De Hot der Leugenen No. 20382. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 Augustus Tweede ilad Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. mnncH - KERK- EN SCH00LN1EUWS. KUNST EN LETTEREN. FEUILLETON. Scheer- en kapsalon aan Station. - Op de stations R'dam Delftsche poort en Den Haag zullen binnenkort salons foor scheren en haarsnijden worden geopend Inbraak. Zaterdagavond ging een zoon van de weduwe v. d. S;| uit de Meidoornstraat te Rotterdam, welke we duwe tijdelijk in Sassenheim verblijf houdt, eens in de woning kijken. Hij vond de straatdeur openstaan. Blijkbaar hadden die yen een bezoek aan de woning gebracht Zij zijn vermoedelijk aan de achterzijde binnen gekomen. In het huis is alles overhoop ge haald en veel beschadigd. Het staat nog niet vast, wat er vermist wordt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er ingebroken in den winkel yan den heer Th. Bijman, te Purmerend. Het kasregister werd geforceerd teruggevonden in de naast liggende steeg. De inhoud f 180 was ver ft wen en. W&t was bij van plant De 27- Sarige schilder, metselaar en rook ver drij- yer F. J. V. te Rotterdam heeft tot taak een leegstaand pand aan den Heemraad- Singel aldaar op te knappen. In verband hiermede is hij in het bezit van den sleu tel van de straatdeur. Zaterdagavond laat toen hij in zijn werk- pakje in de binnenstad liep, kreeg hij op eens een inval. Hij riep een taxi aan en liet zich naar het pand rijden. Bij aan komst vroeg hij den chauffeur even te wachten. Hij haalde den sleutel voor den .dag, opende de straatdeur en verdween in "het huis. Toen de chauffeur geruimen tijd gewacht had, zonder zijn. klant terug te zien, besloot hij een3 te bellen. Maar op zijn herhaald gebel verscheen niemand. Do chauffeur, denkend dat hij er in geloo- pen was begon groot misbaar te maken, waarop tal van belangstellenden voor het huis te hoop liepen. Eindelijk ontdekte men V., die rustig op het dak zat, De po litie werd gewaarschuwd en deze haalde den man naar beneden. Op het politiebureau verklaarde V. dat hij dronken was en niet wist, wat hij ge daan had, noch waarom hij op het dak was gaan zitten. De politie geloofde even wel niet» van deze dronkenschap, Aange rien tal van huizen in de omgeving in de zen vacantietijd tijdelijk onbewoond zijn, Is het niet onmogelijk, dat V. aan een Van deze huizen een bezoek heeft willen brengen. Het onderzoek wordt voortgezet V. is opgesloten. Gesnapt Donderdagavond laat bemerkten eenige bewoners van de Oosterstraat te Rotterdam, dat twee mannen probeerden de deur te openen van de lood gieterswerkplaats van P. 0. Toen de man nen zich ontdekt zagen, sloegen zij op de viicht De politie werd gewaarschuwd en die kwam tot de ontdekking, dat me® door de werkplaats, via een koekoekraam, m den hun .kan komen van het aan den Goudsche: sin%fs\ gelegen modemagazijn van de firma Es In'dit magazijn ligt voor een groote /waarde aan stoffen opgeslagen. Men besloot een oogje in het zeil te houden. Gisternacht ontdekten twee agenten, dat de deur van de ïoodgieterswerkplaats open stond. Zij stelden een onderzoek in en troffen in de werkplaats jtwee mannen aan. Een dezer twee stond op een trapleer, vlak bij het koekoekraam. In (hun bezit werden veile inbrekers werktuigen aangetroffen. De beide mannen, twee oude bekenden van de politie, de 26-jarige J. A. H. en de 43-jarige W. J. v. d. V., zijn opgesloten. Vader speelde krijgertje. Men schrijft aan den Rotterdammer" 't Gebeurde op den Plantage weg. Vader speelde krijgertje met zijn kroost. Het gewoonlijk nog al dik bevolkte Plantagetrottoir werd tot speelplaats ge promoveerd, nu niet bepaald ten gerieve Van de passeerende Plantagebezoekers. Vader speelde zijn rol onberispelijk. Door behendig manoeu vree ren om en over de talrijke voetgangers wist hij hoe- wel niet aan de op- en aanmerkingen van het onthaalde publiek dan toch aan het befaamde „tikje" van zijn nakomelingen te ontkomen, wat hem onder de ge» Bchetste omstandigheden het zwaarste froog. Vader gaat geheel in zijn. spel op, ver geet zich zelf en... blijkbaar ook twee dikke dames, die hij eerst na een vrij on zachte aanraking opmerkt. De nu niet bepaald aangename kennis making eindigt met een stevig gekruide speech van één der gedupeerde dames. Vader houdt evenwel zijn tegenwoordig heid van geest, weet zich te herstellen en... bet Spel wordt niet minder enthousiast voortgezet. Even later bengelt onder luide hoera's een overgelukkige jongen aan één der panden van vaders waardige jas. Vader tracht de situatie nog te redden, door zich met een geweldigen acrobaat- sprong van het trottoir midden op den Plantageweg te verplaatsen vlak voor het wiel van een blijkbaar zéér haastig wiel rijder. Oók deze ontmoeting was niet bijster ge lukkig. De wielrijder werd door de botsing van zijn rijwiel geslingerd, en bekwam nog al ernstige verwondingen, die hem noopten, zich op den politiepost aan den Oudedijk te laten verbinden. Als curiositeit dient nog vermeld, dat de krijgertje spelende vader óók na deze ontmoeting zijn spel gewoon voortzette. Echtelijke l w i 9 t' Het hu welijk van R. J. K, met E- le Rotterdam, is al sedert jaren ongelukkig. Nu eens verliet K. de echtelijke woning' dan weer ging de vrouw een tijdlang elders wonen, om aan de steeds weer voorkomende twisten een eind te maken. De vorige week is de vrouw weer de echtelijke woning aan de Eendrachtstraat aldaar onlloopen. Zij nam haar intrek bij baar zuster in de Anemoonslraat. Zooals gewoonlijk kwam de man haar daar telkens opzoeken, om haar te overreden weer terug te komen. Ditmaal hield de vrouw evenwel voet bij stuk. Zondagavond kwamen man en vrouw elkaar op den Langen Hilleweg tegen. Zij kregen ruzie en de vrouw haalde opeens een revolver le voorschijn, waaruit zij twee scholen op haar echtgenoot loste. Deze had zich, zoodra hij het wapen zag, op den grond laten vallen, waardoor beide kogels over hem heen suisden. De vrouw is aangehou den. Kind uit den trein geval- len. Even voor 't station Veenendaal H. IJ. S. M. ging plotseling een portier los van een der coupé's van den trein die Zon dag 6 uur 50 aldaar arriveerde, waardoor een jongetje van ongeveer 5 jaar" uit den In vollen gang zijnden trein is gevallen. De vader trok onmiddellijk aan de noodrem. Na eenig zoeken werd het jongetje gevon den en met den trein naar 't station ver voerd. Dr. Vergouwen was spoedig Ier plaatse en constateerde gelukkig geen ern stige kneuzingen. Na verbonden te zijn konden vader en zoontje per eerstvolgende gelegenheid de reis voortzetten. De portieren waren met dubbele sluiting: Op welke manier 't portier is opengegaan zal wel onopgelost blijven. Onbewoonde h-uizen.... In een der perceelen aan den Velperweg te Am- hem, die van Mei af leeg stonden, blijft in gebroken te zijn. De inbrekers hebben het linnen muurbekleedsel van de wanden der kamers gehaald en meegenomen. Verder hebben zij de buizen, die in het huis waren, weggebroken en tegelwerk gestolen. In een andere, in de onmiddellijke nabij heid van dit huis leegstaande woning heeft een juffrouw, die blijkbaar geen onderdak had, haar intrek genomen en zich daar ge heel geïnstalleerd. Van tijd tot tijd vertoonde zij zich, brutaal-weg op het aan den Velper weg gelegen bordes der woning; omwonen den meenden dat zij een werkvrouw was, die voor de E. N. K. A., aan wie het huis toebehoort, het huis schoonmaakt Toen de juffrouw dezer dagen eenigen tijd afwezig wtis, heeft iemand van de E. N. K A. de deur afgesloten. Zij kon haar tijdelijke woning niet binnen en miste daardoor het gebruik van haar garde-robe. Zij' wendde zich toen tot de politie, die nu een en ander zal onderzoeken. De verduisterde sp aar geld e'n. Het is bij het verder onderzoek naar de verduistering ten nadeele van de vereenl- ging Protestantsche Ziekenverpleging en Spaarkas te Arnhem gebleken, dat de pen ningmeester nie^ zooals men aanvankelijk dacht f 1300, maar zeker een bedrag van f 3000 heeft ontvreemd. Het bestuur heeft de politie en justitie nog njet in de zaak gemengd. De kwestie of dit zal gebeuren, zal dezer dagen in een alge- meene ledenvergadering aan de orde wor den gesteld. Intusschen heeft het bestuur den penning meester op diens verzoek nogmaals in de ge legenheid gesteld, het ontvreemde bedrag bij gedeelten terug te betalen. Familietwist Zaterdag- nacht om 12 uur kwamen de gebroeders B. uit de Heijsraat te Nijmegen vn een feestje thuis. De oneenighaid, die zij reeds gerui men tijd met hun vader hadden, kwam tot uiting met het gevolg, dat er een vechtpartij ontstond. De jongste broer stak zijn vader eenige malen in het hoofd, terwijl de andere broer die te hulp snelde eenige diepe sne den in den rug kreeg. De daders weiden in hechtenis gesteld. De gewonde broer werd op het politiebureau verbonden terwijl de vader per brancard naar het ziekenhuis werd vervoerd. Branden. Gisterochtend is te Didam door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van den landbou wer H. Jansen. Alles is verbrand. Gistermorgen iü de vroegte werd de Haar- lemsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand aan de Koudernhorn. De brand bleek te zijn in perceel 36 1 rood, waar de kopergieterij van J. R., in Schoten, is gevestigd, alsook in de papierbergplaats van de drukkerij Nobels aan de Koudern horn. De brand was ontstaan in een koper- smeltoven, vanwaar het vuur zich verspreid had naar de papieibergplaats. De kopergie terij en de papierbergplaats zijn geheel uit gebrand. De brandweer werkte met 4 slan gen op de waterleiding. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Wijmeer, achter Bellingwolde, is de groote boerenplaats van den heer M. Boel man door hooibroeiing afgebrand. Zeven varkens en alle koren- en hooivoorraden zijn verbrand. Te Heesbeen is de kapitale boerenwoning met schuur van den veehandelaar P. C. af gebrand. De kindef%n konden met moeite gered worden. Een hond kwam in de vlam men om. Huis en iqboedel zijn verzekerd. Te Nieuwendijk is de boerderij Luslhocve van M. v. d. Stelt afgebrand. Eenige hon derden kippen kwamen in de vlammen om. Niets was verzekerd. Verdronken. Zondag is te Hengelo een anderhalf jarig kind in een tobbe met water verdronken. De lichtmatroos Eduard Hoogendijk van het Nederlandsche stoomschip „Algorab" is Zondagnacht, bq zijn poging om van don wal naar boord te zwemmen, te Ham burg verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Ovèrredenen gèdood. Gis- terochtend is te Bergen op Zoom een öoode- lijk ongeluk gebeurd. Toen de auto van do firma H. een wagen met hout wilde passee- ren slak tegelijkertijd een zekere mej. De W. den straatweg over. Ofschoon de chauf feur nog alle moeite deed om zijn wagen tot stilstand te brengén en trachtte de vrouw te ontwijken, werd zij door het voertuig ge grepen en aangereden. Zij werd haar woning binnengebracht, waar zij spoedig overleed. Zondagmiddag omstreeks kwart over twaalf is het 7-jarig meisje W. Willems, op den weg nabij de Klomp (Ede) door een auto overreden en gedood. De auto, bestuurd door een Duitschen heer, kwam van de Bruine Horst, en ontmoette eenige kerkgangers, op weg naar huis. Toen de auto dicht bij was, stak het kind plotseling den weg over en kwam tusschen de wielen. Het liep een schedelbreuk op en was onmiddellijk dood. D o o d e 1 ij k auto-ongeluk. Za terdagmiddag werd de heer L. v. d. Vleuten, welh. te St Oedenrode, terwijl hij op de fiets reed tegenover Huize de Kolle aldaar, door een auto aangereden en van de fiets geslingerd. Hij bekwam hierbij zoodanige verwondingen, dat hij terstond moest worden bediend en vervoerd werd naar het zieken huis te 's-Herlogenbosch, waar hij spoedig aan de gevolgen is overleden. De deurwaarder van Sittard niet toerekenbaar? Zooals men weet heeft de deurwaarder der gemeentebelastin gen H., te Sitti»rd, die sinds 22 Juni vermist was, zich ter beschikking van de politie ge steld. De man geeft, naar de „Limb. K." meldt, een zeer eigenaardig verhaal van wat er met hem is gebeurd. Den 22sten Juni heeft hij in Heerlen het geld geïnd en heeft legen 4 uur het mijn- kantoor verlaten. Wat er daarna met hem gebeurd is, weet hij niet. Hij was zijn geheugen totaal kwijt geraakt Wel herinnert hij zich nog in Her- zogenrath geweest te zijn. Wat er gebeurd is van dien datum af tot 20 Aug. is voor hem een raadsel. 20 Augustus kwam hij plotseling door op schriften en plakkaten tot de ontdekking, dat hij zich in Duisburg bevond. Aanstonds heeft hij toen een trein naar Sittard ge nomen. Op hem werd nog gevonden een bedrag van f 550. Hij oordeelde het mogelijk, dat dit het restant was van het bedrag van f 1000, dat hij in Heerlen was gaan innen. Dit verhaal wint aan waarschijnlijkheid door'de droeve omstandigheid, dat twee broers van den verdachte eveneens in hun geestvermogens gekrenkt zijn. Een graanschuur verbranM. Zondagavond is te Valkenswaard een groote werkplaats van W. Aarts, staande achter diens hotel aan de Spoorstraat, totaal afgebrand. In de afgebrande perceelen be vonden zich 7000 K.G. gedorscht graan, 5000 K.G. rogge en 150 ledige zakken, alles niet verzekerd. Eigenaresse is de Nederl. Heidemaatschappij. Een nieuwe vrachtauto van den heer Aarts, die in de nabijheid stond, verbrandde eveneens totaal. De pan den zelf waren verzekerd. De oorzaak is onbekend, terwijl de heer Aarts zijn goede ren gedeeltelijk verzekerd had. Met moeite heeft men de belendende perceelen kunnen behouden. Brandstichting. Daar de politie argwaan koesterde omtrent den brand die Donderdag bij B., aan den Schrijvers heideweg, te Heerlerheide, plaats vond, stelde zij een streng onderzoek in, te meer, daar bij B. voor eenige weken ook brand was geweest en hij bovendien voor f 8000 bij een Roermondsche assurantie-maat schappij is verzekerd. Dit onderzoek bracht, zoo meldt „Het Volk", aan het licht, dat kleederen, beddegoed, lijfsieraden en een groot aantal flesschen wijn in den achter het perceel gelegen tuin waren begraven. B. en zijn vrouw werden zoodoende op vermoeden van brandstichting, in voorloo- pige bewaren gesteld. Portefeuille g e 9 t o Te n Ten nadeele van den heer J. S., te Ooster bout, is op het hulpposlkanloor te Antwer pen een portefeuille met 3000 francs en 200 gulden gestolen. Slijmhoest Te Rucphen heerscht in ernstige mate de slijmhoest Reeds zijn twee kinderen er aan overleden. Door. een adder gebeten. Men meldt nit Coevorden: Gistermiddag werd schipper Van Veen, toen hij zich aan boord van zijn schip wilde begeven, door eon adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. De verdwenen bruidegom terecht De bruidegom, die op den dag vóór zijn te voltrekken huwelijk ver dween, is weder in de ouderlijke woning te Ouder-Amstel teruggekeerd. Van de vol trekking van het huwelijk wil de bruid niets meer weten. De jonge man heeft gehandeld in een vlaag van zwaarmoedigheid, waar aan hij lijdende is. De burgemeester der ge- roeente Epe (G.) waarschuwt tegen een per soon, genaamd Geert Hoekstra, geboren te Zwaag-Westeinde, 25 Aug. 1884, koopman, wonende te Epe (Gld.). Hij vent met zeep enz. en verspreidt daarbij circulaires, welke zijn te rangschikken onder bedelbrieven met gefingeerden inhoud, ten doel hebbende het medelijden van het publiek op te wekken. Hij heeft zijn vrouw en drie kinderen on verzorgd en zwaar in de schuld in Epe ach- RECLAME. D'eerste Hulp 'n huis is Vaseline m-JMcd Chesebrough Onmisbaar in tal van gevallen: voor gevoe lige huid van Babies; om schrammen, snij- en brand wondenteverzach tenen tegenezcq* om de huid tegen scherpen winden verbran ding door de zon te beschermen. Voor roode en ruwe handen na het dagelijksche werk. 9859 tergelaten. Het ware zeer aan le bevelen, hem geen vergunning te verleenen tot ven ten. Hij vertoeft momenteel in de omgeving van Eindhoven. De Commissaris van Politie te Alkmaar geeft belanghebbenden in over weging, alvorens handelsrelaticn aan ie gaan met M. Bivor, wonende 89 Rue Mar- cadet, Parijs, opgevende thans voor eenige maanden verblijf te houden aan de Willem straat 108 a, te Utrecht, en zekeren A. Knoop, opgevende te wonen Kerkstraat 367, te Amsterdam, handeldrijvende in een pre paraat onder den naam „Guta-Poliche", het welk bijenwas moet vervangen, eerst inlich tingen bij genoemden C. v. P. omtrent dezp personen en hun ^aak in te winnen. Mevrouw: „Heb je aan do keukenmeid gezegd, dat ik vanmiddag in de keuken kom helpen?" Kamermeisje: „Ja mevrouw. En ze vroeg of u liever een anderen dag wou komen, want ze had het heel druk vandaag." Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Oud-Loos-, drechl: P. F. van Noort le Zalk en Vee-, calen; naar 's-GravendeelC. E. A. J. Ocr- rils le Tuil. Gerei. Kerken. Beroepen: Te Bedum: A. Wijngaar den le Baarland le Oldeboom: F. Dressel- huys, cand. le Winschoten. Chr. Gerei. Kerk. T w e e t a l: Te Haarlem: L. de Bruine, te Zwolle; en D. Driessen, te 's-Graven- zande. Beroepen: Te 's-Gravcudeel, J, Drenlh, cand. te Hoogeveen. Mengelberg. Willem Mengelberg is door den koning van Spanje begiftigd met het comman deurskruis Isabella la Catholiqua van Spanje. Rndolf Valentino f De film-acteur Rudolph Valentino is, naar uit New-York wordt geseind, over leden. Zijn dood is veroorzaakt door bloedver giftiging na een operatie aan den blinde darm. Het Residentie-Orkest Zooals reeds medegedeeld, zal het Re* 8identie-Orke8t onder leiding van dr. Pe ter van Anrooy, in het a.s. seizoen in de Stadsgehoorzaal drie concerten in abon- netnent geven. De datums daarvan zijn vastgesteld op: Maandag 1 November, Maandag 31 Januari en Vrijdag 18 Maart. Abonnementen zijn verkrijgbaar bij de firma Eggers, Botermarkt 14, alwaar te vens de plaatsen voor de drie concerten kunnen besproken worden. Op een der, concerten zal een solist medewerking ver leenen. Naar bet Engelsch vaa JUSTUS MILE FOSMAN. Door J. S. Wie kwamen in een groote drukte en Terwarring van wagens aan bel eind van Üe Rue Royale, maar even laler zag :k het rijtuig met den grijzen schimmel weer voor Wis. Het ging de Place de la Concorde over, Baar de Champs Elysées, vervolgens over de Place de l'Eloile de Avenue Klèber in. „Nu, Von Steinbrüche," dacht ik, „je Toont nogal deftig." V°or een van de statigste huizen ji deze Avenue hield de fiacre stil, eneen klein, mager mannefje met een grooten baard kwam er uit, die voorkomend zijn zwaarlijvige, in zwarte zijnde gekleede wederhelft hielp uitstappen 1 m de drukte bij de Rue Royale waren we oh^e prooi blijkbaar kwijt geraakt, en we JuWden een verkeerden schimmel gevolgd! witmoedigd, liet ik me naar den Boulevard ontparnasse rijden, maar toen ik bij mijn ffls was, dacht ik, dat ik eigenlijk Denis J° Tel eens kon bezoeken. K-i. .f1'. Denis wel uit zijn bed moeien banKrfj 'k, toen ik bij zijn concierge lfr;S( '3e' «Het is later geworden dan ik *riU],n'S Was thuis, want er scheen licht ramen van zijn studeerkamer. Toen ik aanklopte, kreeg ik geen gehoor. Ik klopte nog eens en riep hem, maar daar ik nog niets vernam, deed ik de deur open en trad binnen. Een sterke absintlucht kwam mij te gemoet De kamer zag er nit, of er een hevig gevecht in geleverd was. Het blad van de tafel, die een eind was weggeschoven, was in tweeën gespleten. De stoelen lagen over den vloer, Iwee wa ren er aan stukken geslagen. Een paar zware schilderijen waren van den wand gevallen en geheel vernield; op den ,vond lagen gebroken glazen en karaffen, en een omgevallen flesch in een plas absint Doch het was noch deze verwarring, noch de afschuwelijke absintlucht, die me een kreet van schrik en angst uit de keel wrong.. Denis lag uitgestrekt op den vloer, met het gezicht naar onder, het hoofd naar "den stapel gebroken meubelen gericht Zijn rechterarm stak voor hem uit; in de samengeknepen vuist had hij een ruiter sabel. De punt van de sabel was afgebro ken, en het hout van de gebroken meubelen zat vol sabelhouwen. Zijn linkerarm had hij ónder het hoofd, en bij lag doodstil. Arme Denis I Hij had de muren op zicE af zien komen om hem te verpletteren, Was het inderdaad geschied? Ik sprong op hem toe, én legde Eem op den rug. Zijn onderkaak zakte neer, toen ik het hoofd omdraaide, en ik dacht, dat mijn hart stil stond. Er was een diepe snede boven zijn oog en zijn geheele gezicht was bedekt met geronnen bloed. In zijn val was hij blijkbaar op den rand van een tafel ol een stoel terechtgekomen. Ik wist de sabel uit zijn hand te krijgen en maakte zijn hals boord los. Uit zijn slaapkamer Haalde ik water en een doek, en waschle zijn gezicht schoon. Hij gaf nog steeds geen enkel teeken van leven. Ik bevochtigde zijn polsen met absint ik wist niets anders, en begon, toen dit niets uitwerkte, met kunstmatige adem haling. Vijftien minuten lang werkte ik; het zweet droop me van het voorhoofd. toen deed hij een weinig de oogen open en bewoog de lippen. Eenige oogenblitoken later was hij zoo ver, dat hij me aanzag, eerst dof en suf, toen in plotseling herkennen. „Het is Teddy, het is Teddy,' Huisterde hij zwak. „Hoe kom jij hier, Teddy? Ze hebben me haast verpletterd, kerel. Af- schuwelijkl" Ik vatte hem onder de armen en wist hem op den divan te krijgen. Tot mijn ver bazing zag ik, dat hij in zijn linkerhand een strik van blauw zijden lint had. „Wat moet je daarmee, Denis?" „Och, dat is niets, Teddy, dat istoe vallig. Gooi het maar weg van me;' en toen ik er mijn hand naar uitstrekte; „Neen, neen, laat maar, ik zal het zelf wel doen. Het beteekjnt niets; wat beteekent een stuk blauw lint voor een man. Teddy?" Hij ging rustig liggen en sliep een oogen- Elik later in. HOOFDSTUK XVI. We waren met ons vijven bij elkaar in het schildersatelier in de Rue Boissinade, Mac Kensie, de Prins, Von Altdorf, Denis en ik. Denis zag bleek en somber en droeg een pleister boven zijn oog de kamer droeg geen Bporen meer van de verwoesting, die er den vorigen avond was aangericht. Ik zat te vertellen van mijn ontmoeting met Von Steinbrüche, en over diens bewe ring, dat hij zijn opdracht binnen twee of drie dagen zou hebben vervuld. „Maar in minder dan twee of drie dagen,"' zeide Von Altdorf, „zat de Prins ver van Parijs zijn en op weg naar No- vodnial Steinbrüche is dezen keer te laat." En hij leunde tevreden achterover in zijn stoel. Voordat iemand hem antwoord kon ge ven, hoorden we vlugge voetslappen, ais van iemand, die aan kwam draven, en toen een geluid, alsof iemand tegen de deur aan viel. Ik deed de deur ópen en week toen terug. Tegen den post leunde, wit en bevend en hijgende naar adem, miss Jessica Man nering. Ze droeg geen hoed en haar kapsel was gedeeltelijk losgegaan, Zij wankelde het vertrek binnen. „Zij hebben de Prinses gevangen," stiet ze ademloos uit, „hoort u niet? Ze hebben de Prinses gevangenl" Daarop viel ze op den vloer bij den divan, met haar hoofd op een kussen, builen kennis. De Prins, Von Altdorf en Mac Kensie zaten in hun stoelen ,als versteend. Ik bleef stijf bij de deur slaan, geheel verbluf!. Maar Denis sprong vlug en flink op en hielp het meisje. Spoedig had hij haar weer bijgebracht. Het eerste, wat ze zeide was. „Ze hebben Eleanor ontvoerd!" „Ja," zei Denis zacht en goedig, „dat weten we al. Wees nu maar bedaard. Ga zitten, drink nog eens en vertel ons dan bedaard, hoe het gegaan is." „Ze hebben haar meegenomen in een rijtuig," zeide miss Jessica. „Ze hebben haar wat voorgelogen over den Prins. Ik was weg, een boodschap gaan doen. Toen ik daareven thuis kwam, hebben de dienst boden het mij verteld." Ze moest even adem scheppen, dronk een slok water en ging voort: „Een man Het zich aandienen, naar zijn zeggen, een lange, keurige man inet een monocle „Von Steinbrüche, de ellendeling!" riep de Prins. Denis stopte hem den mond met een Kei velend handgebaar. en die zei, dat de Prins er zeer slecht aan toe was. Hij was op straat aan gereden door een rijtuig en er was levens-' gevaar. Hij lag op zijn kamer te bed en kolonel Von Altdorf was bij hem. Do man zeide, dat de Prins gevraagd had, of ze dadelijk bij. hem wou komen, dan kon hij haar nog spreken vóór hij stierf. „Wat een schurkenstreekI" brulde de Prins. Het schuim stond Eem op de lippen cn hij had de vuisten gebald. „Wat een schun kenstreek." Zij sloeg een mantel om, zette een Eoed op en ging met hem mee. Builen stond een rijtuig te wachten. De bedienden zagen, dat er in het rijtuig nog een andere man zat. Zij reden vlug weg, en dat.... dat is alles. 0, ror. Malloryl Denk eens, ze is in de klauwen van die schurken! Kunt u haar niet redden?" En het arma meisje, met het hoofd op Mallory's schouder, brak in bittere tranen uiL „Haar redden?" zei hij vriendelijk, „wees daar maar gerust op. Natuurlijk zuilen we haar redden." Hij legde Eet overspannen meisje op den divan en wenkte Von Altdorf om de zorg voor haar van hem over te nemen iet», wat zeer naar den zin van den. kolonel scheen te zijn, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5