent niet akte mits tijdens den vollen schooltijd dienst doende. Een desbetreffende wijziging wordt in het ontwerp voorgesteld. Het tweede wijzigings-onlwerp is inge diend wegens het vervallen van het wacht geld-vervangend pensioen, alsmede om de wachtgeldregeling der burgerlijke ambtena ren. Voorgesteld wordt, le bepalen, dat bij de vaststelling van het bedrag van het wacht geld uitgegaan wordt van de som, die be langhebbende als zijn jaarwedde beschouwt, dus inclusief de toelagen, die voor hem een integreerend deel zijner jaarwedde uitma ken. Nu het wachlgeldenbesluit voor de bur gerlijke Rijksambtenaren wijziging heeft ondergaan, zyllen sommige wijzigingen ook terugslag bchooren te vinden in dc onder wijzers-wachtgeldregeling waartoe de minis ter de noodige wijzigingen van art. 51 der wet voorstelt. In het derde wijzigingswelje wordt voor gesteld, de toelagen, welke krachtens art. 215, derde lid, der lager onderwijswet 1920, aan de gewezen arrondissemelns-schoolop- zieners zijn verleend, voor elk vol jaar dienst met 10 pet. le verminderenjm de minimum- en maximum-bedragen van f 400 en f 1200 te verlagen tot f 300 en 1 1000. Naar den stand van het oogenhlik zal hierdoor op een totale uitgave van 144.800 een bezuiniging van f 0250 worden ver kregen. RECLAME. 9674 412e STAATSLOTERIJ, Trekktog van Donderdag 26 Augustus». 3o klasse 4e lijst. ,u v* Hoogè prijzen, J 2893 f 1000. 3571 6433 19379 100. Prijzen van 45.v r 522 735. 1032 1041 1075 1327. L652 1739 1785 2139 2255 2616 2775 3374 3459 3676 3794 3841 3942 3943 4475 5276 5398 5413 5545 5568 5638 5710 5S31 6050 6055 6720 6824 6989 7651 7661 7675 7818 8013' 8234 8352 8706 8923 9492 9926 1009t> 10194 10493 10690 10723 11934 12Q.34 12440 12612 13292 13384 13450 14353 14644 15976 161° 16140 16424 16515 16545 16574 16709. 1C749 16796 17011 17068 17178 17344 17696 17723 17764 17956 17966 17979 18033 18453 18906 18919 18982 19092 19127 19137 19165 193t6 19398 19499 19666 19932 20246 20768 20984 v 3e klasse 3e lijst: 6147 in.z. .614& j Noodlottige val. Giste r- avond is een dertienjarige knaap uit Loos duinen van een in aanbouw zijnden fa brieksschoorsteen aan den Houtweg geval len. De dood trad onmiddellijk in. Zwendelaars in arrest. Einde Mei werd melding gemaakt van dc op- lichterspraktijken van twee bekende inter nationale zwendelaars, zich noemende O'Brien en Williams, dikwijls opereerend ook onder andere namen, die (e Den Haag een Engelschman, met wien zij in Brussel hadden kennis gemaakt, door de z.g. ver- trouwensproef hadden opgelicht voor 800 p. st., een diamanten ring, een gouden horloge en een gouden potlood, waarna zij met de Noorderzon uit Den Haag verdwenen, om in het buitenland hun streken voort te zetten. Een paar jaar geleden hadden zij op diezelf de wijze een anderen Engelschman van een belangrijk bedrag beroofd. Daar zij de tac tiek hadden van het eene land naar het andere te trekken, wisten zij steeds aan de politie le ontkomen. Ten slotte zijn de hee- ren toch tegen de lamp geloopen. Naar wij vernemen, zegt dc „Tel.", zijn beiden dezer dagen te Weencn gearresteerd. Het is gebleken, dat zij dit jaar dezelfde truc in verschillende wereldsteden reeds tien maal hadden toegepast. De Iïaagsclie politie heeft zich om nadere inlichtingen met de Wcenschc in verbinding gesteld. Gevaarlijk spel. Bij de Haagsche politie is een ijzeren kistje ge deponeerd, dat door kinderen op een ter rein van den aannemer v. d. E. in de Obrechtstraat was gevonden Het hield een klein model cylinder-revolver zoomede een doosje met scherpe en losse revolver- patronen in, waarmee dc kinderen hadden „gespeeld", met* het gevolg dat de Q-ja- TÏge A. S. uit de Obrechtstraat zijn 8-jarig broertje in den rechterwijsvinger had ge schoten. Brand in een remise. Gis- ternacht is brand ontdekt in de timmer» manswerkplaats van de remise der Noord Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. aan de Leidsche Vaart te Heemstede Voordat de brandweer aanwezig was, bleek de schuur reeds geheel verbrand te zijn. Een groote stapel nieuw hout, alsmede vele kostbare machines zijn verloren gegaan. De brandweer bepaalde zich tot het nat houden van de vlak in de nabijheid staande huizen in d-e Geweerstraat, waar ook veel schade is geleden ;n de tuinen. O.a. zijn eenige schuren, kippenhokken enz. ver brand. De oorzaak is nog niet bekend» Een ontoelaatbare vriende lijkheid. Men schrijft aan het „Ilbid.": Dezer dagen werd aan een der kweek scholen in ons land het schriftelijke examen afgenomen, waarbij het de aandacht trok, dat een der vrouwelijke candidaten buiten gewoon correct schriftelijk werk inleverde. De examinatoren, leeraren van de candi date, meenden dat zij dat niet zonder hulp of voorlichting kon hebben volbracht, zoc- dat ze de candidate opnieuw aan een exa men onderwierpen, waarhij ze werk van gelijke moeilijkheid kreeg; het resultaat daarvan was bedroevend en leverde het be wijs voor het reeds geuite vermoeden. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de in specteur van het onderwijs de candidate een vriendendienst bew-ezen had. Den daar op volgenden dag kon men in de bladen diens ontslagaanvrage lezen. Diefstal. Te Dordrecht zijn uit een lessenaar, in een der kanto ren van de Gemeentelüke Arbeidsbeurs staande, f 600 gestolen. Sporen van braak waren niet te ontdekken. Botsing. -— Gistermiddag had er op den hoek van de Maliebaan en Nachtegaalstraat te Utrecht een botsing plaats tusschen een motorrijder uit Rot terdam en een aldaar rijdenden fietser. Door het hevige remmen van den motor rijder sloeg zijn duo-passagier van de duo, tengevolge waarVan zij zoodanig ge wond werd, dat overbrenging naar de kli nieken noodzakelijk was Brand. De woning van den landbouwer G. J. Jansen le Sleendcren is afgebrand. Verzekering dekt de schade. Paardendiefstal. Gister- naoht werden uit de weide van den land bouwer Peters te Swalmen, gehucht Boe- koel, twee stamboekmerries gestolen. De voetsporen leidden naar de Duitsche grens in dc richting der Elmpter bosschen. Dé te Swalmen gestationeerde rijksveldwach ter S. en de gemeenteveldwachter B. volg den deze sporen tot achter Waldniel, waar ze eindigden voor een groot met lange heide en struikgewas begroeid bijna on doordringbaar groot woud Alvorens hier verder te zoeken \yerd de hulp van de Duitsche politie ingeroepen. Na ruim 12 uur onafgebroken iyisporingon yond men tegen den avond tusschen Waldniel en M. Gladbach do paarden in de bosschen staan. De zich daarbij bevindende per soon, de matroos P. uit Dusseldorp, dio verklaarde de paarden te hebben vervoerd, werd gearresteerd. Een tweede persoon wist in het dichte, bosch te ontkomen. Twee rijwielen, eenige kleedingstukken en een paar wittebrooden werden bij de paarden gevonden. Dc eigenaar P. kon den volgenden morgen zijji paarden te [Waldniel ierughaleii. De aangehoudene lis op last der Duitsche Justitie in arrest gesteld. Het onderzoek .wordt voortgezet.- Over 'den kop" "geslagen. Door het terugrijden van een vrachtauto is de motorrijder Nijs uit Rotterdam gis teren" op den Venloschen weg te Broekhiu onder Roermond 'gevallen. Het motorrij wiel sloeg over den kop. In ernstigen toe stand is de heer Nijs naar het hospitaal j te Roermond gebracht.- Vrachtauto verbrand. Te ,Grathem geraakte gisteren de vrachtauto van den heer S. uit Neeritter plotseling in brand. Slechts het ijzeren geraamte bleef over. De chauffeur wist zich bijtijds te redden. Een smokkelaar in angst. De ,,'s-Hert. Crt." verneemt uit Chaam: Een der vele auto's die ons dorp door- tuffen, stond plotseling stil. Chauffeur ei uit. Morrelt zenuwachtig in z'n machine 't Helpt geen zier. Ettelijke menschen in teresseeren zich voor 't govah Chauffeur klampt den eigenaar aan van een klein Citroëntje, toevallig op de pech- plaats aanwezig. Deze is direct bereid den grootcn wa gen op sleeptouw te nemen, 'n Smid ver schaft een ketting. Meerdere menschen, waaron'der 'n kommies, interesseeren zich voor het geval. Chauffeur wordt steeds zenuwachtiger en verdwijnt even later in een straatje om 'n touw te halen Blijft langer weg dan noodig, en is nog weg. Vele menschen beginnen zich ook tc in - tercssëeren voor den inhoud van den wagen Vier vaatjes echte Schiedammer en kistje smakelijke Elixer d'An vers. Kommies gaat vlug zien waar de chauf feur is, maar hij bleef tot dusver weg. Aan groot gevaar ontsn'apt. Gistermiddag werd op het spoorweg emplacement te Hoorn de wegarbeider Oud uit Wcster-Blokker, die nog niet al te best bekend schijnt op dit vak, gegropen door den sneltrein van halftwee richting Enk huizen. Hij had de tegenwoordigheid van geest zijn hoofd in het zand te drukken tusschen de rails, zoodat de locomotief en tender, benevens een wagen over hem heen gingen zonder hem te wonden. Dc machi nist remde uit allo macht. Toen de trein stilstond, kroop Oud er onder uit. Hij. was niet ernstig gewond aan het hoofd en hand. In dc sloot terecht. B ij ecu botsing tc Munnekezijl (Fricsï.) tusschen een wielrijder en een motorrijder, schoot de laatste, een 20-jarig veekoopman van daar, bij den wal neer en kwam op zijn hoofd in een sloot te staan. De wielrijder, hoewel zelf gewond, trok hem op den wal. De toestand van den koopman is ernstig Mislukt com p 1 im en t. Me neer Meyer, die aan een diner naast de be koorlijke gastvrouw gezeten was, zocht al langen lijd naar een gelegenheid om haar een aardig compliment le maken. Eindelijk kwam die gelegenheid en hij maakte er een gretig gebruik van. Toen de gastvrouw lot hem zei: „Meneer Meyer wal eet u toch wéinigI" antwoordde hij met een vleienden .glimlach: „O, me vrouw, wie naast U zit, moet zijn eetlust wel verliezen 1" En hij begreep maar niet, dat zij den hec- len avond geen woord meer tegen hem sprak1 DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Dc Belgische minister van Buitenland sche zaken heeft op een receptie der jour nalisten gezegd, dat België in geen geval afzien zou van een herkiezing als lid van den Volkenbondsraad. Het oogenblik zou slecht gekozen zijn voor Belgic, voegde hij er bij, om uit den raad te treden, op het oogenblik dat Duitsohland op hét punt staat om er zitting in te nemen, in over eenstemming met de beloften van alle on derteekenaars van Locarno Vandervelde herinnerde er aan, dat de kwestie -bij dc ontmoeting te Locarno uit voerig door hem besproken is met Strese- mann en Luther, tegenover wie hij het standpunt van Belgic uiteenzette, en dat de Duitsche diplomaten heb volkomen met hem eens waren; Luther voegde er zelfs aan toe, Jat hij België als écn der steun pilaren van den raad beschouwde. De minister verklaarde, dat België zich aansluit bij de besluiten der speciale com missie die de kwestie overwogen heeft iü Juni j.l. In de vergadering van 3U Aug. zal België de resoluties der speciale com missie aanvaarden, zonder a priori echter elk denkbeeld of schikking to verwerpen, dat bevrediging kan schenken aan Polen en Spanje. Hoewel niet to zeggen is waarom, heerschtr er een ietwat optimistische stem ming over het opnemen van Duit-schlawd. DUITSCHLAND. De Iconkwestie in het Roergebied. De besprekingen tusschen partijen in dc mijnindustrie van het Roergebied hebben geen resultaat opgeleverd. Dientengevolge is een arbitragecommissie, van 10 leden, 5 van elke partij, bijeengekomen. ENGELAND. Beroep op de regeering. Gisteren heeft Cook, de secretaris der mijnwerkersfedcratie, de commissie uit kabi net-ministers, die zich met het mijngeschil bezig houdt, verzocht de vertegenwoordigers der mijnwerkers te ontvangen. Terstond wer den de ministers telegrafisch van dit ver zoek in kennis gesteld, en thans keeren zij onmiddellijk naar Londen terug voor deze bijeenkomst, welk op heden is vastgesteld. Gedurende de laatste dagen heeft Cook bij zijn poging, den terugkeer lol het werk der mannen in Derbyshire en Nottinghamshire te vertragen, in vage termen gesproken over een te verwachten ontwikkeling, en er bij de mannen op aangedrongen, „niet weder aan het werk te gaan, terwijl wij onderhan delen." Er zijn geen betrouwbare berichten om trent onderhandelingen, ofschoon de bladen hebben medegedeeld, dat besprekingen be gonnen men zekere nict-offïcieele, doch in vloedrijke personen uit de miinindustrie. vóór de vergeefsche bijeenkomst tusschen da uitvoerende commissie der mijnwerkers en' de mijneigenaarsvereeniging. zouden worde» hervat. Het verzoek, om met de ministers te vergaderen, is de eerste openlijke stap in de richting van verdere onderhandelingen. Hei- is waarschijnlijk, dat de uitvoerende 'com-i missie der mijnwerkers het verlangen zal te! kennen geven, de mogelijkheid te bespreken! om een nationale regeling voor de mijnwee kers te verkrijgen in plaats van de districts-.» overeenkomsten die door dc eigenaars alleen' mogelijk geacht worden. De regeering heeft-1 de mijnwerkers-federatie onlangs laten we-i, ten, dat de ministers bereid waren, hun ver tegenwoordigers te ontmoeten op elk tijdstip dat zij mochten verlangen. Het departement der Mijnen deelt mede dat de hoeveelheid der buitenlandsche inge-r voerde kolen is toegenomen van 520.000 ton in dc week, die 10 Juli eindigde, tot 91G.00Q in de week, die 21 Aug. is geëindigd. De ,we-i kelijksche productie in de mijnen in Groot Brilannië is thans 200.000 ton. HONGARITE. Weer hooger beroep. De procureur-generaal heeft cassatie aan. geteekend tegen eenige der in tweede instant tie in liet proces tegen de bankbiljcttenver- valschers gewezen vonnissen en tegen de hernieuwde vrijspraak van Barosz en Szoerlsey. Voorts eischte hij het gevangen-, houden van Nadossy en Windisch-Graetz. Ook de veroordeelden hebben cassatie aan-i geteekend. De curie heeft het gevangen-.' houden van de beide hoofdbeklaagden reeds gelast. GRIEKENLAND. Geen coalitiekabinet. De partijleiders zijn er niet in geslaagd het eens te worden over de vorming van een coalitiekabinet. Kondilis zal nu een tijdelijk kabinet vormen, onder voorwaarde, dat de verkiezingen niet later dan October zullen plaats hebben. TURKITE. Het vonnis tegen de Jcng-Tnrken. Volgens bérichlen uit Konslantinopel heelt de rechtbank te Angora den ex- minister van financiën, Djavid Bey, den ex-minister van onderwijs, Nasim, den afge vaardigde Mil mi en den secretaris-generaal van de Jong-Turksche partij tot den dood door den strop veroordeeld. CHILI. Weer een advies. De Chilcensche regeering heeft van den Chileenschen gezant to Washington een voorstel ontvangen tot regeling van het ge schil van Tacna-Arica. Het werd hem, naar verluidt, door Kellogg, den Amerikaanschen' minister van buitenlandsche zaken aan de hand gedaan. De inhoud van bet voorstel is, dat Tacna aan Peru zou worden toege-* wezen; dat een corridor naar de zee van 10 K.M. in het' Noorden van Arica aan Bo livia zou worden gegeven en dat dc rest van het betwiste gebied, met den spoorweg' Arica-Lapaz aan Chili zou komen. BUITENLANDSCH GEMENGD. De treinaanslagen in Dnitschland. De twee ontslagen spoorwegarbeiders, dia in hechtenis waren genomen, verdacht van daders le zijn van den aanslag op den snel-* trein BerlijnKeulen, zijn weer op vrije voeten gesteld. Commissaris Ratz van de crimineele po litie le Ilannover, die met zijn beambten te Laiferdo Is gestalionncerd, heelt, naar ver-t luidt, een nieuw spoor ontdekt dat misschien tot opsporing van de daders kan leiden. Nadere bijzonderheden daaromtrent zijn niet bekend gemaakt. De autoriteiten blijven verklaren, dat er, hier een misdaad heeft plaats gehad. Te Leiferdo wordt in opdracht van de spoorwegdirectie een nieuwe opname van het baanvak en de rails gemaakt. Gemeld wordt verder nog, dat een heeruifc Senflcnberg een beschrijving van een ver- moedelijken dader van den aanslag heeft kunnen geven. Deze heer was op zijn va-; cantiereis en reed in zijn auto naar Bremen. Nabij Colle vroeg hij een wandelaar naar den weg. Deze wandelaar vertelde hem toen van het spoorwegongeluk, dat bij Lciferde plaatsgevonden had, zeggende, dat hij het zelf gezien had. Deze beschrijving, die de heer uit SenL tenberg gaf, komt overeen met liet signale-* ment van een der verdachten. De justitie te Ilildesheim heeft een pseu-^ doniemen brief uil Berlijn gekregen van iemand, die zich „Ultor" (wreker) ondertee kent. IIiJ beweert de misdaad uit haat en wraak wegens onverdiend ontslag begaan te hebben en deelt mede. dat men tevergeefs naar hem zal zoeken. De brief eindigt aldus: „mogen ook onschuWigcn lijden, ik heb eveneens onschuldig geleden. Men heeft mijn leven vernietigd. 11c wil duizend menschen vernietigen. Het zijn er pas 21. Dc volgende ramp komt hij Berlijn." Het is onwaarschijnlijk, dat de schrijver werkelijk de dader is. Maar men gaat nu toch naar hem zoeken, omdat het schrijven van dezen brief alleen al een strafbare daad is. De aanslag op den trein in de nabijheid van Berlijn is thans opgehelderd. Daders zijn drie van huis weggcloopen jongens van 15 jaar en nog jonger, die over het ongeluk bij Hannover gelezen hadden en „ook een9 een ontsporing wildon zien." Zij zullen zich voor de jcugdrechlbank le verantwoorden hebben. Griezelige vondst. Men heeft in een ravijn in de omstreken win Ghabery bij Bazel de lijken gevonden van drie toeristen, een vrouw en Lwee man nen. Zestig menschen verdronken. Te Rosloff aan de Don is tijdens een zeil wedstrijd een landingsbrug, waarop een groot aantal toeschouwers stonden, inge« stort. Zestig personen kwamen in de gol ven om, a. 2—1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2