31 Augustus 1926 - Koninginnedag ORANJEFEEST of KONINGINNEDAG Do laatste rustplaats van regoeringsvliegtuigen, die aan 'n koopman „In ongeregeld" te Amersfoort verkocht werden Een aantal jonge congressisten én het vredeskamp te Bierville amuseert zich na de congres-besprek itqi Mistinguett, de fameuze Fransche revue-ster, toeft op het EEN LANDGOED, DAT GERED ZAL WORDEN? Nog een plaatje van de spoorwegcatastrophe bij Leifer e ©ogenblik te Berlijn. Dfe Franpaise bij een „Schupo" Kiekjes in „Voordaan", een prachtig boschpark te Groene kan onder de gemeente Maartensdijk, dat deze gemeente Een rechercheur met politiehond op zoek naar -poren. Unter den Linden. zich voorstelt als natuurmonument aan te koopen en als zoodanig tg behouden. De Directie van „ZOMERZORG" heeft het voornemen voor de ingezetenen van Leiden 'en Omgeving een origineel 9618 1 te organiseeren. Het ligt in de bedoeling dat ieder ingezetene van Lelden en Omgeving niet naar Den Haag of Amsterdam behoeft te gaan om op waarlijk grootsche wijze feest te vieren. De tnin zal A Giorno worden verl cht, terwijl plusminus 10000 vetpotjes een famastisch licht zullen verspreiden. In den vijver zullen verlichte gondels varen, waarbij zich een dnbbel Mannen- kwartet zal laten hooren. Mede zal een Harmonie-Orkest Van ongev. vijftig personen aanwezig zijn Er zal op echt-ouderwetsche wijze gedanst kunnen worden, terwijl de daarbij te geven muziek een wlr. verrassing voor het publiek zal zijn. KREEFELO, de bekende groote Humorist, de man die het surel. is van TOSCltlNSKI, SULLES COLONNES, PSCUORR en van andere groote Theateïs zaïdeÏÏSÏÏ van dit geheel origineel Oranjefeest op zich nemen. Te 11.30 's avonds zal een luisterrijk voorwerk met verscheidene groote stukken worden afgestoken. Ten einde een ieder gelegenheid te geven deel te nemen aan dat gedeelte der feestelijkheden waarvoor hij het meest voelt, hetzij 's middags bij de Thé dansant voor het Tuin feest of voor de dancing in de Oranjezaal, is de volgende regeling getroffen. Entrée alleen voor de Thé dansant in de Oranjezaal met. optreden van KREEFELD, den Humorist van 86 uur SO cent. Entrée 's avonds voor de tuinfeesten 75 cent. Entrée 's avonds voor de dancinc in de zaal tot 's nachts 3 uur M cent. Alios plus rechten. Ook zijn te verkrijgen passe-partonts voor alle "feestelijk heden, waardoor de Toegangsprijs voor de geheele ieestviering inplaats van f2.— slechts flzal bedragen (plus rechten). Daar slechts een beperkt aantal passe-partouts beschikbaar gesteld kunnen worden, wordt men aangeraden zich hiervan vóór 29 Angnstns a.s. te voorzien. Deze zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de volgende sigarenmagazijnen: H. Zirkzee, Nieuwe Rijn hoek Hooigracht; J. E. Zirkzee, Kort Rapenburg 2- „Het Valutahuis", Breestraat 104; „Het Valutahüis", Haarlemmerstraat 36; „Het Valutahuis", Hoogcwoerd 11 J. G. Wijnbeek, Haarlemmerstraat 91F. Wouters, Haarlemmerstraat 260P. H. Onstenk, Haarlemmerstraat 127.' Vrijkaarten zijn dien dag niet geldig. Zie aanplak- en strooibiljetten. DE DIRECTIE. Het veelbesproken ongeluk met den D-trein tusschen Berlijn en Keulen, die bij Leiferde ontspoorde, vermoedelijk door kwaadwilligheid. De Deauville biedt zijn gasten heel wat attracties. Ziehier een foto, genomen tijden omgekantelde locomotief. z.g. „Normandische feest" In de tuinen van het Casino iDe Koninklijke Zpilvereeniglng „Sneek" heeft In het zellorsland bij uitnemendheid haar 75-jarig bestaan gevierd. Een kijkje tijdens het zcilersbal op het feestterrein. Mary Pickford en Mae Murray? Nog niet, maar. ze hopen het te wordenI De Ufa doet op het oogenblik nl. een keuze uit een aantal Nederlandsche vrouwen met film-aspiraties. Op onze foto mej. Mary Smithuysen en mevrouw Van Gigh, den camera-man toelachend. De trotsche „Brandenburger Tor" te Berlijn begint wat ouo op verschillende plaatsen is reparatie dringend noodig De eerst» zaamh.den, hot plaatsen van een stuk schutting en stapels p'

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6