I£WATTAs5r scheepstijdingen, uit de rijnstreek. BsterdaoGoed: DE BESTE dit mms;treken. SnÓM VAART-MIJ. „NEDERLAND". (BOETAN, thuisreis, 24 Aug. van Padaug, KAM BANG AN, uitreis, pass, 23 Aug, Duessant. ENGGANO, thuisreis, 26 Aug, bij Giferal- |ar verwacht. PRINS DER NEDERLANDEN, uilreis, 26 Aug. te Genua verwacht. JOHAN DE WITT, thuisreis, 26 Aug, bij Pcrim verwacht. ROTTI. uitreis, pass. 23 Aug. Perim, HOLLAND—AMERIKA-LIJN. SPAARNDAM, 22 Aug. van R'dam te Tampico. NOORDERDIJK, 23 Aug. van R'dam te San Francisco. MAASDAM, New Orleans n. R'dam, 23 Aug. te Havana. D1NTELD1JK, 23 Aug. van Vancouver te Portland (O.). KINDERDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 23 Aug. te San Francisco. GROOTENDIJK, 20 Aug. van R'dam te Puerto Colombia. LOCH MONAR, R'dam n. Pacific Kust, 21 Aug. van Cristobal. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, uitreis, 25 Aug. te Peinam- buco verwacht. FLANDRIA, thuisreis, 23 Augustus van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BL1TAR, thuisreis, 26 Aug. bij Gibraltar verwacht. PATRIA, thuisreis, 26 Aug. bij Colombo verwacht. STOOMV..MAATSCH. „OCEAAN". AUTOLYCUS, 21 Aug. van Port Swetlcn- Iham n. R'dam. CITY OF GLASGOW, Japan n, R'dam, 25 Aug. te Londen verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ZIJLDlJK, thuisreis, 23 Aug. te Santos. KON. PAKETVAART-iHAATSCHAPPIJ. DUYMAER VAN TWIST, R'dam n. Ba tavia, pass. 23 Aug. Perim. JAVA—NEW-YORK-LIJN. KRAKATAU, Java n. New York, 20 Aug. Ie Belawan. CITY OF SALISBURY, Java n. New York, Ei Aug. van Port Said. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. VENF 1 .A, thuisreis, 24 Aug. te Havre, eal 25 Aug. 12 u. 's middags de reis voorl- eetlcn. AMERSFOORT, 23 Aug. van Arica naar Jquique. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. IIEBE, arr. 24 Aug. te Melilla. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. CELAENO, arr. 22 Aug. te Hamburg. IJSSELDIJK, 23 Aug. van Villa Consti- fücion te Las Palmas. IJSSEL, 23 Aug. van R'dam te Hclsing- lors. WINSUM, 22 Aug. van Quebec n. Ant werpen. KRALINGEN, 23 Aug. van Sagua to Sa vannah. PROCYON, 22 Aug. van R'dam te Phila delphia. Alphen. Op Dinsdag 7 September a s. zal de 438te jaarvergadering vaa de Mar- 'tichting worden gehouden. Teveos .an de opening van het nieuwe gebouw „Us vinden. Dit gebouw, dat verrezen is aan de uiterste Oostzijde van het ter- rein der stichting op Rijnstroom draagt een eenvoudig karakter, zulks geheel in overeenkomstig do bedoeling, doch het is desondanks mooi en practisch. Architect was de heer M. A.- van Nieukerken. Bij gelegenheid van de inwijding zullen 'de werkjongens der stichting een ope ningslied zingen en eenige muzieknummers ten beste geven. De openingsrede zal wor den uitgesproken door den voorzitter der stichting, den oud-minister dr. J. Th. de ViBser. Verder zullen bet woord voeren de inspecteur-generaal van het Nijverheids onderwijs en de directeur, ds, A. W. iVoors. Boskoop. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden, met uitzonde ling van de heeren A. Nijhof en D. Mesman. Voorzitter de heer P. A. Colijn. Na opening der vergadering worden de notulen zonder discussie ol hoofdelijke I stemming vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van de 1 ingekomen stukken. Op het verzoek van de Vereeniging voor Boskoopsche Culturen, om de gelden, ge stort wegens vermakelijkheidsbelasting voor het bezoek van de tentoonstelling van boek en plaatwerken, terug te mogen ontvangen, wordt na eenige discussie gunstig beschikt, zulks overeenkomstig het voorstel van B. en ,W-, aangezien hier bij deze tentoonstelling van geen vermakelijkheid sprake is geweest, doch het een zuiver wetenschappelijke ten- I toonstelling betrof. De overige stukken worden aangenomen |.voor kennisgeving. B. en W. deelen mede: a. dat naar hun oordeel, het gebruik, dat in den laatsten tijd van de rondvraag in de vergaderingen van den Raad wordt gemaakt, niet in overeenstemming is met letter en (geest van het reglement van orde en der- jhalve maatregelen moeten worden genomen om weer tot een juiste toepassing van dit j reglement terug te keeren. In verband daarmede zouden zij willen Verzoeken de inlichtingen, welke men, het- !ïij van hun College in zijn geheel, hetzij (van een lid van hun College afzonderlijk wenscht te verkrijgen, inlichtingen welke lot heden steeds aan hel einde der verga- Bering werden gevraagd, soortaan uiterlijk tweemaal 24 uur voor de te houden raads zitting schriftelijk bij den voorzitter in te dienen, in welk geval als regel zal kunnen worden aangenomen, dat de beantwoording dier vragen schriftelijk in de eerste raads zitting zal geschieden, tenzij nader overleg tusschen de leden van het College of met de betrokken ambtenaren noodig is, in welk geval de beantwoording tot een volgende vergadering zal worden uitgesteld. Bovendien wordt nog gewezen op artikel 25 van het Reglement van Orde, waarin is bepaald, dat amendementen of sub-amen dementen, om een onderwerp van- beraad slaging uit te maken, door ten minste twe9 leden moeten worden voorgesteld of onder steund en zoo mogelijk uiterlijk 24 uur voor de vergadering schriftelijk worden inge diend, aan welke bepaling voorlaan de hand zal worden gehouden; b. dat het electriciteitsbedrijf op 2 Aug. 1926 werd geopend; c. dal in de plaats van den tegenwoor- digen functionnaris, die als zoodanig eervol ontslag heelt gevraagd wegens zijn benoe ming tot kommies bij 's Rijks Directe Be lastingen, tot assistent-machinist bij de wa terleiding is benoemd M. van Beveren te Koudekerk; d. dat voor den vuilnisophaaldienst een vrachtauto is gekocht van den heer J. Kok alhier voor de som van f 1560, welke som de laagste inschrijving was. Deze som is, na overleg, verminderd tof 11260, tegen overneming door de gemeente van een stel in voorraad zijnde z.g. Overmanbanden. die niet meer voor nieuw konden worden ver kocht. De heer Brand kan zich met de mede deeling onder a vermeld vereenigen, mits de gelegenheid om aan het einde der verga dering in bijzondere gevallen een vraag te stellen, blijft behouden. De heer Van der Wolf sluit zich bij het gesprokene door den heer Brand aan. Verdef vraagt spreker waarom tot assistent-machi nist geen ingezetene is benoemd, terwijl er naar hij heeft vernomen onder de sollicitan ten ook ingezetenen waren. De heer Noest zegt, dat in de mededeeling onder a. ook wordt gezegd, dat voortaan scherper zal worden gelet op de indiening van amendementen voor wat betreft de on- derteekening of ondersteuning door min stens 2 personen. Aangezien zijn tractie slechts uit een persoon bestaat, wordt hem de gelegenheid om amendementen in te dienen ontnomen, vooral omdat zij nu min stens 24 uur voor de vergadering moeten worden ingediend. Het gebeurt nu tocli dat tijdens de behandeling een amendement door hem wordt ingediend, dat ten slotte wordt ondersteund, nadat er besprekingen over zijn gehouden, terwijl te vérwachten is, dat dit in het tegenovergestelde gevalniet geschieden zal. Voorts wil spreker hier in het openbaar uitspreken, waarom hij niet aan het diner heelt deelgenomen, hetwelk is aangeboden bij de opening van het elektriciteitsbedrijf. Allereerst "wil, spr. breken met de sleur dat- bij de opening van een bedrijf een diner wordt aangeboden. Hij is de eenige tegen stemmer geweest legen het voorstel om hiervoor een bedrag Ie voleeren. dal deed hij, omdat zoo vaak voorstellen, rakende het arbeidersbelang, worden verworpen. Hij denkt hierbij aan de uilkeering bij stepn- verleening ingeval van werkloosheid. Ook heeft hij geen deel aan dit diner willen nemen, omdat hij geheelonthouder is. Spr. wil hiermede niet zeggen, dat het daar niet op toepasselijke wijze is toegegaan. Aller minst. Tenslotte weet men niet hoe het be drijf zal loopen. De heer Van Kleef is het eens met B. en W. om de rondvraag zooveel mogetijk te beperken, doch voor algoheele afschaffing voelt -spr. niets. Het kan immers voorko men, dat hij de behandeling van de agenda door de besprekingen vraagpunten naar voren komen, die juist bij de rondvraag aan de orde kunnen worden gesteld, terwijl bij de volgende vergadering de vraag zijn nut tig elfecl heeft verloren. Wethouder Guldemond wil opmerken, dat de mededeeling omtrent het indienen van amendementen en sub-amendementen niet voor zijn rekening komt. Hem is ook niet bekend dal lol een dergelijke mededeeling is besloten. De Voorzitter antwoordt cn zegt, begin nende met wethouder Guldemond, dat de mededeeling, waarop laatstgenoemde doelde door hem is gedaan als Voorzitter van den Rand, aari de hand van hetgeen daarom trent bepaald is in het Reglement van Orde. Waarom spr, met de mededealiiïg omtrent do rondvraag is gekomen, houdt verband met het feit, dat den allerlaalsten tijd van dit recht misbruik is gemaakt, terwijl het bovendien voorgekomen is, dat vraagstuk ken aan de orde werden gesteld, waarvan een juiste beoordceling niet kon plaats vin den. Wordt, hetgeen men te vragen heeft, nu op schrift gesteld, en tijdig bij B, en W. ingezonden, dan kunnen deze de inlichtin gen welke men verlangt des te zekerder en te duidelijker geven. Op de vraag van den heer Noest ant woordt de Voorzitter verder, dat het in som mige gemeenten voorkomt, dat mede-raads leden, ook al zijn zij het niet eens met het ingediende amendement, toch het amende ment onderleekenen, teneinde de voorstel ler in de gelegenheid te stellen zijn voor stellen nader te ontwikkelen. De mededeeling van den heer Noest, waarom hij niet deefgenomen heelt aan het diner bij de opening van het electricj.teits- bedrijf kan spr. als gevoelsargument be grijpen. Wethouder van Gelderen deelt nog mede, dat B. en W. tot benoeming van een niet- ingozelene tot assistent-machinist bij de bronwaterleiding zijn overgegaan, nadat omtrent alle sollicitanten inlichtingen zijn ingewonnen en daarbij is gebleken, dat die omtrent den benoemde de beste waren. Na nog eenige discussie wordt de con clusie vastgelegd, dat niet tot afschaffing van do rondvraag zal worden overgegaan, doch dat zooveel mogelijk de vragen schrif telijk zullen worden ingediend, zoodat de rondvraag tot een min. beperkt kan worden. Herstemming over het amendement D. Mesman Wzn. op het voorstel I.z. wijziging schoolgeldheffing. Het voorstel in slemmiilg gebracht, wordt verworpep. met 5 tegen 6 stemmen. Thans komt in stemming Het Voorstel van B. en W., hetwelk wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van een perceel grond aan de Dorpstrat W. Z. met opstand. De heer Spruyt vraagt enkele inlichtingen. Het voorstel wordt vervolgens zonder hoofde lijke stemming aangenomen. B. en W. stellen voor om over te gaan tot uitloting van 4 obligaties van de lee- ning, oorspronkelijk groot 154.000. Uitgeloot worden 3 obligaties van f500, f. w. nos. 7, 8, en 102, en een obligatie van f 100, f. w. no. 114. Onder de hamer gaat door de mededeeling van B. en W. betreffende de,bestraling van de Barendslraat. Vervolgens komt aan de orde de mededee ling van B. en W. betreffende de vraag of in deze gemeente, op grond van de bepalin gen- der Vleeschkeuringswet, een centrale slachtplaats moet worden gebouwd. Uit een bespreking met de slagers is ge bleken, dat alte slagers in deze gemeente er de voorkeur aan geven zelf hun slachtplaat sen zoodanig te veranderen, dat aan de ter zake geldende voorschriften wordt voldaan. In verband hiermede kunnen B. en W. geen termen vinden om den Raad voor te stelten tot stichting van een centrale slachtplaats te besluiten Over deze mededeeling ontstaat eenige discussie. De heer Noest meent, dat een cen trale slachtplaats uit hygiënisch oogpunt zeer gewenscht is. Zes jaren hebben de sla gers den tijd gehad om hun slagerijen in overeenstemming met de eischen van de Vleeschkeuringswet te brengen. Uil de be sprekingen blijkt, dat zij nu pas bereid zijn om dit te doen. De Voorzitter zet het standpunt van B. en W. nader uileen. Het blijkt, dat de slagers liever haas in eigen huis blijven. Er is een begrooting voor een slachtplaats opgemaakt, die bescheiden is opgezet. Hierbij bleek, dat de kosten een f 25UOO zouden bedragen. Na nog oenige discussie Waarbij de heer Noest aan den heef van Kleef het verwijt richt, dal deze niet zoo nauw neemt met de hygiëne, wordt de 'mededeeling voor kennis geving aangenomen. Advies van B. en W. op een verzoek van de Vereeniging van Achlerkadebewoners en den naam „Achterkade" te veranderen in „Westerkade". Dit advies houdt in om de beslissing aan te houden tot voorjaar 1927. Hiertoe wordt besloten. Het advies van B. en W. op een verzoek van den heer A. C. de Leen, em vergoeding wegens schade, tengevolge van de veria- ging der Achlerkade, wordt overeenkom stig aangenomen, zoodat geen schadever goeding wordt toegekend. B. en W. bieden aan het verslag van den toestand en de exploitatie van de gemeente bedrijven over hei jaar 1925.' VoOt^lel van B. en W. om aan den ^verk- man J. van Hotf een pensioen toe te kennen van 3 per week. Hiertoe wordt besloten. Bij de rondvraag worden enkele onbe langrijke vragen gesteld over riraalverldch- ting, het instellen van een bed rijven com missie; plannen totZijdeyerbreeding, een vermeende kwestie tusschen den Voorzillcr en een der Weihouders, en gasprijzen. Niels meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering om over te gaan in besloten zitting. RECLAME. 8847 Aalsmeer. In de vergadering van den gemeenteraad werden de zeven tijdelijke leeraren van den IIandelsavondcursu9 we derom in hun functie herbenoemd. Aan de Am. Petr. Comp werd vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinepomp in de (Zijdstraat 186. Aan de naai- en knipschool werd een voorschot verleend van 1309 50. Betreffende den primniren weg Heemstede- Uithoorn was een brief ingekomen van den hoofdingenieur met een rapport van den adviseur van het gem uitbreidingsplan. De primaire weg is nog slechts een plan. komt nog niet definitief, waarom besloten werd deze zaak lot gunstiger tijdstip aan te hou den. Ingekomen was een adres van den Bond van plaatselijke vereenigingen vcor kunst en sport tot het voor gem.-rekening bouwen eener behoorlijke muziektent. Aan gehouden tot bij het behandelen der begroo ting. Eveneens een adres van de Comni v. Malariabestrijding, om een subsidie a 1 et. per inwoner. Tot lid van de Comm. van Toe zicht op hel Electr. Bedrijf werd benoemd de heer B. Broekmans en tot lid van het Burg. Armbestuur de heer J. Venema Op voorstel van den heer Mensing werd be sloten de rcnlegarantie van 1 1250 aan „Aalsm. Harmonie", voiwTiet bouwen eener muziektent, om te zetten in een subsidie van f 1000. De heeren Moleman en Van der Zwaan stemden, tegen het voorstel. De vorige week was hier over het al gemeen de markt, vooral wat de groenten betrelt, zeer lusteloos. Dit kwam vooral tot uiting bij het artikel boonen, welke hier in groote hoeveelheden geteeld worden. De dikke boonen konden het veelal niet verder brengen dan f 0.300.50 per 10 K.G., een prijs, welke het plukloon niet dekt, dus veel te laag kan geacht worden. Ook augurken gaan laag aiit de markt. Gelukkig is deze week aangevangen met betere prijzen, welke wel de verwachting wettigen, dat de boonen wel hooger genoteerd zullen worden. Enkele boonen brengen nu van f 1 tot f 1.25 per 10 KJG. op. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, zal vanwege de Gereformeerde Evangeli- satievereeniging te Hillegom tot het houden van bijeenkomsten een vergaderlokaal wor den gebouwd aan den Venneperweg in deze gemeente. De daartoe vereischte vergunning werd reeds aangevraagd. Hillegom. De jaarlijksche school- en volksfeesten te Zilk zijn om bijzondere rede nen verzet en zullen thans plaats hebben Woensdag 6 en Donderdag 7 October a.s. Bij deze gelegenheid zal de nieuwe opge richte muziekvereeniging St. Sura voor het eerst de medewerking verleenen, De werkzaamheden aan de R.-K. Kerk te Zilk vorderen vlug, terwijl het parochie huis reeds onder de kap is. Bij de opening van het parochiehuis over enkele weken, zal de pas opgerichte tooneelvereeniging een uitvoering geven van hel tooneelsluk „Her- minigild", gevolgd door „Barbier Brug-, wachter". De Bitumenweg door de Zilk Is thans geheel gereed en voor het verkeer open ge steld. 't Is daar een uitstekende en afdoende verbetering. Ook de langs den weg geplaat ste electrische lantaarns zijn gereed en reeds beproefd, zoodat de menschen daar van de Egyptische duisternis zijn verlost. Wij kun nen dus wel met recht zeggen: de Zilk vooruit. In het Patronaatsgebouwtje aan de Mariaslraat zijn eenige priestergewaden voor de parochianen van de St. Marlinus- kerk ter bezichtiging gesteld. De pastoor is tot aankoop van deze prachtige gewaden in staat geweest, door hel bijeen sparen van gelden, welke hij van verschillende paro chianen had ontvangen bij gelegenheid van groene, koperen of zilveren huwelijksfees ten. Echter was er nog circa f 400 te kort. Katwijk aan Zee. Bij den gisteren ge houden afslag van haring werden de na- J volgende prijzen bedongen, per kantje gere kend: volle haring Noord 123.45, f25,80, 126,75; Volle haring Zuid 122,45122,70; Maatjesharing Noord 1 20,90f21,15; Maat jesharing Zuid 120,20121; Ijle haring f 19,45, Makreel vanaf 18 lot 120. Van de Kalwijksche haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in do haringhaven te IJmuiden binnen: KW 155 met 150 kantjes maatjes en 84 kantjes volle en KW 165 met 122 kantjes maatjes en 145 kantjes volle haring. De strandevangelisalie, die gisteren niet over belangstelling behoelde te klagen, werd door ds. Akkerhuis, uit Maassluis geopend met het laten zingen van Ps. 68 10. Op de aankondiging stond dat eerst de heer Siderius zou spreken, doch de volg orde werd om ons onbekende reden omge keerd. Ds. A. koos tot onderwerp der be spreking: Zingen in de gevangenis, zooals b.v. Paulus en Silas dat deden volgens een beschrijving in de „Handelingen der Apos telen". Als lusschenzang werd gezongen Ps. 116 2 m 3 Daarna sprak de heer Si derius Over het bekende woord van Jezus, gesproken in de Bergrede: „Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijne gerechtigheid en alle andere dingen zullen U worden toege worpen" Na hol zingon van Ps. 42 7 en dankgebed ging de schare uiteen. Morgenavond zal door den heer N. v. Beelert c a wederom een orgelbespeling ge houden werden in de Oude Kerk, ten bate van dat gebouw. Gevonden voorwerpen: Een grijs leder riem met nikkel gesp; een badabonnement- boekje. Inlichtingen ten poliliebureele. Naar wij vernemen heeft dezer dagen de schatting plaats gehad van de nog voor deze gemeente benoodigde Domeingronden ten Zuiden van Katwijk-aan-Zee, waarbij in begTepen de hooge duinen tusschen Kerkhof en vuurtoren. Als beëedigd schatters fun geerden de heeren Breedvekl, notaris te Noordwijk cn Joh. Verloop Azn., alhier. Noordwijk-Birmen. Het Oranje feest. Gisteravond vergaderden in calé Flora" van den heer P. v. d. Voort de verschillende commissies tot regeling van het le houden Oranjefeest op 7 en 8 Sep tember. Te ongeveer haUnegen opende de voorzitter der O. V., de heer L. van Wijk, de vergadering en hcettg de. aanwezigen har telijk welkom Hij sprak zijn spijt uit over het leit dat verschillende uitgenoodigde le den niet aanwezig warén. Hiermede ver klaarde hij de vergadering voor geopend. Overgegaan wórd tot de bespreking van het programma, waarbij de verschillende commissies na eonigc opmerkingen werden saamgesleld. Ziehier het program: Dinsdag 7 September: Na middag 1 uur: Het bestuur der Oranje-vcr- eeniging vertrekt met de beide muziekkorp sen vanal het Lindenplein langs v. Lim burg Slirumslraat, Bronckhorstslraat, Molen straat naar de Wilhelminastraat, alwaar de Kinderoptocht wordt saamgesleld. Commissieleden ter begeleiding van de schoolkinderen zijn. voor de R. K. Meisjes school: P. J. de Groot, W. J de Vroede, C G. J, Alkemade, J. de Groot Lzn., A H. Faase en P. M. Bosman; voor de R K. Jongensschool: P. Krol, J van Bohemen en A. Gordijn; voor de WflhelminaschoolH. C. Lindhout. H. Luschen, F. H van Spanje, II. Kruyswijk en L. v. Kouwcnhoven-, voor de Openbare School: II. Bouwknegt. J Kem penaar, R. J de Groot en L. Zijp. Vermoe delijk zal deze Commissie uitgebreid worden In verband met een opmerking van den heer J. v. d. Weijden over hel al of niet medegaan van alle schoolkinderen enz., werd op voorstel van den heer F, II van Spanje besloten a s. Donderdagavond een vergadering te houden van commissieleden met de hooiden der scholen, ter nadere bespre Icing. 's Avonds 8 uur: Uitvoering van pl.m. 60 Noordwijksche zangers op het Linden- plein. Aan den heer Polman te Noordwijk- aan-Zee zal verzocht worden de leiding op zich te willen nemen. 's Avonds 9 uur: Concert op het Linden- plein door de Harmoniekapel „Crescendo", waarna muzikale wandeling naar het feest terrein. Woensdag 8 September: Voormiddag 9 uur: Muzikale wandeling met de deelnemers aan pakjesdragen, baJiooDm en lonnelje-kruien. Voormiddags 97* uur: balloopen vorm meisjes. Commissieleden zijn de heeren' J. G. v. Eeden, H. van Spanje, A. Reeken C. P. de Jeu, H. v. Putten, J. G. Rijnders en K. Vink A.zn. Voormiddags 87* uur: tonnetje-kruien. Commissieleden zijn de heeren: C. Soeta man, A. Gordijn, F. van Spanje, L. J. v. d. Meer, J. v. Ruiten en P. Bosman. Voormiddag 87* uur: pakjesdragen. Bij de bespreking over deze attractie werd'door verschillende heeren voorgesteld hiervoor iets andeis te doen. Ten slotte werd beslo- ton dat de Commissie het bestuur van e.v.t, verandering voor a.s. Donderdag zal be richten. Commissieleden zijn de heeren: P. Ruygrok, P. Krol, C. v. Dam, C. Hooge- veen Pz„ A. v. Dorssen, J. Zuiderduin. B. de Groot en J. Berkemeier. Na eenige bespreking kwam het de ver gadering gewenscht voor de voorgenomen duivenvlucht niet te doen plaats hebben, waardoor de heeren P. Bosman en A. v' Oosten alsnog aan de vorige commissie worden toegevoegd. Namiddag 1 uur: ringrijden met versierde auto's voor heer en dame, te houden op de Wilhelminastraat. Fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. Samenkomst der deel nemers op de laan van Huize Offem, waar de keuring zal plaats hebben. Na de keuring gaat men in optocht door het dorp. Bij dezen optocht sluiten zich aan de meisjes op rij wielen. Commissieleden zijn de heeren: J. Kempenaar. R. J. de Groot, II. Bouw- knegt, J. Vogelaar, G. v. d. Burg, Jac. de Groot Pzn., J. G. v. Eeden, C. P. de Jeu, A. Overvelde en A. Gordijn. Namiddag 2 uur: ringrijden voor meisjes niet ouder dan 15 jaar, met versierde rij wielen op de Voorstraat. Deze moeien ook te één uur op de laan van Huize Offem aan wezig zijn. Commissieleden zijn de heeren: Th. Taskin. A. Reekers, H. v. Putten. D. Bos, J. Tissing, J. de Groot Rzn., J. P. Rijn ders, G. v. d. Voet, J. Chaufour, J. Reekers, Jac. Vermeulen en P. Ruigrok. Namiddag 4 uur: schietwedstrijd door de schietvereeniging van de Vrijw. Landstorm. Commissieleden zijn de heeren: J. v. d. Weijden, C. Alk^made, P. Versteeg en W, Schelvis. Naar aanleiding van eenige vragen be treffende het uilgetrokken bedrag voor de prijzen, wordt besloten dit bedrag le veri hoogen met het uitgetrokken bedrag voor de duivenvlucht. Het wordt aldus gebracht op f 30. '3 Avonds 8 uur: concert op het Linden- plein door het fanfarecorps „Excelsior", waarna muzikale wandeling naar het feest terrein. Tijdens de feestdagen zal de in ons ver-t slag der ledenvergadering reeds uileenge* zette Winkelattractie worden gehouden. Over dit punt werd nog door eenige leden het woord gevoerd. Echter zal het genomf.i besluit der ledenvergadering üitgevoeK moeten worden. De commissies vergaderden hierna allen nog afzonderlijk ter bespreking van die aaff, gelegenheden, waarbij het bestuur zoo nocfc dig de gevraagde inlichtingen verstrekte. Noordwijk aan Zee. Vorige week mel&> den we de oprichting van de vereeniging van postduiven!lefhebbers „De Stormgogels'* Hel bestuur blijkt zeer actief te zijn. getuig? dat reeds Zondag de eerste wedvlucht werd gehouden vanaf Lier, 125 K.M. Gelost om f uur. Voor dezen wedstrijd was een medaille uitgeloofd door den heer P. Barnhoorn ali hier. Do uitslag was als volgt; 1. P. Barn-* hoorn 10 uur 23 min. 2 sec.; 2 N. v. Beveren 10.24 26; 3 A. Ouwehand 10.37 38; 4 Q. V« d. Meulen 10.40.47; 5 M. Ouwehand 10.40.57; 6 Q. v. d. Meulen 10.54.32; 7 Q. v. d. Meulen 10.55.33; 8. Q. v. d. Meulen 10.55.33; 9 P. Barnhoorn 11.3.48; 10 N, V,' Beveren 11.4.52. Noordwijkerhout. De R.-K. muziekvern eeniging „Jeanne d'Arc" gaf Dinsdagavond een welgeslaagd concert in de Gemeenten tent. Een talrijke schare wa9 aanwezig/ dank zij het mooie weer. Onder leiding varf den heer Adr. Hupkens te Leiden werd keiln rig gespeeld, waarbij veel nieuwe nummert ten gehoore werden gebracht. Het is thans zeker, dat een nieuwé tweede autobus-dienst tot stand komt van hier naar Haarlem. Spoedige bekendmaking in het „L. D." zal volgen. Nimmer groeiden er zooveel bramenJti de Langevelder duinen als thans Van heini de en verre komen de menschen, zelfs pef autobus, naar. hier. Met volle emmers keeren allen huiswaarts én verdienen een aardig cfaggeld. Oepstgeest. Het bestuur van, de win-« kelweek-commissie is thans met het pflH gramma voor de Donderdag a.s. te beginnen „Winkelweek" gereed gekomen. Wij kunnen' er het volgende van melden: De officieele opening zal plaats hebben a.s. Donderdagmiddag 2 uur in hotel ,.Het Witte Huis",, in tegenwoordigheid van def deelnemers, de commissie en genoodigden» Na deze opening zal een rondrit gemaakt worden door de gemeente ter bezichtiging van de étalages. Door de commissie is een jury benoemd# welke te circa 4 uur de étalages zal beoor-t deel en, die zijn ingeschreven voor den aan de winkelweek verbonden étalage-wedstrijd Op den avond van den eersten dag zal om 8 uur door het muziekgezelschap van de Z. H. T. M. een rondgang gemaakt worden- De volgende avonden zal deze rondgang; door hetzelfde muziekgezelschap gemaakt worden op verschillende jijden. Het zal dus voor de ingezetenen wederom een gezellig drukke week worden en voor da. aan den ótalagewedstrijd deelnemende za-< kenmenschen weer een hardnekkigen strijd- Hopen wij die dagen op mooi weer en voto de neringdoenden in 't bijzonder ruime M antwoording van het doel dezer winkelweek Zoo geheel onverwacht heeft de meentepolitie met den plaatselijk dienslaoe* den belasting-ambtenaar weer eens coDir gehouden op de rijwielen. Ditmaal leve deze controle weer een 6-tal rijwielen welke niet waren voorzien van een be tingplaatje 1926. 1 g j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6