UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Leidsche Begrafenis-Onderneming LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. SPORT. Alphen. Nabij Gouwslui9 reed gister middag een met heipalen geladen sleepers- wagen in de ljpigs den weg gelegen sloot. De voerman wist er tijdig af te springen. Met vereende krachten werd het geheele ge valletje weer op het droge gebracht. In de Raadhuisstraat kwam een met ®en tweetal honden bespannen broodwagen in aanrijding met een voetganger, zekeren B. Het wiel van den wagen ging over zijn been, waardoor dit lichaamsdeel dermate gekneusd werd, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. De broodwagen kantelde om en de geheele inhoud rolde over de straatsteenen. Op Donderdag, 2 September, wordt alhier een fokveedag gehouden voor het Groninger zwartblaar- en zwartbont Hol- landsch veeslag. Bodegraven. Zondagmiddag had er op „de hoek" een auto-ongeluk plaats. Een auio uit de Brugstraat komende, kwam in bot sing met een auto die in de Wilhelmina- slraat reed. De beide auto's werden niet onbelangrijk beschadigd. De oorzaak is te wijlen aan de onoplettendheid van een der chauffeurs. Mej. D. Tuis, alhier, slaagde voor htt examen Fransch L O. Zondagavond had er weer een botsing plaats, nu tuschen twee motorrijwielen op den boek Goudsche Weg-Spoorlaan. De beide motorrijders die elkaar niet hadden be merkt, reden met vólle vaart op eikander in; de heeren kwamen onder de motorrijwie len terecht, terwijl een dame die op de duo gezeten was, er ook afgeslingerd werd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De heer G. Maaskant alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Duitsch L. O. De heer J. Roere alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. Hazecswoude. Op de veiling werden 7281 kippeneieren aangevoerd. Prijs f 6.60 17.65 per 100 stuks; eendeneieren f6.10 f6.20 per 100 stuks. Hanen f0.80 per stuk. Kippen f 0.80—1.40 per stuk. Eenden f 0.80. Koudekerk. Mejuffrouw H. A. S. Oost- veen alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen Fransch L. O. Leiderdorp. Burger 1. Stand. Geboren; Maarten, z. van J. Kriekaard en P. Arensman. Getrouwd: P. M. van der Voort en G. van Egmond. Waddinxveen. Ten nadeele van E. P. alhier zijn van het erf een 40-tal jonge hen nen gestolen. Woubrugge. De zoon van den klompen handelaar Van den Berg alhier, die de vorige week in den tuin van onze plaatse lijken geneesheer getroffen werd door den bliksem, is gisteren aan de brandwonden overleden. Abusievelijk zijn er gisteren twee be richten (raa-dsagenda en burgerl. stand) onder ..Hazerswoude" geplaatst. Zwammerdam. Het pakhuis van den fouragehandelaar C. de H. aan den Over tocht alhier, dat niet meer iri te beste con ditie was, heeft het op eenmaal begeven De bewoners in de omgeving werden als door een drievoudige onweerslag opgeschrikt, toen eensklaps de boel in elkaar 9tortte. Een groot wonder mag het heeten, dat daarbij geen ongelukken zijn te betreuren. Dage lijks toch was deze schuur een verzamel plaats van kleine kinderen, zoowel van den eigenaar als uit de buurt, die zich daar naar hartelust vermaakten in het vele pakstroo. Gelukkig wa9 op het moment van het onge val niemand daarin, anders hadden er wel licht verschillende kleuters het leven bi) gelaten. Enkele zich in de schuur- bevin dende wagens en gereedschappen bekwa- nen door de instorting nogal schade. Met de werkzaamheden voor de elec- trische straatverlichting is men thans druk aan den gang. Eén voor één gaan de gao lantaarns er aan om plaats te maken voor eleclrische. Binnen enkele dagen is men al zoo ver gevorderd, dat laatstgenoemde lan taarns al in de meerderheid zijn. De heer P. J. Verkleij, alhier, direc- teur van de gemengde zangvereeniging ..Eendracht maakt Macht", heeft om ge zondheidsredenen deze functie neergelpgd. Ongeveer 1, jaar heeft hij als bekwaam diri gent dit koor geleid en het vele vorderingen doen maken, zoodat thans bij concoursen in de tweede afdeeling wordt gezongen Het bestuurslid M Staal leidt thans de oefenin gen, terwijl het bestuur pogingen doet een cieuwen directeur te bekomen. Drie auto's reden op den Rijksstraat weg alhier achter elkaar, toen de voorste zonder een teeken te geven plotseling stil hield. De achteraankomenden konden niet zoo spoedig stoppen, zoodat een botsing Plaats had. die, doordat niet met groote snel heid werd gereden, zonder persoonlijke, on gelukken afliep Wel was eenige materieele schade het gevolg. Aalsmeer. De verjaardag van H. M. de koningin zal in deze gemeente op feestelijke wijze herdacht worden door het organisee- ren van een feestdag voor de kinderen der heufe Chr. scholen, op 31 Aug. Op 8 en 9 .Ph a.s. zullen te Aalsmeer-Oost Wilhel- ÏÏfufeesten P'aa*s hebben, waarbij ver killende spelen voor de kinderen der o. 1. jchool aldaar worden georganiseerd. Ook 0 ksspelen zullen daar worden gehouden. Gn en ander heeft plaats op land van den Ger Jb. Könst, in den Oosteiderpoelpolder. av° fro°* verwerk zal tot besluit in den stoken Van rï0n *wee<^en worden afge- teUi De y.oI8ende maand zal het 127> jaar tor^n Zl^n' burgemeester -dezer ge- e won) Qm Qn_ gemerkt voorbij' te laten- gaan, hebben er al druk 8amensprekingen plaats gehad. Het resultaat is geweest, dat onderscheidene plaatselijke vereenigingen, op initiatief van de beide wethouders en den gemeente-secre taris, zijn uitgenoodigd tot een vergadering, waarin de vraag zal overwogen worden, op welke manier het jubileum des burgervaders het best gevierd zal kunnen worden. Het moet in de bedoeling liggen een één- of twee-daagsch feest te organiseeren in Sept. Op welke wijze, zal dan in de gecombineer de vergadering, welke hedenavond in hotel „De III Kolommen" wordt gehouden, wel definitief besloten worden. Haarlemmermeer. Bij het openbaar lager onderwijs aan school 10, te Rijk, al hier, is werkzaam gesteld de heer A. H. F. Saeijs, te Haarlem. Katwijk aan den Rijn. Betreffende het Oranjefeest op 30 en 31 Aug. a.s. kan nog worden medegedeeld, dat de feeslelijkheden zullen plaats hebben op de terreinen bij Callaoweg en omgeving. De Callaoweg wordt voor het verkeer afgesloten, zoodat ook voor het ringrijden daar. een mooie gelegenheid is Behalve per fiets en per tilbury, zal ook ringrijden op het losse paard op het pro gram komen. Verder is. er een Gondelvaart, terwijl ook de lichtstoet interessant belooft to worden. Katwijk aan Zee. Van de haringvis- scherij kwam te IJmuiden binnen de logger KW 92 met 14 last pekelharing. Van de ICatwijker haringloggers, waarvan do vangsten naar Katwijk worden ver scheept, kwamen in de haringhaven binnen: KW 57 met 200 kantjes maatjes, 146 kantjes volle en 20 kantjes ijle haring; KW 134 met 170 kantjes maatjes en 73 kantjes volle ha ring; KW 42 met 75 kantjes maatjes en 70 kantjes volle haring; K W54 met 146 kant jes maatjes en 119 kantjes volle haring; KW 9 met 130 kantjes maatjes en 63 kantjes volle haring. Gisteravond trad in het „Paviljoen" van het Groot-Badhotel, de familie Speen hof op. Precies te halfnegen kwam de heer en mevr. Speenhof de zaal in, door luid applaus begroet. De zaal was goed bezet. Direct begon men aan de afwerking van het programma en de heer S., die in een korte bespreking over het onderwerp „Geld" menige kwinkslag ten beste gaf, had al spoedig de lachers op de hand. Veel succes had mevr. Speenhof met Kaar zangstukjes, die veel bijval oogsten. Ook de zoon had succes. Er is veel geapplaudisseerd waaruit blijkt dat het publiek genoot en toen de heer Speenhof dan ook bij het afscheid in uit zicht stelde, om volgend jaar weer terug le komen, was een oorverdoovend handgeklap zeker wel een sterk bewijs van instemming. In de pauze werden een aantal gebonden liederen van den heer Speenhof verkocht. Gevonden voorwerpen: Een ledeT por- temonnaie met inhoud, 1 zilveren armband horloge; een halssnoer, met medaillon mei slot; een bruin leder portemonnaie met in houd; een zwarte gespikkelde kinderhoed. Inlichtingen aan fyet politiebureau. Voor de slrandevangelisatie zuilen hedenavond optreden, de heeren P. Siderius, hoofd der Herv. School II alhier en ds. Ak kerhuis, uit Maassluis. Voor Donderdag middag staan op het programma de heeren J. Baas, straatprediker te Amsterdam en ds. Voorsteegh alhier. Daarmede neemt de slrandevangelisatie voor dit jaar een einde. Nu de vacanlies geëindigd zijn en de kinderen van de Ie Herv. school, hoofd de heer C. v d. Rhee geen gebruik kan maken van die school wegens de daaraan onder havige verbouwing, werden ze hedenmorgen opgesteld op het leirein voor de zaal voor Prot. Belangen. Vandaar uit marcheerden ze-klasgewijze naar de openbare lagere school, hoofd de heer J. J. Kraal, alwaar ze in 5 van de 9 lokalen ondergebracht wer den. Een lokaal bleef nog onbezet. De oveTige lokalen bevallen nog leerlingen die het openbaar onderwijs volgen.. Noordwijk. Loop der bevolking. Aan gekomen: G. Leune, dienstbode, Voorhout, Voorstraat 55 M. G. E. Kaptijn, zonder beroep, geh. met J. G. Koemans, Haarlem, Marcellusstr. 13. Vertrokken: J. M. Smulders, ingenieur, naar Utrecht, Wilh.park 46 K. A. Turen- wout, bakkersknecht, Voorschoten, „Ter Horst". Toen gisteravond omstreeks halfzeven de vrachtauto van den heer P. alhier een zij laantje van de Beeklaan kwam uitrijden, signalen gevende, kwam uit de richting Noordwijk-aan-Zee een luxe-auto van den heer v. d. M., uit Amsterdam, met e?n flinke vaart aanrijden. Een aanrijding was niet te vermijden. De luxe-auto reed met vaart tegen de linker zijde van de vracht auto aan, zoodat een wiel en een spatbord van dezen wagen zwaar werd beschadigd en de band van het wiek sprong. De luxe auto had ook eenige beschadigingen, doch kon toch zijn weg nog vervolgen. De vrachtauto moest ter plaatse wdfden gerepareerd. De heer v. d. M. bestuurder dor luxe-auto, bekwam eenige verwondingen aan den arm. Verder hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. Noordwijkerhont. Den leerlingen der Hervormde Zondagsschool werd op „Leeu wenhorst" een kinderfeest bereid. De auto bus „Ena" zorgde voor het vervoer van het dorp naar de buitenplaats. Ds. P. Hofstede begaf zich gisteren voor geruimen tijd naar het buitenland. Een reis naar de Pyreneeën en een bezoek aan Spanje staan op het programma. De heer J. Balk heeft zijn benoeming tot lid van de Oranje-vereeniging niet aan genomen. De auto-instructeur de heer B. Zand bergen liet een leerling de eerste rit maken onder zijn toezicht. Door verkeerd over nemen van 't stuur sloeg de auto over den kop. Beiden bezeerden zich ernstig. Oegstgeest. Zondag j.I. werd in deze gemeente door een der ambtenaren van de Rijks Waterstaat opname gedaan van het verkeer langs den Rijks Straatweg, van af des morgens 6 uur tot 's avonds 8v uur. Volgens deze telling passeerden gemid deld per uur dien dag: 130 auto's en motor rijwielen, 120 rijwielen en 60 voetgangers. Deze cijfers geven ons een klein overzicht van het gebruik van dezen straatweg, Het in ons blad, de vorige week, aange kondigde concert, hetwelk gegeven zou wor den op Vrijdag 20 Augustus, in het bosch van het sanatorium „Rhijngeest" door de Kalwijksche muziekvereniging U. N. I. is wegens het ongunstige weer niet doorge gaan. Gisteravond heeft nu de Leidsche mu ziekvereniging „Werkmans Wilskracht" onder leiding van den directeur den heer G. Dik, dit uitgestelde concert gegeven, waar van èn patiënten en personeel en een zeer talrijk publiek dat zich langs den Straatweg geschaard had, bijzonder hebben genoten. Om van het vele zeer storende gedartel en geloop van de jeugd af te zijn hadden be paalde liefhebbers van goede muziek zich een plaatsje verzekerd in den rusligen tuin en de veranda s van „het Witte Huis", waar het mooi klinkende samenspel veel beter uïlkwanj. Ilel uit een achttal nummers beslaande programma werd zeer verdienstelijk uitge voerd en beloond met een hartelijk applaus. Sassenhehn. Maandag reden drie ion ge dames uit Den Haag op den straatweg bij Ter Leede alhier. Een harer werd door de auto van den heer L. S. uit Hillegom aange reden, met het gevolg, dal het meisje over den weg werd geslingerd. Het rijwiel kwam onder de auto terecht en werd totaal ver nield. Het meisje zelf bekwam verschillende verwondingen en verloor twee landen. Per auto is do gekwetste naar do „Ber- nardus" vervoerd. Het tweede meisje kwam ook te vallen. Zij zelf bleef ongedeerd. Het voorwiel van haar fiets was vernield. Valkenburg. Tot groote vreugde van de jeugd wérden gisteravond de brandblusch- middelcn beproefd. Alles bleek in goeden slaat te verkeeren, maar velen van de jeugd liepen een meer of minder nat pak op. Voorhout. Loop der bevolking. Ge vestigd: II; J. J. Schep, van Hcythuysen. J. R. Vogel, van Wijchen. A. Augustinus en gezin, van Noordwijkerhout. P. M. v. d. Holst, van Heythuysen. B. J. v. d. Ploeg, van Woubrugge. Vertrokken: P. A. Vioen, naar Noordwijk aan Zee. Wed. W. PrinsBlom, naar Sassenheim. J. van Dam cn gezin, naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren Catharina Petronella, d v. C. J. Zonneveld en Q. A. Oöstdam Cornelia Apolonia, d. v. A. J. v. d. Poel en G .Kapteijn. Wassenaar. Gisteren is alhier de dag herdacht waarop het hoofd der Openbare lagere school no. 1 aan de Zijllaan, de heer AI. Peereboom, 40 jaren geleden zijn loop baan als onderwijzer aanving, terwijl hij daarvan 35 jaar aan het hoofd aer Wasse- naarsche school heeft gestaan en ook op velerlei ander gebied in de gemeente zijn sporen heeft verdiend. Er had zich een comité uit de burgerij gevormd om het jubi leum te midden van de leerlingen, liet onder wijzend personeel, ouders van leerlingen cn oud-leerlingen en andere belangstellenden in de school (e vieren. Ook de inspecteur van onderwijs, de heer van As, was aan wezig. Nadat de jubilaris en zijn gezin m een feestelijk versierd lokaal waren binnen ge leid, hebben de kinderen hem een wel komstzang toegezongen. De secretaris der Oudercommissie mr. P. C. Swart, de heer van As en de heer van Dotorn, een oud-col lega van den heer Peereboom, hebben ach tereenvolgens op zijn groote verdiensten als schoolhoofd, onderwijzer, mensch en burger het licht laten vallen en herinneringen uit zijn ambtelijke loopbaan opgehaald. Namens hél comilé werden den jubilaris eenige ge schenken aangeboden, waaronder een fraai ingebonden en gecalligrafeerd album met de handteekeningen van de leerlingen en van oud-leerlingen der school. Getroffen door de vele blijken van waardeering en belangstel ling, heeft de heer Peereboom met eenige welgekozen woorden zijn dank uitgesproken. De noodtoestand in het veehondeis- en veehandelaarsbediijf. Zaterdag j.I. had'opnieuw een. vergade ring plaats van do Utrechtsche prov. bon den op hot gebied van de veehouderij cn den veehandel. Den 28 Juli j.I. hadden dezo organisaties besloten te streven Daar het tot stand brengen van een landelijke in plaats van een in verschillende deelen van het land te voeren provinciale actie. Hier toe bleken de beide groote boerenbonden, do Chr. Boeren- en Tuindersbond en de R.-K. Ned. Boeren- en Tuindersbond, in principe bereid. Zij verklaarden in dezen samen te werken met het KN.L.C. Van deze laatste organisaties was evenwel ter vergadering nog geen bericht binnenge komen, wat men meende, dat wel verband kon houden met het aloude vrijhandels principe. Als onderdeel van de actio is u.l. herhaalde malen als een der middelen, die in den noodtoestand verbetering kun nen brengen, genoemd het verbieden van den invoer van buitenlandsch vleesch of het heffen van een hoogere belasting daar op. Vair alle landbouwkringen gaat een zeer sterke drang uit, om spoedig handelend crp te treden, waarbij men algemeen wijst op de ons omringende landen, die hun eigen welvaart door allerlei maatregelen cn voorschriften- trachten te bevorderen, zoodat ten slotte het klcme Nederland als enkeling de deur nog geheel open houdt. Behalve genoemde Ccntralcn hebben zich vóór de landelijke actie verklaard do Ned. Boud van Melkveehouders en de Ned. Bond van Veehandelaren, zoodat van de vijf in aanmerking komende landelijke or ganisaties, reeds .vier verklaard hebben in samenwerking in dezen geest te willen han delen. Binnen enkele dagen zal, naar wordt aangenomen, ook het K. N. L. O. zijn standpunt bekend maken, waarop men zoo spoedig mogelijk zal trachten overleg te plegen met do Regeering. RECLAME. AUTO-IRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TEI.KFOON SA! - I,FII>E1* 4Q3i Een onderzoek naar mond- en klauwzeer. De Deensche minister van landbouw heeft maatregelen getroffen voor een gron dig wetenschappelijk onderzoek naar den oorsprong en den aard der besmetting van mond- en klauwzeer. Het onderzoek zal onder leiding staan van prof. G. O. Jensen van de veeartsenij- kundige en landbouw-hoogeschool. Om alle storende invloeden te weren zal het onderzoek geschi'eden op het volstrekt ge- isoleerde eilandje Lindholm, ten zuiden van Seeland, waar een speciaal laborato rium. zal worden gebouwd. Voor het laboratorium is 200.000 kronen uitgetrokken en voor het onderzoek 70.000 kronen per jaar. Het werk. zal worden bespoedigd zoodat het onderzoek in het komende voorjaar kan beginnen. Alle mogelijke moeite zal worden gedaan om de tot dusver onbeken de bacil t-e ontdekken en middelen te vin den om de verspreiding van de ziekte te voorkomen en de ontwikkeling van de ziekte tegen te gaan. Een centrale van schapenfokkers. Onder voorzitterschap van den heer J. Zuurbier, te Alkmaar, voorzitter van de Nederlandsche Federatie tot verbetering van de Wolhandel te Amsterdam, is een verga dering gehouden om te geraken tot een nationale organisatie van schapenfokkers. Na veel discussie en na bespreking van eenige schema's is in principe tot oprichting besloten. Reeds bleek, dat op medewerking is te rekenen uit Noord-Holland, Utrecht, Noord-Brabant, Limburg, Gelderland, Over- ijsel en Drente. In Zuid-Holland bestaat nog niets op dit gebied. Van Zeeland, Friesland en Groningen weet men no£ niet9 jïositiefs. VOOR WOENSDAG, 25 AUGUSTUS. Hilversum (1050 M.) 12.00: Politie bericht. 5.007.00: Vooravondeoncert d. h. H.D O.-Orkest. 7.00: Politieber. 7.157.45: Lezing over: Tuinbouw. 7.45: en 10. 00: Persberichten. 8.15. Kurhausuilzending. Solistenconcert c. 1. v. Prof. G. Schnéevoigt. Solist: José Ilurbi, piano. 1. Cherubuni: Ouverture „Lodoiska 2. Pianoconcert a-moll op. 62, Grieg (Alle gro moderato, adagio, allegro marcato'. door José Iturbi. Pauze. 3. Ravel: „Daphnis et Ghloé", ballet in 1 acte. Symphonisehe frag menten. 2de serie. 1.'Lever du jour. 2. Pan- tomine. 3. Danse generale. 4. Liszf. Hon- gaarsche fanlasie voor piano. (José Ilurbi). Davcnlry (1600 M.) 11.20t 20: Het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.202.20.: Muziek v. Reslaurant Frascati. 4.20: Scènes van „Granford" en causerie: Out of doors. 4.35. Orkest- concert. 5.20:Orgelconcert. 5.35: Kinderuörtje. 6 20: Lichte orkestmuziek. 7.10: Tuinpraajje. 7.20: Tijdsein Big- Ben, weerber., nieuws. Lezing: A motoring week-end. 7.45: Piano-compositifs van Brahms. 8.00: Muziek. 8.20: „The sea affair and Harry Binns", 3e deel „The Is land race". 8.35: Variété. E. Cooper, humorist a. d. piano. Brookes en Hep worth- liedjes. D. Brooke, gesyncopeerde nummer3. Hardy en Wilmott, vocale en instrumentale solisten. A. C. Astor, ventriloquist. 9.20. Het orkest en L. Hirsch, viool. 9.50: Weerbericht., nieuws. 10.20: Concert. L. Hirsch, viool. 10.35- „Rupert of Ilouns- low, of The King of Mauritania', muz. schels van J. J. Melluish. 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50. Concert door het orkest Gayni. 5.05: Concert. 8.50: Galaconccrt. Königswusterhausen (1300 M.) 8.50: Vroolijke avond. Jugo-Slavische Tamburiza- kapel. Brussel (486 M.) en Antwerpen (265 M.) 8.20: Fragmenten uit de opera „Xida", van Verdi. 10,20: Nieuwsberichten. Münsler (410 M.) 1.352 50: Walsen van Strauss, door orkest. 4.20: Werken van Russische componisten door orkest. 6.207.50: Kamermuziek door Th Deme- triesuu, piano. 8.20: Lezing. 8.50. Löns-avond. Zijn werken. Liedjes bij «de luit. RADIO-NIEUWSBERICHTEN. De eerste zendvergunning voor »,Tele-visie"- Stations. Binnenkort zullen de luisteraars op de „korte-golf" radiosignalen hooren van een soort dat weinig overeenkomt met tele grafie of telefonie. De Engelsche regeering heeft n.l, aan mr. J. L. Baird, de Engelsche specialist op het gebied van radio-photografie en draadloos verzien, twee zendvergunningen verleend voor „tele-visie" ptations. De stations zijn gevestigd in Londen (Upper St. Martin's Lane), en Harrow-on- the Hill, eD hebben tot roepletters resp. 2TV en 2TW. Met een energie van 250 Wact zulle nvoorloopig alleen nogv maar des nachts proeven gehouden worden. Zijn de radio-telefonie proeven ook niet op zulk een bescheiden wijze begonnen 1 Een klankzaal op de Radio-tentoonstelling. De groote Engelsche radio-tentoonstel ling die van 418 September in Londen gehouden zal worden belooft bijzonder in teressant te worden. De klankzaal van het omroepstation in Londen (2LO) wordt daar n.l. tot in de kleinste details geïmiteerd. Gedurende drie dagen vinden de normale uitzendingeó in dio klankzaal plaats. Het publiek heeft' gelegenheid om alles doar een glazen wan<J to aanschouwen, dio de- klankzaal van do' tentoonstellingsruimte scheidt. Zelfs zal ed een revue opgevoerd worden. Een luidspreker geeft alles weer, daau de muziek niet direct te beluisteren ie. ZWEMMEN. Wedstrijden te Alphen. Gisteravond werden de zwemwedstrijdeit georganiseerd door de A.Z.G. in het nieu we zwembad te Alphen gehouden. Do bo langsfcellipg was sjTechts matig. Do uitsla- geh laten wij hieró'nder volgen: 45 M. vrije slag: lo P v. Leeuweny 30 4/10 sec. 2o C. Carsjens 32 4/10 sec. 3e A. Buising 33 4/10 sec. J. Raaphorst 34 se. K. Schmal 43 3/10 sec. 45 M. schoolslag: le O. v. Leeuwen 39 sec. 2c G Weijers 43 sec. 3e J. Raap horst 45 sec. C. Carsjens 45.1 sec. J. Ver-» duijn 47 2 sec. J. Jongelecn 56 seo. 20 M. vrije slag voor juniores: le H. Ver-» duijn 15 sec. 2e Piet Belgraver 15 3/10 sec* 3e Frans v. Breggcn 16 3/10 sec. De estafette tusschen leden van de Bo- degravcnsche zwemclub en die van A.Z.C. werd door de laatste»! met een Hinken voorsprong gewonnen. Hierop volgde een polowedstrijd tus schen een L.Z C.-combinatie en een dito van de Goudsche zwemclub. In dezo niet van spanning ontbloote ontmoeting, waarin Buijs zich van z'n beste zijde liet zien, door niet minder dan 4 doelpunten te ma ken, werden de Goudenflais met 6—1 door L.Z.C. geslagen. Do match tusschen L.Z.C. III cn A.Z. O. I eindigde met 3—2 in het voordeel der L.Z.C.'ers. ZEILEN. Om den One Ton Cnp. E e n i g e na dere b ij zonder heden. Aan de wedstrijden om den One Ton Cup, die hedenmiddag zouden aanvangen, nemen deel: „Prinses Juliana" van de K. N. Z. van R. V., stuurman J. G. Hibma. „Cora IV" van comm. Guiseppe Roggero Genua R Y. C. I., stuurman nader aan le wijzen; do „Zenith" van J. Lauriston Lewis te Southampton, R. Th. Y. C., stuurman colonel Rhodes cn de „Louise" van Birger y Jonsson, Stockholm. K S. S. S.. stuurman Birger Jonsson. Het Engelsche jacht werd al in 1924 gebouwd, het Nederlandsche in 1925 en de beide andere in het voorjaar van dik jaar. De beker werd in 1924 in Engelsche wate ren door Hibma veroverd en in 1925 op de Zuiderzee met succes tegen Noorwegen en Frankrijk verdedigd. De beker werd in 1898 gesticht door de Cercle de la Voile de Paris en de officieele term is dan ook beker van de Gercle de la Voile de Paris. Men moet driemaal in totaal winnen om den beker voor een jaar in bezit te krijgen, zoodat er vele dagen mee gemoeid kunnen zijn. Tot dusverre schreven in en wonnen de navolgende landen: Uitgëk. landen: Frankrijk Engeland Nederland Duitschland Zweden Denemarken Spanje Noorwegen België Finland Zwitserland wedstrijden: gewonnen5 18 4 14 7 9 2 7 4 6 1 6 I 0 5 0 5 0 2 O 2 0 1 0 Het wedstrijd-comité bestaat ditmaal uit de heeren P. L. Lucassen, jurylid van Neder land. levens voorzitter: Richard Henessy, jurylid voor Engeland, Marquis Paolo Palla-< vicino voor Italië, mr Sven Salen voor Zwe den en mevrouw V. Hériot van de Cercle de la Voile de Paris. Dc baan is weer uitgelegd op de Zuiderzee, ATffLE^EK. Dwars door Leiden. Naar wij vernemen, is het plan van den Leidschen Athleliekkring de estafette dwars door Leiden om den Leidsch-Dagblad-beker te doen houden op een Zaterdagmiddag in de tweede helft van September. Turrfkring GoudaLeiden. Do lotaaluitslag van de wedstrijden te Gouda tusschen de turnkringen Gouda en Leiden luidt: Vereenigingsprijs A. Dames: 1. Quick, Gouda, 72.1 punt; 2. Brunhilde, Leiden, 63.9 punt; 3. Excelsior. Gouda, 54.8 punt;' 4. D. O. K., Reeuwijk. 35.4 punt. B. Heeren- 1. D. O. S., Schoonhoven, 78.3 punt; 2 Excelsior, Leiden, G7.4 punt; 3. Excelsior, Gouda, 67.3 punt; 4. D. O. K., Reeuwijk. 60.2 punt. Een persoonlijke prijs werd toegekend aan de dames J. Mallen, Quick, met 29.6 punt, en M Boere .Excelsior. Gouda, met 23.5 punt, en aan de heeren G. Lamorce, D. O? S., Schoonhoven, met 33.5 punt, en G Huizinga, Excelsior. Leiden, met 31.4 pt. Totaal aantal punten: Turnkring Gouda I 241.6 u. (heeren 130.2. dames 111.4); turn kring Leiden 202.1 p. (heeTen 101.6, dames 100.5). Turnkring Gouda kwam hiermede 4 voor een jaar in het bezit van den wisseL beker. LAWNTENNIS. NederlandDuitschland. Diemer Kool on Bryan verhinderd. De wedstrijd NederlandDuitschland f9 nu definitief vastgesteld op de oorspronke-i lijke data Vrijdag 27. Zaterdag 28, Zondag 29 Augustus a.s. Onze ploeg zal niet zoo sterk zijn als tegen Engeland. Mr. Diemer Kool en Bryan zijn verhinderd te spelen. Niet alleen dq enkelspelen, doch vooral ook de dubbel spelen zullen daardoor belangrijk veis zwakt zijn! 3—2 y

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7